Jak umístit okenní parapet na plastové okno vlastníma rukama?

Jak umístit parapet na plastové okno?

Dobrý den! Rozhodli se létat s rodinou do teplých zemí a apelovali na cestovní kancelář, do které vždy chodíme. Se svou milenkou jsme poprvé nemluvili.

Mezitím jsem začal rozhovor o své dceři, řekl, že si od developera koupila byt s výzdobou a nejsou k dispozici žádné parapety.

Kdyby byla mužem, řekla by, jak dát vlastnímu oknu okenní parapet na plastové okno.

Ale protože přede mnou byl zástupce slabšího pohlaví nabízen, aby nás kontaktoval ve společnosti.

Pokud se chcete dozvědět, jak to udělat sami, pak jsou informace pro vás.

Poměrně často jsou opravy v domě spojeny s výměnou starých oken za nové plastové, proces provádění těchto prací je podrobně popsán zde.

Instalaci okna nelze považovat za úplnou, dokud není dokončena jeho vnější úprava, kterou jsme zde popsali, a vnitřní, včetně montáže svahů (více ...) a instalace plastového parapetu.

Jak umístit parapet na plastové okno?

Výměna parapetu nebo instalace nového s vlastníma rukama je nejdůležitějším bodem při instalaci jakéhokoliv typu okna. Faktem je, že je navržen tak, aby hrál nejen estetickou roli v interiéru, ale i ochrannou.

Je to on, kdo je neustále ovlivňován různými teplotními výkyvy a mechanickým zatížením. Je to on, kdo trpí neustálou vlhkostí a dopadajícím sluncem.

A právě tyto momenty do značné míry určují vlastnosti jeho instalace. Materiály používané k výrobě parapetů mohou být nejrozmanitější - dřevo, PVC, mramor atd. Samozřejmě budou všechny detaily instalace záviset na nich do určité míry.

Pro tuto činnost však stále existuje obecný seznam doporučení, která umožňují orientaci v algoritmu prací.

Montáž plastového parapetu je snadná. Nevyžadují se zde žádné speciální dovednosti. Výjimečně důležitá je přesnost v procesu řezání PVC, kdy je nutné provádět bez silného tlaku, takže v místě řezu nejsou žádné škrábance a třísky.

Je to o tom, jak správně instalovat plastový okenní parapet, a budeme hovořit o tomto článku. Ihned si všimneme, že je třeba nainstalovat parapet dříveinstalovat svahy, protože jinak se může v místě jejich spojení vytvořit poměrně slušná mezera.

Šířka a délka plastového parapetu

Samozřejmě, v počátečním stádiu montáže okenního parapetu z umělé hmoty je nutné vyříznout polotovar tohoto parapetu o potřebné délce a šířce.

Samotný proces řezání nejlépe provádí bruska, protože díky své pomoci můžete dosáhnout dokonale hladkých hran, ale bez tohoto nástroje můžete použít elektrickou skládačku, ale je třeba ji pečlivě rozřezat, netlačit ji na plast a nepoužívat ji, protože stopy mohou zůstat.

Při nepřítomnosti skládačky může být obrobek řezán běžnou pilou. Neměli byste si dělat starosti s hroty v místě řezu, budou uzavřeny koncovými plastovými překryvy pro okenní parapet.

To je důležité!
Nejdříve se tedy rozhodneme, jaká by měla být délka parapetu. Za tímto účelem změřte šířku okenního otvoru pomocí pásky a přidejte k výsledné hodnotě alespoň 60 mm.

Protože na každé straně musí parapet vyčnívat nejméně 30 mm nad svahy, jinak profil F nebo plastový roh použitý pro montáž svahů bude vyčnívat za parapet, což je nepřijatelné.

Řezání parapetu vypočtené délky, určíme jeho šířku. Šířka plastového parapetu je stejně snadná.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že přípustný výčnělek parapetu od otvoru je v rozmezí 50-70 mm, jinak se překryjeBaterie a zabránit průniku tepla, což může způsobit zamlžení a tvorbu ledu na oknech.

Nicméně i pod samotným oknem se okenní parapet rozběhne asi o 20 mm, resp. Tyto hodnoty se musí přičíst k hloubce okenního otvoru, který se měří od profilu ke stěně.

Pomocí získaných hodnot nastavíme náš sochor na požadovanou šířku (hloubku). Ale to není vše, jak jste si možná všimli, náš blank není součástí otvoru, je nutné řezat části, které tomu zabraňují.

Současně je třeba vzít v úvahu skutečnost, že je lepší učinit tak, aby vyčnívající části parapetu vpravo a vlevo od otvoru byly zapuštěny do zdi.

Za tímto účelem budete muset pomocí děrovačky ve stěně vytvořit malá vybrání, avšak po instalaci parapetu a vyplnění těchto vybrání budete schopni dosáhnout efektu pevnosti parapetu a stěny.

Při montáži okenního parapetu k otvoru tedy označíme řezy s přihlédnutím k výše uvedenému a vyřízneme obdélníky, které nám brání v instalaci na levé a pravé straně. Nyní je plastový parapet zcela připraven k instalaci.

Obecný seznam doporučení

Obecný seznam doporučení

Okenní parapety se obvykle instalují společně s okny z PVC současně s odtokem a dalšími konstrukčními prvky.

Existují však případy, kdy je nutná samostatná instalace těchto prvků.

Například při výměně v důsledku mechanického poškození během opravy a drastickéhozměna interiéru.

No, nebo jen v nové budově, developer nechal instalaci okenních parapetů a svahů podle uvážení kupujícího.

 • Parapet je upevněn uvnitř místnosti a pod okenním otvorem;
 • Násypka, slza do hloubky 20 mm, nezbytná pro vypouštění vody, je umístěna na parapetu s maximem 60 mm od jejího okraje;
 • Poslední etapa instalace nastává až po přípravě spodních zaslepovacích zátek;
 • Spodní část bočního svahu je odříznuta ke stěně.
 • Poté je stěna zbavena nečistot, prachu, nečistot atd.:

Parapet je nastaven takto:

 1. Aby deska byla v přísně horizontální poloze (měřeno na úrovni) a příčný sklon parapetu směrem dovnitř od okenního boxu je přibližně 30;
 2. Klín, který je základem pro instalaci, by neměl přesahovat stěnu.
 3. Proto budou-li správně instalovány, budou potřebovat dodatečnou fixaci sádrou.
 4. Poté přistoupí k odstranění parapetu, navlhčení stěny vodou a zakrytím vápennou sádrovou maltou tak, aby hladina malty přesahovala klíny o 15 mm;
 5. Okenní parapet se vloží do roztoku a pevně se zatlačí do klínů až na doraz; V posledním stupni dochází k vyrovnání přebytečné malty a prohloubení je v jedné rovině s omítkou stěny s následným třením.
 6. Okenní parapet zároveň vstupuje do drážky vytvořené na liště ve spodní části krabice.
 7. U stejných bočních svahů umístěných dole se provádějí stejné akce -rozmazání a následné rmutování.

Nejčastěji se však musíme zabývat umělohmotnými a dřevěnými parapety, při jejichž montáži lze dosáhnout pevnosti a spolehlivosti vlastním způsobem pro každou možnost.

Správně namontujte parapet tak, aby se vyloučilo jeho následné ohnutí a rozbití, můžete pod něj umístit kovové pásy a zasunout jeho konce do spodní rolety.

 1. Nejprve se provede rozmítání;
 2. Poté, s využitím úrovně horizontu, postavili parapet pomocí majáků.
 3. Mimochodem, nastavení okenního parapetu, je nakloněno o 5 mm tak, aby vlhkost nahromaděná z kondenzátu nezůstala ležet, ale teče dolů;
 4. Volný prostor je vyplněn polyuretanovou pěnou, jejíž přebytek je pak opatrně odříznut stavebním nožem;
 5. Závěrem lze říci, že konce parapetu jsou chráněny zátkami a samotný okenní parapet je očištěn od ochranného filmu.
 6. Takový parapet je upevněn speciální maltou nebo lepidlem, ale můžete použít i šrouby na mechanických podpěrách.
 7. Stejně tak, aby teplý vzduch volně zvednutý z horní části baterie, čímž se při zahřívání místnosti suší vnitřek svahů a skleněné tabule, vyžaduje instalace PVC parapetu ponechání výčnělku až 60 mm.
 8. Délka plastového okenního parapetu by neměla překročit šířku okna o 15-20 cm.
 9. Ve ​​stejné místnosti by měl být průmět parapetu nejméně 5 - 7 cm široký.
 10. Instalace parapetu tohoto typu nad baterii parního topení zpravidla zanechává malou mezeru.

Jak upevnit plastový parapet

Tak jsme se dostali k hlavní otázce, která se nás týká - jak upevnit plastový okenní parapet na místě.

Navzdory tomu, že v současné době jsou v prodeji speciální spony, které umožňují montáž parapetu přímo na plastové okno, doporučujeme pro tento účel použít dřevěné klíny.

Důvodem je vysoká odolnost parapetu vůči nákladům v tomto případě. A jak nainstalovat plastový parapet?

 1. Předem je nutné předem vyříznout břitový obrobek, přičemž jeho část umístíme pod profil okna přibližně 20 mm.
 2. V další etapě se pod okenním parapetem kladou dřevěné klíny, které je pevně přitlačují k rámu okna. Před montáží parapetu je nutné pomocí úrovně stavby jasně nastavit plastový parapet ve všech směrech.
 3. Seřízení se provádí změnou velikosti dřevěných klínů.
 4. Dále je nutné vyměnit prostor pod parapetem za pěnu, která uvolní a spolehlivě upevní parapet na svém místě.
 5. Pro tento účel je nejlepší použít speciální dvousložkovou pěnu, která se při sušení neroztáhne.
 6. V případě použití běžné pěny potřebujete celý povrch plastuparapet natáhněte dostatečně tak, aby se při působení pěny neobjevil.
 7. Po vysušení je pěna odříznuta a jsou instalovány plastové koncové desky na parapetu. Montáž plastového parapetu se považuje za dokončenou.

Dekorace svahů plastových oken

Svahy jsou okenní otvory, které jsou umístěny po obvodu okna vně nebo uvnitř místnosti. Slouží jako dekorativní prvek.

Cílem je zavřít upevňovací prvky rámu a spojů. Jejich instalace dokončí instalaci okna. Jejich výhody jsou zřejmé. Jsou rychle instalovány.

V kombinaci s oknem mají svahy vynikající zvukovou a tepelnou izolaci, jsou snadno ovladatelné a trvanlivé. Díky zavedeným svahům vypadá interiér místnosti kompletně.

Pro instalaci plastových svahů budete potřebovat plastový panel přímo. Pro montované domy, vzhledem k úzkým svahům, bude vhodný plastový panel bez laku, pro cihlové domy je lepší použít sendvičový panel.

Plastové pásy ve tvaru písmene U a F, dřevěné lišty (asi 15 mm tlusté), sešívačky sešívačky, sešívačky, děrovače, izolačního materiálu (například minerální vlny), kovových nůžek a nože , samořezné šrouby a silikon bílé barvy.

Věnujte pozornost!
Je třeba poznamenat, že před dokončením instalace není nutné odstraňovat ochranné prvky z plastu, aby nedošlo ke znečištění. Pro start, se šrouby a vrtačkouPřipevněte kolejnici kolem vnějšího okraje obvodu svahu.

Na této úrovni použijte hladké čáry.

Tato konstrukce dodá plastu tvrdost a stane se pro ni oporou. Stojí za zmínku, že ideálně ukotvit spoje není nutné, budou ještě zavřeny později.

Při použití šroubů, přímo na hraně okna, je třeba vyplnit výchozí proužek. Do ní bude později vložen plastový panel.

Zde je nutné dosáhnout dokonalého spojení výchozího pásu. Nyní je třeba připevnit proužek ve tvaru písmene F. Pro začátek změřte to přesně podle velikosti svahu a pak odřízněte zbývající „ocas“.

Na obou stranách se tyto lamely překrývají. V budoucnu se odstraní nůžkami na kov. Tato výchozí deska je připevněna sponkami ke kolejnici.

To je důležité!
Spodní pásek je nutné upevnit, protože do tohoto prostoru se vloží plast. Taková kapela pokryje v případě potřeby poškozenou tapetu.

Nyní je třeba přesně seříznout na velikost plastového panelu a nalepit nejprve do dálkového startovacího panelu a poté do blízkého baru, zatímco uvnitř se položí vrstva izolace.

Tak získáte uzavřený prostor, který udržuje teplo. Při přijímání nerovných spojů je možno je utěsnit bílým silikonem.

Svahy jsou vyrobeny ze tří typů.: omítky, sádrokartonů a plastů.

Omítky

Svahové omítky - to je nejekonomičtější, ale zároveň špinavá volba. Potřebují neustálý nátěr, alespoň jednou ročně, mohou se nažloutnout (v závislosti na lacích) na slunci.

V nezávislé práci na dokončovacích svazích na plastových oknech není hlavní věcí snížení montážní pěny.

Má strukturu buněk, které nejsou uzavřeny uvnitř, které při řezání absorbují vlhkost ze vzduchu a navlhnou.

To povede ke vzniku studených mostů, které vyfouknou montážní šev. Povrch stěny může být vyztužen omítkou, práce je snazší vyrobit hotovou omítku.

Hlavním úkolem je vyrovnání povrchu na rovinu a vytvoření hladkého plochého povrchu. Svah může být natřen libovolným nátěrem podle barevného řešení interiéru.

Sádrokarton

Možnosti sádrokartonových desek, jako jsou omítky, lze považovat za špinavou práci, která vyžaduje opatrný nábytek, který má být krytý uvnitř. Pro dokončení sádrokartonových svahů plastových oken je třeba pečlivě změřit rozměry.

Pro snadnou instalaci se používají vodítka, ke kterým jsou desky ze sádrokartonu upevněny samořeznými šrouby. Ohřívač (například čedič) je vložen do prostoru mezi listy a okenním otvorem.

Lepidlo se nanáší na přední okraj okenního otvoru - sklon musí být vynechán do hloubky 10 cm, musí být proveden bez dutin tak, aby lepidlo leželosouvislý pruh. Dále musíte počkat, až lepidlo zapadne a začněte s dokončováním.

Plast

Svahy z plastů jsou nejodolnější a nejjednodušší možností údržby. Prodávají se přímo systémy, které zahrnují panel, vodítka, dekorativní desky.

Před instalací panelu je okenní otvor vyrovnán s rovinou a ke stěně je připevněna dřevěná lišta. V důsledku toho jsou svahy hladké.

Spoje mezi panely a okenním otvorem jsou ošetřeny tmelem. Tepelná izolace je opatřena izolací nebo pěnou, která činí svahy teplejšími než sádry.

To je důležité!
S montáží parapetů a svahů by se mělo zacházet s maximální péčí a seriózností.

Nesprávná montáž svahů může poškodit montážní šev, což může dále vést k nutnosti jeho výměny.

A chyby v instalaci okenního parapetu mohou způsobit porušení konvekce v místnosti a v místnosti po celou dobu bude foukaný studený vzduch z okna, a sklo bude mlha.

Instalace okenního parapetu

\ t

Montáž okenního parapetu

Správná instalace plastového okenního parapetu vlastními rukama - od měření až po instalaci.

Instalace okenního parapetu je obvykle posledním stupněm montáže plastového okna.

Obvykle ji provádějí odborníci - společnost, kde jste si toto okno objednali.

InstalaceParapet je poměrně nekomplikovaný ve srovnání s instalací samotného okna a je schopen to udělat sám.

Budeme uvažovat o instalaci plastového parapetu, protože tento materiál je velmi populární - je levný, trvanlivý, nekorozivní a dobře praný.

Potřebujeme tedy tyto nástroje: skládačky nebo kotoučové pily; úrovni; pěnu a pěnu samotnou (pokud nemáte zbraň, můžete to udělat bez ní); Svinovací metr a tužka nebo fixka; děrovač se sekáčem (pokud je nutné vytvořit drážku pro parapet).

Veškeré instalační práce jakéhokoliv druhu začínají pečlivým měřením. Rozhodněte se, jak široký bude okenní parapet - záleží na tloušťce nosných stěn a na tom, kolik bude vyčnívat za zeď.

Doporučený výčnělek je maximálně 10-15 centimetrů, jinak to jednoduše ruší. K celkové šířce parapetu je třeba přidat 2 cm, protože tato část bude umístěna pod oknem.

Na délku okenního parapetu přidáme 5 cm na každou stranu - tato část půjde do bočních svahů okna tak, aby řezné hrany okenního parapetu nebyly viditelné.

Mimochodem, pokud jsou svahy již nainstalovány, je nutné zlomit jejich spodní část, aby se vložil parapet.

Pokud nejsou žádné svahy, musíte propíchnout 5 cm hlubokou drážku děrovačem, změřit, zkontrolovat všechny výpočty - můžete odříznout přebytek okenního parapetu, který jste si již měli zakoupit.

Samozřejmě musíte získat, když již víterozměrů, a musíte pouze snížit na délku, a určitě ne na šířku. Plast je možné řezat elektrickou pilou i ruční kotoučovou pilou, která je k dispozici na farmě. V nejhorším případě si vezměte ruční pilku na kov.

Před zahájením instalace vyčistěte prostor pod oknem a nainstalujte malé dřevěné podložky. Proč se to děje - okenní parapet by měl mít mírný sklon směrem ven, z okna - aby se na něm vlhkost z květin zalévání nebo kondenzátu nashromáždila, ale vytékala ven.

To je důležité!
Pro nastavení požadovaného sklonu je nutné instalovat dřevěné klíny a položit na ně parapet.

Dále, s použitím úrovně, musíte zarovnat rovinu podél délky, aby se zabránilo zkreslení, a nastavte požadovanou šířku svahu nastavením podložek.

Svah se doporučuje v 1 cm, již není potřeba. Mimochodem, tam jsou speciální nastavitelné obložení na prodej, ale pokud jste je nekoupili, nebo nehledali, že je to nutné, nejsou žádné problémy - svah můžete jednoduše upravit změnou výšky klínů, např. Umístěním úzkých žetonů.

To vše bude dále naplněno pěnou a neměli byste se obávat síly. Takže, nastavení svahu a vyrovnání roviny parapetu, vložte jeho konce do štěrbin na svazích, znovu zkontrolujte správnost polohy a začněte pěnění.

Nejvhodnější je použít pěnu s nízkým koeficientem roztažnosti, aby nedocházelo ke zvedání parapetu.

Ideální možností by bylo použití zbraně propolyuretanová pěna - profesionální polyuretanová pěna téměř neroztáhne, takže bude stačit dát na okenní parapet váhu 10-15 kg tak, aby se nezvedala.

Je nutné pečlivě zaplnit všechny dutiny - závisí na nich pevnost instalace. tato práce je téměř hotová, dáme náklad a čekáme 24 hodin až do úplného vytvrzení.

Aby nedocházelo k dalšímu zmrazení okna, měla by být pěna nalita těsně k sobě pomocí vedení tak, aby nebyl volný prostor. Nenechávejte mezery a doufejte, že se pěna sama rozšíří.

Pokud je šev naplněný pěnou větší než 5 cm, musíte jej nejprve naplnit polovinou pěny a po čtvrt hodině až do konce. Musíte ponechat prostor pro rozšíření pěny. K tomu je třeba pěnit tři čtvrtiny.

Nyní na okraji okna je třeba dát dřevěné bloky pro podporu. Jejich tloušťka by měla být taková, aby okenní parapet bez mezery mohl jít pod oknem.

Věnujte pozornost!
Pro rovnoměrnou instalaci musí být tyče položeny vodorovně nebo skloněny směrem k místnosti.

Nyní můžete vyplnit mezeru mezi tyčemi pěnou. Není nutné pokládat velkou vrstvu pěny, aby se vyloučila extruze oblouku parapetu. Prostor můžete ohřívat nějakým materiálem nebo alespoň naneste tenkou vrstvu pěny na celý povrch.

Nyní můžete pečlivě položit parapet na tyče. Instaluje se parapet. Zbývá pouze zaplnit všechny zbývající mezery pěnou a působit proti pěně na jeden den.Nyní můžete pokračovat do závěrečné fáze - instalace svahů.

Parapety dřevěné

Je obtížnější instalovat dřevěnou parapetu, takže kvalita zabudovaných dřevěných desek již začala být zapomínána, i když jsou nejen méně estetické a krásné než plastové, ale také šetrnější k životnímu prostředí.

Pro řádnou instalaci parapetu tohoto typu bude nutné věnovat pozornost především zdrojovému materiálu. Parapet by měl být bezchybný (např. Uzly a jiné vady) a navíc dobře vysušený.

Montážní návod

 1. Deska je pečlivě otgrugivayutsya na každé straně, pak dává požadovaný vzhled a samozřejmě výběr slz a mávání rukou.
 2. Pod pražcem se rozumí žlaby široké 7–9 mm a hloubky 5–6 mm, umístěné ve spodní části prkenné desky ve vzdálenosti 2 - 3 cm od její přední strany; Na konci zpracování se deska ořízne na požadovanou délku a dostane požadovaný tvar.
 3. Je důležité umístit všechny okenní krabice vodorovně na stejné úrovni. Mimochodem, je přípustné vytvářet kompozitní parapety, které lze spojit pomocí klíče, hmoždinek a lepidla. Optimální délka parapetu je o 10 - 15 cm delší než šířka okenního otvoru.
 4. Optimální vnitřní projekce by měla být o 5-8 cm menší než šířka okenního otvoru. V tomto případě se instalace parapetu vlastními rukama provádí následujícím způsobem: Práce začíná od spodní části desky, která je umístěna na zdi.
 5. Přikládá se k němu.antisepticky ošetřenou plst, která je připojena k přibité desce pomocí drani;
 6. Připravená deska je navinuta na čtvrtinu spodního nosníku krabičky a držena spolu s krabicí pomocí dlouhých nehtů, kde je nejvíce zajištěna ještě spolehlivěji.
 7. V tomto případě jsou hlavy hřebíků odříznuty a řezané konce jsou zatlučeny do spodní části rámové lišty a potom je deska parapetu umístěna na konci vyčnívajících hřebíků.
 8. Pokud se budete muset vypořádat s cihlovými nebo kamennými zdmi, bude třeba okenní parapet upevnit vápennou sádrovou maltou.

Parapet by se měl vyhnout vnitřním prostorům ne více než 20. Pokud musí být jeho konce zapuštěny do betonu nebo omítky, musí být nutně ošetřeny antiseptiky.

Útržky a nuance editace

Není tajemstvím, že okno bez parapetu vypadá přinejmenším směšně - měla by být přítomna alespoň nějaká dekorativní „platforma“ pod oknem.

K dnešnímu dni můžete ozdobit spodní část okenního otvoru třemi způsoby: obkládat pod dekoračním kamenem, instalovat dřevěnou nebo plastovou parapetu.

Poslední článek, nebo spíše jeho instalace, bude projednán v tomto článku, ve kterém se budeme podrobně zabývat otázkou, jak instalovat PVC okenní parapet vlastníma rukama. Zvláštní pozornost bude věnována jemnostem a nuancím tohoto procesu.

Konečným stupněm montáže okenního bloku, jak je známo, je instalace plastového okenního parapetu. Líbí se nebo ne, a bez ní oknobude vypadat alespoň nedokončeně.

Samozřejmě můžete omítku, nátěr a malovat spodní část okenního otvoru, ale pak tento imaginární parapet nebude funkčním místem bytu.

Barva, bez ohledu na to, jak je omyvatelná, je snadno poškrábaná, kondenzace z okna nebo vlhkého hadříku ji při čištění změkčuje a výsledkem je, že o rok později tento „talířek“ nezanechává stopy. Není tedy třeba znovu objevovat jízdní kolo.

Kromě toho, instalací plastového okenního parapetu, dostanete nádherné místo pro zelený koutek nebo nádherné místo, na kterém je vhodné uvažovat o událostech, které se konají na ulici prostřednictvím nově instalovaného okna a zároveň pít silnou ranní kávu.

Pravda pro to musí být pevně a bezpečně upevněna. Jak to udělat? Ale teď to pochopíme. Jak připravit parapet pro instalaci?

Příprava okenního otvoru

Zpočátku je nutné určit velikost obrobku. I když se předvalek prodává déle, než je nutné, může být vždy upraven na délku pomocí běžné pily nebo skládačky.

Při výpočtu šířky je důležité, aby konstrukce neblokovala konvekční proudění teplého vzduchu z baterie až k oknu. Pokud tato podmínka nebude zohledněna, dojde ke kondenzaci na oknech a proudění studeného vzduchu z oken půjde do místnosti.

Plastové okenní parapety na PVC okna jsou velmi vhodné pro provoz, trvanlivé a snadno se čistí. Profily podoken se prodávají s délkou 4050 - 6000 mm, šířkou 110 - 600 mm, tloušťkou 18 - 22 mm.

Pro konce a dokovací profily byla vyvinuta široká škála, včetně ozdobných uzávěrů. Instalace okenního parapetu na PVC okna je snadná. Obvykle je pod plastovými okny opěrný profil.

Je to již rám skleněné jednotky: z vnějšku je k němu připojen reflux, zvenčí - parapet. Slobing svahy také není vždy nutné.

Při stavebních a opravárenských pracích nelze provádět žádné přípravné práce, včetně instalace okenního parapetu z PVC.

Téměř vše je zde standardem - spodní část okna, která se otevírá od nečistot po demontáži starého okenního parapetu nebo okénka, očistíme povrch a necháme zaschnout.

Demontáž starého parapetu

Kromě standardních postupů pro čištění místa montáže parapetu jsou nutné i další přípravky.

Nebo spíš ne vaření, ale ovládání - pokud chcete, aby se neprojevoval zpod okenního parapetu, měli byste zkontrolovat kvalitu pěnění okenního rámu av případě potřeby odstranit všechny nedostatky.

To je důležité!
Tato nuance v práci by měla být zohledněna zejména v případě instalace parapetu z umělé hmoty, která nesouvisí s úplnou výměnou okenní jednotky.

Také, pokud jsou svahy v otvoru jižpřipraven, je třeba snížit tak, aby okenní parapet "šel" pod nimi. To lze provést různými způsoby - ale ve všech případech musíte pochopit, že čím méně zraníte svah, tím jednodušší bude pak postup jeho zotavení.

V této fázi, všechno. Nyní můžete přistoupit k okamžité přípravě parapetu.
přípravné práce před instalací parapetu

Příprava parapetu k montáži

Tato etapa se také neliší v konkrétních obtížích - vše, co je třeba udělat, je její správné zkrácení a její přizpůsobení.

Plast je snadno řezatelný téměř s jakýmkoliv řezným nástrojem - je možné použít pilou, brusku, kotoučovou pilou a kovovou čepel. Nejlepší možností pro řezání okenních oken z PVC je elektrická skládačka.

Úkolem upevnění parapetu je jeho správné zkrácení na délku - to by mělo být provedeno tak, aby volně padalo na své místo a zároveň jeho okraje nevypadaly ze svahů.

Vlastnosti zařízení

Vlastnosti zařízení

Když jsou všechny přípravy hotové, nový okenní parapet se ořízne a spodní část okenního otvoru se vyčistí, můžete pokračovat k přímé instalaci.

Tento proces vypadá takto. Instalace plastového parapetu začíná instalačním procesem.

Nejprve musí být vložen na místo a umístěn tak, aby nebyl jeden z jeho okrajůvykukující zpod svahů - parapet musí být vložen pod rám okna.

Dalším krokem je přikrytí okenního parapetu mezi okenním otvorem a rámem okna.

K tomuto účelu se obvykle používají dřevěné klíny - jsou instalovány podél okrajů parapetu a uprostřed.

Při montáži je nutné kontrolovat nepřítomnost mezery mezi rámem okna a parapetem. Když se dokončí upevnění vnějšího okraje okenního parapetu z PVC, mělo by se s ním zacházet s jeho předním okrajem.

Mezi ním a otvorem okna je také nutné instalovat obložení, které zajistí rovnou vodorovnou úroveň. Celý proces montáže plastového okenního parapetu vlastníma rukama, musíte neustále sledovat stavbu.

Montáž plastových okenních parapetů se zpravidla provádí s malým přesahem za okenním otvorem - z každého okraje by měl vyčnívat nejméně pár centimetrů.

Věnujte pozornost!
To se provádí tak, že později namontované svahy zcela překrývají řezané hrany parapetu. Z tohoto důvodu by měla být značkovacím operacím věnována náležitá pozornost. Radši to udělat na místě.

Okno se aplikuje na okno a označí se šířka řezaného segmentu. Jeho délka bude muset měřit pásku - zde je důležité udělat vše pro jistotu. Pokud se sádrokartonové stěny nepředpokládají později, musí být vyčnívající křídla dokonce utopena do zdi.

Proč? Mezera mezi stěnou a parapetem můžetmel, ale je nepravděpodobné, že se zvýší zbytečně řezané parapety. Ale zpět k instalaci parapetu vlastními rukama. Označené segmenty musí být vyříznuty.

Zde, jak chcete, můžete použít brusku, můžete použít elektrickou skládačku, nebo můžete trpět ruční pilou. Hlavní je, že řezy jsou čisté a rovnoměrné. Vystřihnout? Nyní můžete přistoupit k přímé instalaci.

Úloha úrovně budovy

Posledním krokem při rozhodování, jak správně nainstalovat parapet, je bezpečné upevnění.

Zpravidla se jednoduše lepí polyuretanovou pěnou, která se čerpá do prostoru mezi okenním otvorem a parapetem.

Nejdříve si ho vezmeme na správné místo a zkontrolujeme, zda je vše vyříznuto tak, jak má. Pokud je vše v pořádku, pokračujte v instalaci. Pokud tomu tak není, budete muset provést několik úprav a ozdobit parapet znovu.

To je důležité!
Velmi důležitým bodem je dokování okenního parapetu s rámem okna. Pokud se v místě jejich dokování objeví mezera, pak to vypadá dost ošklivě.

K vyřešení tohoto problému mnoho řemeslníků používá speciální kovové svorky a některé pracují starým způsobem a pod dno parapetu umisťují dřevěné klíny.

Pokud chcete na něm chodit nebo jen sedět, nebojte se o osud okenního parapetu, pak použijte druhou možnost - dřevěné klíny a pevná pěna zapnou okenní parapet a oknootevření v jedné jednotce.

Dále jsme se na úrovni - okenní parapet by neměl být nakloněn dopředu a ne zvednutý.

Srovnávali jsme to napříč, nejprve na jedné straně, pak na středu a na druhé straně a upevňovali jsme polohu „v úrovni“ pomocí stejných klínů nebo dřevěných tyčí zasazených pod dnem.

Dobrá rada!
Jak bylo uvedeno výše, prostor pod prahem je napěněn pěnou. Takže, aby se pěna nezvedla nahoru, je třeba na parapet umístit poměrně těžký náklad.

Například na něj položte pár nádobek s vodou.

Některé tašky s tmelem nebo lepidlem na dlaždice jsou položeny. V zásadě, se silnou touhou, můžete postavit i malé nenáročné zařízení z improvizovaných prostředků.

Například dřevěná tyč - dlouhá tyč zapadá po celé šířce okenního parapetu, na ní je instalována dvojice distančních vložek, které svými ostatními konci přiléhají k okennímu otvoru. Takže to bude ještě bezpečnější.

Všechno je zde jednoduché - důkladně protřepáme polyuretanový těsnící válec zahřátý v teplé vodě, navlékneme na něj trubku a vložíme ji co nejvíc pod parapet, celý prostor vyfoukneme pěnou.

Zde je jedna námitka - nikomu není tajemstvím, že pěna během vytvrzování výrazně zvětšuje objem a během procesu expanze vytváří značný tlak, který je schopen zvednout parapet.

Věnujte pozornost!
Aby se tomu zabrániloto se stalo, je třeba dát na parapetu jakékoli zatížení, například asi pět nebo šest cihel. Ale nejdřív, aby nedošlo k poškození okenního parapetu, je lepší něco zakrýt.

Náklad bude možné vyjmout za 12–14 hodin - i když výrobci uvádějí, že polyuretanový tmel je plně polymerizován během 6 hodin, je lepší vyčkat o něco déle.

Doba vytvrzování pěny do značné míry závisí na jejím objemu - čím více ji nafouknete pod parapetem, tím déle zamrzne.

Po dokončení jednoduchých přípravků lze parapet vyfoukat pěnou. Není nutné ji litovat - vyplnění prostoru pod parapet by mělo být sto procent. Jinak není možné hovořit o jakémkoli druhu krutosti.

To je v zásadě vše, co potřebujete vědět o instalaci plastových parapetů vlastními rukama. Parapet tak napěněný by měl být ponechán sám po dobu 24 hodin, ne méně. Pěna hodně, a to dostane zima, respektive na dlouhou dobu.

Závěrečné práce

Závěrečná díla

Nejprve je třeba před lepením okenního parapetu důkladně navlhčit jeho zadní povrch a spodní část okenního otvoru. Faktem je, že proces polymerace montážní pěny probíhá rychleji se zvýšenou vlhkostí.

Navíc lépe přilne k mokrému povrchu. Pro navlhčení prostoru pod parapetem můžete použít stříkací pistoli, která se používá k péči o květiny nebo ke zvlhčeníložní prádlo při žehlení.

Wo-So