Jaká okna je lepší dát do soukromého domu?

Jak vybrat správné okno pro soukromý dům?

Dobrý den! Život ve městě je stále intenzivnější a lidé se postupně stěhují do klidnějších oblastí.

Tuto tendenci jsem si všiml, když se stále více zakázek stalo v soukromých osadách.

V důsledku toho existuje více otázek o tom, která okna je nejlepší umístit do soukromého domu.

Abych využil užitečných informací v internetovém prostoru, zveřejňuji je zde. Pokud vy nebo vaše rodina plánujete koupit dům v blízké budoucnosti, pak doporučení pro vás.

Jedním ze současných trendů ve výstavbě soukromých domů je zvýšení plochy otvorů naplněných sklem. V tomto ohledu je otázka správného výběru oken relevantní nejen z hlediska estetického odvolání.

Okenní konstrukce, zejména v případě, že zabírají velkou plochu, přebírají část odpovědnosti za spotřebu tepelné energie a bezpečnost svého majetku. Zodpovědně volte okna a žijte v teple a bezpečí!

Jak vybrat správné okno pro soukromý dům?

Zvláštností dřevěného domu, který musí být zohledněn při výběru dřevěných konstrukcí, je jeho smrštění během prvního nebo dvou let po výstavbě.

To znamená, že po dobu prvních dvou let je instalace plastových oken v dřevěném domě naprosto kontraindikována - jejich nízká pružnost jim neumožňuje přizpůsobit se měnícím se rozměrům okenního otvoru a sklo pod tlakem může prasknout.

​​

Pro upevnění kulatiny nebo dřeva kolem okenního otvoru je při instalaci okenních konstrukcí v dřevěném domě nutná instalace okenního rámu.

Kazeta je vyrobena takovým způsobem, že v místě styku se stěnou má schopnost sklouznutí, čímž se kompenzují sezónní změny rozměrů otvoru.

Panoramatické zasklení

Moderní budovy mají tendenci být jasné. Ve fázi budování vlastních domovů je mnoho lidí přitahováno k možnostem projektů, které zahrnují velké prosklené plochy.

A zde vyvstává otázka: jaké vzory oken zvolit, aby se vyplnily velké otvory a zároveň učinily bydlení co nejbezpečnějším?

A zde ani odborníci nemají jednotný názor. Nicméně, mnozí souhlasí, že optimálníMožnost panoramatických oken jsou hliníková okna. Proč

Věnujte pozornost!
Především je tomu tak proto, že hliníkové fasádní systémy byly původně určeny speciálně pro tyto účely. Optimalizovaly tvar a velikost konstrukcí, promyslely procesy výroby, instalace a následné údržby konstrukce.
Významnou roli hraje skutečnost, že hliníkový profil „jí“ nejméně užitečnou plochu okna. Ale to je účel panoramatického zasklení - získat co největší plochu skla s nejmenší možnou plochou konstrukčních prvků.

Pokud hovoříme o hardwarovém systému, pak systém paralelního posuvu pro tepelný odpor není o nic horší než systém zvedání, ale je levnější. Aby se snížila hmotnost konstrukce okna, je lepší použít jednokomorové okno s dvojitým zasklením.

Jaká je optimální tloušťka skla?

Při volbě tloušťky skla se nejprve vychází z plochy skleněné jednotky. Vzhledem k požadavkům regulačních dokumentů a zkušenostem odborníků lze říci, že pokud plocha zasklení nepřesáhne 2,5-2,7 m2, lze použít sklo o tloušťce 4 mm.

To je důležité!
Se zasklívací plochou 2,5-2,7 m2 se vyžaduje zvýšení tloušťky skla na 6 mm. Pokud plocha dosáhne 7 m2, budete potřebovat okna s 8 mm sklem.

Jednokomorová okna s dvojitým zasklením (SPO) v přítomnosti nízkoemisního skla (i-sklo) v „teple“ odpovídají dvoukomorovému oknuskleněná jednotka (SPD) bez i-skla.

Přidání argonu do STR zvyšuje R o asi 0,1 až 0,15, což je poměrně významné množství. Přidání i-skla a argonu do SPD ho činí velmi dobrým při nízkých nákladech.

SPD má však jednu hlavní nevýhodu - nemožnost výroby s velkými plochami balení. Optimální rám je 16-18 mm tlustý, tzn. Optimální SPD by bylo 4-18-4-16-4, což již dosahuje tloušťky 46 mm.

Pokud potřebujete balení o ploše větší než 2,7-2,8 m2, musíte zvětšit tloušťku skla, přinejmenším vnější. V důsledku toho se tloušťka výplně začne zvyšovat as ní i hmota.

Dobrá rada!
K tomu všemu stojí za to doplnit skutečnost, že zvýšení tloušťky skla v SPD zvyšuje jeho cenu, náklady na dopravu, instalaci, samotnou konstrukci atd.

V důsledku toho se ukazuje, že používání SPD se vzorcem 6-16-4-14-6 je nerentabilní. A použití ještě tlustších brýlí ho činí nerentabilní.

Armatury - důležitá součást kvality

Při výběru okenních vzorů se ujistěte, že kování je třeba věnovat pozornost, protože na něm leží funkční zatížení oken.

Okenní kování zahrnuje: upevnění křídla nebo dveří, madla, čepy, montážní lišty, závěsy, boční svorky, jakož i přídavné prvky (mikroventilace atd.).

Kritéria pro kvalitní kování

 • Odolnost proti opotřebení.Určuje se počtem cyklů (1 otvor a 1 zavření okna), pro které je určen.Kvalitní kování určené pro 10 tisíc cyklů nebo více.
 • Zaměnitelnost.Nenechte se honit za exkluzivním vybavením, protože v případě poruchy takového mechanismu mohou být opravy velmi nákladné.
 • Koroze.Kov, ze kterého je vyroben, nesmí korodovat. Vysoce kvalitní okenní kování je vyrobeno z nerezové oceli nebo má speciální povlak.
 • Snadná obsluha.Windows, kde je instalován kvalitní hardware, by měla být zavřena a otevřena bez dalšího úsilí. Jinak použití síly jen urychlí zničení mechanismu.

Zvláštní pozornost si zaslouží kování proti vloupání a na moderním trhu je stále více možností. jeho rozdíl od obyčejného sestává jen ve formě čepů a pultů.

Korunky v jejich vzhledu připomínají houbu - je zde noha a čepice a proužky jsou uspořádány tak, že když otočíte knoflíkem čepu čepu, vstoupí do speciální štěrbiny ve vratné tyči.

Okno vybavené takovými armaturami nelze otevřít z vnějšku. Armatury jsou označeny podle požadavků evropské normy ENV 1627-1630, která každý výrobek klasifikuje do jedné ze 6 tříd bezpečnosti.

Bezpečnostní okna - nové řešení pro soukromý dům

Konstrukce ochranného okna se skládá ze dvou hlavních prvků: samotného okna (vyrobeného z PVC, dřeva nebo hliníku) a vestavěné rolety, která je hlavním prvkem.

Postavenorolovací roleta nestojí za fasádou, tedy nepoškozuje vzhled a eliminuje možnost demontáže konstrukce z ulice. Nevýhodou těchto oken je, že roleta "jí" část světelného otvoru.

V soukromém domě, kde spotřeba energie na vytápění závisí na těsnosti okenních vzorů, se proto ukázalo, že použití oken s dvojitým zasklením s nízkoemisním sklem je skutečně prospěšné.

Vlastnosti volby střešních oken

Dalším typem oken široce používaných v moderních domech je mansardová okna. Co je třeba zvážit při volbě tohoto typu okenních vzorů.

Celková délka svislých oken se vypočítá pro každou jednotlivou střechu a nesmí překročit polovinu délky jejího povrchu.

Věnujte pozornost!
Podle stavebních předpisů vstupuje do místnosti minimální množství světla, pokud celková plocha všech skleněných ploch činí 10–12% celkové plochy místnosti.

Podle fyziologických ukazatelů se má za to, že optimálních světelných podmínek je dosaženo při šířce okna 55% šířky obývacího pokoje.

Výpočet velikosti a umístění okna by měl odpovídat vizuálním a antropometrickým charakteristikám, podle kterých by horní část okenního otvoru měla být nejméně 1,9 - 2 m od podlahy. Vizuální paprsek sedící osoby musí mít zobrazovací sektor alespoň 15 ° s otevřeným oknem.

4 parametry určují spotřebitelskou hodnotu světlíků: tepelná izolace, akustická izolace, těsnost proti pronikání vzduchu, odolnost proti srážkám (dešťová voda a sníh).

V případě světlíků by koeficient tepelné izolace (U) neměl překročit 2-2,6 W /m2 a koeficient zvukové izolace (Rw) by měl být v rozsahu 25-30 dB. Na trhu jsou PV-okna se zvýšenou zvukovou izolací, ve kterých koeficient Rw přesahuje 35 dB.

Montáž střešního okna

Mnoho majitelů podkroví čelí jednomu problému - přítomnosti kondenzátu na světlících. Proto mnoho výrobců těchto oken, aby se zabránilo výskytu tohoto problému vybavit design ventilačních ventilů.

Při výběru střešních oken proto věnujte pozornost dostupnosti této možnosti, která výrazně usnadní život v budoucnu.

Podle metody otevírání vikýřových oken jsou:

 • střed otáčení (klapka se otáčí na třecích smyčkách kolem horizontální osy procházející podél střední příčné osy okna);
 • s odsazenou osou otáčení (třecí smyčky jsou umístěny na úrovni 2/3 výšky okna;
 • s kombinovaným otvorem (křídlo se otáčí kolem střední a horní osy);
 • kývání (klapka se otevírá směrem ven, otáčí se obvyklými závěsy vzhledem k horní, boční nebo spodní ose).

Která plastová okna je nejlepší umístit do soukromého domu

Která plastová okna je nejlepší umístit do soukromého domu

Pro začátek rozhodněte, pročplastová okna jsou lepší než dřevěná.

Zaprvé, mají nižší cenu, díky níž se při zasklení velkého domu získají hmatatelné úspory.

Za druhé, konstrukce plastových oken se vyznačují vynikajícími zvukovými a tepelně izolačními vlastnostmi, díky kterým mohou v zimě ušetřit na vytápění.

Zatřetí, okna z PVC se nebojí teplotních výkyvů, mechanického poškození a otřesů.

Okna v soukromých domech a chatách jsou často velké velikosti, což zvyšuje přístup světla a tepla do místnosti.

Na podzim nebo na slunných zimních dnech nelze tyto prostory vůbec vytápět, pokud je profil zvolen správně s ohledem na klima a orientaci oken.

Značka Rehau nabízí širokou škálu možností, jak funkčních, tak i estetických, pro vytváření praktických, trvanlivých a atraktivních okenních vzorů.

Profil

Profily jsou tří-, čtyř- a pětikomorové. Kamera je vzdušný prostor, ve kterém je několik plastových příček. Čím více kamer je v profilu, tím lepší je tepelná a zvuková izolace.

Pokud je dům na teplém a klidném místě, nemá smysl přeplácet, stačí si zvolit tříkomorový profil okna. Žijete v severní oblasti a mimo okna jsou hlučná? Můžete použít čtyřkomorové profily.

Druh plastu

Někdy se snižují náklady na profily s použitím levných plastů s matným povrchem. Je snadno kontaminovatelný a zbavit se skvrn na něm je poměrně obtížné - ani speciální detergenty nepomohou.

Proto je vždy vhodné věnovat pozornost povrchu okenní konstrukce. Lesklé povrchy ukazují vysoce kvalitní PVC. Jsou odolnější, odolné vůči znečištění, vypadají atraktivněji.

Větrání okenních profilů

Majitelé plastových oken často čelí problému zamlžování brýlí. Důvodem je vysoké utěsnění okenních konstrukcí.

To je důležité!
Aby se v budoucnu neuskutečnily prostory a nebály se čerstvostí vzduchu, kupujte okna s ventilačním systémem s mikrošroubem a sacími ventily.

Díky nim vstupuje do místnosti čerstvý vzduch a dochází k neustálé mikrocirkulaci.

Výběr oken z PVC pro dřevěný dům

Pro chatu ze dřeva jsou vhodná okna z PVC, cihly, bloky nebo jiné. Aby se konstrukce harmonicky hodily do interiéru i exteriéru, stojí za to se zabývat řešením s imitací cenných dřevin.

Bez ohledu na vaše rozhodnutí garantujeme, že profil Rehau bude bezchybně zvládat tento úkol a poskytne vaší rodině skutečnou pohodu a pohodlí v každém ročním období.

Pokud anoPokud chcete objednat výrobu PVC konstrukcí, rádi vám zodpovíme Vaše dotazy a pomůžeme s výběrem optimálního řešení.

Subtilní volby

Která okna mám dát do soukromého domu? Je to přirozená otázka, protože všichni chceme zvolit ideální variantu pro náš soukromý dům, poskytující požadovaný komfort, mikroklima a optimální podmínky pro bydlení.

Dobrá rada!
Pro naše čtenáře jsme shromáždili užitečné tipy týkající se vedení tepla, otevírání oken a tvarovek - správná volba.

Moderní trh může nabídnout různé profilové systémy, ale pro soukromý dům jsou výhodná plastová okna z Rehau Euro 70 (5-komorové) a Geneo (6-komorové) profily s dvoukomorovým dvojsklem.

Konec konců jednokomorové okno s dvojitým zasklením (dvě sklenice) je znatelně horší než dvoukomorové (3 skleněné) modely, pokud jde o jeho energeticky úsporné vlastnosti a ochranu před hlukem z ulice.

Proto jsou plastová okna s jednokomorovým dvojsklem vhodnější pro nebytové prostory a pro byty a soukromé domy jsou vybrány teplejší dvoukomorové, energeticky úsporné okna.

Tříkomorová okna s dvojitým zasklením (4 sklenice) v naší zemi nejsou zvlášť potřebná - jsou určena pro přísnější klimatické podmínky, a proto je sotva stojí za to přeplácení.

Způsoby otevření dveří v oknech soukromého domu - otázka chuti nebo technické nuance? Správný způsob otevírání okenních křídel závisí na vašem osobnímpreferencí a vlastností rozvržení. V závislosti na konstrukci a mechanismu ventilů jsou možné typy otvorů:

 1. Otočný otvor. Když se klapky otevřou do místnosti vzhledem ke svislým závěsům. Pohodlné čištění venku a umožňující snadné větrání místnosti.
 2. Otevřená okna. Také se otevírají směrem dovnitř, ale vzhledem k horizontálním smyčkám. Prostor, který je společný pro dětské pokoje, nechte bezpečně větrat.
 3. Kombinovaný (sklopný a otočný) otvor. Velmi výhodná volba, kombinující schopnosti dvou výše uvedených metod.

Velikost a rozměry plastových oken jsou přímo ovlivněny vlastnostmi a rozměry okenních otvorů v soukromém domě. Je třeba si uvědomit, že na rozdíl od bytů neexistují v soukromých domech žádné univerzální standardy - proto může být velikost okenních otvorů odlišná.

Je lepší přiřadit měření specialistovi, aby se zabránilo nepříjemným překvapením při instalaci oken. Naši specialisté navíc mohou klientům společnosti nabídnout bezplatná měření a konzultace.

Věnujte pozornost!
Ideální řešení závisí na mnoha faktorech - dvojitá okna, kování, příslušná instalace. Zkušenosti našich specialistů nám v každé fázi umožňují navrhnout vhodnou variantu, kontrolovat kvalitu práce a soulad s aktuálními GOST.

Dejte si důvěru ve spolupráci s profesionály, kteří mají zájem o vynikající výsledek - to je naše reputace a postavenína trhu plastových oken.

Výběr podle formuláře

Výběr podle formuláře

Správná volba plastových oken je nejen praktická, ale také rozpočtová.

Prvním kritériem výběru je pohled na okno. To je hlavní věc, kterou musíte rozhodnout, než si koupíte plastová okna.

Existuje několik konfigurací plastových oken - neslyšících, otočných a otočných.

Nejlevnější možností je prázdné okno. Není funkční - to znamená, že není vybaven otevíracími mechanismy.

Okna nevidomých okennemohou sloužit jako hlavní okna a jsou instalovány jako doplňková okna.

Rotační okénkose otevírá dokořán, směrem dovnitř nebo ven (dle volby klienta při objednávce). Mnozí, když se ptali, jak správně zvolit plastová okna, porovnávají své návrhy s dřevěnými.

To je důležité!
Jedním z charakteristických znaků, které příznivě odlišují plastová otočná okna s otevíracím mechanismem dovnitř, je odvodňovací systém, který zcela zabraňuje hromadění kondenzátu a srážek a vnikání vlhkosti do místnosti.

Speciální odvodňovací špic odstraňuje vlhkost a chrání profil před korozí a ucpáním. Na rozdíl od dřevěných oken tedy při montáži plastových oken v zásadě nezáleží na tom, jakým způsobem se otevírají a volba může být libovolná.

Tilt & turnje nejdražší a nejfunkčnější variantou. Poskytuje dvě možnosti otevření: ventilace s mikrospárou (klapka se opírá) aotevřené.

Sklopení křídla je praktickou možností pro dodatečné větrání, které je relevantní v chladných obdobích. Pokud si myslíte, které plastové okno zvolit, můžete tuto možnost vyloučit.

Mnozí, zvědaví zajímavým designem, instalují okna v nakloněných a otočných oknech v venkovských domech, ale tuto volbu nelze nazvat praktickou: v létě se okna otevírají široká a široce otevřená a nikdo v této zemi v chladných obdobích žije a tento mechanismus se nepoužívá.

Dobrá rada!
Plastová okna s naklápěcími a otočnými okny se doporučují pro instalaci v soukromých domech k trvalému pobytu.

Dalším kritériem pro výběr oken v soukromém domě je počet okenic. Zde jsou možnosti široké a v soukromém domě můžete instalovat z jednoho okna na řadu. Konstrukce z plastů také umožňují výběr velikosti a tvaru.

Vzhledem k tomu, že klima v Rusku je poměrně těžké, v otázce, jak si vybrat správné okno, je třeba vzít v úvahu nejen krásu designu, ale i energetickou účinnost.

Výběr profilu

Výběr profilu okna je důležitým kritériem pro dosažení požadované úrovně tepelné a zvukové izolace s přesným výpočtem rozpočtu.

Čím širší profil a čím více komor obsahuje, tím vyšší jsou jeho výkonové charakteristiky zvukové a tepelné izolace. Jak vybrat správné okno pro výrobce profilů značek?

Porovnání profilů podle značky

Darrio (Dario) - praktické, elegantní amožnost rozpočtu, ideální pro rekreační domy.

 • 3 komora,
 • Montážní šířka - 58 mm,
 • Vyztužení 1,5 mm pro zvýšení pevnosti konstrukce.
 • Prvky Hardware - spolehlivý, odolný,
 • Přídavná ochrana: těsnění odolné proti mrazu,
 • Okno s dvojitým zasklením 24-32 mm se zvýšeným koeficientem odporu proti přenosu tepla a ochranou před zamlžováním oken.

Mont Blanc (Monblanc) - má několik variant profilu. Každá konfigurace má individuální vlastnosti.

 • Mont Blanc termo 60: 5 kamer, šířka 60 mm, okno s dvojitým zasklením do 32 mm. Univerzální volba,
 • Logika Mont Blanc: lehký tříkomorový systém, šířka 58 mm. Vhodné pro lodžie a balkony.
 • Kamery Mont Blanc eco 60: 3, dvojité zasklení do 32 mm. Zvuková izolace 30,0 dBA, vysoké tepelné charakteristiky,
 • Mont Blanc nord 70: 5 komory, 70 mm montážní hloubka, okno s dvojitým zasklením do 42 mm. Zvýšená úspora energie. Prémiová třída.
 • Mont Blanc city 120: 5 kamery, 120 mm montážní hloubka, zvýšená úspora energie a zvuková izolace.

Richmand (Reachmont) - profil odolný proti mrazu z Rakouska. Jeho hlavní přednosti jsou:

 • Profilový systém třídy II, hlavní profily třídy A,
 • Stupeň tepelné ochrany podle GOST 30 673-99,
 • Okna s dvojitým zasklením 24-32 mm,
 • Vhodné pro obytné domy,
 • Německé příslušenství Winkhaus,
 • 3 a 4 komorové profily s vysokou izolační schopností.

Tipy a triky

Městský hluk, nečistoty a prach z ulice, průvan, zamlžování oken,kondenzace - všichni, kdo mají okna ve starém stylu, mohou čelit všem těmto problémům.

Nahrazení profilu a okna s dvojitým zasklením však nezaručuje úplné osvobození od těchto nepříznivých situací, protože kvalita nových oken ne vždy splňuje moderní požadavky.

Aby nedošlo k nákupu výrobku, který se vám nehodí podle jeho vlastností, stojí za to studovat, která okna jsou vhodnější umístit do bytu, domu, chaty, balkonu.

Která okna mám dát do bytu?

Hlavním problémem obyvatel bytu je silný hluk z ulice. Pro jeho vyřešení je nejlepší nainstalovat plastové okno se čtyřmístným pětistupňovým profilem a zvukově izolační skleněnou jednotkou.

Pokud se byt nachází v přízemí, může být dále zajištěn proti vloupání skla a kování.

U bytů, které se nacházejí na slunné straně domu, se doporučuje instalovat tónované nebo energeticky úsporné sklo. A teď více o každém detailu okna.

Plastový profil může být tříkomorový, čtyřkomorový a pětikomorový. Méně časté jsou šestkomorové modely. Kamera nazýváme dutý vzduchový prostor uvnitř okenního rámu, který je dělen svislými příčkami.

Na počtu kamer závisí na izolaci a tepelné ochraně okna, tím více z nich - tím lépe. V závislosti na počtu kamer se mění montážní šířka profilu. Tento indikátor charakterizuje vzdálenost od jedné vnější stěny profilu k druhé.

To je důležité!
Doporučuje se instalovat profil o šířce nejméně 70 mm, ale moderní GOSTs umožňují šířku 58 mm. Tato okna jsou nejlépe umístěna ve zdi mezi pokoji a balkonem.

Skleněná jednotka, kterou nazýváme průsvitnou částí okna. On, stejně jako profil, je rozdělen do kamer. Zvuková izolace a tepelná ochrana okna závisí na jejich množství.

Dříve byla v oknech instalována objemná tří-čtyřkomorová okna s dvojitým zasklením pro větší tepelnou ochranu. Hlavní vlastnosti těchto oken byly až par, ale související problémy vznikly.

Kování v důsledku závažnosti křídla se rychle stala nepoužitelnou a samotné křídlo bylo obtížné otevřít. Dnes se stále více začaly opouštět taková řešení a začali vyrábět okna s dvojitým zasklením, jejichž hlavní vlastnosti nezávisí na počtu kamer.

Jedním z těchto výrobků byla jednotka protihlukového skla. Standardní jednotka protihlukového skla se skládá ze tří sklenic různé tloušťky a dvou komor naplněných argonem.

Dobrá rada!
Kromě toho je navíc možné do takového obalu instalovat sklenice s jiným účelem (například laminované nebo energeticky úsporné), čímž je okno ještě funkčnější.

Vzhledem k rozdílné tloušťce skla jsou zvukové proudy silně rozptýleny a argon je ztlumí na pohodlnou úroveň pro osobu (30-40 dB).

Argon je vzácný inertní plyn vysoké hustoty. Nevstupuje do žádných chemických reakcí (nespaluje, nekombinuje s jinými prvky), nemá pach a barvu a je zcela bezpečný pro lidi.

Kromě argonu se krypton často používá k plnění komor, jeho tepelně stíněné a hlukově izolační vlastnosti jsou ještě vyšší. Takový plyn je dražší, a proto se cena celé skleněné jednotky velmi zvyšuje.

Věnujte pozornost!
Zvláśtní význam při výběru skleněné jednotky představuje její utěsnění. Pokud není vyrobena s dostatečnou kvalitou, plyn se rychle odpaří a zvukové izolační sklo ztratí některé ze svých vlastností.

Proto si vyberte okna pouze od důvěryhodných společností, které poskytují záruky za své výrobky, a pokud si všimnete známek odtlakování okna s dvojitým zasklením (kondenzát, led na sklenicích), informujte společnost a požádejte je, aby vyměnila okno s dvojitým zasklením.

Která okna je lepší umístit do bytu, domu, chaty, balkon závisí na úrovni požadované bezpečnosti. Doporučuje se instalovat příslušenství proti vloupání na okna pro první patra budov, což je odlišuje od obvyklého s odolnějším kovovým rámem.

Nelze otevřít okno s takovýmto vybavením z vnějšku. U apartmánů v prvním patře je také doporučeno umístit do skleněné jednotky kalené nebo vrstvené sklo.

Tvrzené sklo je 6krát silnější než obvykle. Aby se zlomil, bude muset strávit spoustu úsilí a narazit na kámen nebo pěst a on se nebojí.

Vrstvené sklo (triplex) se skládá z několika sklenic a speciálního filmu, který chrání celé sklo předrozpad na fragmenty. Stejná technologie se používá při výrobě čelních skel automobilů.

Pokud se byt nachází na slunné straně, v létě můžete čelit problému jasného dráždivého světla. Pro rozptyl paprsků v konvenčním skle za použití tónovaného skla.

Je pokryt barevným filmem, který odráží světelné paprsky. Barva filmu závisí pouze na vašich preferencích. Podobnou funkci provádí energeticky úsporné sklo.

Nejčastěji se používá k udržení tepla v interiéru, ale pokud instalujete takové sklo zvenčí, bude od sebe odrážet jasné sluneční světlo.

Jaká okna je lepší dát do soukromého domu (do země)?

Požadavky na okna pro venkovské domy se velmi liší od požadavků na okna pro byty.

 • Za prvé, v tomto případě rozsáhlejší výběr materiálu rámu: můžete umístit dřevěná i plastová okna.
 • Za druhé, tepelná ochrana okna je důležitější než izolace. V soukromých domech se doporučuje umístit plastová nebo dřevěná okna z laminovaného řeziva.

Dřevěný profil lepeného lamelového dřeva má vysokou úroveň tepelné ochrany a zvukové izolace. Lepené laminované dřevo se skládá z několika pečlivě zpracovaných desek, které jsou slepeny dohromady v jednom balení. Na rozdíl od obvyklého dřeva se nebojí vlhkosti a ohně.

Pečlivě zvážitvýběru dřeva. Obzvláště oblíbené jsou v moderním trhu dřevěná okna, dub, modřín, smrk, borovice, teak a meranti. Nejlepší volbou by byla okna modřínu.

Toto dřevo má průměrnou hustotu a relativně nízkou hmotnost, je dobře impregnováno přírodními pryskyřicemi, což usnadňuje snášení zvýšené vlhkosti v místnosti, silných srážek a napadení škodlivého hmyzu.

To je důležité!
Pokud se rozhodnete instalovat plastová okna ve vašem domě, zastavte volbu na vícekomorových profilech se zvýšeným těsněním a přídavnými prostředky tepelné ochrany, například naplněním vzduchových komor penovými materiály.

Vyberte skleněnou jednotku s inertními plyny a použijte energeticky úsporné sklo. Takové sklo udrží až 90% tepla uvnitř.

Která okna je lepší dát na balkon?

Oteplování balkonu je poměrně obtížný úkol. Stěny mají zpravidla malou tloušťku a není možné instalovat okna s instalační šířkou větší než 70 mm, takže si vyberte okna s velkým počtem kamer, ale s malou hloubkou.

Okno s dvojitým zasklením pro balkon je lepší zvolit protihlukovou izolaci pomocí energeticky úsporného skla. Takový tandem bude udržovat teplo na maximum v tichu na vašem balkoně.

Která plastová okna jsou lepší?

Na otázku, jaká plastová okna by měla být kladena s velkou vážností. Pro správnou volbu je nutné určit podmínky, za kterých bude použita.- v podmínkách bez silného větru a mrazu nebo v obtížných klimatických podmínkách.

Dnes výrobci nabízejí širokou škálu plastových oken. Můžete říci o jejich životnosti, protože životnost je asi 50 let, takže je lepší dát je.

Dobrá rada!
Při použití plastových oken je také důležité poznamenat, že je snadné ovládání, zvuková izolace a indikátory tepelné izolace. Za cenu ve srovnání s dřevěnými nebo hliníkovými okny jsou plasty cenově dostupnější.

V současné době se evropští i domácí výrobci dobře doporučili. Ale domácí je mnohem levnější a v žádném případě horší než zahraniční analoga. Nejběžnější jsou REHAU, KBE a VEKA.

Otázka, která plastová okna jsou lepší, je zásadní pro ty, kteří se rozhodnou instalovat okna. Někteří věří, že je lepší instalovat dřevěná okna a další plasty.

A každý z nich bude mít pravdu svým vlastním způsobem. Po úplném prostudování tohoto tématu, po zvážení všech kladů a záporů každého typu oken, můžete nainstalovat vysoce kvalitní okna vhodná pro vás.

Který profil je lepší zvolit?

Trh s plastovými okny se neustále zlepšuje, takže vyvstává další otázka - jaký profil plastových oken je lepší? Základem je profil, závisí na něm vlastnosti okna. Profil plastových oken musí být certifikován.

Tloušťka profilu

Tloušťka profilu se mění v průměru od 58 mm do 90 mm. Nejoblíbenější profily v našem pruhu jsou 60-70 mm, protože dobře snášejí nízké teploty a zatížení větrem. Záleží tedy na vás, který profil je lepší.

Počet kamer

Dutiny mezi přepážkami PVC, které obsahují vzduch, aby se udržely v teple, se nazývají komory. Standardní profil má 3 kamery, ale pro lepší tepelnou a zvukovou izolaci může počet kamer dosáhnout až 6.

Třída profilu PVC

 • Ekonomika
 • Standard
 • Prémiový

Třída profilu - profily lze rozdělit do tří hlavních tříd - ekonomie, standardů a prémií.

Ekonomická třídazahrnuje okenní profily základní modifikace s nízkými náklady. Profil má tloušťku 58-60 mm se třemi vzduchovými komorami.

Standardní třídazahrnuje okenní profily střední cenové kategorie se zlepšenými technickými parametry a vzhledem. Profil může být 60-70 mm tlustý a má 3 nebo 4 airbagy.

Prémiová třídazahrnuje okenní profily s bezchybným vzhledem a vysokými technickými vlastnostmi. Tyto profily mají 5 nebo 6 vzduchových komor o tloušťce 70 mm nebo více.

Věnujte pozornost!
Při výběru PVC profilu byste měli věnovat pozornost takovým vlastnostem, jako je výrobce, tloušťka a třída profilu, počet kamer, dostupnost certifikátu kvality a pak se můžete snadno rozhodnout, který profil okna zvolit.

Nyní výrobci nabízejí široký výběr plastových oken pro byty s různými charakteristikami provozu, takže není divu, že s takovým sortimentem výrobků jsou potíže s volbou.

Která plastová okna je lepší dát do bytu závisí na podmínkách, ve kterých žijete. Za normálních podmínek je velmi vhodné jednokomorové okno s dvojitým zasklením v trojkomorovém profilu.

Pro drsnější povětrnostní podmínky je lepší zvolit okna s luxusním profilem. Aby bylo možné rozhodnout, která plastová okna jsou lepší, je nutné určit výhody instalace plastových oken v bytě.

To je důležité!
Je důležité si uvědomit sílu konstrukce, snadné používání, vysokou výkonnost tepelné a zvukové izolace. Následující výhody jsou odolnost proti nárazu a lehkost skla.

Při instalaci plastových oken budete mít jistotu, že sklo je spolehlivě upevněno v okně s dvojitým zasklením. A takový důležitý faktor jako dostupnost cen. Výrobci nabízejí pro své produkty jak elitní, tak rozpočtové možnosti.

Které okno je vhodnější dát do soukromého domu

Velké množství nabídek plastových oken vede člověka k obtížím - která okna by měla být umístěna v soukromém domě? Tolik různých výrobců a vzhled všech oken jsou tak podobné.

V procesu izolace je lepší šetřit na armaturách, protože dobré armatury pevně a těsně zavírají okno,nutná tepelná a zvuková izolace. Také, jaká okna je lepší dát do domu závisí na teplotním režimu zimy.

Velká plastová okna, pokud jsou instalována v soukromém domě, navíc poskytnou velké množství světla a tepla na slunečné dny, což pomůže ušetřit a ne přeplatit za vytápění. Rozhodněte se, jak je zima v zimě a jak je hlučný venku.

Při výběru skleněné jednotky byste neměli ani relaxovat, protože jsou pokryty různými kompozicemi, pro lepší tepelnou ochranu a tónované nebo kalené sklo zvyšuje trvanlivost a bezpečnost.

Jaká plastová okna jsou lepší pro venkovský dům závisí na vybavení. Čím složitější jsou jeho mechanismy, spolehlivější a kvalitnější je v provozu a eliminuje tepelné ztráty. Můžete uvažovat o skládání a kování s funkcí stupňové ventilace.

Dobrá rada!
Při výběru okna dávejte pozor na maličkosti, protože to bude záviset na pohodlí domova během chladného období.

Dřevěné, plastové, hliníkové?

Dřevěné, plastové, hliníkové?

Zahájení oprav v soukromém obytném domě, mnoho vlastníků nemovitostí, zejména těch starých, s půlstoletou historií, okamžitě začíná měnit okna.

Proč právě tento typ práce je v první řadě pro mnoho lidí, nemá smysl vysvětlovat.

Stará okna s přirozeným větráním prasklinami a štěrbinami s designem minulého století neodpovídají moderním požadavkům na soukromé prostory.nemovitostí.

To je důvod, proč okna bitvy začínají v přední části stavby a opravy.

Hledání odpovědí na otázky