Jak používat tekutý plast pro okna

Dobré odpoledne! Při instalaci oken se snažím neustále sledovat všechny inovace a technologie v této oblasti. Při hledání dobrého tmelu jsem vyzkoušela spoustu nástrojů a nyní jsem v zorném poli dostala tekutý plast. Tekutý plast je nový tmel pro zpracování spojů.

Není čas na to, aby se na trhu objevila tekutá umělá hmota, která nemá na trhu žádné nevýhody. Na rozdíl od běžných těsnicích materiálů se plastická hmota postupem času neodlupuje ani neztmavuje. Proto se pro mě tento tmel stal nepostradatelným a v tomto článku vám chci říci o tom.

Plast se používá pro spoje svahů oken a balkonů, technologických spojů, při připevnění přídavných prvků. Na všechna okna můžete použít tekutý plast. Vyberu si ho pro práci, protože má mnoho výhod, slouží jako tmel, odolný proti vlhkosti, neztmavuje, není fungicidní.

V tomto článku chci říct všechny výhody tekutého plastu, když ho potřebujete použít, jak jej správně používat.

Co je to tekutý plast pro okna

Tekutý plast pro okna je speciální lepicí tmel používaný k utěsnění mezer mezi plastovými díly, jmenovitě mezi svahy a okenním blokem a mezi ním a parapetem. Jeho cena je nízká - 200-300 rublů za trubku. Proč je pro něj vhodnější zvolit si ho?

Za prvé, plastové svahy s pevně přilepenými k sobě as oknem. A za druhé, tekutý plast se nezbarví žlutě a v průběhu let se nerozpadne, to znamená, že nebude vyčnívat v žádném případě proti oknu. Používají jej montéři PVC oken.

Často vidíte, jak se snaží nahradit tekutý plast silikonem, ale to je spojeno se skutečností, že sendvičový panel svahů po určité době se může od sebe odtrhnout - silikon je nedrží. To může nastat například v důsledku změny teploty. Těsnicí hmota se jednoduše odloupne.

Pro okna a nevýhody však existuje tekutý plast. Například velmi rychle ztvrdne, doba otevření je pouze 60 sekund! Během této doby musí být aplikován a jemně hladký. Pokud je trochu pozdě, na povrchu plastuvznikne film a když se pokusíte vytvořit šev, získáte ne příliš pěkný obrázek.

Druhá nevýhoda - tato věc je neskutečná jedovatá. Má silný chemický zápach, ze kterého můžete snadno získat bolest hlavy. Kromě toho, balení říká, "pravděpodobně způsobuje rakovinu." Tak vdechněte tento odpad by neměl být. Zajistěte dobré větrání na pracovišti a použijte respirátor.
To je důležité!
Nebuďte znepokojeni větami o rakovině. To znamená, že pokud neustále dýcháte v těchto párech nebo jíte obsah zkumavky, pak je nepravděpodobné, že vydrží dlouho. A tak všechno není tak děsivé, pokud neporušujete instrukce. Při práci s tekutým plastem nezmizel žádný montér oken.

Nejoblíbenější tekutý plast pro okna vyrábí německá společnost Cosmofen. V ideálním případě použijte speciální lepicí tmel Cosmofen 345, který se prodává ve zkumavkách pro montážní pistoli, ale z nějakého důvodu se v prodeji vyskytuje jen zřídka. Proto, mistři často kupují cenově dostupnější CosmofenPlus v konvenčních trubkách, jak na fotografii.

Není s nimi snadné pracovat, ale výsledek je vysoce kvalitní. Podívejme se, jak ji používat.

Návod k použití

Zpočátku musí být ošetřené plochy vyčištěny a odmastěny například acetonem. To je velmi důležité, jinak lepidlo nepřilne k povrchu správně.

Kuželový uzávěr je našroubován na trubku a špička je odříznuta. Naneste tekutý plast by měl být tenký souvislý proužek. Jestli to udělášPoprvé doporučujeme, abyste se nejprve zabývali odpadem z montáže svahů nebo parapetů.

Věnujte pozornost!
Udělejte délku švu ne více než 40-50 cm, jinak začne váš začátek vysychat. Poté navlhčete prst ve stejném acetonu a nechte ho projít ošetřenou oblastí. Pokud dáte příliš mnoho plastu, začne se vytlačovat ze stran prstu, takže to nepřehánějte s vrstvou.

Pokud se po vytvoření spoje nasaje do štěrbiny určité množství plastu, bude nutné spoj znovu zahřát během několika minut, protože velmi rychle ztvrdne. Stejně jako svah a parapet jsou monoliticky spojeny. Ale byly instalovány před více než 5 lety.

Kloub se nezhroutil a nezměnil se na žlutý. Kapalný plast zpracovává všechny spoje: po celém obvodu okna a vnitřních rozích mezi svahy a parapetem. Při použití tekutých plastů doporučujeme používat gumové rukavice. Kůže samozřejmě není zkorodovaná, ale pocity nejsou příliš příjemné.

Kromě těsnících mezer se tekutý plast používá také pro vysoce pevné lepení plastových dílů. To je jeho přímý účel, pokud hovoříme o CosmofenPlus.

Tekutý plast je těsnicí hmota, se kterou se zpracovávají PVC spoje okenních bloků, které nemají prakticky žádné vady.

Balkony a lodžie mnoha bytů jsou dnes zasklené plastovými okny a ve většině bytů jsou umístěna plastová okna.

Téměř vždy se spotřebitel musí zabývatsmutné následky po použití mnoha tmelů. Často se mění barva švu, tmel se odlupuje od povrchu okna.

Nevýhody konvenčních těsnicích hmot

Akryláty se rychle zbarví do žloutnutí a brzy se vymývají, jeho adhezivní vlastnosti jsou slabé, protože se po 3 nebo 4 měsících odlupují, mohou ztmavnout nebo dokonce být pokryty plísní.

Dobrá rada!
Často používané silikonizované akryly absorbují tabákový kouř a reagují s aromatickými chemikáliemi, což vede k jasnému žlutému odstínu po celý rok. MS polymery mají mléčný odstín, ale často s nákupem takového těsnicího materiálu si můžete zakoupit padělek.

Nadřazenost kapalného plastu

Tekutý plast, který se nedávno objevil na trhu, nemá všechny výše uvedené nevýhody. To je vysvětleno tím, že lepidlo vytváří podmínky pro difúzní svařování povrchů na jejich spojích, případně je vytvořen jednotný rovnoměrný díl bez jakýchkoliv barevných změn a viditelných znaků spojení.

Je také ekologicky nezávadný a odolný vůči světelným, atmosférickým a tepelným vlivům životního prostředí, a proto je mezi spotřebiteli velký zájem.

Výhoda zpracování spár s tekutým plastem pro okna

Materiál z tekutého plastu, který je vyplněn švy, se také používá pro výrobu svahů a oken. Protože obě části jsou vyrobeny z pevného PVC a mají stejnou hustotu a. \ Tkonstrukce zajišťuje dokonalou kombinaci lepených dílů.

Při vytvrzování tvoří tekutý plast monolitickou základnu, ve které se sklo a svah spojují a vytvářejí vzhled celku. Difuzní svařování, tj. Průnik dílů, nastává v místech spojení. Na takovém švu se také neobjeví houba nebo plísně a samotný šev je mechanicky stabilní a ekologicky nezávadný.

Nutnost použití tekutého plastu

Při montáži plastových okenních konstrukcí ve většině případů instalujte svahy, které jsou nezbytné z následujících důvodů:

 • Při demontáži starých oken může dojít k deformaci okenního otvoru, kterou lze snadno odstranit pomocí svahů;
 • Díky instalaci svahu má celá okenní konstrukce harmonickou a kompletní konstrukci;
 • Rovněž zvyšují úroveň tepelné izolace, při které je v místnosti udržováno optimální mikroklima;
 • Plastové svahy pomáhají chránit místnost před hlukem z ulice a možností prachu;
 • Osvětlení bytu se mění díky schopnosti svahu odrážet světlo.

Aby svahy mohly plně plnit všechny své funkce, musí mít jejich spojení s hlavní částí konstrukce vysokou kvalitu a vzhled čistý. Tekutý plast uzavírá nejen spoje svahů oken, lodžií a balkonů, ale i technologických švů, stejně jakopomáhá připevnit další prvky (ochranné pásky, švestky, pásky).

Z tohoto důvodu je použití tmelů nezbytností, z čehož je nejlepší plast považován za nejlepší dnes. Rozsah kapalných plastů je nejrozmanitější. Toto PVC a tvrdé PVC a plasty mohou být také dřevo, hliník. A to není celý seznam. Lze jej použít na trubky, odbočky, sklony a okapy.

Technologie použití kapalných plastových kosmofenů

Použití tekutého plastu na hladké švy by nemělo poskytovat žádné potíže ani pro začátečníky. Vše je velmi snadné a jednoduché, především je nutné dodržovat níže popsaná doporučení. Takže, zpracování tekutým plastem.

To je důležité!
Obě strany povrchu švu musí být dobře očištěny od nečistot a prachu, stejně jako odmaštěné a vysušené, ale aby při použití čisticích prostředků (hadry, ubrousky, houby) nezůstaly na povrchu žádné nečistoty ani vlákna. Stiskem plochého proužku tekutého těsnicího tmelu ho jemně naneste v celém kloubu, ale nestříkejte ho do švu.

Nyní počkáme patnáct minut, to je doba, během které by lepidlo mělo být zcela suché a ztvrdlé.

Při použití tekutého plastu potřebujete znát jeho charakteristické vlastnosti:

 • Okenní lepidlo nanesené na povrch konstrukce si zachovává své lepivé vlastnosti po dobu jedné minuty.
 • Relativní vlhkost v místnosti při práci s tekutým lepidlem by měla být přibližně 60% a teplota by neměla překročit + 20 ° C, ale ne nižší než + 5 ° C
 • Průměrná spotřeba tekutého plastu je asi 150 g /m2 a tuhnutí probíhá během 2-4 minut.
 • Zapálení kapalného lepidla je možné pouze při teplotě + 321 ° C.
 • Nakonec lepidlo ztuhne po uplynutí jednoho dne.
 • Pokud se lepidlo dostane na kovový povrch nástroje, lze jej odstranit pomocí speciálních čisticích prostředků.
 • Pokud je lepidlo stále suché, je jeho fólie velmi snadno odstranitelná, protože na kov není přilnavost.

Výhody tekutého plastu

 1. Úplné utěsnění švů;
 2. Barva je zachována po dobu 15 let;
 3. Proti vlhkosti;
 4. Trvanlivé;
 5. Nedává šanci na výskyt plísní a plísní;
 6. Plně eliminuje všechny mezery a nepravidelnosti na celém povrchu aplikace;
 7. Neboj se slunečního ultrafialového záření;
 8. Nebojí se detergentů;
 9. Nelze mechanicky poškodit;
 10. Plně šetrný k životnímu prostředí a zcela bezpečný;
 11. Tento plast na rozdíl od jiných plastů neabsorbuje tabákový kouř.

Dokončení svahů plastových oken pomocí tekutého plastu

Co je to tekutý plast? Nejedná se o takový obrazový název, jako jsou „tekuté nehty“, jedná se vlastně o tekuté PVC, které se používá jako lepicí tmel při instalaci svahů na plastová okna.

Na rozdíl od akrylových a silikonových tmelů,rozpuštěný PVC v průběhu času nemění barvu, není vyplaven vodou, neabsorbuje cizí pachy (například tabákový kouř). A protože při sušení se stává „normálním“ ve smyslu pevné látky, pak v důsledku toho získáme čistý, zcela monolitický a homogenní design okna /srázu.

Charakteristiky a vlastnosti tekutého plastu:

 • odolnost proti vlhkosti;
 • vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a světlu;
 • odolnost proti mechanickému namáhání;
 • 100% těsný;
 • úplná absence plísní nebo plísní;
 • odolnost vůči teplotním výkyvům a zatížením (zapalování je možné pouze při teplotách vyšších než + 321 ° C); odolnost vůči UV záření;
 • bezpečnost životního prostředí;
 • trvanlivost.

"Grabs", tj. Tuhne a získává svou funkční tuhost, tekutý plast velmi rychle - kdekoli od 2 do 5 minut, ale úplné vytvrzení, při teplotách od + 20 ° C a relativní vlhkosti ne vyšší 60%, trvá od měsíce do dvou.

Věnujte pozornost!

Současně PVC řešení vyplňuje všechny možné mezery v instalačních spojích, stejně jako vyhlazuje a vyhlazuje drobné nerovnosti a nepravidelnosti a dochází k „difúznímu svařování“ v kombinaci s designem okna.

Jak instalovat svahy pomocí tekutého plastu sami

Technologie použití tekutých plastů je poměrně jednoduchá a můžete snadno instalovat plastové svahy sami. Vše, co je potřeba, je na prodej.v téměř každém obchodě se stavebními materiály:

\ t
Materiály Nástroje
plastové svahy jednoduchá tužka
tekuté nehty ostrý papírový nůž
tekutý plast čtverec
polyuretanová pěnalepicí páska
 1. Na třech stranách okna (ze stran a nahoře) opatrně vyřízněte malou drážku ve zmrzlé stavební pěně (přibližně 1 - 1,5 cm na šířku a hloubku).
 2. Měříme délku a šířku horního svahu, získané rozměry označíme jednoduchou tužkou na široké části plastového svahu.
 3. Opatrně rozřízněte panel na velikost ostrým nožem a úzkým okrajem vložky, umístěte jej do horní drážky, abyste ověřili přesnost panelů.
 4. Pokud je vše přesně odříznuto, pak podél okraje horního svahu uložíme „had“ tekutých hřebíků a vložíme horní panel do drážky na stěně. Panel by měl být zároveň mírně vyřazen směrem dolů a s častými klikatkami nahrazen křižovatkou panelu a oknem.
 5. Panel přitlačujeme k hornímu svahu a „lepíme“ ho na několika místech lepicí páskou, aby se co nejvíce upevnil ke stěně. Udělejte to samé s bočními svahy. Nejdůležitější věcí je dosáhnout téměř bezsériového spojení panelů k sobě.
 6. Čekáme na 1,5-2 hodiny, aby se panely „sebraly“ se svahy.
 7. Z trubky z tekutého plastu jemně vytlačte roztok do spár. Jakýkoliv přebytek by měl být okamžitě odstraněn čistým, měkkým hadříkem nebo hadrem. PlatitVšimněte si, že je velmi snadné zkazit bělost svahů barevnou tkaninou, která se může zbavit.
 8. Vyhrazujeme se až do druhého rána.
 9. Další den odstraníme lepicí pásku.
 10. Poslední etapa práce: změříme rohy podle velikosti a opatrně je vyřízneme, pozorujeme vnější úhel 45 stupňů. Lepidlo tekuté hřebíky první boční prvky, a pak - nahoře. Stejně jako panel, jsme chytit rohy s lepicí páskou.
 11. Lepicí pásku vyjmeme na druhý den a lepkavé stopy z ní omyjeme teplým roztokem běžného pracího prostředku.

To je vlastně veškerá moudrost instalace svahů na plastová okna s použitím takového inovativního materiálu jako tekutého plastu.

Tekutý plast pro okna je v podstatě těsnicí hmotou nové generace.

Nejlepší volba pro utěsnění PVC oken, ale může být použita pro dřevo, včetně starých.

Po instalaci nových oken, stejně jako v procesu dlouhodobého provozu starých oken po obvodu, se objevují trhliny.

Největší z nich se obvykle plní pěnou. Ty, které jsou menší, se nedají nalít pěnou (není možné do nich vložit nos) a nepotřebujete je, protože pěna bude vyvíjet velký tlak na stěny trhliny a může vést k novým deformacím.

Bude to ještě horší, než tomu bylo. Zároveň musíte utěsnit všechny praskliny. V opačném případě do bytu vniknou průvan, hluk, pachy a podobně. Promalé mezery mohou používat tekutý plast.

Dobrá rada!
Další aplikace tekutého plastu: dutiny ve spojích rámu se sklem. U starých, částečně popraskaných oken je to obzvláště charakteristické: dříve byly tyto mezery vyplněny speciálním tmelem a nakonec se rozpadly.

K odstranění těchto mezer je vhodný tekutý plast. Zpracování s tekutým plastem vypadá velmi esteticky, nezmizí na slunci. A co je také velmi důležité, tato sloučenina je chemicky inertní, to znamená, že nebude způsobovat alergie.

Složení je lepidlo na bázi PVC. Stává se jednosložkovým a dvousložkovým. Po vysušení zůstane pevná, nedělitelná sloučenina (efekt difúzního svařování). Nejlepšího účinku je dosaženo při utěsnění trhlin v plastových oknech a PVC, protože jejich materiál a materiál kompozice jsou zpočátku homogenní.

Z jiných materiálů (kovu, skla) se plastové kapky snadno čistí: spojka je minimální, skvrna se odstraní fólií. Tekutý plast je elastický a odolný proti mechanickému namáhání.

Kde koupit a cenu

Tekutý plast si můžete vybrat v internetových obchodech stavebních výrobků a na internetových stránkách stavebních firem, stejně jako o skladbách v reálných prodejnách. Je lepší nekupovat si z rukou: můžete držet falešný nekvalitní materiál. Cena jedné trubky se pohybuje od osmdesáti do sto padesáti rublů za 180 nebo 200 g. Některé zkumavky jsou dodávány s tryskou.

Návod k použití

Při výběru tekutého plastu je třeba věnovat pozornost kvalitě (je lepší koupit ve spolehlivých firmách, aby se zabránilo padělkům), stejně jako značky a složení (různé typy jsou určeny pro lepení různých povrchů). Při nákupu tohoto lepidla je třeba si pozorně přečíst návod.

Některé odrůdy se například nedoporučují pro materiály s malou tloušťkou - lepidlo může materiál rozpustit. Věnujte pozornost tomu, pro které sloty se doporučuje složení: s různými šířkami lze použít různé typy.

Práce s tekutými plasty pro okna není nijak zvlášť obtížná. Pouze je nutné dodržovat základní pravidla chemické ochrany: rukavice, respirátor, větrání (plast obsahuje rozpouštědlo, jehož odpařování je škodlivé a má silný dusivý zápach). Je nutné vyčistit ošetřovanou oblast od nečistot a odmaštění (vhodný aceton nebo benzín).

Jednozložkové lepidlo se nanáší přímo na povrch z trubky. Během jedné minuty musí být lepené povrchy spojeny a upevněny. Za pár minut se kompozice uchopí a během jednoho dne bude úplně suchá.

Tekutý plast - použití

Fráze "tekutý plast" je známa mnoha, ale ne každý si je dobře vědom svých schopností. Dnes bych rád hovořil o tom, kde a jak se tato technologie používá.

Vnitřní dokončovací materiály

Polymerní akrylové vodní disperzní barvy jsou také známé jako „kapalné“plast. Můžete je použít pro malování jakýchkoli povrchů kromě podlahy.

Vhodné pro zdobení exteriéru i interiéru, jako jsou: šikmé střešní krytiny na bázi kompozitních minerálních materiálů, cihlové zdi, konstrukce ze dřeva a překližky, dřevotřískové desky, MDF, dřevovláknité desky.

To je důležité!
Kromě toho jsou akrylové barvy považovány za ideální pro tapety na malování. Tekutý plastový povlak má mnoho výhod. Jedná se především o nákladově efektivní aplikaci a vysoké výkonové charakteristiky.

Výsledný film má vysokou elasticitu, odolnost proti světlu a vodě, nezhoršuje se působením agresivních detergentů. Životnost nátěru je nejméně deset let. Hladký povrch s pěkným lesklým leskem vypadá elegantně a elegantně.

Smaltovaný "tekutý plast" pro antikorozní úpravu

Tento materiál má vysokou přilnavost k kovům, což znamená, že povlak zůstane na ošetřeném povrchu po dlouhou dobu. Druhou významnou výhodou je možnost nanášení nátěrových hmot přímo na povrchy poškozené korozí bez použití základního nátěru.

Antikorozní vlastnosti materiálu zabraňují opětovnému výskytu rzi. Smalty „tekutý plast“ se zpravidla používají k ochraně potrubí a jiných konstrukcí z kovu, včetně trezorů a regálů, automobilů, plotů, přístřešků.

Tekutý PVC plast pro okna

Není to tak dávno v ruských obchodechstavebních materiálů, objevil se nový produkt Cosmofen Plus. Jedná se o jednozložkové lepidlo na bázi polyvinylchloridu. Odborníci doporučují použití "tekutého plastu" při instalaci oken.

Umožňuje nejjednotnější vyplnění mezer v zónách připojení. Tato metoda se také nazývá difuzní svařování. Přilnavé povrchy po sušení lepidla se stávají téměř jediným monolitem. Film po vytvrzení zachovává dostatečnou pružnost, odolnost vůči mechanickému namáhání. Adhezivní lepidlo nastane během 2-4 minut, konečné schnutí trvá asi den.

Věnujte pozornost!
Před prací se doporučuje pečovat o velmi dobré větrání, protože "Cosmofen plus" má silný chemický zápach, který způsobuje silnou bolest hlavy. Povrchy určené k lepení vyžadují předběžnou přípravu.

Nejprve odstraňte prach, nečistoty, malé částice plastu nebo vápna pomocí běžného vlhkého hadříku. Poté odmastěte speciální kapalinou "Cosmophen" nebo acetonem. Tato informace není uvedena na obalu lepidla, ale bylo experimentálně zjištěno, že tato operace je nezbytná.

Tekutý plast pro auto

Každý majitel vozu se snaží chránit svůj majetek na maximum. Je žádoucí, aby vůz nebyl vystaven pouze korozi, ale také udržoval atraktivní vzhled co nejdéle.Tekutý plast je univerzální nástroj pro vizuální zpracování, který splňuje všechny požadavky moderních motoristů.