Dokončování vnějších svahů plastových oken to děláte sami

Dobrý den, přátelé!

Jen minulý týden jsem se vrátil z dovolené.

Ukázalo se, že se dostaneme na moře - během této doby jsem měl velký odpočinek a získal sílu k energické aktivitě.

Už v den příjezdu mě moje sestra zavolala na návštěvu. Během mé nepřítomnosti změnila okna v bytě.

Požádal mě, abych zkontroloval kvalitu práce. Obecně, všechno bylo v pořádku, ale z nějakého důvodu stavitelé nic neudělali se svahy.

Toto je však velmi důležitý bod. Nyní vám podrobně sdělím, jak se dokončování okenních sjezdů odehrává venku a z jakých fází celá práce sestává.

Výroba vnějších svahů plastových oken vlastníma rukama

Zasklení a výměna dřevěných oken za plastová okna je nejdražší součástí opravy balkonu. Ale působivé množství není jen cena skla a jejich instalace.

To je důležité!
Významné příspěvky se týkají souvisejících prací, jako např. Ořezávání okenních svahů uvnitř i vně.

Můžete ušetřit, pokud si na balkoně uděláte sjezdovky vlastníma rukama. Řekneme vám, jak a s jakým materiálem je lepší to udělat.

Proč je výzdoba svahů pro plastová okna tak důležitá?

Povrchová úprava vnějších svahů nemůže být odložena na dlouhou dobu, protože to může poškodit nová okna.Pokud jsou uvnitř potřebují více pro krásu, pak mimo jejich roli je mnohem důležitější. Zvažte hlavní funkce, které provádějí svahy.

Montáž oken se provádí pomocí pěny. Tento tmel se postupně stává nepoužitelným vlivem slunečního světla a vlhkosti. Voda vstupující do švu zbavuje pěny izolačních vlastností. A v zimě se v noci rozšiřuje od mrazu a během dne se zmenšuje, což způsobuje mechanické poškození. Dekorace svahů chrání montážní pěnu před poškozením a přispívá k životnosti plastových oken.

Během procesu instalace mohou být poškozeny okenní otvory a na nich se objevují trhliny a praskliny. Pokud nejsou pokryty svahy, může dojít ke zvýšení poškození v důsledku srážek a klimatu.
Dekorace svahů má také estetickou funkci. Okno se stává úhledným a krásným ve srovnání s holými švy vyplněnými stavební pěnou.

Proto je nezbytné přistupovat k této práci s plnou odpovědností. Výzdoba svahů by měla být provedena tak, aby sloužila po dlouhou dobu a i pod vlivem srážek si zachovala dekorativní vzhled.

Tepelně izolační vlastnosti svahů pomáhají vyhnout se kondenzaci. Izolace svahů a jejich ochrana před vlhkostí mohou být různé. Budeme zvažovat tři nejoblíbenější a nejvhodnější do-it-yourself. Jedná se o okna s omítkou, sádrokartonem a PVC panely.

Povrchová úprava vnějších svahů omítkou a následným nátěrem

Tato metoda je nejvętśítradiční, je známo téměř každému. Složení omítky může být na bázi cementu nebo sádry, jsou zde směsi perlitu a vermikulitu. Před zahájením práce se ředí vodou.

Omítání začíná čistěním okenních otvorů před nečistotami a přebytkem pěny. Okno musí být uzavřeno fólií nebo maskovací páskou, aby nedošlo k poškrábání a znečištění. Pokud jsou mezery, musí být utěsněny.

Poté pomocí úrovně namontujte majáky (lamely) ve vzdálenosti až 5 cm od okna. Mohou být upevněny běžnými nehty nebo sádrovým lepidlem. Vypočítejte tloušťku vrstvy omítky tak, aby zakrývala okénko 1 cm, obvykle je o něco větší než 2 cm Nezapomeňte, že rohy jsou zhotoveny s malým zkosením.

Náměstí jim pomůže vyhladit. Když jsou vodítka připravena, naneste část směsi a rovnoměrně ji naneste na povrch. Aplikujte najednou asi půl centimetru roztoku. Když je vrstva zcela suchá (bude trvat asi 5 hodin), aplikuje se další. Povrchová vrstva musí být odírána. Zbývá zbarvení svahů.

Věnujte pozornost!
Dokončovací svahy s omítkou mají dvě důležité výhody. Nejprve jsou použity nejdostupnější materiály. Za druhé, práce je velmi jednoduchá, je to snadné. Ale existují nevýhody. Plastová okna a omítka mají rozdílný koeficient roztažnosti.

Pod vlivem teplotního rozdílu mezi nimi se nevyhnutelně objeví mezera a ochranné vlastnosti svahů zmizí. Proto budou musetaktualizovat každých několik let. Další nevýhodou je doba trvání práce. To často se táhne na několik dní kvůli potřebě čekat na roztok k sušení.

Využití sádrokartonových desek k dokončení okenních svahů

Sádrokartonové desky byly v poslední době stále více využívány při opravách. Je dobré, že je rychle namontován a umožňuje přijímat ideálně hladký povrch. Vzhledem k tomu, sádrokarton nemá rád vlhkost, je lepší použít pro okenní svahy na prosklené balkon. Ale můžete také vzít odrůdu odolnou proti vlhkosti nebo pokrýt sádrokartonovou vrstvu vrstvou vodotěsného nátěru.

Můžete začít pracovat s řezáním sádrokartonových desek. K tomu změřte hloubku okenních otvorů na různých místech a při řezání ponechte okraj 2-3 mm. Je snadné řezat materiál: spustit ostrý nůž podél pravítka a rozbít ho.

Pro instalaci existují speciální profily, do kterých je vhodné vložit sádrokartonové desky. Můžete ho však namontovat a přišroubovat k běžným kolejnicím. Lišty a profil jsou předmontovány po obvodu okna. Je-li do profilu vložena suchá sádka, je nejprve mezera ošetřena akrylovým tmelem.

Prostory mezi stěnou a sádrokartonem jsou pečlivě vyplněny montážní pěnou, která bude sloužit jako tepelný izolátor. Někdy pro toto použití minerální vlny. Poté naneste ochrannou vrstvu omítky, po vysušení ji otřete a potřete dvojitou vrstvou nátěru na vodní bázi.

Okenní dekorace s plastovými panely

Hladký povrchPVC panely jsou perfektně kombinovány s plastovými okny, vypadá jako jeden s nimi. Je nutné zvolit panely pro vnější práce tak, aby byly odolné proti vlhkosti a nevybledly. Stejně jako v případě sádrokartonových desek, povrchová úprava by měla začít přípravou na čištění a přípravu povrchu.

Dobrá rada!
Také předem odstřihněte potřebné plastové díly.

Připevněte dřevěné lišty po obvodu okna a za nimi počáteční zaklapávací profil pro plastové panely. Nezapomeňte je pečlivě sladit. Dále vložte plastový panel do rohů, použijte profil ve tvaru písmene F.

Vrstva minerální vlny může být umístěna mezi panely a stěnu pro izolaci. Pěna je vhodná pouze v malých množstvích. Přebytek pěny po vytvrzení může na plastových površích nabobtnat. Pokud spoje nejsou dostatečně přesné, zpracovejte je silikonem.

Dodatečná povrchová úprava těchto svahů se nevyžaduje. Samotný plast má dekorativní hladký povrch. Různé odstíny vám umožní vybrat si barvu, která odpovídá fasádě domu nebo stěně balkonu.

Povrchová úprava plastovými panely je dobrá, protože okno s dvojitým zasklením a profil z PVC mají stejný koeficient roztažnosti. Jsou dokonale přilehlé k sobě, nevznikají žádné mezery. Kromě toho bude tento typ provedení trvat velmi málo času, zkušený mistr zvládne za 2-3 hodiny. Pro začátečníka, práce nebude také obtížné, stačí nastavit vodítka hladce ařez plastu.

Upozorňujeme, že místo obvyklého plastu můžete použít sendvičový panel. Skládají se ze dvou plastových desek, mezi kterými slouží polyuretanová pěna. S pomocí sendvičových panelů si můžete vytvořit teplé a trvanlivé svahy. Jejich instalace se prakticky neliší od výše popsaného, ​​pouze tento materiál je dražší.

Dokončení vnějších stran svahů oken - několik možností

Montáž okenních rámů samozřejmě v této oblasti fasády nekončí. Před námi je poměrně komplikovaný a zodpovědný provoz dokončovacích okenních svahů. A to nejen proto, aby vzhled budovy byl hotový, ale i koncipovaný.

To je důležité!
Z praktického hlediska jsou důležité důvody.

Povrchová úprava oken venku může být provedena několika technologiemi a použitím různých materiálů. Pro určení jejich volby je nutné zvážit nejvhodnější možnosti seberealizace.

Jaká je potřeba dokončit svahy oken mimo

Dokončení okenních svahů z vnějšku je tedy třeba zdaleka jen kvůli estetice fasády. Sledují mnohem vážnější cíle, které přímo ovlivňují pohodlí bydlení v domě.

Při montáži nových okenních rámů do otvorů během výstavby nebo při jejich výměně během renovace nebo opravy se nikdy neinstalujte v blízkosti stěnové konstrukce.

Je nutné ponechat na všech stranách určité mezery, které jsou nezbytné pro kompenzaci možného „pokroku“, například při smrštění budov nebo dokonce při seizmických rázech. Jinak může i malá změna geometrie stěn, včetně dočasné, otočit okna, zcela je deformovat, vytlačit okna atd.

Tyto mezery se samozřejmě stávají mezerami pro chlad. Dlouhou dobu, během výstavby, byly naplněny přírodními ohřívači - koudel, plst, vlna atd. Pokud však tyto izolační vrstvy těsnění ponecháte bez nezbytné ochrany, jejich stáří bude krátké.

Rychle začínají stárnout, odnášejí je ptáci do hnízda, pod vlivem srážek a vlhkost vzduchu se ztrácí, ztrácí své kvality, začíná řev a hniloba.

Průmyslové materiály, jako je minerální vlna, postupem času nahradily tyto přírodní izolační materiály. Ačkoli to není tak atraktivní pro ptáky a nedává se hnijící, ale vniknutí vody na něj v kombinaci s dopadem mrazu vede k pádu, zvýšené křehkosti vláken a prudké ztrátě izolačních vlastností.

Nedávno byla pro utěsnění a izolování takových deformačních mezer použita montážní pěna. Je to vynikající materiál, který se s tímto úkolem dobře vyrovná.

Nemůže se však chlubit příkladnou trvanlivostí, pokud není chráněn. Konsolidované vystavení ultrafialovým paprskům, vlhkosti, větru a kapkámteploty mohou velmi rychle „stárnout“ zmrzlou polyuretanovou pěnu - pěna se začne rozpadat a z takového utěsnění bude jen malý zmatek.

Proto musí být zahřáté spoje mezi stěnou a rámem uzavřeny odolnějším materiálem. To mimochodem dále zvýší tepelně izolační vlastnosti tohoto místa.

A protože lidská přirozenost má dosahovat krásy a úhlednosti, snaží se také co nejvíce zatraktivnit. To znamená, že práce jsou plánovány a prováděny s bezpodmínečným zvážením dekorativních vlastností vzhledu fasády.

Metody úpravy vnějších svahů a materiálů pro tyto účely

Není to tak dávno, co je jediný způsob, jak sehnat svahy, vyrovnání s maltou následovanou obílením nebo malbou - pro kamenné domy, nebo dřevěné obložení - pro, resp. Dřevěné.

V současné době mají majitelé k dispozici poměrně široký výběr materiálů, které nejenže esteticky mění vzhled fasády, ale také vytvářejí spolehlivou ochranu tepelně izolační vrstvy po obvodu okenních rámů.

Pro dokončovací svahy lze tedy použít tyto materiály:

 • Cementová malta.Tato úprava nemůže být vyloučena z populárních metod, protože mnoho majitelů domů to považuje za nejspolehlivější a trvanlivé. S pomocí tohoto materiálu jsou navíc svahy vyrovnány pro ostatní obkladové materiály.
 • Sádrokarton odolný proti vlhkosti.Tento materiál dokonale vyrovnává povrch, ale bude vyžadovat další omítky a nátěry - může to být dekorativní omítka, dlaždice nebo malba.
 • Svahy plastů.Tuto možnost lze použít nejen v případě, kdy jsou stěny domu pokryty vinylovým obložením, jak si mnoho lidí myslí. Docela široce používán a při dokončování fasády s jinými materiály.
 • Panely z polystyrenové pěny(lepší - vytlačovací) jsou velmi vhodné pro vytváření svahů a navíc mají velmi vysoké tepelně izolační vlastnosti. Nicméně, stejně jako sádrokartonové desky, budou vyžadovat další povrchovou úpravu.
 • Obkladačky.Tato možnost se obvykle používá v případech, kdy jsou fasádní stěny postaveny z cihel a zdobeny pro spojování, nebo jsou obloženy slinutými cihlami nebo dlaždicemi.
 • Přirozené dřevěné obloženíje vhodné, když jsou stěny postaveny ze dřeva nebo kulatiny, nebo jsou obloženy dřevem (dům s přírodním blokem). Podšívka bude v dokonalém souladu s těmito materiály, zejména pokud je použita ve spojení s obložením.
 • Sendvičové panelyjsou PVC desky, mezi kterými je položen jeden z tvrdých izolačních materiálů. Takové panely mohou být použity jak pro vnitřní, tak pro vnější dekoraci svahů. Budou velmi dobře v souladu s téměř jakoukoliv fasádní nástěnnou výzdobou.
 • Vinylové obložení stěn , které je vyrobeno v roce 2006. \ Trůzné odstíny a mohou být použity v kombinaci s izolačním materiálem, bude také dobře vypadat s jakoukoliv povrchovou úpravou vnějších stěn domu.
Věnujte pozornost!
Není možné dosáhnout krásného interiéru bez dokončení okenních svahů v pokojích!

Způsoby dokončování svahů vně i uvnitř jsou v mnoha ohledech podobné a ve většině případů se liší pouze v povětrnostních vlivech použitých materiálů. Proto je smysluplné seznámit se s tímto typem práce. O technologii dokončovacích svahů uvnitř pokojů - v samostatném článku našeho portálu.

Jak samostatně vyříznout sklony vně okna

Povrchová úprava vnějších okenních sádr omítkou

Dokončení vnějších svahů by mělo být provedeno bezprostředně po vytvrzení montážní pěny. Její přečnívající přebytek je odříznut pomocí stavebního nože, zarovnaný s rámem okna.

Cementová nebo jiná malta pro vnější použití se používá jak pro hlavní konečnou úpravu, tak pro přípravné práce na přípravě povrchu pro upevnění keramických obkladů, pěnových plastů nebo sádrokartonových desek, protože pro instalaci těchto materiálů je nutný hladký povrch.

Při použití řešení jako hlavní úpravy je nutné připravit se na poměrně složitou práci. Faktem je, že je obtížné dostat povrch, někdy nerovnoměrný ve všech směrech, k ideálu.

Samotný proces dokončování zahrnuje několik kroků, jejichž pořadímusí být respektována. V opačném případě se malta aplikovaná na zeď brzy začne praskat a odlupovat.

Nástroje a materiály

První věc, na které začít pracovat, je připravit vše, co potřebujete, tj. Nástroje a materiály.

Požadovaných nástrojů:

 1. Stěrka, sada špachtle různých šířek, včetně úhlových.
 2. Kapacita pro míchání roztoku.
 3. Stavební úroveň, čtvercová olovnice.
 4. Měkký široký kartáč.
 5. Stavební struhadlo.
 6. Elektrická vrtačka s tryskou pro míchání roztoků nebo stavební směšovač.

Z materiálů pro konečnou úpravu svahů budete muset zakoupit:

 • Cement a písek nebo hotová omítka pro venkovní práce.
 • Sprejovací hmota pro konečnou úpravu - i pro venkovní použití. Pro finální vnější vrstvu lze použít směs dekorativní omítky.
 • Primer.
 • Výztuž ze skleněných vláken.

Omítací směsi

Je možné míchat cement s pískem v určitém poměru (například 1: 3) pro omítání svahů, a tím se snažit ušetřit na materiálu. Nicméně, aby konečná vrstva sloužila co nejdéle, aby se vyrovnala s funkcí dodatečné izolace, doporučuje se použít speciální fasádní omítku a lépe -tak byla "teplá".

Kromě toho se tyto omítky stávají spolehlivou hydroizolační bariérou, plní funkce absorbující hluk.

Spravidla se tyto směsi vedle sádrových nebo cementových pojiv skládají z přírodní objemové izolace, jako je perlit, vermikulit, pěnové sklo, vyztužující přísady (celulózová vlákna nebo vlákna), speciální přísady změkčovadel.

Výroba pracovních roztoků obsahujících sádrovec musí být prováděna přísně podle pokynů výrobce na obalu. Vzhledem k tomu, že sádra se rychle usadí, nemá cenu hnětení velkého objemu směsi. Pokud neexistuje žádná udržitelná zkušenost s omítkou, bylo by lepší zvolit směs vyrobenou na cementovém základě.

Hotové směsi jsou dražší, je však mnohem snazší s nimi pracovat, protože mají vyšší stupeň přilnavosti ve srovnání s cementovou maltou. Jedná se o velmi dobře vyvážený materiál s rovnoměrnou jemnou konzistencí, proto má vynikající přilnavost k povrchům.

Dokončit svahy nebude vyžadovat velké množství materiálu, protože jejich plocha je poměrně malá. Proto není nutné šetřit a trpět těžko použitelným konkrétním řešením. Optimálním řešením je pro tento účel zakoupit snadno použitelný a multifunkční hotový mix.

Proces sádrových svahů - krok za krokem

První, možná přípravná práce bude čištění povrchů starých,oloupání omítky na svazích, pokud je to nutné. Nejlepší je vyčistit povrch od něj, jinak to může dát podnět k praskání a odlupování nových dokončovacích vrstev.

Dobrá rada!
Pokud se povrch očištěný od staré omítky nebo vápna ukáže být hladký, například, vyrobený z betonu, pak aby se zvětšily jeho adhezivní schopnosti, zářezy jsou aplikovány na tom. Poté musí být svahy očištěny od prachu.

Je zřejmé, že pokud hovoříme o nových svazích, pak na nich nemohou být žádné zbytky starých úprav. Ale vyčistěte, odstraňte případné kapky zmrzlé malty, odstraňte prach - stále potřebujete.

Ozdobné omítky jsou vynikajícím nástrojem pro dekoraci exteriéru a interiéru. Díky tomuto materiálu je možné fasádě i interiéru navrhnout zvláštní originalitu.

Dekorační svahy s polystyrenovou pěnou

V poslední době se technologie dokončovacích svahů s deskami z expandovaného polystyrenu o tloušťce 15–20 mm stala běžnou. Výhodou této metody je, že svah je okamžitě nejen vyrovnání, ale i kvalitativně izolován.

Instalace tohoto materiálu je však možná pouze v případě, že svahy mají relativně rovný povrch, protože expandovaný polystyren je tvrdý a křehký materiál, a pokud je lisován proti významným nepravidelnostem, může se jednoduše zlomit.

Instalační práce v tomto případě jsou poměrně jednoduché a mohou být zcela provedenyna vlastní pěst.

K provedení obkladaček budou vyžadovány následující materiály:

 1. Pěnoplast nebo extrudovaná polystyrenová pěna o tloušťce 15 ÷ 30 mm.
 2. Lepidlo na dlaždice na bázi cementu pro venkovní použití.
 3. Síť Serpyanka.
 4. Kovový děrovaný omítek.

Z nástrojů, které potřebujete připravit:

 • Špachtle různých šířek.
 • Nůž pro řezání pěny.
 • Elektrická vrtačka s nástavcem pro míchání lepidla na dlaždice.
 • Stavební úroveň.
 • Pravítko, roh budovy.

Práce na obkládání svahů polyfoamem se provádějí po zahřátí stěn domu a procházejí v následujícím pořadí:

Dekorace svahů sádrokartonovými nebo sendvičovými panely

Tyto materiály lze kombinovat v obecné části, protože jejich instalace se provádí podle jednoho jednoduchého schématu.

To je důležité!
Pokud tedy chápeme techniku ​​používání materiálů, nebude obtížné vyrovnat se s jejich instalací.

1 - Sádrokartonová deska odolná proti vlhkosti (nebo sendvičový panel).

2 - Roztok lepidla.

3 - Minerální vlna.

4 - Spuštění L-profilu z plastu nebo kovu.

5 - Vnější roh nebo F-profil pro dokončení vnějšího rohu svahů.

Je nutné okamžitě objasnit, že montážní pěna může být použita jako vrstva mezi stěnou a panelem, která bude současně sloužit jako lepidlo a izolace.

Při výběru prodokončování svahů jednoho z těchto materiálů pro práci bude vyžadovat následující nástroje:

 1. Ostrý nůž pro řezání panelů.
 2. Šroubovák.
 3. Pravítko, čtverec a značka pro značení.
 4. Stavební úroveň.

O panelech používaných k dekoraci je třeba říci několik slov, protože se liší výrobním materiálem.

Proto například sádrokartonové desky vyžadují dodatečné úpravy a sendvičové panely jsou připraveny k použití ihned po instalaci.

Vlastnosti PVC skoseného řezu sendvičovými panely

Sendvičové panely se skládají ze dvou plastových fólií (polyvinylchloridu), mezi kterými je izolační výplň z expandovaného polystyrenu.

Materiál má řadu pozitivních vlastností, díky kterým je nejčastěji vybírán pro obložení svahů:

 • snadná instalace;
 • snadná údržba;
 • vynikající tepelně izolační vlastnosti;
 • odolnost vůči vnějším vlivům;
 • trvanlivost;
 • poměrně široká škála hmotných barev.

Práce na dokončování svahových sendvičových panelů jsou prováděny po etapách.

Především je nutnépřipravit povrch- odstraňuje nečistoty a prach.
Dále musí být svahy ošetřeny antiseptickým prostředkem primeru a vyčkejte, až uschne.

Pomocí samořezných šroubůjsou startovací profilyupevněny k rámu, ve kterém budouinstalovat konce sádrokartonových desek nebo sendvičových panelů. Šířka profilu L se volí v závislosti na tloušťce zvoleného obkladového materiálu. Profil je namontován po obvodu celého rámu okna. Šrouby se zašroubují v krocích po 200 ÷ 250 mm.

Na vnějším rohu svahuje připevněn dřevěný vyrovnávací pás- latě o šířce 100 ÷ 120 mm a tloušťce 10 ÷ 12 mm. Pro upevnění vnějšího profilu, který uzavírá mezeru mezi stěnou svahu a sendvičovým panelem, je nutné upevnění.

Na obrázku je znázorněno dřevěné prkno podél vnějšího svislého okraje svahu a složený profil pokrývající roh svahu s medem a povrchem stěny.

Pro uzavření přední strany panelu je speciální profil, který se skládá ze dvou částí. Jeden z nich je upevněn na dřevěném prkně a druhý je umístěn na konci panelu. Tyto prvky dokončovacího profilu jsou spojeny zaklapnutím do zámku s trnovou drážkou umístěného po celé délce.

Je-li snaha o zjednodušení úkolu při návrhu vnějšího rohu, můžete se dostat s obvyklým rohem, který lze připevnit k „tekutým hřebům“ nebo k samořezným šroubům přišroubovaným do zdi. Víčka šroubů v tomto případě však zůstanou v nedohlednu, což se každému nelíbí.

Pak se připraví obkladové panely, které jsou ve velikosti odebrané ze svahů.
Minerální vlna je upevněna na stěnu pomocí „tekutých nehtů“. Zde je třeba poznamenat, že tento materiál musí být instalován tak, aby mělrůzné tloušťky.

Takže, blíže k rámu okna, je zapotřebí tlustší materiál a podél rohu by měla být tloušťka izolace minimální. Dalším typem izolace je vyplnění prostoru mezi panelem a stěnou svahu montážní pěnou, která musí být aplikována přímo na panel před montáží na místo.

Věnujte pozornost!
Zde je však zapotřebí zkušeností, protože je ještě jednodušší udělat chybu s množstvím pěny a obložení svahu může „nafouknout“. Nadbytek polyuretanové pěny na obličeji může zanechat stopy, které mohou být zcela odstraněny.

Na horní horní straně bočních panelů je dále upevněn profil „tekutých hřebíků“, nazývaných „vnitřní roh“, který je nezbytný pro spojení svislých a vodorovných horních panelů v rozích svahů.

Po instalaci bočních detailů pláště se na horní vodorovný panel nanese montážní pěna a poté se vloží do drážek profilů „vnitřního rohu“ a přitlačí se ke stěně svahu.

Dočasně, dokud se pěna neroztahuje a nezaschne, panel by měl být připevněn na stěnu maskovací páskou nebo dokonce podložen dřevěnými regály.

F-profil nebo obvyklý dekorativní roh, který je připevněn k místu instalace pomocí lepidla „lepidla na nehty“, může být povrchovou úpravou pro horní panel.
Ochranná fólie se odstraní z panelů před montáží namísto pláště.

Specifické využití sádrokartonových desek pro svahy

ProTento materiál je zřejmě známý každým, kdo se někdy zabýval opravou bytu nebo domu. Listy sádrokartonových desek a sendvičových panelů se skládají ze tří vrstev - dvou vnějších kartonů a vnitřní omítky.

Sádrokartonová deska získala svou popularitu díky několika vlastnostem. Toto je:

 1. cenově dostupné;
 2. snadnost zpracování a instalace;
 3. schopnost vytvářet zakřivené struktury;
 4. odolnost plechů proti vlhkosti GKLV;
 5. trvanlivost materiálu s řádným zpracováním a následnou konečnou úpravou.

Instalace sádrokartonových svahů je možná ještě jednodušší než sendvičový panel, protože existuje několik možností, jak jej upevnit:

Montáž dílů ze sádrokartonových desek na dřevěnou bednu upevněnou na svahu. Tato možnost je však možná, pokud má sklon dostatečně velkou šířku.

Upevnění řezaných panelů na speciální roh, který je přišroubován podél vnější linie rámu.

Pokud je stěna relativně plochá a mezera mezi stěnou a rámem okna je malá, pak lze sádrovou desku připevnit přímo na stěnu.

Při montáži se sádrokartonové šrouby otáčejí přímo skrz něj. Není nutné je maskovat, protože tento materiál nějakým způsobem vyžaduje dodatečnou úpravu, která zakryje spoje a spoje mezi díly.

Pokud plánujete vytvořit tepelnou vrstvu, minerální vlna je upevněna stejným způsobem jako v případě sendvičových panelů a pěna může být vedena dovnitřmezeru mezi stěnou a sádrokartonem skrz otvory vyvrtané v panelech po montážních svazích na místě.

Na rozdíl od sendvičových panelů vyžaduje sádrokartonová deska instalovaná na vnějších svazích zpevnění, proto se doporučuje zesílit její povrch pomocí síťoviny ze skleněných vláken podle stejného principu jako v případě ohřívání svahů pěnovým plastem.

Užitečné rady!
Rohy svahů by měly být vyztuženy kovovými rohy, které jsou upevněny na cementové maltové maltě (lepidlo na dlaždice lze použít pro venkovní práce).

Poté je nutné na omítku na sádrokartonovou desku aplikovat sádrovou maltu vybranou pro práce, na které se lepicí síťovina lepí. Zbytek práce se provádí na stejném principu jako při dokončování svahů s pěnovým plastem. Je zcela zřejmé, že výhodou sádrokartonových desek je, že při jeho použití můžete výrazně zkrátit dobu vyrovnání povrchu.

Existují i ​​jiné způsoby, jak upravit vnější svahy. Plastové nebo kovové panely se sadou profilů speciálně určených pro jejich instalaci získávají stále větší popularitu.

Takové svahy jsou namontovány na stejném principu jako sendvičové panely a prázdný prostor mezi stěnou a pláštěm je také izolován minerální vlnou, pěnou nebo polystyrenem.

Díky moderním materiálům a různým pomocným prvkům, které jsou k dispozici domácím řemeslníkům, existujeschopnost zvolit nejvhodnější variantu - podle stupně složitosti instalace, na provozních a dekorativních vlastnostech a jednoduše na cenové dostupnosti.

Svařování oken pro dokončovací práce venku: jak dokončit

V obytných budovách, téměř všude, jsou stará, zastaralá dřevěná okna nahrazena moderními plastovými okny.

Potěšení není levné a někteří lidé, když mění okna v domě, aby ušetřili, odmítnou instalovat venkovní svahy. Dokončení okenních svahů venku je však důležitou součástí opravy a dnes o tom budeme hovořit.

Plastová okna mají vynikající tepelnou a zvukovou izolaci, nemusí být izolována a natřena. Aby však plastové okno mohlo sloužit po dlouhou dobu, musí být všechny jeho práce prováděny v přísném souladu s technickými požadavky.

Při instalaci okna do otvoru je mezera mezi rámem a stěnou naplněna montážní pěnou, která se obává přímého slunečního světla a vlhkosti. Pod vlivem těchto faktorů může pěna ztratit své izolační vlastnosti a zhroucení. Proto je nepřijatelné ponechat montážní šev dlouho otevřený.

Zdobení vnějších okenních svahů vlastníma rukama

Po instalaci okna je nejlepší okamžitě odstranit problémové oblasti. To lze provést několika způsoby.

Nejčastější ve výzdobě okenních svahů jsou:

 1. omítky;
 2. aplikace sendvičových panelů.

Omítky,levnější způsob a kromě toho nevyžaduje od výkonného umělce zvláštní dovednosti. To lze provést nezávisle.

Hlavní věc je dělat všechno opatrně, aniž by se zkazil profil. Je nutné provést tuto operaci více než jednou. Sádra totiž není s plastovým profilem velmi bezpečně upevněna a má s ní různé koeficienty expanze.

To je důležité!
Pod vlivem vnějších faktorů to určitě praskne a bude třeba ji obnovit.

Omítání svahů lze provádět sádrovou směsí. Stěny jsou předčištěny a pak naneseny na vrstvu cementu nebo sádry. Po vysušení vrstvy ponoru je nanesena dokončovací vrstva, která může být následně natřena.

S ohledem na křehkost omítnuté vrstvy, u moderních plastových oken, je způsob úpravy okenních svahů se sendvičovými panely přijatelnější.

Okno vypadá esteticky a harmonicky. Sendvičový panel se skládá ze dvou plastových desek s vrstvou pěnové polyuretanové pěny mezi nimi.

Při použití této metody se izolační vlastnosti okna značně zvýší, materiál se nezhroutí a nezmění svou barvu, když je vystaven vnějším faktorům, dobře se omyje a je velmi trvanlivý. Nevýhodou je poměrně vysoká cena a složitost instalace.

Někdy se pro vnější stranu okenních svahů používá pórovitý plast. Tato možnost se však neospravedlňujeVzhledem k tomu, že tento materiál je velmi křehký, krátkodobý a vybledlý na slunci.

Kromě výše uvedených způsobů konečných úprav vnějších svahů existuje další metoda, která spočívá v použití těsnicí polyuretanové pásky.

Dokonale chrání instalační šev před vlivy prostředí a odstraňuje vlhkost. Tato metoda se osvědčila v západoevropských zemích, ale v Rusku se zatím používá jen zřídka.

Pravidla pro dokončování okenních svahů mimo

Po instalaci nových oken mnozí mistři odmítají, nebo prostě zapomínají, že je nutné dokončit okna ve svazích venku a je to zbytečné!

Pokud společnost, která byla pověřena úkolem instalovat okno, z nějakého důvodu nezabývá svahy, můžete tuto práci provést sami.

Úkolem samozřejmě není snadný úkol, nýbrž dostačující pro správné nástroje a správný výběr spotřebního materiálu.

Nářadí a příslušenství

Vnější sklony oken lze provádět nezávisle. K tomu budete potřebovat spotřební materiál, v jehož roli mohou hrát plasty, kovy, výlisky a další. Je velmi důležité shromáždit nezbytnou sadu prvků, které vám umožní vytvořit rámec pro okno.

Svah však nelze připevnit přímo k okennímu bloku, takže se často používá kostra, kterou vám doporučuji vyrobit z dřevěných lamel. Nethermezi stěnou a rámem lze naplnit minerální vlnou, což zajistí dodatečnou izolaci a zvukovou izolaci, což je důležité zejména pro byty ve výškových budovách