Vlastnosti použití tříkomorového skla

Dobré odpoledne, čtenáři!

Jeden můj dobrý přítel odešel do práce na severu. Otec měl operaci a teď potřebuje drahé léky, aby si udržel své zdraví.

Můj přítel je řidič jeřábu, takže bez zaváhání využil příležitosti, aby vydělal dobré peníze, protože takováto profese je tam velmi žádaná.

Nedávno s ním komunikoval na Skype. Ukázal mi, jaká mocná okna jsou instalována v jeho domě.

Ještě jsem neviděl tříkomorovou skleněnou jednotku, protože jsou v našich zeměpisných šířkách vzácné. Velmi zajímavý.

Máte-li zájem, jste vítáni.

Plastová okna: dvou- nebo tříkomorová okna s dvojitým zasklením

Existuje názor, že čím více kamer ve skleněné jednotce, tím lépe. V tomto případě samozřejmě každý chce koupit PVC okna levně.

Vlastně jsou účelná již tříkomorová okna s dvojitým zasklením.pouze v drsných severních podmínkách.

Ve ​​středním Rusku jsou optimální dvoukomorová plastová okna.

Na trhu se však i nadále objevují pěti komor, což je v obytných budovách sotva odůvodněné.

Uvažujme, kolik plastových oken zlepšuje instalaci tříkomorových oken s dvojitým zasklením.

Nárůst počtu kamer ve skutečnosti zlepšuje tepelně izolační vlastnosti PVC oken. Zároveň však významně zvyšuje cenu a snižuje schopnost projít denním světlem.

Nejvhodnější je zvolit a koupit okna z PVC s takovými vlastnostmi, které umožní průchod alespoň 60% světla, a dvoukomorový balíček již pojme až 40% světla. Tříkomorové, samozřejmě, ještě více.

Kromě toho, s příchodem dodatečné kamery, významně vzroste hmotnost konstrukce, což nutně ovlivní provoz armatur, jejichž životnost bude významně snížena.

To je důležité!
Zvětšení komor zlepšuje tepelně a zvukově izolační vlastnosti PVC oken.

Aby se tomu zabránilo, je nutné rozdělit velkou tříkomorovou skleněnou jednotku na menší fragmenty (okenní listy), což povede k ještě většímu zvýšení nákladů na celé okno a větší ztrátu světla.

Výhody úsporného tepla jsou tedy vyrovnány cenou těchto oken s dvojitým zasklením a snížením jejich životnosti.

Většina odborníků zvažuje optimální dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, která jsou posílena některými technologickými zlepšeními.

Tak, aby se snížil zvuk atepelná vodivost může vnější sklo zesílit než obvyklé 4 mm a zvětšit vzdálenost mezi tabulemi ve vnější komoře. To poskytuje vynikající výsledky, téměř bez zvýšení ceny okna.

Je také výhodné používat speciální energeticky úsporné vnější sklo a vyplňovat prostory mezi skly inertním plynem.

Současně je třeba mít na paměti při instalaci plastových oken - instalace s nedodržením nezbytných požadavků může poškodit nejlepší konstrukční řešení.

Okna z PVC s trojskly jsou základem teplého domu

Plastová okna jsou praktická a bezpečná, jsou vhodná do všech prostor a mají dlouhou životnost, která může dosáhnout 30-40 let. Zároveň se snadno čistí a nevyžadují dodatečnou péči.

Plastová okna jsou skvělým řešením pro lidi, kteří si váží svých peněz, času a úsilí.

Plastová okna se dnes liší nejen v profilech, ale také v oknech s dvojitým zasklením, kterými jsou jednokomorová, dvoukomorová a tříkomorová.

Co je to tříkomorová skleněná jednotka a kde se používá?

Tříkomorová skleněná jednotka se skládá ze 4 skleněných pásů spojených vzdálenými rámy, které tvoří tři vzduchové prostory, chránící před tepelnými ztrátami a pronikáním studeného vzduchu do místnosti.

Okno se čtyřmi skleněnými tabulemi je proto praktičtější než okna, která se skládají z jednoho skla.

určené pro místnosti se zvláštními podmínkami. Pokud se obydlí nachází v blízkosti prašných silnic s hustým provozem, můžete se chránit před hlučným hlukem a prachem pomocí tříkomorových oken s dvojitým zasklením.

Navíc jsou ideální pro drsné klima. V Rusku, v zimě, mnoho obyvatel zmrazit ve svých bytech. Ale je zde vynikající řešení tohoto problému - instalovat tříkomorová okna, která zadržují teplo v místnosti a nepropustí chlad.

Okna s trojkomorovými okny s dvojitým zasklením lze tedy použít tam, kde je nutné se zbavit vnějšího hluku a škodlivých plynů a výfukových plynů, které v místnosti způsobují nepohodlí.

Jsou ideální jak pro městské byty, tak pro veřejná prostranství. Okna století s trojkomorovými dvojskly jsou schopna chránit místnost před nepříznivými vnějšími vlivy na správné úrovni.

V naší společnosti můžete za přijatelnou cenu zakoupit tříkomorová plastová okna století.

Výhody nákupu plastových oken s tříkomorovým sklem

V širokém sortimentu naší firmy jsou prezentována různá okna včetně tříkomorových oken.

Stolní okna se 3-komorovým sklem jsou stylovou výzdobou vašeho domova a zároveň poskytují výrazné úspory energie.

Instalace našich oken, máte okamžitě pocit, že dům je teplý a tichý.

Navíc ve vzduchuKamera je umístěna speciální látkou s vlastnostmi absorbujícími vlhkost, která zabraňuje tvorbě kondenzátu uvnitř skla.

Posílit bariéru proti prachu a vlhkosti a speciálním tmelům, které se používají při instalaci plastových oken.

Výhody oken z PVC z PVC s tříkomorovou skleněnou tabulí jsou:

 • vynikající schopnost přenosu světla ze skla;
 • jednoduchost a spolehlivost při provozu;
 • odolnost proti korozi;
 • ergonomické ovládací prvky;
 • bezpečnost;
 • ochrana před prachem, výfukem automobilů;
 • maximální zvuková izolace;
 • vysoká kvalita;
 • dostupné ceny.

Kromě toho mohou naše montážní týmy rychle a efektivně instalovat plastová okna jakékoliv složitosti v různých místnostech.

Užitečné rady!
Současně má instalace tříkomorových oken řadu odlišností a vlastností, které musí být zohledněny.

Pouze odborníci mohou instalovat okna kvalitativně a spolehlivě, protože jsou těžká, což znamená, že jsou zapotřebí speciální konektory a další prvky. V některých případech může být nezbytné posílit otevírání okna.

Tříkomorová skleněná jednotka

Pokud jde o skleněnou tabulku, mluví především o počtu kamer ve své konstrukci. A je to zcela pochopitelné, protože počet mezilehlých dutin ovlivňuje mnoho kvalitativních ukazatelů okenního systému jako celku. A především na tepelnou a zvukovou izolaci.

Lidé daleko od světa okenních výrobků často zaměňují tříkomorová a dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, což nepochopuje význam slova „kamera“. Mnozí se proto domnívají, že tříkomorová skleněná jednotka je designem jejich tří sklenic. A to je v zásadě špatné.

Komora je dutina mezi tabulemi okenního systému, naplněná vzduchem nebo inertním plynem.

Když tedy hovoříme o tříkomorové skleněné jednotce, jedná se o konstrukci čtyř sklenic a tří vzduchových dutin mezi nimi.

V našem katalogu se můžete seznámit s tříkomorovými dvojskly nabízenými výrobci okenních výrobků.

Kromě toho zde můžete vybrat společnost, která poskytuje instalační služby pro tyto systémy v Čeljabinsku.

Konstrukce tříkomorové skleněné jednotky

Tříkomorová skleněná jednotka je konstrukce ze čtyř sklenic, oddělených rozpěrkami se třemi kamerami. Každá z dutin je naplněna vzácným vzduchem.

Hliníkové rozpěrky umístěné podél obrysu jsou obvykle vyplněny speciálním nástrojem - silikagelem. Je navržen tak, aby absorboval vlhkost a sušení vzduchu uvnitř komory.

Místo toho lze použít i jiné látky s podobnými vlastnostmi. Suchý vzduch nejenže zamezuje zamlžení na vnitřní straně skla, ale má také vyšší tepelně izolační vlastnosti.

Spoje oken systému s dálkovým ovládánímRámy jsou zpracovány vysoce kvalitním tmelem. To zabraňuje tomu, aby se konstrukce dostala dovnitř vlhkosti.

Věnujte pozornost!
Tento typ skleněných obalů se zpravidla používá v oblastech s drsným podnebím.

Další použití je v situacích, kdy je nutná ultrazvuková izolace. Taková okna budou například vynikajícím řešením, pokud žijete nebo pracujete v blízkosti železnice nebo rychlostní silnice.

Výhody tříkomorového okna s dvojitým zasklením

 • vysoká tepelná izolace;
 • vlastnosti s vysokou hlukovou izolací;
 • odstranění možnosti tvorby kondenzátu v důsledku použití nejpodobnějších konstrukcí speciální látky absorbující vlhkost uvnitř komor;
 • spolehlivá ochrana proti prachu a vlhkosti způsobená použitím speciálního těsnicího prostředku aplikovaného po celém obvodu skleněné jednotky;
 • vysoká odolnost proti mechanickému poškození: je velmi obtížné takové okno rozbít.

Nevýhody tříkomorové skleněné jednotky

 • hmotnost konstrukce, což komplikuje proces její instalace;
 • nemožnost zasklení systému s velkým světelným prostorem v důsledku hmotnosti konstrukce. Pokud stále vyrábíte velké okno s touto skleněnou jednotkou, pak pro splnění všech nezbytných požadavků na pevnost, tuhost, stabilitu abezpečnost bude muset být rozdělena do několika malých oken;
 • krátká životnost v důsledku značné hmotnosti a v důsledku toho velké zatížení a tlak na rám okenního systému;
 • rychlé rozbití příslušenství, které je také způsobeno vysokým zatížením v důsledku velké hmotnosti skleněné jednotky;
 • snížení propustnosti světla o 30% v důsledku velké tloušťky skleněné jednotky;
 • vysoké stavební náklady.

V současné době nejsou trojkomorová okna s dvojitým prosklením příliš populární. Jedním z hlavních důvodů je nedostatek nutnosti je instalovat, což je vysvětleno klimatickými podmínkami většiny území Ruské federace.

Tyto stavby budou velmi důležité pro regiony Dálného severu. Pro větší část regionů naší země postačuje dvoukomorový skleněný obal.

Mnozí proto vyjadřují opodstatněný názor, že nemá smysl v přeplatku za funkce, které nepřináší mnoho praktických výhod.

Nahrazení dvoukomorového skla

Skleněná jednotka je hermeticky spojené sklo s vysokou tepelnou izolací a zvukovou absorpcí. Velké množství našich klientů přichází k nám, abychom jim mohli pomoci s opravami oken s dvojitým zasklením.

Ne každý však chápe, co je to skleněná jednotka, která je součástí konceptu „opravy skleněných jednotek“.

Nejčastěji zmatené sklo s okenní jednotkou. Ale vOkno s dvojitým zasklením je ve skutečnosti hermetická konstrukce skládající se z několika sklenic.

Pokud by se tedy okno rozbité nebo popraskané, nejlepší možností by bylo jeho úplné nahrazení. Doma opravte sklo je nemožné, musí být vyměněno.

Pokud problém není ve skleněné jednotce, je nutné objednat opravu plastových oken.

Proč je nutné vyměnit dvoukomorovou skleněnou jednotku za tříkomorovou?

Dvoukomorovou skleněnou tabuli budete muset vyměnit v případě, kdy:

 • v okenním křídle narazilo okno s dvojitým zasklením;
 • na skle jste našli praskliny;
 • Dvoukomorovou skleněnou jednotku je třeba vyměnit za tříkomorovou.

Trojkomorová okna s dvojitým zasklením se skládají ze 4 sklenic, které jsou odděleny rozpěrkou. Obvykle se používají dvojitá okna ve standardních PVC oknech.

Jak množství skla, které má konstrukce, tak tloušťka skleněné jednotky závisí na hodnotách izolace a zvukové izolace. Ve srovnání s dvoukomorovými, tříkomorovými dvojskly mají lepší vlastnosti.

Při výběru skleněné jednotky věnujte pozornost tloušťce skla. Silnější brýle budou mít nižší tepelnou vodivost, což znamená, že bude teplejší ve vašem pokoji. Vzdálenost mezi panely také ovlivňuje tepelnou vodivost.

Můžeme vám poskytnout službu výměny dvojskel. Máme vlastní výrobu, takže můžeme udělat oknajakýkoliv design, tvar, s libovolným počtem sklenic.

Pro objednání výměny skla, skla, zavolejte nám. Měřič okamžitě přijde k vám, kdo provede všechna měření a odhadne množství práce.

To je důležité!
Náklady na tuto službu lze zkontrolovat u odborníka, protože celá práce může zahrnovat několik postupů.

Skleněnou jednotku budeme moci vyměnit v jakémkoli okně: slepé dveře, které se otevírají. Jsme si dobře vědomi nepříjemností, které může poškodený skleněný balíček přinést, takže naše pomoc bude rychlá.

Při výměně jedné skleněné tabule za druhou je třeba rozhodnout o typu skla. Náš personál Vám poradí, jaký typ pobytu je, aby byla zajištěna nejlepší tepelná izolace.