Co je to jednodílná jednotka a kde je lepší použít

Dobrý den, milí čtenáři!

Před týdnem jsme instalovali okna zákazníkovi, poté jsme dostali rozzlobený hovor s požadavky na výměnu skleněné jednotky.

Manžel zákazníka smíchal jednokomorové okno s dvojitým zasklením s jednokomorovým oknem a nadával jí, jako by se díval na závadu.

Bylo nutné vysvětlit na prstech, jak se liší a jaká je pro ně nutná volba.

Aby další informace nikomu neublížily.

Pozorně čteme, abychom byli specialisté a byli schopni rozlišit jednokomorové okno s dvojitým zasklením od ostatních.

Co jsou jednokomorová okna a kde je instalovat

Ti, kdo nejsou příliš dobře orientovaní v terminologii a specifikách plastových nebo dřevěných konstrukcí, mohou být trochu zmatení.

Jednokomorová konstrukce profilu neexistuje, proto tento koncept znamená skleněnou jednotku s jednou kamerou.

Tloušťka nebo šířka.

Tloušťka závisí na distančním rámu a může se lišit podle Vašeho přání od 18 do 36 mm. Standardní tloušťka používaná ve většině firem je 24 mm.

Kde jsou používána jednokomorová okna?

Skutečností je, že jednokomorová okna s dvojitým zasklením se nepoužívají všude.

Například ve velkých městech nejsou domy hromadné rezidenční zástavby přijaty státní komisí, pokud jsou tyto stavby v nich instalovány, protože se má za to, že jejich tepelné charakteristiky jsou nedostatečné pro střední zónu a ještě více pro chladné oblasti.

Dobrá rada!
Používejte je v regionech, kde je průměrná teplota v zimě mínus 5 stupňů.
Taková okna však mají levnější cenu než u dvoukomorových oken a v některých případech je jejich použití odůvodněné a dokonce nezbytné.

1. Zasklení balkonu nebo lodžie.

Mnozí si vybírají výrobky z plastu, aby se zafixoval balkon nebo lodžie. Za prvé, je to krásné a praktické, a za druhé, ne každý si může dovolit instalovat posuvné hliníkové zasklení - to je poněkud nepohodlné to umýt.

Například například neplánujete dělat lodžii jako obydlí, protože budete muset udělat spoustu dalšíchinvestice - izolace, instalace dalších baterií a podobně.

Pro tyto účely je jednokomorový design přesně to, co potřebujete. Pokud instalujete plastové konstrukce na chladný balkon, jaký druh zasklení nebude absolutně důležitý, teplota bude stejná.

2. Balkonová jednotka.

Pokud má vaše lodžie zasklení na parapetu, i když je dřevěná, ale ne příliš plná děr, je možné instalovat balkónovou jednotku (to je okno s balkónovými dveřmi) s jednotnou skleněnou jednotkou.

To je důležité!
Balkon - toto je vaše druhá komora a velmi velká komora

A pokud máte balkon zasklený plastem nebo moderním hliníkem, pak není třeba okna s dvojitým zasklením, balkón je vaše druhá komora a je velmi velký, chlad bude jím procházet nejdelší.

3. Letní dům.

V dnešní době je moderní realita taková, že plastové výrobky s jednokomorovým oknem s dvojitým zasklením jsou téměř stejné jako běžné dřevěné rámy prodávané na trhu.

Navíc mohou být zakoupeny ready-made, je to ještě levnější a pod nimi se otevírají otvory v letním domě, protože letní dům je obvykle vyroben ze dřeva.

I v hlubokém podzimu, kdy se teplota blíží nule, s jedním topným zařízením v letním domě bude teplé a útulné.

4. Terasa v domě.

Terasa, dokonce i v hlavním domě, je často letní, a proto není vytápěna. Proto se často instalují plastová okna se stejným sklem pro stejnédůvody jako v letním domě.

5. Jednokomorová okna pro jižní regiony.

Pokud žijete v jižních oblastech naší země, je pro vás velká příležitost ušetřit si na oknech.

Máte-li v zimě průměrnou teplotu kolem nuly a mínus deset je hrozný sibiřský mráz, to je to, co potřebujete.

Jednokomorové nebo dvoukomorové okno s dvojitým zasklením

Volba skla

Okno s dvojitým zasklením je složitá hermetická konstrukce skládající se z několika sklenic a hermetických komor naplněných speciálním plynem.

Okna s dvojitým zasklením jsou součástí moderního plastového okna a poskytují pohodlí v domě. Díky vysoce kvalitnímu dvojitému oknu, a to i bez výměny topného systému, může být místnost mnohem teplejší a pohodlnější, z okna zmizí průvleky a zima.

Také dobrá skleněná jednotka chrání dům před vlhkostí, vlhkostí a především hlukem. Dvojitá okna mají vynikající zvukové a tepelně izolační vlastnosti, což z nich činí nepostradatelnou součást pohodlného života v metropoli.

V současné době existuje obrovská škála oken s dvojitým zasklením, jejich výplně, což vám umožní vybrat si pro svůj domov přesně to, co bychom chtěli.

Které skleněné balení je lepší

Díky obrovské rozmanitosti na jedné straně byla volba skleněné jednotky snazší.

A na druhou stranu, oči takového návrhu narůstají, ale je zde několik určujících faktorů, které ovlivňují kvalitu sklářské jednotky a spoléhají na ně snadno.volby.

Počet a povaha sklenic, a tedy i počet kamer (nejčastěji dvoukomorových a jednokomorových oken v obytných prostorách), tloušťka okna s dvojitým zasklením, výplně vnitřních komor okna s dvojitým zasklením mají zásadní význam.

Pro domácnost, jak již bylo řečeno, jsou nejčastěji používána okna s dvojitým zasklením se dvěma zaskleními (jednokomorová) a třemi (dvoukomorovými) okny. Jak si vybrat jednokomorové sklo nebo dvoukomorové, rozhodnete se, ale před rozhodnutím se vyplatí zvážit několik faktorů.

Zaprvé, pokud se dům nachází v hlučné části města, je lepší zvolit dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, která jsou také vhodnější pro ložnici a dětský pokoj, kde je zapotřebí zvláštní atmosféra.

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením postačuje v ostatních místnostech.

Věnujte pozornost!
Všimněte si, že cena dvoukomorového okna s dvojitým zasklením se příliš neliší od ceny jednokomorového okna.

Ale doma je účinek velmi silně pociťován, taková skleněná jednotka si dobře udržuje teplo a spolehlivě chrání před hlukem.

Teď pojďme mluvit o typu skla. Kromě běžného skla můžete využít i nejrůznější nové trendy, které umožňují plastovému oknu poskytnout specifické vlastnosti.

Takže pomocí vitráží a dekorativních brýlí může být obyčejné plastové okno vyrobeno jako designér, speciální typy skla jej budou odrážet, nebo naopak, světelné, matné, tónované nebo zrcadlové.

Všechny tyto účinky přispějí k tomu, že místnost získá požadovanou atmosféru, aniž by se uchýlila k jakýmkoli dodatečným finančním prostředkům.

Tloušťka skla je všechno!

Tloušťka skla nehraje žádnou roli. V některých případech může být jednokomorová skleněná tabule z vysoce kvalitního skla mnohem účinnější než dvoukomorové sklo vyrobené z méně kvalitního materiálu.

Norma je považována za tloušťku skla 5 mm, ale pro dosažení co nejlepšího efektu doporučujeme použít sklo o tloušťce 6 mm, okamžitě uvidíte kvalitu takové skleněné jednotky.

Kromě toho bude cena dvoukomorové skleněné jednotky vždy vyšší než u jednokomorové jednotky s lepším sklem a účinek je stejný, tak proč platit více?

Podle GOST se tloušťka celé skleněné jednotky může pohybovat od 16 do 46 mm, samozřejmě, jak minimální, tak i maximální tloušťka jsou extrémy, a je lepší zvolit zlatý průměr, který musíte zvolit, s ohledem na vlastnosti místnosti, umístění domu atd.

Tloušťka skla nehraje významnou roli pro zvukovou izolaci, ale pro tepelnou izolaci má rozhodující význam. A tento okamžik je třeba vzít v úvahu.

Dobrá rada!
Tloušťka skla nehraje významnou úlohu pro zvukovou izolaci

Okno s dvojitým zasklením je považováno za nejlepší variantu pro rezidenční byty a soukromé domy, ale pokud vás ani takové okno nechrání před chladem, může být snadno vyrobeno.výměna dvoukomorového okna s dvojitým zasklením za tlustší.

Jak naplnit komoru skleněné jednotky?

Skutečnost, že se plní vzduchové komory uvnitř skleněné jednotky, není o nic méně důležitá než tloušťka.

To se provádí za účelem zvýšení izolačních vlastností.

Nejčastěji se používají inertní plyny, které jsou hustší než vzduch, a proto lépe uchovávají teplo.

Argon, praktický plyn, který dobře reguluje teplotu, se používá hlavně k naplnění komory skleněného obalu. Alternativa k argonu může být krypton, jeho hustota je také vyšší než hustota vzduchu.

Dobře reguluje teplotní podmínky, zvyšuje zvukotěsný účinek okna.

Při výběru skleněné jednotky by se obecně mělo brát v úvahu množství vlastností a vlastností, a aby si byla naprosto jistá správnost volby, požádejte naše odborníky o pomoc.

Odborníci ve svém oboru - ocení váš domov, životní prostředí a dokonce i mikroklima pokojů a vyberou pro Vás ideální možnost!

Adresa a plastová okna se pro vás stanou „oknem“ do světa pohodlí, komfortu a tak žádaného ticha a tepla.

Jak zkontrolovat, zda je v mých oknech jednokomorová nebo dvoukomorová skleněná jednotka?

Rostou požadavky na úsporu energie a dvojkomorová okna s dvojitým zasklením postupně nahrazují jednokomorová, protože nesplňují moderní požadavky.

Výrobou oken s dvojitým zasklením se používá leštěné sklo značky M1 adokonce M0.

Sklo je tak transparentní, že je pro odborníka někdy obtížné odlišit dvoukomorovou skleněnou jednotku od jednokomorové. Ale to může využít ne slušné okna společnosti.

Nebo to může být jen chyba ve výrobě a namísto dvoukomorové skleněné jednotky, kterou jste si objednali, obdržíte okna se standardní jednokomorovou skleněnou jednotkou.

V článku Jak rozlišit obyčejné sklo a energeticky úsporné sklo? Již jsme popsali, jak rozlišit obyčejné sklo ve skleněné jednotce od úspory energie, nyní se naučíme rozlišovat jednokomorovou skleněnou jednotku od dvoukomorové.

Okna s dvojitým zasklením jsou rozdělena na jednokomorové - jedná se o dvě skla, mezi nimiž je jedna vzduchová komora a dvoukomorová okna s dvojitým zasklením, která se skládají ze tří sklenic, mezi nimiž jsou dvě vzduchové komory.

Abychom pochopili, která skleněná jednotka je instalována v našem okně, musíme určit, kolik sklenic je ve skleněné jednotce. Chcete-li to provést, proveďte následující: přiveďte do skleněné tabule zapalovací zápalku nebo zapalovač.

Pokud se ve skleněné jednotce odráží dvě světla, znamená to, že skleněná jednotka je sestavena ze dvou sklenic, což je jednokomorová skleněná jednotka.

Pokud se odrazí tři světla, znamená to, že ve skleněné jednotce jsou tři skleněné skleněné jednotky.

Kdy je dostačující instalace jednokomorového kovového plastového okna?

Dnes je trh plastových oken nasycen nejrůznějšími vlastnostmi a vlastnostmi výrobků, mezi nimiž jsou nejoblíbenějšípoužití běžných dvou a jednokomorových plastových oken.

Nicméně ne všichni spotřebitelé chápou rozdíl mezi těmito okny a kde je instalovat.

Jednokomorová plastová okna, velikost v tomto případě nezáleží, jsou konstrukce dvou sklenic, mezi nimiž je jedna vzduchová komora, která je tepelným izolátorem a chrání před průnikem chladu a větru.

Šířka jednokomorové skleněné jednotky je obvykle 24 mm, je označena takto: 4-16-4.

  1. První číslice označuje tloušťku prvního skla.
  2. Druhá číslice odpovídá šířce vzduchové mezery.
  3. Třetí číslicí je tloušťka druhého skla ve vaku.

Pravidelnost zde platí: čím větší je vzduchová komora v okně, tím teplejší bude celé okno.

Dvoukomorová skleněná jednotka se dále skládá ze tří skleněných tabulí a dvou vzduchových komor mezi nimi, které mohou mít stejnou nebo různou velikost.

Dvoukomorové okno může obsahovat stejné vlastnosti, jednoduché sklo nebo speciální - energeticky úsporné, zvukově izolační. To se provádí na žádost zákazníka.

Stejně tak mohou být dvě vzduchové komory v těchto oknech rozdílné v tloušťce. To přispívá k lepšímu uchování tepla.

To je důležité!
Existuje názor, že pro efektivní úsporu tepla jsou potřebná právě dvoukomorová okna s dvojitým zasklením.

To však není zcela pravda. Zde je třeba vzít v úvahu několik faktorů najednou, z nichž hlavní je klimatická.

Pokud plánujete instalovat okna v venkovském domě, který je „otevřený všem větrům“, nachází se v blízkosti hlučné silnice, pak byste měli dát přednost dvojitému oknu.

V tomto případě instalace kovových plastových oken tohoto typu pomůže zbavit se hluku i chladu v domě.

Pokud hovoříme o městském bytě, pak je možné instalovat jednokomorové okno, které ochrání před větrem a chladem. Velmi důležitá kvalita jednokomorových konstrukcí - jejich nízká hmotnost ve srovnání s jinými okny.

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením značně odlehčuje zatížení kování, což prodlužuje dobu jeho práce. Taková okna s dvojitým zasklením mohou být také instalována do balkonových rámů, používaných pro zasklení chat.

Za podmínek severozápadu se ukázalo, že okna století jsou vynikající, mají i jednokomorová okna s dvojitým zasklením s jedním energeticky úsporným sklem.

Jejich tepelně úsporné vlastnosti jsou větší než vlastnosti běžných dvoukomorových oken a jejich hmotnost a cena jsou nižší. Energeticky úsporné sklo je speciální sklo, na které se nanášejí kovové ionty nebo hotové plavené sklo se speciálními přísadami ve směsi.

Externě se takové sklo neliší od běžného skla, ale díky svým vlastnostem je schopno dobře udržet teplo uvnitř místnosti. O tom, zda je takové sklo nezbytné ve specifickém skle, rozhoduje v každém jednotlivém případě, volitelně a finančně.schopnost zákazníka.

Věnujte pozornost!
Energeticky úsporné sklo je speciální sklo, které je stříkáno kovovými ionty.

Pro vyřešení otázky instalace jedno- nebo dvoukomorových konstrukcí je tedy nutné v každém případě individuálně na základě klimatických podmínek regionu, rozpočtu a požadavků zákazníků.

Zákazník může plastová okna v každé firmě zcela zdarma vypočítat. Zde můžete také získat podrobné informace o tom, které okno zvolit.

Nainstalovat jednokomorová plastová okna také v průmyslových a průmyslových budovách, ve skladech, kde by měl být zachován optimální teplotní režim.

Pro tyto předměty jsou okna obvykle objednána nestandardními velikostmi, neslyšícími nebo s jednou otevírací klapkou.

Jednokomorová okna s dvojitým zasklením

Moderní typy oken s dvojitým zasklením jsou „sendvičem“ dvou sklenic, rozdělených rozpěrkou po obvodu rozpěrky.

Díky svému plnidlu hraje také roli vnitřního vysoušeče ve skleněné jednotce.

Hliník má perforaci a silikagel umístěný uvnitř rámu okamžitě absorbuje vlhkost, která se objevila uvnitř komory.

Plynová komora vytvořená po utěsnění butylovou hmotou a polysulfidem nemá přímý kontakt s okolním prostředím a plní úlohu zvukového a tepelného izolátoru v jednokomorových oknech Rehau.

Až 85% plochy otevírání oknadvojitá okna. Proto jsou vlastnosti oken do značné míry určovány jeho vlastnostmi.

Z tradičního dřevěného truhlářství jsou jednokomorová plastová okna Rehau příznivě charakterizována přítomností suchého plynu v absolutně uzavřené komoře, která zabraňuje vzniku kondenzace na vnitřním povrchu okna s dvojitým zasklením, čímž se eliminují body tuhnutí.

Jednokomorová okna s dvojitým zasklením, jejich výhody a nevýhody.

Výhody vychystávání plastových oken lze navíc připsat jejich nízké hmotnosti, což umožňuje použití jednokomorových oken s dvojitým zasklením na plastová okna s teplým zasklením lodžií a balkonů, které zabraňují zbytečnému namáhání základny konstrukce.

Jednodušší jednokomorová okna s dvojitým zasklením a v peněžním vyjádření.

Nevýhodou jednokomorových oken s dvojitým zasklením je nedostatečná úroveň ochrany před hlukem z ulice a nižší koeficient odporu proti přenosu tepla než u dvoukomorových oken s dvojitým zasklením, což je nedostatečné pro ruské klima.

Zdá se, že použití jednokomorových oken s dvojitým zasklením v ruském kontextu by mělo být velmi omezené, ne-li rozvoj energeticky úsporných technologií.

Sklenice v jednokomorovém okně s dvojitým zasklením.

Vzhledem k tomu, že energie, zejména teplo, je drahá, byla pozornost věnována otázkám úspory energie.

A přední společnosti, které vyrábějí okna z PVC, zejména Rehau, vyvíjejí teplo šetřící sklodvojité zasklení.

V sedmdesátých letech se objevilo tzv. K-sklo, vyráběné pyrolytickou technologií, a v 90. letech se objevilo nízkoemisní sklo I, ve kterém se použilo magnetronové naprašování kovů a jejich oxidů.

Díky tomu se teplo odráží zpět do místnosti, několikrát snižuje ztráty.

Kromę toho není możné sníżit kumulativní procento přenosu energeticky úsporného slunećního tepla ze skla. Ve standardním okně s dvojitým zasklením je to 77% a v energeticky úsporném okně je o dvanáct procent nižší.

Jinými slovy, v horkém letním dni se vzduch v domě bude ohřívat pomaleji.

Moderní jednokomorová okna s dvojitým zasklením pro okna z PVC s jedním energeticky úsporným sklem šetří o 25% více tepla než dvojkomorová okna s dvojitými skly s jednoduchými brýlemi.

Užitečné rady!
V pragmatickém Německu je 95% oken vybaveno energeticky úspornými dvojitými okny, z nichž 70% je jednokomorových.

Naše okenní společnost se vždy snaží vyhovět trendům na trhu a nadále vyvíjí technologie určené k řešení problému úspory energie a tepelné izolace, jejíž potřeba je stále více a více pociťována.

Současně jsou jednokomorová okna s dvojitým zasklením pro okna také kvalitní za dostupnou cenu. Zasklení s inovačním plněním, vyrobené v jednokomorové verzi s použitím I-skla, zlepšuje energeticky úsporný výkon o 22-25%.

Stahování v jednokomorových oknech pro oknaRehau argon, můžete tyto výsledky vylepšit o dalších 15%, což je pro ruské podmínky docela přijatelné.

Jednokomorová okna s dvojitým zasklením

Už jste někdy slyšeli výraz „házení peněz“?

Představte si, že je to přesně to, co se stane s vaším rozpočtem, pokud moderní energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením nejsou instalována ve vaší domácnosti nebo kanceláři, díky čemuž můžete výrazně snížit náklady na užitné služby.

Velkou úlohu při zajišťování úspor energie hraje počet kamer v okně s dvojitým zasklením.

Spolu s vysokorychlostní dvoukomorovou komorou si stále mnozí stále vybírají jednokomorová okna s dvojitým zasklením z důvodu dostupné ceny, a to navzdory skutečnosti, že jsou výrazně nižší než nová generace z hlediska tepelné ochrany.

Několik slov o konstrukci a vlastnostech

Konstrukce jednokomorového okna s dvojitým zasklením prezentovaného na fotografii obsahuje dvě sklenice, mezi kterými je vyplněn sušený vzduch.

Absence kondenzátu mezi tabulemi je dosažena „utěsněním“ vzduchu v komoře.

Tloušťka jednokomorové skleněné tabule se pohybuje v rozmezí 14-32 mm (bez ohledu na tloušťku použitého skla).

Rozdíl STiS od běžných jednokomorových oken s dvojitým zasklením

Nechte čísla mluvit samy za sebe: jednokomorová STiS Standard udrží teplo o 82% lépe než běžné okno s dvojitým zasklením jednou starou kamerou, ale zároveň je výrazně nižší než dvojitá okna s dvojitým zasklením.úsporu energie a hlukovou izolaci.

Oblast použití

Okno s jedním zasklením je považováno za zastaralé řešení na pozadí aktivně se rozvíjejících energeticky úsporných technologií, ale vzhledem k nízkým nákladům a nízké hmotnosti je stále žádáno.

Nejvhodnější je zvolit pro zasklení balkonů a lodžií, vil, prostor, které nejsou vytápěny (nebytové, průmyslové).

Aby bylo možné ušetřit, může být instalováno také na balkonovém bloku s výhledem na již prosklený balkon nebo lodžii.