Jak čistit film z plastových oken

Dobrý den, milí čtenáři!

Před pár dny nás moje babička zavolala a stěžovala si, že film z nových oken neodstraní.

Ani si toho nevšimla a ve skutečnosti uplynulo více než měsíc. Úkol tohoto úkolu v zásadě není o to těžší.

My na telefonu řekli babičce nezbytný postup. Chcete vědět, jak vyčistit film z plastových oken? Jaké další prostředky potřebujete k úspěšnému vyřešení tohoto problému? Níže uvedený článek obsahuje relevantní informace.

Jak odstranit fólii z plastových oken a parapetu: efektivní způsoby

Po instalaci plastových oken je nutné neprodleně odstranit ochrannou fólii.

To je důležité!
Mnozí tomu nevěnují pozornost a věří, že na chvíli budou okna chránit.

Ve skutečnosti, pokud zpoždění s touto záležitostí, pak budou problémy odstranit, protože to nakonec začne prasknout a praskla, což nepřispívá k kráse oken.

Kdy a proč byste měli film odstranit z okna?

Obvykle se přijímá instalace oken bez odstranění fólie. Výrobci doporučují odstranit fólii do 10 dnů po instalaci okna.

Musíte vědět, že ochranný film se skládá ze dvou vrstev, které jsou slepené dohromady. Na první vrstvě je obvykle umístěna reklama výrobce a druhá je pevně přilepena k povrchu rámu.

Pokud není včas odstraněn, pak pod vlivemTepelné a sluneční lepidlo zesiluje a pevně přilne k povrchu. Přední vrstva může být odstraněna, ale dno bude odstraněno v kusech.

3 způsoby odstranění starého filmu z plastových oken

Pokud již nebylo možné film odstranit včas, je třeba pracovat. Existuje několik osvědčených způsobů, jak odstranit film z oken.

1 cesta

Bude vyžadovat trpělivost a úsilí. K odstranění budete potřebovat čepel nebo tenký ostrý nůž.

Je nutné film natáhnout tímto předmětem a odtrhnout vyčnívající konce rukama. A tak dál až do úplného odstranění.

Poté se z povrchu odstraní zbývající lepidlo. Je vymazána běžnou gumou. Rám můžete také čistit houbou a mycím prostředkem, dokud není zcela čistý.

2 způsoby

Tato metoda je vhodná, pokud spodní vrstva není "pevně" přilepená. K tomu potřebujete stavební vysoušeč vlasů, nebo dokonce ten, který se používá pro sušení vlasů, ale silný. Zahřívají povrch fólie a snaží se ji odstranit tenkou škrabkou. Zbytky lepidla se promyjí saponáty.

3 způsoby

Zde se používá parní čistič k odstranění filmu. Film se dobře zahřívá párou, pak se odstraní škrabkou, aby se sklo vyčistilo od rámu. Chcete-li se zbavit lepidla na rámu, je nejlepší použít lakový benzín. Lepidlo dobře omývá, aniž by došlo k poškození plastového povrchu. Není-li možné jej zcela odstranit, můžete film namočit látkou navlhčenou v lakovém benzínu.

Ne všechny prostředky jsou možné.Použijte k odstranění filmu, protože by mohlo dojít k poškození povrchu. Efektivní a nepoškozující povrch PVC je denaturovaný alkohol, to znamená technický alkohol.

Pro povrchovou úpravu musí být methylmethyl nalit do stříkací láhve a nastříkán filmem, nečiní se po dobu 5 minut. Pak je třeba jeho okraj vyzvednout tenkým nožem a jemně natáhnout film. Musí být vytažena. Film znovu nastříkejte a natáhněte. Takže dokud není celý film odstraněn.

Věnujte pozornost!
V případě potřeby si můžete zakoupit specializovaný nástroj - přírodní čistič a odstraňovač skvrn Starwax. Stačí postříkat na film, počkat několik minut a odstranit ho pomocí škrabky. Jako bonus má výrobek příjemnou vůni pomerančové kůry.

Aby se nejen odstranil film, ale také stopy lepidla, navrhuje se použít jakýkoli čistič karoserií pro automobily:

Jak odstranit fólii z plastového parapetu?

Stejné metody se používají k odstranění filmu z oken a parapetu. Nejrychlejší a nejefektivnější je odstranění ochranného materiálu pomocí speciálního nástroje "Admiral", který se vyrábí speciálně pro PVC povrchy:

 • Namočte parapet.
 • Držte po dobu 5-7 minut.
 • Vyjměte skleněnou keramickou škrabku a odstraňte film.

To vše se provádí několikrát až do úplného odstranění filmu. Pokud jsou znečištěné značky, pak článek „Jak čistit plastokenního parapetu “říká, jak je odstranit.

Abychom se neobtěžovali prací na odstraňování starého filmu, je třeba jej po instalaci oken okamžitě odstranit. Pak nebudou žádné potíže - snadno se odstraní, stačí jen trochu vytáhnout.

Je vhodné si uvědomit, že tato fólie je určena k ochraně materiálů pouze během přepravy.

Jak odstranit ochrannou fólii z plastových oken bez stopy

Po instalaci plastových oken zůstane na rámu ochranná fólie, kterou je třeba co nejdříve odstranit.

Proč spěchat?

Fólie, která je při instalaci potažena plastovými okny, je určena k ochraně povrchu okenních rámů před poškrábáním a drobným poškozením při přepravě a instalaci. Souhlasím, protože všechno se děje a zbytečná opatření nebudou zasahovat.

Závěs však spočívá v tom, že lepidlo, na kterém film spočívá, nemá velmi dobré fyzikálně-chemické vlastnosti a pod vlivem přímého slunečního záření po delší dobu (více než dva nebo tři měsíce nečinnosti hostitelů) se stává viskózní, je obtížné je přístupná odstranění.

K našemu velkému lítosti mnoho šťastných majitelů plastových oken tuto vlastnost nezná a v důsledku toho dostává problém ve formě potíží s filmem. Dnes budeme analyzovat možnosti pomoci těm, kteří jsou v takové nepříjemné situaci.

S pomocí budovy vysoušeč vlasů

Zdá se, že budování vysoušeče vlasů není běžným předmětem, ale s jeho pomocí může být snadnoodstranit starý ochranný film, tak otravné unavené oči majitelů.

Jediné upozornění: musíte být schopni ovládat vysoušeč vlasů a proud vzduchu by měl být nasměrován na film, nikoli na skleněnou jednotku. Existuje nebezpečí, že okna se budou deformovat v důsledku prudkého poklesu teploty a skleněné balení bude prasknout.

Proud teplého vzduchu je tedy nasměrován na film, začíná se rozpouštět a je snadno odstranitelný spolu s vrstvou lepidla.

Použijte specializovanou škrabku

Dalším bodem, který by měl být vyzkoušen jako čistící nástroj, je profesionální škrabka na čištění sklokeramických a plastových povrchů.

Užitečné rady!
Lze jej zakoupit v železářství nebo ve velkých hypermarketech, stojí to trochu. Při použití takové škrabky, nemusíte používat žádné speciální prostředky, kromě toho, že můžete zkusit dodatečně roztavit lepidlo s běžným fénem, ​​který prakticky každý v domě má.

Ale i to bude jistě nadbytečné: škrabka se se vším vyrovná, pokud jejím úkolem není odstranit velmi starý film na stejně starých oknech.

Obyčejná guma

Pokud se ukázalo, že se film roztrhl vlastními rukama, ale nechala stopy lepidla, můžete se jich snažit zbavit pomocí nejjednodušší gumy.

Ano, může se to zdát podivné, ale guma velmi často snadno mění skvrny lepidla na malé pelety, které se snadno odstraňujípovrchu.

Mimochodem, to platí nejen pro ochrannou fólii, ale pro všechno ostatní, na jejímž základě je lepidlo: elektrická páska, lepicí páska, dekorativní fólie a jiné předměty. Guma je tedy dalším hrdinou, který pomáhá čistit lepidlo.

Pokud nepomáhají bezpečné prostředky

Bohužel není vždy možné fólii a lepidlo čistit jednoduchými a bezpečnými prostředky. V takových případech, bohužel, je nutné uchýlit se k pomoci s rozpouštědly (“bílý duch” a podobně, to může být dokonce slabší).

Rada. Je velmi důležité přijmout preventivní opatření: odstranit ochrannou fólii, samozřejmě dobrou věc, ale vaše zdraví je důležitější. Při práci s chemikáliemi proto nezapomeňte zajistit přívod čerstvého vzduchu a také ochranu dýchacího ústrojí dýchacích cest.

Kromě toho může rozpouštědlo dobře zkazit vzhled okna a situaci lze opravit pouze zbarvením, ale není to vždy možné.

Aby produkt mohl fungovat, nemusíte jej vkládat na samotný film. Je třeba trochu vyzvednout ochranný povlak, najít volné místo a vypustit rozpouštědlo tam přístupným způsobem. Pak chvíli počkejte a po - zkontrolujte výsledek a pokuste se odtrhnout ochranný film.

Pokud se obáváte poškození oken, poraďte se se servisními pracovníky

V případě, že se majitelé obávají, že po vyčištění oken ztratí krásu a krásu, můžete bezpečněObraťte se na úklidovou firmu, která bude posílat speciálně vyškolené osoby, a oni zase budou dělat práci opatrně ... a pokud ne, budou nuceni zaplatit náhradu.

Bohužel, tato metoda není dostupná pro každého, ale stojí za to zvážit, zejména proto, že mytí jednoho okna není tak drahé, jak by se mohlo zdát.

Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný a vy jste se dozvěděl něco nového o tom, jak odstranit film z plastových oken. Nechte pohodlí domova vždy přinést jen pozitivní emoce a atmosféra doma upraví myšlenky pozitivním způsobem. Hodně štěstí!

Jak odstranit ochrannou fólii z plastových oken: špičky od mistrů

Rámy plastových oken jsou chráněny speciální fólií, která pomáhá chránit je před poškozením při přepravě a instalaci. Chcete-li odstranit fólii z PVC oken, je to docela jednoduché, pokud se provádí včas.

To je důležité!
Pokud jste s touto prací zpožděni, pak ji bude téměř nemožné odstranit. Pokud tedy film zůstane na povrchu po dobu nejméně 3 měsíců, budete potřebovat hodně úsilí a dokonce i použití speciálních nástrojů k jeho odstranění.

Ukážeme, jak odstranit ochranný film z plastových oken, aby nedošlo k poškození povrchu rámů.

Proč by měl být film okamžitě odstraněn?

Aby nedošlo k přemýšlení, jak rychle odstranit fólii z plastových oken, je vhodné ji ihned po montáži oken z PVC odstranit. Pokud vám chybí čas a začnete tuto práci pozdějiněkolik měsíců, spodní vrstva výrobku schne do profilu. V důsledku toho bude velmi obtížné je bez poškození seškrabovat.

Obtížnost při odstraňování materiálu spočívá v tom, že lepicí vrstva pásky pod vlivem slunce a vlhkosti mění řadu jejích vlastností.

Mezi hlavní faktory, které zvýší přilnavost, patří:

 1. Vystavení slunečnímu záření. Pokud odstraníte pásku z oken, která jsou na temné straně, můžete snadno a po 2-3 měsících, pak na slunné straně eed do okna okna za pár dní.
 2. Kvalita lepidla. Čím horší je lepidlo, které drží film k oknu, tím obtížnější bude odstranění. Při instalaci levných PVC oken je pravděpodobnost, že se s takovým problémem setkáte, mnohem vyšší.
 3. Vystavení teplému vzduchu. Pokud v zimě instalujete okna s dvojitým zasklením, materiál se bude sušit mnohem pomaleji, v létě tento proces několikrát zrychluje.

Jak odstranit fólii z plastových oken - účinné metody

Existuje mnoho metod pro odstranění ochranného filmu z povrchu skleněné jednotky.

Řekneme vám nejúčinnější a nejrychlejší, pomocí kterého odstraníte film 100% bez poškrábání okna.

Způsoby:

Stavba suterénu , považovaná za nejlepší lék. Hlavní věc je poslat zařízení přímo na rám, ale ne na skleněnou jednotku, která se díky tomu může stát pokryta prasklinami a dokonce i prasknutím při vystavení vysokým teplotám.

Lepicí páska se zahřeje, lepidlo se rozpustí, po čemž může být bezpečně odstraněno. Hlavním problémem je, že ne každý dům má sušičku. Běžný vysoušeč vlasů můžete použít zapnutím turbo režimu. Tato možnost vám však pomůže pouze v případě, že ochranný materiál není příliš přilepen k profilu okna.

Pomocí speciálního škrabákupro čištění skleněných keramických výrobků - takový nástroj nepoškodí plastový povrch.

Pozor!
S pomocí tenkého nože , ale zde musíte být velmi opatrní. Proces práce je následující: zvedněte okraj fólie nožem a pak ji pomalu odtrhněte rukama. Zbytky lepidla, jako v případě stop lepicí pásky, lze odstranit běžným detergentem a houbou na nádobí.

Rozpouštědlo je slabé.Pomocí tohoto nástroje můžete odstranit stopy z filmu. Ale musíme si uvědomit, že před použitím nástroje je žádoucí zkontrolovat neviditelnou část profilu.

Eraservám také může pomoci s filmem na okně.

Tuhý kartáča mýdlový roztok.

Při odstraňování lepidla budete také potřebovat minerální destilát. Nejlépe je však aplikovat mezi povrchem okna a filmem, a nikoli nahoře. Chcete-li to provést, vypáčte okraj materiálu, místo navlhčete médiem, počkejte několik minut. Poté bude materiál jednoduše odstraněn.

Použijte produkt Cosmophen, který lze zakoupit u profesionálů, kteří jsou do něj zapojeniinstalace PVC oken. Ten film dokonale odstraňuje. Je pravda, že nástroj má jednu nevýhodu - "Cosmofen" je silné rozpouštědlo a může zkazit plast. Proto by měl být používán co nejpodrobněji.

Pokud vám nic nepomohlo, je nejlepší kontaktovat specialisty úklidové společnosti, kteří mají ve svém arzenálu k dispozici veškeré nástroje a prostředky potřebné k provedení této práce.

Řekli jsme vám, jak odstranit opalovací krém z plastových oken. Připomeňme si, že je lepší to udělat hned, než čekat několik měsíců. Pokud se při opravách obáváte překrývání oken nátěrem, je lepší chránit rámy krycí páskou, kterou je mnohem snazší odstranit.

Jak odstranit fólii z plastových oken

Ochranná páska pokrývá rámy z plastových skleněných obalů, aby byly chráněny před prachem, nečistotami a poškrábáním během přepravy a instalace.

Z tohoto důvodu musí být ochranná páska odstraněna do 10 dnů po instalaci plastové skleněné jednotky.

Ale musíte vědět, jak odstranit fólii z plastových oken správně, jinak budete mít poškozené struktury, které budou muset být obnoveny nebo znovu instalovány.

Proč je obtížné odstranit film z okna?

Ochranná páska se skládá ze dvou vrstev, které jsou k rámu přilepeny speciálním řešením. Vnitřní nátěr je tenký, velmi těsný k plastovému profilu.

Začíná se ponořovat do jejího povrchu pod nímvlivem následujících faktorů:

 • ultrafialové paprsky;
 • použití lepidla s nízkou kvalitou při aplikaci ochranné pásky na rám;
 • Vliv tepla zvyšuje absorpci lepidla do plastu.
Dobrá rada!
Důležité! Než film odstraníte z plastových oken, správně naladěte proces tak, abyste nebyli nervózní a nespěchali.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud se rozhodnete odstranit ochrannou skořepinu ihned po instalaci, nebude tento postup trvat mnoho času a úsilí. Ale pokud to neuděláte včas - připravte se na práci několik hodin.

Jak odstranit fólii?

Než začnete tento postup a odstraníte film z plastových oken, rozhodněte se, co budete dělat.

Budete potřebovat:

 1. konstrukce nebo domácí vysoušeče vlasů;
 2. škrabka na čištění sklokeramických povrchů;
 3. denaturovaný alkohol;
 4. guma;
 5. akrylové rozpouštědlo;
 6. lakový benzín;
 7. znamená „Cosmofen“;
 8. znamená „Fenosol“.

Důležité! Nepoužívejte žíravá rozpouštědla k odstranění takového povlaku z rámu, protože by mohlo dojít k poškození plastového povrchu.

Jak odstranit fólii?

Pokud jste se rozhodli, jak vyčistit okna z filmu, pokračujte akcí. Postupujte podle následujících několika kroků.

Fáze 1
V této fázi odstraníte snadno přilnavý materiál:

 • Vezměte nůž.
 • Ořízněte je ochrannou páskoujemně, aby nedošlo k poškrábání.
 • Sejměte kryt z vnějšku a zevnitř rámu.

Fáze 2

 1. S těmito kroky se pára z malých ulpělých kusů páry odpařuje:
 2. Vezměte sušičku budovy.
 3. Zbývající materiál zahřejte.
 4. Vyčistěte je speciální škrabkou pro čištění skleněných a keramických povrchů.

Důležité! Proud vzduchu nesměřujte na sklo, nýbrž pouze na rám, aby nedošlo k poškození skla vlivem poklesu teploty.

Fáze 3
Před čištěním plastových oken ze zbytků filmu připravte mýdlový roztok a proveďte následující:

 • Vezměte hadr na prádlo.
 • Navlhčete v mýdlovém roztoku.
 • Otřete rám.
 • Počkejte, až se na něm objeví mýdlová kůra.
 • Sejměte suchým hadříkem.
 • Gumové těsnění otřete vlhkým a pak suchým hadříkem.

Jak čistit okna před ochranným filmem?

Za horkého a slunečného letního počasí mnozí položili na sklo opalovací krém, aby se chránili před světlými paprsky. Ale, bohužel, pod vlivem tepla a ultrafialového světla, materiál jí do povrchu okna. Na podzim a v zimě není taková úprava nutná a aby se zajistilo co nejlepší vytápění místnosti přirozeným způsobem, vzniká naléhavý problém, jak vyčistit okno opalovacího filmu. Pro zjednodušení tohoto postupu použijte naše tipy.

Metoda 1

Účinnost tohoto opatřeníZpůsoby, jak kontrolovat jejich zkušenosti, mnoho.

Chcete-li jej použít, postupujte takto:

 • Vezměte metan.
 • Nalijte ho do rozprašovače.
 • Sprej na opalovací krém.
 • Počkejte několik minut.
 • Podepřete okraj skořepiny nožem.
 • Postupně odstraňte.
 • V případě potřeby postup opakujte.
To je důležité!
Důležité! Odstraňte všechny lepící značky s Cosmofen nebo Fenosol.

Metoda 2

Nejúčinnější způsob čištění okna slunečního filmu.

Použít toto:

 1. Vyjměte parní generátor.
 2. Zahřejte povrch rámu s ním.
 3. Odstraňte materiál, který má být odstraněn, nožem.
 4. Odtrhněte ji bez zastavení.
 5. Odstraňte zbytky lepidla akrylovým rozpouštědlem.

Důležité! Místo parního generátoru můžete použít budovu nebo domácí sušičku.

Metoda 3

Pro tuto metodu budete potřebovat gumu k vymazání tužky a laku. Zvažte, že tento proces bude dlouhý a pracný, ale výsledek bude vysoce kvalitní.

Použijte následující nástroje:

 • Vezměte školu gumu.
 • Otřete a odstraňte z okna ochrannou fólii.
 • Odstraňte lepidlo s lakem.

Důležité! Pokud se neodváží použítjednu z možností, obraťte se na úklidovou firmu.

Pro tyto účely mají všechny potřebné nástroje a zařízení - s jejich pomocí mohou snadno vyřešit váš problém, jak odstranit starý film z plastových oken.

Jak odstranit film z plastových oken a parapetu: všechny účinné způsoby

Podniky vyrábějící kovově plastová okna dodávají své výrobky ochrannému filmu.

Jeho úlohou je chránit rám před prachem, nečistotami a škrábanci při skladování, přepravě a instalaci okenních bloků.

Poté se stává naprosto zbytečným a musí být odstraněn. Chápeme, jak to udělat.

Kdy odstranit ochrannou fólii

V ideálním případě je fólie odstraněna ihned po instalaci oken nebo několik dní poté. Pokud však opravy stále probíhají v interiéru a riziko poškození nebo znečištění rámů je velké, může být tato doba prodloužena.

Ale ne do nekonečna: po 1-2 měsících, zejména v horkém počasí, bude odstranění filmu obtížné. Pokud je nutné rámy namísto továrního nátěru chránit, lze je přelepit maskovací páskou - s jejich odstraněním bude mnohem méně problémů.

Proč se film lepí a neodlupuje se

Síla spoje mezi filmem a rámem ovlivňuje několik faktorů:

 1. Lepicí nátěr. Čím horší kvalita a levnější použité lepidlo, tím rychleji přilne k rámu.
 2. Teplota vuvnitř. Pod vlivem tepla se jak lepidlo samo, tak film začnou pomalu roztavit a doslova sníst do plastových rámů.
 3. Vystavení ultrafialovému záření. Stejně jako v případě tepla mění sluneční paprsky strukturu lepidla a filmu, takže se rychle drží na okénku.

Jak odstranit fólii z plastových oken: všechny možné způsoby

Dokonce i starý film je někdy poměrně snadno odstraněn, je těžké ho jen vyzvednout.

Věnujte pozornost!
V takové situaci dojde k záchraně všech tenkých a ostrých předmětů: nůž, nůžky na nehty, jehla nebo něco podobného.

Musí však pracovat opatrně, aby se neublížili a nepoškrábali plast rámu. Pokud to nefunguje, je čas začít radikálnější možnosti.

Bez ohledu na níže popsanou metodu je v procesu odstraňování fólie velmi důležité, aby nedošlo k poškození hydroizolačních a parotěsných izolačních povlaků umístěných na křižovatce rámů se stěnami a střechou.

Vysoušeč vlasů

Vysoušeč vlasů je přiveden co nejblíže a směruje proud horkého vzduchu do rámu. Pod vlivem tepla, vysušené lepidlo a film změknou a na čerstvých stopách se ochranný povlak stane skutečným, aby se zachytil a odstranil.

Praxe ukazuje, že je efektivnější nefoukat pod fólií, ale pod úhlem shora ve směru odtržení filmu.

Čím vyšší je teplota zařízení, tím efektivnější je způsob. Nejvhodnější je použít není dostatečně slabý.zařízení pro sušení vlasů a výkonný sušič budov.

Alternativou k vysoušeči vlasů může být ohřívač, pokud je jeho mechanismus působení rovněž založen na vyfukování horkého vzduchu nebo parníku na oblečení.

Rozpouštědla

Chemikálie pro ředění nebo rozpouštění barev, laků a jiných stavebních kapalin s největší pravděpodobností napomáhají odstranění filmu z plastového okna. Aceton (a dokonce aceton obsahující odstraňovač laků na nehty), lakový benzín a další kapaliny na bázi petrolejů, odstraňovače automobilového dehtu, speciální odstraňovače nálepek a další mohou fungovat.

Účinnost těchto prostředků v každém konkrétním případě může být odlišná, proto je lepší je otestovat empiricky.

Postup:

 • Odstraňte špičku filmu alespoň trochu. Pokud to nepomůže, pak alespoň narušte nebo jinak narušte celistvost filmu, jinak bude rozpouštědlo neúčinné nebo vůbec nepoužitelné.
 • Aplikujte výrobek - jemně nalijte, rozetřete štětcem nebo hadříkem.
 • Počkejte 2-3 minuty.
 • Vytáhněte okraj fólie a pokuste se ji odstranit z ošetřené oblasti.

Není-li žádný výsledek, přidejte rozpouštědlo a nechte stát po určitou dobu.

Po dokončení práce otřete rám vlhkým hadříkem, můžete s přidáním detergentu.

Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření - je-li v návodu pro nářadí doporučeno pracovat s rukavicemi a dobře větrat místnostto by nemělo být opomíjeno. V opačném případě můžete získat intoxikaci a chemické popáleniny kůže.

Lepicí páska

Tato metoda je nejúčinnější, pokud potřebujete odstranit malé malé kousky ochranného filmu z plastových oken. Je nutné řezat kus široké skvrny alespoň 4-5 cm dlouhé (menší velikost by bylo nepohodlné držet v rukou).

Přilepí ji na části rámu s fólií, opatrně je vyhladí a pak je velmi ostře vytáhnou. V ideálním případě by veškerá ochranná vrstva měla zůstat na pásku.

Používejte pouze papírové pásky (průhledné nebo barevné - nevadí). Nátěrové a oboustranné lepící pásky na textilním a papírovém podkladu jsou potaženy ne lepivým lepidlem.

Studená

Účinnost této metody je založena na vlastnostech mnoha polymerních materiálů, které se stávají tuhými a křehkými pod vlivem nízkých teplot. V případě ochranného filmu se lepidlo jednoduše vytvrdí a již nepřilne k rámu.

Dobrá rada!
Pokud během zimního období ve vaší oblasti dosahují mrazy minimálně -10 ° C, stačí jen počkat na chladné počasí a nechat rámy vychladnout správně otevřením oken v místnosti na několik hodin.

Pokud ne, můžete se pokusit ochlazovat problémové oblasti uměle aplikováním zmrzlé vody v lahvích a okamžitě se pokusit odstranit film. Účinnost této možnosti je však mnohem nižší.

Škrabka

Je-li film tak přilepenýsilně, že ani intenzivní tření s kartáčem vůbec nepomůže, zbývá použít ostrý předmět. Nůž k tomuto účelu se nehodí dobře - film bude třeba sejmout s hrotem po velmi dlouhou dobu a udržet úzký čepel je nepohodlný.

Můžete použít stavební stěrku, ale škrabka je ještě vhodnější pro sklokeramický povlak elektrických kamen. Plastové rámečky poškrábají ještě těžší.

Tuhý kartáč

V tomto případě se vyžaduje tvrdý, ale s výhodou nekovový kartáč. Ona aktivně tře povrch filmu, dokud není odstraněn. Alternativa ke kartáčku - kovová houba na nádobí. Vyrobený z tenkých kovových proužků, jako nůž nebo škrabka, odstřihne film, ale na rozdíl od nich to dělá jemněji, tj. s menším rizikem poškrábání plastového rámu.

Rostlinné oleje

Kdyby byl film sám odstraněn z plastového okna, ale na rámech zůstala lepivá vrstva lepidla, pomohly by rostlinné oleje.

Jsou hojně potřísněné na kontaminovaných plochách, ponechány několik minut namočené v kapalině a poté odstraněny hadříkem, houbou nebo kartáčkem. Můžete použít naprosto jakýkoliv rostlinný olej nebo lněný olej.

Samotný rámový olej musí být také odstraněn, jinak časem ztuhne a vytvoří tmavé a lepivé pruhy, na které se rychle usadí prach. Odstraňte zbývající olej může být mýdlo, mycí prostředek, aceton nebo alkohol.

Alternativy k ropě:

 1. tuhá houba smýdlový roztok;
  slabé rozpouštědlo;
 2. je společná kancelářská guma.Doporučuje se zvolit elastický struhadlo v barvě rámečků (tak, aby nezanechával skvrny).

Od otření gumou se zbytky lepidla a filmu vrhnou do velkých hrudek, které samy spadnou nebo se snadno odstraní prsty nebo vlhkým hadrem.