Hnědá plastová okna - výhody a výrobní princip

Plastová okna hnědá

Ahoj všichni čtenáři mého blogu! Když uslyšíte frázi „plastová okna“, objeví se v hlavě obrázek známých bílých nudných okenních rámů z PVC.

Ale ne každý ví, že ve skutečnosti mohou být naprosto jakékoli barvy nebo odstínu známého v přírodě. A dnes budeme mluvit o hnědých plastových oknech.

Světlé, neobvyklé okno může samo o sobě sloužit jako prvek výzdoby místnosti vašeho domu.

Takové výrobky jsou vyráběny na zvláštní objednávku, což vyžaduje dodatečný čas na jejich výrobu.

Hnědá plastová okna

Hnědá plastová okna jsou ideální pro venkovské nemovitosti. Většina lidí objednává plastová okna v bílé barvě.

Pokud však bílá barva nezapadá do vašeho interiéru, nebo chcete dát originalituve vašem domě si můžete objednat plastová okna různých barev. Výrobci oken mohou laminovat okna pomocí speciálních fólií, které jim dodají barvu.

Jedná se o novou metodu, při které se okenní profil kombinuje s barevnou laminovací fólií pomocí roztavené vrstvy speciálního lepidla. Moderní technologie zároveň učinily taková okna šetrná k životnímu prostředí. Splňují všechny požadované normy a mohou být použity téměř ve všech oblastech.

To je důležité!
Barvy plastových oken lze měnit: od neutrální, měkké až světlé, nasycené. Někteří výrobci nabízejí až 50 odstínů laminovaných oken.

Dodací lhůta se zvyšuje nejméně o dva týdny. Při výběru laminovací fólie zvažte následující: barva laminovaného okna bude o něco tmavší než barva zvoleného filmu.

Věnujte pozornost!
Měli byste pamatovat na to, že cena hnědých plastových oken vyrobených na zakázku bude vyšší než standardní výrobky, protože sériová výroba snižuje výrobní náklady. Okna na míru jsou vždy dražší.

Plastová okna hnědé barvy jsou nejblíže přirozené barvě dřeva. Současně se tato okna snaží podobat dřevu nejen barvou, ale i texturou, což opakuje i umístění dřevěných vláken.

Různí výrobci oken nabízejí jakotypicky několik standardních barev napodobujících dřevo. Například okna VEKO ve standardních barvách jsou vyráběna v barvách „zlatý dub“, „ořech“, „mahagon“. Představte si, jak krásně budou tato okna kombinována s nábytkem z těchto materiálů.

Velmi často jsou na lodžie a verandy umístěna plastová okna hnědé barvy. V kombinaci s květinovými vázami, proutěným nábytkem, takový design okna vám umožní vytvořit útulnou atmosféru, atmosféru venkovní rekreace. Taková okna můžete vždy kupovat v obvyklém pořadí, aniž byste ztratili čas.

Pro přizpůsobení nejen vnitřnímu, ale i vnějšímu provedení vašeho domova, lze použít oboustranné laminování - na obou stranách plastového okna se používá jiná barva. To platí zejména pro výstavbu soukromých chat s dokončením vnějších stěn různých barev.

Vnější dekorace domů z přírodního dřeva se úspěšně kombinuje s hnědými plastovými okny a životnost těchto oken je mnohem delší než dřevěná okna. Kromě toho všechny známé výhody plastových oken nad běžnými dřevěnými okny jsou jejich nejlepší tepelnou a zvukovou izolací.

Vlastnost vašich oken může být barevný profil v "hmotnosti". Toto je, když profil okna sám je zbarven, když je vyroben přidáním pigmentu ke směsi, ze které jsou okna vyrobena. S takovými okny bude dekorace vašeho domova jen dokonalá, ne jediné místo bez narušení designu designéra a harmonie situace.

Užitečné rady!
Barevná okna jsou vždy krásná a stylová, ale také praktická. Laminovací fólie po mnoho let neztrácejí barvu, jsou odolné vůči UV záření a chrání okna před poškrábáním a poklesem teploty.

I za ruských povětrnostních podmínek s prudkými výkyvy teploty vám barevná plastová okna vydrží mnohem déle než obvykle. Výrobci oken dávají záruku kvality po dobu 20 let při provozních oknech v teplotách od -80˚ do + 125˚С.

Neváhejte fantazírovat při vytváření interiérů vašich domů a plastová okna se stanou asistentem při realizaci vašich nápadů!

Výhody hnědých oken

Výhody hnědých oken

Hnědý profil okna je skvělou alternativou dřevěných oken.

Jsou skvělé pro zasklení budov různé architektury a účelu a harmonicky doplňují interiér téměř v každém stylu.

Rozmanitost odstínů vám umožní zvolit správnou volbu pro každý případ.

Zákazníci mají možnost koupit hnědá okna, jak hladká, tak vzorovaná, například „pod stromem“, napodobující dřevo různých druhů.

V tomto případě se také může lišit struktura povrchu profilu, může být hladká nebo reliéfní.

Použití laminovací fólie nejen mění barvu profilu, ale také poskytuje dodatečnou ochranu. Výsledkem je, že hnědá plastová okna vykazují zvýšenou odolnost vůči:

  • teplotní extrémy,nízké a vysoké teploty v rozsahu -80 až +130 stupňů;
  • účinky srážek a jiných atmosférických jevů;
  • vliv ultrafialového záření, v důsledku čehož nezmizí na slunci a nemění vnější vlastnosti po dlouhou dobu provozu;
  • účinky nečistot a prachu.

Okna tohoto druhu jsou praktičtější v péči, laminovaný profil má schopnost odpuzovat nečistoty, snadno se čistí. Na rozdíl od tradičních bílých nejsou na nich žádné skvrny ani otisky prstů.

Máte-li rádi hnědá plastová okna, ceny vám také vyhovují, můžete si vybrat profil vyrobený tak, aby odpovídal barvě dřeva různých druhů. V prodeji jsou plastová okna vyrobená z dubu, borovice, jedle nebo jednoduše příjemného světlého stínu, připomínajícího kávu s mlékem.

To je důležité!
Bez ohledu na to, jakou barvu profil používá pro výrobu PVC oken, hlavní věc je, že má vysokou pevnost, je vyztužena kovem, odolává teplotním změnám dokonale, nevydává žádné škodlivé látky při zahřívání a může vám sloužit nejméně třicet let.

Princip výroby hnědých oken

Princip výroby hnědých oken

Díky laminovací technice se objevila možnost získání oken různých barev.

Při výrobě profilu se pevně spojí s barevným filmem roztavením lepidlalátek.

Výsledkem je spolehlivá a trvanlivá monolitická struktura, která odolává vnějším vlivům a nemění její vzhled po celou dobu provozu.

Ve ​​své konfiguraci se hnědá plastová okna neliší od běžných. Mohou být vyrobeny z téměř jakéhokoliv tvaru a velikosti, s jakýmkoliv typem zasklení.

Na požádání lze okna laminovat na jednu nebo obě strany.

První možnost spočívá ve změně barvy PVC profilu pouze z jedné, vnitřní nebo vnější strany. Používá se v případech, kdy chcete dosáhnout souladu s celkovým konceptem interiérového designu, aniž by se změnil vzhled fasády budovy nebo naopak.

Jak hnědá je připevněna k plastovým oknům:

Všechny profily PVC jsou zpočátku bílé. A proces změny barvy se nazývá laminace, což vám umožní proměnit standardní bílý design na originální a neobvyklou hnědou.

Při použití laminovacího zařízení a lepicího prostředku na okenním profilu se nanáší speciální fólie. Tento film je považován za univerzální: nejenže může mít jakoukoliv barvu a odstín, je vyroben pod stromem nebo kovem, takže také plní ochrannou funkci.

Druhy laminovaných konstrukcí

Pro pohodlí klienta a pro zachování integrity konstrukce budovy, ve které budou instalovány barevné konstrukce oken, existují dva typy:

  • jednostranné. Takovéhnědá plastová okna mají na jedné straně hnědý povlak, na druhé bílá. To se provádí v situacích, kdy fasáda budovy zahrnuje použití okenních konstrukcí standardní bílé barvy a majitel bytu chce doplnit design místnosti barevným oknem.
  • obousměrně. Hnědá plastová okna tohoto typu mají na obou stranách stejnou hnědou barvu. Ideální pro venkovské domy, chalupy, kde můžete ukázat svou individualitu v designu fasády budovy.

Laminování jednoho z povrchů profilu.

„Rolování“ profilu barevného filmu se nazývá laminování. Film je tak pevně přilepen k povrchu plastu, který s ním tvoří celek.

Jedná se o nejtradičnější manipulaci změny barvy profilu, nebo spíše profil samotný zůstává bílý, pouze viditelná část vnější nebo vnitřní strany profilu je potažena filmem.

To umožňuje, aniž by to narušilo fasádu, vstoupit do okna ve stylu v každém bytě. A také v soukromých domech zdůraznit fasádu domu, a ze strany místnosti nechat všechno v klasických barvách.

Bez ohledu na barvu laminace, kterou si vyberete, se použijí všechny fólie, přesně podle všech technických předpisů. To je v souladu s technologií, která zvyšuje dobu výroby okna téměř dvakrát, ale zajišťuje, že film nevypadá a nevypadá s časem.

Laminování ze dvou stran na bílém podkladu.

Tato metoda laminování je přesně stejná jako prvnífólie se nanáší na obě strany na bílý plast. Vzhledem k oboustranné laminaci je důležité zapsat vnější barvu fasády domu, například pod „mořeným dubem“, a vnitřní barvu filmu ve světlých barvách, například „růžovou břízu“.

Věnujte pozornost!
Skvělý způsob, jak zdůraznit interiér, ale nezapomeňte, že základna je bílá, a pokaždé, když otevřete okno, bude bílý plast od konce křídla.

Trvanlivost laminovaného profilu dosahuje 40-45 let v důsledku odolnosti vůči atmosférickým podmínkám a poškození domácnosti. Filmy mohou být hladké nebo textur - je velmi výhodné, když potřebujete zvednout okna ve stejné barvě a struktuře jako nábytek.

Laminování profilu ve velkém.

Kashirovaniya nebo laminace - aplikace speciálního vícevrstvého filmu na povrch plastového profilu za účelem dodatečné dekorace.

Film má nejčastěji hnědý odstín a reprodukuje strukturu stromu. Hnědá plastová okna vyrobená tímto způsobem se vejdou do interiéru venkovského domu nebo jiné místnosti „pod stromem“.

Je zde něco jako maskování hmoty, v tomto případě se objednává speciální profil, z něhož se pak vyrábí plastové okno, které bude zbarveno nejen vně nebo uvnitř místnosti, ale také na konci rámu.

Na žádost čtenářeOkna jsou dodávána s příslušenstvím odpovídajícím barvě profilu nebo barvě laminátu. K dispozici vždy madla pro plastová okna hnědých a bílých barev, stejně jako „pod zlatem“.

To je důležité!
Laminovaná okna jsou zpravidla považována za nestandardní výrobky a vyžadují značný nárůst výrobního času.

Tato metoda předpokládá přidání speciálních pigmentů do surové směsi, které dodávají surovině požadovanou barvu, nejčastěji hnědou nebo karamelovou.

Můžeme říci, že dostupné barvy jsou omezeny na tyto dva odstíny. Poté bude film dle vašeho výběru aplikován na profil individuálně pro vaši objednávku. Samostatně, hnědý profil není na prodej!

Malování plastových oken v hnědém

Plastová okna v barvě hnědá

Ti, kdo chtějí, aby interiér a exteriér domu vypadali dokonale a stylově, by měli místo standardních bílých plastových oken instalovat hnědé okenní bloky.

Ve skutečnosti vypadají prakticky v jakémkoli stylu: od klasického až po ekologický styl, od východních až po středomořské motivy.

Kromě toho, bohatství a rozmanitost odstínů hnědé barvy vám umožní hrát fantazie a experimentovat s designem.

Plastová okna z PVC se získávají dvěma způsoby: lepením laminovací fólie a přidáváním pigmentu do bílého plastu během výroby.

Laminováníkvalita filmu není horší než u jiného typu barvení. Je odolný vůči extrémním teplotám, odolává různým povětrnostním vlivům prostředí.

Hnědá okna vypadají svěží a novější i v čase. Nemůžete to říct o bílém plastu. Prach a nečistoty na něm jsou okamžitě viditelné. Není to velmi pohodlné a ne vždy pohodlné.

Pokud jsou v domě instalována bílá bílá okna, lze je laminovat a obarvit do hnědé barvy. Plastová okna z PVC s laminovanou fólií jsou také odolná proti poškrábání, jako např. Hnědá plastová okna.

Hnědá okna jsou vhodná v mnoha stylech bytového zařízení.

Tak například ve středomořském stylu, spolu s růžovými, modrými a zelenými barvami, hnědý odstín vypadá jednoduše a elegantně. Tento interiér dává pokoj živost a romantiku.

Pokud jde o eko-styl, je zde vhodné použití hnědých okenních bloků. Jedná se o jeden z nejharmoničtějších stylů, kde můžete efektivně používat okna z hnědého PVC. Bílá, modrá a žlutá, spousta světla a prostoru v kombinaci s hnědými plastovými okny - perfektní.


Hnědá malovaná okna vypadají skvěle v klasickém, kancelářském a africkém stylu. Hnědá okna budou harmonická ve stylu vintage i v kancelářském stylu.

Díky výběru přírodních dřevin a široké škále odstínů hnědébarvy (od zlata po čokoládu), můžete dát design každého pokoje rafinovaný a nepřekonaný vzhled. Navíc dnes výrobci vyvíjejí okna s různými odstíny uvnitř i vně.

Hnědá okna harmonicky zapadají do fasád budov v jakékoli dekoraci: malovaná monochromatická okna, dřevěná dekorace nebo kámen.

Věnujte pozornost!
Vysoce kvalitní kovově plastová okna s těsností a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi - to je hodná náhrada za běžná dřevěná okna.

Nemusí být ročně tmeleny a malovány. V podzimním a zimním období nemusíte utrácet peníze a čas na jejich oteplování. Plastová okna ušetří peníze a váš osobní čas, a na oplátku poskytne pohodlí domova a útulnost.

Ceny hnědých plastových oken

  • Okno dvoukřídlé - německý profil asi 6 000 rublů.
  • Balkon z třílistého balkónu - od 17 000 rublů.

Plastová hnědá okna - původní volba

Okna plastová hnědá - originální volba

Standardní plastové konstrukce bílé barvy jsou nejběžnější a nejžádanější konstrukce, jsou levné a slouží dlouhou dobu.

Nicméně i tak pohodlný a praktický výrobek nemusí vždy odpovídat designu místnosti nebo místnosti, kde bude instalován.

A tady přijdou na záchranu hnědých plastových oken. Ihned po jejich vzhleduNávrhy odpovídají vkusu široké škály uživatelů. A není na tom nic divného.

Stylové a neobvyklé výrobky v hnědých barvách jsou ideální pro různé místnosti, balkony, lodžie, venkovské domy, chaty a vyznačují se optimálním poměrem „cena-kvalita“.

Kromě svého exkluzivního vzhledu jsou hnědá plastová okna považována za méně značková a vyznačují se dodatečnou odolností vůči různým vlivům, jako jsou sluneční světlo, nízké a vysoké teploty a vysoká vlhkost.