Jak udělat síť proti komárům na plastovém okně vlastníma rukama

Zdravím, milí čtenáři!

Tady mám rád mír a klid venkovských vesnic. Tam si můžete odpočinout od shonu města.

Strávím víkend alespoň jednou týdně s přítelem v zemi. Ale s nástupem teplého počasí byly aktivovány různé létající hmyz.

Snažili se také proniknout okny do domu a narušovat klidný spánek.

Tento problém byl rychle vyřešen. Teď vám řeknu, jak si můžete udělat síť proti komárům vlastníma rukama na plastovém okně.

Nyní můžete tyto otázky nezávisle řešit.

Síťka proti komárům na plastových oknech to udělat sami: výroba, instalace

Nejjednodušší je vyrobit síť proti hmyzu z vlastního hmyzu pomocí vhodného materiálu s malými buňkami a lepicí páskou.

Takový výrobek zajistí ochranu prostor pro několik sezón.

Budete potřebovat následující součásti, které lze zakoupit v maloobchodě:

 • síť proti komárům s okem 1,2 mm;
 • lepicí páska - jedna strana by měla obsahovat zdřímnutí a na druhé by měla být spousta malých háčků;
 • lepidlo na lepení korku nebo mozaiky.

Příprava povrchu

Síťky proti hmyzu pro plastová okna by měly být instalovány na čistý, připravený povrch. Prostor je připraven čištěním otevřených oken nečistot a odmašťováním jejich vnitřního povrchu. K tomu můžete použít mýdlovou houbu, otřete ji gázou.

Vzhledem k tomu, že instalaceprovádějí se na plastových oknech, k čištění používejte pouze mýdlovou vodu a v žádném případě nepoužívejte rozpouštědla nebo alkoholy.

Pokládací páska

Po vyčištění povrchu odstraňte lepicí pásku. Vyberte díl s háčky a lepidlem na okenním otvoru po obvodu pomocí lepidla aplikovaného na zadní straně. Dávejte pozor na pásku není v rozporu se zavřením okna. Je velmi důležité, aby nevytvářelo potíže v oblasti zadku mezi spodní částí okna a stranou, kde se zavírá.

Pásku lze lepit snadněji, pokud budete postupovat opačně, naneste lepidlo po celém obvodu požadované plochy a poté bez zbytečných měření odstřihněte pásku v požadované délce a šířce.

Uspořádání a instalace

Pásku nechte nějakou dobu vyschnout a označte sítě proti komárům. Měření obvodu otvoru a jeho obrys aplikujte na plátno. Při ořezávání ponechte okraj, který bude roven šířce.

Musíte se ohnout po obvodu překrytí, pak zašit druhou část pásky, zdřímnout zdřímnout. Přišijte hranu, je-li to nutné, můžete šít další stehy uprostřed.

Po upevnění pásky s háčky k rámu počkejte asi tři hodiny. Pak k němu připojte síťovinu s vlnitou stuhou. Teď už víte, že dělat tuto stavbu vlastníma rukama není tak těžké.

Montáž moskytiéry na rám

Další možnost samozřejmě není nejlevnější. Náklady jsou však možnéminimalizovat, pokud se instalace na plastová okna provádí nezávisle.

Materiály. Musíte si zakoupit:

 1. kovové rohy, jejichž šířka je asi 1 cm, kabelový kanál z plastu, velikost 15x10 mm, lepidlo,
 2. asi šestnáct nýtů,
 3. samotné plátno má správnou velikost.

Výroba rámu

Vzhledem k tomu, že tento druh výrobku je instalován mimo okno, při měření se zaměřte na tuto stranu okna. Po obdržení potřebných dat můžete začít vytvářet budoucí snímek: označte obdržená data na kabelu a zkraťte požadovanou délku na čtyřicet pět stupňů řezu pilou nebo nožem.

Místa, kde byl řez proveden, se zbrusily speciálním brusným blokem. Vyrovnejte hotové leštěné komponenty budoucího rámu, spojte se s kovovými rohy. Držte je, proveďte otvory pro nýt v hotovém kabelovém kanálu, s přihlédnutím k otvorům v kovových rozích.

Věnujte pozornost!
Nýty zasuňte do otvorů. Je důležité, aby nýtovací zařízení bylo umístěno mimo kabel, ne uvnitř. Pokud nemáte zaklepochnik, můžete použít šrouby a matice.

Po utažení šroubů se ujistěte, že je matice opatřena olejovou barvou, aby nedošlo k zašroubování matice během vibrací.

Upevnění pásu na rám

Po dokončení rámu na něj navlékněte hadřík proti komárům. Lepší je použít tenkémřížky, aby se předešlo obtížím, když je upnut do kabelu. Umístěte ho na horní část rámu tak, aby hrany vyčnívaly 2-3 cm za obvod rámu, a zacvakněte síťovinu do krytu kabelového kanálu, střídavě mezi krátkým a dlouhým bočním zaklapnutím.

Před zajištěním dlouhé strany buďte opatrní.

Nezapomeňte ho trochu dotáhnout do rohu, aby se zabránilo uvolnění - ale neměli byste ho příliš protahovat, abyste mohli roztrhnout ochrannou fólii. Po dokončení montáže na rám můžete všechny zbytečné zbytky nalepit.

V některých místech mezi kabelem a krytem naneste lepidlo, aby nedošlo k samovolnému otevření krytu.

Jak nainstalovat hotová okna

Z plechu vyřízněte dva proužky o rozměrech 20 x 30 a 20 x 40 mm, ohněte je ve tvaru Z. Pokuste se ohnout kolem kanálu. Vyberte kratší stranu, na kterou chcete vyvrtat otvor určený pro šrouby.

Hotové spojovací prvky jsou instalovány na ulici okna okna a ustupují asi centimetr od okenního otvoru.

Upevňovací prvky se instalují pomocí samořezného šroubu, s dlouhými upevňovacími prvky umístěnými nahoře a krátkými upevňovacími prvky ve spodní části. Vzdálenost mezi spodním a horním upevňovacím prvkem by měla přesáhnout délku rámu o 1 cm. Začněte s horními upevňovacími prvky a dokončete spodní.

Síťka proti komárům na plastových oknech to udělat sami

S nástupem prvních slunečných dnů se otázka ochrany domova před mouchy, komáry,mouchy a další létající hmyz.

Dobrá rada!
Majitelé dřevěných oken jsou tradičně připevňováni k rámu pomocí knoflíkových nebo síťových knoflíků. A v jiných případech může být spasení sbírat moskytiéry na plastových oknech vlastníma rukama.

Síťka proti hmyzu nebo navíjecí síť se snadno instalují a demontují, nevyžadují při provozu zvláštní péči a přísná pravidla.

Druhy sítí proti komárům

Je možné nezávisle navrhovat dva typy:

 1. se suchým zipem;
 2. rámová moskytiéra.

První možnost je jednodušší a rozpočtově výhodnější. Každá žena může vytvořit a instalovat takovou mřížku, a to i bez speciálních nástrojů.

To je důležité!
Rámové mřížky jsou praktičtější, vydrží několik let, nejsou deformovány a zachovávají si své základní vlastnosti.

Pro výrobu suchého zipu budete potřebovat: síťovinu o velikosti ok 1x1 mm; páska na suchý zip, na jedné straně je hromada, a na druhé straně malé ohebné háčky; lepidlo na korkové nebo mozaikové dlaždice.

Pásek s háčky je připevněn lepidlem po obvodu okenního rámu. Poté se změří a vyřízne potřebný segment mřížky. Podél hrany je nalepen zbývající proužek pásky s načechranou hromádkou. Doporučuje se připevnit k rámu 24 hodin po úplném usušení lepidla.

Vytvoření mřížky rámu vlastními rukama

Konstrukce rámu se skládá z následujících prvkůPoložky:

 • ok;
 • lakovaný hliníkový profil;
 • upevňovací prvky pro rám;
 • příčník;
 • upevňovací prvky pro příčníky;
 • plastové úchyty pro rohy;
 • gumový kord;
 • madla pro montáž rámu do okenního otvoru.

Na samém začátku popíšeme, jak měřit moskytiéru na plastovém okně. Je nutné provádět měření v otevřené okénce okna. Výška a šířka by měly odpovídat světelnému otvoru. 4,5 cm rámu okna nahoře a 4 cm na dně musí zůstat volné, budou opatřeny upevňovacími prvky rámu.

Při zhotovování rámu je důležité vzít v úvahu šířku hliníkového profilu. Standardní rozměry jsou 25 mm.

Montáž začíná přípravou hliníkových profilů. Body odpovídající měřením jsou na něm vyneseny tužkou, vertikální a horizontální rámy rámu jsou z nich vyříznuty. Mezi sebou jsou spojeny plastovými rohy, které tvoří rám.

Příčná tyč musí být o 50 mm menší než šířka mřížky, aby se dala snadno umístit mezi boční svislé tyče. Hlavním účelem tohoto prvku je napětí sítě.

Ve středu rámu se může zmenšit síťovina v důsledku napětí a tyč ji zabrání.

Na první pohled se může zdát, že moskytiéra na plastových oknech vlastními rukama je složitá konstrukce a zvládne to pouze zkušený nástroj ve svém arzenálu.

To je důležité!
Zapnutove skutečnosti, při měření a montáži, můžete použít nástroje na dosah ruky: školní pravítko, kuchyňský nebo kancelářský nůž, nůžky, a šroubovák a kladivo se nachází v každém domě.

Po sestavení rámu rámu můžete pokračovat v napnutí mřížky. Za tímto účelem musí být rám otočen vzhůru nohama a položen na stabilní vodorovnou rovinu. Segment mřížky je položen na horní část rámu tak, že vyčnívající části po obvodu jsou stejné.

Šroubovákem nebo jiným plochým tenkým předmětem je kabel zastrčen do profilové drážky. Je umístěn v horní části mřížky a pevně ji drží v hliníkovém rámu. V procesu práce je důležité protáhnout web a narovnat záhyby, které tvoří.

Přibližně ve středu svislých lamel jsou instalovány knoflíky pro pohodlnou instalaci sítě proti komárům. Oni také role pod gumovou šňůru. Zbývající síťovina na celém obvodu rámu je vyříznuta čepelí nebo klínovým nožem, což dodává výrobku dokonalý, elegantní a esteticky krásný vzhled.

Nastavení mřížky rámu

Před instalací připravte profil okenního rámu. Povrch se očistí od prachu a otře suchým měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Doporučuje se také odmastit okenní profil mýdlovým roztokem. Alkohol a rozpouštědla se nepoužívají k čištění oken z PVC.

Pro montáž se používají speciální upevňovací prvky, které se přišroubují k rámu samořeznými šrouby. V dolním horizontálním pruhu oknaProfily dva upevňovací prvky jsou umístěny ve velikosti, která je o něco menší než horní upevňovací prvky.

Pro pohodlnější upevnění mohou být lepeny k rámu oboustrannou páskou. Po zašroubování šroubů se doporučuje, aby všechny spoje byly ošetřeny silikonovým tmelem, aby byly zachovány vodotěsné a tepelně vodivé vlastnosti plastového profilu.

Stejným principem jsou instalovány horní upevňovací prvky. Chcete-li vypočítat jejich polohu, je třeba nainstalovat rám s mřížkou až ke spodním držákům, označit výšku horní lišty a pak k tomuto číslu přidat 8 mm.

Věnujte pozornost!
Při montáži mřížky do upevňovacích prvků držte rám za úchyty. Zaprvé, síť proti komárům je zasunuta celou cestou do horních držáků a spodní lišta by měla být volná, aby přešla přes spodní upevňovací prvky.

Rám se těsně opírá o profil okna, pak se hladce snižuje. Pokud horní upevňovací prvky pevně nedrží rám, doporučujeme je znovu nainstalovat o několik milimetrů níže.

Sejměte síť proti komárům (např. Pro odstranění prachu a nečistot) následujícím způsobem: přidržením držadel se rám zvedne, vyjme ze spodních upevňovacích prvků a pak se spustí dolů a z horních držáků.

Jak vyrobit domácí síť proti komárům: 3 způsoby výroby

Léto přináší nejen pozitivní emoce a relaxaci,neměli byste zapomenout na nepříjemné mouchy a nebezpečné komáry, kteří se stále snaží létat do otevřeného okna.

Síť proti komárům je levná, ale pokud počítáte, že v domě je několik oken, skončíte se slušnou částkou, kterou můžete v případě potřeby ušetřit. Síťka proti komárům se provádí rychle vlastníma rukama a bude levná.

Co je lepší - zakoupené pletivo nebo si vyrobíte sami?

Bude vás to stát asi 1500-2000 rublů, abyste si mohli koupit okenní mřížku, takže v zájmu ekonomiky si to můžete udělat sami. Mnoho divů - jak udělat moskytiéru na okně? Není to těžké, zejména proto, že si můžete koupit vše, co potřebujete v železářství.

Máte-li zájem o otázku, z čeho jsou sítě proti komárům vyrobeny, pak je odpověď jednoduchá - materiálem je odolný laminát s přídavkem PVC odolného proti povětrnostním vlivům. Čím vyšší je kvalita materiálu - tím vyšší je ochrana proti hmyzu.

Než provedete vlastní síť proti komárům, proveďte pečlivá měření, nezapomeňte na příplatky. Pokud se chystáte upevnit síťovinu lepící páskou nebo lepidlem, vyberte si něco, co můžete snadno odstranit a nepoškodit okno.

Několik jednoduchých způsobů, jak si vytvořit vlastní síť proti komárům

Existují dva typy sítí proti komárům, které si můžete sami vyrobit:

 1. Rámec.
 2. Válcované.

Síťka proti komárům připojená lepicí páskou

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak udělat síť proti komárům vlastníma rukama -Jedná se o speciální materiál a lepicí pásku.

Vezměte si kvalitní suchý zip, závisí na něm kvalita montáže ochranné mřížky na okenním otvoru. Také potřebujete speciální materiál s malými buňkami. Čím menší buňka, tím lépe. Takový materiál lze zakoupit v prodejnách tkanin a můžete použít staré výrobky, například zbytečný tyl.

Dobrá rada!
Nejlepší je koupit speciální síť proti komárům - spolehlivě chrání před hmyzem a odolává povětrnostním vlivům.

Poté, co byla všechna měření provedena, vezměte si materiál a nakrájejte ho, nezapomeňte zanechat malý příspěvek. Suchý zip rozdělen do dvou stejných částí. Naneste lepidlo na jeden kus a opatrně přilepte k otvoru okna. Po zaschnutí lepidla nasaďte na lepicí pásku síť proti komárům. Podobné mřížky mohou být vyrobeny pro auto.

To se provádí rychle a snadno, s minimálními náklady. Místo lepicí pásky můžete použít speciální magnety, výrazně zkrátíte dobu instalace sítě a zjednodušíte proces.

Rámové okenní mřížky

Způsob výroby sítí proti komárům je nákladnější a složitější metodou montáže na rám. K tomu budete potřebovat kovové rohy, plastový kabel a nýty.

První věc, kterou je třeba udělat, je změřit okno z vnějšku, protože tam bude namontována síť proti komárům. Na kabelu zkraťte požadovanou délku a držte v úhlu 45 stupňů.Posypte sekce a spojte s kovovými rohy.

Nyní vytvořte otvor v rozích, ve kterých budou nýty umístěny. Měly by být venku, ne uvnitř šňůry. Teď zbývá opravit samotnou síť proti komárům na rámu. Nepřepínejte síť proti komárům, protože takto můžete plátno deformovat nebo trhat.

Posuvné sítě proti komárům můžete vytvořit vlastními rukama, dobře se hodí a ochrání balkon nebo přední dveře. Síťky proti hmyzu na balkóně vám pomohou zabránit pronikání nebezpečných hmyzů do místnosti, spolehlivě chránit i před pouličním prachem.

Technologie výroby je stejná, jediný rozdíl je v tom, že materiál uprostřed je řezán, hrany jsou zpracovávány. Pro větší pohodlí můžete podél okrajů oka připevnit magnety nebo nýty, takže budete poskytovat dodatečnou ochranu.

Rohlíková moskytiéra

Okno válcované sítě funguje na principu rolet. Bude spolehlivě chránit před hmyzem a je pohodlný a snadno použitelný. Máte-li zájem o to, jak sestavit rolovací moskytiérou vlastními rukama, pak není nic složitého. Mělo by to být pouze trpělivé a relevantní materiály.

To je důležité!
Můžete si udělat moskytiéru pro okno jakékoliv velikosti s vlastními rukama. Pro výrobu role ochranného pletiva potřebujete pouze speciální krabici s hřídelem a materiálem. Pro připojení mřížky k oknu použijte speciální magnetické západky.

Lze použítupevňovací šrouby se překrývají nebo na konci vodítka v otvoru ke svahu. Je výhodnější použít válcovanou mřížku, než je obvyklé, a je mnohem jednodušší se o ni starat.

Síťka proti komárům na okně je vynikající ochranou proti nepříjemnému hmyzu. Takovýto alergický design bude obzvláště ceněn, protože bude chránit prostory nejen před komáry, ale také před pylem a topolem. Materiál pro takové pletivo je nejlepší zvolit jemnozrnné, zvýší úroveň ochrany.

Není těžké vyrobit síť proti komárům vlastníma rukama. Pokud potřebujete moskytiéru na balkon nebo okno, můžete to udělat sami rychle a levně.

Dejte tomuto procesu několik hodin a užijte si klidný život bez nepříjemného hmyzu! Do-it-yourself moskytiéry je velmi levné.

Po létě je možné ho z okna vyjmout a pečlivě zabalit a příští rok opět zavěsit na okno.

Domácí a nejlevnější způsob, jak vyrobit moskytiéry bez použití rámu. Tato volba slouží k montáži sítě přímo do plastového profilu okna.

Síťka proti komárům na okně to udělej sama

Existuje mnoho zařízení tohoto druhu ochrany. Pokud se rozhodnete ušetřit na pořizování prostředků k odpuzování nebo ničení hmyzu, stojí za to připomenout některé velmi nepříjemné okamžiky, které mohou doprovázet vaši komunikaci s komáry, komáry a dalšími létáními, skákáním a procházením bratry.

Koneckonců, neníJednoduše úžasné nepohodlí, nepříjemné pocity dotýkání se křídel obsedantního zvuku uší.

Co potřebujete vědět o potřebě chránit před hmyzem

Se současnou situací v oblasti životního prostředí a rychlostí mutací mohou i známí známí komáři a komáři získat nejkrásnější vlastnosti a vlastnosti. Stojí za zmínku, že tisíce let byl hmyz nositeli a iniciátory řady nemocí - malárie, horeček a dalších epidemií.

Věnujte pozornost!
Obrovské kontinenty zažily vlny obrovských pandemií, které prakticky posekaly více než polovinu obyvatelstva, zničily města a celé státy. Zdálo se, že taková drobná stvoření mohou udělat? A koneckonců jsou nositeli bažinaté horečky a dalších, neméně nebezpečných tropických nemocí, které postihují nejen místní obyvatelstvo, ale i lidi evropské rasy.

Mnoho historicky známých cestujících a průkopníků a méně známých „turistů“ minulosti i současnosti, ti, kterým se podařilo přežít po cestování do tropických a subtropických oblastí Afriky, Ameriky a tajemné Indočíny, přesně popsali všechny hrůzy těch nemocí, které byly uděleny všem druhům mušek. a komáry. Pokud máte názor, že je - kdekoli, ale ne tady, pak jste úplně špatně.

Dnes se obrovské množství obyvatelstva stěhuje do oblastí, kde jsou takové infekce běžné a existujes největší pravděpodobností, že po dovolené v Malajsii nebo v Singapuru, někteří turisté se stanou pasivními nosiči různých patogenů.

A to není vše, čeho by se mělo bát. Neméně zajímavé je, že byste měli také přemýšlet o své vlastní bezpečnosti, pokud jde o alergie vašeho těla. Koneckonců, kousnutí takového nepopsatelného hmyzu může snadno způsobit nejen nepříjemné pocity, ale představuje skutečné nebezpečí pro život - alergické reakce jsou velmi odlišné a velmi nebezpečné.

To vše však lze vyhnout nejen užíváním drog, repelentů proti hmyzu a jiných chemikálií. Tam je nejspolehlivější a osvědčená metoda po staletí v těch zemích, kde jsou hmyz běžný - sítě proti komárům na okenních otvorů a dveří.

Dnes je vyroben z moderních materiálů a má vynikající design a pružnost. To nejen dokonale chrání před komáry a komáry, nepříjemné chmýří, který je tak nepříjemný během kvetení topolů.

Příčiny instalace moskytiéry

Dnes, bez výjimky, nabízejí výrobci s moskytiérami modely plastových oken. Aby to nezkazilo vaši náladu a nezasahovalo do dobré recenze, musíte se poradit s odborníky a vybrat správnou věc, která umožní, aby mřížka byla dokonalá - barva obrazů a velikost buněk.

Pak je prakticky neviditelný a nepředstavuje žádnou překážku pro sluneční světlo a proudy.vzduchu. To je velmi důležité při návrhu moderního okna, kde je možné jej lehce otevřít nebo zcela otevřít při zachování napětí sítě síťoviny proti hmyzu.

Dobrá rada!
Tato vlastnost je velmi výhodná pro majitele domů a kanceláře v prvních patrech budov ve velkých městech a na centrálních ulicích.

Je to toto jednoduché zařízení, které má vynikající ochrannou funkci proti prachu, chmýří, malému hmyzu a dokonce i bezvýznamnému pouličnímu vrhu. A na vysokých podlažích může zachránit život vašich milovaných domácích mazlíčků - od křečka, papouška po kočku, která ráda odpočívá na parapetech a sleduje, co se děje níže.

Je také zajímavé, že síť proti komárům se snadno instaluje, což je také velmi výhodné pro umístění na dveře. Vzhledem k tomu, že může být různých velikostí a konfigurací, je instalován na oknech a dveřích jakéhokoliv rozsahu. Pak budete mít klidný a klidný spánek, spousta čerstvého vzduchu v ložnici, veselá nálada v dopoledních hodinách a nabití energie pro celý budoucí den.

Ve většině případů instalace sítě z komárů a jiného hmyzu nezpůsobuje potíže a žádné zvláštní dovednosti.

Konstrukční prvky sítě proti komárům

Nikdo nevynalezl nic nového po stovky tisíc let. Síťový materiál je snadno proveditelný a moderní inovativní technologie vám umožní vytvořit lehký konstrukční model s pevným typem, který představuje jednoduchý rámnatáhla se na plátně.

Toto je nejjednodušší věc, kterou byste mohli udělat s vlastními rukama, abyste ochránili před všemi druhy nepříjemných pocitů a následků kousnutí komárů. Síťky proti hmyzu na okně to udělejte sami, je velmi jednoduché, stačí studovat technologii a náš management dobře, vybrat správné materiály.

Technologie tohoto jednoduchého zařízení je jednoduchá:

 • je nejprve nezbytné vyřešit problém s volbou plátna. Nejvhodnější by byl výrobek ze skleněných vláken potažený pogumovanou směsí, která je vyrobena na základě chemického složení PVC;
 • vytvoření rámu, odpovídajícím geometrii a velikosti, oknu nebo dveřním dveřím, kde bude umístěn. Skládají se ze speciálního hliníkového profilu pro sítě proti komárům, připojené v rozích k plastovým dílům;
 • překrytí sítě a její zajištění konstrukčními kroužky nebo svorkami pro zajištění síťového vlákna.

Pokud jste pro síť vybrali právě takovou strukturu a třídu vláken, bude mít následující vlastnosti - odolnost vůči povětrnostním vlivům, vynikající požární bezpečnost bez porušení na ohybech a to, co je důležité pro vnější účinek - absolutně nezmizí s časem .

Druhy sítí a pohodlí jejich použití

Moderní konstrukční řešení pro dveře a oknajednoduše ohromují představivost a možnosti jejich rovinného polyvariantního otevření činí sítě moskytů stejně rozmanitou. Dnes existují tyto typy:

To je důležité!
rám . Přijatelné pro všechna okna a dveře, pohodlné a praktické. Nejvhodnější pro ty, kteří rádi provádějí vylepšení domu vlastníma rukama, dobře se umyjí a pracují, držáky a příslušenství vám umožní odstranit ho v zimních měsících;

dveře . Stejné jako u předchozí verze, ale velikost dveří, upevněná pomocí speciálních závěsů, jednoduchá instalace a demontáž;

rolety . Pohodlné v tom, že design umožňuje skrýt je, a to v speciální hliníkové pouzdro v horní části otvoru;

posuvné . Používá se na terasách a balkonech, má hliníkový rám, pohybující se podél spodního a horního vodítka na válcích. Snadno se odstraní a dokonale omyje.

A na konci našeho příběhu o výhodách sítí proti komárům bychom chtěli doufat, že si vyberete mezi lepícími pásy, dávkovači jedů, pláštěmi na mušky a odpuzujícími komáry pro kůži a schopností jednoduše vyrobit síť proti komárům.

Pokud si přejete, můžete si ho zakoupit, ale po jeho instalaci se již nebudete ve svém bytě setkávat s hmyzem, topolovým chuchvalcem, semenem rostlin a banálním pouličním vrhem.

Zejména proto, že ceny jsou velmi demokratické a produkt sám o sobě stojí za to, aby si okamžitě koupil nebo vyrobil.

Síť proti komárům - výroba, montáž, instalace

Otravný hmyz ruší život a spaní v noci během teplého období. Létají do domu otevřenými okny.

Navzdory přítomnosti velkého množství speciálních sprejů a elektrických lapačů komárů může pouze síť proti komárům významně snížit počet hmyzu.

V současné době můžete nahrazením oken dodatečně objednat tuto položku, která stojí peníze.

Jak vyřešit problém v možnosti rozpočtu? Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché, protože moskytiéra je velmi rychle upevněna rukama dostupných materiálů.

Bezpečnostní sítě

Než přejdete do skladu hardwaru pro všechny potřebné komponenty, měli byste se rozhodnout pro typ sítě.

Všechny se liší v různých parametrech:

 1. Typ upevnění: háčky, suchý zip, kolíky a konzoly ve tvaru písmene Z.
 2. Podle typu otvoru: stacionární, odnímatelné, pohyblivé a válcované.
 3. Podle přítomnosti rámu: rám a bezrámový.
 4. Podle místa upevnění: vnitřní a vnější.
Věnujte pozornost!
Každý z uvedených typů má své výhody a vlastnosti, ale spolu s nimi a nevýhodami. To vše je důležité vzít v úvahu, aby se správná volba a ne plýtvat penězi.

Zvláštní pozornost je věnována způsobu připevnění, takže se podívejme: jaké jsou výhody a nevýhody?

Rám je velmi tuhý, protože je vyroben z kovu ssíťovina. Lze ji instalovat na plastová a dřevěná okna z libovolné strany.
Posuvné upevnění je vhodné pouze pro hliníková okna, protože budou použity posuvné dveře.

Síťky proti komárům na magnetech - velmi vhodná volba pro ty, kteří se chtějí rychle zbavit hmyzu. Montuje se na okna a na dveře. V druhém případě se nemůžete starat o průchodnost, protože záclony se snadno otevírají a zavírají okamžitě.

Vratné sítě vám umožní účinně bojovat proti komárům. Materiál se snadno složí a rozloží z kazety umístěné nad oknem.

Jednoduchý suchý zip je také snadno upevnitelný a odstranitelný. V tomto případě lze mřížku kdykoliv umýt v pračce.

Věnujte pozornost! Síťky proti komárům jsou instalovány nejen na oknech, ale také na dveřích, protože do nich pronikají i komáři a komáři.

Volba plátna

Hlavním prvkem každé sítě proti komárům je plátno. Můžete si jej zakoupit v jakémkoliv obchodě s hardwarem na záběrech nebo na roli (cca 30 m). Pokud potřebujete udělat jen několik sítí, je lepší, abyste nepotřebovali peníze a kupovali požadovaný počet metrů. Pro více ochranných sítí stojí za to porovnávat ceny: mohou se lišit na čtvereční a běžící metry.

Pokud hovoříme o kvalitě, je důležité vzít v úvahu několik parametrů:

 • velikost buňky;
 • tloušťka pásu;
 • druh materiálu;
 • pevnost.

Vytvoření parametru mřížky proti okSíla je velmi důležitá, protože musí vydržet všechny "útoky" domácích zvířat. Nejvhodnější variantou bude polyester se speciální impregnací. Další upevňovací prvky jsou také potřebné.

Je obzvláště důležité instalovat na balkon takové sítě proti komárům.

Při určování velikosti buněk vezměte v úvahu velikost hmyzu v oblastech, které vyžadují dodatečnou ochranu. Minimální velikost průřezu je 0,25 × 1 mm.

Taková mřížka se může stát spolehlivým ochráncem nejen z komárů a mušek, ale i z písku, topolu a prachu. Pro ochranu oken a místnosti před deštěm odborníci doporučují průřez 1 × 1 mm.

Po rozhodování o materiálech a po nezbytných nákupech je možné zahájit výrobu. Jak vyrobit moskytiéru na okenním rámu a bezrámovém typu, bude diskutováno níže. Ochrana bude stejná jako u výroby.

Věnujte pozornost! Kvalita ochranného pletiva bude odpovídat za materiál, ze kterého je vyrobena. V poslední době nejoblíbenější sklolaminát s polymerovým povlakem.

Výroba bezrámových sítí

Toto je nejjednodušší a nejrozsáhlejší varianta, která vám umožní vytvořit odnímatelnou síť proti komárům a utratit malé finanční prostředky. Nejjednodušší způsob, jak zajistit ochranu - stačí nalepit plátno na rám okna.

K lepšímu upevnění kolem okrajů se přišívá páska z materiálu s vysokou přilnavostí. Pokud jde o dřevěná okna,Jako další upevňovací prvky mohou být obvyklá administrativní tlačítka.

Užitečné rady!
Je zde jedna významná nevýhoda - taková mřížka nemůže být odstraněna pro mytí.

Je lepší dát trochu více peněz a úsilí do získání univerzální ochrany. Je to o mřížce na flypaperu.

Aby to bylo možné, budete potřebovat následující materiály:

 1. materiál proti komárům na velikosti okna;
 2. páska se suchým zipem (lopuch - jedna strana se zdřímnutím, druhá s háčky);
  stavební lepidlo.

Měření se provádí na vnitřní (otevírací) části okna s okrajem 1 cm na každé straně. Tato velikost je nezbytná pro upevnění budoucí sítě proti komárům.

Jeden kus lepicí pásky je upevněn po obvodu okna lepidlem ze stavebního materiálu (například Titan) nebo jednoduchou oboustrannou páskou. Druhý je šitý po celém obvodu mřížky.

Když je vše připraveno a lepidlo je zcela suché, můžete ochranný hadřík upevnit.

Celý proces práce trvá maximálně 2 hodiny a v důsledku toho každý dostane spolehlivou ochranu před hmyzem.

Věnujte pozornost! Před nalepením suchého zipu na plast by měl být důkladně vyčištěn a odmastěn alkoholem.

Provedení typu rámu sítě

Na rozdíl od předchozí metody je to poněkud komplikovanější, ale každý, kdo si s ní dokáže poradit. Je třeba poznamenat, že tato možnost je vhodná pro výrobu sítí proti komárům na dveřích.

Pro montáž rámuruce budou potřebovat takové komponenty:

 • kabelový kanál pravoúhlého průřezu 15 × 10 cm (délka je určena nezávisle na vnějších parametrech rámu, kde bude rám pevně stanoven);
 • kovové rohy 10 mm - 4 ks;
 • nýty - 16 ks;
 • tenká nylonová síť;
 • stavební lepidlo.

Nástroje :

 1. nůž;
 2. ostřicí tyč;
 3. tužka;
 4. nůžky;
 5. Ruleta.

Jít na konstrukci stavby:

To je důležité!
Změřte vnější stranu okenního otvoru. Na základě získaných dat bude vytvořen rámec.

Všimneme si délku a šířku na plastové krabičce.

Pomocí nože odřízněte svislé a vodorovné části pod úhlem 45 °. Řezné body jsou pečlivě uzemněny brusným blokem.

Konstrukci montujeme: upevněte rohy speciálními spojovacími kovovými rohy s nýty (vhodné jsou i matice a šrouby).

Použijte síť proti komárům s povolením 2 cm na každé straně.

V horní části jsme sevřeli plech krytem plastového kabelového kanálu. V procesu praskání měníme dlouhé a krátké strany. Pro spolehlivost jsou některá místa lepena lepidlem.

Odřízněte přebytečnou tkaninu nůžkami.

Hotová síť proti komárům se instaluje do okenního otvoru pomocí