Jak si vybrat rolety na plastová okna

Jak si vybrat rolety na plastových oknech

Dobrý den, přátelé! Minulý týden pomohli dvěma rodinám najednou, kteří se zabývali vážnými opravami ve svých bytech.

Instalovali vynikající okna, která budou sloužit mnoho let. Ale jak se ukázalo, naše poslání na tom nebylo.

Chtěli doplnit interiér svých domovů roletami.

Samozřejmě požádali o radu. Ve skutečnosti je všechno jednoduché.

Nyní uvidíte, když vám řeknu, jak si vybrat rolety na plastové okno. Přečtěte si pozorně!

Jak si vybrat vysoce kvalitní rolety na kovových plastových oknech: tipy, pravidla péče

Souhlasíte, že každý člověk chce dát svému domovu nejpohodlnější a nejpohodlnější atmosféru. Zdá se, že oprava je dokončena, obdivujete nejnovější plastová okna, ale stále zůstávají extrémní dotyky - záclony pro plastová okna. Nemusíte nutně kupovat tradičně záclony, můžete se dokonce zaměřit na rolety. Mělo by to vypadat rozumně a stylově.

Rolety (látkové žaluzie) dostaly své jméno díky kroucení, které se nakonec přemění na role, díky čemuž v domě zabírají jen velmi málo místa. Požadovanou šířku plátna najdete v případě, že připočtete šířku vlastního skla (skla) kolem 3 cm. .

Dobrá rada!
Při výběru se neomezujte pouze na barevnou odrůdu.

Můžete si vybrat záclony, které kombinují 2 barvy, na okrajích držet první barvu, a ve středu - další. Můžete si zakoupit 3 různé rolety zavěšením na různých úrovních, což bude vzrušující závěr světla.

Můžetedokonce se stanou na jednom závěsu, který se vejde do interiéru. Pokud se chcete zaměřit do interiéru svého pokoje, konkrétně na okno, vyberte barvu, která podstatně pokrývá celé barevné spektrum místnosti. Pokud si chcete odpočinout v této místnosti, pak se vzdejte nepokojů barev, preferující odstíny postele.

Se spoustou chtění a představivosti si můžete objednat i rolety (látkové rolety) s fotografickým tiskem, kresbou, což pro vás bude znamenat něco, co vás baví, a pobavte oči a zdůrazněte osobní vzhled místnosti.

Rolety (látkové rolety) na plastových oknech mohou být přijímány nejen v ložnici nebo v obývacím pokoji, ale také v dětském pokoji v kombinaci s balkonem.

Vzhledem k tomu, že tkanina výrobku během výroby je impregnována speciálními prostředky, má odpuzující, antistatické a baktericidní vlastnosti, díky čemuž mohou být používány jak v dětském pokoji, tak v poliklinice.

Upevnění a impregnace

Lze upevnit jak ke stropu, tak ke stěnám, ke světlu okna nebo ke kovovému oknu. Konkrétně, extrémní volba pomůže zachránit místo před oknem. Díky zavedení kazetového systému můžete záclony umístit konkrétně na okenní křídlo, což vám umožní tiše otevřít okno s nimi. Díky přizpůsobení kazetového systému bude systém pevně ohraničen k oknu, což umožní pokrýt místnost před sluncem v nejvyšší kvalitě, která vás také ochrání před zvědavýma očima.a tiše odpočinout.

S pomocí různých stupňů impregnace a tloušťky plátna je chrání před sluncem různými způsoby. Podle tohoto aspektu jsou rozděleny na nepřenášející světlo, rozptyl světla a reflexní, noční den. Můžete je použít v tandemu se záclonami, které vám poskytnou příležitost k povzbuzení a doplnění interiéru.

Impregnace umožňuje chránit ho před spálením sluncem na slunci, a to jak samotným, tak i živly kolem květin, což je rozumné pro místnosti na jižní straně budovy.

Systém můžete otočit jak ručně, tak nezávisle pomocí ovládacího panelu, jakož i pomocí elektrického vodiče připevněného ke stěně.

Pros

Uvádíme řadu výhod a výhod:

 • Vypadají úžasně, zapadají do každého interiéru, množství květin vám pomůže učinit správnou volbu.
 • Multifunkční. Můžete si vybrat krásné záclony, které elementární bude chránit místnost před slunečními paprsky, ale místnost se nezdá příliš tmavá. V tomto případě je určena tkaninou. Tato možnost nebude tak levná. Když chcete izolovat místnost od slunce, pak si kupte nejkompaktnější látku, která bude pogumovaná ze strany okna. Za to zaplatíte trochu víc.
 • V zimě je vhodné místnost větrat. Vzhledem k tomu, že železné desky jsou připevněny k magnetům, tkanina se nezkroutí.
 • Rychlá instalace.

Kánony provozu

Bběhem procesu používání je důležité sledovat určité kánony, aby bylo možné pokračovat v servisní době:

 • Žehlicí desku není třeba zavěsit, aby se úloha snížila. To může vést k nevhodnosti výrobku, protože deska má jednoduše schopnost odtrhnout a poškodit systém.
 • Tímto způsobem spouštíte závěs, čímž porušujete jeho vodorovný jasný směr, po kterém nebude moci sestupovat rovnoběžně s podlahou, ale bude šikmo zamknutý.
  Nakonec přinesete dolní zlomek plátna do takového stavu, že všichni plácnou, nepořádek, mají šanci se na některých místech vydat. Obecně platí, že pohled se stane nelichotivým, a finanční prostředky budou zbytečně zbytečné.
 • Čištění je zcela normální a rychlé. Lze je dokonce otřít vlhkou houbou bez použití silných čisticích prostředků.

Doufáme tedy, že si představíte, jak si na plastových oknech vybrat kvalitní rolety (látkové rolety).

Jak vybrat typ rolety na plastových oknech

Rolety jsou typem záclon, které jsou tkaninou navinutou na vodorovném hřídeli (hliníku nebo dřevěném) umístěném nad oknem. Ne obyčejný, ale pohodlný design.

Věnujte pozornost!
Jak si vybrat rolety na plastová okna? Nejprve se musíte rozhodnout o typu záclon.

Podle návrhu se dělí na:

 • zavřené závěsytyp;
 • závěsy typu otevřeného typu;
 • mini záclony.

Záclony typu otevřeného typu se vyznačují jednodušším systémem řízení a upevnění. Nyní je to nejoblíbenější typ rolet. Tkanina je navinuta na válec, který je připevněn k horní části okenního otvoru. Díky řídicímu systému na bázi pružiny nebo řetězu lze tkaninu otáčet do jakékoli výšky.

Uzavřené záclony mají složitější strukturu. Kromě pásu tkaniny, stejně jako válce, design má další krabici a boční vodítka. V krabici skrýt válec.

Mini záclony jsou téměř nerozeznatelné od otevřených záclon. Jsou však namontovány na křídlo díky speciálním držákům. Tyto záclony jsou nejčastěji instalovány na PVC oknech. Při instalaci není třeba sklo vrtat.

Kromě toho mají rolety několik výhod:

 • Jsou multifunkční. Takové záclony se dokonale vyrovnávají s ochranou místnosti před slunečním zářením, aniž by místnost ztmavila.
 • Hodí se téměř do každého interiéru a mají širokou škálu tkanin se vzory. V tomto případě je tkanina v továrně zpravidla ošetřena odpuzující látkou. Vzhledem k této barvě rolety nezmizí na slunci.
 • Rychlá instalace.
 • V zimě je vhodné místnost vysílat. Kovové desky jsou připevněny k magnetům a neumožňují rozpouštění látky.

Jak prát rolety

Samozřejmě je snazší projíždět záclony v čistírně. Ale pokud to není v blízkosti, záclony lze umýt doma.Suché praní se provádí pomocí vysavače. Je třeba vzít jemnou trysku. Zapněte vysavač a jděte tryskou přes tkaninu.

Neutrální detergenty by se měly používat pro mokré prádlo, protože různé přísady a vůně mohou způsobit ztrátu sytosti barvy látky. Rozpusťte prací prostředek ve vodě a otřete povrch závěsů čistými kruhovými pohyby. Zbytkové mýdlo opláchněte čistou vodou. Výrobek můžete také několikrát opláchnout pod sprchou, aby po sušení na tkanině nebyly žádné pruhy.

Skvrny na takových záclonách lze odstranit odstraňovačem skvrn. Ale v tomto případě používejte pouze ty odstraňovače skvrn, které jsou vyrobeny na přirozeném základě, jinak můžete materiál zkazit.

Jak vybrat rolety na plastová okna?

Aby bylo možné okno krásně a stylově uspořádat, není nutné používat obvyklé záclony, protože existuje mnoho dalších zajímavých možností. Měli byste věnovat pozornost roletám, které jsou univerzální - perfektně sedí v jakémkoliv interiéru a v souladu s plastovými okny.

Než půjdete do obchodu, musíte pochopit, jak si vybrat rolety pro plastová okna - určit jejich velikost, možnosti montáže, barvu, druh tkaniny a další nuance. V tomto článku se pokusíme řešit všechny tyto otázky.

Konstrukce a princip činnosti

Univerzálnost rolet spočívá v tom, že se kombinujívýhody žaluzií a standardních možností tkanin. Jsou schopni vytvořit teplou, útulnou atmosféru v místnosti, nezabírají mnoho místa, jsou snadno regulovatelné, nechávají méně či více světla.

Tento typ opony je kus látky určité velikosti, která je připevněna k válečku: stačí vytáhnout řetěz a opona začne být navinuta na hřídeli - otevře se okno.

Náhledy

V závislosti na provedení jsou rolety:

 • Otevřete - je k dispozici pouze hřídel a spodní vedení. V tomto provedení je nejjednodušší správa.
 • Uzavřeno - k válečku ve spodním vodítku je také skříňka, ve které je role skládané textilie, jakož i boční vodítka. S jejich pomocí, závěs pevně zavře místnost před nežádoucím světlem, nepropadne, když je křídlo okna nakloněno nebo pod větrem.
 • Mini záclony jsou podobné otevřeným záclonám, ale jsou připevněny pouze k oknu křídla. Tato volba je skvělá, pokud si vyberete rolety na plastových oknech, což zajišťuje instalaci bez vrtání.
 • Samostatně je třeba uvést závěsy typu „Lovolight“, které se vyznačují obrovskou velikostí a jsou ovládány dálkovým ovladačem.
To je důležité!
Důležité! Válcované záclony typu "den-noc" budou ideální volbou, pokud je třeba vytvořit v různých časech dneosvětlení v místnosti různé intenzity. Tento závěs se skládá ze dvou druhů tkanin s různým stupněm propustnosti světla.

Velikost

Před rozhodnutím o návrhu je třeba zvolit velikost záclon, která bude do značné míry záviset na místě připevnění:

Pokud je okno umístěno ve výklenku, musí být šířka rolet o 8–10 cm větší než otvor okna, to znamená, že hrany by měly mít povolenou výšku 4–5 cm, zpravidla se výška rovná výšce okenního otvoru a další 8-8 cm. 10 cm
Je to důležité! Když je opona maximálně zvednuta, okno by se mělo zcela otevřít.

Pokud se okno nachází ve stejné rovině se stěnou, pak byste měli zvolit spojovací materiál tak, aby clona byla v určité vzdálenosti od stěny a držadlo nevyčnívalo. Je nutné, aby šířka závěsu byla o 20 cm větší než šířka otvoru a výška - stejně jako předchozí verze.
Při instalaci záclon na okno je nutné, aby jeho šířka odpovídala šířce průhledné části a dalších 3 cm.

Upevnění

Chcete-li vybrat správné závěsy, měli byste znát možnosti jejich upevnění, jsou dvou typů:

Bez vrtání- tato volba je ideální pro plastová okna, protože není nutné porušovat jejich integritu prováděním upevnění na křídle. Při montáži se používá oboustranná páska, se kterou jsou držáky připevněny k oknu, do které je vložen hřídel se závěsem a následně jsou instalovány dekorativní prvky. To vše je velmi jednoduché provést ručně.
Při vrtání- zde se používají šrouby spomocí kterého je držák připevněn k povrchu stropu, stěny a méně často k okennímu rámu. Upevnění je spolehlivější a odolnější, ale porušuje integritu. Tato volba není příliš vhodná, pokud je potřeba instalovat záclony přímo na okno.

Návrh

Každá maličkost uvnitř místnosti hraje zvláštní roli a barva rolet může dát místnosti zvláštní náladu a skrýt drobné nedostatky. Je důležité zvolit rolety tak, aby harmonicky vypadaly v interiéru jak v barvě, tak ve vzoru.

Důležité! Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu orientaci místnosti vzhledem k světovým stranám. Například, pokud okna směřují na jih, pak je lepší zvolit studené odstíny, které mohou kompenzovat přebytek slunečního světla a učinit místnost vizuálně chladnější.

Barva

Při výběru nezapomeňte, že každá jednotlivá barva odpovídá určitému vlivu na psychiku a vnímání místnosti:

 • Bílá - je považována za univerzální a hodí se téměř do každé místnosti, zejména pro jižní pokoje. Tato barva může vizuálně rozšířit prostor a zároveň přitáhnout pozornost.
 • Béžová - má téměř stejné vlastnosti jako bílá. Je dobře kombinován s jinými odstíny a je považován za jednu z nejžádanějších barev při volbě válcovaných záclon.
 • Žlutá - schopná vnést do místnosti atmosféru energie a pozitivní. Tato barva pomáhá zvýšit výkon, dodávásvětlé barvy v tmavých místnostech a vhodnější v malých místnostech.
 • Oranžová - dobré použití pro severní, tmavé pokoje. Odvádí pozornost. Je lepší používat v místnostech s neutrálním barevným povrchem. Není vhodný pro ložnice.
 • Pink - umožňuje vytvořit zasněnou a romantickou atmosféru. Je nádherně kombinován s lehkými pastelovými odstíny.
 • Modrá - více se přizpůsobí odpočinku, má uklidňující účinek, přináší do místnosti atmosféru nedbalosti a lehkosti. Tyto záclony jsou vhodné pro děti a ložnice.
 • Zelená - vyznačuje se schopností inspirovat, povzbudit, takže tato barva se nejlépe používá v kuchyni, v obývacím pokoji, v dětském pokoji av kanceláři.
 • Brown - může zušlechťovat jakýkoliv interiér. Přináší pocit stability a klidu. Vhodné do všech prostor.
 • Černá je barva sofistikovanosti a tajemství. Používá se velmi vzácně, ale se správnou kombinací může tato barva přinést do interiéru prvky intimity a tajemství.

Důležité! Snažte se kombinovat chladné odstíny se studenými a teplé s teplými.

Je možné kombinovat barvu stěn a záclon podle pravidel barevného kola, podle kterých odstíny blízko sebe harmonicky pozoruhodně harmonizují, například modrou a modrou, stejně jako modrou a zelenou nebo zelenou a fialovou v paletě barev.

Barva a vzor rolet může napravit některé nedostatky prostoru:

 • Vizuálně posouvající prostor malé místnosti je možné volit válcováním závěsů světlých odstínů.
 • Výrobky se svislým pruhem jsou schopny vizuálně vytvořit stropy o něco vyšší.

Obrázek

Výběr barvy záclon by měl také věnovat pozornost jeho kombinaci s ostatními prvky místnosti - tapetami, nábytkem, textilem. Je třeba brát v úvahu nejen barvu, ale i kresbu, aby nedošlo k přetížení prostoru všemi druhy vzorů a ozdob.

Za účelem dosažení harmonického a vkusného prostoru by se měla dodržovat tato pravidla:

Pokud je v místnosti prostá tapeta, pak mohou mít záclony vzor nebo ozdobu - interiér bude zajímavější.

Pokud jsou na tapetě žaluzie, je lepší zvolit prosté barvy.

Velmi zajímavého účinku se dosáhne, když jsou záclony vyrobeny ze stejného materiálu jako textilie v místnosti, například přehoz nebo přehoz. To je jednoduchý způsob, jak vytvořit pokoj stylový a vkusný.

Je-li obtížné najít harmonickou kombinaci, je vždy vhodná béžová nebo bílá.

Dobrá rada!
Důležité! Tam je zlaté pravidlo návrhářů: pokud jste při ztrátě s výběrem kompatibilních barev, můžete vyzvednout záclony ve stejné barvě jako stěny, ale dva odstíny tmavší nebo světlejší.

Hustota tkání

Správným výběrem rolet obdržíte nejen dekorativní prvek, ale také opalovací krém, takže při výběru musítetaké věnovat pozornost hustotě látky.

V závislosti na typu místnosti a jejím účelu se na tkaninu kladou různé požadavky, například:

 • Pokud je to kuchyň, pak záclony mohou být vyrobeny z nejtransparentnější tkaniny tak, aby mohly přenášet světlo i v uzavřeném stavu, ale zároveň mohou skrýt místnost před zvědavýma očima.
 • Ale pro ložnice je lepší zvolit více hustých možností - zajistit pohodlný odpočinek kdykoliv během dne. V takových místnostech rolety jako "den-noc".
 • Pro děti si můžete vyzvednout záclony sredneplotnyh
 • Pro obytné místnosti, kde majitelé často instalují domácí kino, budou vhodné nejhustší záclony - to zabrání oslnění při sledování vašich oblíbených filmů.

Rolety jsou nádhernou výzdobou a doplňují plastová okna. Jejich všestrannost spočívá v tom, že perfektně zapadají do jakéhokoliv interiérového designu, mohou být použity pro okna všech velikostí, liší se barvou a typem tkaniny, různými způsoby montáže, jsou snadno ovladatelné a kompaktní.

Doufáme, že Vám náš článek pomůže vybrat rolety, které budou vrcholem vašeho interiéru.

Jak rychle vybrat rolety pro plastová okna: typy, tipy, co hledat?

Pro ztmavnutí oken všech prostor v poslední době stále více a více začalo používat rolety. Mnoho výrobců, různé tkaniny a širokýpaleta barev činí volbu obtížnou. Než půjdete do obchodu, stojí za to prozkoumat možnosti designu, materiálu a funkční opony. Konec konců, poradce nebude vždy schopen navrhnout, která možnost by byla ideální pro vaše okno.

Co hledat?

Před nákupem pečlivě zkontrolujte prostory.Správná volba rolet ovlivňuje řadu faktorů:

 • Barvení nábytku. Barva látky by měla být dobře kombinována s paletou nábytku.
 • Stávkující kontrasty zapadají jen do avantgardního stylu.
 • Textura a barevná škála stěn. Pokud jsou v povrchové úpravě místnosti použity reliéfní struktury, měli byste se podrobněji podívat na reliéfní rolety.
 • Velikost místnosti. Malé pokoje se zdají být vizuálně širší, pokud zvolíte světlé rolety bez velkých vzorů.
 • Přirozené osvětlení místnosti. Volba hustoty textilních rolet závisí na intenzitě přirozeného osvětlení. Pokud je okno obráceno k slunné straně, pak se na záchranu objeví neprůhledné tkaniny a v případě ztmavnutí se stromy nebo vysokými předměty se nedá bez světla, průsvitných záclon.
 • Barva rámu plastových oken. Bílá kovově plastová okna nejsou vždy v domě, takže je třeba vzít v úvahu i barvu rámu.
 • Styl místnosti. Zvolený směr v interiéru je také zohledněn při nákupu výrobku.

Pokud je celý postup prováděn nezávisle, od měření až po instalaci, aniž by se uchýlil k pomoci odborníků, je třeba věnovat zvláštní pozornost měření. Optimální šířka záclon by měla být větší než šířka skla o 3 cm. Stojí za to se ujistit, že nedochází k rušení rukojetí otevíracího okna!

Možné provedení a možnosti montáže

Konstrukce rolet je poměrně jednoduchá a sestává z tkaniny a hřídele, na které je navinuta.

Jsou známy dva typy konstrukcí:

 • Otevřený typ - nejjednodušší varianta, sestávající z hřídele, látky a spodní lišty, která upevňuje a drží závěs.
 • Uzavřený typ. Design je doplněn speciální krabicí, kde je tkanina zkroucená. Tato možnost vypadá elegantněji.

Tyto záclony jsou ideální pro všechna okna a individuálně lze zvolit různé možnosti montáže:

 • Ke stropu;
 • Na stěně nad oknem;
 • V otvoru okna;
 • K plastovému oknu.
Věnujte pozornost!
Současně je poslední možnost nejkompaktnější: ponechává prostor před oknem co nejvíc. Pro otevírání křídel je nejjednodušší koupit montované (kazetové) konstrukce, které jsou snadno zavěšeny háčky.

Tkanina je zkroucena ručně pomocí speciálního řetězu. Ale milovníci automatizace mohou používat elektrické pohonné systémy, kterésnadno ovladatelný dálkovým ovládáním.

Jak si vybrat rolety, aby vypadaly dobře v interiéru různých místností?

Pro každou místnost se záclony volí individuálně tak, aby splňovaly 100% své funkce, poskytovaly pohodlí a přizpůsobily interiérový design. Praktičnost výrobku je zajištěna impregnací tkanin, která chrání závěs před vypálením, zabraňuje hromadění nečistot a hromadění prachu.

Hustota tkaniny ovlivňuje intenzitu tmavnutí místnosti. V interiéru kuchyně budou nejvhodnější průsvitné světelné obrazy se vzory květin a listů. Pro obývací pokoje a ložnice je lepší zvolit záclony z tlustých tkanin: v horkém dni budou dobře chránit před sluncem, snižovat prostup světla, a ve večerních hodinách zajistí klidný spánek, skrývají světlo z luceren.

V obytných místnostech je vhodné zakoupit rolety z přírodních materiálů. V barvě je lepší dát přednost pastelovým tónům: růžové, krémové nebo přírodní odstíny.

Pokud jde o dětský pokoj, měli byste se blíže podívat na zatemňovací tkaninu, která zajistí úplné zatemnění, které pomůže vašemu dítěti dobře spát během dne a zajistí klidný a zdravý spánek. Kromě toho jsou ve školce nepostradatelné rolety, protože jsou ohnivzdorné a šetrné k životnímu prostředí. Pokud jde o barevnou paletu, děti mají rádi světlé a šťavnaté tóny.

Chcete-li vyzdobit místnost domácím kinem, upřednostněte nejhlubší a nejtmavší záclony, které vytvoří správnou atmosféru i během dne. TakovéPlátno je také ideální pro výzdobu interiérů konferenčních místností a kancelářských prostor.

Jak vybrat vhodný závěs pro okno? Tipy pro návrháře

Chcete-li najít krásnou oponu, která vám poskytne pohodlí, měli byste dbát pokynů odborníků:

 • V klasickém interiéru římské záclony vypadají dobře, jsou husté prádlo s pruhem nebo nenápadným vzorem. Ve venkovském stylu se vejdou průsvitné tkaniny, přírodní odstíny.
 • Univerzálním prostředkem pro řízení osvětlení v místnosti jsou žaluzie ve dne v noci, které se skládají ze střídajících se průhledných a neprůhledných pruhů.
 • Nedoporučuje se zavírat okna s výhledem na západní nebo východní stranu s příliš hustými a tmavými plátny, protože v nich stejně není dostatek světla. Lepší je získat měkčí a transparentnější záclony.
 • Pokud barva, která se vám líbí, není zcela prospěšná, zdůrazňuje důstojnost celého pokoje, dobrým řešením jsou dvoubarevné závěsy.
 • Záclony na barvu tapety - znamení špatného vkusu.
 • Rolety jsou dobrou příležitostí k dosažení harmonie v interiéru. Světlé stěny a zařízení nevypadají tak falešně v kombinaci s prostými plátny. Naopak v místnosti s neutrální tapetou se barevné rolety stanou stylovým prvkem výzdoby.

Pokud máte v plánu koupit nový předmět pro plastová okna, pak byste neměli okamžitě spěchat do obchodu. Zkontrolujte měření, zkontrolujtePečlivě svůj pokoj a všechny dekorativní prvky v něm. Mentálně si představte barvy budoucích rolet, které budou vypadat dobře. Pak bude nákup úspěšný poprvé a potěší vás více než jeden rok!

Volba rolet na plastových oknech

Rolety jsou praktickým a estetickým řešením pro zdobení plastových oken. Mohou nejen spolehlivě chránit místnost před přímým slunečním zářením, rozptýlit je nebo úplně zablokovat, ale mohou také organicky doplnit interiér. Ale jak si vybrat rolety, takže - ne litovat nákupu, budeme mluvit dál.

Hlavní typy

Když se ptáte, jaké rolety si musí nejprve vybrat, věnujte pozornost jejich designu. Jsou dvou typů - otevřené a uzavřené.

Otevřená verze předpokládá upevnění hřídele s volně visícím závěsem nad překrytím. Na dno plátna je připevněn speciální popruh pro vážení.

To je důležité!
Uzavřená konstrukce má navíc skříňku v horní části a boční vodítka, díky čemuž je otvor zcela zablokován, v tomto provedení clona těsně přiléhá k rámu okna a světlo neproniká do strany plátna.

Existují tři typy seřízení mechanismu rolet:

 • Řetězová šňůra. Na jedné straně (uživatel má možnost si vybrat, ze které strany je pro něj pohodlnější ovládat závěs) je namontována speciální část,který umožňuje ručně spouštět plátno nebo ho zvedat, což nutí vítr na hřídeli.
 • Držák pružiny. Poskytuje snadné ovládání, automaticky fixuje plátno v požadované poloze. Nevýhody takové regulace zahrnují zhoršení fixace, pokud je pružina napnuta v důsledku aktivního dlouhodobého provozu.
 • Elektrický pohon. Použití elektromotoru a řídicí jednotky umožňuje dálkově ovládat záclony.

Pro výrobu rolet používají výrobci širokou škálu materiálů s různými funkčními vlastnostmi.

Strom. Plátno, tvořené tenkými dřevěnými lamelami, dobře zapadá do většiny stylistických rozhodnutí. Mezi výhody těchto výrobků patří atraktivita textury přírodního dřeva, odolnost vůči vyblednutí a vlhkosti.

Bambus. Tkanina z bambusových lamel se liší snadností a trvanlivostí, estetickým vzhledem a praktičností. Vhodné pro moderní interiéry a interiérové ​​dekorace v orientálním stylu.

Látka propouštějící světlo. Průsvitné látky rozptylují jasné paprsky, takže přirozené osvětlení v místnosti je pohodlné. Široká škála tkanin s různou světelnou propustností, včetně vzoru, vám umožní vybrat si ten správný pro každý interiér.

Tkanina. Úplně blokuje světelný tok. Tyto záclony pomohou vytvořit ideální prostředí pro spaní bez ohledu na denní dobu nebo úroveňosvětlení na ulici.

Co dělat při výběru

Nejprve se rozhodněte, kam budete závěsy zavěsit. Rolety mohou být namontovány přímo na křídlo, stejně jako instalovány uvnitř okenního otvoru nebo nad otvorem. V prvních dvou případech je důležité zkontrolovat, zda kování okenní jednotky nezasahují volně a neotevírají záclony.

Poté určete, která varianta návrhu je pro vás nejlepší a jaký typ ovládání vám nejlépe vyhovuje. Na křídlo se doporučuje upevnit struktury uzavřeného typu - plátno nebude viset, když je křídlo plastového okna pootevřené na větrání. Zatemňovací závěsy musí být zakoupeny povinně s uzavřenou strukturou, aby bylo zajištěno úplné zatemnění místnosti.

Je také důležité správně vypočítat velikost konstrukce - výrobci nabízejí široký výběr rolet, které se liší v průměru a šířce hřídele. Při výpočtu délky závěsu je lepší poskytnout malý okraj, protože nedostatek délky nevypadá esteticky a snižuje funkčnost opony.

Dalším krokem je výběr správné tkaniny. Pro výrobu rolet se používají různé tkaniny, včetně nylonu, bavlny, sklolaminátu. Materiál prochází zvláštním zpracováním, po kterém nepřitahuje a nehromadí prach a nevypadá pod vlivem slunečního světla.

Dobrá rada!
Barva, textura a vzor tkaniny jsou vybrány s ohledem na celkový barevný gamut.a jeho určení.

Například:

 • lehké monofonní tkaniny příjemné barvy jsou vhodné pro použití v kancelářích a institucích;
 • k vytvoření efektu barevného skla, zvolte průsvitnou tkaninu s vhodným vzorem;
 • jutové plátno vhodné pro okna v kuchyni, na lodžii, protože dodává tichý komfort;
 • pro školku, můžete vyzvednout tkaniny s veselým vzorem;
 • Barva a textura záclony v obývacím pokoji nebo ložnici se může překrýt s textilní konstrukcí místnosti;
 • Při vytváření domácího kina jsou nepostradatelné závěsy.

Závěr

Volba rolet, věnujte pozornost principu návrhu instalace. Například výrobci nabízejí modely pro montáž na okna okenního křídla, jejichž montáž nevyžaduje vrtání rámu. Skříň závěsu, která je namontována mimo okenní otvor, může být instalována na zeď nebo na strop - volba závisí na konkrétní architektuře a interiéru konkrétní místnosti. Můžete kombinovat rozptýlené rolety na okenních křídlech s zatemňovací clonou, která zcela pokrývá otvor.

Rolety pro plastová okna jsou vzhledem k jejich praktičnosti vysoké. Mezi výhody rolet patří také originální vzhled, kompaktnost, jednoduchost a snadnost použití, univerzálnost.