Jak odstranit plastové okno z pantů

Pozdravy, přátelé!

Minulý týden v našem městě zuřil velmi silný hurikán. Dostalo se tak do bodu, že i stromy byly vykořeněny.

Obětí jednoho z těchto stromů byla jedna rodina, která nás volala o pomoc. V kuchyni jim rozbil strom a chtěli odstranit zraněný předmět.

V samotném procesu neexistují složité kroky. Chcete se dozvědět, jak odstranit plastové okno z pantů?

Jaké další finanční prostředky na to mohou být zapotřebí? V níže uvedeném materiálu naleznete podrobný popis.

Jak odstranit plastové okno s panty

I plastová okna, která jsou zvláště oblíbená pro svou trvanlivost a spolehlivost, vyžadují po určité době opravu nebo úplnou výměnu.

To je důležité!
Nedodržení některých pravidel a zvláštností nezávislé demontáže plastových oken je spojeno s poškozením celé konstrukce, a tím i značných finančních nákladů.

Každé okno je tedy vybaveno sklopnou nebo sklopnou a výkyvnou klapkou, která má horní a dolní závěsy. Před odstraněním plastového okna z pantů byste měli pečlivě odstranit plastové podložky, které plní dekorativní funkci. To se provádí pomocí šroubováku, který spodní smyčka háčky a sklouzne dolů.

S horní smyčkou se věci liší, protože podložka pokrývá pouze horní a spodní část. Odstranění se provádí na mírně otevřených dveřích nejprve zaháknutím horní části a poté spodní části obložení.

Dále musíte demontovat horní smyčku. K tomu je pomocí kleští nebo šroubováku tažena tyč. Jakmile to uděláte, musíte se naklonit.křídlo a vyjměte jej ze spodního závěsu.

Plastové okno je sestaveno stejným algoritmem, ale v opačném pořadí.

Nyní víme, jak odstranit plastové okno z okna závěsu, ale co když potřebujete odstranit ne celé okno, ale pouze prasklý nebo rozbitý skleněný balíček?

Jak nezávisle odstranit sklo

Prvním krokem je zjistit, jaký typ křídla se používá v okně: otevření nebo neotevření. V prvním případě jsou všechny další akce prováděny na samotném okně, ve druhém - buď na uzavřeném, nebo na jednom odstraněném z smyček. Proces odstraňování křídla je popsán výše.

K oddělení korálky použijte ostrou špachtli nebo běžný nůž. Měla by být zahájena svislými obrubami: špachtle nebo nůž se opatrně vloží do otvoru mezi rámem a patkou a pomalu se zahákne. Poté je po celé své délce odpojen. Je přípustné použít kladivo pro děrování.

Věnujte pozornost!
Poté se korálek odstraní. Stejným způsobem odstraněny a krátké obruby.

Po vyjmutí obruby odstraňte sklo. Zde byste se určitě měli starat o vaši bezpečnost a provádět všechny další akce ve stavebních rukavicích. Okno s dvojitým zasklením je stisknuto z ulice a opatrně odstraněno.

Po vyjmutí skla pečlivě zkontrolujte obložení na rámu. V případě, že byly během výše popsaných akcí posunuty, je velmi důležité je zavést. Posunutí může způsobitobtíže při otevírání a zavírání okna.

Jak odstranit plastové okno (okno s dvojitým zasklením) a jeho klapku - instrukce

Jak odstranit plastové okno? Tuto otázku kladou lidé, kteří nechtějí, aby veškerou práci na demontáži a montáži prováděli odborníci.

I když znalí lidé tvrdí, že stále nemá cenu zanedbávat služby montérů, neboť jejich zkušenosti pomohou zajistit, aby se ve všech fázích práce zabránilo chybám.

Tak či onak, pokud stále chcete správně rozebrat křídlo, skleněnou jednotku nebo celou okenní jednotku správně, pak vám pomůže okno s pokyny, které budu podrobně popisovat v dnešním článku.

Musím odstranit křídlo?

Začněme s tím, že před instalací oken z PVC jsou dveře bezchybně odstraněny. A věc není vůbec taková, že je mnohem snadnější instalovat okenní jednotku s odstraněným křídlem.

Právě tento krok vám pomůže zcela odstranit deformaci a poškození v procesu instalace. Proto musí být uzávěr nutně odstraněn, stejně jako sklo, které je v něm instalováno.

Bude to jednodušší a bezpečnější nejen pro vás, ale i pro plastové okno.

Mimochodem, tam jsou často situace, kdy je třeba křídlo odstranit nejen před montáží, ale také přímo během provozu. Zde jsou významné rozdíly mezi odstraněním v dřevěném okně a demontáží nového designu PVC.

Požadované nástroje

Jak odstranit okno?Nejdříve je třeba nahlédnout do sady nástrojů:

 1. Kleště.
 2. Kladivo.
 3. Velký plochý šroubovák nebo sekáč.
 4. Tenký šroubovák.

Ujistěte se, že toto vše máte na svém místě a můžete podniknout aktivní kroky.

Pořadí práce

Nejprve vložte pero do okna (pokud ještě není vloženo).

Přesuňte ji do polohy, která otevírá klapku.

Dobrá rada!
Dále se podíváme na horní roh, ve kterém se nachází smyčka. Budeme s ní pokračovat.

Vyřazujeme vřeteno (pin) ze smyčky, na které je celá smyčka držena v haldě. K tomu používáme tenký šroubovák a kladivo.

Pamatujte, že průměr vřetena by měl být mírně větší než průměr šroubováku. V sevření můžete namísto šroubováku použít hřebík.

Když je vřeteno vyřazeno ze smyčky, vytáhněte rozpěrku nahoru a mírně směrem k sobě. Poté se snadno odstraní z drážek.

Pokud je okno instalováno ...

Jak odstranit skleněnou jednotku (křídlo), pokud je okno již instalováno? Skutečně, v tomto případě nebudete moci vylomit vřeteno, jak je popsáno výše, protože máme svah shora. Ani hřebík, ani šroubovák nevyjdou, nemluvě o tom, že s kladivem prostě nebudete mít místo na houpačku. Co dělat Pomůže vám metoda tahání vřetena ze dna, pro které budou vhodné běžné kleště.

Ale neponáhlej se. Než začnete tahat, musíte tlačit vřeteno dolů s něčím plochým. To může být širokéšroubovák nebo dláto. Jakmile budete mít pocit, že se vřeteno trochu posunulo dolů, můžete použít kleště k vytažení zespodu.

Nemyslete si, že po instalaci okna z PVC se vnější sklon stane nedostupným, dokud nebude konstrukce okna zcela demontována. Ve skutečnosti, pokud je potřeba opravit svah, odstín mimo prázdné okno (nezapomeňte odstranit staré barvy), nebo dělat údržbu a čištění oken po dlouhém provozu, pak stačí odstranit sklo.

No, spíše ne „jen“, ale odstranit. To lze provést nejen s pomocí odborníků, ale i nezávisle. Pro práci potřebujete ostré dláto a kladivo (dřevěné nebo plastové). Pokud si vezmete kovové (železné) kladivo, můžete sklo snadno rozbít.

Nechcete si koupit novou skleněnou jednotku? V extrémních případech budete jednat na vlastní nebezpečí. Okno s dvojitým zasklením lze odstranit i v případě, že chcete provést tónování, nalepit film z barevného skla nebo speciální nálepku, použít tekutý plast nebo objednat výrobu nového energeticky úsporného skla.

Postup

- Před zahájením práce musíte odstranit vše, co vám může bránit. Z okna odstraněna mřížka, žaluzie, žaluzie, mřížky.

- Pokud se práce provádí na balkóně (např. S ​​posuvnými hliníkovými nebo podkrovními konstrukcemi), je třeba odstranit volný prostor odstraněním nepotřebných předmětů.

- S nástrojem začněte odstraňovat korálek,který udržuje skleněnou tabuli. Nachází se po obvodu stavby.

- V záhlaví budete muset odložit čísla, protože můžete zapomenout, kde se nacházeli. To je důležité, protože při výrobě každé kuličky se měří pravítko na místě, a pokud ji umístíte na jiné místo, skleněná jednotka může odletět.

- Mezi patku a rám vkládáme dláto a vyrazíme „desku“ světlem, které fouká směrem ke středu skleněné jednotky.

- Svislá kulička je vyřazena jako první.

- Dláto je vloženo do středu tak, aby se patka mírně kroutila a můžete ji vytáhnout ven.

- Dále se odstraní další přídržné prvky a nezáleží na tom, zda dláto vkládáte do středu nebo na hranu.

- Pamatujte, že horní patka je odstraněna jako poslední. To vám umožní kontrolovat pohyblivost skla, s tím výsledkem, že nemůže spadnout na hlavu.

To je důležité!
- Po vyjmutí obruby opatrně vyjměte skleněnou jednotku a přilepte ji na zeď s maximální spolehlivostí.

- Nyní můžete udělat odbočku, svah nebo jiné akce, které vaše oprava poskytuje.

- Po dokončení znovu vložte skleněnou tabuli. Shtapiki jsou kladeny v opačném pořadí, od shora. Další je dole a poslední - strana. To usnadní ohnutí bočních prvků, které jsou velmi dlouhé.

- Kladívkové obruby jsou vytrhávány s maximální péčí, protože vypráce v těsné blízkosti skla.

Demontáž celého okna

Pokud potřebujete odstranit všechna okna, mé pokyny budou k ničemu. K tomu je lepší okamžitě zavolat odborníky, kteří vyrábějí příslušné demontáže.

Věřte mi, že dělat tento druh práce s vlastními rukama je dražší. Můžete poškodit drahou okenní jednotku, nemluvě o nebezpečí, že by na vás mohla dopadnout těžká konstrukce pod vlastní váhou.

Montážní pracovníci provedou veškerá nezbytná měření, zohlední rozměry konstrukce, provedou úplnou montáž a následné seřízení tak, aby okenní jednotka fungovala jako dříve.

Jak odstranit plastové křídlo okna z pantů

Chcete-li opravit okna z PVC a odstranit skleněnou jednotku, může být nutné provést postup pro odstranění křídla. Při demontáži křídla je možné poškodit skleněnou jednotku, proto se doporučuje provést operaci podle návodu.

Pokyny pro demontáž okenního křídla PVC

 • Otevřete křídlo, které umožňuje snadný přístup k závěsům oken.
 • Vyjměte vřeteno z horního závěsu. Co je k tomu potřeba?
 • S pevným předmětem je nutné zatlačit na závěsy oken;

Špička vřetena, která vyjde ze smyčky, musí být vytažena pomocí kleští.

K vyjmutí sklopte křídlo nahoru.

Klapka musí být pečlivě umístěna v blízkosti stěny,aby nedošlo k poškození skla.

Chcete-li nastavit křídlo na místě, proveďte všechny manipulace v opačném pořadí:

 1. Nasaďte spodní smyčku na hřídel vřetena;
 2. Vyrovnejte horní smyčku, zasuňte hřídel na místo;
 3. Zkontrolujte spolehlivost smyček.

Jak odstranit plastové okenní křídlo? Několik různých způsobů

V různých domácích situacích může být taková dovednost užitečná pro odstranění křídla z plastového okna. Z nich nejtriviálnější jsou opravy nebo nahrazení refluxu, obnova vnějších svahů, lepení skla vitrážovým filmem nebo jeho tónování.
Pokud se něco stalo s okenním kováním nebo je poškozena samotná skleněná jednotka, obvykle tato osoba nevykonává žádnou demontáž sama - není to dobré, protože opravy budou prováděny odborníky, kteří křídlo odstraní a umístí na místo. Ale zavolat celý tým opraven oken, aby ho vzali, čekali, až dokončíte své plány, a zavěsili - ne docela vážně.

S největší pravděpodobností nikdo na vaši výzvu neodpoví, a pokud přijde, požádá o částku za provedení alespoň drobných oprav. Ano, a pro volání bude muset zaplatit. V opačném případě se k vám pán nepřipojí. A budete se cítit trapně i ve fázi telefonického vysvětlení, jakou pomoc potřebujete.

Věnujte pozornost!​​
Jak odstranit plastové okenní křídlo? Můžeme okamžitě říci, že tento proces není nijak zvlášť složitý. I když samotná okenní jednotkaje celý inženýrský systém, jen z hlediska částečné demontáže, je to poměrně jednoduché.

Například, a ten, kdo bude vkládat skleněnou krabičku nezávisle, aniž by se uchýlil ke službám montérů, musí také z ní odstranit klapku. Takže bude nejvhodnější namontovat rám okna sám do výklenku pomocí prohloubení upevňovacích prvků. Nejedná se pouze o to, že blok bude snazší, díky čemuž je snadnější zvládnout instalaci.

Při demontáži křídla je vyloučeno také poškození a deformace skleněné jednotky a rámu během instalace. Nepředvídané situace, kdy se sklo rozbije, nejsou také povoleny.

Takže vědět, jak odstranit klapku, může být užitečné pro mnoho účelů. A v tomto článku se budeme snažit hovořit o tom, jak správně provádět tento poměrně jednoduchý proces vlastníma rukama. Doufáme, že vám naše rada pomůže po odstranění křídla a jeho instalaci zpět na místo - integritu a sílu vašeho okna.

Požadované nástroje

Bez ohledu na to, zda je okenní blok namontován ve výklenku, nebo když stojí, přivede se a opírá se o zeď, budete potřebovat velmi jednoduché nástroje k provedení svých plánů.

 • Passatizhi.
 • Kladivo, s výhodou malé a ne příliš těžké.
 • Velký plochý šroubovák. Jako náhrada lze použít dláto.
 • Šroubovák tenký. Dokonce i ve tvaru kříže nebo nail palce.

To vše je jistě vjakékoli farmy, i když někdo nemá rozsáhlou sadu nástrojů.

Není-li okno zabudováno

Když je okenní jednotka dodána dodavatelem a otvor je připraven pro montážní práce, otevírací dveře se z jednotky obvykle odstraňují. Ne, samozřejmě, tam jsou lidoví řemeslníci v přírodě, kteří jsou schopni vkládat okna do otvorů bez provedení takových akcí, ale i profesionální instalatéři sami doporučují tento krok provést před instalací.

To se provádí následujícím způsobem.
Pokud rukojeť leží odděleně, musí být vložena na určené místo.

Rukojeť se otáčí do polohy otevření, rovnoběžně s podlahou.

Šroubovák je svisle vložen do horního závěsu. V tloušťce by měla být menší než průměr vřetena, které drží smyčku (to je název malého kolíku spojujícího dvě části smyčky do jedné jednotky).

V tomto případě je v případě příliš velkého průměru nástroje nahrazen hřebíkem. Aby nedošlo k poškození součástí okna, je žádoucí otupit hrot se souborem nebo kousnout kleštěmi.

Kladivo jemně poklepejte na rukojeť šroubováku a vyklopte vřeteno. Hlavní věc zde není přehánět to úsilí.

Činnosti provádíme opatrně a opatrně, aby nedošlo k deformaci klapky a jejího upevnění.

Když kolík vypadne, klapka se zvedne s průtokem směrem k sobě a je odstraněna z upevňovacího prvku.
Vyjmutý prvek je odložen stranou (vyhněte se průchodům, kde se může náhodně dotknout a.)kapka, je nejlepší opřít se o roh místnosti) a samotná jednotka je upevněna v otvoru pomocí specializovaných upevňovacích prvků.

Když je okno již nastaveno

Zdá se, že by se proces neměl lišit od toho, co již bylo popsáno. Vložení šroubováku a práce s kladivem však zabrání hornímu sklonu. Proto se mění algoritmus akce.

Dobrá rada!
Z parapetu se odstraní vše, co může být na něm: knihy, květiny, domácí zvířata.

Rukojeť, která v tomto případě otevírá křídlo, by měla být otočena vodorovně.

Ozdobné a ochranné kryty jsou odstraněny z pantů - horní i dolní. Obvykle je pro demontáž dostačující vypáčet něčím plochým - nožem nebo šroubovákem a klikat na ně ze své usedlosti.

Vřeteno v horní smyčce může být dosaženo dvěma způsoby: buď vypáčením dna šroubovákem, nebo pokud hrana kolíku nevyčnívá zespodu a není možné ho zavěsit, zatlačte shora horním šroubovákem (dláto) shora.

Špička vřetena je uchycena kleštěmi a čep je vytažen z objímky. Nezapomeňte držet křídlo: uvolněná horní smyčka ji již neopravuje a pod vlastní váhou má tato část okna tendenci padat. Nejen, že může zranit opraváře, ale také vypnout spodní smyčku, po které budou určitě muset zavolat montéry a platit za výměnu příslušenství.

Klapka stoupá svisle nahoru a je opatrně vyjmuta ze spodního kolíku. TadyJe důležité neprovádět ostrá gesta, aby nedošlo k jeho neúmyslnému rozbití.
Když jsou dokončeny všechny práce, pro které byla demontáž okenní jednotky spuštěna, smontuje se v opačném pořadí.

Je lepší to udělat společně, protože je obtížné dostat díru na upevňovací kolík, zatímco držíte vážné křídlo.

Po instalaci je nutné seřídit upnutí a svislost: při demontáži a vracení na staveniště jsou nevyhnutelně porušeny montážní charakteristiky.

Teoreticky můžete okno a celek v případě potřeby nezávisle odstranit. Nicméně, s úmyslem používat okenní jednotku v budoucnu (například chcete pouze vyměnit vnější sklo za úsporu energie), je lepší zavolat profesionály.

Úplná demontáž okenní jednotky není tak snadná jako demontáž plastového okenního křídla. Můžete ho nenapravitelně poškodit a pak musíte na nová okna strávit spoustu peněz. Nezávislé vyjímání oken je přípustné pouze v případě, že s nimi budou v plánu další plány - na skládku.

Jak demontovat plastové okno

Dříve nebo později vyvstává otázka, zda je třeba starou skleněnou jednotku rozebrat. Podle odborníků je to jedna z časově nejnáročnějších prací, v její složitosti překonává proces instalace nových oken. Proto musíte znát všechny vlastnosti demontáže a jemnosti, o kterých bude pojednáno později.

Kdy potřebujete demontovat plastová okna?

Plastová okna mají tak vysokou popularitu, v neposlední řadě díky své životnosti.

To je důležité!
Jejich životnost je až 50 let, takže otázka demontáže a výměny stojí za to buď v zájmu instalace nové skleněné jednotky s nejlepšími tepelnými odstíny a energeticky úspornými vlastnostmi, nebo v případě mechanického poškození okenního rámu nebo skla.

Otázka, jak odstranit plastové okno, je více o tom, které fáze práce je třeba provést.

Příprava pro demontáž plastového okna

Demontáž plastového okna vyžaduje předběžnou přípravu. Tím se míní:

 1. osvobození prostor od domácích potřeb a vybavení,
 2. izolace nábytku ochrannou fólií, která jej chrání před poškozením a prachem,
 3. izolace podlah a stěn.

Při jakékoli demontáži, bez ohledu na to, jak pečlivě se provádí, vzniká dostatečné množství stavebního prachu. Pro zakrytí podlahy na pracovišti má smysl nakupovat hustý polyethylen.

Druhým důležitým aspektem demontáže je bezpečnost, takže je důležité chránit a určit místo, kde budou práce prováděny.

Vně, značící páska je natažena, aby informovala kolemjdoucí o možném zhroucení kamenů nebo jiných nečistot. Je nutné vyloučit možnost náhodných prvků okenního rámu vypadávajícího do ulice, aby k nim nedošlovyhnout se nebezpečným situacím.

Jaký nástroj je zapotřebí k demontáži plastového okna?

Po provedení přípravy je nutné skladovat nástroj pro práci. Pro odstranění plastové okenní tabule budete potřebovat následující:

 1. bota nebo multifunkční nůž se sklopnou čepelí,
 2. dláto,
 3. šroubováky,
 4. špachtle,
 5. pár malých čelistí, které se používají jako páky,
  plastová a kovová pila,
 6. \ t
 7. Kleště,
 8. kladivo a dláto.

V případě, že se jedná o děrovač a šroubovák, dojde k významnému urychlení procesu demontáže.

Fáze prací na demontáži plastového okna

Má smysl rozdělit všechny práce do několika bodů:

 • odstranění okenních křídel,
 • řezací konstrukce,
 • demontáž starého okenního rámu,
 • odstranění odlivu,
 • odstranění parapetu,
 • dokončovací práce.

Vzhledem k tomu, že sklářská jednotka je sama o sobě vhodná k opětovnému použití, bude dále zvážena metoda bezpečného odstraňování sklenic z okenních křídel.

Demontáž křídla

Každá z těchto fází je důležitá svým vlastním způsobem. Například, bez odstranění staré křídlo bude velmi obtížné nainstalovat nové okno. Musíte vědět, jak odstranit okenní křídlo a co je k tomu zapotřebí.

K odstranění křídla je nezbytnévybavit sekáčem nebo velkým plochým šroubovákem, kladivem a kleštěmi. Práce se skládá z následujících kroků:

Křídlo okna je nastaveno do otevřené polohy. Současně je věnována pozornost horní části okna, na křižovatce, ve které smyčka prochází. Že to bude třeba odstranit.

Rotační hřídel, také nazývaný vřeteno, je jemně vyražen z kloubu pomocí malého křížového šroubováku a kladiva.

Po vylomení vřetena se křídlo zatáhne směrem k sobě a směrem nahoru a postupně ho uvolní z upevňovacích prvků.

V těchto případech, pokud instalovaný svah zabraňuje vložit šroubovák a vyřadit vřeteno shora, je vřeteno vytaženo pomocí kleští ze dna. Nejdříve je třeba na něj nanést malé úsilí, aby se uchopila vyčnívající část pomocí kleští.

V rámu je křídlo instalováno v opačném pořadí, když je spodní smyčka položena na vřeteno, pak je horní závěs spojen a do něj je vloženo další vřeteno, po kterém je křídlo pevné. Pokud vstoupí se značným úsilím, pak stojí za to použít kladivo.

Aby nedošlo k poškození usazování na povrchu, je nutné použít mezilehlé těsnění, jehož roli může hrát tenký překližkový materiál, který je již udeřen kladivem. Toto řešení vám umožní rovnoměrné rozložení zátěže po celém povrchu.

Konstrukce rámu okna

Dále je v okně s dvojitým zasklením nutné provést několik řezů, aby se dosáhlousnadnit proces odstraňování panelů. Tato fáze potrvá jen málo času z toho důvodu, že všechny řezy musí být provedeny ručně, s pomocí plastových pil nebo jednoduché pily na dřevo.

Není vhodné používat brusku, protože v tomto případě bude pracovní plocha silně ucpaná malými částicemi a kouřem.

Věnujte pozornost!
Navíc, jednoduché disky na kov nebo dřevo pravidelně zaklínují do materiálu nebo dokonce mohou prasknout - což způsobí zranění.

Šířka rámu okna činí dva řezy, výšku - tři, a pak pokračujte do další fáze práce.

Demontáž starého okenního rámu

Pílové listy jsou nezbytné k tomu, aby se starý okenní rám snadněji demontoval v dílech pomocí improvizovaných nástrojů, jako je páčidlo, nebo pomocí rotačního kladiva s nástavcem na lopatky.

Pokud byla konstrukce okenního rámu upevněna pomocí šroubů nebo šroubů, pak se jednoduše odšroubují z drážek a odstraní se části rámu.

Nejlepším způsobem je řezání montážní pěny na křižovatce rámu se stěnou podél celého obvodu s pomocí ševce, pak rámu po částech.

V některých variantách jsou plastová okna instalována v dřevěných rámech. To nelze nazvat účelným a při demontáži okna by měl být takový rám také odstraněn.

Odstranění přílivu a odlivu

Je nutné opatrně odstranit kanálek, aby nedošlo k poškození ostatních prvků okenního otvoru.

Při samotném odlivuje aplikována síla, která je odtržena od povrchu otvoru a aplikovaného těsnicího materiálu, který se často používá jako montážní pěna.

V případě, že by byl dodatečně zajištěn smrkový žár pomocí samořezných šroubů nebo šroubů, je nutné je nejprve odstranit a poté pomocí hrubé síly provést přímé odstranění.

Demontáž parapetu

Proces odstraňování starého parapetu závisí na materiálu, ze kterého je vyroben. Plastová okna jsou zpravidla instalována s ebbs a parapety z PVC, protože mají několik výhod, například:

 1. nízká hmotnost,
 2. významná životnost dosahující až 20 let,
 3. mají samozhášecí vlastnosti a nepodporují hoření,
 4. odolné proti slunečnímu záření,
 5. snadné čištění a péče.

Musí být odstraněny analogicky s odbočkou.

V případě dřevěných parapetů musí být pilníky uloženy na několika místech a poté ručně nebo šrotem odstraněny.

Pokud je okenní parapet vyroben z betonu, musí být rozbit na kousky pomocí děrovačky určené pro třídící režim nebo ruční práce: kladivem, sekáčem nebo páčidlem.

Je-li v betonu bruska s kruhem, bude to nejrychlejší způsob, ale v tomto případě je třeba mít na paměti, že při řezání betonového povrchu se vytvoří značné množství stavebního prachu.

Proto je po každém řezu nezbytnésmetím výsledný odpad s koštětem. Navíc při práci s bruskou byste měli pamatovat na prostředky ochrany:

 1. respirátor na ochranu dýchacích cest před prachem vznášejícím se ve vzduchu,
  ochranné brýle s polykarbonátovým sklem odolné proti mechanickému poškození a částicím padajícím do čoček,
 2. stavební rukavice pro ochranu rukou.

Často se stává, že betonový okenní parapet je zachován ve výborném stavu a majitelé ho nechtějí nahradit. Demontáž starých plastových oken nebo instalace nových skleněných obalů nevyžaduje změnu parapetu, ale v tomto případě potřebujete vědět, že plast a beton se dobře nemíchají z následujících důvodů:

Výrobky z plastů mají větší tepelnou kapacitu, na rozdíl od betonu jsou mnohem teplejší, což vede ke vzniku kondenzátu.

Dobrá rada!
Přítomnost starého okenního parapetu tvoří mezeru mezi ním a instalovaným plastovým oknem. Navzdory pečetění se v konstrukci v průběhu času objeví mikrotrhliny.
K vyřešení tohoto problému jsou betonové parapety často pokryty dlažbou.

Pokud existuje zvláštní touha dát jednoduchý design dekorace, pak je betonový povrch ozdoben mozaikou keramiky, často s použitím mozaiky různých odstínů. Použití skla dodá starému parapetu krásný a umělecký vzhled a odlesky od slunečního světla přinese další pohodlí.

Dokončovací práce

Veškeré stavební prácevyznačující se tím, že se vytváří značné množství nečistot, zejména pokud se používá bruska. Malé částice prachu jsou schopny pevně jíst do povrchu nábytku, takže je velmi žádoucí provádět včasné čištění nečistot po každém působení.

Velké částice a kousky betonu jsou smeteny koštětem a stavební pěna vyžaduje úplné odstranění nožem na boty a sekáčem.

Následně je betonový nebo kamenný povrch, na kterém byl rám namontován, pečlivě broušen a oříznut od nepravidelností.

Je žádoucí ponechat ochrannou fólii z hustého polyethylenu, dokud není místo starého plastového okna instalováno nové.

Odstranění skla z křídla

V případě poškození skla není nutné měnit celé křídlo. Prodejci samozřejmě nemají zájem prodávat jednu skleněnou tabulku, ale výměna je možná sama. Kromě toho někdy v případě poškození skla nevzniká potřeba výměny, ale v zájmu instalace nové skleněné jednotky s lepšími vlastnostmi nebo s více kamerami.

V tomto případě se etapy práce obvykle dělí na:

Zaprvé se z okenního křídla odstraní obruby, vloží se do štěrbin, které se objeví, vložky z plastu nebo jiného improvizovaného materiálu. Je důležité vědět, že odstranění shtapik nastane v této posloupnosti: nejprve odstraňte dlouhou stranu, pak krátkou dno a v dolníDokončení je odstraněno horní. Práce v tomto pořadí je nutné provést, aby se zabránilo možnosti předčasného úniku skla.

Upevňovací body pro obruby by měly být označeny štítkem tak, aby po instalaci nové skleněné jednotky mohly být vráceny do stejné polohy.

Poté se skleněná jednotka vyjme ze skla. Je třeba mít na paměti, že má značnou váhu, takže veškerá práce se provádí s asistentem a na sobě rukavice.

Namísto starého skla je instalována nová skleněná jednotka a poloha je pevná.
Obruby se instalují v opačném pořadí, od shora, pak se vkládá spodní a poté se vkládají boční strany.

Obruby poskytují dobrou izolaci, takže není nutné žádné další utěsnění. Je třeba vzít v úvahu, že obruby jsou zalomeny do jejich dřívějšího místa pomocí gumového kladiva nebo plochého dláta a běžného kladiva. Použití značné síly není nutné, aby nedošlo k poškození samotného patka nebo skla.

Odborníkům nebude trvat déle než 30 minut, než vymění starou skleněnou jednotku za novou, takže tato práce s náležitou péčí nebude pracná. Jak odstranit plastové okno, video níže bude jasně ukázat.