Výměna skla v plastovém okně

Výměna skla v plastovém okně

Zdravím!

Říká se, že lakomec platí dvakrát, ale existují situace, kdy je vše přesně opačné.

Jeden starší pár se k nám přiblížil ve společnosti.

Muž se točil, že v nevědomosti instalovali sklo do zimní zahrady s ochranou před UV zářením.

Z této zimní zahrady není žádný smysl, všechny květy uschnou bez ultrafialového záření.

Poradil jim, aby vyměnili sklo v plastovém okně. I když ne tak drahé jako změna celé konstrukce.

Poznáváte se v situaci? Pak budou informace pro vás užitečné, čteme.

Výměna skla v okně

Plastová okna se vyznačují praktičností, trvanlivostí a spolehlivostí. Ale někdy se to stanepoškození skla a je třeba jej vyměnit.

V některých případech je třeba zvýšit počet uzavřených komor a zlepšit zvukové a tepelné izolační vlastnosti a je také nutné vyměnit skleněnou jednotku. V těchto případech se zpravidla obracejte na odborníky na opravy plastových oken.

Věnujte pozornost!
Pokud jsou okna stále v záruce, může to udělat společnost, která je instalovala.

Existuje úzký názor, že výměna skla v plastovém okně je nemožná, a v případě potřeby by mělo být vyměněno celé křídlo. Výrobci a společnosti, které poskytují služby zasklívání balkonů, budou mít také prospěch z prodeje celého křídla nebo okna než jediného zasklení a nemají zájem přesvědčit vás o opaku.

Výměna skleněné jednotky v plastovém okně je možná. Je to skleněná jednotka, nikoliv sklo, protože je technicky obtížnější vyměnit jedno sklo. Kromě toho může v tomto případě do komory vnikat vzduch s vysokou vlhkostí, který následně způsobí vznik kondenzace.

Instalace nového bude stát mnohem méně než výměna samostatného skla.

V případě potřeby můžete tuto práci provést sami. Stačí jen opatrně odstranit poškozený a vložit nový. Úspěšná výměna skla v plastovém okně pomůže splnit všechny pokyny a správné pořadí práce, jinak můžete zničit design celého okna.

Výměna „do-it-yourself“

Vyměňteokno s dvojitým zasklením je o něco těžší, než se zdá na první pohled Budete potřebovat nůž a gumové kladivo. Nejprve musíte určit, kolik fotoaparátů má. To může být provedeno distančním rámem: pokud je rozdělen na dvě části, pak je balíček dvoukomorový, pokud je rám celý, pak je balíček jednokomorový.

Dále je třeba rozměry změřit. K tomu je třeba přidat 3 cm z každé strany do viditelné části skla a nyní si můžete objednat hotový skleněný balíček v každé společnosti, která se zabývá okny. Je důležité mít na paměti, že při měření je důležitý každý milimetr.

To je důležité!
Dokonce i nejmenší nepřesnost někdy vede k tomu, že balíček vyrobený podle vašich měření nelze instalovat do rámu. V tomto případě nebude zodpovědnost výrobce za vaši chybu nesena a musíte zaplatit dvakrát.

Proto je nejjednodušší použít službu měření ve stejné společnosti, kde bude objednávka provedena. Cena skla je ovlivněna jeho velikostí a kvalitou skla. Při výpočtu nákladů na tyto práce je také nutné vzít v úvahu výplatu odjezdu velitele objektu a dodání.

Sled prací

Výměna skla v plastových oknech poskytuje následující sled činností:

 1. Práce musí začít demontážními obrubami. Nůž musí být vložen pod korálek a pokusit se jej přesunout.
 2. Do výsledné mezery vložte plastový proužek.
 3. Při uvolňování těsnění je třeba uvolnit patku.Poté můžete rychle odstranit.
 4. Nejdříve odstraníme dlouhé boční obruby, potom spodní a teprve pak horní.

V této posloupnosti musí být provedeny úkony, jinak může sklo na vás spadnout. Je také nutné pamatovat na umístění každé kuličky.

Při demontáži obruby je třeba označit místa, kde jsou rozpěrky upevněny mezi skleněnou jednotkou a rámem okna, od té doby musí být umístěny na místě. Výměna musí být provedena v souladu s bezpečnostními předpisy a veškeré práce musí být prováděny s opatrností.

Okno s dvojitým zasklením má významnou hmotnost, takže bude obtížné vyrovnat se bez asistentů. Aby se zabránilo řezům, práce se nejlépe provádí v rukavicích. Pokud se rozhodnete změnit jednokomorovou na dvoukomorovou, pak by měla být nová patka širší než dříve.

Také pro výběr nových obrub je nutné znát značku profilu, ze kterého je okno zhotoveno, jinak nemusí být vhodné. Nová skleněná jednotka je vložena v souladu s předchozím uspořádáním vzpěr. Umístí se na určené místo a urychlí se rovnacími deskami.

Věnujte pozornost!
Pevnost a stabilita křídla proti průhybu závisí na správném provedení této operace. Shtapiki vložen v opačném pořadí: první, krátký - horní a dolní, a teprve pak - strana.

K tomu budete potřebovat gumové kladivo. Pokud ne, pak můžete použít obvyklé, ale musíte ji před prací navinout.hadr, aby nedošlo k poškození skla a obruby. Charakteristické klepnutí indikuje správnou instalaci obruby.

Vzhledem k tomu, že těsnění je připevněno přímo k patce, v tomto případě není nutné žádné jiné utěsnění. Po dokončení výměny se v případě potřeby provede seřízení listu na svorce a sepnutí. Veškeré práce na demontáži staré a instalaci nového trvá ne déle než 20-30 minut.

Výměna oken v oknech

Výměna sklenic v plastových oknech je mimořádně vzácná, protože tento druh práce zahrnující odborníky bude dražší než výměna celého skleněného dílu, a uchýlí se k tomu, když je nutné zachovat obzvláště cenné sklo (například vitráže).

Pokud si vyměníte sklo v plastovém okně sami, bude složitost práce poněkud zvýšena. Po vyjmutí skleněné jednotky by měla být umístěna na rovném povrchu se skleněnou stranou nahoru. Sklo lze řezat podél bočního povrchu ostrým nožem.

Ve skleněné tabuli bude umístěn distanční rám, který bude nahrazen novým rámem, který bude nalepen na oboustrannou pásku. Je nutné zajistit plnění rámu granulemi - odvlhčovači vzduchu. V opačném případě, když se teplotní rozdíl mezi okny zamlží.

Nyní je třeba pečlivě vyříznout další sklenici ve velikosti a snažit se ji nezbarvit zevnitř. Nainstalujte ho na silikonový tmel, který by měl být jemně namazán, navlhčen vodou. Posilikon schne, celá konstrukce je umístěna na místě a připevněna pomocí obruby, které jsou přibity gumovým kladivem.

Užitečné rady!
Mezi otvor a skleněnou jednotku zajistěte vložení plastových těsnění. Je důležité poznamenat, že výměna skla může být provedena pro úsporu energie nebo tónování. Můžete také instalovat dekorativní talíře, šňůry nebo falešné kryty, které budou skvělou výzdobou.

Okna s dvojitým zasklením mohou být tedy v případě potřeby zcela změněna. Stačí jen trpělivost a opravená plastová okna ochrání váš dům před chladem a hlukem na dlouhou dobu.

Výměna skla a příslušenství v plastovém okně

Poté, co byla plastová okna instalována v bytě nebo soukromém domě, byl každý uživatel schopen na základě osobní zkušenosti zhodnotit výhody a nevýhody PVC profilu.

Postupem času ztrácí každé okno své původní technické vlastnosti a pak je výměna skla v plastovém okně, těsnění nebo příslušenství nevyhnutelná.

V současné době je výměna okna s dvojitým zasklením stejně oblíbená jako instalace plastového okna. To je způsobeno buď špatnou výrobou výrobku, nesprávnou instalací nebo provozem. Výměna skla může být nezbytná v následujících případech:

 • mechanické poškození;
 • odtlakování;
 • pronikání vlhkosti do komory s dvojitým zasklením;
 • přání vytvořittónované, energeticky úsporné nebo tvrzené sklo.

Struktura skla

Než začnete vyměňovat skleněnou jednotku, musíte pečlivě prostudovat, co to je. Standardní jednokomorové okno s dvojitým zasklením se skládá ze dvou sklenic, mezi nimiž je rozpěrný rám. Komora uvnitř okna s dvojitým zasklením je naplněna suchým vzduchem nebo energeticky úsporným plynem.

Rám je připevněn k povrchu skleněným butyl, jedná se o vynikající tmel. Vysoušeč se nalije do dutého rámu, který absorbuje kondenzát a zabraňuje usazování na skle uvnitř komory. Po obvodu skleněné jednotky je celá konstrukce pečlivě utěsněna.

To je důležité!
V závislosti na počtu komor jsou okna s dvojitým zasklením jedno-, dvou- a tříkomorová. Plná výměna skla v plastových oknech může být vyžadována i při částečném porušení jednoho ze stavebních prvků.

Tříkomorová okna s dvojitým zasklením mají největší tepelnou ochranu, a proto se doporučuje instalovat pouze v těch oblastech, kde v zimě teplota klesne pod 30 stupňů. Okna s dvojitým zasklením mohou být instalována jak v otevíracích dveřích, tak se sklopným a sklopným mechanismem a ve slepém okně.

Výměna skla v hluchém okně

Za účelem výměny skleněné jednotky v matném okně je nutné postupně provádět následující práce:

 1. Odstraňte obruby ostrým širokým sekáčem a nožem na boty.
 2. Kpovrch skleněné jednotky připevníme přísavky s úchyty pro pohodlnější přepravu skla.
 3. Pomocí špachtle zavěste skleněnou jednotku a vyjměte ji z křídla.
 4. Na předem instalovaných obloženích v záhybovém rámu namontujeme novou skleněnou jednotku. V této fázi je velmi důležité zajistit, aby podšívka byla umístěna pod všemi tabulemi skla, to znamená, že má dostatečnou šířku.
 5. Pomocí lopatky se silikonovým hrotem vyrovnejte skleněnou jednotku podél obrysu gumového těsnění.
 6. Obruby klademe kladivem nebo plastovým kladivem - nejprve dolním, potom bočním, na konci horním.

Nezávislá oprava oken s dvojitým zasklením, oprava oken a výměna příslušenství umožňují majitelům likvidovat zbývající materiály podle vlastního uvážení. Pokud plánujete použít starý skleněný balíček v budoucnu, například jej nainstalovat do venkovského domu, doporučujeme jej zabalit co nejvíc opatrně a ihned jej přemístit na bezpečné místo.

Výměna skla v otevírací klapce

Při výměně okna s dvojitým zasklením v otevírací klapce odstraňte zasklívací lištu stejným způsobem jako u hluchého okna - nejprve horní, potom boční a spodní. Poté pomocí přísavek vyjměte skleněnou jednotku. Hlavní rozdíl od mrtvého okna je v místě skládacích můstků samotného listu.

Dálkové podložky musí zdvihnout křídlo ze spodního závěsunaproti hornímu rohu. V další fázi je provedena externí kontrola nové skleněné jednotky. Po obvodu by měly být všechny spoje zcela utěsněny, bez třísek a škrábanců.

Můžete použít silikonový tmel a utěsnit těsnicí vrstvu. Výměna skla v plastovém okně je dokončena instalací odstraněných lemů. Než začnete je bourat, měli byste se ujistit, že je křídlo volně otevřeno a zajištěno.

V případě potřeby se provede nastavení pomocí šestiúhelníku v oblasti horní a dolní smyčky. Výměna skla v rozbitém panelu Existují situace, kdy byla tabule během instalace poškozena a na jednom z okenních oken se objevila prasklina. V tomto případě není nutné měnit celou skleněnou jednotku, ale vyměnit pouze poškozené sklo.

Pro výměnu skla je nutné odstranit zasklívací lišty a odstranit skleněnou jednotku z profilu. Pro maximální pohodlí je skleněná jednotka umístěna na stabilní a rovnou vodorovnou plochu s rozbitým sklem nahoru. Pomocí klerikálního nebo stavebního nože se podél skleněného povrchu podél celého obvodu skleněné jednotky odřízne vrstva tmelu.

Následně se přímo mezi distanční vložkou (distanční vložkou) a poškozeným sklem řezá těsnicí hmota. Nejprve se doporučuje vyříznout oblasti s malými fragmenty a okamžitě je odstranit ze skleněné jednotky. Pokud je vnitřek sáčku ponechán čistý, bez prachu, nečistot a jiných nečistot, nemůžete se utěsnit.

Užitečné rady!
Pokud je výměna skla v plastuokna způsobila znečištění vnitřního povrchu rozebraného skla, musí se vyčistit a vysušit. Zajistěte, aby na skle nebyly žádné pruhy ani skvrny od vody. Po "utěsnění" skla tyto chyby nelze opravit.

V dalším kroku připravte celé nové sklo. Jeho rozměry se musí zcela shodovat s velikostí extrahovaného skla. Sklo je umístěno na rovném vodorovném povrchu, odmašťováno a vyčištěno detergentem na bázi alkoholu.

Starý tmel, umístěný na distančním rámu pod poškozeným sklem, by měl být také odříznut, aby byl následně pokryt novou vrstvou silikonového tmelu. Pro okna s dvojitým zasklením je nutný silikon a ne akrylátový tmel. Aplikuje se na samém okraji obvodu celého skla, který je instalován na skleněné jednotce.

Je-li barva silikonu bílá, nebuďte rozrušená, pod korálek nebude viditelná. Po rovnoměrném naplnění celého švu silikonem a zaschnutím jsou hrany skleněného obalu nalepeny lepicí páskou. Lepicí páska by neměla stát za patku, proto je nejlepší použít lepicí pásku o šířce nejvýše 4 cm.

Opravy oken, oken s dvojitým zasklením a příslušenství tak mohou být prováděny nezávisle doma. Hlavní je, abyste dávali pozor, aby se do skleněné jednotky nedostaly usazeniny prachu, nečistoty a fragmenty.

Pokud je jednotka rozbitého skla ještě nějakou dobubylo využito a vlhkost se do něj dostala, je nutné vyměnit výplň distanční vložky. K tomu je třeba rozebrat celou skleněnou jednotku a zcela vyměnit molekulární výplň. V případě potřeby lze vzdálený rám nahradit moderním analogem.

Dnes nejsou hliník, ale plastové rámy velmi oblíbené. Mají nejen zvýšené praktické vlastnosti, ale také mají nízký koeficient tepelné vodivosti. Abychom se chránili před náhodným poškozením skla a jeho následnou výměnou, doporučujeme vám neprodleně nainstalovat vysoce odolné tvrzené sklo nebo sklo s ochranným antivandalním povlakem.

Taková skla jsou co nejbezpečnější, což je velmi důležité pro rodiny s malými dětmi. Pokud do okna spadne fotbalový míč nebo těžká kovová hračka, sklo se nerozpadne na malé kousky, ale změní se jen na malou síťovinu.

Naléhavá náhrada stély v plastovém okně

Otázka od zákazníka

Dítě rozbité sklo. Vyměňte sklo v okně. Potřebuji vyměnit pouze jedno sklo v plastovém okně a to je vše.

Žádost o tuto práci je často dostačující. Podívejme se stručně, jestli je možné tuto práci udělat a co je k tomu potřeba.

K provedení této práce bude zapotřebí:

 • Odjezd do zařízení
 • Měření velikosti skla
 • Výroba skla na požadovanou velikost
 • Dodávka skla do objektu
 • Pracuje na výměnu sklaskleněná tabule

Postup pro výměnu skla:

 1. Demontáž staré skleněné tabule: pomocí speciálního nože se zasklívací lišty odstraní, což drží skleněnou tabuli v okně a stará skleněná tabule se vytáhne.
 2. Demontovaná skleněná jednotka se nachází na vodorovném povrchu.Nejvhodnější je dát na stůl okno s dvojitým zasklením.Pokud to není možné, výměna skla je možná také na podlaze.
 3. Poškozené sklo je řezané.Vyjmutá butylová šňůra a dvousložkový tmel.Distanční rám se vyčistí a odmastí.
 4. Je položena nová butylová šňůra.Sklo je na něm položeno a stlačeno co nejtěsněji.
 5. Uzavření nového skla těsnicí hmotou.

Nahrazuje tloušťku skla od 4 mm do 12 mm.Je možné vyměnit velké sklo.Záruka na těsnost okna s dvojitým zasklením je 6 měsíců.

Věnujte pozornost! ​​
Je důležité, aby zákazník pochopil následující: náklady na výměnu skla nebudou mnohem levnější než náklady na výměnu celé skleněné jednotky
.

Je to způsobeno dodatečnými náklady na materiál a časovými náklady pro velitele, aby nahradil sklo, protože práce stojí peníze a dobré pracovní náklady dobré peníze, proto je zpravidla mnohem jednodušší a čistší provést úplnou výměnu rozbitého skla.

Postup po stupních

Výměnu skla v plastovém okně lze provést pouze se ztrátou kvality skla.Toto opatření lze použít jako dočasné a \ ti když se rozbije pouze jedno sklo, je lepší zcela vyměnit celou skleněnou jednotku.

Pokud se rozhodnete vyměnit sklo v plastovém okně vlastníma rukama, budete potřebovat široký dláto nebo stěrku, gumové kladivo, silikonový tmel, silné gumové rukavice pro ochranu vašich rukou. Popsaná technologie je zobecněna, protože každý rám má své vlastní individuální vlastnosti, u některých provedení není možné, aby neprofesionální vyměnil sklo za neprofesionálního.

1. Skleněnou jednotku vyjmeme.První věc, kterou je třeba udělat, je odstranit obruby. Za tím účelem, počínaje prostřední částí, se obruby střídavě odpojí pomocí sekáče nebo nože, přičemž do výsledné mezery se vloží plastové těsnění.

Postupné rozšiřování mezery, zaklapnutí patky v drážce. Musíte začít s boční korálek a dokončit vrchol. Je nutné si pamatovat, kde byl instalován korálek.

2. Vyjměte sklo.Po vyjmutí zasklívací lišty se skleněná jednotka opatrně vyjme a položí na vodorovnou plochu se skleněnou stranou nahoru.

Sklo je řezané tenkým ostrým nožem, pak je třeba nožem odříznout celý tmel po obvodu. Ve skleněné tabuli je umístěn distanční rám, který může být nahrazen novým, lepením oboustrannou páskou.

3. Nasaďte sklo a nainstalujte sklo.Velikost řezaného nového skla. Nainstalujte nové sklo na silikonový tmel, který pak musí být vyrovnán, navlhčen vodou. Práce by měla být prováděna s velkou opatrností, aby nedošlo k jejímu vznikuskvrnu skla zevnitř.

Po vyschnutí silikonu je skleněná jednotka upevněna korálky, které jsou přibity gumovým kladivem, od rohů až po střed. První nastavit horní korálek. Mezi otvorem a skleněnou jednotkou je nutné umístit plastová těsnění.

Jak je nahrazení

Jedním z nejdůležitějších prvků každého okna je sklo. Jedná se o nejvíce křehké části, které vyžadují pečlivější pozornost než zbytek konstrukce. Někdy se stává, že sklo ve vašem okně nebo ve vnitřních dveřích může prasknout nebo se zlomit. V tomto případě je naléhavá potřeba vyměnit sklo v okně.

A to vyžaduje nejen estetickou stránku, ale i bezpečnost, protože ztráta skla může zranit vaše blízké i cizince, pokud je sklo na vnější straně. Proto je nutná výměna skla ve skle.

Také během provozu oken, jak plastových, tak dřevěných, může nastat situace, která bude vyžadovat naléhavou výměnu skla nebo drobnou opravu skleněné jednotky. Může se jednat o zasunutí skla v případě náhodného poškození, popř.

Vkládací sklo

Současně jsou různé typy oken opatřeny sklenicemi různé tloušťky, které lze upevnit několika způsoby. Každý z nich vyžaduje speciální znalosti a dovednosti. Proto nahrazeníVkládání skla a skla je lepší svěřit profesionálnímu mistrovi.

Vzhledem k tomu, že výměna skla v plastovém okně vyžaduje nejen rozměrnou a přesnou údržbu, ale i úplnou těsnost skleněné jednotky, doporučujeme Vám kontaktovat naši společnost a zavolat odborníky, kteří v den objednání vymění skleněnou jednotku.

Průvodci správně vyberou sklo, i když se mýlíte, protože většina oken má standardní velikosti. Naši specialisté mají navíc rozsáhlé odborné zkušenosti, které umožňují určit typ okna podle přibližné velikosti.

V případě potřeby lze sklo z materiálu odříznout a nainstalovat. Průvodce provede všechny operace na místě. Naši odborníci mohou nejen vyměnit sklo v okně, ale také změnit, například u dveří.

Vnitřní dřevěné dveře se skleněnými prvky nebo celoskleněnými dveřmi získávají stále větší oblibu. Umožňují proniknout světlem do tmavých koutů bytu a vypadají elegantněji.

Navzdory skutečnosti, že tvrzené sklo je instalováno v takových dveřích, které se vyznačují velkou pevností a bezpečností, může průvan nebo náhodné mechanické poškození ohrozit celistvost výrobku.

Stává se také, že po opravě nebo výměně nábytku jste chtěli „obnovit“ své dveře změnou vzoru na skle, vyměnit hladký povrch za vyražený, nebo změnit barvu skla. Naši specialisté budou brát v úvahu všechna vaše přání arychle a profesionálně vyměňte sklo ve dveřích.

Naši mistři vám poskytnou odbornou pomoc, pokud potřebujete vyměnit skleněnou jednotku. Koneckonců, při vkládání skleněné jednotky může být zapotřebí nejen v případě poškození, ale možná budete chtít zlepšit výkon zvukové a hlukové izolace vložením tříkomorové, atd. Namísto dvoukomorové skleněné jednotky.

Naše společnost garantuje vysokou kvalitu a přesnost všech typů prací spojených s výměnou skla a skla. Náklady na práci závisí na objemu, cenách materiálů a zůstávají na dostupné úrovni. Podrobnější informace získáte na telefonním čísle uvedeném na webu.

Jak vyměnit sklo v plastovém okně

I přes svou praktičnost a zvýšenou funkčnost mají plastová okna jednu nepříjemnou vlastnost - brýle jsou prakticky nechráněné a často se zlomí a zakryjí prasklinami. Pokud může být prasklé sklo pokryto speciálními kompozicemi, musí být rozbité sklo vyměněno.

Dobrá rada!
Nebojte se a zavolejte instalatéra - proces výměny skla v plastovém okně je poměrně jednoduchý a nevyžaduje od vás žádné speciální dovednosti. Ale pokud si nejste jisti svou vlastní silou, pak je mnohem logičtější, že výměnu skla v plastovém okně provedli odborníci.

Nejdříve musíte uvolnit deformované sklo z plastushtapikov. Okamžitě byste měli být upozorněni - pokud jste nedostali záruční servis na okna, nebudete schopni jej s intervencí obnovit. Pokud záruka není u konce - je lepší kontaktovat výrobce výrobku - takže ušetříte jak peníze, tak nervy.

V průběhu práce budeme potřebovat pouze malou stěrku a plastové těsnění (které lze zakoupit v každém obchodě s železářským zbožím). Samozřejmostí je předprodej nové skleněné jednotky, která se vejde do okna.

K odstranění poškozeného skla z rámu je nutné jemně stlačit zasklívací lišty špachtlí. Současně je důležité dodržovat bezpečnostní opatření - ujistěte se, že skleněná jednotka nevypadne a nepoškodí vás. Zvedněte patku tak, aby pod ní mohlo být vloženo plastové těsnění.

Opatrně vložte druhé těsnění na druhou stranu špachtle. Potom umístěte těsnění na různé konce skleněného perle. Desky opatrně zatlačte, dokud se korálek zcela neoddělí od rámu okna.

Tento postup se musí opakovat u zbývajících skleněných perliček a poté odstranit poškozené sklo. Po dokončení této operace můžete vložit novou skleněnou jednotku.

Výměna plastových oken

Pokud je sklo v plastovém okně prasklé nebo rozbité, doporučujeme jej co nejdříve aktualizovat. Když frivolní trhliny pomáhají skot, ale mělo by být považováno pouze za dočasné opatření. Promluvme si o tom, jak změnit sklookenní konstrukce podle pravidel.

Důvody, proč se okna kazí

Před pokračováním je nutné zjistit příčinu rozbití skla. To může být nespravedlivý přístup k výrobě plastových oken, což je nedbalý přístup ke kontrole kvality výrobků.

Jedním z hlavních důvodů je nesprávná instalace. Chyby během instalace mohou ovlivnit výsledek: sklo „vede“ z nesprávného rozložení zátěže v prvcích okenního systému.

To je důležité!
Životnost okna bude také snížena v důsledku špatných podmínek pro skladování a přepravu: mikrotrhliny jsou nevyhnutelné, což není snadné nebo nemožné si všimnout při nákupu
.

Proto je před nákupem plastové konstrukce lepší studovat vlastnosti místního trhu, shromažďovat informace o nejpopulárnějších a nejuznávanějších obchodech, společnostech pro instalaci oken. Nejdůležitějšími doporučeními jsou samozřejmě hodnocení zákazníků a zákazníků.

Okno s dvojitým zasklením

Počáteční fáze výměny skla v plastovém okně - měření. To lze provést pomocí standardní rulety nebo standardního pravítka (ale zde je třeba mít na paměti, že v tomto případě můžete snadno přiznat chyby a chyby).

Pokud existují doklady pro montáž okenní konstrukce a smlouvy na zakázku výroby, je to ještě jednodušší - obsahují všechny potřebné informace.

Vzorec 4 * 12 * 4 = 20 znamená, že jednáme o jednokomorovou skleněnou jednotku. Tloušťka skla4 mm, jsou umístěny ve vzdálenosti 12 mm od sebe.Číslo 20 je tloušťka celého výrobku v mm.Náklady na výměnu okna s jedním panelem jsou nízké.

Před odstraněním skla z rámu je nutné odstranit zasklívací lišty.Pro jejich demontáž je zapotřebí některá sada nástrojů:

 • plastové kladivo nebo kladivo;
 • nůž pro práci se silikony;
 • Sekáč;
 • stěrka

Výměna skla v okně

Obruby se odstraňují následujícím způsobem: pomocí rohu špachtle nebo sekáče, který je umístěn v lumenu, vytvořte mezeruširší, dokud se korálek nestane pohyblivým.Pak se dá snadno vyjmout z drážky.

Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý bod: je třeba označit všechny zasklívací perle perem nebo tužkou a označit také samotné okno.

Dalším krokem je vytažení skleněných podložek, jejichž úkolem je regulovat tuhost konstrukce.Označte je také.Značení je nezbytné, aby nedošlo k náhodnému zaměnění obruby a podložek, protože každý má své vlastní přísné místo.Pokud porušíte objednávku, sklo může v krátké době opět prasknout.

Instalatéři, kteří nemají dostatek zkušeností v oblasti výměny skla v plastových konstrukcích, mohou sledovat video, kde je celý proces jasně zobrazen.

V arzenálu stavitelů existuje další způsob, jak rozebrat sklo z plastového okna.Dláto a stěrka není nutné, můžete vybavit obvyklou sekeru.Jeho tenká a široká hrana pomůže rozdělitzatížení na obvodu skleněné jednotky je dokonce více rovnoměrné, při odstraňování obrub je minimalizováno riziko poškození konstrukce.

Nyní je čas vytáhnout sklenici. Pro tyto účely je lepší mít asistenta - skleněná jednotka musí být udržována, jinak by mohla náhodně spadnout a rozbít se na kováře. Vyrovnat se s tímto úkolem není příliš pohodlné

Výměna těsnění na oknech

Po vyjmutí rozbitého skla je nutné odstranit těsnění (dále jen „nové“). Sklo lze předat do zvláštního přijímacího místa, které se nachází v každém městě.

Nyní je to jen pro malé - poskytnout okno s novou skleněnou jednotkou. Zde se hodí všechny stejné sady nástrojů a pořadí provedení se provádí v opačném pořadí.

Věnujte pozornost!
Těsnění přilepené k rámu. Namontujeme okno s dvojitým zasklením. Vložky vložíme, přičemž se ujistíme, že jsou bezpečně skryty. Obruby instalujeme pomocí paličky nebo dřevěného kladiva (v žádném případě nesmí být používáno těžké tesařské kladivo!).

Děláme to opatrně, kontrolujeme sílu nárazu tak, aby nedošlo k poškození skla. Poslední bod - kontrolujeme spolehlivost designu, přirozenost práce jeho mechanismů.