Jak nainstalovat rolety na plastová okna

Dobrý den, přátelé!

V poslední době mnoho lidí začíná opouštět tradiční záclony a tyuly. Ano, já sám podporuji tento přístup.

Často svým zákazníkům doporučuji mnohem funkčnější a pohodlnější variantu ve formě rolet.

Navíc není pro jejich použití nutné mít žádné super dovednosti.

Chcete vědět, jak nainstalovat rolety na plastová okna? Jak to udělat rychle a efektivně?

V níže uvedeném článku vám poskytnu podrobné pokyny pro řešení tohoto problému.

Montáž rolet na plastová okna

Některé z nejoblíbenějších produktů pro dekoraci oken jsou horizontální, vertikální žaluzie, záclony a látkové rolety, které.

Žaluzie a záclony se staly tak populární, že se mnozí z nich prostě rozhodli odvalovat od nich a zdůraznit individualitu svých prostor pomocí rolet. Široká škála tkanin a systémů pomáhá montovat rolety v každém interiéru.

Tkanina roleta má různé barvy a textury, lze je namontovat na okno, na zeď nebo do stropu. Pomocí rolet můžete nejen dosáhnout pohodlného pobytu v místnosti, ale také ztmavit, například pokud se jedná o ložnici nebo kino. Látkové žaluzie se nejčastěji používají v interiéru, ale v některých případech se pomocí speciálního materiálu, který se „nebojí“ srážek a teplotních kapek, instaluje venku.

To je důležité!
V současné době nebude těžké nakupovat látkové rolety. Abyste si mohli vybrat tu správnou roletu, musíte se seznámit s informacemi na našich webových stránkách v příslušných sekcích.

Široká škála tkanin a systémů uspokojí potřebu nejnáročnějšího zákazníka.

Hlavnírozdíl v roletách je považován za typ držáků a materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Konzoly mohou být plastové nebo kovové, velké i malé. Zbraně jsou vybrány v závislosti na velikosti produktu. Pokud jde o tkaninu, to může být se vzorem a bez, husté, střední hustoty a Black Out (plné blackout). V závislosti na objektu a požadavcích na něj si můžete vybrat jednu nebo jinou tkaninu.

V tomto článku se chceme podělit o informace o tom, jak instalovat rolety sami. Pokud si to nepřejete sami, můžete si objednat instalaci rolet od nás. Cena práce se může lišit od 65 do 200 UAH za jeden produkt. Cena závisí na počtu kusů, velikostech, způsobu připevnění a způsobu ovládání (ručně nebo automaticky).

Pokud se rozhodnete nainstalovat rolety sami, můžeme vás informovat o době, kterou průvodce potřebuje k instalaci rolet.

Instalace mini rolet na malé okno trvá 15-30 minut na jeden kus.

Instalace roletových rolet ve dne v noci nastává 20-40 minut na jednu část okna.
Slepá instalace bez vrtání zkracuje dobu instalace na 10-15 minut.
Instalace kazetových rolet trvá 15-40 minut na kus.

Pokud jste si zakoupili rolety, instalace do-it-yourself bude hotová, musíte být připraveni na delší dobu instalace.

Pokud jste stále nastaveni pro samostatnou instalaci rolet, pokyny aPodrobný popis níže uvedených systémů.

Kompletní sada látkových rolet.

Roleta se skládá z:

 • Za prvé, hřídel s látkou, která je připevněna oboustrannou páskou. Navíjení tkaniny na hřídeli by mělo být nejméně 13-20 centimetrů tak, aby tkanina nespadla.
 • Za druhé, konzoly s mechanismy - plastové nebo kovové rohy, které mají drážky pro upevnění mechanismu rolet. Samotný mechanismus je vložen do hřídele. Skládá se ze dvou částí: hnacího mechanismu (to je ten, který pohání roletu pomocí řídicího obvodu) a slave (který neobsahuje žádné ovládací prvky, ale jednoduše poslouchá hnací mechanismus).
 • Zatřetí, dolní lišta, nazývaná také napínač tkaniny.
  Hlavní funkcí této lamely je hmotnost tkaniny a její protažení. Dolní prkno může někdy obsahovat „uši“ pro čáru na okrajích. To je, pokud je tkanina roleta fixována pomocí struny. Připevněte tkaninu na spodní desku blokovou páskou. Ve vzácných případech je tkanina napnuta tkaninou.
 • Za čtvrté, západka řídicího obvodu.
Věnujte pozornost!
Jedná se o malou část, o velikosti přibližně 1x1 cm, která je přišroubována k rámu okna. Tento zámek drží ovládací řetězec blízko okna. To pomáhá vyhnout se poškození řetězu.

Řetězové závaží, jinak nazývané závaží řetězu. Hlavní funkcí této části je udržet řídicí obvod ve vzpřímené poloze poblíž tkaniny.

Doplňkové vybavení pro roletuMohou zde být magnety a vlasec. Další informace o jejich účelu a instalaci naleznete v příslušné sekci na našich webových stránkách. Další stručné informace vám vysvětlíme níže.

Montáž rolet na okna se provádí v následujícím pořadí:

 • Nejprve připevněte výrobek k oknu a označte upevňovací body pro konzoly. Aby to bylo jednodušší, můžete vnější stranu držáku označit odpojením hřídele s mechanismy předem a odložit ji stranou.
 • Za druhé, po označení upevňovacích bodů mohou být instalovány. Vezměte prosím na vědomí, že rolety na plastových oknech, instalace, kterou si sami vyrobíte, musíte provést na úrovni.
 • Zatřetí, klikněte (nebo zamkněte) hřídel mechanismy do držáků.
 • Za čtvrté zkontrolujte funkčnost textilního válce. Pokud roleta padne a lehce se zvedne, blahopřeje, podařilo se vám nainstalovat roletu sami.

Instalační pokyny pro rolety mini-series, jak vidíte, jsou jednoduché a srozumitelné pro každého. Proto by neměly být potíže s instalací rolet.

img_0636 Montáž spodního upevnění ve formě vlasce je stanovena podle principu upevnění hlavních závěsů. To znamená, že je nutné spustit válec, označit tužkou spodní upevnění, vložit jej do rámu okna a upevnit ho samořezným šroubem.

Linku protáhněte dolním a horním držákem a ujistěte se, že ji protáhnete očkemspodní prkno. Montáž rolety s rybářským vlascem se doporučuje provádět na okenních nebo dveřních rámech.

Aby bylo možné instalovat látkovou roletu s magnety, je nutné ji jednoduše připevnit ke spodní liště a upevnit protějšek na rám okna. Magnety lze upevnit pomocí oboustranné pásky a pomocí šroubů.

Užitečné rady!
Instalační pokyny pro roletové záclony ve dne v noci jsou podobné instalaci běžných textilních rolet, které mohou být instalovány v kuchyni, v obývacím pokoji, v ložnici, v dětském pokoji, na balkóně nebo na lodžii. Jediný rozdíl je zadní deska, ve které je tkanina navinuta. To znamená, že jeden okraj tkaniny je umístěn na zadní straně výrobku a vždy zůstává v klidu.

Druhá část tkaniny je upevněna na hřídeli a při ovládání rolety je navinuta nebo odvinuta. Tím se vytvoří střídání průhledných a neprůhledných pruhů, ze kterých se skládají žaluzie ve dne v noci.

Když se transparentní pruhy vzájemně protínají, tento stav rolet se nazývá den, pokud se průhledný proužek překrývá s neprůhledným, tento stav se nazývá noc. Správná instalace rolety den-noc, to je, když jsou žaluzie ve snížené podobě, aby se ve stavu noci, bez mezer.

Upozorňujeme také na to, že při instalaci denního nočního systému na okno se slepými a naklápěcími a otočnými částmi je nutné vyrovnat konzoly s horním bodem výklopného rámu a na hluché části okna.instalujte výrobek bezprostředně nad patku.

Doporučuje se instalovat mini roletu bez vrtání na okna, kde se má v blízké budoucnosti plánovat demontáž výrobku, tedy chaty, letní domy nebo pronajaté byty.

Důvodem je skutečnost, že lepicí páska, která se používá pro upevnění rolet, může časem odpadnout, protože plast má sklon kužovat a expandovat v závislosti na teplotě. Na oboustrannou pásku lze instalovat všechny konzoly.

Otázkou je pouze dlouhá životnost.

Návod na instalaci rolet mini série s rybářským vlascem je nezbytný pro každého začátečníka, který se rozhodl instalovat roletu samostatně. Nezapomeňte, že pro instalaci rolety musí být okno čisté. Koneckonců, i nový, čistý výrobek bude vyblednout na špinavé okno.

Materiály, z nichž jsou vyrobeny rolety, nejsou určeny k praní, jsou přístupné pouze pro suché čištění. Více informací o materiálech a péči o ně naleznete na našich webových stránkách v příslušné sekci.

Vynikající rolety, jejichž montáž můžete snadno provádět ve velkém sortimentu v našem internetovém obchodě!

Rolety, návod k instalaci, pro které byly v tomto příspěvku uvedeny všechny informace, vám jistě pomohou provést veškerou práci sami.

Jak instalovat rolety na plastová okna

Příchod rolet nebo rolížaluzie, způsobil značný zájem a obdiv mezi mnoha kupci.Taková popularita není neopodstatněná, protože rolety mají mnoho výhod.

To je důležité!
Nicméně, výběr a nákup požadované velikosti a barvy, mnoho mužů nechápou, jak instalovat rolety na plastová okna.Pomůžeme vám na to přijít.

Rolety (žaluzie) získaly přízeň spotřebitelů s jednoduchostí obsluhy, širokou škálou barev a praktičností při používání.Instalace rolet na plastová okna však není tak složitá, jak se na první pohled zdá.

Aby se nepoškodilo plastové okno přídavnými otvory z vrtáku, je nutné provést přesná měření.Ale předtím, pojďme projít všemi kroky v pořádku.

Požadovaný nástroj

  • Vrtačka nebo šroubovák,
  • Šrouby nebo konzoly,
  • Šroubovák,
 • Úroveň (vashervaga),
 • Pravítko (svinovací metr)
 • Tužka.

Měření pro montáž rolet na plastové okno

Varianta 1 (všechna okna najednou)

JednaZpůsoby upevnění rolet nebo záclon na okno, způsob, jak zavřít celou oblast okenního otvoru jedním širokým válcem.

Musíte změřit šířku a výšku okenního otvoru, nikoli okna.Odečtěte 4 cm (2 cm na každé straně) od šířky a 2-4 cm od výšky okenního otvoru.Pokud se okno neotevře, může být zmenšena světlá výška.

Pokud byste jej naopak měli opustitmezeru tak, aby se okenní křídlo mohlo otevřít se zvednutými roletami.

Varianta 2 (pro každý list zvlášť)

Stejně populární touhou je instalovat rolety zvlášť pro každé křídlo z plastového okna. Tato potřeba je dána různým designem oken a designem chutí kupujících.

Aby byla měření správná, je nutné změřit šířku skla a přidat 3 cm (1,5 cm pro každou stranu). Při měření je třeba se ujistit, že rolety nebudou zasahovat do otáčení kliky okna.

Po provedení nezbytných měření si zakoupíte přesně takové rolety (záclony), které lze samostatně upevnit na každé okno křídla.

Další výhodou této metody je, že okno lze otevřít také se sníženými záclonami.

Uspořádání rolet

V závislosti na instalaci okna a následném obložení svahů můžete zvolit jednu z metod umístění spojovacích prvků.

 • upevnění k hornímu sklonu okenního otvoru pomocí konzol.
 • upevnění na konstrukci plastového okna pomocí šroubů,

Jak nainstalovat rolety na plastová oknaPřed nákupem šroubů nebo držáků se obraťte na dodavatele šroubů, abyste zjistili správný výběr velikosti a účelu šroubů pro váš typ stěny.

Instalace rolet

Změřte stejnou vzdálenost od každého okraje otvoru okna nebo okna a značkyprostor pro tužky pro upevnění.

Věnujte pozornost!
Vyvrtejte strukturu stěny nebo okna a upevněte držáky pro rolety pomocí šroubů nebo držáků.

Chcete-li přesně změřit úroveň připojení, použijte svůj postup (úroveň).

Namontujte rolety na držák.

Žací rolety

Je lepší neřezávat rolety, ale koupit špatnou velikost, vrátit ji do obchodu. Ačkoli schopnost zúžení role existuje, je to úhledně obtížné. V případě, že proces je:

Vezmeme spodní tyč záclon a rozřízneme ji na požadovanou velikost.

Odřízněte tkaninu rolet po celé délce požadované vzdálenosti. Pokud mají rolety vzor, ​​budete muset odříznout, s ohledem na vzor na obou stranách, trochu.

S pilou jsme snížili požadované množství kovové trubky.

Začátek závěsů připevňujeme na trubku oboustrannou páskou.

Zavedeme spodní lištu a upevníme vodicí prvky válce.

No, to je vše. Nyní dobře víte, jak instalovat rolety na plastová okna.

Rolety s možností montáže bez vrtání

Rolety jsou jedním z nejoblíbenějších systémů ochrany před sluncem pro naše zákazníky. Všichni víme, že jejich zásluhy, jeden z nich je schopnost instalovat produkty jakookna a přímo na samotném okně.

Nejmenší systémy jsou zpravidla instalovány přímo na oknech. Obvykle řemeslníci opravují rolety vrtáním upevňovacích prvků na rámy oken pomocí šroubů. Je spolehlivý a odolný.

Někdy však existují situace, kdy zákazníci z jednoho důvodu nebo jiného nechtějí „zranit“ okna. Koneckonců, ze šroubů zůstávají otvory, které pak, pokud je tkanina roleta z nějakého důvodu odstraněna, musí být opraveny.

V takových případech aplikujeme instalaci rolet bez vrtání.

Jak se to dělá? Ano, velmi jednoduché. Pomocí speciálních držáků a oboustranné montážní pásky.

Dobrá rada!
Nejběžnějším systémem rolet pro instalaci na okno je „Elf“ s průměrem hřídele 19 mm. Jedná se o otevřený systém, který může být volně zavěšený nebo má spodní nebo kabelovou fixaci.

Pro neinvazivní montáž tohoto systému na okenní křídlo jsou k jeho bočním držákům připevněny speciální upevňovací prvky, které se pak jednoduše položí na křídlo shora. Upevňovací prvky navíc nezasahují do zavírání křídla. Veškerá tkanina roleta drží na tomto přípravku.

Montáž rolety na slepé křídlo bez vrtání

Na slepé části okna jsou boční konzoly rolet upevněny oboustrannou montážní páskou.

Pokud si klient zvolí krabicový systém, pak se krabička s látkou a vodítka připojí k oknu pouze pomocíoboustranná páska. A to jak na rámu, tak na závěrce.

Pro takový systém nejsou k dispozici speciální upevňovací prvky pro křídlo. Nebo možnost, kterou praktikují někteří mistři při instalaci bez roletových rolet, například "Fantasy Lux".

Nejprve se na oboustrannou pásku k oknu přilepí profil vzdálenosti. A přímo k tomuto profilu se lepí lepidla a pomocí šroubů se skříň zašroubuje.

Je třeba poznamenat, že instalace rolet bez vrtání se provádí poměrně rychle a je poměrně spolehlivá.

Některé zahraniční společnosti propagují tento typ zařízení jako inovaci, kterou je třeba dodržovat. Na oplátku doporučujeme stále osvědčené a nejspolehlivější, podle našeho názoru, způsob připevnění - pomocí šroubů.

Instalace rolet: jednoduché montážní metody

Instalace rolet nezabere mnoho času, pokud přesně pochopíte, kde začít montovat. Tento typ opony se stává populárním, je vybrán slavnými designéry, obyvateli velkých měst a obyvateli venkovských domů.

Šetřit peníze na instalaci staveb podle sil každého člověka. Před instalací byste měli prostudovat typy rolet, abyste si vybrali vhodný závěs pro dekoraci oken v místnosti.

Montáž rolet otevřeného typu na okno

Otevřené rolety mohou být namontovány nad oknem nebo uvnitř. Princip činnosti je jednoduchý - plátno je navinuto na hřídel;"Zatížení" ve formě lamely. Závěs se odvíjí pod tíhou spodního polstrování a upevňuje se ve správné výšce díky speciálním zarážkám. Jak se takové konstrukce montují, každý, kdo se rozhodl ozdobit okna moderními závěsy, by měl vědět.

Instalace takové clony je možná několika způsoby:

 • Montáž rolet soboustrannou konstrukční páskou . Jeho předností je, že nedochází ke zhoršení integrity profilu okna. Tato volba je vhodná pouze pro malé záclony, jinak se odstíní rolety.
 • Montáž otevřených rolet spružinovými konzolami- vhodná pro otevírání okenních křídel. Výhody této metody - není třeba vrtat další otvory, snadnou instalaci a elegantní vzhled. Před montáží držáků je nutné provést měření a značení tam, kde budou viset. Připevňují boční rolety design rolety. Poté, co je hřídel navlečen a je zkontrolována pracovní kapacita nože, nic by nemělo upnout závěs. Takové zapínací záclony nebudou trvat dlouho.
 • Upevnění roletna samořezných šroubechje nejspolehlivější způsob upevnění záclon tohoto typu.
To je důležité!
Před prací musíte zkontrolovat dostupnost všech komponent. Instalace začíná "montáží". K tomu použijte okap na místo, kde bude výrobek namontován. Je nutné se ujistit, že plátno je snadno otočné a složené.

Místa, o nichž se tvrdí, že jsou spojovací prvky, jsou označeny tužkou. Hlavní jednotka je připevněna ke stěně nebo rámu pomocí samořezných šroubů.

Hmoždinky se vkládají do otvorů. Jednotka je připevněna k šroubům, měří se řetěz pro nastavení délky a nastaví se omezovač zarážky.

Samořezné šrouby jsou vhodnější pro dřevěný rám, pokud plánujete instalovat rolety na okno. Otvory se ve stromě snadno maskují speciálními směsmi, pokud chcete odstranit záclony.

Instalace závěsů krok za krokem je zárukou, že výrobek bude bezpečně držen na zdi nebo v rámu. Hlavní je správně označit délku záclon a zkontrolovat, jak zavře okno. Plátno by mělo být rovnoběžné se sklem, dokonce i nepatrná odchylka od úhlu bude patrná.

Je třeba poznamenat, že tento typ opony má speciální krabici. Proto se způsob připevnění může mírně lišit od možností pro záclony s otevřeným typem.

Je chybou domnívat se, že takové konstrukce jsou vhodné pouze pro plastová okna. Záclony vypadají dobře na rámech ze dřeva a hliníku.

Vlastnosti uzavřených rolet - hřídel je ukryt v krabici a po stranách jsou vodítka, která brání pohybu plátna do strany. Základ by měl být vybrán přesně podle velikosti okna.

Proto odborníci, kteří prodávají roletové záclony, nabízejí nezávislá měření, aby se klient mohl vyhnout nepříjemným překvapením ve formě příliš krátkých záclon nebo naopak dlouhých.

Montáž roletuzavřený typ

Způsoby zajištění rolet uzavřeného typu:

 • U samořezných šroubů - spolehlivý způsob, zejména u velkých krabic, které pokrývají velká okna.
 • Oboustranná páska je oblíbenou volbou pro ženy. Je důležité najít vysoce kvalitní oboustrannou pásku. Před použitím jsou všechny povrchy odmastěny.
 • Montáž na pružné konzoly - tato metoda je vhodná pouze pro dveře, které se otevírají. Metoda je vhodná, protože nemusíte dělat díry ve zdi nebo rámu.
 • Montáž závěsů typu rolka je jednoduchý proces, pokud nejprve studujete návrh záclon a typu rámu. Samozřejmě, že díru v plastovém okně, musíte jednat opatrně, jinak to bude problematické těsnění otvoru.

Návod k instalaci rolet - je to nutné nebo ne?

Instalace rolet je podrobně popsána v pokynech, které výrobci vždy používají. Atmosféru útulnosti a pohodlí při návštěvě tvoří záclony, které vypadají harmonicky na okně.

Věnujte pozornost!
Při montáži rolet mnoho lidí důvěřuje své intuici. Tato akce vede k přijetí mnoha chyb během instalace. Pokud se jedná o další díly nebo je plátno problematické pohybovat se po hřídeli, pak je závěr zřejmý - musíte postupovat podle instrukcí a prostudovat si pravidla pro instalaci rolet krok za krokem.

Vnější hluk indikuje konstrukční vadu. Hlavní výhodarolety - tichý chod mechanismu. Proto jsou takové záclony vybírány pro ložnice.

Montáž záclon závisí na typu konstrukce a velikosti okenního otvoru. Nelze ignorovat pokyny vytvořené výrobcem. V této příručce bude samozřejmě popsán nejspolehlivější způsob připevnění. Pokud nechcete dělat otvory v okně nebo ve stropě, měli byste se podívat na metody založené na použití oboustranné pásky.

Montáž rolet s postranními vodítky

Některé systémy rolet mají přídavné prvky - boční vedení ve formě tenkých strun. Jejich montáž se provádí po upevnění záclon. Záclony s vodítky se vždy dodávají se speciálními držáky na struny, měli byste tomu věnovat pozornost iv obchodě.

Řetězec je oříznut na požadovanou délku. Pro vodítka ve dvou stranách rámu jsou ve spodní části upevněny svorky. Mohou být přilepeny nebo přišroubovány šrouby. Řetězec je upevněn na okrajích hřídele, místa jsou označena, můžete se dozvědět v návodu. Měří se vzdálenost mezi nimi, na dně rámu je upevněna stejná délka struny a body připevnění spodních západek jsou označeny.

Řetězec dále prochází otvory ve tkanině závěsu ve spodní zóně. Řetězec je napnut a upevněn ke spodním západkám. Měla by být vodítkem pro závěsovou síť. Upevnění rolet s vodítky se nejlépe provádí po prostudování návodu. Je důležité správně umístit západky adobrý řetězec.

Montáž roletových mini záclon

Tyto závěsy jsou oblíbené pro hluchá okna. Ideálně se dívají na půdní otvory.

Mini záclony se prodávají nezmontované, takže i proces vybalování vyžaduje velkou pozornost:

Po otevření obalu byste měli zkontrolovat přítomnost všech složek. Dokonce i absence jedné části může způsobit potíže při instalaci. Doporučujeme zkontrolovat zařízení stále v obchodě.

Pokud je to nutné, tkanina závěsu je oříznuta a navlečena na hřídel.
Linka je na obou stranách opatřena závity do otvorů montážního držáku. Pro fixaci v požadované poloze jsou konce svázány do uzlu.

Linka je vyříznuta a průhledné kapsle jsou vloženy do okraje hřídele a zaklapnuty na místo.

Pokud instrukce nepomůže řešit návrh, měli byste kontaktovat odborníky. Často, v obchodech, které nabízejí rolety, můžete objednat a nainstalovat. V tomto případě bude každý detail na svém místě a plátno bude ideálně umístěno naproti oknu.

Upevňovací rolety nevyžadují zvláštní dovednosti a školení. Někteří výrobci tvrdí, že instalaci lze provést na úrovni intuice.

V každém případě však podrobné pokyny nejsou vynechány, aby byly ignorovány. Podrobné studium obrázků a popisy krok za krokem vám umožní instalovat roletové záclony sami. A to šetří vaše peníze!

Instalace bezvrtání, upevňovací prvky ve zdi

Rolety jsou moderní konstrukce na oknech, která zdobí jakýkoliv interiér. Není to jen krásné a stylové, ale také velmi praktické a pohodlné. Kvůli jeho výhodám, záclony v roli byly stisknuty v popularitě hodnocení jednou uctívaných žaluzií.

Dobrá rada!
Záclony samy dluží své jméno neobvyklému skládacímu mechanismu. To je zkroucený do kompaktní role, zabírat minimum prostoru.

Současně můžete nezávisle nastavit délku plátna a úroveň osvětlení místnosti. Roletové závěsy se dodávají v různých tvarech a velikostech.

Počet zobrazení

Systém otevřeného typu - lehká konstrukce, která je látkou z tkaniny, navinutá na hřídeli o různém průměru (19-45 mm), na základě rozměrů výrobku. Odkvapy jsou kombinovány s mechanismem zajišťujícím navíjení pásu. Připevňuje se přímo ke stěně nebo rámu okna.

Systém krabicových uzavřených krabic (kazet) poskytuje prostorům s vysokou ochranou před slunečními paprsky. Stínování je vytvořeno díky umístění tkaniny v krabici s vodítky připevněnými k patce. Tkanina a navíjecí mechanismus jsou skryty plastovým nebo hliníkovým pouzdrem.

Není nutné, aby záclonka byla vyrobena z hmoty. Bambus a dokonce i dřevěné vzorky lze nalézt na prodej. Oni jsou poněkud připomínající žaluzie, ale tkaninové žaluzie nejsou schopné přizpůsobit tok slunečního světla, s výjimkou modelů volal \ t"Den-noc".

Neslyšící plátno je důležité pro okno v dětském pokoji, v obytných místnostech a místnostech, kde se nachází domácí kino, pro zastínění skla na slunné straně domu.

Rolety lze dodat s rybářským vlascem nebo bez něj. Oba modely jsou snadno instalovatelné a praktické. Protažená podél okrajů linky udržuje plátno na rámu okna přesně a neumožňuje mu pohyb a vzestup zdola nahoru, když vítr narazí.

Ale nejzákladnější rozdíly mezi modely jsou ve způsobu, jakým jsou pevné.

Samolepicí rolety jsou skutečným nalezištěm pro ty, kteří nechtějí vyvrtat díry v plastových oknech nebo to z nějakého důvodu nemohou udělat. Pro kazetové struktury však tento způsob uchycení není vhodný.

Univerzální upevnění není nic víc než textilní velcro páska, která se často používá jako upevňovací prostředek na oděvy a obuv. Páska je rozdělena do dvou částí, z nichž jedna má měkký zdřímnout a druhá s nejmenšími háky pro spojení.

Páska se lepí houževnatou stranou přímo na plastový rám nebo na okap. Pro upevnění pásky lepidlem nebo šrouby. Měkká část s vlasem je umístěna na nesprávné straně tkaniny roleta. Pro spojení musí být vzájemně propojeny.

K dispozici jsou také speciální lehké záclony v rolích se zapínáním samolepící páskou. Dokonce i žena se s jejich instalací vyrovná, protože pro to není nutné mít schopnost vrtat a používat vrtačku nebo šroubovák. Taková instalacevhodné pro okenní křídla malé šířky, hluché nebo otevírací.

To je důležité!
Péče o takové záclony je snadnější než u všech ostatních typů. Stačí natáhnout jednu hranu pásky a oddělit dvě části konstrukce tkaniny.

Rolety mohou být namontovány na strop nebo namontovány na rámu. Princip upevňovacích prvků je v každém případě stejný. Tkaninové žaluzie jsou upevněny ke stropu hlavně v otvorech, kdy se plánuje zcela zavřít pohled na parapet a okno.

Doporučuje se používat postranní vodítka tak, aby se závěs při průvanu nehýbal od skla. Ve stropní konstrukci je někdy dodatečný pružinový mechanismus, který jej automaticky navíjí do bubnu.

Existují také komerčně dostupné látkové žaluzie s elektrickým pohonem, které automatizují proces zavádění a navíjení pásu. Motor instalovaný v krabici je ovládán dálkovým ovládáním.

Jak měřit?

Můžete nezávisle určit, jakou velikost má být plátno.

K šířce skleněné jednotky je nutné přidat 3 cm. Při instalaci záclon přes otvor, a ne v otvoru, musíte přidat 10 cm na šířku plátna tak, aby opona zcela pokrývá otvor, ne procházející sluneční světlo na stranách.

Mechanismus rolety vám umožní rozmotat plátno na velikost okna. Zůstane jen opravit role na určitéúrovni Než zavěsíte závěsy, musíte provést značení, označující dva body pozic samořezných šroubů.

Rozměry

Před volbou konstrukce Rolshtor je důležité určit, která velikost je potřebná. Parametry závisí v mnoha ohledech na místě instalace:

 • Pokud je okno umístěno ve výklenku po celé šířce, plátno by mělo překrýt okenní otvor ve vzdálenosti 8 - 10 cm, od každého okraje jsou nutné mezery 5 cm. poloha okenního skla by měla zcela otevřít výhled;
 • v případě umístění stěny a okna v jedné rovině je upevňovací prvek zvolen tak, aby mezi závěsem a stěnou byla malá vzdálenost, aby držadlo nevyčnívalo. Šířka konstrukce je o 20 cm delší než šířka otvoru. Výška - vše je přesně tak, jako ve výše popsané verzi.
 • Pokud plánujete instalovat přímo na okno, šířka by se měla rovnat sklenici plus 3 cm.

Metody instalace

Látkové rolety nebo jejich dřevěné analogy mohou být upevněny k plastovým rámům různými způsoby.

Hlavní úlohu při určování způsobu upevnění hraje konstrukce rolety, je důležité vzít v úvahu velikost okenního otvoru.

Instalace závěsů mimo otvor ke stropu nebo ke stěně skrývá prostor, proto je nežádoucí ve stísněných podmínkách malých místností.

V závislosti na konfiguraci má každý systém vlastní pravidla pro instalaci podle přiložených pokynů.

Anoschopnost sestavit a připojit cívky několika způsoby:

 • Na pružných držácích.
 • Na šrouby.
 • Nalepte oboustrannou pásku.
 • Na pásku velkro (ne kazetový design).
 • Na lepidlo (s výjimkou lepidla s kyanoakrylátem, zhroucení z vlhkosti a studeného vzduchu).

Chcete-li správně zavřít záclony typu zavřeného nebo otevřeného typu, musíte postupovat podle přiložených instrukcí krok za krokem s ohledem na vlastnosti každého typu.

Instalace textilních závěsů přímo do okenního otvoru umožňuje použití parapetu. Ale způsob připevnění, každý si vybere podle svých dovedností a úvah. Lepicí páska umožňuje udržet plastový okenní rám v původní podobě.

Pozor!
Samořezné šrouby jsou však spolehlivější a trvanlivější variantou.

Podívejte se, jak nainstalovat roletu s vlastníma rukama na dalším videu

Příslušenství

Klasické rolety jsou nejčastěji instalovány na kovových konzolách nebo jejich plastových analogech. Jedná se o spolehlivý typ montáže, nejvhodnější pro balkonové dveře nebo velká okna. Na konzolách jsou žaluzie připevněny k jakémukoliv povrchu: ke stropům, stěnám, v okenním otvoru.

Spojovací materiál volně visící záclony Mini - design, podobný předchozímu popsanému, ale v kompaktnějším provedení. Charakteristická je malá plocha látky a hřídele menší velikosti. Tyto modely jsou připevněny přímo na rám plastového okna nebo na obruby.

V případě potřeby můžete instalovat na oboustrannou lepicí pásku, pružinové držáky nebo tradiční samořezné šrouby. Pro upevnění závěsné hrany nože na pohyblivém křídle je připevněno kovové vedení a na rámu jsou upevněny magnetické upevňovací prvky.

Upevnění s pružinovými konzolami platí pouze pro pohyblivé dveře. Vyčnívající prvek na konzole je namontován na profilu rámu výše, popadl jej a provádí montáž. Pro zvýšení přilnavosti je na držáku samolepicí páska.

Postavte záclony s oboustrannou páskou, vhodné zejména pro mini-designy. Hlavní výhodou této metody je její jednoduchost a úspora času na instalaci.

Instalace pomocí samořezných šroubů v zásadě nevyžaduje zvláštní dovednosti, s výjimkou držení vrtačky nebo šroubováku. Je nutné umístit konzoly pro strukturu kazety na určená místa a pak je upevnit dvěma samořeznými šrouby.

Upevňovací systém Uni (unified) umožňuje instalovat rolety libovolným způsobem: na pásku, samořezné šrouby nebo pružinové držáky. U různých typů upevnění je základ mechanismu v každém případě stejného typu: plátno navinuté na válečku s řídicím systémem.

Vlastnosti

Mechanismus pro rolety má jeden hlavní rozlišovací znak - absolutně tichý provoz. Pokud se během provozu objeví nějaké zvuky, je vhodné zkontrolovat správnost sestavy. Také hluk indikuje určité problémy.

Produkce Rolshtor nestojí v klidu, uvolňuje nové zajímavé modely s dalšími funkcemi. Například je možné vyrábět rolety, kde je box s plátnem