Jak odstranit rukojeti z plastových oken, proč se zlomí a jak mohou být obnoveny

Dobré odpoledne, milí čtenáři!

Dnes jsem v obchodě s potravinami náhodou slyšel rozhovor mezi dvěma dámami ve věku. Jeden si stěžoval na druhého, že vnuk instaloval okna, a jedna z rukojetí se od ní odtrhla při prvním otevření.

Nemohli je odstranit ze sil celé rodiny;

Zvláště pro ty, kteří nevědí, jak odstranit rukojeti z plastových oken, píšu tento příspěvek.

Pouzdro je jednoduché a můžete to udělat pomocí šroubováku a kleští. Jak jednat dál.

Jak vlastnitodejměte rukojeť z okna z PVC

Opakovaně jsme říkali, že plastová okna by měli instalovat pouze odborníci, protože kvalita instalace přímo určuje, jak budou okna „cítit“ a jak dlouho vydrží.

Není však těžké vyměnit si vlastní okenní kování (a madla, mimo jiné), je to pro vás zcela možné, zejména v případech, kdy mistr musí dlouho čekat, nebo nechcete platit peníze navíc.

Různé společnosti "berou" pro nahrazení kotců různými způsoby: v průměru je to od 50 do 100 rublů na jednotku plus zvláštní platba za velitelské volání (plus nebo mínus 500 rublů).

Je tedy zcela možné, že náš článek vám umožní ušetřit peníze za nezbytné a užitečné věci. Níže naleznete podrobný návod, jak sami odložit rukojeť z okna z PVC.

Nejdříve se však musíte rozhodnout o tom, proč jste se rozhodli pro výměnu rukojeti: možná, pokud byla "zaseknutá" v otevřené poloze, pak jednoduše pracovala na otočném zámku a stačí ji vrátit do původní polohy.

Užitečné rady!
Pečlivě zkontrolujte místo, kde je instalována rukojeť: uvidíte tenkou kovovou „blokovací“ desku (někdy s pružinou) nebo klíč na přední straně křídla.

Zatlačte prstem na gumové těsnění a zkuste stisknout rukojeť. V tomto případě by mělo být křídlo v přísně svislé poloze, jinak zámek zámek „uvolní“.

Pokudrukojeť "klíny", to znamená, že je obtížné se otáčet, pak s největší pravděpodobností uschne mazivo nebo se povrch mechanismu znečistí.

V tomto případě musíte odstranit rukojeť, vyčistit všechny pohyblivé části od prachu a nečistot, namazat (můžete použít motorový olej nebo univerzální mazivo jako WD-40) a namontovat zpět.

Pokyny pro výměnu rukojetí na oknech z PVC

Pokud se nejedná o náhodný zámek a chcete vyměnit poškozenou součást nebo vyměnit starou součást, například rukojeť se zámkem, musíte provést následující:

 1. Opatrně zvedněte okraje ozdobného krytu.
 2. Otočte tento kryt o 90 stupňů.
 3. Pomocí křížového šroubováku uvolněte 2 šrouby, ke kterým je knoflík připojen.
 4. Odstraňte starou rukojeť.
 5. Nainstalujte nové pero.
 6. Opatrně jej upevněte pomocí stejného šroubováku a šroubů Phillips.
 7. Otočte ozdobný kryt přes upevňovací prvky. Věnujte pozornost skutečnosti, že pod základnou rukojeti se nachází „hřeben“ - deska regulátoru větrání. Snažte se ho nedotýkat, aby nedošlo k narušení mechanismu.

Kde koupit držadlo pro plastové okno

Je možné koupit novou okenní rukojeť (se zámkem i bez ní) odděleně od okna z PVC, v kancelářích firem, které prodávají, vyrábějí a montují plastová okna, jakož i ve velkých prodejnách stavebních materiálů a na stavebních trzích.

To je důležité!
Snažte se vybrat ne plast, ale odolnější a spolehlivějšíkovové nebo kovové keramické rukojeti.

Dobrá kovová pera od známých a časem prověřených výrobců (ROTO, HOPPE, Winkhaus nebo MACO) jsou jen o 50-100 rublů dražší než levné plastové (čínské), ale vydrží vám několikrát déle, protože jsou vyrobeny z materiálů odolných koroze a mechanického namáhání.

Nemluvě o zdokonaleném a modernějším designu, dekorativním a estetickém vzhledu vysoce kvalitních tužek.

Rukojeť s klíčem se liší od obvyklého pouze přítomností blokovacího mechanismu uvnitř a bude vás stát od 200 do 700 rublů. Souprava pro takové držadlo obvykle obsahuje 2 klíče a zámky a klíče celé dávky jsou stejné.

Tato rukojeť je instalována stejným způsobem jako běžná rukojeť: je třeba odstranit staré držadlo z okna z PVC a držadlo se zámkem.

Hlavní příčiny selhání plastového okenního madla a metody jeho odstranění

Taková konstrukce, jako plastové okno, není nejjednodušší a nejjednodušší mechanismus použití, jak se zdá na první pohled. Bude to o tom, jak opravit a vyměnit rukojeť plastového okna.

Knoflík je věc, která reguluje všechny polohy křídel a usměrňuje úsilí na řadu převodových mechanismů armatur.

Rukojeť je také nejodolnější součástí plastového okna, protože je v režimu nepřetržitého provozu a někdy je třeba ji vyměnit.

V případě, že rukojeť plastového okna má výrobní závadu nebonesprávně upraveny, pak se problémy s ní objeví okamžitě.

Je třeba také připomenout, že životnost rukojeti závisí nejen na kvalitě materiálu a instalace. Pokud budete po instalaci pečlivě a správně obsluhovat okna, budou schopni efektivně a dlouhodobě sloužit bez nutnosti údržby.

Pokud máte stále problémy s rukojetí z plastového okna, nezoufejte. Tato práce může být provedena vlastníma rukama a bez dodatečných nákladů, s ohledem na doporučení tohoto článku.

Existují různé typy problémů, např. Rukojeť by mohla být zaseknuta v jedné poloze, nebo by se jednoduše uvolnila. Proto zvažujeme 5 hlavních problémů.

Není možné otočit knoflíkem

Prvním a nejčastějším případem je situace, kdy se držadlo plastového okna neotáčí nebo se neotáčí úplně. Často k tomu dochází při pokusu o uzavření armatur.

Když je okno otevřené, otočte knoflíkem do polohy „zavřeno“. Tyto úkony musí být provedeny stisknutím zámku, v důsledku čehož je snazší otáčet rukojetí. Je třeba vzít v úvahu, že takový problém je způsoben dvěma důvody.

Za prvé, důvodem může být mazivo, které vyschlo v armaturách. Z výše uvedeného je vidět, že provoz okna je prací většiny mechanických částí, proto je třeba z toho pochopit, že práce této mechaniky by měla být prováděna snadno - jako „hodinky“.

Je-li koneckonců příčinou špatného výkonu rukojeti suché mazivo,nebo dovnitř pronikl prach, v takovém případě je nutné problém opravit.

Oprava rukojeti plastového okna je pro vás zcela možná, protože nejde o nejtěžší a nejdelší práci. V této otázce pomůže téměř žádné mazivo. Lze použít jakýkoliv typ maziva.

Nejlepší možností by samozřejmě bylo speciální mazivo pro okna. Mazivo musí být nalito do všech spojovacích prvků. Nejlepší je namazat okno od horní části hardwaru.

Poté musíte otočit rukojeť plastového okna do různých poloh tak, aby se mazivo dostalo nejen do samostatného místa prvku, ale také úplně rozmazalo mechanismy.

Pokud byl důvodem poruchy pouze nedostatek mazání, postačí tento postup k opravě rukojeti. Pokud je na mechanismech velké množství prachu a nečistot, pak by bylo nejlepší pozvat odborníky.

Věnujte pozornost!
Průvodce zcela odstraní veškeré příslušenství pro jeho čištění ve speciální lázni, kterou nemohou jednoduchí uživatelé udělat.

Za druhé, pokud se rukojeť vůbec neotáčí nebo se neotočí na konec, příčinou může být vůle v křídle.

Na první pohled je to nemožné si všimnout, protože problémy mohou vzniknout, pokud křídlo poklesne alespoň o pár milimetrů.

Pokud je však vaše klapka uvolněna, je situace opravena pomocí speciálních seřizovacích šroubů. K tomu musíte stříletdekorativní čepičku z křídla, která je umístěna níže.

Horní část smyčkového mechanismu obsahuje prostor pro imbusový klíč 4 mm. Vložte hex do této díry a otočte ji správným směrem.

Je-li nutné zvednout klapku, otočíme ve směru hodinových ručiček, je-li nutné klapku spustit, pak proti směru hodinových ručiček. Reprodukce kroucení, musíte také pamatovat na uzavření cíle.

Je-li hardware speciální, může být nastavovací drážka na předním povrchu smyčky.

Úpravy lze provést také v různých směrech doprava nebo doleva, tj. V horizontální poloze. Jak ukazuje praxe, nejčastěji se nastavení horního a dolního křídla provádí samostatně.

Pokud hovoříme o úpravě spodní části, je regulována pomocí smyčky níže. Aby bylo možné najít nastavovací drážku, je nutné odstranit ozdobnou čepičku a věnovat pozornost zespodu dutině smyčky.

K tomu je třeba vložit drážku ve tvaru písmene L do drážky po dobu 5 milimetrů a otočit ji. Pokud se otočíte doprava, bude závěrka posunuta doleva, pokud se naopak otočí doprava.

Za účelem nastavení mechanismů v horní části křídla je nutné zkontrolovat horní část. Pro kvalitní služby je třeba otevřít bránu téměř dokořán.

Na zadním panelu, téměř nahoře, můžete najít drážku,který odpovídá za úpravu. Poté je nutné, jako ve výše uvedených případech, vložit šestiúhelník a otočit.

Rukojeť nefunguje a je v poloze „ZAVŘENO“ ​​

Většina uživatelů plastových oken může také narazit na problém, když je plastová madlo okna zablokovaná v zavřené poloze a okno okna se nezavře. Co dělat v tomto případě?

Můžu to zvládnout sám? Cíl lze například otevřít a rukojeť bude mít „uzavřenou“ polohu.

K tomu může dojít v okamžiku, kdy je třeba okno zavřít, ale nefunguje. Chcete-li začít, měli byste vědět, že v žádném případě byste se neměli ostře snažit otočit rukojeť, naopak, může situaci zhoršit.

To je důležité!
Důvodem tohoto problému může být to, že blokovací systém nefungoval ve správný čas.

Každé plastové okno je dnes vybaveno speciálním zámkovým systémem. Tento systém je blokátor otáčení kliky okna.

Zařízení tohoto systému je způsobeno tím, že někteří mohou okno náhodně zlomit.

V případě, že se rukojeť otočí do sklopné polohy (rukojeť je „nahoru“) nebo do otevřené polohy okna (rukojeť je ve vodorovné poloze), je třeba aktivovat uzamykací systém, aby nedošlo k náhodnému otočení rukojeti do jiné polohy.

K tomuto problému dochází velmi často s rychlým otočením rukojeti. To je tomu zabránitproblém, měli byste vědět předem, co se nedoporučuje, využíváním okna.

Oprava plastového madla okna v tomto případě vyžaduje několik kroků krok za krokem. Nejdříve musíte určit dodavatele a výrobce okna.

Je to proto, že různí výrobci používají různé uzamykací systémy a potřebujete vědět, jak jej vypnout.

Nejjednodušší operací bude určení výrobce. Je možné vidět výrobce na jakékoliv kovové části okna, i když mnozí jsou zvyklí na skutečnost, že před výrobou plastového okna poznají výrobce předem.

Jméno výrobce se nejčastěji nachází na přední straně u rukojeti.

Například pokud výrobce vašeho okna je „AUBI“, pak pro vypnutí blokovacího systému musíte: přesunout cíl do svislé polohy.

V případě, že okenní křídlo je na "větrání", pak blokovací systém, který je umístěn na horní straně smyčky, také reprodukuje blokování otáčení kliky okna.

Pro jeho nastavení překládáme okno ve svislé poloze. Pak od konce rozsahu, v oblasti rukojeti, byste měli najít pružinu. Pokud jste provedli tuto operaci, musíte držet pružinu s těsněním.

Dobrá rada!
Poté pomalu otáčejte knoflíkem do polohy, ve které se nachází samotné křídlo.

Existuje také řada zástupců, kteří používají stejnou technologii k rozvoji blokovánísystémů. Takové značky jsou například „Maco“, „Roto“.

Chcete-li zámek uzamknout, musíte v oblasti rukojeti najít kovovou konstrukci. U těchto výrobců může být kovová deska umístěna pod úhlem k cíli.

Poté desku zatlačte tak, aby měla polohu rovnoběžnou s rámem. Potom pomalu otáčejte rukojetí v souladu s oknem.

V případě, že pero stále nefunguje ani po provedení všech operací, budete muset prozkoumat, jak blokátor interaguje s prvky reakce mechanismů.

Pokud se blokátor nedotkne mechanismů, je důvodem tepelné roztažnosti. V této situaci uzamykací systém jednoduše sklouzne a neinteraguje s mechanikou.

Pokud se mechanismus a zámek mezi sebou rozbíhají, musíte cíl zcela otevřít. Poté musíte rozebrat cíl a plot uvolněním šroubů.

Je třeba vyplnit prostor mezi rámem a mechanismy odezvy, které jsou výsledkem tepelné roztažnosti. Mezi rám a rámy umístěte plastovou vložku a znovu zašroubujte rám.

Ujistěte se však, že jeho tloušťka odpovídá mezeře. Uzamykací systém nyní zavěsí mechanismy. Poté, co to uděláme, se podíváme na stav okna, pokud nejsou žádné problémy, pak jste to udělali.

Pokud hovoříme o výrobci "Winkhausu", pak by bylo správné kontaktovat velitele.

Některé jsoutypy tohoto výrobce, které se liší systémem blokování od ostatních.

Protože jsou vybaveny pouze zámkem a během provozu podléhají otěru.

Zámek se nachází v oblasti smykového výkyvného mechanismu.

Během provozu se takový blokovací systém neustále tře a nakonec selže. To je způsobeno tím, že okno můžete otevřít buď ve vodorovné nebo ve svislé poloze.

To znamená, že okno bude buď „klasicky“ otevřené, nebo pro větrání. V této situaci není možné sklo přitlačit na rám a otočit rukojetí. To se nedoporučuje, protože redukce zácpy může selhat.

Pokud by došlo k poruše, nejlepší možností by bylo důvěřovat mistrům, zejména pokud záruční doba neuplynula. Pokud však chcete problém vyřešit vlastníma rukama, budete muset celý cíl rozebrat.

K řádnému rozebrání nejprve odstraňte ozdobné kryty. Pak vytáhněte kolík, který drží cíl v rámu. Potřebným nástrojem v tomto případě je šroubovák a kleště.

​​

Pomalu a opatrně musíte odstranit terč z pantů. Pak nasaďte křídlo na podlahu a odstraňte nůžky. K odstranění křídla odšroubujte šrouby, které slouží jako držák. Poté vyjměte zámek a nainstalujte nůžky.

V případech, kdy takové operace nepomáhají, neměli byste nic dělat a neváhejte kontaktovat velitele.

Knoflík se neupravujepoloha okna

Jeden z mála problémů vzniká, když se rukojeť plastového okna uvolnila a posouvá, ale nefunguje.

Nejčastějším důvodem může být to, že uchycení držadla je volné a neinteraguje s jinými mechanismy. Tento problém lze vyřešit velmi rychle a navíc.

Věnujte pozornost!
Chcete-li nastavit rukojeť a vyrovnat se s tímto problémem, pomůže nástroj, například šroubovák Phillips.

Stačí jen utáhnout dva šrouby, které zajišťují rukojeť k křídlu.

Pak budete muset najít ozdobnou čepici, která má obdélníkový tvar a klidně zvedne rukama.

Poté otočte uzávěrem a zatáhněte jej směrem k sobě o 90 stupňů tak, aby měl vodorovnou polohu.

Dále najdeme dva šrouby, na které je rukojeť přímo připevněna. Jeden z nich bude nad a druhý pod. Pomocí šroubováku Phillips je otočte a problém je vyřešen.

Zlomení rukojeti a její výměna

Ve velmi ojedinělých případech vzniká situace, kdy rukojeť plastového okna praskne, praskne nebo prostě selže z důvodu „věku“.

V takové situaci je přirozeně nutné vyměnit plastovou rukojeť okna sami. Další důvod vysvětluje, proč stojí za to vyměnit pero. Důvodem je bezpečnost jejich domácnosti.

Například, pokud je doma malé dítě, je nejlepší ho namontovat do okna, neboplastové kliky se zámkem.

Prvním krokem je ponechání křídla v otevřené poloze. Aby bylo možné rukojeť demontovat, musíte ji odstranit ze šroubů, na které je upevněna.

Dalším krokem je vytažení rukojeti, ale důrazně se doporučuje, abyste to dělali opatrně a opatrně.

To je důležité!
Dnes existuje mnoho variant a variant rukojetí pro plastová okna. Mohou být objednány v libovolném specializovaném servisu a v obchodě.

A pokud mluvíme o instalaci, provádí se, jak bylo uvedeno výše, pomocí šroubováku Phillips a dvou šroubů.

V případě hřebenu je nutné jej nainstalovat dovnitř, po kterém musíte vložit čep a našroubovat rukojeť.

Vyberte rukojeť pro plastové okno

Aby nedošlo k plýtvání časem výběru rukojetí pro plastová okna, jednoduše rozhodněte o barvách a objednejte si je online, protože všechny rukojeti jsou univerzální a výrobce rukojeti se může lišit od výrobce samotného kování.

Rukojeti z plastových oken jsou nejoblíbenějším materiálem. Pera jsou obvykle vyrobena z hliníku, většinou v bílém, ale můžete najít pera jakékoliv barvy.

Opět lze zdůraznit, že vše závisí na chuti spotřebitele a na barvě jeho příslušenství. Můžete také zvolit pero jakéhokoliv tvaru. Rukojeť plastového okna může být zúžená, zaoblená a akutní.

Pokud hovoříme o ceně, nezávisí to na tom, jakou barvu nebo tvar pera, ale záleží na zemi výrobce.

Cena rukojeti se pohybuje v průměru od 2,5 (Čína) do 38 (Spojené království) dolarů. Nejdražšími výrobci jsou Spojené království ($ 38) a Polsko ($ 25).

Jak odstranit rukojeť z plastového okna?

Největší zatížení při provozu plastového okna spočívá na jeho rukojeti.

Výsledkem je, že se může tiše posouvat nebo se silným nárazem, prasknutím, částečným přerušením, uvolněním nebo jinou potřebou výměny.

Zvažte všechny tyto případy v pořádku a zjistěte, jak demontovat kování.

Knoflík se tiše posouvá

Je-li rukojeť na oknech z PVC posouvána bez tresky, znamená to, že ocelová tyč vypadla a otevření křídla je nemožné. V tomto případě postupujte podle níže uvedených pokynů.

 1. Je nezbytné, aby se larva na základně vypáčila prstem a otočila o 90 °.
 2. Pomocí šroubováku vyšroubujte dva šrouby, které drží rukojeť. Tím je hardware odstraněn z rámu okna.
 3. Před námi zůstala pouze kovová tyč, která se pomocí kleští musí odstranit z křídla.
 4. Tyč je vložena do základny držadla, po které je nutné klepat na pevný povrch. Tyč tak bude upevněna v základně.
 5. Nyní provádíme instalaci rukojeti na svém dřívějším místě, takže se díváme, že v uzavřené poloze se držadlo dívá dolů.
 6. Šrouby jsou přišroubovány a uzavřeny.

Vzhledem k tomu, že rukojeť zůstala zcela neporušená, není třeba získat nový materiál.

Knoflík posouvá s třeskem

Tento signál signalizuje vážné selhání skříně převodovky, kterou může ovládat pouze hlavní jednotka. Je možné pero odstranit sami? NE! Pro uložení okna potřebujete profesionální přístup.

Rukojeť prasklá

V tomto případě je třeba zakoupit novou rukojeť, protože trhliny nelze fixovat. Při nákupu se ujistěte, že délka nové tyče, která je umístěna v krytu příslušenství, je přesně stejná.

Náhradní technika

 • Deska, která je umístěna na základně rukojeti, musí být otočena, aby se odkryly šrouby.
 • Výše ​​uvedené upevňovací prvky by měly být odšroubovány a odstraněny prasklé spoje.
 • V místě instalace nové rukojeti namontujte regulátor hřeben nebo větrání.
 • Poté můžete nainstalovat novou rukojeť.

Rukojeť se odlomila

V této situaci byste měli vědět, jak správně odstranit rukojeť z plastového okna. K tomu je třeba si přečíst následující příručku.

 1. U startérů by měla být stará rozbitá část nastavena do polohy, když se okno otevře, spočívající na bočních závěsech.
 2. Uvolněte dva šrouby, které drží tělo rukojeti.
 3. Fragment rukojeti je opatrně vyjmut z rámu okna.
 4. Před instalací musí být nový hardware pečlivěkontrolována, není předmětem třísek a prasklin, pokud nejsou, můžete namontovat.
 5. Vnitřní stonek staré a nové rukojeti by měl mít stejný tvar a délku.
 6. Pokud nový hardware předpokládá přítomnost omezovače otevření, pak se před instalací vloží hřeben do základny rukojeti a upevní se v něm.
 7. Pomocí šroubů, které sloužily jako upínací přípravek pro starou rukojeť, je instalována nová.

Je důležité vědět! Šrouby by neměly být dotahovány, což vyžaduje zvláštní úsilí, protože nekvalitní levné kování nemůže odolat tlaku a prasknutí.

Rukojeť je volná a uvolněná

Šroubovák s křížovou hlavou přichází na záchranu.

Koneckonců je to jistě k dispozici všem v bytě. S jeho pomocí byste měli šrouby „dotáhnout“, tj. Dotáhnout šrouby o něco více a opravit závadu.

Rukojeť se zámkem

Existuje další situace, kdy vzniká potřeba vyměnit rukojeť za plastové okno. Jedná se o malé děti v domě.

Koneckonců by měli být maximálně chráněni před rizikem vypadnutí z okna. V tomto případě musíte nejprve zakoupit speciální rukojeť pro okna z PVC se zámkem.

Existuje několik typů takových struktur. Po montáži je možné připevnit kování, a to jak v zavřené poloze okna, tak v poloze „větrání“, když je závěrka podepřena na spodních závěsech.

Rukojeť je ovládána klíčem, který je vždy uchováván mimo dosah dětí.

A jak nahraditObyčejná rukojeť se zámkem je známa pouze profesionálním řemeslníkům. Nemusíte to dělat sami.

Dobrá rada!
Po výměně je nutné pouze zajistit, aby děti během hry nevkládaly do klíčové dírky různé cizí předměty, například sponky na papír, zápalky a jiné drobnosti.

Mohlo by dojít k poškození systému obvodu.

Obnovte plastovou kliku okna

Navzdory skutečnosti, že moderní okna lze právem označit za nejspolehlivější a promyšlenou, vznikají problémy s nimi.

Někdy může například selhat rukojeť okenních nebo balkonových dveří. Co dělat v této situaci a jak tento problém vyřešit?

Pokud se rukojeť z nějakého důvodu zlomila na plastové okno - nebojte se! Na stavebních trzích a velkých stavebních supermarketech na skladě jsou vždy taková pera ve velkém sortimentu.

A náklady na tyto kotce jsou malé. Pokud jde o výměnu rukojeti za balkónové dveře nebo plastové okno, nebude to trvat dlouho, protože vše lze provést během několika minut.

Výměna rukojeti plastového okna

Pokud není možné obnovit rukojeť plastové konstrukce, je docela rozumné vyměnit poškozený prvek. Co je žádoucí provádět následující typy operací.

Nejdříve byste měli najít ochranný ozdobný panel rukojeti a otočit ho nebo proti směru hodinových ručičekšipku. Tento panel má podlouhlý tvar, je umístěn vertikálně přímo pod rukojetí.

Věnujte pozornost!
Snadno otočí ruce, takže nemusíte nic odšroubovat.

Když je ochranný a dekorativní panel přemístěn tak, že nebude umístěn svisle, ale vodorovně, můžete pod ním najít šrouby, které drží rukojeť uvnitř okenního křídla nebo křídla okenního křídla (plastové okenní mechanismy jsou prakticky stejné).

Samozřejmě musíte tyto šrouby úplně vyšroubovat. To se provádí elementárním jednoduchým šroubovákem.

Když jsou šrouby, které drží kliku okna, zcela uvolněny, lze rukojeť vyjmout, protože na rukojeti nejsou připevněny žádné další upevňovací prvky. Namísto starého pera ihned nainstalujte novou rukojeť.

Je upevněn stejnými šrouby, které byly původně na svém místě. Mimochodem, téměř všechny detaily plastových oken jsou sjednoceny a přineseny do jediného standardu.

Šrouby k nové rukojeti se tak téměř jistě hodí.

Pokud však chcete hrát bezpečně, je lepší nejprve odstranit kliku okna a teprve poté jít na nákup nové položky, která má v ruce vzorek, který by měl být předán prodejci nebo konzultantovi.

V situaci, kdy je držadlo zablokováno a neotáčí se, je-li okno otevřené, je to s největší pravděpodobností záměnou zatáčky, která nefungovala správně.

To je důležité!
Pro vyřešení problému byste měli najít takzvanou uzamykací lištu - tenkou desku (v některých případech jen klíč na konci okenního křídla).

Prstem by měla být tato deska dobře přitlačena k těsnění, po které by se uzávěr měl bez problémů zavřít.

Je třeba poznamenat, že okenní křídlo musí být ve vzpřímené poloze. V případě, že se křídlo sklopí zpět do režimu „větrání“, zámek blokovacího mechanismu neumožní otočení kliky okna.

Rukojeť může být otočena a např. Poté, co je aretační tyč pevně přitlačena těsně k těsnění, do režimu „otevřeno“.

Oprava plastové okenní rukojeti

Někdy je možné obnovit funkčnost systému oken /dveří opravou stávající rukojeti.

Tak například, pokud se rukojeť otáčí volně kolem své osy, ale mechanismy okna nefungují (okno se neotevře ani neuzavře), pak čtvercová tyč je s největší pravděpodobností mimo záběr, kvůli které se otáčení přenáší z rukojeti mechanismu.

Proto je oprava v tomto případě omezena na následující operace.

Na začátku, stejně jako u možnosti výměny, by se stávající rukojeť měla demontovat, přičemž by se předtím mělo okno umístit ve svislé poloze.

Poté odstraňte čtvercovou tyč z otevíracího mechanismu a vložte ji do vnitřního vybrání rukojeti.

V závěrečných pracíchPo zajištění správné funkce otevírání /zavírání jednotky je nutné namontovat rukojeť na sedadlo.

Za předpokladu, že okenní jednotka je v záručním servisu a že se objevily určité odchylky (např. Při roztržení nebo ohybu rukojeti), měli byste se obrátit na autorizovaný servis, abyste zjistili příčinu poruchy a způsob jejího odstranění.