Jaká jsou jména oken od podlahy ke stropu: francouzský styl ve vaší domácnosti?

Dobrý den, milí čtenáři!

Někdy je tak zábavné sledovat dojemné lidi.

Jedna žena zazvonila včera a téměř se dusila vzrušením, když začala říkat, že ten den sledovala film a viděla, že po celé zdi jsou chladná okna.

Chtěla se tak učinit, jen o nich nevěděla nic.

Musel jsem vám říct, co se nazývají okna od podlahy ke stropu a jaké jsou nuance při jejich instalaci.

Teď a s vámi, moji přátelé, budu sdílet všechny podrobnosti o tomto typu okna.

Co se nazývají okna od podlahy ke stropu

Aby byl váš domov multifunkčním, dobře naplánovaným a útulným místem, musíte pro to vynaložit veškeré úsilí. Ale zpravidla byl byt navržen na dlouhou dobu a není možné měnit jeho čtverečních metrů.

To je důležité!
Někdy však chcete něco změnit, alespoň vizuálně. Možná pro to byla vynalezena francouzská okna, která se nazývají podlaha až podlaha, protože sklo je téměř na celé zdi.

Francouzská okna mají své kladné strany:

 • Krásný vzhled;
 • Bariéra mezi balkonem a ulicí je odstraněna pouze vizuálně;
 • Poskytují dobré osvětlení, což šetří energii;
 • Vynikající zvuková izolace;
 • Dlouhá doba provozu.

Díky francouzským oknům může být jakýkoliv balkon vyroben uměleckým dílem. Stačí zapnout trochu fantazie.

Velmi neobvyklý styl zasklení, jehož hlavním účelem je úplné uvolnění otvoru při otevření klapek. Černá bude v souladu s designem bytu v klasickém stylu. Skvělé pro vycházku do zahrady.

Obrovské okno, praktickycelou stěnu, která přidá místnost s takovým požadovaným vizuálním prostorem. Vhodné pro registraci bydlení v královském stylu a doplnění patosu a majestátu.

Velké okno se šikmým vrcholem je vhodné pro návrh kuchyně nebo zimní zahrady, která je otevřena, místnost bude naplněna čerstvým vzduchem během několika minut. Interiér se vejde do stěn jakékoliv barvy.

Obrovské okno na celé stěně všech oddílů, které jej dělí na čtyři části. To dává bytu minimalizaci, jedním slovem, nic zbytečného, ​​pouze pohodlí a pohodlí.

Hnědé okno s malým parapetem. Skvělá volba pro milovníky květin. A světlo a místo pro květináče. Ve středu, dvě nádherné uspořádání pro kytice, je místnost romantičtější a tajemnější.

Masivní černé okno dodá domu originální a moderní design. Místnost s takovým oknem bude jasná a je ideální pro všechny aplikace, ať už se jedná o obývací pokoj, ložnici, pracovnu nebo kuchyň.

Velké světlé okno se světle hnědými příčkami dokonale udržuje teplo a zároveň ukazuje krásu světa, který se nachází mimo dům. Dobře se sladí s lehkým i tmavým nábytkem.

Matné okno se spoustou černých příček dává domu tajemství a malý prostor pro představivost. S černobílým nábytkem vypadá neodolatelně a působivě. Skvělá volba pro ty, kteří hledají něco originálního.

Francouzské okno s bílými příčkami avelké čtverce. Okno má originální způsob otevírání. Každý pás na válcích se posouvá doleva a vzniká tak otevřený prostor.

Věnujte pozornost!
Rohové okno, které vám umožní obdivovat kouzlo přírody, aniž byste museli opustit svůj domov. Hnědá barva stěn dává domu nádech starověku minulého století. Nádherně v souladu s věcmi, které vytvářejí útulnost, jako je houpací síť nebo houpací křeslo.

Velké bílé okno s malým parapetem zapadá do interiéru kuchyně nebo obývacího pokoje. O tom obvykle říkají jednoduše, ale s chutí.

Elegantní okno s hnědými příčkami a nádherným stylem otevírání. Interiér s krbem a originálním nábytkem přispěje k vytvoření dojem rafinovaného stylu a vzrušení.

Okno hladce do střechy, ideální pro podkroví nebo kancelář. Četné bílé příčky zdobí jakýkoliv interiér.

Francouzské okno s velkými čtverci a zčervenalým hnědým přepážkem vytváří dojem svobody a otevřeného prostoru, z něhož se otevírá krásný výhled.

Sněhově bílé okno s klasickými dveřmi uprostřed, ideální pro lodžii nebo balkon. Otevřením takového okna pronikne do bytu velký proud čerstvého vzduchu a naplní ho vůní přírody.

Rohové okno se zeleným odstínem vám umožní zachovat letní atmosféru v bytě za každého počasí a kdykoliv během roku. Ideální pro relaxační místnost, protože zelená barva působíuklidňující.

Černé okno s příčkami různé tloušťky a tvaru. Abstrakce tohoto okna umožňuje vytvořit dojem komfortu při chladném zimním večeru.

Velké, lehce tónované okno s velkými černými přepážkami. Je to jen klasická verze a je ideální pro příznivce minimalistického stylu.

Světlé okno s trojúhelníkem nahoře a černými příčkami poskytne bytu více světla a tepla.

Velké okno s malým počtem oddílů. Moderní styl a sofistikovaný design.

Výběrem jednoho z těchto oken můžete svému domu nebo bytu dát moderní styl a maximální pohodlí. Francouzská okna nemusí být skryta. Ideální volbou pro záclony pro taková okna by byla jejich absence. Při výběru tohoto typu oken si můžete být jisti kvalitou a dlouhou životností těchto výrobků. Peníze by vždy měly být investovány do původních věcí.

Panoramatické zasklení v soukromém domě a bytě

Krásný a neobvyklý dům je snem, o který mnozí usilují. Jednou z možností, jak si svůj domov odlišit od ostatních, je použití panoramatických oken. Dům s panoramatickými okny vypadá jinak. Dokonce jednoduchá architektura, to je neobvyklé, a jestliže tam jsou také neobvyklé detaily, to je jasně řízené od obecného rozsahu.

Co je to panoramatická okna

Panoramatická okna se nazývají okna, která zabírají velkou plochu a zpravidla zabírají celý prostor od výšky podlahy ke stropu. Tento typ zasklení vyžadujepřesné výpočty a promyšlená konstrukční řešení.

Dobrá rada!
Velká okna jsou velká okna, takže je zapotřebí silný paprsek, který bude sloužit jako podpěra pro střechu a stěny druhého nebo třetího patra (pokud existují).

Standardní řešení při navrhování domů s velkými okny jsou prakticky nepoužitelná, protože každý případ je jedinečný a vyžaduje si vlastní řešení. Každý dům s panoramatickými okny je individuální projekt a stojí značné peníze.

Není-li možnost objednat si individuální projekt, může se ukázat, že je připravený projekt, který vám vyhovuje především. Je lepší ho používat úplně, bez větších změn.

Můžete provádět pouze úpravy, u nichž není ovlivněna nosná konstrukce.

Můžete změnit pouze polohu záclonových stěn. Dokonce i poloha dveří a oken v nosných konstrukcích bez přepočítávání je nežádoucí - dotek může být nepředvídatelný.

Vlastnosti, silné a slabé stránky

Dům s panoramatickými okny vypadá neobvykle a stylově. A to je přesně to, co přitahuje takové stavby. Takže nezapomenutelný pohled je první ze svých zásluh.

Kde můžete vidět

V soukromých domech jsou panoramatická okna vyráběna v obytných místnostech, méně často v ložnicích. Někdy se takto otevřená veranda přemění na krytou verandu, někdy z ní vytvoří zimní zahradu.

Další možnou aplikací je výroba skla z jedné ze stěn bazénu. ObecněExistuje mnoho aplikací a jsou nestandardní a zajímavé.

Ve vícebytových domech zdobí panoramatická okna balkony nebo lodžie. Mnohem méně často ve výškových budovách jsou velká okna v obytných prostorách, ale jsou zde i takové domy. Je pravda, že v naší zemi je velmi vzácné.

Silné a slabé stránky

Pokud si myslíte, že by bylo hezké mít panoramatická okna v domě, zvažte následující vlastnosti:

Přítomnost velkého skla - hodně světla v místnosti a krásný výhled, který se otevírá kdykoliv během dne. To je plus. Transparentnost však funguje v obou směrech: z ulice do místnosti se otevírá nádherný výhled. Zvláště ve tmě, s rozsvícenými světly.

A to je mínus. Ale opravil.

Standardní řešení jsou záclony nebo žaluzie a nestandardním řešením je použití zrcadlového nebo tónovaného skla. Takové brýle však nejsou levné a jedná se o dodatečné náklady a vzhledem k značnému prostoru jsou také poměrně velké.

To je důležité!
Jedno sklo s tepelnou vodivostí je mnohem nižší než blízká stěna. Proto jsou okna vyrobena z dvojitých oken a pro střední Rusko by měly být dvoukomorové (tři sklenice, dvě kamery mezi nimi).

Pokud jde o tepelnou vodivost, nejsou horší než cihlová zeď ze dvou cihel s vrstvou izolace (koeficient tepelné vodivosti je přibližně 0,9 a lze jej zvýšit použitím speciálního skla). Obavy, že účty za vytápění budou příliš velké, jsou zbytečné.

Existujíobává se, že velká okna se snadno rozbijí. Není snazší než propíchnout stěnu kostry. Dům s panoramatickými okny je zcela bezpečný, protože sklo, a to i ve standardním provedení, je lepeno výztužnou fólií. Pokud "zcela" nejste spokojeni, vložte vyztužené nebo pancéřované sklo.

Brýle se budou muset neustále starat. Špinavý sprej na skle vypadá hrozně. Stojí za zvážení.

V horkém letním období budete muset použít tlusté záclony, žaluzie nebo alespoň světelné záclony, které omezí pronikání slunečního světla. Přesto se připravte na to, že nábytek, stěny, celá situace bude rychle vyblednout.

V zimním období je stále ještě něco jako námraza brýlí. I když jsou okna vyhřívaná, zamrzne v mrazu na brýlích. Musí se pravidelně čistit. Také v zimě budeme muset sníh vyhazovat - omezuje výhled, i když to vypadá skvěle.

Obecně platí, že panoramatické zasklení v domě má výhody i nevýhody. Při plánování výstavby domu s panoramatickými okny považujte za důležitý faktor scénickou krásu krajiny, která nabízí pohled. Pokud se jedná o sousední plot, je nepravděpodobné, že náklady na panoramatické zasklení budou oprávněné ...

Dům s panoramatickými okny: prvky

Existují také určité zvláštnosti, které nelze přisoudit výhodám ani nevýhodám. Za prvé, sklo v panoramatických oknech může být s nebo bez sloupků (příčníky). Pevné sklo od podlahy ke stropu vypadá stylově, ale je drahé, protožezvýšené nároky.

Rozdělená okna vypadají jinak, ale ne horší. Náklady na takové panoramatické zasklení jsou nižší, ale rozdělení na části pomocí sloupků by mělo být podpořeno zbývajícími okny (normální velikosti). Stojí za to připomenout.

Při plánování stavby doporučujeme umístit dům s panoramatickými okny v našich zeměpisných šířkách tak, aby velká skleněná plocha směřovala na jih s přesností ± 30 °. V tomto případě bude sousední místnost jasná a teplá. Ale je tu další minus - stěny, podlaha, nábytek zmizí.

Věnujte pozornost!
Jednou z možností je vyzvednout barvy, na kterých není ztráta barvy tak znatelná. Druhým východem je otočit dům tak, aby panoramatická okna směřovala na východ nebo na západ. To je přípustná poloha, ve které je dostatek světla, a nepronikne do oken celý den. Obecně se rozhodnete.

Aby se vyhnulo chladu z oken v zimním období, postavili pod ně topná tělesa, která vytvářejí tepelnou clonu. Nemůžete zde instalovat tradiční radiátory, ale můžete instalovat zabudovaná (vnitřní podlaha) radiátory nebo konvektory. Mohou být elektrické nebo mohou být součástí systému ohřevu vody, ale jejich instalace je složitá věc a jejich cena je značná.

Pohledy na panoramatická okna

Panoramatická okna jsou dvou typů: studená a teplá. Studené zasklení se používá na nevytápěných balkonech, lodžiích, terasách. Jsou rámové nebo bezrámové.

Bezrámové jednoduše představují tlusté sklo.určitou velikost, která se vejde těsně k sobě. Panoramatické zasklení s rámy - na to jsme zvyklí.

Dřevěný nebo plastový rám, do kterého je vloženo sklo. Chladné zasklení je však zřídka instalováno, ale okna, která mohou chránit před chladem a teplem, se používají mnohem častěji.

Nejčastěji se dnes umisťují plastová nebo metaloplastiková okna. V závislosti na klimatu můžete vyzvednout požadovaný počet kamer, typ skla (tónovaný, zrcadlově potažený, energeticky účinný, vyztužený a dokonce i obrněný).

Výsledkem je, že při správné instalaci můžete získat okna, která z hlediska tepelných vlastností nejsou horší než sousední stěny.

Dům s panoramatickými okny může mít okna s různými typy otevírání:

Neslyšící . To jsou ty, které se neotevírají vůbec.

Se zavzdušněním a mikro vinutím . Otevřená okna jsou nezbytná pro zajištění čerstvého vzduchu. Takové režimy nejsou nutné, pokud je nucené větrání.
Swing. Obvyklá forma otevření. Tato okna mohou být použity pro přístup na balkon nebo terasu, verandu, jen venku.

Klouzání . Odlišují se v tom, že okenice vystupují ve stranách. Pohodlnější, protože pro otevření nevyžadují volný prostor před nimi. V moderní verzi nemají horší tepelné a zvukové izolační vlastnosti než tradiční houpačky.

Posuvné systémy jsou vhodné, protože nevyžadují místo před dveřmi

Skládání . Panoramatická okna lze skládat jako knihu. Může být zapojeno 5-6 uzávěrů. Při instalaci takových oken /dveří můžete místnost přeměnit na otevřenou terasu.

Dobrá rada!
Sklopené dveře a místnost se změnila v část terasy ...

Pomocí dveří různých způsobů otevírání můžete dosáhnout požadované funkce. Dřevěné domy s panoramatickými okny jsou vzácné. Faktem je, že dřevo neustále mění rozměry a obyčejná okna jsou umístěna ve speciálních skříních, které tento pohyb kompenzují.

Pokud je plocha okna velmi velká, může to být problematické. Pokud najdete řešení, můžete dát dřevěná nebo plastová okna. A tak, že bílý plast nevypadá cizí, položte rám, laminovaný filmem, který napodobuje dřevo.

Projekty domů s panoramatickými okny

Ihned by mělo být řečeno, že náklady na stavbu takového domu, přinejmenším, nebudou levnější. Tento dojem je způsoben velkou plochou zabranou okny. Ale okna by měla být kvalitní a to není levné.

Panoramatická okna v domech jsou často vyráběna v arkýřovém okně. Toto dekorativní rozšíření samo o sobě dává domu neobvyklý vzhled a v kombinaci s velkými okny získává budova jednotlivé prvky.

Dům s arkýřovým oknem a panoramatickými okny Nestandardní tvar domu je zvýrazněn velkými okny.

Dům s panoramatickými okny může mít bytstřechy. Takové stavby jsou postaveny v moderním stylu, high-tech, minimalismu a další se stručnou architekturou. Mají nezapomenutelný vzhled. Liší se v přítomnosti přerušovaných čar, nedostatku hladkého a zaobleného. Okna od podlahy ke stropu tuto funkci jen podtrhují.

Panoramatická okna ve dvou patrech - zajímavá možnost, nestandardní přístup k architektuře, tyto budovy mají nezapomenutelný výhled, dům s panoramatickými okny nemusí být velký

Střecha je plochá, ale ne plochá. Stává se to také.

Velká okna zapadají do domu jakékoli architektury. Pokud má dům neobvyklé detaily - střechu, verandu atd. - nevysvětlitelně zdůrazňují tento detail a fotografie projektů to potvrzují. Pokud místo velkých oken, aby obvyklé, většina kouzlo těchto budov bude ztracena.

Vysoká okna dokonale ladí s moderním stylem, tento dům není zcela obyčejný, sousedství s pevnou kamennou zdí vytváří kontrast, celá konstrukce je lehká a vzdušná. A to i přesto, že tyto oblasti jsou poměrně velké, celá čelní část je potažena sklem
. V kombinaci s rozbitými střechami složitých tvarů vypadají panoramatická okna ještě neobvykleji. Takové projekty ve vzhledu jsou nejpozoruhodnější.

Stěnou

V Moskvě byla postavena spousta bytových komplexů s panoramatickým zasklením, takže technologie již byla dobře rozvinuta.v našich podmínkách, získané zkušenosti, lidé žijí. Skleněné fasády zdobí nejváženější rezidenční komplexy hlavního města: dům "Copernicus", Dům u jezera, "Panorama", "Crystal House" a mnoho dalších. A každý den existuje více takových domů.

To je důležité!
Uspořádání pohodlného života „za sklem“ je obtížný technický úkol. Čím více skla, úkol je obtížnější. Musíme být připraveni na další vybavení a vysoké náklady.

Hlavní věc - snížit tepelné ztráty. Pro tento účel se používá různé energeticky úsporné sklo: elektricky vyhřívané nebo s nízkoemisním povlakem, který umožňuje průchod slunečního záření, ale neumožňuje vytápění z domu. Existují možnosti naplněné inertním plynem a mnoha dalšími.

Změny v systému větrání a vytápění jsou nevyhnutelné. Například, aby se zabránilo takovému zasklení v zimě, použijte drážkované konvektory vestavěné do podlahy, které neumožní zamrznutí okna a foukají ho teplým vzduchem.

Jednodušší možností provedení jsou vertikální radiátory. Aby se okna v těchto bytech nemlžely, klimatizace nebo ventilační ventily na oknech jsou jednoduše nezbytné.

Transparentnost je dvojí majetek: koneckonců je viditelný nejen pro vás, ale i pro vás. Ačkoli velká okna jsou obvykle dělána na horních patrech, to je bezpečnější, že sklo je tónované. V případě, že obytná výšková budova roste na místě včerejšího nádherného výhledu.

Nedávno došlo k skutečnému inovačnímu průlomu: inženýři vytvořili „inteligentní“elektrochromní okna.

Jen si pomyslete: nyní lze pomocí dálkového ovládání nastavit průhlednost skla a jeho tepelnou vodivost. Tento vynález je již aktivně používán jak v zahraničí, tak zde a brzy významně omezí žaluzie, clony a záclony.

Koneckonců, i ten nejobvyklejší sklo může být proměněn v inteligentní film. Je to právě tato vrstva, naplněná speciální tekutinou krystalickou látkou, která umožňuje zázraky.

Samostatnou položkou výdajů je mytí panoramatických oken. Požadavky na jejich čistotu jsou zvláštní, ale nemohou být řízeny na vlastní pěst - na záchranu přijdou průmysloví lezci.

Francouzská okna pro rodinné domy a byty

Francouzské okno je design, ve kterém sklo zaujímá veškerý prostor od stropu k podlaze. Otevřená okna mohou být směrem ven nebo dovnitř, mohou sloužit jako dveře, mají široké žaluzie.

Použití

Francouzská okna jsou panoramatickými výrobky, které mohou být stále více patrné v soukromých i bytových domech. Nejčastěji jsou vybaveny balkony a lodžií, pokud mluvíme o bytě.

Věnujte pozornost!
Pro soukromý dům je k dispozici plné zasklení jedné ze stěn, což umožňuje dobré osvětlení a panoramatický výhled na okolí.

Tento design vám umožní udržet pohodlný pocit v místnosti při vytváření iluze otevřeného prostoru.

ctnosti adefekty

Každý návrh má své kladné i záporné stránky a před rozhodnutím, zda jsou v domě potřebná francouzská okna, je třeba to vzít v úvahu a učinit informované rozhodnutí.

Výhody:

 1. Dostanete spoustu volného místa.
 2. Velká okna propustí spoustu světla, bude se zdát prostorná, vizuální hranice mezi místností a ulicí bude vymazána, díky čemuž se prostor bude zdát nekonečný.
 3. Panoramatické okno dokonale zapadá do interiéru, umožňuje přidávat k němu originální prvky, stává se centrem pozornosti.

Možné nevýhody:

 • Francouzská okna v bytě se nejčastěji nacházejí na balkóně, méně často je jedna ze stěn. To je dáno tím, že instalace takového okna by měla být zajištěna ve fázi návrhu místnosti. Nemůžete instalovat panoramatické zdi místo podpůrné části, pokud chcete, aby takové okno v bytě, musíte získat povolení od příslušných orgánů.
 • Čím větší je plocha obsazená sklem, tím horší je teplota v místnosti. V zimě může být v takovém pokoji požadováno dodatečné vytápění a to jsou dodatečné náklady. Problém lze vyřešit jiným způsobem: instalovat energeticky úsporné balkónové bloky.
 • Je žádoucí instalovat samotné okno z jižní strany, pak bude slunce v zimě lépe zahřívat místnost, ale v létě to může být nepohodlné.
 • Plastová francouzská okna nejsou příliš pohodlná na mytí, protože zabírají velkou plochu,a získat všechny části konstrukce z vnějšku budovy je obvykle nemožné
 • Maximální přirozené osvětlení místnosti je jednou z hlavních výhod panoramatických oken.

Materiály pro výrobu oken

Panoramatické okno může být vyrobeno z následujících materiálů:

 1. Plast;
 2. Hliník;
 3. Strom.

Poslední možností je nejdražší a nejtěžší materiál. Nejčastěji je rám těchto konstrukcí vyroben z dubu, modřínu, borovice. Charakterem tohoto materiálu je jeho schopnost dýchat. Vzduch může cirkulovat uvnitř, i když pro tento účel není ventilován. To je možné díky existenci v pórech dřeva.

Dům s francouzskými okny vyrobenými ze dřeva bude vypadat drahý, elegantní, ale tato možnost je obtížnější používat, dřevo vyžaduje pečlivou údržbu, podává méně nákladné protějšky, může prasknout při špatném zacházení nebo při vysoké vlhkosti.

Plast je nejoblíbenější, cenově dostupný materiál. Je trvanlivý, nevyžaduje komplexní péči, může mít celou řadu registrací designu, včetně dřeva. Taková okna však nedovolují průchod vzduchu.

Bez včasného vysílání se místnost stane dusno. Konstrukce z plastu není vhodná pro všechny typy prostor, protože může mít pro ně příliš velkou váhu.

Francouzské okno na balkon může být vyrobeno z hliníku. Jeho hlavní výhodouje minimální hmotnost, kterou téměř každá budova vydrží. Hliník bude stát za cenu srovnatelnou se dřevem, ale je mnohem lepší než kvalita dřeva a plastů.

Je to silný, trvanlivý materiál, který se nebojí povětrnostních podmínek, není náchylný ke korozi, není náročný na podmínky provozu a péče. Je možné jej natřít v libovolné barvě, laminát, což činí rám zřejmě nerozeznatelným od dřeva.

Odrůdy vzorů

Francouzská okna v interiéru mohou splňovat nejrůznější. Používají se nejen klasické výkyvné konstrukce, ale také moderní posuvné konstrukce, které vypadají zajímavěji, šetří místo, protože pro otevírání ventilů není zapotřebí žádný další prostor.

Dobrá rada!
Zajímavým řešením je portál - jedná se o konstrukci, ve které okno plní také funkci dveří. Takové konstrukce mají neotevřené klapky, podél kterých se pohybuje pohybující se pás. Design je oceňován pro jeho spolehlivost a schopnost široce otevřít křídlo.

Francouzská posuvná okna jsou vhodná pro terasy. V teplém období může být křídlo otevřeno a vytvořit otevřený prostor, pokud vám počasí nevyhovuje, můžete pokračovat v přírodě, při zavírání křídla, což zabrání vniknutí vlhkosti a chladu do místnosti.

Door-book - komplikovanější varianta, která je obvykle instalována na ohřívanélodžií. Dveře takového okna jsou sestaveny akordeonem a jsou posunuty stranou: to je výhodné, pokud není možné instalovat výkyvné dveře a posuvný model se nehodí kvůli malé velikosti stěny.

Kolik stojí výrobek?

Francouzská okna v soukromém domě jsou poměrně vzácná. To je způsobeno vysokými náklady na jejich výrobu a instalaci, jakož i skutečností, že ne všichni majitelé domů přemýšlejí o takovém komplexním projektu i při navrhování budovy, pokud mluvíme o panoramatické stěně přímo v pokojích. V každé fázi stavby je možné doplnit terasu, verandu, balkon nebo lodžii.

Pokud chcete alespoň přibližně vypočítat, kolik francouzských oken bude stát, musíte znát rozměry jasně. Cena hotového výrobku na nich závisí. Instalace stavebních nákladů asi 400-500 dolarů.

Nedoporučuje se to provádět sami, protože existuje velké riziko, že se drahé výrobky zkazí. Pro instalaci takových oken je třeba speciální vybavení, dostupnost příslušných dovedností.

Dům s francouzskými okny vypadá nejlépe v klíně přírody. Nemá smysl instalovat panoramatické okno, pokud uvidíte pohled na stěnu sousední budovy nebo například silnici z ní. Takové okno přinese jen nepříjemnosti, protože hladina hluku se zvýší a pohled z okna nebude nejlepší.

Pokud žijete v malebném místě, měli byste se zamyslet nad instalací takových oken. Můžete být blíže přírodě,Užijte si jeho krásu po celý rok, zatímco ne zažívá nepohodlí během chladného období.

Panoramatická okna udržují teplo špatně, takže musíte myslet na dodatečné vytápění. Budete muset vyzvednout výkonné radiátory, ale nemůžete je instalovat na stejné zdi, kde se nachází okno. Můžete se dostat ze situace pohybem radiátoru, s použitím modelu podlahy, který nevyžaduje upevnění na zeď, vynikající možností je teplá podlaha.

Metody instalace

Pokud právě navrhujete soukromý dům, je snadné zadat okno do projektu, ale pokud již žijete v bytě, zbývá jen několik možností. Pro instalaci budete muset získat speciální povolení k přestavbě.

Okno můžete nastavit na následujících místech:

 • Okno na zdi, s výhledem na ulici.
 • Jako přepážka mezi místností a lodžií.
 • Jako zasklená lodžie nebo balkon.
To je důležité!
Když instalujete panoramatické okno na lodžii nebo balkon, musíte je nejprve zahřát, jinak se do místnosti dostane studený vzduch. Okno místo jedné ze stěn je nejzajímavější, nejnáročnější a nejatraktivnější variantou, jeho instalace je však způsobena určitými obtížemi, především získáním příslušných povolení.

Francouzská okna jsou bezpochyby externě atraktivním designovým řešením, před instalací je však nutnézvážit své rozhodnutí.

Které okno se nazývá francouzština?

Které okno se nazývá francouzština? Francouzské okno se nazývá panoramatické okno ze stropu na podlahu, nebo okna. Obvykle takové okno má výhled buď na nádvoří nebo na zahradu a je ideální pro chatu.

Při přestavbě bytu ve vícepodlažní budově má ​​smysl dát francouzská okna v případě, kdy okno nabízí krásný výhled do parku nebo na panorama města.

Francouzské okno plní čistě dekorativní funkce. Na úkor takového okna se místnost jeví jako větší a lehčí, je zde pocit, že kombinuje vnější prostor s vnitřním prostorem. Francouzská okna, zpravidla se dvěma širokými dveřmi, které lze otevřít jak uvnitř místnosti, tak venku.

Nedoporučuje se zdobit takové okno pomocí masivních záclon nebo lambrequinů. Je třeba mít na paměti, že to není jen okno, ale také dveře. Nejčastěji jsou francouzská okna zdobena záclonami po stranách. Ideální - nechte okno bez jakéhokoliv dekoru.

Je však dobré, když v okolí nejsou lidé, kteří by se dívali do oken. Máte-li pokrýt okno, můžete to udělat za pomoci lehkého závěsu přímo na skleněné nebo lakonické záclony z průsvitné tkaniny.

Panoramatická plastová okna

Panoramatická okna jsou účinnou a moderní metodou zvyšování množství světla vstupujícího do místnosti. Panoramatická okna volala od podlahy ke stropu, který může zabírat celou zeď.nebo dokonce dva.

Panoramatická okna se obvykle používají v chatkách, moderních luxusních novostavbách, hotelech v malebné oblasti, na břehu moře nebo v lese.

Panoramatická okna vám umožní obdivovat krásu okolního světa (příroda, vodní plocha, neustálý pohyb metropole), umožní vám spojit se s okolním světem, cítit přírodu blíže, změnit počasí.

Zvýšené denní světlo s panoramatickým zasklením má pozitivní vliv na lidské zdraví i na celkové vnímání interiéru.

Věnujte pozornost!
Panoramatické zasklení je nejčastěji vyrobeno z kovového plastového profilu. To není překvapující, protože takové zasklení má řadu významných výhod. Na rozdíl od dřevěného kovového plastového profilu nepodléhá deformaci působením vlhkosti, nehnije, snadno se čistí, nevyžaduje pravidelný nátěr, má menší hmotnost vzhledem k jeho izolaci.

Poslední výhoda je pro panoramatická okna velmi důležitá. Pokud porovnáte kovový plastový profil s hliníkem, je zřejmé, že první je teplejší a atraktivnější.

Pohledy na panoramatická okna

Existuje několik typů panoramatických oken (v závislosti na způsobu otevírání dveří a dveří):

 1. Swing (křídlo otevřené jako běžné okno, použijte kování pro naklápění a otáčení).
 2. Posuvné (otevírání nastává posunutím křídla v jednom směru).
 3. Portál (oknoklapka se otevře a pohybuje se na stranu).

Výběr PVC profilů a oken s dvojitým zasklením pro panoramatická okna

Při výběru profilového systému pro panoramatická plastová okna je nutné zajistit trvanlivost, ale konstrukce by měla být poměrně lehká, protože velká zasklívací plocha vytváří značné zatížení základní desky.

Hlavní tepelné ztráty vznikají přes skleněnou jednotku, protože zabírají až 80% plochy okna, a proto se nedoporučuje zvýšení počtu kamer v profilu okna při panoramatickém zasklení. Pro náš region bude optimální použití tří nebo čtyřkomorových PVC profilů.

Při výběru skleněné jednotky byste měli také zvážit hmotnost konstrukce, proto si vyberte jednokomorovou skleněnou jednotku. Pro zajištění potřebné izolace použijte okna s dvojitým zasklením šetřící energii.

Díky speciálnímu povlaku si energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením udržují teplo ve vaší domácnosti. Další vstřikování inertního plynu do komory mezi skly výrazně zvyšuje tepelně izolační vlastnosti.

Použití oken s dvojitým zasklením je vhodná pouze z hlediska dodatečné zvukové izolace, pokud vaše okna mají výhled na hlučné dálnice. Velmi důležitý bod - šířka skla. Vyberte si skleněnou jednotku s maximální vzdáleností mezi brýlemi, což sníží tepelné ztráty.

Doporučujeme použít zesílené sklo nebo triplex ze strany ulice a pro první podlaží to nenídoporučení. Takové konstruktivní řešení pomůže chránit drahé zasklení před náhodným poškozením (opuštěný kámen, padlá větev atd.).

U panoramatických oken umístěných na jižní straně s nepřerušovaným slunečním světlem je vhodné použít zrcadlo nebo tónované sklo, které chrání prostory před horkým letním sluncem. Použití takového skla vám také umožní zachovat důvěrnost vašeho života.

Kování a velikosti

Je vhodné věnovat pozornost výběru příslušenství pro panoramatické plastové okno. Uložit v této věci nemůže být. Používejte pouze vysoce kvalitní evropské armatury, abyste zabránili průniku ventilů a problémům s jejich provozem.

Pokud máte děti, pak pro jejich bezpečnost instalujte speciální ochranné kování se zámky nebo blokátory. Umístění a typ otevírání ventilů by měl být takový, abyste měli možnost umýt každou část okna sami, bez služeb úklidové firmy.

Dobrá rada!
Rozměry plastových okenních křídel jsou omezené, pro panoramatické zasklení nejsou žádné výjimky. Panoramatická okna se skládají z několika segmentů v jednom nebo několika řádcích.

Při dělení panoramatického okna na segmenty je nutné se zaměřit na fasádu budovy, exteriér vám sdělí, jak nejlépe uspořádat části okna. Zvažte také krajinu, která se otevře před vámi. Maximální rozměry křídla se liší od různých výrobců, záleží na kvalitě materiálua typ výztuže.

Výkyvné hřídele