Jak nainstalovat horizontální žaluzie na plastová okna?


Pozdrav všem! Můj bratr dostal novou práci v kanceláři, která je umístěna v takové staré budově, že okna se již zhroutila.

Změnili je doslova před týdnem na plasty.

Aby se vytvořila nezbytná kancelářská atmosféra ze záclon, které visely, rozhodli se odmítnout ve prospěch žaluzií.

Nyní však vyvstala otázka, jak instalovat horizontální žaluzie na plastová okna, když jsou stropy zavěšeny, a nad oknem je jen malý prostor.

O těchto a dalších možnostech se dozvíte v dnešním příspěvku.

Montáž horizontálních žaluzií pro kutily

Na plastových oknech se zpravidla instalují horizontální hliníkové žaluzie. Upevnění žaluzií se v tomto případě provádí přímo na PVC rám nebo kov-plastový podklad.

Jaká je výhoda instalace žaluzií přímo na okno? S takovou fixací bude pro vás snadné otevřít okna v libovolném směru, zatímco žaluzie budou jasně upevněny na dveřích a nebudou nic rušit.

Jak tedy nainstalovat žaluzie vlastníma rukama:

 1. připravte výrobky pro instalaci (odpojte ovládací tyč, odmotejte ovládací lanko);
 2. upevněte upevňovací prvky na žaluzie (aby mechanismus nebyl uzavřen);
 3. označujeme horní úchyty ve dvou polohách (úchyty mohou být různých typů);
 4. upevněte upevňovací šrouby pomocí šroubůstiskněte podložku (délka šroubu ~ 1 cm);
 5. visíme hliníkové žaluzie;
 6. upevněte spodní kotvu pomocí univerzálních malých samořezných šroubů;
 7. seřizovací lišty upevníme.

Po sledování instalačního videa nebo přečtením stručných instrukcí můžete nainstalovat horizontální žaluzie sami.

Pokud se bojíte začít instalovat nebo měřit žaluzie sami, doporučujeme použít naše služby jako měřidlo.

Jak nainstalovat žaluzie na plastová okna?

Způsob upevnění žaluzií na plastová okna závisí na konstrukci a na účelu, který sledujete při instalaci v místnosti. Horizontální a roletové žaluzie, které pokrývají pouze skleněná okna, obvykle připevněná k rámu okna.

Pomocí tohoto způsobu montáže lze okna oken zavřít nezávisle na sobě nebo současně. Alternativně není možné uzavřít ventily se svislými žaluziemi, které jsou namontovány na povrchu stropu nebo stěny.

Toto upevnění má však své výhody: úplné uzavření okenního otvoru může vyřešit problém zakrytí geometrických nepravidelností okenního otvoru.

Montáž vertikálních žaluzií na okno

Aby bylo možné instalovat vertikální žaluzie, musíte na povrchu stropu nebo stěny označit místa, na které budou držáky upevněny. Na provedených značkách jsou vyvrtány otvory pro hmoždinky, na kterých jsou pak upevněny konzoly a jsou namontovány žaluzie.

Montáž horizontálnížaluzie

Není lepší instalovat horizontální a rolety namontované na rámu sami, ale pokud máte dobrou znalost plastových oken a jejich konstrukce, můžete se pokusit udělat vše sami a nevolat specialistu do domu.

Věnujte pozornost!
K provedení montáže je nutné opatrně připevnit držáky k rámu a vyvrtat do nich otvory pro samořezné šrouby na předem vyznačených místech na konzolách.

Otvírací křídlo není třeba vrtat, protože na něj mohou být upevněny speciální svorky.

Jak správně odstranit rolety

Nyní si povíme něco o tom, jak správně odstranit horizontální žaluzie. Nejdříve je třeba oddělit římsy od upevňovacích držáků. Pokud jsou upevňovací body zakryty ozdobným krytem, ​​odstraňte jej.

Poté, co je nutné zvednout lamely, dokud se neobjeví svorky umístěné na horním okraji. Vytáhněte klipy na sebe a pak doprava. Pak musí lamely opatrně vytáhnout nahoru a dolů.

Takové manipulace se svorkami by měly usnadnit snadné oddělení regulačního systému od držáků.

Pokud demontáž upevňovacího mechanismu selhala, stojí za to se pokusit jej odpojit od rámu spolu s držáky. Zkontrolujte, jak jsou uzávěry upevněny nad otvorem okna.

Pokud jsou žaluzie připevněny k rámu také pomocí dodatečných upevňovacích prvků, jako jsou rohy,pokuste se je oddělit. Rohy jsou obvykle připevněny k povrchu rámu pomocí šestihranných šroubů, proto k jejich odstranění je nutné vyšroubovat všechny šrouby klíčem. Po rozepnutí rohů můžete střílet celý výrobek

Užitečné rady!
Před zahájením demontáže žaluzií pečlivě zkontrolujte odnímatelné konzoly a jejich mechanismus činnosti. Tyto svorky jsou obvykle upevněny otočením upínacího klíče ve směru hodinových ručiček, resp. Pro odstranění konstrukce, musíte otočit klíčem v opačném směru.

Jak nainstalovat žaluzie vlastníma rukama

Velká, nová a krásná okna - to je skvělé, protože denní světlo přijde ve velkém množství v místnosti. Instalací oken z dřevěných nebo PVC profilů můžete zvětšit plochu samotného skla, takže místnost bude ještě více osvětlena.

Pokud máte slunnou stranu, také se stává, že v bytě je příliš mnoho sluníčka, a aby se v létě schovávali před spalujícím sluncem, mnoho lidí používá různé metody:

 • záclonové záclony,
 • instalace ve tónovaném skle,
 • nebo závěsné žaluzie.

Tónovaná okna jsou nejdražší a méně efektivní možností, ale instalace žaluzií je to, co potřebujete. Žaluzie, jako záclony, jsou schopny pevně zablokovat přístup světla do místnosti.

A nyní se stále častěji instalují na okna v bytech a domech, protože záclony dávají značnou vizuální zátěž na místnost a shromažďují spoustu prachu.

Typy žaluzií a metody jejich připevnění

Většina společností, které vyrábějí okna z PVC, může také poskytovat nejširší výběr žaluzií, které jsou vyráběny v různých konfiguracích. Lze také objednat žaluzie pro konkrétní velikost okna.

Trh nenabízí mnoho typů žaluzií, které se liší pouze materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Uvádíme několik typů žaluzií:

 1. žaluzie plastové;
 2. dřevěné žaluzie;
 3. Hliníkové rolety;
 4. Žaluzie;

V současné době existují tři hlavní typy žaluzií, které se budou lišit pouze podle způsobu jejich montáže a podle tvaru lamel:

 • válcované - vnitřní žaluzie jsou z tkaniny;
 • vertikální žaluzie;
 • horizontální žaluzie;

Vzácně se montují vertikální žaluzie na okna v domech nebo bytech, protože jsou více spojeny s kancelářskými prostory.

Pokud interiérová výzdoba v místnosti naznačuje určitý designový koncept, pak budou vertikální žaluzie skvěle vypadat i na vašich oknech.

V podstatě jsou upevněny nad oknem, stejně jako záclony nebo záclony, které mírně omezují jejich užitečné vlastnosti.

Horizontální žaluzie jsou praktičtější než vertikální a nejčastěji se používají jako záclony. Můžete je instalovat nejen na horní část okna, ale také do okenního otvoru, tj. Na horním svahu podél jeho samého okraje.

To je důležité!
Na samotný okenní profil lze namontovat také horizontální žaluzie, ale v tomto případě je nutné v zásadě instalovat žaluzie na každé křídlo tak, aby nezasahovaly do okamžiku, kdy je nutné okno otevřít.

Horizontální žaluzie jsou perfektně kombinovány se záclonami a závěsy. Pokud jste si zvolili možnost instalace žaluzií na samotném okenním profilu, pak to také nebere od vás drahocenný prostor nejen v místnosti, ale i na parapetu.

Rolety mohou být instalovány jak na vnější roh horního svahu, tak na samotný profil okna. Základem rolet je tkanina, která může být objednána v mnoha barvách, stejně jako s nádhernými vzory, které mohou být doplňkem nebo zvýrazněním vašeho interiéru.

Jak správně a správně vybrat žaluzie

Volba žaluzií je klíčovým krokem, protože nejde jen o ochranu před slunečním zářením, ale také o ozdobu vašeho okna. Každý pokoj a jeho interiér - ať už se jedná o kuchyň nebo halu, navrhuje svůj vlastní typ žaluzií.

Žaluzie lze také vybrat na základě vašich požadavků nebo přání. Také mnozí výrobci výrobců budou vyrábět žaluzie na zakázku, takže je možné přidat určité zvýraznění do interiéru místnosti pomocí žaluzií, nebo milosti a originality.

Metody montáže a montáže žaluzií

Jakmile jste se rozhodli pro typ žaluzií, můžete si je objednat u kteréhokoliv výrobce oken. Je to žádoucí pro někoho, kdo vám udělal okno. Stačí zadatvelikost oken a způsob instalace žaluzií: nad oknem, v okenním otvoru nebo na samotném rámu okna.

Žaluzie jsou vyráběny poměrně rychle, protože mají jednoduchý design a jednoduchou technologii jejich výroby. Proces instalace žaluzií je jednoduchý a není třeba utrácet peníze na některé odborníky.

Pokud jste nainstalovali okna sami a máte schopnost pracovat se šroubovákem, pak nebudete mít žádné problémy se žaluziemi. Pokud máte v úmyslu pouze změnit okna a později nainstalovat krásné žaluzie, a chcete to udělat vše na vlastní pěst, pak před instalací oken je nutné prostudovat instalační techniku.

Od měření po úplnou instalaci “. Jinak budu pokaždé po použití okna z PVC pokazit všechny dojmy požadovaného výsledku.

Podívejme se blíže na instalaci horizontálních žaluzií na každou část okna, a to tak, že se připojí k rámu okna. To je více vizuální, ale zároveň složitější způsob instalace žaluzií. Chci poznamenat, že instalace rolet nebo rolet probíhá obdobným způsobem.

Věnujte pozornost!
Obaly, ve kterých jsou umístěny žaluzie, by měly obsahovat všechny potřebné materiály pro jejich instalaci: šrouby, šrouby a další díly.

Demontujte vše a odstraňte všechny obložení, které bude instalováno na kolejnici závěsu. Pokud chcete, aby všechny stejné žaluzie byly instalovány na okenním křídle,to lze provést několika způsoby:

 1. pomocí šroubů;
 2. instalovat žaluzie pomocí montážních konzol;
 3. instalovat staromódním způsobem, vyvrtané otvory ve zdi;

Nejodolnější a nejspolehlivější způsob montáže žaluzií je upevnění na profil okna. Nedělejte si starosti, těsnost profilu, aniž byste téměř trpěli.

I když v budoucnu budete muset odstranit žaluzie z nějakého důvodu a profil bude mít otvory ve šroubech, můžete je snadno utěsnit bílým silikonem a nic nebude vidět.

Pokud nechcete do profilu okna vyvrtat otvory, můžete při montáži žaluzií použít konzoly, které lze upevnit k rámu několika způsoby, které nevyžadují vrtání otvorů.

Montáž žaluzií pomocí šroubováku a šroubů

Pokud se rozhodnete instalovat žaluzie na samotný rám okna, je nutné nejprve určit přesné umístění horního vodorovného pásu žaluzií, protože bude instalován na rám a na něj bude zavěšen celý design okenních rolet.

Jednodušší způsob montáže žaluzií se považuje za způsob, kdy je celá konstrukce zavěšena na okenním křídle a pouze okenní drážky půjdou na okenním rámu.

Zde nemusíte používat přesná měření. Při této instalaci je důležité, aby vaše okno bylo správně naladěno a křídlo bylo těsnépřiléhající k rámu okna tak, aby tam nebyly žádné průvleky, které by žaluzie odbočovaly ze strany na stranu.

To je důležité!​​
Většina modelů žaluzií představuje způsob montáže, u kterého postačí šrouby, které jsou již zašroubovány do profilu okna. Nebude také méně spolehlivý, než když je instalován vrtáním otvorů. Přečtěte si návod.

Připevněte podpěrnou tyč k skleněné jednotce tak, aby byla v horní části rámu okenního křídla. Existují případy, kdy rovina skleněné jednotky a rovina rámu mají různé hloubky.

A tak desky, na kterých budou žaluzie zavěšeny, nemusí dokonale sedět na profilu okna. V tomto případě se pro odstranění mezery a bezpečné upevnění desky k profilu používají různé podložky ve tvaru písmene U.

Je možné je uzavřít, dokud výsledná mezera zcela nezmizí. Na dolních okrajích nosné tyče je třeba poznamenat její polohu. To bude hladce viset žaluzie na okně.

Dále pomocí šroubováku vjíždíme do nosiče několik samořezných šroubů přímo do profilu okna. Vstoupí bez problémů a pevně drží v plastu.

Nezapomeňte, že při zašroubování samořezných šroubů se může nosná deska lehce pohnout, proto je lepší vyvrtat díry do otvorů pro samořezné šrouby na označených místech, což zabrání popraskání.plast, který také není vyloučen.

Poté, co je vodítko pevně usazeno, může být zahájena instalace rybářské šňůry, pomocí které budou při otevření okenního křídla drženy v určité rovině žaluzie.

K tomu je nutné vyvrtat dva otvory o průměru nejvýše 2,5 milimetrů ve spodním okraji okenního křídla;

Poté navlékneme vlasec do speciálních zátek, které by mimochodem měly být doplněny žaluziemi a vázány uzly. Zástrčky zasuňte do vyvrtaných otvorů a celou linii protáhněte shora. Silně zatáhněte za to nestojí, ale rybářský prut by neměl klesat.

Dobrá rada!
Rovněž je možné nastavit rovinu nejen pomocí rybářského vlasce, ale také pomocí speciálních svorek, což je jednodušší. Nižší klipy jsou nyní běžnější a jsou také součástí žaluzií.

A vše, co zbývá, je pro nás jen malá věc - umístit na nosnou lištu desky a zkontrolovat je v naší práci. Dále instalujeme řetěz, který ovládá žaluzie žaluzií a pružnou páku v místě, které je pro vás vhodné pomocí speciálních spojovacích prvků, které lze jednoduše nalepit na stěnu běžným lepidlem.

Jak vidíte, instalace žaluzií je poměrně jednoduchá, ale při instalaci je třeba zvážit několik triků. Také před instalací žaluzií pro více podrobností si přečtěte návod k instalaci žaluzií, který by měl být také součástí obecné sady.

Montáž žaluzií na konzoly bez vrtání

\ t

Moderní způsoby montáže žaluzií zahrnují jejich montáž na konzoly, které mohou být namontovány na rám okna několika způsoby. Samotný žaluziový systém jednoduše zapadne do držáků, což je velmi výhodné například v případech, kdy potřebujete okno umýt nebo vyčistit žaluzie samotných žaluzií.

Jednodušší a méně spolehlivá kvalita upevňovacích držáků bez vrtání se provádí pomocí speciálních háčků, které přilnou k horní části plastového profilu okenního křídla.

Tato metoda je však vhodná, pokud křídlo není hluché, ale otevírá se. Chcete-li odstranit žaluzie z okna v tomto případě je jednoduché a snadné - v jednom pádu. Někteří argumentují, že je možné zcela pevně připevnit žaluzie na okno pomocí oboustranné pásky.

Instalace vertikálních žaluzií

Existuje mnoho chytrých montáží pro vertikální žaluzie na trhu. Nejjednodušší a cenově nejdostupnější pro každého bude však způsob montáže žaluzií pomocí dvou držáků, které se přišroubují na stěnu samořeznými šrouby nad oknem.

Držáky upevněte ke stěně přesně vodorovně, jinak budou žaluzie zavěšeny. Vedle nich se vodorovná opěrná deska zaklapne na háčky, na které jsou zavěšeny vertikální lamely žaluzií. Jedná se o spolehlivější způsob instalace žaluzií na zeď.

Svislé žaluzie lze také vyrobit v jakékoli barvě a můžetedát na ně jakýkoliv výkres. Také vertikální žaluzie mohou být vyrobeny s twist pro určité konstrukční rozhodnutí. Spodní žaluzie lze vyrobit v libovolném tvaru. Obecně platí, že vše je pro váš vkus.

Instalace rolet

Rolety se instalují prakticky stejným způsobem jako vertikální žaluzie. Montáž rolet se provádí pomocí samořezných šroubů, konzol a také způsobem jejich montáže na okenní křídlo.

Věnujte pozornost!
Charakteristickým rysem rolet od ostatních je, že mají extrémně pevné plátno, které může být vyrobeno v jakékoliv textuře a z tkanin různých odstínů.

Vysoce kvalitní kresba může být aplikována na rolety a na vašich oknech bude vypadat nádherně. Rolety mohou mít jak izolační vlastnosti, tak ochranu proti oslnění. Obecně si vyberete.

Instrukce krok za krokem

Žaluzie jsou skvělý způsob, jak chránit domov před obsedantním slunečním zářením. Návrhy jsou snadno ovladatelné, hospodárné a cenově dostupné, zapadají do každého interiéru. Instalace žaluzií na okna je skvělý způsob, jak ušetřit místo a ozdobit váš domov.

Nejlepší možností pro domácnost jsou horizontální produkty a níže popsané způsoby instalace žaluzií vlastníma rukama.

Jaké jsou horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou preferovanou volbou pro obytné účely.jsou pohodlnější a estetičtější. Žaluzie jsou vyrobeny z materiálů jako:

 1. Strom. Taková zařízení jsou dražší než ostatní, ale vypadají velmi atraktivně a zapadají do každého interiéru. Strom je šetrný k životnímu prostředí a nevydává škodlivé toxiny, stačí se o něj postarat, zejména pokud jsou panely lakovány.
 2. Plast. Výhodou těchto struktur je jejich lehkost, neohýbají se ani se nerozlomují, snadno se čistí. Minusové plastové panely vystavené slunečnímu záření - s časem se barva plastu zbarví žlutě.
 3. Hliník. Velmi oblíbený materiál díky své životnosti, životnosti a snadnému ovládání. Hliník nehromadí prach, nepodléhá korozi a slunečnímu záření. Materiál je naprosto bezpečný a tepelně odolný, navíc mohou být tyto žaluzie natřeny podle chuti v jakékoliv barvě. Hliníkové žaluzie jsou k dostání v několika variantách, kromě klasického modelu si můžete zakoupit zařízení Isolight, které nepokrývá celý okenní otvor, ale pouze sklo.
 4. Tkanina. Tento model je nejoblíbenější díky podobnosti s klasickými závěsy. Plus látkové žaluzie v tom, že si můžete vybrat různé barvy a vzory, taková zařízení dávají pohodlí domova. Nedostatek tkaniny je, že je obtížné ho čistit a spálit na slunci. Pokud mají okna výhled na slunnou stranu, je lepší použít polyester se speciální impregnací, která zachová jas tkaniny. V kuchyni se nedoporučuje používat látkové žaluzie, protože nejsourefrakterní.

Jak nainstalovat horizontální žaluzie na okno

Pokud se nemůžete rozhodnout o instalaci žaluzií, podívejte se na výhody použití struktur. Snad vám pomohou učinit správné rozhodnutí ve prospěch žaluzií.

 • Perfektně chrání před nadměrně jasným světlem, ale zároveň jej nechá projít.
 • Na rozdíl od záclon, šetří místo, zabírají mnohem méně místa, bez přetížení interiéru, jako jsou silné záclony.
 • Snadná údržba. Většina typů žaluzií stačí otřít vlhkým hadříkem.
 • Žaluzie neabsorbují nepříjemné pachy, prach, nečistoty.
 • Konstrukce volně přechází vzduchem, na rozdíl od hustých portierů.
 • Jedná se o ekonomický způsob, jak vhodně diverzifikovat interiér.
 • Obrovské plus horizontální žaluzie - mohou být instalovány na okna naprosto jakéhokoliv tvaru a velikosti.

Pokud výhody návrhů ovlivnily vaši volbu, je na čase naučit se instalovat žaluzie na okna vlastníma rukama.

Montáž horizontálních žaluzií

Žaluzie můžete instalovat sami na okna, pokud se rozhodnete, že nebudete využívat služeb profesionálů a nebudete přeplácet za práci. Proces vyžaduje určitou dovednost, péči a zodpovědnost. Prvním krokem je však výběr způsobu montáže zařízení.

 1. Ke stropu.
 2. Ke stěně.
 3. V otvoru okna.
 4. Na okenním křídle samostatně.

V závislosti na typu upevnění se liší způsoby montáže žaluzií. JsouPouze dvě metody: instalace s vrtáním a montáž na konzoly. Níže se podíváme blíže na to, jak upevnit žaluzie v každém z těchto způsobů.

Montáž žaluzie s vrtáním

Tímto způsobem jsou žaluzie namontovány na strop, stěnu nebo sklony oken. Mějte na paměti, že při instalaci na svahy budete mít při otevírání oken značné potíže, protože pokaždé, když je třeba přístroj otočit.

Pokud musí být okna v domě často otevírána, pak by bylo nejlepší namontovat konstrukci přímo na křídlo. Níže se zabýváme, jak správně upevnit žaluzie pomocí vrtání.

Dobrá rada!
Chcete-li objednat vhodné žaluzie, musíte provést správná měření. Mějte na paměti, že pro správnou funkci zařízení musí být při měření zohledněna celá okna, jakož i amplituda pohybu okenních křídel.

Určete horní mez žaluzie. Pomocí šroubováku vyvrtejte otvory ve správné vzdálenosti, pomocí samořezných šroubů namontujte držáky, které drží horní lištu.

Připevněte římsu k držákům - uslyšíte cvaknutí, když tyč zapadne na své místo. Kabel protáhněte otvory v lamelách. Ve spodním pruhu nastavte speciální rohy. Kabel také našroubujte a zajistěte šroubem.

Připevněte knoflík k ovládacímu mechanismu. Hotovo! Jak vidíte, instalace horizontálních žaluzií na plastová okna je jednoduchý proces. Instalace okenních rolet na křídlo je ještě jednodušší, protože nevyžaduje vrtání.

Montáž bez vrtání

Tímto způsobem je přístroj připevněn ke každému okennímu křídlu. Jedná se o nejfunkčnější způsob, jak umístit žaluzie, protože umožňuje nastavit každé zařízení zvlášť. Strukturu můžete nainstalovat pomocí speciálních držáků nebo běžné oboustranné pásky.

Jak nainstalovat žaluzie bez vrtání - pokyny krok za krokem.

Se skotem:

 • V horní části křídla označte místa, kde bude montáž umístěna.
 • Povrch důkladně očistěte a odmastěte.
 • Nasaďte lepicí pásku. Zajistěte na něm slepý uzávěr.
 • Zavěste výrobek. To je vše, proces instalace je u konce.
 • Instalace horizontálních žaluzií
 • Odmastěte povrch

S hlavicemi:

 1. Vyberte příslušné závorky. Plastové výrobky vydrží pouze lehké žaluzie, kov je schopen pojmout mnohem větší váhu.
 2. Plastové držáky jsou umístěny na horní straně okenního křídla v požadované vzdálenosti. Na držáku jsou upevněny žaluzie.
 3. Kovové držáky jsou také namontovány na horní klapce, poté pevně upnuty klíčem. V držácích instalovaných horní lišty - to je vše.

Instalace konstrukce bez vrtání je rychlým a snadným způsobem upevnění žaluzií, které podléhají i začátečníkům.

Při výběru žaluzií jako ochrany před sluncem se nezapomeňte zaplatitvěnovat pozornost kvalitě výrobků a příslušenství, které jsou součástí sady. Nezapomeňte, že nominální vysoká kvalita výrobku je zárukou jeho trvanlivosti a pevnosti.

Žaluzie na plastových oknech bez vrtání: jak nakupovat a jak opravit?

Naši zákazníci se často ptali, jak jsou žaluzie namontovány na plastová okna bez vrtání.
Nejprve rozdělíme všechny možné typy žaluzií do 3 skupin:

 • žaluzie, které lze upevnit bez vrtání
 • žaluzie, jejichž konstrukční vlastnosti neumožňují jejich upevnění bez vrtání
 • žaluzie, které se nezapíná vůbec na křídlo plastového okna.

První skupina. Žaluzie, které lze upevnit bez vrtání

\ t

Dobrou zprávou je, že tato skupina je nejpočetnější. Obsahuje lehké a kompaktní produkty:

 1. rolety v libovolném provedení (systém MiniCASSETA, MINI, systém Standard a Zebra);
 2. horizontální hliníkové a dřevěné žaluzie (vyrobené z tenkých lamel 16 mm a 25 mm);
 3. nejmodernější typ žaluzií - skládané záclony.

Připevněte žaluzie bez vrtání okna dvěma způsoby: přilepte rám okna na rám okna nebo na otevírací okno umístěte držák uzávěru, který funguje na principu papírové sponky nebo svorky.

Na lepicí pásku jsou rolety upevněny na plastová okna v Mini-KASSET a roletách na PVC oknech systému MINI. Technologie je velmi jednoduchá:

 • Odmastěte povrch
 • Lepidlo
 • Využití výsledku

Aby byla páska pevně držena po dlouhou dobu, je nutné dodržovat dvě pravidla: před montáží odmastit povrch, zkontrolovat, zda povrch rámu okna není studený. Pokud je instalace na pásku provedena v zimě, je nutné rám ohřát fénem.

Držáky uzávěrů jsou dvou typů:

1. Plastové kryty pro rolety systému MINI.Konzola se posouvá přes okenní křídlo a na ní je upevněna role s látkou.

Konzola je téměř neviditelná, umožňuje cloně co nejblíže oknu a její cena není vysoká. Tento design držáku je poměrně spolehlivý, protože Systém MINI má velmi malou hmotnost.

2. Kovové svorky.Používají se na horizontálních dřevěných a hliníkových žaluziích, na roletových záclonách systému Standard a skládaných roletách. Tyto výrobky mají příliš velkou hmotnost pro plastovou konzolu a musí být pevně upevněny na křídle.

Upínací svorka má pohyblivou patku, která ji pevně přitahuje k rámu okna. Nevýhodou je poměrně vysoká cena a skutečnost, že takový držák vypadá masivně a upozorňuje na sebe, mluví nad okapy žaluzií.

Druhá skupina. Žaluzie na plastových oknech, které jsou instalovány pouze s vrtáním

Tato skupina je reprezentována jedním typem žaluzií na plastových oknech -kazetové horizontální žaluzie ISOLITE (ISOTRA). Tento typ horizontálních žaluzií byl vytvořen především pro výklopná vrata a má nejmenší výčnělek kanálu nad povrchem okenního rámu.

Toho je dosaženo tím, že mechanismus pro zvedání a otáčení lamel je ukryt v prostoru mezi sklem a rámem okna. S takovým umístěním krabice mohou být její upevňovací body umístěny pouze na rámu vedle skla (není možné použít krytku).

To je důležité!
Aby byl stručný přehled, šířka krabice je jen o něco větší než šířka okenního skla a tato plocha je příliš malá na to, aby mohla být připevněna na lepicí pásku. Upevňovací šrouby pro výrobky ISOLITE (ISOTRA) neporušují těsnost okna, je to jediný výrobek, ve kterém jsou montážní otvory naproti patce * (korálek - odnímatelný jeden a půl centimetrový rám kolem skla).

Výhody upevnění do patky spočívají v tom, že po demontáži výrobků z korálků může být korálek levně a rychle vyměněn a na vašich oblíbených oknech nebude jediný otvor.

Třetí skupina. Žaluzie s montáží do stropu nebo ke stěně

\ t

Zde je nejjednodušší, to jsou velké a těžké výrobky, které jsou připevněny pouze ke stropu nebo ke zdi. Mezi ně patří:

 • vertikální žaluzie
 • dřevěné a bambusové horizontální žaluzie s rošty tl. 50 mm
 • horizontální žaluzie „plast pro dřevo“ (vyrobeno pouze v 50mm lamelovém provedení).

Jak nainstalovat žaluzie na PVC okna?

Způsob upevnění žaluzií na plastová okna se volí v závislosti na konstrukčních prvcích a účelu jejich instalace v místnosti. K rámu jsou připevněny válcované a horizontální žaluzie, které pokrývají pouze okna. Tato metoda umožňuje, aby se dveře zavíraly jak jednotlivě, tak společně.

U vertikálních žaluzií není možné zavřít dveře odděleně, protože jsou namontovány na povrchu stropu (stěny) a podlahy. Takové upevnění má však svou vlastní kladnou stranu: úplné uzavření okenního otvoru zakrývá geometrické nepravidelnosti.

Montáž vertikálních žaluzií na okna

Pořadí montážních operací:

 1. Označení upevňovacích bodů vertikálních žaluzií na stropě (zdi) pod upevňovacími konzolami.
 2. Vyvrtávání otvorů pro hmoždinky.
 3. Upevnění držáků pomocí hmoždinek.

Montáž horizontálních žaluzií

Nedoporučuje se samočinná instalace rolet a horizontálních žaluzií. Nicméně, pokud je zařízení oken z plastu a jejich konstrukce je známo, můžete se pokusit nainstalovat žaluzie sami, bez volání odborníka.

Postup montáže:

 • Značení upevňovacích bodů pro horizontální žaluzie na rámu pod konzoly.
 • Vrtání otvorů pro hmoždinky.
 • Pečlivé upevnění držáků pomocí hmoždinek na rámu.

Poznámka: pro otevírání otvorů křídla pro upevnění konzol není nutné. Místo toho používají speciálnísvorky.

Jak správně odstranit rolety

Může se jednat o problém s demontáží horizontálních žaluzií, pokud nedodržíte následující pořadí této operace:

 1. Ozdobný kryt (pokud existuje) se odstraní z upevňovacích bodů upevňovacích držáků.
 2. Eaves jsou vypuštěny ze závorek.
 3. Lamely stoupají, dokud se neobjeví svorky umístěné na horním okraji.
 4. Příchytky se odstraní vytažením směrem k vám a doprava.
 5. Lamely, které se stáhly k sobě, spadají do svých dřívějších míst.

Je-li vše provedeno úhledně a správně, regulační systém se snadno oddělí od upevňovacích držáků. V případě neúspěšné demontáže se můžete pokusit systém odpojit od rámu, aniž byste jej oddělili od držáků. K tomu zkontrolujte způsob upevnění žaluzií k rámu (s nebo bez dodatečných montážních úhlů).

Pokud ano, můžete se pokusit odpojit od rámu a od nich. Rohy jsou obvykle upevněny na rámu pomocí šestihranných šroubů. K jejich odstranění potřebujete odpovídající klíč pro odšroubování těchto šroubů. Po oddělení rohů žaluzií lze z okna odstranit.

Varování: Před provedením operací k odstranění žaluzií byste si měli pečlivě přečíst odnímatelné držáky a mechanismus jejich ovládání. Obvykle se fixují otáčením tlakového klíče ve směru hodinových ručiček. A pro odstranění struktury je třeba ji otočit v opačném směru.

Instalace žaluzií na okna

Otázka jak instalovat horizontální žaluzie na plastová okna, obvykle bezprostředně po instalaci okenních vzorů. Tyto výrobky jsou vynikajícím prostředkem ochrany před slunečním zářením.

A pokud jsou okna nízká, pak z pohledu druhých. Je nutná instalace horizontálních žaluzií? Každý má na to svůj vlastní názor.

Mnozí uvedli různé návrhy žaluzií kvůli své kráse. Mohou mít různé barvy a vzory, které mohou zdobit okna.

Menší počet obyvatel dává přednost těmto zařízením vzhledem k tomu, že mohou nahradit nepříjemné záclony a záclony, které je třeba často prát. Sluneční paprsky skrz okna zvyšují teplotu v místnostech. Horizontální žaluzie jsou schopny je oddálit a snížit teplotu v místnosti.

Pokud je klimatizace instalovaná v místnosti nastavena na určitou teplotu, bude se zavřenými žaluziemi pracovat mnohem méně času. Stejně jako nábytek, tapety a okenní profily zevnitř místnosti nevyblednou z paprsků slunce.

Pro výrobu žaluzií se používají různé materiály. Tyto výrobky jsou vyrobeny z:

 • hliník;
 • plasty;
 • tkaniny;
 • dřevo;
 • bambus.

Nejvíce klasickými a poměrně jednoduchými výrobky jsou hliník. Ale docela vhodný pro domácí i jiné materiály. Jak probíhá instalace horizontálních žaluzií v bytě nebo v soukromém domě? Před zahájením práce je třeba pečlivě změřit rám a samotný výrobek.

Montáž horizontálních žaluzií vyrobených:

 1. o obrubách;
 2. na profilech.

Výroba upevňovacích prvků na obrubách, musíte pečlivě vybrat šrouby. Příliš dlouhé šrouby mohou poškodit skleněnou jednotku. Poškození skla vede k odtlakování obalu a porušuje izolační vlastnosti plastového rámu.