Typy žaluzií na plastových oknech


Dobrý den, přátelé!

Jelikož moje činnost úzce souvisí s okny, nemohu projít žádným oknem „triky“.

Dnes vám chci říci o typech žaluzií na plastových oknech.

Nemyslete si, že variace jsou omezeny pouze na vertikální a horizontální konstrukce, jak se moje žena rozhodla, když jsme si vybrali výzdobu pro okna domu.

Například chtěla vyzdobit kuchyni ve všech takových přírodních dřevěných roletách, které nám s tím pomohly. A o tom, jaké další odrůdy jsou, přečtěte si příspěvek.

Typy žaluzií: přehled a srovnání

Praktičnost, pohodlí a funkčnost žaluzií je činí velmi populárními v provozu, a to jak v obytných budovách, tak v pracovním úřadu.

V současné době je na trhu k dispozici velmi široká škála typů žaluzií pro okna, která se liší konfigurací a strukturou, nevýhodami a výhodami, jakož i oblastí použití.

Studium, v rámci této lekce, různé typy žaluzií vám pomohou při výběru nejmenší varianty ceny a nejlepšího designu s ohledem na vlastnosti vašich oken, jejich velikosti a typy. Typy žaluzií a ceny jsou vzájemně propojeny!

Žaluzie jsou významným prvkem interiéru, který zcela nebo částečně izoluje místnost od pronikání vnějšího světla. Zvažte podrobnějaké jsou typy žaluzií pro okna.

Horizontální (benátské) žaluzie

Tento typ žaluzií na oknech je považován za klasický a zůstává nejoblíbenější.Hlavním konstrukčním prvkem horizontálních žaluzií jsou lamely - horizontální pásy z různých materiálů: textilie, hliník, plast, dřevo nebo bambus.

To je důležité!
Bavlněné, polyesterové nebo žakárové tkací materiály impregnované prostředky, které odpuzují prachové částice, se používají k výrobě textilních lamel.

Významnou nevýhodou je jejich deformace po určité době.Časté čištění navíc odstraňuje tovární antistatické a lamely začínají aktivně přitahovat prach.

Typy horizontálních žaluzií na oknech

 1. Plastové lamely se nebojí častého čištění.Nejsou zdeformovány se změnami teploty a vlhkosti v místnosti.Nenechte se pronásledovat levně, protože levné plasty jsou krátkodobé!
 2. Hliníkové lamely jsou praktické a trvanlivé.Nejsou deformovány slunečním zářením.Hlavní nevýhodou je charakteristický zvuk, ke kterému dochází při dotyku hliníkových pásků.
 3. Dřevěné lamely jsou šetrné k životnímu prostředí, protože jsou vyrobeny z přírodního materiálu (bambusu a některých druhů dřeva).Proto jsou horizontální žaluzie ze dřeva a bambusu klasifikovány jako drahá kategorie.I přes svou přirozenost není tento typ žaluzií na oknech příliš velkýpraktické

Konstrukce horizontálních žaluzií se velmi snadno instaluje a snadno spravuje. Lamely jsou poháněny systémem šňůr, které jsou protaženy prstenci umístěnými podél okraje desek. Takové žaluzie jak na pilířích, tak na okenních rámech se upevňují.

Horizontální žaluzie lze upevnit k plastovým oknům bez vrtání pomocí speciálně navržených držáků.

V poslední době je stále více populární interrame umístění tohoto typu opony.

Vertikální žaluzie

Tento typ žaluzií zaujímá vertikální polohu lamel. Vertikální žaluzie jsou díky svým funkčním a estetickým vlastnostem vhodné pro jakoukoliv místnost i interiér. Umožňují vizuálně zvýšit výšku v místnosti, stejně jako spolehlivé a snadné použití.

Vertikální žaluzie: zobrazení

Vertikální žaluzie se zřídka instalují na plastová okna, protože lamely, které se nacházejí v blízkosti skla, se neotáčejí, takže ovládání osvětlení je prakticky nemožné.

Věnujte pozornost!
Vertikální žaluziový mechanismus je v zásadě upevněn buď nad okenním otvorem, nebo na horním svahu okna nebo na strop.

Lamely pro vertikální žaluzie na oknech mohou být buď tkaniny, ošetřené speciálními kompozicemi, nebo plasty, dřevěné nebo hliník.

Žaluzie: typy montáže

Ovládací mechanismus pro vertikální žaluziepro okna, ruční (řetěz nebo kabel) a dálkové (tlačítko nebo dálkové) metody řízení. S vertikálními lamelami v libovolném úhlu můžete plynule nastavit příchozí světelný tok.

Kromě toho lze vertikální žaluzie ředit ze středu na stranu, čímž se uvolňuje přístup k oknu nebo parapetu. Většinou vertikální žaluzie - to je klasický interiér kanceláře, protože díky svému přísnému a elegantnímu vzhledu plně zdůrazňují podnikatelské prostředí!

Rolety

Tento typ žaluzií je také známý jako žaluzie nebo rolety. Jsou vyrobeny z tkanin s různou hustotou, texturou, barevným gamutem, trvanlivostí a stupněm průhlednosti. Tkaniny pro rolety jsou také impregnovány speciálními látkami, které jim dodávají antistatické, odpuzující a antibakteriální vlastnosti.

Všechny typy rolet poskytují jednoduchý mechanismus pro ovládání a ovládání. Při zvedání plátna, pohybujícího se podél speciálních vodítek, je navinut na speciální hřídeli. Současně je možné upevnění na libovolné úrovni pomocí řetězu s ručním ovládáním nebo dálkovým ovládáním.

Druhy rolet pro plastová okna

Pro plastová okna se používají tyto typy rolet:

 • varianta „mini“, kdy je závěs namontován přímo na křídlo plastového okna pomocí speciálních upevňovacích prvků;
 • možnost „uni“ nebo kazetové žaluzie: když se válec zasunekazetu, také připevněnou přímo ke křídlu okna PVC se speciálními spojovacími prvky.

Skládané rolety

I když jsou skládané záclony pro mnohé dnes nové, stávají se stále populárnější, protože vám umožňují řešit elegantní a složité úkoly při zdobení oken jakéhokoliv tvaru.

To je důležité!
Skládané žaluzie jsou látková tkanina sestavená do harmoniky, která se váže na malou římsu. S pomocí ručního nebo dálkového ovládání se skládané rolety sbírají do záhybů, aniž by se postavily proti oknu.

Díky originálnímu vzhledu, kompaktnosti, snadnému ovládání a jednoduchosti péče mohou být skládané žaluzie použity v jakémkoliv interiéru. Skládané žaluzie budou stejně vhodné v venkovském domě a v bytě, v podkroví a na verandě, ve skleníku a v zimní zahradě, v kanceláři a v kavárně.

Jak vidíte, prezentované typy žaluzií na oknech se liší jak svým vzhledem, tak svou funkčností. Při použití speciálních uzávěrů lze všechny použité žaluzie aplikovat na plastová okna.

Typy žaluzií a záclon na plastových oknech

V tomto článku vám povíme o dvou typech žaluzií pro plastová okna, která nyní získala obrovskou popularitu díky své vysoké funkčnosti a stylovému designu, který splňuje nejnaléhavější potřeby lidí při pořádání bytů nebo kanceláří.

Rolety Rollite (Rollite)

Mnoho majitelů domů a interiérových designérů volí moderní Rollite systém jako žaluzie. Rolety Rollayt jsou vestavěným závěsným systémem pro zdobení plastových oken a poskytují dokonalou ochranu před světlými a zvědavými očima.

Vzhledem k hustotě a neprůhlednosti záclonové textilie je dosaženo maximální světelné izolace prostor. Pomocí systému Rollight je možné v místnosti dosáhnout vytvoření úplné tmy, což umožňuje efektivně využívat tyto žaluzie i za denního světla.

Obrovské plus v instalaci tohoto typu žaluzií vidí majitelé domácích divadel - nyní sledování oblíbených filmů a programů na velké obrazovce nebude narušeno slunečními paprsky nebo světlem pouliční lampy před oknem. Na žádost majitele můžete nastavit množství světla vstupujícího do místnosti.

Unikátní vlastnosti a stylový design systému Rollight ocení všichni milovníci komfortu a originality.

Kompletní sada žaluzií Rollight zahrnuje krabici, nižší váhovou hmotu, kontrolní řetězec, dekorativní vodítka a příslušenství. Rozmanitost barev umožňuje zvedat žaluzie na plastová okna v souladu se stylovými designovými vlastnostmi interiéru.

Věnujte pozornost!
Inovativní design rolet byl vyvinut speciálně pro plastová okna. Speciální kazetový systém se skládá ze speciálních spojovacích prvků, krabic a dekorativních prvkůvodítka, umožňuje instalovat žaluzie takovým způsobem, že vytvoří jeden okenní design a do něj zabudované žaluzie, bez mezer a mezer.

Toto plastové okno se zabudovaným systémem pro rolety lze snadno otevřít v libovolném směru bez otevření záclon. Jako materiál pro „záclonu“ se používá neprůhledná tkanina Blackout, což má za následek úplné zatemnění v místnosti.

Aby se co nejvíce usnadnilo používání žaluzií, doporučuje se instalovat systém dálkového ovládání Somfy, který umožní zvedání a spouštění žaluzií z dálky.

Chcete-li dát vnějšímu designu plastových oken individualitu, můžete na povrch rolet použít kresbu, designový tisk nebo fotografii blízké osoby. S pomocí originálních fotorámeček si můžete uspořádat libovolnou místnost podle svých představ.

Při výrobě rolet Rollayt se používají speciální tkaniny impregnované speciálním roztokem na ochranu proti prachu, sazím a vlhkosti.

Proto je tento typ žaluzií ideální pro použití v kuchyni nebo v jídelně. V případě znečištění lze povrch žaluzií snadno otřít vlhkým hadříkem.

Systémy žaluzií Isolite

Moderní systém žaluzií Isolite se liší od běžných horizontálních hliníkových žaluzií přítomností římsy a speciálních upevňovacích prvků, které umožňují montáž těchto žaluzií na všechna plastová okna. Isolight lze bezpečně instalovat na půdě a šikmookna, balkonové dveře nebo kancelářské příčky.

Díky spolehlivému upevnění téměř neviditelnými strunami se tyto žaluzie při průvlacích neotáčejí na oknech, poskytují volný přístup k parapetu a vypadají velmi stylově a esteticky.

To je důležité!
Žaluzie Isolite jsou vyrobeny z moderních materiálů s použitím vysoce kvalitního kování a odolných spojovacích prostředků. Styl, praktičnost a snadné ovládání jsou hlavními charakteristikami moderních žaluzií Isolite.

Poprvé se v České republice objevil takový typ těsně přiléhajících žaluzií, ale brzy se po celém světě rozšířily známé záclony na plastová okna „Izolight“. Vzhledem k tomu, že se plastová okna rozšířila v Rusku, začaly se objevovat i firmy, které nabízejí moderní řešení pro zdobení plastových oken stylovými a funkčními žaluziemi Izolight.

Naše společnost nabízí velký výběr moderních rolí ze série Rollite a Isolite, stejně jako jejich kvalitní profesionální instalaci. Je velmi důležité, aby instalaci vestavěných žaluzií na plastová okna prováděli odborníci, kteří mohou správně instalovat žaluzie bez poškození konstrukce okna a okna s dvojitým zasklením.

Typy horizontálních žaluzií

Horizontální hliníkové žaluzie mají v poslední době široké uplatnění a velkou popularitu. Jsou poměrně populární díky své nízké ceně a díky jednoduchému designu.

Horizontální páska, jejíž šířka může být 16, 25 a 50 mm, je vyrobena z hliníku a je navíc potažena plastovým stříkáním. To eliminuje nadměrné zahřívání žaluzií na slunci, stejně jako jejich vyhoření.

Textura hliníkové pásky může být lesklá, matná nebo perforovaná a pevné barvy mohou být velmi rozdílné.

Horizontální dřevěné žaluzie

Horizontální dřevěné žaluzie jsou vyrobeny z ekologického dřeva a mají bohatou paletu odstínů se strukturou přírodního dřeva. Mohou dát každému pokoji jedinečnou atmosféru a styl.

Dřevěné žaluzie se dokonale hodí do kancelářské nebo obytné oblasti, což je usnadněno všestranností designu a elegancí textury dřeva. Mohou být použity jako samostatná okenní dekorace, stejně jako záclony a tyl.

Horizontální bambusové rolety

Hlavní rozdíl mezi horizontálními bambusovými žaluziemi z jiných typů spočívá v nepřekonatelné kombinaci trvanlivosti a odolnosti vůči vlhkosti tohoto materiálu. Barevná škála přírodních tónů a vysoká šetrnost k životnímu prostředí umožnila bambusovým roletám, aby se staly jedním z nejmodernějších a nejoblíbenějších.

Věnujte pozornost!
Hlavní výhodou bambusu lze říci jeho lehkost, což umožňuje výrobu velkých bambusových žaluzií. Přírodní bambus přitahuje pohledy svou strukturou a teplem tónů, které mohoupříznivý vliv na emocionální stav člověka.

Horizontální plastové žaluzie pod stromem

Pokud chcete koupit horizontální žaluzie s texturou dřeva, ale zároveň chcete ušetřit, pak nejlepší volba v tomto případě může být nazývána horizontálními plastovými žaluziemi pod stromem.

Jsou schopny poskytnout jakoukoliv místnost slušnost a jedinečnou atmosféru se širokou paletou odstínů a textury přírodního dřeva. Tyto žaluzie se dokonale hodí do každé místnosti.

Horizontální žaluzie na plastových oknech

Horizontální žaluzie na plastových oknech patří mezi první žaluzie, které se objevily na trhu systémů ochrany před sluncem. Doposud byly neustále upravovány svým designem a nyní mohou být právem označeny za nejspolehlivější.

Hlavní výhody horizontálních žaluzií jsou:

 1. praktičnost,
 2. univerzálnost,
 3. snadné ovládání.

Horizontální žaluzie se mohou lišit jak v konstrukčních prvcích, tak v druhu materiálu, ze kterého mohou být vyrobeny.

Horizontální izolační žaluzie

Horizontální žaluzie Isolight byly speciálně navrženy tak, aby byly upevněny přímo na plastová okna. Hlavní výhodou tohoto typu žaluzií je skutečnost, že mohou být namontovány v blízkosti skla plastového okna mezi obrubami.

Je-li hloubkashtapika méně než šestnáct milimetrů, pak pro instalaci musíte navíc použít těsnění pod horní římsou. Tato konstrukce výrobku umožňuje volně otevírat rám, a dokonce i při naklápění křídla, aby se síť udržovala rovnoběžně se sklem.

Horizontální kazetové žaluzie

Horizontální žaluzie jsou typem horizontálních žaluzií, které jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly specifickým vlastnostem plastových oken.

Jsou připevněny přímo ke sklu z plastového okna, v jeho blízkosti, a proto se stávají jedinou konstrukcí s okenním rámem. To zase umožňuje provádět jakékoli manipulace s oknem a zároveň nenarušovat strukturu samotných žaluzií.

Horizontální žaluzie se vzorem

Dobrá rada!
Pokud chcete, aby žaluzie nejen v noci vykonávaly své přímé funkce nastavení množství přívodu světla a schovávaly se před zvědavýma očima, ale aby také působily jako zvláštní konstrukční prvek, měli byste zvolit horizontální žaluzie se vzorem.

Tento typ žaluzií pomůže každému interiéru svěží dotek, učiní ho radostnějším a zajímavějším. Volba horizontálních žaluzií se vzorem ospravedlňuje celou řadu oblastí, zejména v minimalistickém stylu.

Horizontální dřevěné žaluzie

V horizontálních dřevěných dřevěných roletách, lamely šířky dvacet pět nebopadesát milimetrů. Předtím, než se lamely stanou součástí dřevěných žaluzií, projdou speciálním procesem sušení, což jim následně zabrání měnit jejich tvar během provozu.

Díky speciálnímu nátěru s vrstvou ochranného laku, horizontální dřevěné žaluzie nezmizí na slunci. Pokud mají lamely šířku 25 mm, pak se ovládací tyč používá k otočení žaluzií, a pokud je 50 mm, pak ovládací kabel.

Elektrické elektrické žaluzie

Pokud chcete současně ovládat velké množství rolet, nejlepším řešením by bylo zvolit automatické horizontální žaluzie s elektrickým pohonem.

V tomto případě můžete navíc použít ovládací panel, který umožňuje nastavení sestupu a výšky žaluzií, jakož i otáčení lamel. Všechny žaluzie lze ovládat současně nebo odděleně.

Měření horizontálních žaluzií

Při montáži na stěnu nebo do otvoru se horizontální žaluzie měří podle výšky a šířky otvoru. Pokud se instalace provádí na okenním rámu s konvenčními konzolami, pak se v tomto případě doporučuje změřit výšku.

Jsou-li použity interrame žaluzie, pak se měření provede buď vnitřním prostorem mezi rámy, nebo světelným otvorem. V tomto případě by měla být hloubka otvoru nejméně 2,7 cm při použití speciálních rámových držáků a 5 cm při použití univerzálních.

Montáž horizontálních žaluzií

Horizontální žaluzie lze instalovat různými způsoby:

 • na profilu okna,
 • v obložení,
 • mezi rámy,
 • na PVC oknech bez předvrtání otvorů,
 • a také podkroví (pokud jsou povrchy nakloněny).

Specialista na instalaci horizontálních žaluzií nejenže provede veškerou práci efektivně a včas, ale také vám sdělí, jaký typ upevnění je vhodný pro každý konkrétní případ.

Žaluzie - typy a specifikace

Věnujte pozornost!
V historii žaluzií není všechno jasné a jednoznačné, ale s odvahou lze tvrdit, že první byly horizontální žaluzie ze dřeva a prototypem jejich vertikálního protějšku, s největší pravděpodobností, byly patchworkové záclony ze dveří pozdního středověku po celé Evropě.

Žaluzie se objevily na východě před mnoha staletími. Přesný termín jejich vzhledu není znám. V Evropě přišli během arabské expanze do Španělska, odkud se pak stěhovali do Francie.

Zpočátku bylo jako materiál pro žaluzie použito pouze dřevo a neexistovaly žádné mechanismy pro nastavení světelného toku. V těchto dnech se však staly předmětem interiéru a estetiky areálu. Byly zdobeny proužky látky.

V moderní verzi se jedná o návrhy různých typů a materiálů (hliník, plast, bambus), stejně jako nejneočekávanější řešení barev a provedení.

Existuje zajímavá verze, že rolety byly povinny francouzským kurtizánům za jejich prohlášení v Evropě. Na rozdíl od tehdejší dominantní závěrky, okno „mřížky na strunách“ umožnilo špehovat, co se děje v místnostech.

Ženy s těžkým chováním se tomuto způsobu líbily, aby vzbudily mužskou vášeň a žárlivost. A novinka rychle padla doslova "k soudu". Mimochodem, slovo „jalousie“ ve francouzštině neznamená nic jiného než „žárlivost“.

Oficiální historie rolet, stejně jako jakýkoli jiný předmět naší reality, začíná přijetím patentu - americkým Johnem Hamptonem, za jejich výrobu v New Orleans v roce 1841. Vítězný pochod žaluzií na planetě se od té doby stal epidemií.

To je důležité!
V moderním životě nemůže žádné z bezpečnostních zařízení pro Windows soutěžit s populárními blindy. Ve všech zemích, na všech kontinentech, jsou ve všech klimatických podmínkách v nejširší poptávce.

Žaluzie se staly nedílnou součástí interiéru každého bydlení: od luxusní vily až po skromný městský byt, od slušné kanceláře až po příměstský sklad.

Konstrukčně jsou žaluzie zařízení, které se skládá z římsy opatřené ovládacím mechanismem, lamel - hlavního funkčního prvku žaluzií, ovládacích prvků (šňůry, řetězy atd.) A sady spojovacích prvků (spojovací řetězy, držáky, žebříky).

Rošty - pásy z různých materiálů,zadávání názvu odpovídajícímu typu žaluzií (dřevěné, hliníkové atd.). Žaluzie jsou nyní velmi rozmanité a četné. Nicméně, přítomnost podobných rysů dovolí nějakou klasifikaci.

Hlavní rozdělení je dáno umístěním lamel:

 1. vertikální
 2. horizontální.

Jednoduchost je hlavním mottem všech typů žaluzií. Realizaci této práce lze vidět ve všem: v samotném designu, snadnosti použití, péči, hygieně.

Díky modernímu řídicímu mechanismu může i dítě snadno ovládat světelný tok a přizpůsobit osvětlení místnosti od zatemnění po slabé, měkké rozptýlené světlo.

Žaluzie jsou kompletní konstrukcí skládající se z římsy a vertikálních nebo horizontálních lamel.

Možnosti montáže jsou téměř univerzální: instalaci lze provést jak v okenním otvoru, tak ve výplni, a upevnění se provádí na běžných a střešních oknech, na dřevěných rámech a z PVC a používá se také verze rozhraní.

Hlavním úkolem žaluzií je chránit místnost před sluncem a zvědavými pohledy zvenčí a různé formy a typy umožňují jejich využití v různých místnostech a interiéru.

Horizontální žaluzie

Lamely jsou uspořádány vodorovně a jsou spojeny dohromady šňůrami a nylonovým žebříkem, vycházejícím z okapů, ve kterých je umístěn ovládací mechanismus. Pro výrobu lamelPro horizontální žaluzie se používají následující materiály:

 • hliník (lamely z hliníkové pásky 16, 25,35 mm široké a natřené v široké škále barev);
 • dřevo a umělé materiály, které jej nahrazují (lišty široké 25 nebo 50 mm, také v různých barvách);
 • přírodní a syntetické tkaniny s šířkou lamely 50 mm (méně praktické, ale související žaluzie se záclonami a záclonami);
 • plast (nekonečný výběr barev s šířkou lamel 25 nebo 50 mm).

Svislé žaluzie

Ve vertikálních žaluziích jsou lamely uspořádány svisle a připevněny ke okapům se speciálními držáky, ze dna jsou lamely spojeny spojovacím řetězem.

Věnujte pozornost!
Stabilita lamel je zajištěna buď jejich vlastní hmotností, v případě hliníkových a plastových žaluzií, nebo pomocí závaží našitých na spodním okraji textilních lamel.

V závislosti na materiálech pro výrobu lamel jsou vertikální žaluzie:

 1. plast (lamely 89, 100, 110, šířka 127 mm);
 2. dřevěné (tenké dřevěné pásy, barvené a držené pohromadě nitěmi);
 3. tkanina (žakár, potisk, lept a tyl).

Rolety

Rolety zaujímají mezilehlou polohu mezi konstrukcemi popsanými výše. Jehovděčí za svůj vzhled Němcům. Přísnost, jasnost, konzervatismus, pragmatismus, smysl pro proporce a snaha o dokonalost designu jsou typické vlastnosti německého řádu - řádu.

To pravděpodobně vysvětluje vynález Němců, navržený v jeho duchu, vznik rolet. Vnějškem jsou rolety výrobky sestávající z válečkového válce, na kterém je navinuta role tlusté tkaniny, která má zvedací mechanismus (šňůru nebo páku) se zámkem.

Pokud je to nutné, záclony lze snadno odvíjet nebo smontovat do role, což umožňuje pohled z okna. Válcované záclony v moderním interiéru téměř jakéhokoliv stylu rozhodnutí jsou nejlépe kombinovány s plastovými okny, protože zde jsou jak styl, tak technická stránka harmonické.

Takové záclony mohou být instalovány bez překážek pro otevření okna. A v kombinaci se záclonami bude hrát nádherný, harmonický duet.

Elektrické žaluzie

Elektrické žaluzie byly původně určeny k instalaci na velká okna v nebytových prostorách, kde je ruční ovládání žaluzií nějakým způsobem obtížné nebo nemožné. V budoucnu se tyto žaluzie začaly používat v interiérech domácností a kanceláří.

To je důležité!
Motorické žaluzie se vyznačují vysokou funkčností v kombinaci s výjimečnými dekorativními vlastnostmi. Žaluzie lze namontovat na strop nebo na stěnu nad oknem. V tomto případě žaluzie nenarušují vkládání květin na parapet.

Vestavěný elektromotor umožňuje otevírat a zavírat žaluzie a rozšiřovat lamely v libovolném úhlu. V závislosti na modelu a výrobci jsou elektrické žaluzie vybaveny nástěnnými ovládacími panely a panely dálkového ovládání.

Speciální úprava je možná pod kontrolou jak jednotlivých žaluzií, tak skupin žaluzií pro několik oken (nebo centralizované ovládání žaluzií instalovaných na všech oknech).

Moderní hnací mechanismy umožňují instalovat žaluzie jak ve standardních, tak i nestandardních okenních otvorech (včetně obloukového nebo arkýřového okna). Pro upevnění elektrických uzávěrů v uzavřeném stavu lze použít speciální zámek.

Vertikální elektrické žaluzie s elektrickým pohonem jsou snadno integrovány do moderních řídicích systémů "Smart House". Elektrické žaluzie mohou být instalovány včetně světelného senzoru („solární automatika“) nebo časovače.

Pro usnadnění instalace a seřízení systémů řízení žaluzií se doporučuje používat kompatibilní vybavení jedné nebo několika výrobních společností.

Čištění žaluzií

Důležitou spotřebitelskou výhodou žaluzií je absence potřeby častého praní a následného žehlení. Všechny ovládací operace jsou prováděny pomocí speciálních vodičů, což eliminuje potřebu dotýkat se lamel rukama, a proto jsou žaluzie špinavé mnohem méně než obvyklé záclony.

Tyto vlastnosti jsou nesmírně důležité nejen pro úřady a veřejnost, ale také pro všechny uživatele, jejichž doba stojí za peníze.

Péče o látkové žaluzie je omezena na jejich čištění a není-li to možné, vyměňte lamely. Pokud čistíte žaluzie doma, můžete použít speciální trysky, které se nosí na trubce vysavače. Tato možnost čištění žaluzií zabere spoustu času.

Upozornění!
Profesionální čištění žaluzií je omezeno na mytí jednotlivých lamel v pračce v „šetrném“ režimu. Před praním se ujistěte, že jste odstranili všechny kovové a plastové díly z lamel.

Rošty musí být zkroucené do trubek a vloženy do speciálního sáčku pro jemné praní. Ale ani použití jemného praní nezaručuje dokonalý vzhled umytých žaluzií. Faktem je, že v procesu mytí i nejdražší tkanina může ztratit tvar.

Lamely můžete vložit do mýdlového roztoku a nechat po určitou dobu. Poté musí být žaluzie sušeny v limbu. A ani tento způsob čištění žaluzií nezaručuje, že v budoucnu nebude nutné lamely vyměňovat za nové.

Skutečností je, že v továrně jsou žaluzie impregnovány speciálními kompozicemi s vlastnostmi odpuzujícími nečistoty. Praní (i ruční) může tuto speciální impregnaci odstranit.

Žaluzie lamel

Rolety z hliníku.Lamely hliníkových žaluzií umožňují ztmavit místnost, ať už zcela nebo částečně. To jedosaženo pomocí perforovaných hliníkových lamel. Žaluzie se vyznačují téměř věčnou životností. Lamely takových žaluzií mají zvýšenou tuhost.

Díky tomu se hliníkové rolety používají při konstrukci složitých okenních otvorů a příček. Nemají strach z poklesu teploty.

Je možné použít hliníkové žaluzie v místnostech s vysokou vlhkostí (například koupelny, umyvadla), jakož i tam, kde je pravděpodobnost znečištění (průmyslové a skladovací prostory, například v průmyslových prostorách). O takové žaluzie je snadné se starat.

Je možné instalovat zakřivené lamely v jedné barvě nebo kombinující složení několika barev. Originalita takových hliníkových žaluzií je schopna konkurovat uznávaným zákonodárcům interiérů obytných prostorů - záclon a zároveň zachovat nadprůměrnost běžných hliníkových žaluzií.

Hlavní funkční část horizontálních hliníkových žaluzií, stejně jako všechny ostatní žaluzie - lamely (zpravidla obdélníkové desky z hliníku). Šířka lamel je obvykle 16 nebo 25 mm, ale existují výjimky.

Lamely hliníkových žaluzií jsou lesklé nebo matné. Ochranné laky, krycí lamely jsou odolné vůči výkyvům prostředí a po dlouhou dobu jsou schopny udržet ochranné vlastnosti a barvu.

To je důležité!
Konstrukčně vodorovný hliníkŽaluzie jsou velmi jednoduché a spolehlivé. Řídicí mechanismus je umístěn v horním okapu, z něhož vystupují nylonové žebříky s výstupem lamel. Počet žebříků je dán šířkou výrobku.

Spodní kolejnice slouží jako zátěž a upevňuje stabilní polohu hliníkových žaluzií v rozšířené formě. V případě, že nejste spokojeni se stabilitou žaluzií, lze spodní lištu upevnit pomocí speciálních držáků se zámkem nebo převodovkou.

Hliníkové žaluzie - nejnáročnější mezi jinými typy žaluzií ve vztahu k jejich péči. Postřikem vlhkého hadříku namočeného v mýdlové vodě stačí. Použití abrazivních materiálů je zakázáno.

Žaluzie z plastujsou vyrobeny z neprůhledných lamel, což vám umožňuje zcela ztmavit místnost. Lamely takových žaluzií mají zvýšenou tuhost. Nemají strach z poklesu teploty.

V místnostech s vysokou vlhkostí (např. V koupelnách, bazénech) a v případě vysoké pravděpodobnosti kontaminace (např. Průmyslové a skladovací prostory, např. V průmyslových prostorách) je možné použít plastové žaluzie.

Je snadné se starat o plastové žaluzie. Kromě toho, plastové žaluzie - širokou škálu barev a širokou škálu textur.

Netkané materiály- jeden z nejlevnějších materiálů pro látkové žaluzie. Netkaný materiál není příliš trvanlivý, ale levný. Netkané žaluzie se nedoporučují používatvlhké místnosti (koupelny, bazény, sauny atd.) a v místnostech s vysoce znečištěným vzduchem (sklady).

Tkanina.Jedná se o nejoblíbenější typ materiálu pro výrobu textilních rolet. S celou řadou kvalitních spotřebitelů, jako je trvanlivost, snadná péče a vysoká odolnost proti vyblednutí, zůstávají tkaninové žaluzie přístupné širokému spektru zákazníků.

Věnujte pozornost!
Ve srovnání s netkanými polyesterovými žaluziemi ztrácejí tkaninové žaluzie mnoho let svůj vynikající vzhled. Speciální impregnace dodává žaluzím z tkaných materiálů vodu a odpuzující vlastnosti.

Jacquard.Žakárové rolety mají texturovaný vzor vytvořený vícebarevnými nitěmi tkanými do tkaniny. Vyrobeno z vysoce kvalitního polyesterového polyesteru. Speciální složení dodává roletám tuhost, spolu s antistatickými a prachotěsnými vlastnostmi.

Vysoce kvalitní žaluzie z tkanin a žakárů jsou široce používány v domácích interiérech. Poskytují slušný dekorativní efekt a, co je důležité, velmi šetrné k životnímu prostředí. To je důležité zejména při zdobení obývacího pokoje a dětského pokoje.

Žaluzie z dřevěných vláken.Žaluzie z dřevěných vláken dobře zapadají do různých stylů interiérových řešení - od drahé a prestižní kanceláře až po kulečníkovou hernu ve venkovském klubu. Textura tkaných dřevěných žaluzií se podobábambus

Tyto žaluzie jsou zároveň velmi odolné a snadno se čistí. Zvláštností proutěných žaluzií jsou lamely. Jejich maximální délka nepřesahuje 2 metry. Tloušťka lamely se neliší od podobné použité