Jak správně vložit plastové okno: instalační technika

Pozdravy, přátelé! Můj další výlet do dachy se proměnil v nečekané potíže. Ale ty potíže nevznikly ode mne.

Přišel navštívit soused a požádal o pomoc. V předvečer si ve svém domě instaloval plastová okna.

Ale něco se pokazilo - některé z nich nebyly těsně uzavřeny, jiné byly zkreslené. Situace vypadala smutně.

Musel jsem trávit volný čas tím, že jsem pomáhal svému bližnímu. Aby jste se s takovými problémy nestretli, řeknu vám, jak správně vložit plastové okno.

Vlastní instalace plastových oken: vlastnosti postupu

Výměna oken za moderní skleněné tabule v kovově plastovém rámu je dobrým způsobem, jak snížit úniky tepla v bytě nebo domě, čímž se sníží náklady na vytápění (a v létě také klimatizace). Mnoho společností nabízí výrobu oken všech velikostí, s jakýmkoliv profilem a dvojitými okny. Bez ohledu na výrobce profilu a okna s dvojitým zasklením je však instalace okna často stejná. Chcete-li ušetřit na tomto postupu - mnoho zájemců o to, zda je možné instalovat plastová okna sami. Proto se pokusíme zjistit, jak je to realistické.

Věnujte pozornost!
Abychom pochopili, zda je možné instalovat plastová okna sami, musíte posoudit úroveň svých dovedností.

Koneckonců, někdo ví, jak ovládat vrtačku, stejně jako stavitele šestého stupně, a pro někoho, kdo by rovnoměrně pověsil polici, není snadný úkol. Zvažte všechny nuance vlastní instalace plastových oken ve fázích.

Měření a pořádek

Postup montáže kovových plastových oken začíná měřicími otvory a objedná tato okna od výrobce. Proceduru můžete svěřit profesionálovi ze společnosti a přesně si vybrat požadovanou velikost. Která okna objednávat lépe závisí na finančních možnostech a vlastnostech otevření.

Pokud umístíte okna do cihlového nebo betonového otvoru, bez dřevěné krabice, pětikomorový profil je rozhodně lepší, protože je o něco účinnější. Tříkomorová verze bude levnější, ale zároveň umožní proniknout více tepla. Výhodou takového profilu je však menší tloušťka, která je důležitá při instalaci plastového okna místo dřevěného okna s minimálním množstvím úprav.

Při nezávislém měření je třeba vzít v úvahu tloušťku rámu. Pokud je menší než 6 cm, pětikomorový profil může vypadat z otvoru a není na něm nic dobrého. Pro tyto případy jsou zapotřebí tříkomorové rámy odpovídající tloušťky.

Pokud se plánuje odstranit dřevěnou krabici starého okna při instalaci plastových oken, je poměrně problematické získat přesné rozměry otvoru. To platí zejména pro obyvatele výškových budov žijících nad 1. patrem.

Venku k oknu se nemůžete přiblížit, ale zevnitř - možná bude nutné trochu omítnout omítku.dostat se do cihly /betonu. Někdy se můžete podívat na technickou dokumentaci pro bydlení, jsou zde uvedeny vlastnosti okenních otvorů.

Při měření dřevěných beden (pokud nejsou plánovány k demontáži), musíte se vyzbrojit nejen dlouhým pravítkem nebo páskou, ale s pravítkem. Dřevěné bedny mají schopnost deformace, jejich geometrie je rozbitá, zde dochází ke zkreslení.

K tomuto účelu jsou zvláště náchylné jednopatrové soukromé domy staré stavby, a pro podobné budovy z 50. a 70. let jsou velmi častým problémem budovy postavené pomocí monolitické technologie (hliněné malty nebo jiné podobné materiály) a obložené cihlami.

Pokud plánujete instalovat plastová okna v „holých“ cihlových (betonových, blokových, kamenných) otvorech - při měření byste měli vzít 0,5-1,5 cm na každé straně, pro izolaci (pěnu) a pro zajištění hladké instalace s nenápadnými deformacemi. To znamená, že pokud má otvor rozměry 110x140 cm - okno by mělo být 107-109x137-139 cm.

Pokud existuje výraznější zkosení (zejména pokud je instalace provedena ve staré dřevěné krabici) - sklad by měl být větší: 1,5-3 cm Měření by nemělo být prováděno použitím pásky na obvodu otvoru, ale pod úrovní konstrukce, pozorováním horizontální a vertikální poloha. Pokud si vezmete trochu zásoby - dokonce i mírné vychýlení (asi 1-2 stupně) vám nedovolí vložit rám.

Změřte sedmkrát - řez jednou: před instalací plastových oken sami, tento testamentmusí být dodržována se stejnou úctou jako státní zákony.

Chyba zde může stát mnohem více než pokutu za parkování auta nebo kouření na nesprávném místě. Takže všechna měření musí být opakována více než jednou. A je lepší objednat o něco méně, než to přehrát s velikostí. Velká mezera je vyloučena zvýšením množství pěny, ale pokud jsou okna příliš velká, budete muset otvor rozřezat a kladivem.

Demontáž starých oken

Před instalací plastových oken si musíte připravit předmostí pro manévry. Staré by měly být odstraněny z krabice a vyčistit oblast. Nejlepším řešením pro demontáž velkých těžkých rámů je předběžné odstranění skla.

Užitečné rady!
Abyste toho dosáhli, musíte se ovládat malými kleštěmi nebo kleštěmi, špachtlí nebo sekáčem. Prvním krokem je odstranění spodní korálky, pak bočních korálků a teprve pak horní. Speciální výhonek pomůže odstranit sklo (cena je asi 100 UAH). Když je sklo odstraněno, může být rám pevně uchopen a vytažen z otvoru.

Je-li vrstva barvy a tmelu na sponkách taková, že je již možné provést archeologický výzkum a vniknout do tloušťky této „kulturní vrstvy“, není žádoucí vytáhnout malé okno (až 1x1,5 m) ručně otevřením odvzdušňovacího otvoru a přidržením jí Pokud to není možné, můžete kolejnici připevnit přes rám pro dlouhé šrouby a použít ji jako rukojeť, táhnoucí se směrem k sobě.

Pokud musí být okna vložena do cihlového otvoru,odstranění dřevěné krabice - také mají spoustu práce na montáž, páčidlo, kladivo a další nástroje. Nemá smysl popisovat pořadí práce, ale pokud je to stručné - měli byste vytáhnout dřevěnou krabici z otvoru cihla /kámen /blok /beton. Poté musí být povrch otvoru očištěn od nepravidelností, výčnělků stavebních materiálů (po instalaci okna bude třeba omítky).

Příprava instalace oken vlastníma rukama

Pro samoinstalaci plastových oken jsou nezbytné především následující nástroje, materiály a zařízení:

 • Stavba. Měla by být dlouhá, ale ne delší než menší strana otvoru. Bez tohoto nástroje není možné zarovnat snímky v otvoru.
 • Děrovač a šroubovák (žádoucí). Vyžaduje se pro přípravu otvorů pro upevňovací prvky a upevnění rámu v otvoru.
 • Přísavka na sklo. Je nezbytné pro práci s dvojitými okny oken, v jejichž konstrukci jsou neslyšící (neotevřené) části.
 • Špachtle a gumové paličky. Chcete-li odstranit sklo, je třeba nainstalovat okna, která se neotevírají (částečně ani úplně).
 • Palčáky. Povinná součást zařízení pro veškeré stavební práce.
 • Průhledná maska ​​nebo brýle. Pro ochranu před prachem při vrtání otvorů do kamene, cihly, betonu atd.
 • Kotvy, hmoždinky pro montáž plastových oken v otvoru pevného stromateriala, šrouby pro dřevěné bedny. Doporučené množství je minimálně 4-5 kusů na běžící metr profilu.
 • Pěnamontáž Pro izolační trhliny. Počet válců závisí na množství práce. Válec o objemu 750 ml stačí k utěsnění centimetrové mezery o délce 10 metrů (zkušenost autora). To znamená, že 1 válec stačí ohřát po obvodu 2 oken, o velikosti 1x1,5 m.
 • Rozpouštědlo pro pěnu. Je třeba odstranit kapky pěny z povrchů, na kterých náhodně spadl.

K demontáži křídla při montáži plastového okna - musíte odstranit čep

Před zahájením montáže je třeba odstranit křídlo, pokud se okno otevře. K tomu je nutné klepnout kolík v horní smyčce pomocí hřebíku /šroubu /šroubu a gumového kladiva. Dále je třeba otevřít rám a posunout ho směrem nahoru, aby se odstranil ze spodního závěsu.

Pokud je okno neslyšící, je nutné skleněnou jednotku vyjmout. Chcete-li to provést, vložte mezi rámeček a korálek špachtli a pak poklepáním na špachtle gumovým kladivem vytáhněte korálek. Nejprve se odstraní dno, pak strana a poslední - horní. Je vhodné označit, odkud je korálek, a pamatovat si, kde je sklo nahoru a dolů, uvnitř i vně. Otáčení je v nesprávné orientaci je mimořádně nežádoucí.

Důležitý bod! Pokud okna nejsou namontována přes rám, ale jsou upevněna kovovými lištami instalovanými v továrně, není třeba demontovat. Pro usnadnění práce můžete křídlo demontovat, ale neviditelná okna nelze demontovat, protože profilové vrtání není nutné.

Když je rám volný - je třeba jej připravit: vyvrtejte otvory pro upevňovací kování.V blízkosti spojů svislých a vodorovných částí rámu musí být otvory. Frekvence otvorů by neměla být menší než každých 25 cm, po vrtání by měl být rám vyzkoušen v otvoru, správně nastaven a označit otvory pro vrtání v otvoru. Do otvorů vložte hmoždinky /kotevní šrouby. Je žádoucí je fixovat omítkou.

Pokud potřebujete instalovat plastové okno v dřevěné krabici - nemusíte nic plánovat, upevnění se provádí samořeznými šrouby. Po vrtání můžete v tomto případě pokračovat k instalaci.

Instalace plastových oken pro vlastní potřebu

Varování! Pokud se instalace oken provádí ve výškové budově, ve výšce 2 patra a výše, a budete muset stát na parapetu - práce bez pojištění je nebezpečná! Je nutné zajistit prostředky ochrany, aby nedošlo k vypadnutí z okna. Nejjednodušší možností je trvanlivý bezpečnostní pás, používající silný (pevnost v tahu - alespoň 1 tunu) kov /syntetický kabel upevněný na spolehlivém místě (v nejhorším případě - na kovové potrubí systému ohřevu vody).

To je důležité!
Také se nedoporučuje provádět takovou práci sám (alespoň z toho důvodu, že umístění těžkého křídla nebo okna s dvojitým zasklením bude obtížné).

Pokud si nejste jisti svými schopnostmi nebo nemůžete zajistit ochranu pracovních podmínek, je lepší důvěřovat odborníkům.

První etapamontáže kovových plastových oken vlastními rukama upevňuje rám.Musí být instalována v otvoru a pomocí úrovně se ujistěte, že na všech třech osách (svisle, vodorovně a vzhledem k rovině stěny) nejsou žádné deformace. Zkreslení může vést k postupnému poškození skla, pokud bude profil tlačit. Pokud je otvor šikmý - pro vyrovnání okna odspodu je třeba nahradit malé gumové, plastové, dřevěné klíny v blízkosti upevňovacích bodů.

Druhá etapapro samoinstalační okna je upevněna. Před tím musí být do vyvrtaných otvorů vloženy hmoždinky nebo rozpěrné objímky kotev. Pomocí šroubováku našroubujte hmoždinky, kotevní šrouby nebo šrouby (v dřevěné krabici), aniž byste je táhli. Hlava by měla těsně přiléhat k plastovému profilu, ale ne tlačit. Nejprve je spodní hardware pevně dotažen, pak je rám znovu vyrovnán na úrovni podél svislých os a teprve po utažení bočních a horních šroubů.

Třetí krokpři instalaci plastových oken vlastními rukama je izolace mezer. Pro tento účel se doporučuje použít kvalitní pěnu stříkanou pistolí. Je třeba připomenout, že pěnění spár, že montážní pěna má tendenci expandovat, když zamrzne, proto není nutné ji příliš vytlačit (hodně přebytku vyjde). Pokud se pěna dostane tam, kde to není nutné, dokud nezmrzne - můžete použít speciální rozpouštědlo. Pokud je tento okamžik vynechán - budete muset počkat na sušení a škrábat ho ostrým nožem. Ale z plastových profilů kovová okna - pěna je snadnáexfoliací po tuhnutí není nutné jej silně škrábat.

Před vložením okenic a oken s dvojitým zasklením je třeba dát trochu suché pěny.

Optimální způsob provozu je následující:

 1. Instalace a zapenivanie prvního snímku.
 2. Demontáž druhého okna, instalace a přepnutí druhého rámce.
 3. Návrat do prvního okna, jeho konečné sestavy.
 4. Instalace a utěsnění třetího okna.
 5. Konečné sestavení druhého okna.
 6. Opakujte body 2 - 5, dokud okna nevyběhnou.

Čtvrtou etapou samoinstalace oken s dvojitým zasklením je montážní úprava oken. To je nejjednodušší s okny sestávat z jednoho nebo několik otevření chlopní, které nemají hluché části. Jejich sestavení spočívá v instalaci spodního závěsu na čepu kabiny, zavření křídla a vhazování čepu v horním závěsu pomocí gumového kladiva.

S tupými okny je poněkud těžší: je třeba vrátit okna s dvojitým zasklením na jejich místo. Předtím se musíte podívat, kde má balíček horní a dolní část, uvnitř i vně, aby nedošlo k záměně.

Je lepší vzít si balíček s přísavkou, je žádoucí, aby asistent v rukavicích (je snadné řezat se skleněnými hranami), aby se lék držel při držení obalu. Po instalaci na místo v rámu je nutné umístit horní patku do štěrbiny a zasunout ji do drážky lehkými tahy gumového kladiva, které se postupně pohybuje. Pak se stejným způsobem instalují boční a spodní obruby, které se vytvářejí při montáži plastových oken

Pátý stupeň - nastavení blokovacího mechanismu(v případě potřeby budete muset upravit zámky a markýzy), montáž rukojetí a dalšího příslušenství. Nedoporučuje se nanášet překrytí na závěsy, stejně jako odlupovat ochrannou pásku před omítkami a malířskými pracemi (jinak budete muset nové okno umýt).

Šestá etapa, finální instalace parapetů a dalších prvků povrchové úpravy, malby a omítky. Přebytek vytvrzené pěny se odstraní ostrým, tenkým nožem, povrchy se vyrovnají a dokončí. I když je byt umístěn ve výšce - je žádoucí ošetřit vrstvu mimo, protože pěna má tendenci ztrácet své původní vlastnosti pod vlivem slunečního ultrafialového záření.

Montáž plastových oken vlastníma rukama

Před zahájením exkurze o přípravě oken pro instalaci, o tom, jak správně měřit otvory a konečně instalovat tato okna, bych chtěl říci, že je k dispozici standard pro plastová okna. Tato norma obsahuje oddíl D (poradenství), ve kterém je uveden postup montáže plastových oken.

Věnujte pozornost!
Podrobněji, tento oddíl lze nalézt na studii GOST 30674-99 - ve skutečnosti dokumentu upravujícího výrobu a montáž plastových oken.

Bohužel, v tomto dokumentu není od začátku do konce žádný návod, jak instalovat okna podle GOST, ale pouze konečný výsledek. Náš článek je právě vytvořen, aby krok za krokeminformujte o tom, jak namontovat plastové okno a o možných funkcích během jeho instalace.

Období roku ve prospěch instalace plastového okna

Už jste slyšeli o tom, co bude projednáno v tomto odstavci. Ne, nechceme říci, že stavba se zastaví v zimě a všichni čekají na oteplování. Ale v teplém období můžete okno pohodlně namontovat, zapojit se do restaurování svahů s použitím mokré práce (použití cementových malt), montážní pěna má největší výtěžek a všechno.

Samozřejmě je lepší montovat okna během teplého období roku. A řekněme více, podle technologie, není možné instalovat plastová okna v zimě! (pod -10 ° C).

V důsledku toho může nesprávná instalace ovlivnit kvalitu práce, a tím i kvalitu provozních vlastností oken. V tomto případě je smysluplné počkat na teplé období, aby se okna stále umísťovala a pak netrpěla deformacemi, prasklinami, úpravami.

Měření otvorů pro montáž plastových oken

Pro měření potřebujete páskovou metodu. Správné měření je prvním krokem k úspěšné instalaci PVC oken. Pokud se měří v panelovém domě, pak je vše jednoduché, měří se z průsečíků svahových rovin a stěn.

Měření otvoru pod plastovým oknem pro panelové domy

Vlastnosti panelových domůje sekce ve tvaru G, která drží okno ve zdi. Při měření v panelových domech je třeba věnovat zvláštní pozornost velikosti otvoru od bytu.

Uvnitř měříme vzdálenost mezi bočními svahy podél horní a dolní části, jakož i výšku od okenního parapetu k hornímu svahu vpravo a vlevo.

Okenní parapet by měl mít šířku = tloušťku stěny - šířka okenního profilu (60 mm) - vzdálenost od vnější stěny ke kroku ve tvaru G ve stěně + lištu (5-100 mm).

Měření otvoru pod plastovým oknem v cihlovém domě

V případě měření montáže oken v cihlovém domě je důležité stanovit hranici nosné stěny, tj. Počátku zdiva. Zde může být sádra na svazích značně tlustá, pro tuto tloušťku by měla být provedena změna, která by měla být provedena přibližně o velikosti 1 až 2 cm.

Uvnitř měříme vzdálenost mezi bočními svahy podél horní a dolní části, jakož i výšku od parapetu k hornímu svahu vpravo a vlevo. Venku měříme šířku otvoru od stěny ke stěně shora a zdola, stejně jako výšku od odlivu k horní části otvoru vlevo a vpravo. Měření vně i uvnitř je nezbytné k určení možného úhlu neproširokosti sklonu okna vzhledem ke stěně.

Parapet by měl mít šířku = tloušťka stěny - 50 mm. Pro vnější svahy je ponecháno 50 mm.

Měření otvoru pod plastovým oknem v dřevěném domě

V dřevěném domě má okenní otvor paralelní svahy a je skutečně měřen stejně jako procihlový dům. Za zmínku stojí, že v případě výměny starých dřevěných oken za nová se otvory v sekundárním dřevěném krytu často rozšiřují, protože plastová okna jsou teplejší. V tomto případě budete při montáži okna potřebovat benzínovou nebo elektrickou pilu ke změně geometrie otvoru. Parapet by měl mít šířku = tloušťku stěny.

Rozměry okna a jeho součástí po provedení měření

Ve většině případů, po porovnání měření shora a zdola, zprava a zleva je ve výsledcích rozdíl. Důvodem je zkreslení stávajícího otvoru, zejména v panelových domech.

Pro výpočet velikosti okna použijte správný obdélník se stejnými protilehlými stranami, který se rovná menší hodnotě měřeného otvoru vně, menší velikost poskytne záruku, že okno je otevřené otvoru bez zničení napájecích prvků stěny.

V důsledku toho s přihlédnutím k existujícím faktorům, sádře, starým rámům atd. je třeba usilovat o následující ukazatele:

 • šířka okna by měla být menší než 30-40 mm šířky otvoru vzhledem k „výkonovým“ svahům;
 • výška okna by měla poskytovat mezeru mezi spodním svahem a oknem, která odpovídá tloušťce parapetu (standardní plastový parapet má šířku 20 mm) + volný prostor pro instalaci základní tyče (30-40 mm) + zaručená vzdálenost pro šířku (30 mm). Celkem cca 80-90 mm.

Po těchto měřeních si můžete objednat okno, parapet a upevňovací prvky. V průměru pro výrobu a dodávku plastových okenTo trvá 8-10 dnů, ve velkých městech - megalopolises 3-4 dny.

Přípravky pro montáž (montáž) plastových oken

Odstraňte vše z parapetu, odstraňte záclony, uvolněte přístup k oknu, zajistěte přístup k elektrické síti, připravte pytle na odpadky, zakryjte podlahu a nábytek hadříkem nebo silnou látkou.

Demontáž starých oken

Vlastní instalace plastových oken Po obdržení okna můžete začít demontovat staré okno a instalovat nové okno. Je velmi obtížné demontovat starou konstrukci bez zničení rámu, protože se jedná o pracný a časově náročný proces.

Užitečné rady!
Nejčastěji zůstávají po demontáži neporušené pouze klapky. Nejdřív je vezmu ze smyčky. Vyřezal uprostřed starého rámu a vyrazil z otvoru.

Připravte si místo pro nové okno. Odstraňte křídlo, demontujte rám, starou odkládací plochu a parapet. Vyčistí vchod z trosek, staré izolace, velké výčnělky svahů stěn, které ovlivňují rovnoběžnost stěn. Pokud zjistíte protilehlé hluboké prohlubně a delaminace v cihlovém a panelovém domě, je lepší nejprve obnovit zeď a pak pokračovat v instalaci okna. Nemůžete čekat na úplné vytvrzení cementu, ale zpočátku dosáhnout alespoň vyplnění dutin s ním.

Montáž (instalace) plastového okna

Předpokladem pro správnou instalaci okna je dodržování technologie. Na základě podmínek použití profesionální pěny,teplota vzduchu by měla být od -10 do + 30 ° С, ideální podmínky pro použití pěny jsou + 20 ° С a vlhkost od 60 do 80%.

V závislosti na velikosti okna vypočítejte objem pěny. Hmotnost jednoho válce by měla být 850-920g. když je obsah nadouvadla 750 ml. Výrobci slibují výkon pěny v rozmezí 45 - 50 litrů, ale musí být zohledněn objem, který má být naplněn. Se stavem heterogenity a velkým počtem nepravidelností se můžete spolehnout na plnění 15-20 litrů jedním válcem.

Současně budete potřebovat zbraň pro montáž pěny, pásku PSUL (podél vnějšího okraje okna), parotěsnou zábranu (podél vnitřního obvodu montážního švu). Také: hřebíky, olovnice, děrovače, hřebíky a hmoždinky odpovídající velikosti (častěji používané, 8x60)

Dveře jsou odstraněny z plastového okna a okna s dvojitým zasklením jsou odstraněna. Podrobněji, jak odstranit sklo v článku "Výměna skla v plastových oknech". Nezapomeňte označit všechny obruby skleněné jednotky, které mají být odstraněny, aby byly v budoucnu přesně umístěny na stejném místě.

Ve výrobním procesu jsou obruby na místě určovány zvláštním pravítkem a na křižovatce horizontálního a vertikálního korálku bude patrný mírný rozdíl (1-2 mm).

Ochranná fólie je odstraněna z vnějšku krabice okenního bloku, lepicí páska PSUL. Tato pára propustná pro páru vypadá jako pěnová guma impregnovaná speciální směsí. To umožňuje ochranu polyuretanové pěny před vlivemslunce a vlhkost z ulice. Na konci plastového rámečku je nalepena páska zabraňující vzniku par, která chrání instalační šev zevnitř místnosti před vlhkostí.

Ložiskové podložky jsou instalovány v otvoru, vezmou hlavní hmotnost PVC konstrukce. Jsou zarovnány s úrovní a výškou odpovídající instalované krabice. Namontujte krabici na podložky těsně k vnějšímu otvoru. Vystavte rámeček olovnici s absolutní osovou symetrií a tenkým koncem (často kvalita hladiny vám neumožňuje uvést správnou polohu).

Potom pomocí děrovače vyvrtejte otvorem krabice okenního bloku otvor do stěny do hloubky stávající hmoždinky hřebíku. Nejčastěji jsou vyrobeny 4 otvory, dvě na pravé a levé straně krabice. Je nutné, aby hřebík hmoždinky přišel do zdi skrze krabici, než zatlačíte hlavu do krabice.

Ale bez fanatismu, když se hlava přitiskne na krabici, začne se deformovat pod znatelným úsilím a z pravoúhlého se změní na ovál.

Další způsob upevnění krabice pomocí upevňovacích desek. Oni jsou také, dva po jednom, namontovaný na okrajích a pak fixovaný ve zdi. V závislosti na typu okenního systému, který je k dispozici, se zakoupí odpovídající plechy.

Po tom, box sám stojí na podložkách a odpovídá nastavené úrovni.

To je důležité!
Vezměte prosím na vědomí, že otvory pro odvod kondenzátu by měly jít do odtoku a ne do otvoru okna

Mezery mezi stěnou a skříní jsou napěněné. Pokud je objem velký, je lepší zapenit v několika přístupech. To bude záviset na hustotě nanášení pěny s ohledem na její sušení. Věnujte pozornost vnější části okna, pokud páska PSUL někde nesedí na stěnu nebo jen zaostává, musí být toto místo zakryto tmelem.

Mezi skříní okna a stěnou z vnějšku nesmí být prázdný otvor nebo mezera. Čekání na sušení.

Okenní parapet je řezán pod odpovídajícím otvorem v šířce a délce. Parapet vyčnívá do místnosti o 5-10 cm a na stranu okenního otvoru, 5 cm na každé straně ... a je namontován ve speciálních štěrbinách na krabici, s mírným sklonem od okna, ale přísně vodorovně v úrovni. Při výběru šířky (hloubky) parapetu je třeba vzít v úvahu, že okenní parapet „klesá“ pod rám okna o 2 cm, proto bude šířka instalovaného parapetu o 2 cm menší.

Odbočovač je přišroubován k krabici pomocí samořezů, které byly předtím rozříznuty pod otvorem.

Začínáme instalovat žaluzie a okna s dvojitým zasklením s přihlédnutím k tomu, že první zasklívací lišta je upevněna shora, aby se zamezilo pádu okna s dvojitým zasklením.

Jak sami instalovat plastová okna: procesní nuance

Pro mnoho lidí je otázka, jak instalovat plastová okna sama o sobě, něco nedosažitelného, ​​prostě se bojí udělat něco špatného a všechno zkazit. Ačkoliv zde ve skutečnosti není co zkazit - stačí jen upevnit rám v otvoru a vložit okna s dvojitým zasklením.

Možnábude vyžadovat mírné mechanismy úpravy. V zásadě to není tak těžké, zejména pokud víte, jak používat elektrické nářadí.

V tomto článku se budeme zabývat nejen sledem instalace plastových oken, ale také všemi jemnostmi a nuancemi - i když se rozhodnete instalovat plastová okna sami, pak alespoň můžete kontrolovat kvalitu instalace.

Jak sami instalovat plastová okna: příprava okenního otvoru
Proces přípravy otvoru pro instalaci plastových oken je poměrně jednoduchý, ale z nějakého důvodu ignorován mnoha řemeslníky. Takoví nešťastní instalatéři se domnívají, že pro plnou instalaci stačí odstranit starý okenní blok.

Stanovisko je nesprávné, a proto:

 1. Nejdříve demontujte staré okno. Samozřejmě to nemá vliv na kvalitu instalace, ale, jak vidíte, je to nepříjemné, když se mistři rozkládají o polovinu svahu. Pokud to uděláme lidsky, pak buď opatrně vyjměte okno s nejmenším poškozením, nebo úplně rozbijte svahy, vyčistěte je na betonovou desku nebo cihlu.
 2. Za druhé, čištění místa instalace před prachem. Zpravidla je tato nuance téměř vždy ignorována. Namontujte plastová okna do prašných dveří - to je záměrně odsouzený majitel bytu k průvanům a kondenzátu. Pěna, i když zaplní mezeru, se stále nebude držet otvoru a vzduch bude do této mikrotrysky stále pronikat a chladit stěny, v důsledku čehož vás požádám, abyste si všimli, že hotovýsklon, objeví se kondenzace a nakonec forma. Po instalaci svahů se tato instalační vada zatím neprojeví, ale mělo by být zřejmé, že ve druhém nebo třetím roce provozu takto instalovaných oken nebude trvat dlouho čekat houba.
 3. Zatřetí, šikmý primer - tato nuance je zcela ignorována. Pokud byl prach kvalitativně odstraněn, nic se nestane, ale pokud nezanedbáváte základní nátěr otvoru, pěna zachytí doslova každý pór stěny, díky čemuž se zbavíte i těch nejmenších ponorů.
 4. Kromě toho, nejzávažnější výrobci plastových oken důrazně doporučujeme lepidlo opatřit samolepící hydroizolační páskou, jejímž úkolem je zabránit kontaktu oken a izolace s vlhkostí namočenými ve stěnách z ulice.

Jak nainstalovat plastové okno sami: montáž rámu nového okna

Před montáží musí být všechna křídla a okna s dvojitým zasklením z rámu odstraněna - toto bezpečnostní opatření zabrání náhodnému rozbití okna s dvojitým zasklením.

Věnujte pozornost!
Montáž plastových oken vlastníma rukama, nebo spíše montáží jejich rámů, je poměrně jednoduchá - hlavním úkolem této fáze práce je umístit rám do otvoru vzhledem ke všem možným úrovním a bezpečně jej upevnit.

Pokud je tento proces rozdělen do etap, bude vypadat takto:

 • Osvobozen od křehkých prvků a umístěn v rámu pro otevírání okennejprve nastavena na horizontální úrovni - pro tyto účely se používají klíny a speciální obložení. Tento proces je samozřejmě jednoduchý, pokud víte, jak tuto úroveň používat.
 • Ve ​​druhé etapě, která zajišťuje instalaci kovových plastových oken vlastními rukama, je rám umístěn vzhledem ke svislé úrovni a upevněn v otvoru. Tento proces je zpravidla kombinován s montážním rámem - tak pohodlný. Zatímco jedna osoba drží rám a řídí jeho polohu v úrovni, druhá fixuje jeho horní okraj k otvoru. Podobně je připojen druhý horní okraj okna. Poté, co je horní část upevněna, upevněte spodní část rámu okna. V zásadě se může proces upevnění okenního rámu lišit u různých mistrů - pokud ho začnete instalovat zespodu, pak se z toho nic nezmění. Montáž rámu lze provést dvěma způsoby: buď přímo profilem pomocí kotevních šroubů, nebo pomocí speciálních montážních desek.
 • Důležitou odchylkou v procesu upevnění okna je udržet polohu rámu vzhledem k okraji stěny - tento aspekt nemá vliv na kvalitu instalace, ale vzhled je ovlivněn zcela a úplně.

Konečná montáž okenní jednotky: sled prací

Pokud chcete ušetřit při instalaci plastového okna, namontujte ho sami! K tomu budete potřebovat správně nainstalovat okna s dvojitým zasklením a propojit okenní křídlo s rámem.

Začněme jednoduchým a začátkempojďme se zabývat okny s dvojitým zasklením - jednoduše se vkládají. Nejprve je třeba na spodní profil rámu umístit těsnění - kompenzátory - zajišťují teplotní mezeru mezi skleněnou jednotkou a rámem, čímž se prodlužuje životnost oken jako celku. Desky se instalují pod každou skleněnou jednotku na jednu a druhou stranu rámu.

Dále se skleněná jednotka umístí do rámu a umístí tak, aby na levé a pravé straně byly mezery mezi rámem a obalem přibližně stejné. Po tom, obruby jsou instalovány - nejprve horní, a pak můžete jít v libovolném směru. Horní patka drží sklo v rámu a neumožňuje jeho pád. Obruby jsou poháněny gumovým kladivem do rámu plastového okna (nebo spíše do štěrbiny speciálně pro ně určené).

Pojďme si promluvit o křídla. Instalační proces křídla se provádí v opačném pořadí než jeho demontáž.

A můžete jej odstranit takto:

 1. plastový ozdobný lem je odstraněn z horního závěsu;
 2. pak se pomocí nástavce a kladiva odstraní čep z vrchlíku;
 3. Za tím se okno otevírá pomocí rukojeti a křídlo se ohýbá tak, že se horní závěs odděluje;
 4. poté může být chlopeň snadno odstraněna ze spodního čepu.

Takže vstupujeme do domácího úseku, abychom mohli plně instalovat plastová okna vlastníma rukama, mohou být nahrazena pouze vysokou kvalitou. I zde je jedna, ale velmi důležitá nuance - povrch pěnové drážkypotřebu navlhčit dostatek vody. Polyuretanová těsnicí hmota, označovaná jako montážní pěna, při polymeraci při vysoké vlhkosti nejen rychle, ale i kvalitativně. Je třeba si uvědomit, že je třeba zapenivat okno stejně dobře po obvodu.

Dobrá rada!
Když zaschne montážní pěna, poslední věcí je nainstalovat výtok a okenní parapet - v této práci není nic složitého. Výřez výřezu je přišroubován malými šrouby k okennímu profilu a okenní parapet se instaluje pomocí stejné montážní pěny.

To je vše, nyní víte, jak sami instalovat plastová okna. Jak používat tyto informace, rozhodnete, zda riskujete instalaci oken sami, nebo stále využíváte získané znalosti k řízení kvality instalace.

Jak správně vkládat plastová okna

Když jste se rozhodli sami instalovat plastové okno, musíte pochopit, že jeho životnost závisí na správné instalaci.

Ve skutečnosti tato práce nemá žádné zvláštní potíže, zejména pro lidi, kteří se již setkali s instalací oken nebo dveří, a potrvá asi čtyři hodiny. Samozřejmě je žádoucí mít asistenta.

Technologické etapy

Staré okno je demontováno a je instalováno nové. Demontáž se provádí společně s parapetem. Nejprve se sklo odstraní, odstraní sekřídla smyčky, pak řezy jsou provedeny v několika