Co je to přívodní ventil na plastových oknech a jak jej instalovat

Dobrý den všem!

Jeden z mých zvláště mluvících sousedů se nedávno začal stěžovat na špatné zdraví.

Ačkoli už babička, a všechno pracuje ve výrobě. Uvnitř jsou vždy dusno, a pokud otevřete okno, je to okamžitě návrh.

Ptám se, zda je v oknech přívodní ventil. Říká, že o tom neví.

Je pochopitelné, že životnost bez ventilu není stejná. Posaďte se, teď budu mluvit o tom, co to je a proč ji potřebujete.

Okamžitě učiním výhradu, že se nejedná o reklamu pro naše okna, ale o cenné informace o tom, jak zlepšit mikroklima.

Nová okna a větrání: sací ventil.

Vzhledem k tomu, že není možné žít v plně zapečetěném vzduchotěsném prostoru a jednoduše větrání místnosti skrz okna nemůže být všelékem (protože je narušena tepelná a zvuková izolace), existuje řada větracích zařízení vyráběných hlavními výrobci systémů profilů z PVC. a firmy specializující se pouze na ventilační zařízení.

Tato zařízení jsou navržena tak, aby umožnila vniknutí venkovního vzduchu do prostor, větrání a odstraňování znečištěného vzduchu.

V současné době bylo na západě vytvořeno celé výrobní odvětví větracích zařízení.

Zařízení pro ventilaci oken společností Aereco (Francie), Renson a Titon (Belgie), Siegenia (Německo) se již objevila na ruském stavebním trhu.

Pokud jde o klasifikaci větracích zařízení, jistě zahrnují různé omezovače otevření, zařízení pro mikroventilaci vyráběné výrobci hardwaru a otevírací klapky, ventily a speciální ventilační kanály instalované na PVC profilech a odvzdušňovací zařízení ve spodní části. nebo horní část rámu.

To je důležité!
Činnost ventilačních zařízení může být řízena ručně nebo automaticky v závislosti na typu zařízení.

Pokusme se zvážit některé zásadyvětrací zařízení.

Například ventilační klapky a pásy jsou velmi velkou skupinou vyvinutou výrobci PVC profilů.

Seřizují se manuálně, lze je porovnat s otevíracími zarážkami obsaženými v sadě armatur (mikroprocesory apod.), Pouze tato zařízení (na rozdíl od montážních mechanismů) jsou samostatnými částmi konstrukce oken a jejich instalace musí být provedena předem. otvory pro měření stupně.

Větrací lišty jsou vícekomorové.

V závislosti na vašem přání otevřete požadovaný počet průchozích otvorů vytvořených v tyči a vzduch uvnitř tyče prochází množinou přesazených otvorů vůči sobě.

Významnou nevýhodou těchto větracích zařízení je jejich zaměření na použití v bytech, které nejsou vystaveny intenzivnímu hluku z dálnic, železnic a jiných zdrojů hluku - snížení zvukové izolace.

Ventilační ventilační ventilace Aeromat vyrobený firmou Siegenia se osvědčil. K výměně vzduchu dochází v důsledku tlakového rozdílu mezi vnějším čerstvým vzduchem a vnitřním použitým vzduchem.

Pro bezproblémové otevírání a zavírání výměníku vzduchu se používá pákový ovladač, který lze namontovat na všechny typy okenních rámů.

Nevýhodou je snížení světelného otvoru o 80 mm v důsledku montáževzduchový ventilátor Aeromat mezi křídlovým profilem a oknem s dvojitým zasklením.

Výrobce však očekává vysokou popularitu tohoto modelu. navrženy tak, aby výrazně zjednodušily životy domácích obyvatel i administrativních pracovníků.

Další příklad - ventilační ventil REHAU-Climamat - je instalován přímo na okenním prvku.

Současně ventil umožňuje nastavení průtoku vzduchu, zabraňuje vysoké vlhkosti a zajišťuje optimální klima v místnosti.

Rozvojovými cíli Rehau bylo zavedení opticky minimálně viditelného zařízení a snaha vyhnout se frézování otvorů v profilech, což znemožňuje návrat do původního stavu.

Výhody zařízení:

 • regulace tichého proudění vzduchu;
 • vyměnitelný filtr;
 • postupné řízení průtoku vzduchu pomocí regulačního ventilu;
 • minimální pravděpodobnost průvanu v důsledku vertikálního rozvodu vzduchu;
 • je použitelné pro jakékoli zatížení;
 • nezávislé na okenní jednotce.

Tento ventil pracuje zcela automaticky a zcela tiše: membrána z plastu umožňuje průchod vzduchu nebo jeho blokování. Při normální síle větru je membrána otevřená.

Při silném větru je ventilační potrubí uzavřeno proudem vzduchu, aby se zabránilo velkým tepelným ztrátám v důsledku aktivní výměny vzduchu. S poklesem vnějšího tlaku vzduchu začne membrána opět procházet vzduchem.

ZařízeníNavrženo speciálně pro použití v panelových budovách. Společnost Rehau AG již dlouho odhalila problém větrání a již v roce 1986 zavedla první větrací potrubí pro instalaci na průsvitných PVC konstrukcích.

Nedávno se společnost Aereco stala jednou z nejběžnějších společností pro výrobu větracích zařízení, která nabízí poměrně široký sortiment těchto výrobků.

Mottem této francouzské společnosti je „rozumné větrání“.

Zařízení pro přívod a odvod vzduchu Aereco jsou automaticky řízena speciálními polyamidovými čidly pohonu.

Tato tkanina má tendenci se prodlužovat nebo smršťovat v závislosti na změnách relativní vlhkosti vzduchu.

Čím vyšší je vlhkost, tím více se klapka otevře, což umožňuje průchod vzduchu.

Okenní ventily Aereco účinně řeší problém ucpání, hromadění radonu, uvolňování přebytečné vodní páry a následně kondenzaci na skle a tvorbu forem v místnostech s hermetickými okny.

Ventil Aereco seřízne do horní části okna (v rámu křídla), takže reaguje na změny vlhkosti přímo u samotného okna.

Dobrá rada!
Aereco nabízí celou řadu hygro-nastavitelných vstupů, které se liší prouděním vzduchu a absorpcí hluku.

Vzduchotechnická zařízení Aereco směřují proud studeného vzduchu ke stropu, s výjimkou průvanu v prostoru s obsluhou a v plně otevřeném stavu,zvuková izolace z dopravního hluku 33–42 dB.

Stále, automaticky 24 hodin denně, za každého počasí, poskytují dobrou kvalitu vzduchu a regulují průtok vzduchu v závislosti na potřebě větrání.

Vzduchotechnické jednotky Aereco lze instalovat na všechny typy okenních rámů - plast, dřevo, hliník.

Kromě toho pracují bez použití elektřiny a jsou velmi snadno udržovatelné: ventil se doporučuje čistit jednou ročně, bez demontáže zařízení.

Mnoho potenciálních zákazníků má otázku: zamrznou ventily v zimě? Bez ohřevu vnějšího vzduchu budou mít některé části tělesa ventilu uvnitř místnosti teplotu venkovního vzduchu.

Zdá se, že vzhled ledu na nich je nevyhnutelný. Ale tady jsou proprietární design triky společnosti Aereco.

Ventil je navržen tak, že vnější suchý studený vzduch prochází studenými částmi ventilu, což zabraňuje kontaktu vnitřního teplého vlhkého vzduchu s nimi. Je zřejmé, že v tomto případě je „zmrazení“ vyloučeno.

V místnostech s intenzivní vlhkostí (kuchyně, koupelny atd.) Vyrábí společnost Aereco výfukové mřížky, které kontrolují kvalitu odváděného vzduchu v závislosti na úrovni vlhkosti.

Výfukové mřížky lze aktivovat ručně nebo automaticky pomocí pohybových senzorů. Odstranění vlhkosti přímo ze zdroje uvolňování vlhkosti příznivě ovlivňuje vlhkostrežimu bytu obecně.

Kromě toho sortiment výrobků zahrnuje požární klapky pro odsávací zařízení, filtry a ventilátory.

Ale zpět k klapkám. V Moskvě dodávají ventilační ventily Aereco mnoho výrobců průsvitných konstrukcí.

Vzhledem k tomu, že montáž ventilů je možná nejen v dílně při výrobě oken, ale také na již namontovaných oknech bez jejich demontáže a výměny oken s dvojitým zasklením, řada velkých společností vyrábí doplňkové služby pro instalaci ventilů Aereco na okna, která jsou již v provozu.

Věnujte pozornost!
To je obzvláště důležité v již obydlených bytech, kde nemysleli na větrání ve fázi výstavby nebo opravy.

Je třeba poznamenat, že instalace těchto zařízení na víko (rám předpětí, rám, křídlo nebo císařské profily) nesnižuje světlo pro otevírání oken, tj. to se nestane tmavější v místnosti, a toto často se stane rozhodujícím kritériem při volbě ventilačního zařízení.

Ventilační ventil pro plastová okna AERECO.

Problém nadměrného utěsnění moderních plastových oken z PVC s okny s dvojitým zasklením a jeho negativními důsledky - ucpáním, vysokou vlhkostí, kondenzací na skle během chladného období, plísněmi a plísněmi na svazích a stěnách je již dlouho znám.

Spotřebitel obvykle začíná obviňovat výrobce plastových oken z PVC pro všechny tyto problémy, protože se starými okny takovénebyly žádné problémy!

V převážné většině jsou však tyto problémy důsledkem narušení výměny vzduchu v místnosti a stagnace vlhkosti uvolňované samotnými obyvateli v průběhu jejich životní činnosti.

Návrháři obytných budov obvykle poskytují pouze odvzdušňovací kanály, aby odstranili znečištěný vzduch z prostor (stejné mřížky, které stojí v kuchyni, WC a koupelně).

Příliv čerstvého vzduchu u hostů a SNIPů byl vždy implikován mezerami ve starých dřevěných oknech. Dlouho po celém světě bylo používáno tzv. „Dřevoobrábění“ - okna ze dřeva s nehermetickými verandami, z nichž neustále foukaly a poskytovaly tak stálý přívod čerstvého venkovního vzduchu do místnosti.

Ze stejného důvodu vlastníci starých oken neznali problém kondenzace a plísní.

Při zavřených moderních PVC oknech tento přívod zmizí, takže veškerá vodní pára vypouštěná obyvateli během dýchání, mytí, vaření atd. zůstává uvnitř.

Kromě vodních par stagnuje v místnostech

.
 1. oxid uhličitý uvolněný během dýchání
 2. materiály pro úpravu pachů
 3. \ t
 4. příchutě
 5. kouř

Pracovníci sanepidemnadzor v poslední době věnují zvýšenou pozornost hromadění radonu v obytných prostorách bez větrání v plastových oknech z PVC.

Jedná se o velmi nebezpečný, bezbarvý a bez zápachu inertní radioaktivní plyn uvolňovaný ze země a stavebních materiálů.

Radon je na druhém místěpo kouření mezi příčinami rakoviny plic a poskytuje až 80% celkové dávky vystavení člověka životu z přírodních (neudělených) zdrojů.

Jediným prostředkem k nakládání s radonem uvězněným v obydlí je větrání!

Vzduch jako způsob větrání místnosti s plastovými plastovými okny

Instalace příslušenství moderních plastových oken z umělé hmoty vám umožní otevřít dveře, naklonit je nebo vytvořit „štěrbinový“ otvor pro větrání, ale z řady technických a psychologických důvodů to obyvatelé vždy nepoužívají z následujících důvodů:

1. Intrusivní reklama výrobců okenních oken z PVC vytvořila pro spotřebitele myšlenku moderního okna jako okna, z něhož NEJSOU NEJLEPŠÍ.

Ano, a životní zkušenost mnoha let lepení mezer ve starých oknech pro zimu říká lidem, že je lepší neotevírat okna v zimě.

Existuje jistý paradox: aby bylo možné udržet byt v teple a klidu, musíte zavřít plastová okna z PVC, a aby na skle nebyla žádná ucpávka a kondenzace, musíte neustále otevírat okna z PVC PVC!

2. Osoba potřebuje alespoň 25 m³ čerstvého vzduchu za hodinu, aby zajistila normální fungování a udržela odpovídající pracovní kapacitu. Nedostatek kyslíku ovlivňuje zdraví a zvyšuje únavu přítomných v místnosti.

Dobrá rada!
Ve dvoupokojovém bytě 50 m2 s plynovým sporákem je potřebakaždou hodinu 140 m3 čerstvého vzduchu. To znamená, že každou hodinu je nutné zcela vyměnit vnitřní vzduch (perkuse nebo ventilace).

24 krát denně po dobu 5 minut, nikdo nikdy otevřít pvc okno (zejména v noci!), Takže vysílání ve formě, ve které je neposkytuje ventilace standardy!

3. Při otevírání okna pvc, a to i v režimu „štěrbinové“ ventilace, vstupuje vnější vzduch z parapetu, což způsobuje průvan v prostoru, kde se nacházejí lidé!

4. Hluková izolace okenní jednotky pvc je jedním z hlavních kritérií při volbě moderního okna pvc, ale index vzduchové neprůzvučnosti je:

 • PVC okno ZAVŘENO - 34Db
 • Instalace okenního křídla z PVC v režimu CLIMATE AIRING - 18 DB
 • Instalace okenního křídla z PVC v režimu VZDUCHOVÉHO VZDUCHU (VRÁTENO) - 9 DB

A zde vidíme paradox:

To je důležité!
nákup drahých okenních systémů s více okny s protihlukovým zasklením, zbavíme okno všech charakteristik zvukové izolace jen mírným otevřením!

Vysávání místnosti pouhým otevřením okna pvc, a to i v režimu „štěrbinového větrání“, má také jiné negativní účinky:

 • prudký pokles teploty;
 • znečištění místnosti prachem a pronikáním alergenního pylu do ní;
 • snížená bezpečnost, pokud jde o neoprávněný přístup do prostor zvenčí (otevřená okna, zejména v nižších patrech, přitahuje pozornost).

Všechny výše uvedené příčiny způsobují, že nájemci, navzdory veškerým výhodám moderních PVC oken, pociťují nepříjemné pocity v důsledku narušení výměny vzduchu v obývacím pokoji, ale neochotně využívají možností okenních kování pro PVC.

ŘEŠENÍ PROBLÉMU VENTILACE: INSTALACE VENTILÁTORU AERECO NA OKNA!

Kompromis byl nalezen s vynálezem speciálních ventilačních přívodních ventilů AERECO, které jsou instalovány přímo do plastového okna.

Instalace ventilačního ventilu čerstvého vzduchu AERECO umožňuje přívod vnějšího vzduchu do místnosti bez otevření okenního křídla plastových oken.

Při průchodu vzduchu musí být přirozeně k dispozici buď otvor ve víku okna, nebo mezera mezi koncem skleněné jednotky a profilem okna, avšak při instalaci ventilačních ventilů pro větrání AERECO se pod stropem dostane studený vzduch, aniž by v prostoru, ve kterém se nacházejí osoby, byl průvan.

Výhody instalace ventilačního ventilu nuceného větrání na okna

 1. Kapacita ventilačního ventilu přívodní ventilace je až 35 m3 vzduchu za hodinu, což plně odpovídá normám pro proudění vzduchu.
 2. Zvuková izolace větracích ventilů větrání čerstvého vzduchu AERECO v závislosti na konfiguraci až 42 dB, což odpovídá zvukové izolaci moderních uzavřených okenuzavřený stav
 3. Proud studeného vzduchu z ventilačního ventilu přívodní ventilace na oknech AERECO je veden pod stropem a nezpůsobuje průvan v prostoru, kde se nacházejí lidé, čerstvý vzduch je dodáván ventilačním ventilem AERECO bez znatelného zvýšení hladiny hluku v místnosti.
 4. Na rozdíl od periodického větrání je průtok čerstvého vzduchu ventilačním ventilem plastových větracích oken AERECO pro plastová okna CONSTANT, který neumožňuje hromadit radon v místnosti. Vstupní ventilační ventil pro okna AERECO se neuzavírá těsně a není to závada, ale je speciálně proveden, aby se snížilo riziko zamrznutí ventilu a zamrznutí ventilu AERECO.
 5. Ventilační ventilační ventily AERECO nesnižují světelný otvor, protože ventilační ventilační ventil na plastových oknech má malou velikost a je umístěn v horní části okna na průchozí obdélníkové štěrbině.
 6. Instalace ventilačního ventilu pro plastová okna AERECO je možná nejen při výrobě okna ve výrobní dílně, ale i po instalaci okna na objekt bez demontáže a výměny skleněné jednotky.
 7. Použití ventilačního přívodního ventilu pro plastová okna AERECO umožňuje řešit téměř všechny problémy hygienicko-hygienické povahy v obytných prostorách s hermetickými okny.

Kritéria pro správný výběr sacího ventilu pro okna

Zdroj větráníVentil AERECO lze na jedné straně prohlížet jako okno příslušenství spolu se sítí proti komárům, parapetem, žaluziemi atd. A na druhé straně jako ventilační zařízení.

INSTALACE DODÁVKOVÉHO VENTILU NA WINDOWS AERECO SOLVES PRAKTIVNĚ VŠECHNY PROBLÉMY ZDRAVOTNÝCH A HYGIENICKÝCH CHARAKTERŮ V REZIDENČNÍCH PROSTORÁCH S HERMETICKÝMI OKNA A PŘEDCHOZÍ VŠECHNY VÝHODY A PŘEDCHOZÍ PERSONÁLY S HERMETICKÝMI OKNA A PŘEDSTAVUJEME VŠECHNY VÝHODY.

Namontujte odvzdušňovací ventil sami.

Jak víte, levné se nestane dobře ... Instalace vstupních ventilů na plastová okna je spojena s relativně velkými náklady.

Například náklady na kompletně sestavený odvzdušňovací ventil AERECO řady EMM nebo EHA, který zahrnuje samotný ventil, akustický kryt a síť proti komárům, mohou dosáhnout až 150 EUR. Ventil VENT Air II bude stát o něco méně, 2000 rublů.

Pro všechny své jedinečnosti mají tyto sací ventily jednu významnou nevýhodu, jejich kvalitní instalace je možná pouze v továrních podmínkách.

V horní části plastového okna na speciální frézce se v profilu rámu a křídla vyříznou 2 průchozí kanály.

Není možné provést tento typ práce na dříve získaných a již namontovaných oknech.

Ano, tuto službu nabízejí „řemeslníci“. Stává se takhle. Master upevňuje střídavě na křídlo a na rámu masivní kovovou šablonu, je-li přítomna ve většině případů- to se děje "okem".

Dále se pomocí běžného elektrického vrtáku vyvrtá několik desítek průchozích otvorů. Čipy, špína atd. Za předpokladu, že místnost je rezidenční, nejpříjemnější procedura.

Dále, s elektrickou skládačkou, jsou díry rozřezány na jakýsi průchozí kanál. Hrany jsou oříznuty souborem.

V tomto případě je instalace zpravidla dokončena, výsledné hrany roztrženého rámu jsou uzavřeny částmi sacího ventilu. Náklady na tento typ práce jsou regulovány pouze chamtivostí těchto "mistrů".

Majitel okna obdrží v okruhu 2 metrů od okna, kde byla práce provedena, poškozené okno, horu kovových a plastových pilin. Kupující podvod.

Všichni majitelé plastových oken, kteří si v době instalace produktu Window Center nepřiřídili vstupní větrání, doporučují věnovat pozornost ruskému ventilátoru sání vzduchu Air-Box Comfort.

Jeho náklady nepřesahují 400 rublů, instalace nevyžaduje frézování plastových profilů, a naprosto kdokoli, kdo může zvládnout šroubovák, zvládne instalaci. Ventil je prodáván s podrobnými montážními pokyny a všemi potřebnými upevňovacími prvky.

Centrum Windows nabízí možnost seznámit se s procesem instalace ventilu Air-Box Comfort na příkladu typického moskevského bytu. Pro větší pohodlí jsme si dali čas, který náš zákazník strávil na instalačních pracích.

10.30 Příprava okna pro instalaci.

10.35 Nástroje potřebné pro instalaci: šroubovák a papírový nůž.

10,37Otevřete okno.

10.37 Na určené místo instalace aplikujeme ventilační ventil.

10.38 Stacionárním nožem provádíme řezy těsnící gumy podél vnějších okrajů ventilu.

10.39 Vyjměte kus pryžového těsnění.

10.39 Namontujte upevňovací hmoždinky do upevňovacích bodů samořezných šroubů, které upevňují odvzdušňovací ventil na křídle.

10.40 Montáž ventilu na 3 samořezné šrouby.

10.42 Položte 2 pryžová těsnění o délce 160 mm, která je součástí instalační sady mezi body upevnění ventilu.

10.43 Odstraňte pryžové těsnění na profilu rámu naproti ventilu. Šířka fragmentu 350 mm. Na tomto místě instalujeme těsnění, které je součástí instalační sady.

10.44 Instalace je dokončena.

Jak můžete vidět nic složitého. Po vyčerpání 400 rublů a 14 minut volného času můžete do místnosti nainstalovat zařízení nuceného větrání.

Technické parametry vzduchového ventilátoru Komfortní ventilační ventil

 • Propustnost vzduchu se statickým tlakem 10 Pa, m3 /hod 42
 • Zvuková izolace z dopravního hluku RA, dBA - 32
 • Odolnost proti přenosu tepla, m2 * OC /W - 0,58
 • Celkové rozměry soupravy, mm - 350x32x13
 • Barva bílá, RAL na vyžádání

Komfort je sací ventil AERECO (AERECO)!

- Dýchají vaše okna v noci?

Člověk chce žít nejen v teplém domě, ale chce žít v příjemném prostředí. Tento koncept se vztahuje na vzduchové prostředí bytuteplota, vlhkost a rychlost vzduchu.

Je to správná kombinace těchto parametrů, díky které se člověk cítí pohodlně. Velký význam má i složení vzduchu.

Když lidé v místnosti dýchají, snižuje se obsah kyslíku a zvyšuje se koncentrace oxidu uhličitého a dalších škodlivých nečistot. Zvyšuje se také obsah vodní páry ve vzduchu, tzn. zvyšuje vlhkost.

Jak lze v místnostech udržet dobrou kvalitu ovzduší?

Pouze s pomocí ventilace: organizace stálé řízené výměny vzduchu - umožňující přívod čerstvého vzduchu z ulice do bytu, který se mísí se znečištěným vzduchem a vniká do odvzdušňovacích kanálů přebytečná voda, oxid uhličitý, nežádoucí nečistoty a pachy z bytu.

Toto se nazývá: VENTILACE.

Pokud je byt prázdný, například ráno se všichni vydali do práce a do školy, vlhkost bude minimální. Vlhkost vstoupí do objemu místnosti pouze v důsledku odpařování z květů, akvárií (pokud existuje) a domácích zvířat.

Vzhledem k tomu, že v oknech, předních dveřích a stěnách jsou vždy praskliny, vnější vzduch „celý den“ „zředí“ vzduch v bytě, čímž se sníží jeho relativní vlhkost.

Je zřejmé, že návratem obyvatel se vlhkost sníží na určitou konstantní úroveň, řekněme ji „základní“ vlhkost nebo „vlhkost v prázdném bytě“.

Hodnota „základní“ vlhkosti bude záviset na teplotě.vzduch na ulici (čím silnější je mráz, sušší vzduch v bytě), jeho relativní vlhkost, stejně jako uvolňování vlhkosti v místnostech.

V dobře vyhřívaných bytech v extrémně chladném prostředí může relativní vlhkost klesnout na 10-15%, což je zdraví škodlivé, a naopak se doporučuje, aby byl tento vzduch speciálně navlhčen, aby se zabránilo problémům s dýchacími orgány.

Ale s příchodem nájemců se obraz výrazně mění.

Mokrá obuv, dýchání a pocení, použití koupelny, vaření, praní a sušení oděvů - to vše vede ke zvýšení relativní vlhkosti (večerní vlhkost).

Když se všechno děje, lidé odpočívají a pak spí, úroveň vlhkosti se postupně snižuje (intenzivní větrání před spaním se samozřejmě urychlí, tento proces je samozřejmě rychlejší).

Mírně otevřené okno v ložnici také přirozeně pomáhá intenzivněji odstraňovat vlhkost z bytu. V dopoledních hodinách dochází k druhému nárůstu vlhkosti (sprcha, varná konvice atd.).

To je důležité!
Je snadné dospět k závěru, že úroveň relativní vlhkosti je objektivním ukazatelem celkového znečištění ovzduší, a proto určuje potřebu větrání místností.

Dokonce i v noci, kdy například jeden pár spí, uvolňují asi 2 litry vody. To je důvod, proč je tak často slyšet, že lidé se již probouzejí s bolestí hlavy.

Další závěr naznačuje, že v noci, například, lidé spí v ložnicích, pak příliv čerstvýchvzduch musí být uspořádán hlavně v ložnicích.

Zvýšení průtoku do obývacího pokoje bude naopak vyžadováno ve večerních hodinách, kdy se rodina shromažďuje v televizi, v této době není nutné větrání prázdných ložnic.

Skutečně, studený vzduch přicházející z ulice musí být zahříván, což vyžaduje náklady na tepelnou energii.

Odborníci odhadují podíl tepelných nákladů na vytápění větracího vzduchu na 50–70% celkových nákladů na vytápění bytu (pro domy s moderními energeticky úspornými okny a teplými stěnami).

Dokud budou nájemci platit určité pevné částky na teplo, nemají žádnou motivaci šetřit tepelnou energií tím, že budou pozorně sledovat kompromis mezi potřebou čerstvého vzduchu a úsporou tepla (jako na Západě).

V současné době se problémy s úsporami tepla týkají pouze vlastníků jednotlivých bytových a veřejných budov, kteří platí skutečné náklady na teplo nebo palivo pro kotelny.

Ale i nájemníci výškových budov dostávají skutečné úspory z rozumných úspor energie. Každý byt obdrží od teplárny určité množství tepla přiváděného teplovodními systémy.

S poklesem teploty venku se množství tohoto tepla automaticky zvyšuje. Ale musí to zvládnout.

Pokud má byt staré, špatně se zavírající, netěsné okénko, z mezer, kterými proudí chladný vzduch, nebude topný systém jednoduše schopen zvýšit teplotu vzduchu na komfortní.

V zimě je nutné dbát na to, aby byly těsné samy o sobě, ucpávkové mezery, přilepeny papírem atd. A ve zvláštních případech je třeba zapnout topení a zaplatit za něj na pultu.

Pokud jsou stará dřevěná okna v bytě nahrazena moderními, je zaručeno, že se byt stane mnohem teplejším a klidnějším. Ale jak se často stává, řešení jednoho problému může vést k tomu, že se objeví jiný.

Bez regulační výměny vzduchu se zvýší úroveň relativní vlhkosti, koncentrace oxidu uhličitého, škodlivých nečistot, radonového plynu atd.

Výsledek je známý:

 • kondenzace vlhkosti v oknech s dvojitým zasklením v chladném období (zejména v renovovaných prostorách)
 • forma na svazích
 • dusna

Faktem je, že mezery ve starých oknech poskytovaly čerstvý suchý vzduch a v určitém smyslu slova stále větraly byt.

Když se shromáždily velké společnosti, proběhlo mokré čištění a velké praní, sušení prádla bylo podporováno známými větracími otvory pro větrání.

Věnujte pozornost!
S výměnou oken se situace změnila - průtok vzduchu dramaticky poklesl.

Mřížky v kuchyni, koupelně a WC jsou pouze částí větracího systému, to jsou cesty pro odvod vzduchu.

Bez čerstvého vzduchu vstupujícího oknem, kapota nefunguje - nemá nic vytáhnout z bytu. Ukazuje se jen to, co je v ceně!

Samozřejmě je možné jedním nebo druhým způsobem otevřít okno křídla s využitím možnostíModerní vybavení: naklápěcí otočný otevírací mechanismus, štěrbinová ventilace, omezovače otevření.

Zvažte pouze tři věci:

 • v každém případě studený (zejména v zimě) vnější vzduch vstupuje do místnosti již z úrovně parapetu, tzn. Získáváte návrhy v oblasti hledání lidí.
 • v mnoha ohledech ztratíte zvukové vlastnosti moderního okna (od 34 dB (A) do 18 dB (A) v režimu „štěrbinové ventilace“ a až 9 DB (A) v režimu normálního větrání). Ale často jdou do hlučných rušných ulic.
 • pootevřená křídla ve spodních patrech naznačují, že někteří lidé chtějí navštívit váš byt bez pozvání. Je lepší zapomenout na starý způsob „vysílání před spaním“.

V důsledku salvové hyperventilace dramaticky přepálíte ložnici a pak za hodinu - další, s uzavřenými okny, opět dýcháte špinavý vzduch. Bolest hlavy v dopoledních hodinách k divu v tomto případě není nutná.

Kromě toho nikdy nevíte přesně, jak dlouho a jak okno otevřít. Nedostatečné otevírání zcela nevylučuje dusnost a nadměrné - snižuje teplotu v místnosti.

Dobrá rada!
Různé metody „mikroventilace“ nabízené výrobci profilů PVC tento problém nevyřeší.

Tímto způsobem se do místnosti dostane malé množství vnějšího vzduchu skrze otvory a štěrbiny, které jsou uspořádány v samotném profilu okna, a ředění vlhkého vzduchu v oblasti výklenku okna snižuje pravděpodobnost zamlžení.dvojité zasklení.

Množství vzduchu o 1–2 kubických metrech za hodinu s tlakovým poklesem 10 Pa však vůbec nesplňuje normy pro proudění vzduchu (30-60 m3 za hodinu - podle „Kurzu výměny vzduchu nebo množství vzduchu odváděného z místnosti“ SNiP 2,08) .01-89 potřebují 3 krychlové metry za hodinu na 1 m2 obytných prostor).

Ne, je to trvalý a kontrolovaný větrací proces, který by měl být organizován v obytných prostorách.

Čerstvý vzduch musí jedním nebo druhým způsobem projít okny do obytných místností, zředit znečištěný vzduch, vnitřními dveřmi jít do chodby, dostat se do výfukových otvorů v kuchyni a vrátit se ven, přebytečnou vlhkost, oxid uhličitý a oxid uhličitý. atd.

A možná nejdůležitější věc: člověk nemůže vědět, kdy, kde, jak dlouho je nutné větrat.

Nejčastěji se dozvěděl, co bylo potřeba poté, co se již objevily škody, například vlhkost.

Některé firmy, které vyrábějí plastové profily pro výrobu oken, vyvinuly speciální profily s nastavitelnými ventilačními otvory.

Tyto úpravy jsou však prováděny ručně náhodně a tyto speciální profily mohou být použity v době vytváření nového okna.

A co když jsou okna již v bytě? Kromě plastu, mnoho oken je vyrobeno ze dřeva a hliníku, pro ně tato metoda není vhodná.

To je důležité!
Dá se říci, že dnes je v Rusku problém ventilace s hermetickými okny velmi akutní.

Teď nejeno tom mluví manažeři oken a specialisté, ale i lidé, kteří za nová okna zaplatili spoustu peněz.

Řada společností vyrábí speciální vstupní ventily pro okna. Některé z nich jsou instalovány v malém průchozím otvoru v krytu okna, zatímco jiné nahrazují část skleněné jednotky, což bohužel snižuje otevírání okna.

Znovu, ručně, můžete je buď zavřít úplně, nebo postupně, nebo je můžete plynule otevřít. Vždy je velmi obtížné zvolit optimální polohu klapky.

Pro automatické řízení je nutné zvolit fyzikální parametr, který indikuje, že vzduch v místnosti je znečištěný a je čas jej změnit.

Tento parametr je nejvhodnější pro posouzení relativní vlhkosti v místnosti.

Veškerá lidská činnost (dýchání, vaření, mytí atd.) Vede ke zvýšení relativní vlhkosti.

Kromě toho, zvýšená vlhkost vede k vlhkosti v bytě, plíseň na tapetách a nábytku, zamlžování oken a okenních svahů.

Proto by tyto systémy s automatickou ventilací s nastavitelnou vlhkostí měly být plynule otevřeny se zvýšením vlhkosti, dobře, a když všichni odcházejí do práce, snižují průtok venkovního vzduchu tak, aby neplytvali bytem.