Jak odstranit ochrannou fólii z plastových oken

Rád bych viděl všechny na mém blogu!

Po instalaci plastových oken ne všechny z nich okamžitě odstraní film. A marně!

V nově postaveném domě bylo nutné pozorovat více než jednou, protože nájemci si ho otírají mokrými hadry a snaží se ho škrabkou škrabat, protože si okamžitě neuvědomili, že je nutné ji ihned po nákupu odstranit.

Ale co říct, protože mnoho lidí kupuje byty již poté, co měla čas vyschnout film.

Proto buďte ostražití, přečtěte si užitečné tipy k účinným metodám čištění a okamžitě je v praxi otestujte.

Jak odstranit fólii z plastových oken?

Výrobci zapisují na profily ochranných fólií, že je nutné odstranit fólii z kovových plastových okenních konstrukcí ihned po montáži. Z několika důvodů je však tento požadavek často opomíjen.

Ochranný povlak chrání konstrukci před kontaminací, která nevyhnutelně nastane během opravy nebo konstrukce.

Například fólie může být užitečná při navrhování svahů, vnější izolaci skříně, provádění dekorativních prací.

V takových případech zůstane adhezivní složení filmu na rámcích delší a delšíztvrdne. To komplikuje proces separace filmu a samotné lepidlo spočívá na oknech ve formě neestetických černých skvrn.

Jak tedy odstranit fólii z plastových oken?

Dobrá rada!
Tento problém lze řešit ve dvou fázích postupným uplatňováním mechanických a chemických metod.

První odstraní film sám, zatímco druhý se bude zabývat přímo lepidlem.

Za účelem dosažení nejlepšího účinku je proto vhodné projít oběma fázemi. Tento přístup vám umožní efektivně se zbavit problému a vyhnout se škrábancům na oknech.

Ochranný povlak tak lze bezpečně odstranit třemi nástroji:

 • škrabka na čištění sklokeramických kamen;
 • průmyslový vysoušeč vlasů (je také povoleno používat vysoký výkon domácnosti);
 • školní guma.

V prvním případě by měla být fólie pečlivě oddělena ostrou hranou škrabky. Vzhledem k tomu, že toto zařízení je určeno pro sklokeramiku, je pravděpodobnost poškrábání oken poměrně nízká. Ale při práci je třeba se starat.

Druhá možnost je považována za bezpečnější a spolehlivější. Horký vzduch musí zahřívat utěsněný povrch.

Je důležité, abyste to nepřeháněli, aby se fólie neroztavila a nedržela pevně na konstrukci. Stále teplý povlak se odstraní jedním jistým pohybem. Pokud je to nutné, okraj může být zaháknut ostrým předmětem.

Odstranění filmu gumou na první pohledVypadá to docela exotická metoda. V praxi bude tato metoda vyžadovat mnoho úsilí od vás, ale PVC profil jistě zůstane nedotčen.

Pro odstranění fólie z plastových oken však použití jediné mechanické metody nestačí.

Po fyzickém oddělení filmu zůstává na okenních rámech lepidlo, které je pevně připevněno ke konstrukci. Pokud kompozice nemá dostatek času na zaschnutí, můžete to udělat s běžným hadříkem pro domácnost a mýdlovou vodou.

Dobře navlhčený hadřík by měl silně otírat kontaminované oblasti. V některých případech však budete potřebovat výkonnější nástroje. Chemické látky COSMOFEN 10 nebo FENOSOL tak fungují dobře. Jsou dobré, protože kromě přetrvávajících nečistot mohou odstranit i drobné škrábance.

Můžete také použít "Nanoflex P-12" - nástroj pro čištění zařízení. Za zmínku stojí, že uvedené metody odstraňování ochranného nátěru jsou vhodné pro všechny prvky okenních konstrukcí. Adhezivní kompozice v nich se zpravidla používá stejně, což umožňuje použití stejných nástrojů pro práci s rámy, dvojitými okny, parapety, doplňky.

To je důležité!
Před odstraněním fólie z plastových oken je nutné dokončit veškeré stavební práce v prostoru otvoru.

Na závěr konstatujeme, že před odstraněním fólie z plastových oken je nutné dokončit veškeré stavební práce v prostoru otvoru. Dlouhodobě tak můžete udržet atraktivní vzhled staveb.

Samozřejmě, prokromě těch prací, po kterých nebude možné fyzicky odstranit film.

Odstraňte film, pokud se neprovádí okamžitě?

Rámy kovových plastových oken jsou chráněny speciální fólií, aby byly chráněny před nečistotami, škrábanci a jinými škodami při přepravě a instalaci.

Vyjmutí fólie z kovových plastových oken je velmi jednoduché, pokud tak učiníte včas, tzn. ihned po instalaci oken.

Pokud jste z nějakého důvodu odložili, může být odstranění filmu velkým problémem. Podle návodu je nutné fólii po instalaci plastových oken odstranit po dobu 10 dnů.

Pokud toto období zvýšíme na měsíc nebo dva, pak se s největší pravděpodobností nic nestane. Pak, když film zůstane na rámech po dobu 3 měsíců nebo déle, bude to trvat hodně úsilí na jeho odstranění.

Proč tento problém vzniká? Ukazuje se, že ochranný film se skládá ze 2 vrstev a je nalepen na rámy speciálním lepidlem. Při působení tepla a slunečního záření se tenká vnitřní vrstva filmu rozkládá a přilne těsně k plastu.

Oddělení povrchové vrstvy filmu není tak složité jako vnitřní.

Důvody pro zvýšení přilnavosti filmu k rámu:

 1. Činnost ultrafialových paprsků. Jakmile film na oknech umístěných na stinné straně budovy může být odstraněn i po několika měsících, pak se na slunné straně začne absorbovat do rámu během několika dní.
 2. Kvalita lepidla. Čím nižší je kvalita lepidla, které drží film, tím těžší je odtrhnout. V případě instalace levných kovových plastových oken je možnost setkat se se špatným lepidlem vyšší.
 3. Vliv tepla. Pokud jsou okna instalována v zimě, film začne později zasychat. V létě se to stane velmi rychle.

Nakonec se zamyslíme nad tím, jak odstranit fólii z kovových plastových oken, pokud nebyla odstraněna včas.

 • Použijte sušičku budovy. To je nejlepší způsob, jak odstranit film. Hlavní je poslat ho do rámu, ale ne do skleněného obalu, jinak má možnost prasknout z poklesu teploty. Film se zahřívá horkým vzduchem, rozpouští se a snadno se odstraňuje. Jediný problém je najít sušičku. Někteří se snaží použít obyčejný, v turbo režimu. To může být korunováno triumfem pouze tehdy, když film není zcela dodržen.
 • Obraťte se na úklidovou firmu. Převážná část těchto firem má podobnou službu, zatímco pro to mají zařízení: sušičku budov, speciální škrabky a čističe. A dovednost při řešení podobných potíží.
 • Použití profesionální sklářské sklokeramické pračky. Taková škrabka nebude kazit plast.
 • Pomalu, kus po kousku, zahákněte hranu filmu tenkým nožem, čepelí nebo škrabkou a pak ji odtrhněte rukama.Řezací zařízení by měla být používána co nejméně a snažila se oddělit film prsty.
 • Zbytky lepidla je možné omýt drsnou stranou houby a čisticím prostředkem pro koupelny.
 • Slabé rozpouštědlo. Při použití rozpouštědla je nutné být velmi opatrný a předběžně otestovat na nenápadném místě. Rozpouštědlo má schopnost měnit barvu plastových rámů.
 • Guma. Obyčejný školní gumu pro vymazání tužky může pomoci odstranit filmový zbytek.
 • Hrubý, i když ne kovovým kartáčkem a mýdlovým roztokem. Metoda je vhodná pro film na straně stínu.
 • Bílý duch. Ačkoliv by neměl být aplikován nahoře, na kusy filmu a mezi fólii a plast. Aby se dosáhlo požadovaného výsledku, je nutné vypáčit okraj filmu, nalijte do tohoto místa bílý duch, chvíli počkat a film oddělit.
 • Cosmophen. Ve společnostech, které instalují kovově plastová okna, si můžete koupit speciální čisticí prostředek na čištění plastů - Cosmofen. Na základě stupně aktivity aktivního léčiva se rozlišuje „Cosmophen č. 5“, „Cosmophen č. 10“ a „Cosmofen č. 20“. Č. 5 je nejsilnějším rozpouštědlem, rozpouští plast, proto je nutné jej používat s velkou opatrností. Obecně řečeno, řekněme 2 další. Jsou to silné a nebezpečné prostředky pro lidský blahobyt.

Film se často neodstraní, protože oprava je zpožděna a chci chránit rámy oken před barvou, barvou a jinýmiznečištění. To je špatný přístup, který dá zemi stále značná dilema. Je mnohem lepší odstranit ochranný film a pokud potřebujete ochranu, nalepte na rám maskovací pásku. Nebude těžké jej odstranit.

Odstranění ochranné fólie z okna z PVC

Velmi často slyšíme otázky tohoto druhu:

„Před rokem byla plastová okna instalována ve firmě ****. Po celou dobu byl byt renovován a manžel a já jsme bydleli s příbuznými.

Po skončení opravy zjistili, že ochranná fólie, která je nalepena na plastu, není odlupována. To znamená, že film, který se nacházel v bytě, normálně zmizel, ale z ulice je udržován těsný.

Jak se mohu pokusit odstranit film z okna? možná je nějaký lék? “

Jsem nucen vás rozrušit, nevím takové prostředky, které vám pomohou se 100% pravděpodobností. Po montáži okna musí být ochranný film okamžitě odstraněn, jinak na slunci působením ultrafialového záření je zničen a roztaven do plastu.

Věnujte pozornost!
Ochranná fólie musí být ihned odstraněna, jinak bude zničena sluncem a roztavena do plastu.

Výrobci plastových oken dokonce zapisují varování o tomto skóre, ale zpravidla do cizích jazyků. V naší praxi se jednalo o případ, kdy jsme instalovali zákazníky s okny pro celý dům, a profil, ze kterého svařovaná okna ležela po dlouhou dobu na ulici pod sluncem.

Nebyli jsme schopni odstranit film z těchto oken a problém byl samozřejmě vytvořen.po instalaci všech oken. V důsledku toho jsme museli úplně vyměnit všechna okna za nová.

Někdy však mohou speciální čisticí prostředky pomoci odstranit film. Na prodej máme čistič plastů Cosmofen. Velmi vážná věc. Distribuován speciálně pro společnosti v oknech.

Existují 3 značky Cosmophen: Cosmophen No. 5, Cosmofen No. 10 a Cosmofen No. 20, které se liší stupněm rozpouštění plastu z PVC.

Cosmophen č. 20 tedy nerozpouští plast vůbec, Cosmophen č. 10 je slabé PVC rozpouštědlo a Cosmophen č. 5 je nejsilnějším rozpouštědlem.

Myslím si, že pokud vám Cosmofen nepomůže, nic vám nepomůže. Jediná cesta ven je buď změnit okna nebo plivat a zapomenout, díky bohu, že film je na ulici a není viditelný z bytu.

Jak odstranit fólii z oken po jejich instalaci

Při montáži plastových oken vždy nezapomeňte odstranit ochrannou fólii, se kterou je profil z bezpečnostních důvodů oříznut ihned po nasazení oken a dokončení všech dokončovacích prací.

Situace v reálném životě však ukazují, že spotřebitelé často objednávají okna z PVC v jedné společnosti takových známých značek jako KBE, PROPLEX, Veka nebo významný rehau a jsou sestavováni nezávisle nebo za pomoci jiných společností. -kontraktory

V takových situacích každý úplně zapomene odstranit notoricky známý ochranný film na profilu, který je tolik pod vlivem slunečního světlalepí se na okno, které je téměř nemožné odstranit.

Vždy pamatujte na doporučení rady, jedna oficiální společnost by se měla zabývat dodávkami a montáží plastových oken.

V takovém případě bude možné uplatnit nároky na kvalitu provedené práce a její zaměstnanci budou povinni se obávat, že se film z vnějšku profilu odvezou.

Na oknech brání fólie při poškrábání, jak při instalaci, tak při instalaci. Odborníci v této oblasti doporučují zbavit se tak škodlivého filmu do 10 dnů po nalezení oken na slunci.

Pokud chybí čas a ochranná vrstva nebyla odstraněna, neuváženě, ale poslouchejte užitečné tipy, osvědčené časem a praxí. Mnozí dělají největší chybu, když se snaží odstranit film rozpouštědlem. Film tak zůstane na oknech a profil může být beznadějně poškozen.

Specialisté stavebních firem doporučují v této situaci použít sušičku a opatrně odstranit fólii jednou vrstvou, aniž by ji rozlomili na malé kousky.

Jednat velmi opatrně, protože silné topení může poškodit celý profil.

To je důležité!
Mnozí se při pokusu o odstranění filmu s rozpouštědlem dopustili největší chyby.

Použití speciální škrabky používané vDoba čištění varných desek a keramických obkladů.

Můžete pracovat se škrabkou, protože nepoškozuje plastový povrch.

Snažte se velmi opatrně přichytit hrany přilepeného filmu škrabkou a vyjmout jej z okna po kouscích. Pokud je to možné, používejte pouze prsty, protože i bezpečný škrabák může zanechat na PVC profilu škrábance.

Po dokončení otřete zbytky lepidla teplou mýdlovou vodou. Pokud nelze lepidlo vyčistit mýdlovou vodou, použijte speciální čisticí prostředek "Cosmofen 10".

Je důležité, aby nejen odstranil zbytkové lepidlo z filmu, ale také z velké části zakrýval výsledné malé trhliny. Z improvizovaných prostředků dobře pomáhá běžná guma ze školního stolu, dokonale navíjí zbytky lepidla, pomáhá dosahovat požadovaných výsledků.

Všechny výše uvedené tipy jsou časově prověřené a dávají pozitivní výsledky při pečlivém zacházení se všemi zařízeními.

Pokud však uzavřete smlouvu o výrobě, dodávce a instalaci plastových oken s jednou organizací (což je nejlepší volba), pak se ujistěte, že se obávají odstranění filmu z okna.

Jak odstranit fólii z plastových oken

Poté, co stavitelé instalovali v otvoru plastový okenní profil, přistupují (nebo jiní odborníci) k dokončení otvorů. Proto je lepší neodstraňovat ochranný film z profilu až do tohoto bodu.

Ale když všechnoopravy jsou dokončeny, je čas se zbavit tohoto zbytečného "oblečení".

Ale pro majitele (a nejčastěji to dělají jen oni) vzniká poměrně rozumná otázka

.

- Jak odstranit film z plastových oken, zejména staré a přilepené k profilu, zdá se, "na smrt"?

Mimochodem, je to proto, že oprava trvala příliš dlouho (například jste si koupili byt v „šedém klíči“ nebo dům se dlouho nevzdal).

Slunce hořelo, film se tavil při vysokých teplotách a „jedl“ do plastu. Nezáleží ani na tom, jaký PVC profil pro plastová okna jste si vybrali ...

Existuje tedy několik možností, jak tento problém vyřešit, informovat o nich všechny.

Varianta 1

Pozvat úklidovou firmu. Proč ne? Zejména po opravě jejich služeb vám bude více než kdy jindy užitečné. Budou se jim stavební odpad na ně, a bude umýt-čisté vše, aby lesk! Nezapomeňte ve smlouvě uvést takový typ práce, jako je odstranění ochranné fólie z profilu okna.

Možnost 2

Jste-li fanouškem "cool" k záchraně, budete muset udělat sami a s našimi stránkami domů tipy. V žádném případě nepoužívejte rozpouštědlo! V opačném případě všechny krásu vašeho nového okna půjdou dolů do kanalizace ... Solvent není bezpečný pro plastová okna, takže to není možnost.

Varianta 3

Jedná se o budovu nebo sušičku pro domácnost. To je věřil, že jestliže oni ohřívají film, to bude snadno oddělit se od profilu. Bez ohledu na to, jak špatně! Za prvéfólie se může roztavit a odstranit ji bude o to těžší, a za druhé, v důsledku poklesu teploty může skleněná jednotka prasknout!

4 možnost

Skladujte na škrabce, abyste vyčistili varné desky, je nepravděpodobné, že by poškodila plastový povrch skleněné jednotky. Nyní musíte jednat s uměním klenotníka: jemně zvednout film centimetr po centimetru, vyzvednout ho škrabkou, odstranit tuto "byaku" z našeho krásného okna.

Dobrá rada!
Pokud si všimnete drobných škrábanců na plastu, zakupte si čistič Cosmophen.

Může nejen dokonale vyleštit trhliny a drobná poškození, ale také odstranit zbytky filmu z okna s dvojitým zasklením. Jak můžete vidět, odstranění fólie z plastových oken bude snazší než instalace plastových oken vlastními rukama!

Zde je video o tom, jak lidé s takovým filmem na okně bojovali a co vedlo k: