Externí svahy pro plastová okna to sami

Vnější sklony pro plastová okna to udělejte sami

Ahoj všichni! Nedávno jsme oslavili výročí naší společnosti v kavárně.

Rezervováno v létě, kdy bylo horké a nevědělo, že v chladnějším počasí byla banketová hala strašně proplachována.

Den výročí padal deštivý a velmi větrný, z oken byl silný tlama.

Blížící se správce se nám podařilo zjistit, že takové problémy začaly nedávno.

Po prázdninách jsem je navštívil, abych zjistil příčinu, ukázalo se, že montážní pěna se zhroutila a nebyly instalovány vnější svahy pro plastová okna.

Máte zájem? Čteme. Nakonec bylo nainstalováno dlouho očekávané nové okno. Nyní potřebujeme vnější svahy pro plastová okna, což je potřeba, kterou si každý den a pak připomínají odborníkům.

Na první pohled je vše v pořádku - nová okna jsou jen pohledem na památky. Ale souhlasíte: musíte žít nejen pro dnešek.

Před oknem čeká na dlouhá léta existence a záleží na nás, zda projde nadcházejícími testy důstojně. Samozřejmě, instalace svahů vypadá jako drahé potěšení, ale pokud o tom přemýšlíte, hra stojí za svíčku.

Vnější svahy pro plastová okna

Pokud bylo v budově postavené ze škváry instalováno nové okno, pak je instalace vnějších svahů nezbytná. Zeptejte se proč?

Protože slunce, mráz a deště mají destruktivní účinek na všechny objekty a nechráněné svahy oken nejsou šťastnou výjimkou.

Pod vlivem vlhkosti, teplot mražení nebo naopak tepla dochází ke zhroucení struktury montážní pěny, se kterou se okenní konstrukce snadno zpracovávají.

Výsledkem jsou mezery, kterými proniká vítr do místnosti. Mnoho způsobů, jak vynalezli lidé na vnější svahy pro plastová okna, byla spolehlivá, trvanlivá a reprezentativní:

 • Mohou být jen omítnuté. Nicméně, nedostatek omítky je dobře známý - to rychle začne rozpadat. Jako výsledek - mezera, porušení tepelné izolace.
 • Je možné dokončit vnější svahy sádrokartonovou deskou, ale díky lepící složce budou muset být tmeleny a natřeny.
 • Svahy lze uzavřít plastem nebo dřevem, ale také podléhají škodlivým účinkům atmosférických podmínek: deformace, otok a v důsledku tohonezastupitelnost vzhledu po krátké době je nevyhnutelná.

Nezáleží na tom, jak dlouho dokážete rozdělit různé způsoby dokončování nových oken. V každém případě jsou nutné vnější svahy pro plastová okna, což je nesporný fakt.

Po instalaci okenní jednotky do otvoru, kolem ní, podél obvodu, se vytvoří dokovací šev. Protože stavitelé nejčastěji používají montážní pěnu jako moderní lepidlo, po montáži kolem okna můžete pozorovat pěny.

Věnujte pozornost!
Stavební pěna je dobrým fixačním prvkem bloku, má dobrou tepelnou izolaci a zvukově izolační vlastnosti.

Pokud by tedy mohla být konstrukce ponechána bez povrchové úpravy, ale s dobrou „pěnovou“ vrstvou, nebyly by v zimě žádné zvláštní problémy, pěna je schopna chránit šev před vyfukováním.

Neošetřený šev však vypadá ošklivě, jak uvnitř, tak vně místnosti. Polyuretanová pěna se všemi svými pozitivními vlastnostmi má tendenci se časem zhroutit pod vlivem takových faktorů, jako je déšť, sníh, mráz a slunce.

Proto ti, kteří zpracovávají šev pouze uvnitř, nehledají vnější kloub, udělají velkou chybu. Pěna bude „vypadávat“ během několika let, šev zůstane „nahý“.

Je nutné najmout tým stavitelů a znovu použít okenní blok. Ale na druhou stranu, když majitel hory zaplatí podruhé za instalaci, jistě zpracujevnější svahy.

Materiál pro vnější svahy se může lišit. Vzhledem k tomu, že dřevěná a plastová okna jsou převážně instalována v domech a bytech, budou tyto okenní rámy vypadat dobře v kombinaci s téměř jakýmkoliv materiálem.

To je důležité!
Okna v kovovém rámu jsou instalována mnohem méně často, zejména v kancelářských prostorách (včetně zasklení fasád), na balkonech, v technických prostorách.

Nejoblíbenější jsou dnes plastové systémy. To není překvapující. Plast je všestranný materiál, z něhož si na konstrukci můžete vytvořit jakoukoliv složitost.

Má krásný vzhled, může mít jakoukoliv barvu, může být také laminován na jakýkoliv povrch.

Typy vnějších svahů pro plastová okna

Pokud neinstalujete venkovní svahy ihned a odložíte proces na dobu neurčitou, brzy budete muset opravit nebo vyměnit okna.

Dokončování vnějších svahů je důležitou a konečnou fází montáže oken a takový proces je lepší důvěřovat pouze vysoce kvalifikovaným odborníkům. Instalovaná okna vás pak potěší svým vzhledem po mnoho let.

Plast

Charakteristiky plastického materiálu se z něj přenášejí na výrobky. To znamená, že plastové svahy mají všechny vlastnosti, které jsou vlastní samotnému plastu. Jsou odolné, odolné proti opotřebení, odolné proti vlhkosti, nebojí se teplotních změn.

Instalace plastových svahů - práceJe to jednoduché, ale pro to, abyste to udělali sami, musíte zajistit přístup k vnějšímu okraji okna.

Málo občanů má doma vybavení, které používají výškoví pracovníci, takže s největší pravděpodobností budete muset najmout tým stavitelů, kteří budou provádět vnější úpravy.

Instalace vnějších svahů se provádí ve fázích:

Povrchová úprava a plastové desky:

 1. Z vnějšku okna odstraňují všechny nečistoty a prach. Měli byste také odříznout všechny proudy pěny na rámu. Místa, kde není pěna, není vidět, měla by být naopak.
 2. Přípravné práce také zahrnují přípravu samotných svahů. Plastové vnější svahy jsou nařezány ze standardních širokých desek.
 3. Tyto desky lze nalézt v železářství. Je třeba je zkrátit na velikost, hrany na tupo musí být mírně oříznuty tak, aby neexistovaly žádné „roztrhané“ části.
 4. Pomalu odstřihněte plast. Materiál může být křehký. Pokud je intenzivně řezán, mohou malé prameny odletět od něj, což může zranit.
 5. Instalace spouštěcího profilu ve tvaru písmene U. Na okrajích plastového rámečku je našroubován na třech stranách. Tento profil bude uložen na konci svahu.
 6. Montáž profilu ve tvaru písmene F kolem okenního otvoru. Měla by být instalována tak, aby profilová drážka byla zrcadlovým obrazem profilu ve tvaru písmene U. Bude investována druhá část svahu.
 7. Nyní na skutečné cílové čářevnější svahy oken, to znamená instalace plastové desky. Lze jej okamžitě namontovat do okenního otvoru.

Aby se však zajistilo dodatečné zahřátí svahu, měla by být pod plastem položena vrstva izolace, například vlna.

Stavba od vlečky

Jak provádět vnější svahy vlečky? Ve skutečnosti je vlečka ze stejného plastu, pouze má vlnitý tvar. Skládá se ze sady různých typů profilů, dokončovacích desek.

 1. Před instalací musí být všechny vnější povrchy budovy napnuty.
 2. Poté je k přepravce připevněna odvětrávaná fasáda a vnější svahy. Bočnice mají v horní části upevňovací otvory, kterými je materiál upevněn na přepravce.
 3. Každá následující deska je navrstvena na předchozí desku a zakryje montážní "šev". V důsledku toho se ukazuje, že na stěně není nikde žádná stopa.
 4. Vnější úprava svahů plastových oken s obložením zahrnuje provádění podobných operací jako při instalaci plastových svahů (rozdíl ve tvaru samotných profilů).
 5. Sjezdové svahy mají zvláštní konstrukci, pro jejich upevnění jsou používány různé oblouky a odbočky, což umožňuje „sestavení systému“ svahů.

Výroba omítky

Omítání vnějších svahů je nejjednodušší a nejběžnější typ povrchové úpravy. Pro fasádní práce je nutné použít fasádní omítka. Postup je následující:

 1. Nejprve musíte odříznout přebytečnou pěnu, odstranit odpadky. Pakpovrch by měl být opatřen základním nátěrem, aby byl chráněn před tvorbou plísní a plísní.
 2. Roztok dále zřeďte podle návodu. Poté se směs nanese na svah a zarovná se špachtlí.
 3. Pro práci je vhodné použít dvě špachtle: jednu pro aplikaci roztoku na stěnu, druhou pro vyplnění a vyrovnání povrchu.
 4. Poté by měly být plochy ponechány zaschnout.
 5. Měl by být natřen. Pro práci můžete použít jakoukoliv fasádní nátěr.
Dobrá rada!
V případě potřeby může být barva zbarvena.

Vnější kovové svahy

Používají se k úpravě oken v budovách, jejichž fasáda je zdobena kovovým profilem, nebo spíše s kovovými profilovými plechy (vzhled, povrch připomíná povrch nádoby).

Svahy jsou vyrobeny z kovu s polymerním povlakem (barevným) nebo pozinkovaným plechem. Svahy jsou upevněny na povrchu pomocí šroubů nebo nýtů. Barevný povlak a galvanické pokovení chrání kov před korozí, není třeba jej později malovat.

Vnější sklony pro okna z PVC

V posledním článku jsem popsal, jak uzavřít mezery mezi plastovým oknem a stěnou domu z ulice. Tato fáze prošla, pěna je utěsněna a chráněna před vyhořením na slunci.

Dalším krokem jsou plastové vnější svahy. Jsou krásné a budou také dodatečnou ochranou okna,což je spíše nespolehlivé a falešné místo v celé konstrukci.

Materiál:

 • P-profily (cena penny) na panely (podle mého názoru 8 mm)
 • Plastové panely (použitý přebytek zbývající z balkonů)
 • Montážní pěna
 • Těsnicí materiály
 • Primer

Nástroje:

 • Jigsaw
 • Pěnová pistole (pokud byl balónek odebrán bez výtoku)
 • Těsnící tmel
 • Sober hlava a relativně rovné paže
 • Ruleta /pravítko /značka

Příprava

Svahy budou pokrýt konec vnější stěny, takže všechny tři strany (horní, pravý, levý) by měly být pečlivě změřeny, aby se odřízly lichoběžníky z panelů.

Věnujte pozornost!
Je třeba začít od vrcholu svahu. On je nejvíce křehký, kvůli tomu, že on je nucený být na váze. Jeho strana pak drží.

Byl jsem líný, střih "jakkoliv", pak se vyrovnal hrany na brusku. Je lepší řezat přímo, ještě méně odpadu, špíny a práce. Pokud pochybujete o přesnosti měření, můžete použít kus lepenky.

Po vyříznutí všech tří částí jsem je zabalil do P-profilů, které jsem položil na panel a velmi přesně odřízl ... s bruskou =). Jeden dotek - a dokonale řezaný, bez třísek a otřepů, část profilu.

Obecně platí, že způsob, jakým amatér. Někdo škrtá pilou, někdo s nožem, někdo s nůžkami. Jak jsem již řekl, instalace začala z vrcholu svahu, na hrubé straně, ze které jsem šelpěny.

Instalace

Dále, se všemi profily na panelu, pevně nakloníme náš svah proti dříve očištěným a očištěným povrchům (omítka /deska /cihla by se neměla rozpadat). Aby nedošlo k pádu (horní svah), musí být důkladně podepřen (pomocí starých soklů).

V tomto bodě jsem vzal P-profil z vnějšího okraje kvůli plíseň (nebo raději jsem si ho vzal a dal ho později, poté, co jsem vyčistil pěnu).

Maskovací páska je také potřebná pro upevnění vzpěr v případě potřeby a nalepení lepeného svahu na stěnu.

Lepicí páska musí být připravena předem. A právě v případě průhledné pásky. Pokud malíř špatně přilne ke stěně, může být vyztužen průhledným (obalem). Pěna velmi rychle schne, ale nechala jsem ji na jeden den, jak doporučuje výrobce pěny.

Je třeba velmi těsně přitlačit horní svah (i ostatní) proti stěně (otevření). S bočními svahy stejné cotovasia: balíme do profilů, lepidlo a silně lisujeme. Velmi záleží na stavu clony. Chytil jsem křivku, v horní části cihlových stánků, takže bylo obtížnější držet se.

Věnujte pozornost!
A ještě jednou mi dovolte, abych vám ještě jednou připomněl: Před instalací vnějších svahů na PVC oknech si důkladně promyslete, jak upevníte panely, a také připravte čisté hadry a aceton (čisticí kapalina) v případě rozmazané pěny.

Poslední vady musí být ihned vyčištěny, dokud se neobjeví žlutá skvrnamůže zanechat polyuretanovou pěnu na plastu. Povrch lepidla by měl být plochý, bez otvorů, drobků a výčnělků.

Použité panely jsou lesklé, vypadají velmi pěkně. Ale pro vnitřní svahy doporučuji matný (nebo sendvičový). Scotch musí být na druhý den odtržen, aby se lepidlo nelepilo na slunci.

Svahové svahy

Svahové svahy

Bez ohledu na to, jak úzce je svah s profilem P přitlačen k rámu okna, stále existuje mezera. Jak jsem četl, lidé je utěsňují, kteří jsou v takovém množství: tekutý plast, tmely a dokonce i tmel.

Moje mezery byly úzké a postrádal jsem akrylový tmel. Je čištěna, pro spolehlivost může být natřena malým kartáčkem.

Na poslední fotografii vidíte, že horní svah je rozmazaný (na vrcholu mezery mezi deskou a svahem) polyuretanovým tmelem.

Nezajímá se o mráz, vodu a slunce. Nebylo to nutné, ale jen pro případ.

Poznámka

Vzhledem k drsnosti stěny jsem profil F nepoužil. Měl strach z vody tekoucí pod ním a chovu černé formy.

Polyuretanové a akrylátové tmely, stejně jako tekuté plastové a podobné pasty by měly být nanášeny velmi pečlivě: bez řádných zkušeností je snadné vytvořit pracovní plochu. Takže první praxe na něčem méně hodnotném než nová plastová okna.

Vnější svahy na oknech

Vnější okenní svahy jsou často považovány za zbytečné a jejich povrchová úprava nenívyrobeny. Společnosti, které neochotně instalují okna, zabírají práci na vnějších svazích oken, protože to není velmi výnosný proces, vyžaduje to spoustu času a vyžaduje k tomu kvalifikované odborníky.

To je důležité!
Po instalaci dřevěného nebo plastového okna na vnější straně může zůstat mezera. A pokud okenní otvor není příliš hladký, může dosáhnout několika centimetrů. Instalatéři mohou jednoduše vyměnit nebo vyplnit mezeru pomocí PSUL (a doporučují jednoduše natřít vnější svahy.

Z účinků atmosférických jevů ztrácí montážní pěna své vlastnosti a zhroucení, totéž platí pro PSUL. To vše způsobí zamrznutí oken. Objeví se možnost pronikání vlhkosti, což je obzvláště nežádoucí u dřevěných oken (objeví se hniloba, plíseň).

Metody dokončování

Tmel.Nejjednodušší, a dokonce levnější, vnější svahy k tmelu a barvě. Akrylová fasádní barva se používá pro barvení, protože je prodyšná, bez zápachu a snadno se nanáší. Nevýhodou tohoto způsobu je, že svahy mohou prasknout při teplotních změnách.

Plastové rohy.Povrchová úprava vnějších svahů pomocí speciálních plastových rohů je nejrychlejší cestou. Roh je připevněn ke stěně butylovým tmelem a k oknu s oboustrannou páskou. Plastový roh pokrývá pěnu a utěsňuje účinky atmosféry.

Dobrá rada!
Nejoblíbenějším způsobem je zvedání vnějších svahů kovem.

Po instalaci okna se změří otevření okna a konfigurace svahu. Pak, z pozinkovaného kovu, který má povlak polyesteru ohýbá svah ve tvaru písmene - "Z".

Se samořeznými šrouby jsou na rámu okna upevněny kovové svahy, po kterých jsou všechny švy zpracovány silikonovým tmelem. Odstín svahů je vybrán v kombinaci s okny, fasádou nebo střechou.

Plastové vnější svahy

Hlavní aplikací jsou okna, která otevírají balkón nebo lodžii. V zásadě se jedná o stejný svah, který je instalován uvnitř. Plastový profil používaný ve výzdobě fasády venkovských domů s vlečkou. Nejdražší, ale také nejkrásnější způsob, jak dokončit vnější svahy.

Klasickým způsobem povrchové úpravy je omítání vnějších svahů. Před nanesením omítky je povrch stěrkou a opatřen základním nátěrem. Sádra se nanáší v několika vrstvách, všechny vrstvy se nanášejí až po úplném zaschnutí.

Po úplném zaschnutí svahu je leštěný a natřený v požadované barvě. Omítání svahů s lepidlem pro venkovní práce může být technologicky pokročilejší. Toto lepidlo má dobrou odolnost proti vlhkosti a mrazu.
vnější svahy

\ t

Dokončení vnějších svahů lepeného lepidla bude stát více, ale má několik nepopiratelných výhod:

 • neabsorbuje vlhkost
 • ekonomický - málo utracený
 • použitelnost - lepí na téměř jakýkoliv povrch
 • vysoce kvalitní povrchové úpravy

U vnějších svahů oken vícepodlažní budovy si můžete vybrat některou z těchto metod, samozřejmě s výjimkou obložení. Myslíte si, že pokud je váš byt je velmi vysoká, stojí za to, že oříznutí vnější svahy s drahým materiálem? Pravděpodobně ne!

Zejména proto, že dnes mnoho kampaní začalo používat elastický akrylový tmel. Bude to stačit jen na malování v požadované barvě a vaše okno bude krásné bez jakýchkoliv dodatečných nákladů. Pro venkovské soukromé domy je nutná instalace vnějších svahů.

Schéma dokončování svahů sádrokartonu

Nejprve provádíme přípravné práce. Před provedením sjezdovek musíte připravit okno. Není nutné šetřit na montážní pěně, jinak dojde k prasknutí. budete zima v zimě.

Pokud si všimnete mezery, znovu projděte pěnou, nebude nic strašného. Další den, kdy pěna ztvrdne, ji pečlivě rozřízněte a pokračujte do cíle. Dále proveďte vnější svahy. Lze je vytvořit dvěma metodami

První metodaje původně vrstva tmelu, pak vrstva dokončovacího tmelu, aby se vytvořily vnější svahy.

Druhá metoda- dokončovací práce na oknech cementovým mazivem. Volba metod závisí na stavu stěny. Pokud je stěna plochá, použijte první metodu.V ostatních případech - druhá. Před prací musíte pečlivě připravit zeď. Pokud je k dispozici, odstraňte starý nátěr.

K vytvoření vnějších svahů budete potřebovat:

 • Směs na vaření
 • dokončovací roh a nůžky, které řezají kovový kartáč
 • \ t
 • základ a nádoba na to
 • cementový tuk nebo tmel (v závislosti na stěně)
 • Špachtle

Pokyn

Pokyn

Nejprve analyzujeme sklon cementového maziva. Nejdříve musíte nastavit nulovou značku. Než bude stavět zeď.

Z vnějšku zavírá okno okno z 5 mm nad a po stranách. Pokud tomu tak není, budete muset postavit zeď na požadovaný indikátor.

Tento postup je nezbytný, aby okna byla dobře zavřená zvenku. Pamatujte, že svahy by měly být symetrické.

Po přípravě stěn je třeba podklad natřít a vyčkat, až bude zcela suchý. Poté začneme připravovat směs.

To je důležité!
Snažte se to udržet ne příliš tlustý, jinak bude špatně aplikován na stěny a držet je. Dobrá směs je cementová malta s lepidlem, je nejodolnější.

Pokud je stěna nerovná, musí se nejprve opravit. Potom druhá vrstva zobrazí zeď na požadovaný index. Pro vytvoření rovnoměrného úhlu použijte cílovou oblast. Pokud je to více, pak je třeba na roh stěny umístit potřebné množství cementového maziva a zatlačit hov tomto rohu.

Poté odstraňte přebytečnou směs a vyrovnejte stěnu.Aby se úhel pevně upevnil, je třeba na vnější stranu stěny aplikovat vrstvu maziva.Poslední fází exteriéru je malba.Vnější svahy od tmelu.Pokud je stěna již plochá, nevyžaduje prodloužení, pak je tato metoda ideální.

Metoda je následující: připravte stěny, poté připravte a vyčkejte na sušení.Co dál?První vrstvu tmelu naneste na zeď.Po zaschnutí naneste druhou vrstvu.Pro druhou vrstvu používáme tmel pro vnější stěny.

Stejně jako v první metodě se pro vytvoření úhlu použije roh.Poslední etapa - malba.Poté, co jsme provedli veškerou práci, je třeba odtrhnout ochrannou fólii zvenčí na oknech.Nejdříve musíte provést všechna měření, tj. Výšku, délku a šířku okna.

Poté odstraňte ochranný film a začněte pracovat.První je instalace bočních panelů.Chcete-li to provést, ořízněte profil na požadovanou délku.Tento profil je připevněn k okraji okna samořeznými šrouby.Pak musí být na okrajích oken instalovány hmoždinky.

Pozor!

Úvěr na dřevěné prkno upevní boční svahy pomocí stavební sešívačky.Všechny švy musí být vyplněny montážním lepidlem a poté přebytečný.Svahy na oknech ze sádrokartonu.

Nejprve je třeba provést následující kroky: vyčistit stěnu ze starého nátěru, poté pokrýt boční panely základním nátěrem.Poté vyrobíme všechnonutná měření a my jsme řezali sádrokartonové desky. Před lepením této sádrokartonové desky je třeba zkontrolovat výskyt panelů.

Připravená směs se nanese na zeď po nalepení bočních panelů sádrokartonu. Po ověření správnosti instalace jsme zjistili symetrii rohů, můžeme přistoupit k instalaci horního panelu.

Takže všechny panely jsou dobře připojené. Nyní můžete začít s dokončením sadrokartonových desek. Je vyroben z tmelu. Pokud chceme dosáhnout plochého úhlu, musíme použít rohy barvy. Tmel je kladen na povrch a boční panely ze sádrokartonu jsou velmi jednoduché.

Metody výroby sjezdovek vlastníma rukama

V současné době je použití konstrukčních materiálů na bázi kovového plastu způsobeno jejich nespornými výhodami, a proto se plastové okenní a dveřní moduly stále více stávají atributy obytných a průmyslových budov.

To je důležité!
Instalace kovových plastových oken je však jen polovinou bitvy a pro získání požadovaných spotřebitelských charakteristik jsou vyžadovány veškeré pomocné práce na zařízení jednotky.

Instalace parapetu, výroba svahů, instalace odlivu - to není úplný seznam operací, které musí dodavatel provést. Vnější výzdoba svahů není výjimkou a měla by být provedena i po přímé instalaci oken.

Důležitost této operace je navíc dána nejen estetikou aspotřebitelských charakteristik, ale také kvůli potřebě uzavřít montážní pěnu před vnějšími vlivy ultrafialových paprsků, což nepříznivě ovlivňuje integritu materiálu.

Aby však bylo možné řádně provést vnější svahy vlastníma rukama, je třeba vzít v úvahu základní doporučení týkající se technologie práce.

Příprava na výrobu vnějších svahů

V počáteční fázi je žádoucí postarat se o přípravné akce. To znamená připravit lešení (prvky, s nimiž budou operace prováděny), skladovat potřebné stavební nástroje a připravovat materiály.

Kromě toho je žádoucí odstranit všechny pomocné prvky (teploměr, síť proti komárům) z okenního modulu a v případě potřeby zakrýt hlavní konstrukční prvky fóliovým materiálem.

Technologie vnějšího zdobení svahů pomocí malty

Nejoptimálnější operací je omítání vnější dutiny okenního otvoru, protože umožňuje uzavírat části montážní pěny a současně poskytovat dodatečnou mechanickou stabilitu konstrukce se zlepšením stupně jejího tepelného zateplení a hydroizolace. Tyto práce jsou prováděny v následujícím pořadí:

 1. Z povrchu vnějšího svahu jsou odstraněny všechny snadno odlupující se prvky (vápno, barva, rozpadající se roztok).
 2. Pro zlepšení přilnavosti jsou povrchy opatřeny základním nátěrem av některých případech (s tloušťkou. \ Tnanesená vrstva je větší než 30 mm) jsou opatřeny konstrukční mřížkou, která je upevněna k plochám upevňovacími hmoždinkami a šrouby.
 3. Ve vnějším rohu svahu je plochá kolejnice nastavena a upevněna k povrchu stěny pomocí „klína“ z malty. Správnost upevnění lamel je navíc kontrolována na úrovni plumb nebo konstrukce.
 4. Mezi instalovanou kolejnicí a rámem svahu se nalije primární vrstva malty, která se následně vyrovná stěrkou nebo stěrkou.
 5. Po ztvrdnutí malty se finální vrstva nanese na povrch a vnější sklon se rozetře stěrkou a kolejnice se odstraní.
Věnujte pozornost!
Podobně jsou všechny prvky okenního otvoru omítány zvenčí.

Aby hotové povrchy fungovaly jako spolehlivá ochrana oken, doporučuje se při provádění stavebních činností dodržovat řadu technických doporučení.

Příprava na výrobu vnějších svahů

Za prvé je třeba provést přípravu malty s ohledem na agresivní podmínky provozu vnějších svahů.

K tomu se doporučuje přidat adhezivní směs (například Ceresit CM11) ke směsi cementu a písku připravené v poměru 1: 4 v poměru: jedna část lepidla - 4 díly připraveného roztoku cementu a písku.

Tato akce navíc zabrání vzniku trhlinv procesu zmrazování svahů.

Za druhé, důležitým bodem je včasné odstranění ochranné fólie z rámu okenního rámu. Tento postup se navíc provádí ihned po výrobě vnějších svahů.

ZatřetíJe žádoucí, aby se po omítání provedlo konečné zakrytí svahů barvou nebo bílým cementem, aby se dosáhlo slušného vzhledu konstrukce.

Technologie vnějšího zdobení svahů pomocí tmelu

Někdy jsou vnější svahy zpracovávány mírně odlišnou technologií (obzvláště důležité pro městské byty). Z toho vyplývá, že vzniklá mezera mezi oknem a betonovou stěnou je vyplněna speciálním tmelem, který je následně vyrovnán stěrkou nebo stěrkou.

Pro vysoce kvalitní ovládání oken je navíc žádoucí použít těsnicí materiály s příslušnými technickými parametry. Pro tento účel jsou vhodné akrylové, střešní gumové, korkové, polyuretanové a podobné za studena odolné těsnící hmoty, jakož i asfaltové tmely.

Dobrá rada!
Pokládání předložených těsnicích hmot je nejjednodušší pomocí montážní pistole (řezáním trysky láhve v požadovaném úhlu). A vyrábět prezentované aktivity pouze po pečlivém odstranění přebytečné pěny.