Výměna oken v dřevěných oknech

Dobrý den všem!

Nově postavené boxy v poslední době rostou jako houby po dešti. Ale často šetří na oknech.

I v těch domovech, které patří do třídy elity.

Obyvatelé jednoho z těchto domů se stali našimi stálými zákazníky. Každý má stejný problém: v bytě je zima.

Pro zlepšení tepelně úsporných vlastností navrhuji, aby každá z nich změnila skleněnou jednotku.

Jak je možné vyměnit sklo v dřevěných oknech v článku.

Oprava dřevěných oken

Dřevěná okna jsou méně nákladná z důvodu svých nejvyšších nákladů, ale tato okna také vyžadují opravu. Příslušenství selže, je nutné provést jeho úpravu nebo aktualizaci.

To je důležité!
V případě vyfukování je důležitá instalace nové těsnící gumy. Je to jen o moderních dřevěných oknech, ve starých, obvykle se práce neprovádí.

Na opravu dřevěných oken z naší společnosti můžete zavolat průvodce, pokud je požadována obnova dřevěného nátěru. V každém případě bude cena individuální, záleží na mnoha parametrech, typu dřeva, povaze poškození, laku ...

Výměna rozbitého skla v dřevěném okně

Okna s dvojitým zasklením, která stojí v dřevěných oknech, se neliší od oken z plastu nebo hliníku. Neexistují tedy žádné rozdíly v procesu jejich výroby ve výrobě. Ale pokud jde o instalaci (instalaci), pak jsou rozdíly zásadní.

Takže o nahrazení oken s dvojitým zasklením v dřevěném okně. Vzhledem k povaze materiálu (dřevo) není korálek upevněn zaklapnutím do rámu, jako je tomu u plastu a hliníku, ale pomocí šroubů a silikonu. Jen v případě, korálky - to jsou čtyři tyčinky, aby to jednoduše, které drží sklo v dřevěných oknech po obvodu zevnitř místnosti při výměně.

Aby bylo možné vytáhnout rozbité skleněné balení z dřevěného rámu, musíte odříznout silikon,který se aplikuje na obě strany okna, zvenčí i zevnitř. Ve skutečnosti nejenže drží sklo jako lepené, ale je také nedílnou součástí těsnosti. Proto nefoukne ani nevstoupí vlhkost.

V tomto ohledu bych chtěl upozornit na skutečnost, že je snadné řezat silikon z vnějšku z otevíracího křídla, stačí jej otevřít. Ale v hluché části není snadné. Mistr se musí dostat na ulici, alespoň do pasu. A to za předpokladu, že se otevře další závěrka.

Stává se však, že nejsou vůbec žádné otevírací části, okno je naprosto hluché. Výměna skla v dřevěných oknech je pak velmi obtížná, pokud to není první patro. Musíte sklenici prolomit úplně a vytvořit díru tak, abyste si mohli silikon odříznout z vnějšku.

No, poté, co budete muset pečlivě odstranit korálek, který je držen na malé karafiáty, aniž by se poškodil buď sám, nebo dřevěný rám. To je nejdůležitější bod, protože ne všechna dřevěná okna jsou vyrobena z dubu, který je velmi obtížné zlomit.

Často existuje korálek vyrobený z několika částí a takový typ dřeva, který se rozpadá v rukou před mírným lehkým stlačením. Zdá se, že si můžete objednat nový, ale nebyl tam.

Každý výrobce vyrábí nejen své vlastní barvy, ale také tvar, pokud se podíváte na sekci od konce. A na objednávku ze zahraničí, ať už se jedná o Finsko nebo Bělorusko, jedna korálek není realistická, a proto je výměna skla v dřevěném okně téměř procesem šperků,které se naše společnost zabývá nejzkušenějšími mistry.

Je účinná nezávislá výměna dřevěných oken s dvojitým zasklením?

Během provozu může být nutné vyměnit jedno nebo obě skla najednou. Vzniká zcela přirozená otázka - je možné nahradit dřevěná okna s dvojitým zasklením doma? Mnozí, ve skutečnosti nejen změnil rozbité sklo v okně, ale také vystřihnout sklo.

Bohužel takové operace, jako je výměna skla v dřevěných oknech, mohou být prováděny pouze ve speciálně konstruované dílně. Co dělat, protože malá prasklina ve skleněné tabuli okna vede k odtlakování konstrukce, což znamená, že potřebujete profesionální výměnu skla v dřevěné skleněné tabuli.

Vlastnosti opravy

Montáž skla lze provádět nezávisle. S naprostou jistotou lze říci, že taková operace významně sníží provozní vlastnosti okna, protože buď přeruší vzduchovou těsnost, nebo ji namontuje nesprávně do rámu.

Aby bylo možné nahradit skleněnou jednotku v dřevěných oknech, aniž by ztratily funkční výhody moderního designu oken, mělo by být možné použít tyto nástroje a vybavení:

 • zaměřovací a silikonová pistole;
 • kompresor pro čerpání vzduchu z okna s dvojitým zasklením (nebo 2 komory);
 • nože pro odstranění přebytečného silikonu;
 • sada speciálních lopatek;
 • sada nivelačních desek;
 • nástroje pro obnovu možného poškození okenního křídla;
 • pásky "flex" a paličky.

Jestliže takový velký soubor nástrojů, který je nezbytný pro elementární, na první pohled, operace, ještě nezastavil nutkání dělat všechno sám, jeden může pokračovat. Kdo ví, možná výměna dřevěných oken s dvojitým zasklením je váš silný bod.

Nebo možná po prvním neúspěšném pokusu bude učiněno správné rozhodnutí jít do dílny, kde je obvyklou prací odborná výměna skleněné jednotky v dřevěných oknech.

Začínáme Výměna okenního prvku

Pokračujeme ve své práci, hladce přecházíme k demontáži obrub z okna:

 1. Aby nedošlo k přetržení patky a poškození laku okna - tento postup se provádí pomocí plastových nožů;
 2. V této fázi nelze použít žádné kovové nástroje.
 3. Po pečlivém vyjmutí obruby, již s pomocí skutečného nože, přistoupíme k odstranění těsnicí hmoty, kterou je skleněná jednotka nalepena do okenního křídla.
 4. Po vyjmutí těsnicí vrstvy se skleněná jednotka opatrně vyjme z křídla.
 5. S pomocí dobrého pravítka jsou změřeny rozměry okna s dvojitým zasklením vytaženého z okna (to je nezbytné k tomu, aby bylo možné toto objednat ve společnosti, která sestavuje okna s dvojitým zasklením).
 6. Drážka, do které je vložena skleněná jednotka, je důkladně očištěna od zbytků tmelu a teprve poté může být skleněná jednotka vyměněna za dřevěná okna.
 7. Instalace nového se provádí pomocí speciálníhorovnací desky podle zvláštního schématu.
 8. Na konci úpravy - obruby jsou připevněny k místu, opět pomocí speciální pistole.

Tento celý postup vyžaduje čas, pozornost, vytrvalost, malý skluz může způsobit finanční ztráty.

A možná nestojí za to riziko?

Po tomto obchodě obtížné - výměna sklenic v dřevěných oknech s dvojitým zasklením. Je pravděpodobné, že v důsledku nedbalosti nebo rozpaků - poškození křídla krásného, ​​kvalitního dřevěného okna bude poškozeno a budete muset objednat nejen výměnu okna s dvojitým zasklením, ale i celé okno.

Časy odborníků širokého profilu již uplynuly a v našem věku úzké specializace - ať už je to lepší, každý dělá svůj vlastní podnik. Zejména jako např. Výměna dřevěných rámů za okna s dvojitým zasklením, kde je požadováno seřízení, a možná úplná výměna celé okenní konstrukce.

Věnujte pozornost!
Pokud jde o specializovanou společnost, pro kterou je taková výměna každodenní činností, můžete si být jisti, že i výměna studeného zasklení za okno s dvojitým zasklením bude provedeno neprodleně (do 2 nebo 3 dnů).

Kromě toho je třeba poznamenat, že ve stejnou dobu může být zapotřebí objednat a vyrobit skleněnou jednotku, demontovanou vlastní rukou z okna. A ve firmě neustále provádějí práci na výměně oken a skel s dvojitým zasklením - jsou zde všechny možnosti, jak tento prvek rychle vyrobit.

Montáž a seřízení dřevěných oken s dvojitým zasklením - hlavní etapy prací

Výměna skla v dřevěných oknech je následující:

 • Za prvé, pod obrubami procházejí nožem - koneckonců hermetika je spojuje se sklem. A pak jsou detaily vytaženy.
 • Pro získání staré skleněné jednotky je mezi sklem a obrubami odříznut tmel. Ty jsou zaháknuty kovovými lopatkami a opatrně odstraněny. Je pravda, že ne všechno je tak jednoduché - protože v dřevěných oknech, obruby "sedět" na patách nebo nehtech. Proto budete potřebovat speciální nástroj.
 • Odsávání začíná bočními obrubami. Následovat je dole. A v poslední zatáčce vytáhněte horní. Dvojité okno při držení.
 • Další přichází na řadu sklo. Nůž s odříznutým tmelem (často lepené sklo k křídlu). Okno s dvojitým zasklením bylo odstraněno. A obložení pod ním - rovnací desky - a ševní vložky, na kterých se rovnací desky „sklopí“, se odstraní.
 • Pro instalaci nových dřevěných oken připravte pro ně „stopu“. Tj očistěte drážky uvnitř křídla od těsnicího prostředku.
 • Jsou-li na křídle defekty, jsou odstraněny: nerovnosti vyrovnávají se smirkovým papírem. V případě potřeby promažte křídlo tmelem. Základní nátěr a nátěr.
 • Skládané vložky jsou umístěny na starém místě a na nich rovnací desky (2 cm širší než skleněná jednotka). Ty jsou potřebné, aby hmotnost skleněné jednotky ležela na křídle rovnoměrně a nepropadla. Pokud jsou instalovány např. Pouze vložky, bez desek, křídlo nemůže být otočeno dětsky. Dokonce dosahujeskutečnost, že dvojité zasklení okna praskne z tlaku listu.
 • Po vložení skleněné jednotky a její upevnění pomocí obruby (mimo jiné musí být také očištěny těsnicí hmotou). Korálky nastaveny shora dolů. Upevněte pomocí speciálních pistolí na speciální hřebíky.
 • A konečně, spoje mezi obrubami a skleněnou jednotkou jsou utěsněny silikonovým tmelem. Naneste ji také z pistole, ale již z jiné - na tmel. Přebytečný materiál se odstraní malou hranatou špachtlí.

Součástí instalace jsou také kování na rámu křídla a rámu (před montáží skla). Na dřevěných oknech se skleněnou tabulí namontujte těsnění. Je buď nalepen na křídlo, nebo je vložen do frézy.

Pamatujte: druhá metoda je mnohem bezpečnější.

Jak opravit okno s dvojitým zasklením v dřevěném okně?

Co je to oprava dřevěných oken? Provádí se, když se vyskytnou problémy s oknem, ale ještě není možné nahradit profil, okno s dvojitým zasklením nebo celé okno. Oprava zahrnuje obnovu a úpravu dřevěných oken s dvojitými okny.

Restaurování dřevěných oken . Je nutné, když se na skle objeví malá prasklina. Nebo se barva odloupla od dveří a rámu.

Restaurování dřevěných dveří . Aby se okno správně obnovilo, musí se nejprve rozebrat.

V prvnímV případě trhliny na skle jsou utěsněny průhlednou lepicí páskou tak, aby nedocházelo k jejímu tečení. Je to jen první pomoc. A v nadcházejících týdnech nebo měsících je ještě lepší vyměnit skleněnou jednotku.

Pokud se nátěr z dřeva odloupne, je nutné provést vážnější obnovu dřevěného okna. Z profilu se odstraní zbytky nátěru, poté se ošetří ochrannými prostředky proti vlhkosti, zkažené oblasti se „vytvrzují“ atd.

Úprava oken s dvojitým zasklením a příslušenství . Pokud jste někdy upravili kování na plastovém okně (o kterém jsme psali v jiném článku), pochopíte také příslušenství dřevěného okna. Koneckonců, tam a tady je to skoro stejné.

Úprava dřevěných oken s dvojitým zasklením je zvláštní operací. Je vyroben v případě klapky křídla. Předpokládejme, že když jste upravili smyčky a nůžky, ale trochu to pomohlo.

Pro nastavení skleněné jednotky jsou mezi ní a křídlem instalovány rovnací desky - již jsme je zmínili. Celé tajemství je zde, kde jsou tyto desky instalovány. Pokud je například křídlo neslyšící, stačí dvě desky pod skleněnou jednotkou.

Pokud se otočné dveře, namontujte 4 desky ve dvou rozích, ustupujte z nich o cca 7-10 cm, první 2 desky jsou v rohu od spodní smyčky. Další pár je umístěn v opačném horním rohu. Zatížení z něj tedy dopadá na dolní úhel závěsu křídla, který se nespadá.

Aby se zabránilo ohnutí profilu dovnitř, je na každé straně skleněné jednotky umístěna jedna deska. Všechnodeska na místě, ale křídlo je stále volné? Mohou být příliš blízko /daleko od rohů. Nebo jsou desky příliš úzké. Pokuste se nastavit roh pro 2 - 3 mm širší sklo. Strana by neměla být širší než ta poslední - jinak by mohla uchytit kování.

Výměna skla v dřevěných oknech

A tak to bude o nahrazení rozbitého skla v dřevěných oknech. Okna s dvojitým zasklením v takových oknech se neliší od ostatních, stojí v plastovém nebo hliníkovém okně. Ale v systému jejich montáže a montáže do dřevěných rámů je tento rozdíl velký. Jaký je tedy rozdíl mezi takovou náhradou v dřevěném okně:

 1. Na rozdíl od plastu a hliníku, na rámu a perle v lese není žádná těsnící guma, místo toho se používá obyčejný silikon.
 2. Korálek ve dřevě je upevněn pomocí malých nehtů (jsou neviditelné), na rozdíl od plastu a hliníku, kde se díky speciálním konstrukčním prvkům jednoduše zaklapne.

Neexistují žádné další zásadní rozdíly, ale existuje mnoho dalších obtíží při instalaci, a proto je cena výměny v dřevěných oknech vyšší než v plastových nebo hliníkových oknech.

Okno s dvojitým zasklením je nalepeno na silikon, a to jak zvenku, tak zevnitř a také úspěšně plní funkci těsnění, vody a chladu neprochází. V souladu s tím může být řezán, jinak nelze sklo odstranit, aby se odstranilo. A ne tolik obtíží při řezání, jako při aplikaci nového, ale spíše tak hladce jako ve výrobních podmínkách,ale ručně. Zdá se, že je to jednoduché.

To je důležité!
Ještě větším problémem procesu výměny v dřevěných oknech je odstranění zasklívacích perlí, což je nejtěžší, protože jsou pevně umístěny v tahu a hřebech. Dokonce i zkušení mistři se často zlomí a prasknou, protože jsou spojeni z několika částí nebo z levného dřeva.

Mimochodem, nejčastěji je tomu tak, to znamená, že nákup drahých dřevěných oken, si myslíte, že máte vynikající kvalitu, ale ne! Pouze dub je obtížné zlomit, ale taková rarita se vyskytuje jednou nebo dvakrát ročně.

Cena za výměnu oken s dvojitým zasklením v dřevěném okně

Rozbité okno s dvojitým zasklením z dřevěného oknaJaká je cena za nahrazení rozbitého okna s dvojitým zasklením v dřevěném okně? Rozhodli jsme se plně popsat všechny náklady, protože někteří nechápou, proč tato služba stojí asi 8 000 rublů, přičemž náklady na balení skla jsou kolem 2000-3000. Všimněte si, že se jedná o „službu“, protože to je to, co objednáváte, a ne jen skleněný balíček.

Uvádíme skutečné náklady na výměnu oken v oknech:

 • Na internetu jste nějak našel společnost, a to je cena samotného webu (doména, hosting, design, optimalizace, reklama, propagace), průměrné měsíční výdaje jsou od 50 000 rublů.
 • Dále náklady na odchod velitele pro měření, a to nejen náklady na auto (odpisy, benzín, služby řidiče), ale také ztráta času, někdy jeden zpáteční let může trvat půl pracovního dne.
 • Další doprava ... plus další půl dne. Práce pána, který musí být zaplacen, a tam je velmi málo odborníků, kteří opravdu mohou udělat takovou výměnu v dřevěném okně a nebude to dělat za 1000 rublů. Dnes je plat 30-40000 rublů, tito odborníci nemají zájem vůbec.
 • Plus daně, účetní ... Obecně existuje velmi smutná postava.

Jistě, jachty a černý kaviár jsou tak vzdálené, že nevidíme. V každém případě vždy existuje alternativa, takže on a trh, hledají nižší cenu, jsou zde soukromí mistři a tak dále, mnoho lidí se zabývá výměnou oken, každý si může vybrat.

Ale nezapomeňte na staré ruské přísloví, že "lakomec platí dvakrát." Osobně jsem zvyklý na důvěryhodné profesionály, se kterými několikrát kontaktuji, a v případě potřeby doporučuji přátelům.

Dřevěná okna. Výměna oken.

Ačkoli moderní dřevěná okna jsou nejen nejšetrnější k životnímu prostředí, ale i nejdražší, jejich počet stále roste. Pouze okna s dvojitým zasklením v nich jsou stejná jako v plastu a také se prasknou a prasknou. Ano, ano, je to pravda a ne jinak, je to mimochodem, pokud si někdo myslí jinak.

Výměna skleněné jednotky v samotném dřevěném okně se samozřejmě liší od výměny v plastové. V PVC se to děje poměrně rychle, korálek má princip zaklapnutí a zaklapnutí a je snadno a rychle odstraněn a zaveden. Kromě některých funkcí samotného zařízení, které je přítomno v jakýchkoli oknech, žádné další komplikacebez montáže

V dřevěném okně těchto prvků je hmota a vzhledem ke složitosti montáže je cena za tyto práce nejvyšší. Zvažte tento proces podrobněji, a tak jste v dřevěném okně rozbil okno s dvojitým zasklením a přirozeně jste začali od telefonních firem, protože většina se zajímá o to, kolik stojí.

Pokud hovoříme o střední a většině běžných velikostí, přibližně 1200 mm o 600 mm, pak cena s dodávkou a instalací dvoukomorové skleněné jednotky bude asi 8 000 rublů. Plus nebo mínus, samozřejmě, v každém případě, jeho velikost, adresa (to může být mimo moskevského okruhu), tloušťka skla, vzorec skleněné jednotky, film, tónování, vnitřní uspořádání atd. U plastových oken je taková výměna obvykle asi 6000 rublů.

Věnujte pozornost!
Co je tedy označení? Dřevěná okna se používají v dřevěných oknech, která jsou přirozená, ale nezaskočí na místo, ale je upevněna na hřebících a silikonu a tmel se aplikuje zevnitř i zvenku. Obtížnost spočívá v tom, že není snadné odstranit tuto kuličku, aniž by ji poškodila, dříve nebo později se zlomí se všemi mistry a je téměř nemožné objednat si nový.

Důvodem je skutečnost, že je velmi obtížné dostat se k výrobci, protože korálek samotný je pro každého jiný. Samozřejmě, mnozí si mysleli, že je to stejné nebo existují 2-3 odrůdy. Ne, určitě jsme nepočítali, ale myslím, že to bude přes sto. Nemluvě o tom, že může být přinesen ze zahraničí, vyvodit závěry.

Ukazuje se, že výměna oken s dvojitým zasklením v dřevěných oknech je z několika důvodů nejdražší. A hlavní je složitost instalace, to znamená, že mistr to může udělat jen s velkými zkušenostmi. Protože klient s takovými drahými konstrukcemi nechce, aby byly poškozeny, i když se jedná o malý čip, který je snadno proveditelný, protože se jedná o strom.

Výměna oken s dvojitým zasklením v dřevěných oknech

Okna s dvojitým zasklením jsou nejdůležitějším a nejzranitelnějším prvkem jakéhokoli dřevěného okna. Moderní výrobky z přírodních materiálů jsou opatřeny kvalitními skleněnými obaly dostatečně vysoké kvality, které slouží již desítky let.

Ale v případě poškození (objevila se trhlina nebo bylo sklo zcela rozbité) je nutné skleněnou jednotku vyměnit. Kromě toho stojí za to jej nahradit, je-li mezi tabulemi stálé zamlžování, v zimě se objeví vrstva ledu.

Moderní dřevěná okna s dvojitým proskleným oknem mají poměrně složitou konstrukci, proto se oprava vyrovná každému majiteli bytu nebo venkovského domu. Odborníci pomohou udržet vaše nervy v pořádku - zkušení montéři nahradí veškerou složitost skla.

Proces výměny zahrnuje následující kroky:

 1. Skleněná jednotka potřebná pro výměnu je vložena do rámu silikonovým tmelem na obou stranách, uvnitř i vně. Pro výměnu používáme stavební nůž s vyměnitelnými čepelemi, které jsou úhledněPoškození povrchu stromu, řezání silikonu na obou stranách.
 2. Dále odstraníme všechny obruby, počínaje nejdelší. V této fázi se mohou zlomit, takže u nové skleněné jednotky mohou být vyžadovány nové obruby (v případě potřeby lze použít i staré).
 3. V další fázi opatrně odstraňte zlomek, očistěte obruby a rám ze starého silikonu.
 4. Poté naneste silikon a nainstalujte nový. Okno s dvojitým zasklením v rámu je rozšířeno pomocí těsnění.
 5. Nainstalujte novou nebo starou patku, kladivem ji pomocí hřebíků /kolíků, aplikujte silikon po obvodu patky.
 6. Abyste zabránili rozmazání skla nebo rámu silikonem, odstraníme ho pomocí stírače a přebytečnou škrabku odstraníme. Stejný postup se provádí z ulice.

Je důležité si uvědomit, že skleněná jednotka je vždy pevná konstrukce, takže pokud je pouze jedno sklo prasklé, je nutné vyměnit celý.

Podrobný návod

Okna s dvojitým zasklením v dřevěných eurooknach se často neporušují, ale také k tomu dochází. Kromě toho, aby bylo možné vyměnit skleněnou jednotku, není nutné ji porušovat. Existují i ​​jiné situace, ve kterých je nutná výměna:

 • Jakékoli mechanické poškození.
 • Porušení tepelně izolačních a zvukově izolačních vlastností.
 • Zvýšení intenzity slunečního záření, které proniká oknem do místnosti.
 • Změna estetických preferencí vlastníků domu atd.

Ukazuje důvody, pročokna s dvojitým zasklením jsou nahrazena docela dost. Kohl je takový naléhavý problém, rádi bychom o něm hovořili podrobněji.

Co je třeba při výměně skleněné jednotky?

Dřevěná eurookna . Jednou to bylo jednoduché vyměnit sklo v okně. Aby bylo vše možné, bylo zapotřebí: více či méně kvalifikovaných rukou, 1 hodiny volného času, broušeného skla, kladiva, hřebíků, kleští, okenního tmelu a možná i něco jiného. Ale bylo to dřív, protože okna byla jiná.

Moderní dřevěná eurookna vyžadují zvláštní přístup. Výměna dřevěných oken s dvojitým zasklením je poměrně složitý proces, který vyžaduje určité znalosti, dovednosti a speciální nástroje. K provedení takových oprav není vše.

Přesněji řečeno, každý to může udělat, ale není vždy možné zajistit, aby okno následně plnilo funkce, které mu byly přiřazeny. Proto se majitelé dřevěných eurooken uchylují k pomoci odborníků.

Pokud se rozhodnete tuto fázi přeskočit, zapište si, jaké nástroje potřebujete k tomu, aby výměna skla v dřevěných oknech byla úspěšná. Takže seznam:

 1. Silikonová pistole.
 2. Stavební nůž.
 3. Kompresor.
 4. Speciální plastové lopatky.
 5. Pistole s nehty.
 6. Diflex.
 7. Soubor nástrojů pro restaurátorské práce.
 8. Rovnací desky.

Ale nezapomeňte, že nestačí mít všechny uvedené nástroje. Stále musí být schopni používat. Pokud anopochybovat o své vlastní moci, je lepší požádat o pomoc zkušené řemeslníky. Je lepší udělat vše dobře jednou, než několikrát opakovat, ale nakonec budete muset požádat o pomoc.

Výměna skla v dřevěných oknech: sled činností

Výměna skla v dřevěných oknech rukama začíná demontáží zasklívacích perlí. Poškozené nebo nechtěné sklo musí být také vytaženo z rámu. Tyto stejné obruby by měly být pečlivě zaháknuty plastovou stěrkou a vytaženy. Práce se provádí s velkou opatrností, protože můžete nejen zlomit dřevěné obruby, ale také poškodit lak.

Dobrá rada!
Při demontáži obruby by měly být očíslovány. Toto je děláno aby vrátil je později na stejná místa kde oni byli lokalizováni.

Další fází je uvolnění skleněné tabule z dřevěného rámu. Skutečnost, že je namontován na tmelu. To je důvod, proč by měla být tato těsnicí hmota odstraněna. Potom musí sklo volně opouštět rám. Drážky, do kterých vstoupil, musí být důkladně očištěny od starých těsnicích materiálů, nečistot a sedimentů. V případě potřeby obnovte ochranný a dekorativní kryt rámu okna.

Po dokončení všech přípravných prací můžete vložit novou skleněnou jednotku. Dbejte na to, aby se urychlil pomocí speciálních vyrovnávacích desek. Ty se zase montují podle specifického vzoru.

Důležité! SprávněVolba montážních bodů pro vyrovnávací desky je zárukou spolehlivé obsluhy okenního rámu.

Místa, kde je skleněná jednotka spojena s rámem, musí být zakryta tmelem. Poté, co můžete vrátit obruby na jejich obvyklá místa.

Pokud se rozhodnete provést tyto práce, přejeme vám jen hodně štěstí. Za zmínku stojí také to, že výměna těsnění na dřevěných oknech s dvojitým zasklením by neublížila oknem. To se provádí téměř stejně jako u kovových konstrukcí. Více se o tom dočtete v článku "Výměna těsnící gumy na plastových oknech."

Na jedné straně se zdá, že není nic složitějšího, ale ve skutečnosti, jako obvykle, je všechno jiné. Pokud jste se stále rozhodli, že práci nevykonáte sami, můžete požádat konzultanta na webových stránkách společnosti o náklady na výměnu skla v dřevěných oknech.

Výměna skla v plastových a dřevěných oknech: rozdíly

Někteří majitelé dřevěných eurooken se zajímají o otázku, zda se výměna skleněné jednotky v plastových rámech liší od výměny v dřevěných rámech. Obecně - ne příliš, ale přesto, některé rozdíly mají své místo.

Tady například při výměně skleněné jednotky v plastových oknech (mimochodem si můžete přečíst více o tomto článku v článku „Jednotka rozbitého skla: důvody, proč dělat?“) Obruby jsou kladeny gumovou paličkou. V případě dřevěných rámů se pro tento účel používají speciální hřebíky a pistole.

To je důležité!
Nejvíceurážlivé pro ty, kteří plánují vyměnit sklo vlastními rukama, je to, že improvizované prostředky zde "nevaří kaši". Nástroj je rozhodně potřebný.

Pokud je v plastových oknech všechno omezeno na blokování obruby, pak jsou dřevěné rámy poněkud složitější. Faktem je, že plastové obruby jsou ihned dodávány se zhutňovačem a pro dosažení těsnosti v případě dřevěných obrub je třeba použít také silikon. Měla by být nalita do drážky speciálně vyrobené v dřevěném rámu.

Aby bylo možné jednoduše vytahovat obruby z dřevěného rámu, musíte nejen znát technologii, ale také mít všechny potřebné nástroje. Pomocí improvizovaných prostředků můžete poškodit samotný korálek, rám okna. Výsledkem je, že úspory na službách specialistů povedou k dodatečným nákladům pro majitele okna.

Výměna skla v dřevěném zasklení

Pokud je skleněná jednotka poškozena pouze na jedné straně, mnoho majitelů si myslí, že je nutné vyměnit pouze jedno sklo. To znamená, že není třeba měnit celek. Někteří jsou navíc přesvědčeni, že tuto práci budou bez problémů dělat sami rukama.

Všichni tito lidé se velmi mýlí. Skutečností je, že výměna skla v dřevěném zasklení je hospodářsky neziskovým podnikem. A v případě práce ve vaší domácnosti je to obecně mýtus.