Jak odstranit žaluzie z okna k mytí?

Jak odstranit žaluzie z okna k mytí?


Dobrý den! Moje žena měla den „džemu“ a chtěl jsem ji potěšit něčím zvláštním.

Přítel hodil nápad zavolat brigádu z úklidové agentury, aby vyčistili celý byt do lesku. Obrátil jsem se k nim.

Kluci rychle vyčistili všechno, vylezli do každého skrytého rohu, ale když se blížili k roletám, objevily se nějaké drobné problémy s uzávěry, které nemohly odstranit.

Jak odstranit žaluzie z okna k mytí, pozorně si přečtěte v našem článku.

Jak odstranit vertikální nebo horizontální žaluzie z okna

Žaluzie jsou tak pohodlné, že nahradily záclony ve všech kancelářích a mnoha apartmánech. Ale jak odstranit žaluzie, pokud se nahromadily hodně prachu, a je třeba je vyčistit nebo umýt? Hlavní je pochopit montážní design.

Sejmutí horizontálních žaluzií

V rezidenčních bytech jsou oblíbené horizontální žaluzie. Malé kovové horizontální lamely jsou zavěšeny na speciálních konzolách s „polknutím“.

Jejich odpojení není obtížné. Je nutné pouze tlačit přední a zadní stěnu horního popruhu prsty nebo šroubovákem a opatrně jej vyjmout z kovových úchytů.

Užitečné rady!
Pokud jsou žaluzie upevněny jiným způsobem, pak budete potřebovat šroubovák. S ním můžete odšroubovat šrouby, po kterých můžete z konzol odstranit celou konstrukci. Pokud jsou okna velká, pak bude obtížné se vyrovnat, je lepší zavolat asistenta.

Na bocích jsou provedení se zástrčkami nebo ozdobnými kryty. V tomto případě je nutné odstranit víčko, po kterém mohou být lamely volně odstraněny z okna a omyty.

Aby bylo možné pochopit, jak odstranit žaluzie jakéhokoli provedení, nejprve zkontrolujte jejich horní část, zkontrolujte konzolu. Pokud je tam instrukce, pakpřečtěte si to. Když demontujete a vyčistíte proužky, ujistěte se, že nejsou zamotané a zkroucené.

Odpojení svislých lišt

Svislé lamely lze mnohem snadněji odstranit. Všechny jsou zavěšeny na okapu, kde je na straně čepice. Odstraněním tohoto čepu a vytažením spojovacího řetězu můžete odstranit všechny svislé pruhy jeden po druhém.

Metody odstraňování se mohou v důsledku konkrétního provedení mírně lišit. Zde je jedna z možností:

 1. otevřete žaluzie a otočte je tak, aby lamely stály vedle sebe;
 2. odstraňte řetěz a závaží, která jsou dole;
 3. Odpojte lamely jeden po druhém, naviňte je nahoru a odešlete do psacího stroje.

Pokud někdo nerozumí, jak odstranit vertikální žaluzie, můžete sledovat video instrukci. Detailně ukazuje, jak jsou lamely odděleny od běžců. Plastové očko je mírně zvednuté a nakloněné na stranu, pak se vytáhne s ostrým pohybem.

Žaluzie

Rolety byly navrženy tak, aby nezpůsobovaly problémy s údržbou. Lze je snadno odstranit a zavěsit na okno, protože jsou často připevněny bez vrtacích rámů a stěn.

Pokud se používají spojovací prostředky, je snadné pochopit, jak na nich opona spočívá. Odpojí se buď hřídel, ke kterému je pás připevněn, nebo celá konstrukce s ozdobným boxem.

Není-li konstrukce skládací a je nutné šrouby vyšroubovat, začněte odšroubovatdolní šrouby a teprve pak přejděte do horní části. Tím se zabrání zhroucení a deformaci montážního systému.

Tam jsou žaluzie, které jsou upevněny pomocí speciálních klíčů nebo držet na suchý zip. Nejjednodušší je je odpojit. Ať už je upevňovací systém jakýkoliv, pamatujte si, jak se závěsy odstraňují, protože je stále musíte zavěsit v opačném pořadí.

Jak odstranit bez rizika deformace lamel

Lamely a žaluziové lamely jsou obvykle pokryty speciálními impregnacemi, které odpuzují prach, nečistoty a mastnoty, ale přesto musí být čas od času zasílány struktury pro důkladné čištění.

K tomu je třeba vědět, jak odstranit žaluzie. Správné provedení postupu zabrání deformaci desek, jejich zapletení, roztržení jednotlivých prvků. Jak odstranit vertikální žaluzie z různých materiálů?

Aby se z okenních svislých žaluzií odstranily látkové lamely, je třeba provést následující manipulace:

 • žaluzie se otevírají a sestavují pomocí řídicího systému;
 • jsou taženy závaží a řetěz, dno lamely je rozebráno, což vylučuje zmatek;
 • tkaniny se odstraní jeden po druhém, svinují a posílají k čištění nebo skladování.

Hliníkové nebo plastové žaluzie se odstraňují podle stejného principu, ale nelze je složit. Chcete-li odstranit dřevěné žaluzie z okna, musíte být trpěliví. Lamely budou muset být odstraněny jeden po druhém, odstraněny postranní západky a připojenířetězce.

To je důležité!
S lamelami umístěnými na horizontálním principu je třeba o něco déle uchopit. Jakmile však jednou správně provedete práci, můžete získat dovednosti, které usnadní manipulaci v budoucnu.

Především je nutné oddělit okapy od závorek, které upevňují celou konstrukci. Poté se odstraní ozdobný kryt. Na horním okraji systému by měly být výčnělky - najdeme je a zvedneme desky nahoru.

Vytáhneme klipy směrem k sobě a doprava. Desky táhnou dolů a dolů. Pokud jsou všechny kroky provedeny správně, lamely by měly být snadno odstraněny z okna. Práce s masivními strukturami může potřebovat několik lidí.

Toto by mělo být bráno v úvahu při výběru dřevěných a kombinovaných systémů pro celkové okenní otvory. Aby se takovým obtížím vyhnulo, doporučuje se zpočátku instalovat několik kompaktních identických systémů, a nikoli jednoho velkého.

Charakteristiky práce s roletami a systémy na konzolách Konstrukce rolet je navržena tak, že většina takových systémů může být odstraněna a instalována podle přání. V případě potřeby je možné odpojit celou konstrukci nebo pouze hřídel s nožem

Pokud je celý systém demontován, pak je buď odstraněn ze suchého zipu nebo svorek, nebo odstraněn po odšroubování šroubů. V případech, kdy je nutné odstranit pouze hřídel, otáčejte speciálním pojistným jazýčkem pomocí šroubováku a utáhněte hadřík směrem k sobě.

Pokud žádný ztyto možnosti nejsou vhodné, pak musíte demontovat celou konstrukci s držáky. Obvykle se upevňují na kovové rohy pomocí šestihranných šroubů. V tomto případě jednoduše odšroubujte šrouby a odstraňte rolety.

Je třeba vzít v úvahu, že šrouby jsou odšroubovány nejprve na dně konstrukce a poté nahoře. V opačném případě se může systém jednoduše zhroutit nebo deformovat.

Na mansardových oknech a plastových profilech jsou filtry proti slunečnímu záření často upnuty pomocí speciálních odnímatelných svorek pomocí upínacích klíčů. Klíč se jednoduše otáčí ve směru hodinových ručiček, aby se dosáhlo požadovaného stupně fixace.

Pro odstranění systému je nutné použít takový klíč, otočit ho v opačném směru. Tyto tipy a doporučení pomohou odstranit nebo namontovat filtry typu Slunce podle typu žaluzií bez prověšení, zamotání a deformace lamel.

Věnujte pozornost!
Systémy jsou zavěšeny stejně snadno, stačí provést manipulaci v opačném pořadí. V případě práce s konkrétními návrhy, které byly zhotoveny na zakázku, můžete potřebovat pomoc odborníků.

Tento bod musí být zohledněn i před instalací systémů. Konec konců, problematická péče o filtry rychle pneumatiky a výrazně snižuje úroveň jejich praktičnosti.

Horizontální- Nejjednodušší způsob je uvolnit západky a opatrně vytáhnout konstrukci. Existují však i jiné typyhorizontální žaluzie, mohou být namontovány s držáky, ve kterých musíte odšroubovat šrouby, které upevňují kovové rohy, nejprve odspodu a pak shora.

Vertikální- v závislosti na materiálu (dřevo, kov, plast, tkanina) se odstranění žaluzií mírně liší.

 1. Tkanina - odstraňte řetěz a závaží, odstraňte plátno z jezdců.
 2. Kov, plast - sbírejte všechny lamely dohromady (pro pohodlí, upevnění), odstraňte okapy (konzoly pro sebe a vpravo), odstraňte žaluzie.
 3. Dřevo - sejměte boční spony, sejměte spodní řetěz, vyjměte jeden po jednom panelu.

Rolety- obvykle se neodstraňují, protože se nedoporučují prát, protože vrstva odpuzující nečistoty je rozbitá, ale pokud stále potřebujete odstranit takovéto žaluzie, pak jednoduše otočte jazyk šroubovákem a odstranit návrh.

Jak umýt horizontální žaluzie

Je možné přistupovat k mytí rolet tohoto typu z různých stran. Horizontální žaluzie lze prát, jak odstranit, tak ne odstranit.

Neodstraní se žaluzie, pokud je jejich znečištění menší:

 • prach,
 • rozvody,
 • otisky rukou.

Aby se zamezilo minimální kontaminaci, můžete použít houbu namočenou v teplé vodě, aby se do vody přidal prací prostředek nebo ocet.

Každá lamela by měla být utírána na obou stranách současně, aby se neohýbala, a pak otřete žaluzie a stranu. Také v naší době existuje mnohospeciální kartáče pro čištění žaluzií, můžete je použít.

Štětec pro čištění žaluzií

Někdy používejte speciální trysky pro vysavače k ​​čištění žaluzií.

Pokud jste se ještě rozhodli odstranit žaluzie, nejlepší způsob, jak je vyčistit od drobné kontaminace, bude jejich propláchnutí teplou vodou. Pokud je znečištění vašich žaluzií významné, může být namočeno v mýdlovém roztoku a je lepší použít speciální čisticí prostředky a poté je otřít houbou.

Pamatujte, že žaluzie musí být nasáklé v rozloženém stavu, jinak se budou slepit a účinek čištění bude trochu znatelný. Poté musí být žaluzie opláchnuty, vysušeny a promazány.

Jak čistit dřevěné žaluzie

Pro ty, kteří se rozhodnou vybrat si šetrné k životnímu prostředí příslušenství, měli byste vědět, že způsob čištění dřevěných žaluzií je zcela odlišný od ostatních. Tyto žaluzie nelze prát, protože strom může bobtnat a deformovat se z vody.

Nejběžnější metodou je vysavač se speciální tryskou, jakož i utírání hadříkem namočeným ve speciální tekutině na dřevo nebo jen pravidelné stírání suchým hadrem.

Jak prát vertikální látkové žaluzie

Pro mytí vertikálních textilních rolet je třeba je namočit do teplého prášku nebo mýdlového roztoku a poté opláchnout do čisté vody.Není vždy možné použít kartáč v myčce, protože může poškrábat a poškodit látku. Pokud se nečistoty nevymyjí, znovu namočte.

To je důležité!
Je přísně zakázáno umývat vertikální žaluzie v pračce, klopou, ohýbají, prasknou a poškrábají. Látkové žaluzie nelze stlačit, žehlit, sušit v ohnutém tvaru. Při jakékoliv z těchto činností se lamely deformují.

Ne a jak rychle umýt horizontální hliníkové žaluzie doma

Majitelé módního atributu okna si často kladou otázku, jak umýt horizontální hliníkové žaluzie, aniž by je odstranili. Kompaktní a snadno použitelné žaluzie zlepšují kvalitu života, ale pokud jde o čistotu, ne každý může najít nejlepší volbu.

Žaluzie jsou široce používány v domácnostech, kancelářských budovách a průmyslových zařízeních z důvodu řady zjevných výhod:

 1. všestrannost;
 2. rychlá instalace;
 3. malá velikost;
 4. schopnost zvolit barvu;
 5. přizpůsobení požadavkům jakýchkoli plastových oken;
 6. spolehlivý mechanismus pro pohyb v prostoru;
 7. účinné zadržování prachu a vnějších znečišťujících látek;
 8. ochrana před teplem a zvedáním očí;
 9. materiál neabsorbuje nečistoty.

Poslední bod činí horizontální žaluzie zároveň pohodlným a časově náročným, pokud jde o čištění výrobku. Pokud okna mají výhled na rušnou ulici, pak do 1-2 měsíců vnější povrch výrobkupokryté působivou vrstvou prachu.

Tuk a pára, které převládají v kuchyni, mohou tento proces urychlit. Zkušenosti ukazují, že v kuchyni se lamely žaluzií rychleji špiní než z ulice.

Čistota je skutečnou zárukou zdraví, takže stále musíte umýt žaluzie doma. To by mělo být provedeno správně, jinak známý vtip o potřebě jednoduchou výměnou znečištěných žaluzií bude drsný pravdě života pro konkrétní rodiny. Než se začnete zabývat nahromaděnými nečistotami, musíte pečlivě prozkoumat chrániče oken.

v závislosti na použitý při vytváření materiálu, úroveň vlhkosti a teploty muset vybrat čistící prostředek. Ne vždy v takovém případě by vyhovovalo tradiční kapalině pro čištění povrchů. Prvky v něm obsažené mohou negativně ovlivnit lamely.

Neprovádějte okamžitě mycí vysavač, i když obsahuje jemný režim. Několik neopatrných pohybů může žaluzie poškodit. Před zahájením práce se doporučuje zvážit klady a zápory. Pomůže to urychlit a zefektivnit proces čištění.

Odstraňte nebo neodstraňujte produkt z okna

Téměř Shakespeare otázka je v čele těch, kteří se rozhodli, aby jeho bytu v pořádku. Je třeba dát zdravý rozum do popředí

Užitečné rady!
Máte-li dostatek času, pak by měly být hliníkové žaluzie odstraněny a omyty v koupelně. Produkt úhledněvloží do lázně pod silným tlakem horké vody. Pro masivní znečištění kopivshegosya dlouhou dobu, můžete použít mýdlový roztok. Je možné přidat pracího nebo mycího prostředku.

V obou případech je lepší zvolit možnosti bez přetrvávajícího zápachu, nebo v kuchyni nebo v obývacím pokoji bude dlouhá doba specifický zápach. Detergenty jsou uplatňovány s měkkou houbou, načež okenice zůstávají máčet po dobu 5-10 minut. Doba léčby vody závisí na stupni znečištění.

Po uplynutí této doby by měl být pečlivě otřít houbičkou. Dokončené čištění pomocí tekoucí vodu pro odstranění detergentu.

Suché žaluzie musí být na balkoně. V případě deštivého počasí za oknem, to lze udělat doma. Poté, co že by měly být nastaveny na původní místo. Tento způsob skutečně zbaví silným znečištěním, ale má svou nevýhodu: ne všichni jsou schopni snadno odstranit žaluzie. re-fixace postup změní na skutečné dobrodružství pro ty, kteří nejsou přátelé s šroubovákem.

Zkušenosti ukázaly, že mytí žaluzie může být mnohem jednodušší. Není vždy nutné k jejich odstranění. Nezapomeňte, že ne každý druh znečištění lze snadno odstranit pomocí pěny, houby a tekoucí vodou.

Tato metoda je odůvodněno, pokud jde o znečištění prachem. To není absorbována do struktury materiálu, takže minimální ITStrvání léčby vody obnovuje vzhled žaluzií.

obnovit ztracené hygieny možný bez vyjmutí výrobku z okna. Bez ohledu na zvolený způsob čištění, lamely jsou převedeny do ochranné polohy, uzavřen. Je přísně zakázáno mytí žaluzie v otevřené poloze. Jen 2-3 minut vodních procedur v tomto režimu zajišťuje majitelům túra k nákupu nového obránce oken z prachu a slunci.

Nejlepší postupy

Jak čistit žaluzie v domě? Výlučně na váze! Zkušenost ukazuje, že v tomto případě je účinek čisticího prostředku se podstatně zvýší. Je nutné dodržovat několik jednoduchých doporučení.

Malý umístěných na koncích pahýl se nachází na spodní straně lišty a lišty, před úpravy vody nutně být odstraněny. V opačném případě se hromadí voda spustí zrychlené korozi. Po prvním zpracování za mokra určité množství nečistot odchýlit se nezávisle na sobě, ale je to jen malá část z nich.

Upozornění!
Aby se kvalitativně umýt lamely lze použít měkké houby nebo gumové rukavice. Ve druhém případě se nevyžaduje použití houby. Další postup bude trvat určitou dobu. V dolní části je lepší, aby malý kontejner, který bude vypuštění špinavé vody.

v závislosti na stupni kontaminace uzávěrů musí být vyčištěny od 1 do 2 krát. ošetření vody jsou doplněny o suchou houbou.Žaluzie se jemně otírají a suší. Během mytí oken by měly být chráněny okny před čistěním oken. Nevyhnutelně klesne na okno.

Před instalací žaluzií nasaďte uzávěry do polohy a namažte otočný mechanismus lamel. Tím se odstraní případné poruchy v budoucnu. Pro tento účel jsou vhodná maziva na bázi silikonů.

Použití měkkého kartáče

Pokud proces čištění nezpůsobí v člověku nepříjemné emoce, lze čistotu lamel obnovit jemnějším způsobem. K tomu použijte měkký kartáč. V počátečním stádiu je nutné zbavit nahromaděný prach nehybnými pohyby.

Aby se odstranily nečistoty i z těžko přístupných míst bez odstranění, je lepší zvolit kartáč s dlouhými vlákny. Před zahájením procedury otevřete okno. Zametání prachu je lepší ve směru na ulici, pak nebude muset dýchat.

Pozitivní aspekty této metody zahrnují minimální mechanický účinek na žaluzie a odmítání chemických látek. Pokud má člověk například alergii nebo přecitlivělost, nebudete muset riskovat své zdraví.

Aby vše proběhlo úspěšně, je nutné předem posoudit, jak umýt horizontální žaluzie:

 • používat pouze suchý kartáč;
 • štětce podléhají nejpřísnějšímu zákazu;
 • je povoleno používat kartáč z ovčí vlny;
 • kartáč by měl být nový, jinak při čištění bude více nečistot než jehobyl na začátku.

Při cílení na čistotu se stává koníčkem

Další způsob, jak správně vyčistit žaluzie, vyžadující časté mytí okenního skla, je použití vlhkého hadříku nebo houby. Od 1 do 2 krát za měsíc otřete vnější a vnitřní povrch žaluzií.

Po tomto postupu se opakuje podobný postup, ale již se suchým hadrem v rukou. To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo k rozvodu.

To je důležité!
Po dokončení úpravy vody by měly kryty oken vyschnout 2-4 hodiny. Teprve pak můžete začít mýt okna. Mnoho lidí se této možnosti nebude líbit. V tomto případě je čištění několik hodin nataženo.

Mezi jinými, méně žádanými metodami, jak umýt žaluzie doma, jsou:

 1. Připravte mýdlový roztok v misce předem. Po navlhčení měkké houby otřete lamely ze dvou stran. Pak jsou žaluzie setřeny suchou houbou. Je lepší používat jemné čisticí prostředky, které nezpůsobují alergickou reakci.
 2. Velký, čistý a suchý hadřík by měl být rozdělen do dvou částí. Velikost každého z nich by neměla přesáhnout 10-15 cm, lamely jsou převedeny do uzavřeného režimu. Sprej přes tradiční čistič oken. Předpřipravené kousky látky jsou vzaty v ruce. Pohyb od horního okraje ke dnu odstraňuje nečistoty. Zároveň je nutné držet lamely druhou rukou, aby nedošlo k jejich zlomení. Čistěte suchým hadříkem.
 3. V malé misce musíte nalítteplá tekoucí voda. Do kapaliny se přidává polština s antistatikem. Před manipulací chraňte své ruce gumovými rukavicemi. Pomocí houby navlhčené roztokem otřete každou lamelu. Tento proces je pracný a vyžaduje pečlivé zacházení, aby se nic nerozbilo.
 4. Můžete si vzít obvyklé ubrousky používané k čištění počítačového vybavení. Před spuštěním jsou žaluzie převedeny do uzavřené polohy. Tato metoda umožňuje urychlit proces, ne špinit okna a zcela zbavit rozvodů. Bohužel, může být použit pouze s malým znečištěním.

Aby se pokyn nestal skutečnou noční můrou, musí to být prováděno pravidelně. Doporučuje se otřít rolety vlhkým hadříkem alespoň jednou měsíčně.

Pokud okna mají výhled na plynovou nebo prašnou ulici, je lepší otírat 2 až 3 krát za měsíc. V takovém případě se lze vyhnout hromadění nečistot na těžko přístupných místech.

Pokud se osoba rozhodne umýt žaluzie v koupelně, pak je třeba je správně odstranit. Je lepší zapamatovat si polohu všech spojovacích prvků. To pomůže na konci čištění, aby se vše vrátilo zpět na místo bez rizika zapomenutí na cokoliv.

Jak čistit konstrukci

Žaluzie jsou skvělé pro jakýkoliv design interiéru a také - spolehlivě chrání místnost před pronikáním slunečního světla a zvědavostízobrazení. Design těchto záclon je jednoduchý, ale ne každý ví, jak odstranit žaluzie z okna pro čištění.

Podle uspořádání lamel jsou:

 • horizontální;
 • svisle.

Odstraňte vodorovné žaluzie

Mechanismus s vodorovně uspořádanými lamelami často zaměňuje majitele, kteří si přejí opláchnout závěs, protože je nutné jej rozebrat na zem. Postup pro analýzu mechanismu:

 1. Římsy se oddělí, zátky a víko se odstraní, což hraje čistě dekorativní roli.
 2. Lamely se zvedají s čistými pohyby.
 3. Vlajky v závorkách se pohybují nejprve směrem k sobě a pak doprava.
 4. Vlajky se pohybují dolů, pak se lamely táhnou dopředu a odstraní.

Praní se provádí za silného tlaku vody vhodnými prostředky. Po vyčištění je třeba vyčkat, až veškerá voda vypustí vodu, a teprve poté umístit strukturu na okno. Po umytí a vysušení musí být lamely po obou stranách otřeny měkkým a suchým hadříkem.

Nyní víte, jak odstranit horizontální žaluzie a mytí záclon nebude problematické.

Odstraňte svislé žaluzie

Držitelé záclon se svisle uspořádanými lamelami měli štěstí - odstranit takovou konstrukci, aby se usnadnilo mytí. Chcete-li odstranit vertikální žaluzie z okna, postupujte takto:

 • Montujte lamely dohromady pomocí řídicího systému.
 • S váhami vypnutýmiřetězů a závaží se velmi opatrně vytáhnou.
 • Z výše uvedeného by měl být odložen podlouhlý díl příchytky jezdce a zároveň zvednut lamela svým ramenem na stranu a nahoru.
 • Uvolněním lamely odstraňte svislé žaluzie.

Důležité! Lze skládat pouze látkové lamely, ale plastové a hliníkové nemohou být, jinak bude poškozena konstrukce vertikálních žaluzií.

Je-li nutné očistit okapy, můžete ji jednoduše odstranit stiskem jazýčku západky. Namontovaný na plastovém držáku okna se odstraní otočením na levé straně upínacího klíče, zajištění západek.

Tímto způsobem můžete svislé žaluzie snadno a rychle odstranit a vyčistit.

Jak čistit rolety

Pro tento typ clony je nejvhodnější suché čištění, protože vlhkost může poškodit povlak odpuzující nečistoty. Pokud však není vhodné vyčistit záclony suchou metodou, pak je vhodné vědět, jak odstranit žaluzie.

Odstranění takové opony z okna, které potřebujete:

 1. Ohněte jazýček na držáku pomocí šroubováku.
 2. Posuňte závěs závěsu z držáku směrem dolů nebo směrem k sobě.

Rolety je možné umývat šetřícím prostředkem a poté je třeba plátno dobře sušit.

Jak rychle odstranit svislé nebo vodorovné žaluzie z okna

Během všeobecného úklidu se mnoho žen v domácnosti potýká s otázkou: jak odstranit žaluzie, aby nedošlo k jejich deformaci a ne k poškození? Vlastněje to jednoduché a rychlé - hlavní je znát princip, na kterém je tento nebo tento typ opony připojen.

Svislá zařízení se skládají z římsy a lišt (pásků), které jsou upevněny k hlavní části pomocí svorek. Chcete-li tyto žaluzie očistit od nečistot, můžete jednoduše odlepit látkové pásky, umyt je a připevnit k dříve utřeným vlhkým hadříkem. Pokud je velmi špinavý, může být také rozebrán a omyt.

Jak odpojit lamely?

 • Nejprve je třeba otočit lamely do otevřené polohy a sestavit dohromady pomocí řídicího řetězce.
 • Pak sejměte řetěz z závaží na obou stranách a sejměte závaží z textilních proužků.
 • Poté odpojte pásek od spony. Za tímto účelem je vezměte za horní část, otočte ji stranou a současně nahoru, a když se klip otevře, odstraňte z něj proužek. Stejným způsobem se střídavě extrahují zbývající proužky.

U starších zařízení se běžci, kteří byli vystaveni slunci po dlouhou dobu, mohou stát křehkými, takže s nimi musíte zacházet velmi opatrně.

Látkové lamely jsou impregnovány speciální směsí, která neumožňuje pronikání prachu a nečistot do struktury tkaniny. Proto se nedoporučuje je intenzivně otírat pevným kartáčem, aby nedošlo k oplachu impregnace. Ze stejného důvodu nemůžete pračku použít k praní.

Dobrá rada!
Každá neuvolněná lamelaby měla být navinuta a vložena do této formy v mýdlovém roztoku. Čisté lamely by měly být ponechány na rovné ploše na rovné ploše tak, aby sklo bylo vodou.

Sbírat a zavěšovat svislé závěsy na okno, nejlépe ve vlhkém stavu, aby se tkaniny po sušení nevypadaly zmačkané.

Demontáž okapu

Jak odstranit svislé žaluzie s okapy? Před zahájením tohoto postupu musíte vědět, že všechny závěsné tyče jsou zpravidla instalovány na dvou nebo více západkách. Na přední straně západky prakticky nevyčnívají a za nimi mají vyčnívající části.

Chcete-li odstranit okapy od západky, musíte stisknout palcem na této vyčnívající části. Chcete-li demontovat dlouhou římsu, musíte ji nejprve odpojit od krajních západek a poté od středu, který je umístěn uprostřed.

Horizontální žaluzie: jak odstranit?

Ti, kteří nevědí, jak odstranit horizontální žaluzie z okna, by si měli přečíst návod:

 1. Odstraňte podložky, které zakrývají upevňovací prvek. Jsou umístěny na okrajích horní části konstrukce.
 2. Pak se musíte vyzbrojit šroubovákem a vyšroubovat šrouby, které drží záclony. Současně je nutné podepřít konstrukci jednou rukou, aby nespadla a nebyla poškozena.
 3. Většina horizontálních závěsů je upevněna pomocí speciálních svorek. Chcete-li takovou konstrukci rozebrat, musíte ji jemně vypáčit a otočit směrem k sobě.
 4. Demontáž stínítkaz klipů je nutné držet ji dvěma rukama, jemně táhnout dopředu a dolů.

Pokud není konstrukce oddělena od svorek, lze ji demontovat společně s upevňovacími prvky. Záclony lze namontovat na stěnu nad oknem nebo přímo na plastové okno, v obou případech se používají konzoly.

Jak odstranit žaluzie z plastového okna nebo ze stěny společně v závorkách? K tomu použijte šroubovák a šestiúhelník pro odpojení držáku od kovového rohu, na kterém je upevněn.

Po demontáži je žádoucí oddělit lamely od krabice s držákem tak, aby se upevňovací a zdvihací mechanismy nezhoršily vlivem vody. Pokud se voda do těchto částí stále dostala, je nutné je důkladně osušit a zpracovat autosprayem nebo olejem.

Kovové a plastové záclony lze prát ponořením do vodní lázně a na čištění bambusu nebo dřeva se používá vlhký hadřík.

Odstraňte žaluzie pro mytí a čištění

Všichni majitelé žaluzií je někdy třeba vyčistit, ať už je to nejvhodnější žaluzie odolné vůči nečistotám. Jak umýt žaluzie je jednoduchá otázka, ale ne mnoho lidí ví, jak je odstranit. Zvláště těžké odstranit žaluzie z oken, dělat to poprvé.

A je však velmi obtížné je správně odstranit, aniž by měli nějaké znalosti o jejich vlastnostech, jejich typech. Je pravda, že můžete žaluzie umýt bez jejich odstranění, ale to lze provést s malým stupněm znečištění.

Věnujte pozornost!
Pokud vášžaluzie jsou docela špinavé, pak se čistí bez odstranění žaluzií - velmi dlouhá a problematická záležitost, a není pravděpodobné, že takový výsledek bude vyhovovat vám. Pro kvalitní a snadné praní musíte stále odstraňovat žaluzie z oken.

Jak odstranit horizontální a vertikální žaluzie

Máte-li vertikální typ žaluzií - pak máte štěstí, protože odstranit pruhy žaluzií a umýt je nebude obtížné a problémy. Je dobré, že konstrukce vertikálního typu je jednoduchá a každý majitel ji může snadno zjistit.

A s horizontálním typem žaluzií bude muset udělat mnohem těžší, ale odstranit jejich pruhy opravdu, jasně podle těchto pokynů.

Jak odstranit žaluzie, opláchnout je a zavěsit - postup:

 • pro start je nutné zvednout lamelu nahoru;
 • dále na sebe a vpravo přesuneme štítky na pažích;
 • dolů a pak dopředu vytáhneme žaluzie a odstraníme je;
 • zavřete námi otevřenou konstrukci a pak ji vyčistěte pod silným přívodem vody ze sprchy a opláchněte;
 • po vyčerpání vody zavěsíme žaluzie na jejich správné místo;
 • pak suchým hadříkem, otevření žaluzií, sušení, otírání všech lamel na obou stranách;
 • Další den po vyčištění žaluzií je znovu odstraníme, na všechny konce okapů a všechny lamely položíme všechny zátky;
 • namažte otočný mechanismus.

Existuje celá řada různých doporučení pro čištění žaluzií, ale níže jsou nejdůležitější:

 1. Při čištění žaluzií, které mají kovové lamely, nepoužívejte kartáče;
 2. není nutné používat kapalinu pro čištění žaluzií vyrobených z kovu (sklolaminát), protože mohou být snadno odstraněny ze špíny suchým hadříkem nebo vysavačem;
 3. žaluzie, jejichž tkaniny jsou ošetřeny zvláštním složením, jakož i slámou nebo dřevem, se nedoporučují k praní;
 4. plastové žaluzie jsou velmi dobře vyčištěny jen mýdlovou vodou;
 5. Pro utírání čerstvě umytých žaluzií se doporučuje používat hadry, které nepouštějí vlákna;
 6. smažte prach z lamel kusem ovčí kůže nebo suchým štětcem.
 7. Mechanismus je nutné namazat automatickým postřikem nebo použít olej pro šicí stroje.

Jak odstranit žaluzie a vyčistit je obtížné, pokud budete postupovat výše popsaným postupem!