Volba stříkající na plastová okna

Dobrý den, milí přátelé! Jako majitel firmy pro montáž plastových oken vždy věnuji pozornost tomu, jak jsou tyto stavby montovány v soukromých domech a budovách pro různé účely.

A já jsem vytvořil názor, že kvalitní instalace pro některé společnosti ne vždy znamená elegantní provedení díla. Taková nedbalost je patrná okamžitě, jakmile se pohled dotkne pruhů (nebo je jejich nepřítomnost zaznamenána).

Plastová okna jsou oceňována také pro svůj bezchybný vzhled. Dosažení tohoto cíle bez použití šplouchání je podle mého názoru nemožné. A i když tento prvek není uveden v seznamu povinných, vždy věnuji pozornost možnosti jeho instalace.

Co jsou tedy záplaty, proč jsou potřeba a co by se mělo řídit při jejich výběru?

Jaké jsou důvody pro bičování?

V posledních letech stále více lidí instaluje plastová okna do oken svých domů a bytů. Žádné otázky: je to velmi praktické (z hlediska tepla, zvukové izolace a čištění) a prostě krásné. V hotové, hotové verzi vypadá plastové okno velmi krásné.

Při instalaci okna z plastu je však jedna věc, která může celou tuto krásu zcela zkazit: faktem je, že okno je upevněno v otvoru pomocí montážní pěny. I přes všechny své pevnostní vlastnosti nevypadá tato pěna velmi esteticky.

Kontakt s přímým slunečním zářením je nežádoucí - zhroutí se. A někdy se stává, že v nestandardním otvoru může být tloušťka vrstvy pěny velmi slušná. Co dělat?

Věnujte pozornost!
Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit. Můžete udělat staré staromódní způsob - omítka. Nebo tmel. Ale je to dlouho. A proces je velmi časově náročný a špinavý. Na pěnu můžete aplikovat speciální těsnicí materiál propustný pro páry. Také možnost, ale zaručit dokonale rovný povrch je poměrně obtížné.

Existuje moderní způsob, jak se při instalaci plastových oken stále častěji - instalace lamel. Také tento prvek se někdy nazývápodtrženým pruhem . Použití tohoto prvku umožňuje chránit šev sestavy před poškozením, stejně jako poškozeníaby celá konstrukce měla estetický vzhled a aby byla izolace kvalitnější.

Je možné namontovat předpřipravené pásy uvnitř i vně místnosti.

Tento dekorativní prvek má mnoho výhod:

 1. instalace krycí desky je velmi jednoduchá a každý ji může namontovat vlastníma rukama;
 2. dnes vyrábějí lišty z různých materiálů, což umožňuje dokonalé přizpůsobení prvku obecnému designu místnosti;
 3. barevné spektrum postříkání je velmi široké;
 4. velmi velký počet forem předstíraných lamel.

Jaké typy jsou

Dnes jsou předpjaté lišty (lamely) vyrobeny ze dřeva, kovu a plastu.

Kovové lamely

Jedná se o tyto typy:

 • pozinkované;
 • hliník;
 • potažený polymerem;
 • s ohebnými hranami.

Tyto lamely mají mnoho výhod: jsou trvanlivé, mimořádně spolehlivé, snadno se montují a vypadají moderně. Pro upevnění těchto pásů použijte samořezné šrouby doplněné přítlačnou podložkou.

Dřevěné lišty

Vyrábějí se ploché, hranaté a ve tvaru knihy. Lamely mohou být natřeny, lakovány nebo laminovány. Pro výrobu těchto pásů se obvykle používá borové dřevo.

V moderních bytech se používají jen zřídka. Častěji v dřevěných domech nebo při vnitřní úpravě "pod stromem". Pro instalaci používejte tekuté hřebíky nebo běžné samořezné šroubystrom.

Tyto produkty mají také mnoho výhod:

 1. atraktivní estetika;
 2. ekologická čistota;
 3. podstatná těsnost;
 4. dobrá pevnost.

Jediným minusem dřevěného falešného prkna jsou vysoké náklady.

Plastové lamely

K dispozici v pevném a pružném provedení. Tvrdé lamely jsou 3 a 6 m dlouhé lamely. Šířka každého pásu v rozsahu 20-100 mm. Pro spojovací materiál použijte samolepicí pásku nebo šrouby.

Pružná může být široká 20-70 mm. Může být také bílá nebo laminovaná. Jehňata jsou navinuta do rolí 30-50 m. Pro instalaci použijte samolepicí pásku, šrouby nebo tekuté hřebíky.

Stejně jako jakýkoli výrobek mají plastové šplouchání své nesporné výhody a nevýhody. Za prvé, zásluhy:

 • Nenápadnostpovětrnostních podmínek. Ten déšť, ten sníh - plast nezáleží;
 • Trvanlivost . Pokud je kvalita výrobku vysoká a je správně namontována, můžete na svahy dlouho zapomenout;
 • Estetika.Svah vypadá dokonale hladce a nejsou patrné žádné nesrovnalosti;
 • Pohodlíběhem přepravy a skladování. Role je mnohem pohodlnější než dlouhé pásky.
 • A nyní pro nedostatky. Jsou také k dispozici:

  1. omezení teploty během instalace. To znamená, že pokud je oprava v zimě, budete muset počkat až do teplých dnů s plastovými náplastmi;
  2. poměrně často se instalovaný výrobek znovu pokouší „otočit“ do role;
  3. Pružný plastový kryt lze použít pouze jednou. Pokud je výrobek deformován a musel být odstraněn, není možné jej nalepit zpět. Vzhledem k tomu, že lepidlo zcela ztrácí své vlastnosti. Je nutné vzít nový proužek.

  Montáž lamel

  kovové lamely jsou instalovány při jakékoliv teplotě - jejich vlastnosti se z tohoto důvodu nesnižují. Upevněte je šrouby. Instalace začíná na spodním okraji. Mezi prkna jsou spojeny. Překrývání. Na spojích úchytů se aplikuje vodotěsný tmel.

  Montáždřevěných lamelmá několik vlastností: aby se oba pásy navzájem spojily, měly by být odříznuty hadříkem v úhlu 45 stupňů. Připevněte lamela s tekutými hřebíky nebo šrouby na dřevo. Na křižovatce lamel se používá speciální tmel na ochranu dřeva před vlhkostí.

  Instalaceplastových lištse provádí v tomto pořadí:

  1. odstraňte prach a nečistoty z povrchu plastového okna a odmastěte jej;
  2. jsou změřeny rozměry okenního otvoru a šířka montážního švu;
  3. z role se odřízne kus s požadovanou délkou;
  4. Postupně se ochranná fólie odstraní z krycí desky a tyč se přitlačí k povrchu svahu.

  Pokud lepicí vrstva není konstruována konstruktivně na zadní straně plastového obložení, použijte tekuté hřebíky. Nanáší se lepidlona zadní straně výrobku, dát trochu suché a pevně přitlačené ke svahu.

  Podobně se upevňuje pevný panel z PVC. Na spoje mezi nimi se aplikuje bílý silikonový tmel.

  Jak odstranit stopy plaku

  Příležitostně se to děje takovým způsobem, že je nutné odstranit obložení, aby se provedly různé opravy nebo vyměnila tyč.

  Pokud jste výrobek připevnili ke šroubům, nevzniknou žádné problémy: stačí je odšroubovat a odstranit.

  Problém nastane, když odstraníte plastovou podšívku lepícím podkladem.

  Skutečností je, že vrstva lepidla prakticky všechny zbývá na svahu a rám plastového okna, na kterém vložka obložila. A jak odstranit toto lepidlo?

  Existuje několik způsobů, jak odstranit stopy lepidla. Pokud je povrch hladký a není na něm moc lepidla, můžete zkusit použít běžnou gumu.

  To je důležité!
  Měli byste si být vědomi toho, že odstraňování stop stříkající gumou je velmi pracný postup. A pokud potřebujete vyčistit velký povrch, tato metoda nebude fungovat.

  Další metodou je rostlinný olej. Faktem je, že pro lepení plastového obložení téměř vždy používejte lepidlo na bázi akrylu. No, stejně jako na skotské. A je známo, že rostlinný olej, když je smíchán s takovým lepidlem, mění svůjvlastnosti. A lepkavost prostě zmizí.

  Je-li nutné odstranit stopy po rozlití z velkého povrchu, mělo by být ošetřeno rostlinným olejem. Po několika hodinách se hmota, kterou bylo lepidlo, snadno odstraní běžným papírovým ručníkem.

  Tuto metodu nelze použít na těch plochách, kde se později plánuje opětovné připevnění samolepicího samolepicího popruhu. Clay prostě nebude fungovat. Ale pokud upevňujete uzávěr na šrouby, pak žádný problém.

  Máte-li plastový rám okna vyrobený z vysoce kvalitního plastu, můžete se pokusit odstranit stopy po nátěru bílým lakem nebo jiným rozpouštědlem. Předběžně vyzkoušejte na nějakém nenápadném místě, jak bude plastový rám reagovat na rozpouštědlo. Koneckonců je schopen rozpustit nekvalitní plast.

  Instalace plastových oken je charakterizována mezerou podél obvodu okenní stěny. Zpravidla se plní pěnou. Tato pěna poskytuje nezbytnou úroveň utěsnění spojů a pomáhá udržet teplo uvnitř místnosti a zároveň jej dokonale izoluje od hluku a vlhkosti venku.

  Samotná pěna je poměrně nestabilní stavební materiál vzhledem k vlivu počasí. Z tohoto důvodu je třeba ji co nejdříve uzavřít. Obvykle se to provádí pomocí vrstvy sádry nebo těsnicího materiálu propustného pro páry, který je spojen s barvou, což odstraňuje výše uvedený problém.

  Věnujte pozornost!
  Nejspolehlivějšítechnologickou metodou bude instalace speciálních lamel určených pouze pro plastová okna.

  Upevňovací prvky lze upevnit jak vně, tak uvnitř místnosti. To bude také sloužit jako zajímavé konstrukční řešení a umožní vám uzavřít všechny úkoly týkající se tepelné izolace a zároveň sloužit jako ochrana švů před zničením.

  Jak si vybrat?

  Kvalitní klapka je pravá klapka. Proto je třeba hledat takové pouze u výrobců kovových plastových oken. Každý z nich je povinen úspěšně harmonizovat se všemi okenními rámy, tj. jejich materiály by měly být stejné, aby dokonale doplňovaly interiér místnosti, nebo vnější část domu.

  Co je to?

  Stříkací desky mají velký modelový rozsah. Každý model má svůj vlastní tvar, barvu a je vyroben z určitého stavebního materiálu. Dodnes byly prezentovány modely ze dřeva, plastu a kovu.

  • Šplouchání ze dřeva vypadá jako plochý profil nebo má část ve tvaru rohu nebo knihu. Obvykle se pro tyto účely používá borovice a vyrábí se její laminace a barvení. K jejich upevnění je dostatek šroubů nebo hřebíků tekutého typu.
  • Očka typu PVC jsou vyrobena v modifikacích pružného nebo tuhého typu. Pružné typy jsou obvykle bílé a mají šířku 2-7 cm. Mohou být opatřeny speciální páskou. K dispozici pouze ve svitcích 30-50m.

  Seznamte se alaminované typy. Připevněte desky flexibilního typu buď šrouby, tekutými hřebíky nebo speciální páskou.

  Šplouchá samolepicí páskou

  Instalační práce mají teplotní omezení. PVC podšívka samolepicího typu v pružném provedení má lepicí vrstvu. Tato vrstva funguje kvalitativně pouze při teplotě 5+ stupňů. Při nízkých teplotách nemůže být spojen s vysokou kvalitou, jeho adhezivní vlastnosti jsou příliš redukovány.

  Tvrdé desky z tvrdého materiálu z PVC mají formu lamel, jejichž šířka je od 2 do 10 cm, zatímco délka se mění od 3 do 6 m. Hrana je ohebná nebo pevná. Široká škála barev, od bílé po plně laminovanou.

  Jsou připevněny šrouby a speciální páskou. Používají se uvnitř i vně. Jaké materiály jsou vyrobeny z kovových pásů?

  1. z hliníku;
  2. s horní vrstvou zinku;
  3. potažený polymerem;
  4. s ohebnou hranou;

  Kovové stříkance se liší od těch, které byly popsány výše, dlouhou životností, vysokou spolehlivostí a také skvěle vypadají. Montují se pomocí šroubů spolu s podložkou. S pomocí pružné hrany jsou tyto modely perfektně instalovány s ohledem na nepravidelnosti svahů oken různých typů, čímž se stávají kvalitní překážkou na cestě do chladu.

  Náklady na postříkání plastyokna

  Zvažte jejich cenové rozpětí ve vzestupném pořadí a sílu jejich vlastností. Nejdříve přicházejí pružné PVC stříkance, které dokonale chrání montážní švy. Jejich cena je od 20 rublů a závisí přímo na kvalitě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, včetně popularity značky, šířky a přítomnosti /nepřítomnosti samolepící vrstvy.

  Nejvyšší cena za metr této pružné pásky je 100 rublů. Podstatou úspor je malé množství přijatého odpadu a cena. Montáž se provede tak, že se požadovaný objem umyje z role, vypočítá se na celém obvodu okenního otvoru.

  Cena v případě tvrdých šplouchání do 50 rublů na metr čtvereční. Prodávají se neprodleně lamelami od 3 do 6 metrů, naopak objem stavebního odpadu může být významnější, vzhledem k pružnému typu PVC.

  Kovové lamely mají cenu 40 rublů za metr, v závislosti na materiálu jejich výroby a velikosti.

  Šplouchání plastových oken by měla být volena s ohledem na instalované skleněné obaly, jakož i na očekávání designu. Materiál, ze kterého je stříkací hmota zhotovena, by měl být vybrán pro materiál okna tak, aby jejich barva a kvalita odpovídaly vzájemnému vztahu geometrie a designu.

  Jak správně nalepit stříkající plastová okna, odrůdy, ceny

  A tak jste úspěšně nainstalovali PVC okno a vytvořili vnitřní svahy. Problém s vnější částí struktury však zůstal malou mezerou, kterou je třeba uzavřít.

  Tento problém se nejčastěji potýká s nájemci soukromých dřevěných, cihelných a jiných domů, kde se během výstavby neposkytuje čtvrtina. Jak problém vyřešit? Je to velmi jednoduché.

  Pro plastová okna se nachází speciální proužek, který je z polyvinylchloridu, který je přilepen k povrchu rámu.

  Šplouchání dvou typů:

  1. samolepicí;
  2. bez lepicí pásky.

  První verze pásky je mnohem jednodušší (není třeba používat žádné další nástroje), ale má nevýhodu - je poměrně tlustá, to znamená, že po nalepení na úzké zkoumání bude viditelný vyčnívající okraj okna.

  Lepidlo bez rozstřiku je obtížnější použít, protože se nejprve musí mazat látkou, což je dodatečná cena, schopnost zabarvení povrchu rámu, ale na konstrukci je prakticky neviditelná.

  Vyrábí se několik druhů ikon s různými vlastnostmi. Níže naleznete v tabulce přibližné výpočty. Ceny se mohou lišit.

  Tloušťka (mm) Šířka profilu (mm) Cena (rublů za metr) Délka (m.)
  1 20 27 50 každý
  30 30
  40 36
  50 43
  60 57
  70 67
  80 110
  1,8 80 125 40
  2 30 33 40 každý
  40 48
  50 52
  60 64
  70 78
  80 140

  Příprava konstrukce

  Před samolepením by měl být rám otřen prachem, odstraněn pěnový materiál, povrch by měl být zcela suchý, aby pás těsně přilnul k povrchu. Doporučuje se provádět samolepicí pásku při teplotách nad 5 stupňů Celsia, jinak lepidlo zamrzne.

  To je důležité!
  Poté, co bylo vše připraveno, je nutné odstranit ochrannou fólii z krycí desky, přibližně 10-20 cm a opatrně ji nalepit na ni nebo, pokud není samolepící, potřít ji látkou, pak ji připevnit (je lepší pracovat s rukavicemi, protože lepidlo je velmi rychlé a dobře "chytí".

  Já sám jsem dlouhodobě pracoval jako instalatér plastových konstrukcí a často jsem používal oba typy postřiku, proto bych vám z osobních zkušeností doporučil koupit samolepicí. Ať je to trochu znatelné, ale je to levnější a odolnější, a pokud to chcete změnit, je to velmi snadné. Je nutné pouze odtrhnout pásek, otřít a vložit nové.

  Dodatečná žádost

  Splash lze použít k uzavření spár několika konstrukcí, skrýt malé nepravidelnosti na svazích a pěně pod parapetem.

  Chcete-li shrnout

  Před nákupem je nutné změřit šířku mezery, až poté, co se získá. Bez ohledu na to, že skryjete vnější šev, bude bezpečně uzavřen.

  Splash pro plastová okna se vůbec nebojí teplotních změn, vysoké vlhkosti, ultrafialového záření, hub. V důsledku toho bude pěna spolehlivě chráněna a nebude podléhat zničení a vaše plastové okno bude mnohem krásnější.

  stříkance z PVC

  Navzdory spolehlivosti plastových oken a profesionalitě řemeslníků, kteří je instalují, mohou být v instalaci nějaké nedostatky, které přímo souvisejí s místem instalace. Aby se tyto nedostatky odstranily, slouží pouze jako splash na okna.

  Dřevěné okenní rámy jsou zpravidla poněkud tlustší než plastové, resp. Část surového povrchu zůstává na svazích a může být různá na šířku. Pro úplnost vzhledu a zajištění spolehlivosti oken je instalován plastový pás.

  Pokud na vnitřní straně slouží k estetickému vzhledu, pak je na vnější straně přidán čistě praktický aspekt. Tento materiál bezpečně pokrývá svahy a švy před účinky srážek, větru a teplotních změn.

  Věnujte pozornost!
  PVCSprej je plochý samolepicí pásek s těsněním a elastickým okrajem z bílého plastu. Vnitřní strana prkna má lepicí pásek, je potažena antiadhezivním filmem. Pružný pruh opakuje všechny nepravidelnosti povrchu, což zajišťuje dodatečné utěsnění mezer.

  Samolepicí podšívka použitá na vnějších a vnitřních drážkách mezi svahy a okny, jakož i další stavební spáry. Dávají stavbě hotový a dobře upravený vzhled. Tento produkt také zabraňuje zničení polyuretanové pěny v důsledku působení vlhkosti a slunečního světla.

  Šest bodů, proč je třeba, abyste ke svým oknům dostali CONSTANT!

  1. Snadná instalace a instalace!
  2. Primární PVC!
  3. Evropská kvalita!
  4. Spolehlivá ochrana montážního švu!
  5. Odolnost proti UV záření, atmosférickým podmínkám a nízkým teplotám!
  6. Měkká elastická hrana vyhlazuje drobné nerovnosti svahu a nevyžaduje použití tmelu!

  K dispozici jsou rozmetací desky různých šířek. Hlavní výhody samolepicích stříkance jsou: odolnost vůči UV záření, snadná instalace, pohodlné skladování. Montáž desky by měla být prováděna při teplotě +5 ° C. Pokud je nutné instalovat plastovou podšívku při nižší teplotě, pak je vhodné zahřát povrch pro lepení.

  Doporučená teplota aplikace: od -10 ° C do + 35 ° C. Před lepením při teplotě pod -10 ° C musí být montážní plocha zahřátá.budova fén.

  Výhody použití stříkance

  • vyhlazování malých nesrovnalostí ve svahu
  • UV odolnost
  • odolnost proti povětrnostním podmínkám
  • zachování estetického vzhledu plastu

  Díky těmto a dalším vlastnostem lamel doporučují odborníci při instalaci oken samolepicí plastové lamely. V naší společnosti jsou náklady na plochý panel již zahrnuty v ceně instalace plastového okna.

  Montáž lamel na plastová okna

  Především je třeba mimo dům. Mezera mezi rámem okna a otvorem je vytvořena pro vyplnění pěny, která se nakonec pod vlivem prostředí zhroutí. Štuk není také věčný a jeho oprava mimo výškovou budovu je velmi problematická.

  Stříkací deska spolehlivě chrání spoje před ultrafialovým zářením, vlhkostí a plísněmi. Zároveň slouží po mnoho desetiletí. Všechny vnitřní švy by měly být také uzavřeny, což výrazně zlepšuje vzhled okna.

  Dobrá rada!
  Pokud instalujete nová okna, informujte se u manažera, zda budou patche umístěny. V případě, že se rozhodnete aktualizovat stav již zavedených struktur, musíte změřit okno a koupit tolik metrů, kolik potřebujete.

  Cena je nízká: od 20 do 50 rublů za metr čtvereční. Zodpovědně přistupovat k výběru výrobce, některé čínské protějšky mohou stát méně, ale deformovat nebo zbarvit žlutěprocesu. Osvědčení výrobci plastových profilů a příslušenství nespadnou: Veka, Salamander, Roto.

  Desky, které hrají důležitou roli v tepelné izolaci a utěsnění, slouží jako vynikající ozdobný prvek. Všechny mezery a spoje (včetně vyčnívající montážní pěny pod okenním parapetem), oříznuté touto páskou, se stanou neviditelnými, a celá struktura okna se dokončí.

  Tento proces je jednoduchý a není přístupný ani pro odborníka. Zvažte to v krocích:

  1. Chcete-li začít, podívejte se na okno a svahy, změřte, kolik metrů potřebujete k uzavření všech švů;
  2. Po zakoupení potřebného materiálu připravte vzory požadované velikosti;
  3. Při demontáži ochranné vrstvy zatlačte lištu a žehličku po celé délce;
  4. Pokud je postříkání bez lepivé vrstvy, naneste lepidlo štětcem a rychle zatlačte lištu na místo.

  Musí být splněno několik podmínek. Práce by neměly být prováděny při teplotách pod +5 ° C. Povrch, na kterém chcete lepidlo nalepit, vyčistěte a odmastěte.