Jak samostatně nastavit plastové balkónové dveře

Dobré odpoledne, čtenáři!

Sousedé se dozvěděli, že jsem měl vlastní společnost, která se zabývá oknem, a teď se srovnávají se stejným požadavkem - upravit rozbité balkónové dveře.

Je to pochopitelné, protože časem i ta nejkvalitnější konstrukce ztrácí svou původní sílu a mezery.

Abych odstranil závoj tajemství z takového postupu, jako je úprava dveří, rozhodl jsem se napsat tento příspěvek. Tento druh instrukce k akci bude říkat o vnitřní struktuře dveří a ukázat, kde je třeba vyladit.

Začněme!

Nastavení plastových dvířek: jak se dvířka sami uklízejí

Ve většině případů vysoce kvalitní a dobře instalované plastové dveře nezpůsobují žádné problémy osobě. Jediná věc, která se jim může stát s časem, je určitá nerovnováha v mechanismech.

Tuto situaci lze opravit pomocí běžné úpravy. V tomto článku z webu dveridoma.net se touto problematikou budeme zabývat, podrobně jsme se zabývali otázkou, jak upravit plastové dveře?

Nastavení plastových dveří: nejběžnější problémy

Neexistuje příliš mnoho chyb, které mohou být odstraněny jednoduchou technologií seřizování, a týkají se hlavně porušení polohy křídla dveří vzhledem ke skříni.

Z dlouhodobého provozu a častého používání dveří se jeho pohyblivé mechanismy postupně sklouzávají, což vede k tomu, co máme - a zejména k následujícím bodům.

 1. Tření dveřního křídla ve spodní části krabice (práh). Častým problémem, který lidé obvykle spojují s nedostatečně dobrou kvalitou dveří, je ve skutečnosti trochu špatně - špatná kvalita, nebo spíše nedostatečná, šrouby mechanismu mohou být upnuty, ale nikoli samotný mechanismus. Ve většině případů je to nepozornost nebo nedbalost.Mistři, kteří instalovali plastové dveře a jejich primární seřízení, mohou být také příčinou banálního průhybu křídla dveří pod vlastní váhou - to může být způsobeno váženými dvoukomorovými dvojskly. Takové potíže jsou zcela jednoduše odstraněny, ale budeme hovořit o tom, jak se to dělá o něco později.
 2. Další obtěžování, při kterém může napomoci elementární úprava plastových balkonových dveří, je rozmačkání plátna ve střední části (u rukojeti nebo o něco vyšší). Jedná se zpravidla o důsledky teplotních deformací, které jsou ve většině případů korigovány nastavením smyček.
 3. Porušení těsnosti dveřní jednotky - nejčastěji k ní dochází v důsledku volné montáže křídla k rámu dveří, důvodem těchto poruch je v podstatě stejná teplotní deformace nebo porušení polohy přítlačného válce v důsledku nekonečných cyklů otevírání a zavírání dveří. jednoduše - vše, co je k tomu zapotřebí, je korigovat polohu svorky.

Přizpůsobení je dobrá věc a mnozí z vás se již pravděpodobně radovali z toho, že problémy lze tímto způsobem vyřešit, aniž by se uchýlili k volání na pána, ale je mnohem lepší nedávat dveře do takového stavu.

To je důležité!
Je třeba chápat, že nastane okamžik, kdy úprava již tyto problémy nepomůže.

Mnohem jednodušší a levnějšízabránit vzniku takových chyb, například včasná preventivní údržba může významně prodloužit životnost jakýchkoli dveří, a samozřejmě všech zařízení vytvořených člověkem.

Prevence nebo předcházení problémům s plastovými dveřmi

Je nepravděpodobné, že si vzpomenete na okamžik, kdy jste si objednali plastové dveře, a pán se zajímal o takové otázky, jako je vybavení.

Pak vám nabídl určité možnosti, které jste pravděpodobně odmítli, protože zvyšují náklady na hotový výrobek.

Ale marně, protože záleží na těchto možnostech, jak brzy po jeho instalaci bude nutné rozhodnout, jak upravit vchodové nebo balkonové plastové dveře?

Tyto možnosti zahrnují následující zařízení.

 • Microlift. Toto zařízení je nepostradatelné pro téměř všechny plastové dveře, zejména pro těžké, celkově a vybavené dvoukomorovým sklem. Mikročočka zabraňuje tomu, aby se plátno v momentech, kdy je v uzavřené poloze, ochablo - ve skutečnosti mikrovýstup slouží jako přídavná podpěra, která přebírá část nákladu od dveří. Konstrukce mikročočky může být velmi různorodá, ale ve většině případů se jedná o pohyblivou desku na konci plátna nebo válec na dně.
 • Dveřní otvírač. Ve skutečnosti se jedná o speciální pneumatiku, která také přebírá některá zatížení, čímž se snižuje možnost prohnutíplátna. Správné nastavení této možnosti navíc zabrání úderům plechu proti svahu, čímž se sníží riziko narušení mechanismů dveří.

Další způsob, jak zabránit předčasnému řešení otázky, jak nastavit plastové vchodové nebo balkónové dveře, pomůže při výběru správného příslušenství - mechanismů, kterými budou vaše dveře vybaveny.

Skutečností je, že ve většině případů všichni výrobci takových výrobků vybaví dveře mechanismy, které jsou schopny odolat hmotnosti v rozmezí 100-130 kg.

Někdy je levnější a méně trvanlivý hardware instalován na těžkých dveřích a v důsledku toho vznikají problémy. Tentokrát musíte udržet kontrolu.

Nastavení plastových dveří: instrukce

Již jsme se zabývali několika problémy, které byly spíše vyřešeny pomocí banální úpravy. Nyní zvažte, jak se tato úprava provádí ručně.

1. Sagging dveřní křídlo, ve kterém jeho spodní část tře o práh dveřního rámu.

Chcete-li začít, otevřete dveře a podívejte se na imbusový šroub na horním závěsu - u některých modelů armatur je možné použít šroubek s hvězdičkou (takové klíče je třeba zakoupit v obchodě). Otáčením tohoto šroubu ve směru hodinových ručiček jej otočíme na několik otáček - tento krok by měl zarovnat křídlo dveří s ohledem na vertikální úroveň.

Nyní můžete zavřít dveře a zjistit, zda je váš problém vyřešen nebo ne?Při mírném prověšení by takové úpravy vstupních nebo balkonových plastových dveří měly vést k pozitivním výsledkům.

Pokud je průvěs větší a předchozí krok nepřinesl žádné výsledky, odstraňte ochranný kryt z dolní haly a získejte přístup k nastavovacímu šroubu, který je zodpovědný za polohu ostří nad prahem.

Otáčejte ve směru hodinových ručiček, čímž se plátno zvedne nad práh - několik otáček tohoto šroubu by mělo konečně vyřešit problém prověšení křídla dveří.

Tření dveřního křídla na boku krabice. Všechno je zde celkem jednoduché - nejprve se obrátíme na stejný dolní baldachýn, ale teď je třeba použít jiný šroub. Potřebujeme ten, který není přístupný z vrchu baldachýnu, ale ze strany, z vnitřní strany plátna.

Otáčením ve směru hodinových ručiček tiskneme plachtu blíže k baldachýnu - zpravidla stačí dvě nebo tři otočení, aby se křídlo vrátilo na své místo. Pokud ne, pak se podívejte na vrchní kryt, jehož nastavení bylo popsáno v předchozím odstavci.

Nastavení plastových dveřních svorek. Tato úprava eliminuje případné průvraty a výboje. Ve většině případů se vyrábí otočnými speciálními excentry umístěnými na konci křídla dveří.

Instalací do jedné nebo druhé polohy je možné zajistit těsné nebo velmi těsné uzavření dveří. Celým problémem této úpravy je přítomnost několika takovýchexcentry - zpravidla existují tři (nad, pod a uprostřed křídla dveří).

Užitečné rady!
Zde musíme experimentovat - postupně pokaždé ve stejném úhlu otočíme všechny výstředníky a zkusíme, jak těsně se dveře zavírají.

To není vše - tyto výstředníky zajišťují kvalitu uchycení nože pouze v oblasti rukojeti, a aby se dosáhlo zcela těsného uzavření, je navíc nutné přizpůsobit uložení čepele také z kapot.

Zde se provádí nastavení pomocí speciálních šroubů na horním a dolním závěsu.

Závěrem lze uvést několik slov o tom, jak nastavit nebo namontovat kliku dveří.

Všechno je zde základní - pokud se na ni podíváte blíže, najdete v jeho základně dekorativní plastovou desku, která se snadno otáčí v kruhu o 90 °. Po odšroubování otevřete přístup k upevňovacím šroubům, jejichž úkoly zahrnují držení rukojeti na plátně.

Jak vidíte, nastavení plastových dveří není obtížný proces, pro jehož výrobu musíte zavolat veliteli a zaplatit mu spoustu peněz.

Vše je navíc zcela vyřešeno nezávisle. Poprvé samozřejmě budete muset trochu pohrát a zjistit, co je, ale v budoucnu nebudete mít s úpravou žádné problémy.

Jak nastavit plastové balkónové dveře?

V poslední době všechnybalkónové dveře z plastu jsou stále populárnější.

To je nejen módní a moderní, ale také poměrně praktické. Nedovolí, aby do bytu pronikl studený vzduch, vlhkost a hluk z ulice.

Ano, a nepotřebují pravidelné malování. Nicméně, v určitých situacích, otázka, jak upravit plastové balkónové dveře se může stát velmi relevantní.

Identifikujte problém s balkonovými dveřmi

Hmotnost těžké konstrukce může často způsobit mezery mezi rámem dveří a stěnou. Výsledkem je, že dveřmi, které ztratily těsnost, začnou foukat a pronikat.

Za účelem zjištění konkrétního problému by měla být v otevřeném křídle provedena úplná kontrola těsnění. V místě, kde došlo k vysídlení, si všimnete, že se z křídla objevila prohloubená stezka.

Nesprávná funkce rukojeti může navíc znamenat nebezpečí úniku. Pokud je jeho otáčení více či méně obtížné, znamená to, že došlo k ochabnutí.

V takové situaci obvykle vyvstává otázka: co dělat, když se balkonové dveře propadnou?

Existují dvě řešení problému.

Pokud váš návrh stále podléhá záručnímu servisu, můžete se uchylovat ke službám odborníků, kteří závadu opraví na profesionální úrovni po provedení komplexní opravy balkonových dveří.

K tomu je třeba kontaktovat společnost, která se podílela na počátečním projektuinstalace.

Druhá možnost předpokládá, že nastavení plastových balkonových dveří můžete provést sami. Stačí zvládnout základy této vícestupňové, ale obecně jednoduché obchodní činnosti.

To je důležité!
Pro nastavení volnoběžných dveří je nutné mít pouze 4 mm šestihranný klíč ve tvaru písmene L, šroubovák a plastová těsnění. Při výměně zámku můžete také potřebovat tesařský dláto.

Vyřešit problém: pokyny pro obnovení těsnosti

Nabízíme vám podrobné pokyny pro opravu všech možných porušení integrity struktury. Po jejich prozkoumání pochopíte, jak je možné provést úpravu balkónových dveří vlastními rukama.

Odsazení horního rohu dveří

 1. Odstraňte víčko z horního závěsu, který drží dveře.
 2. Šestihranným klíčem ve tvaru písmene L utáhněte šroub.
 3. Jemně otáčejte chlopní doleva - doprava vzhledem ke spodnímu závěsu.
 4. Po správném nastavení klapky sklopte šroub horního závěsu.
 5. Dáme dekorativní čepici a zkontrolujeme výsledek naší práce.

Ofset dolního úhlu

 1. Uvolněte spodní smyčku z víčka.
 2. Pomocí imbusového klíče utáhněte šroub.
 3. Seřízení dveřní spony se provádí v horizontální poloze během otáčení, jedním směrem nebo druhým kolem horního závěsu.
 4. Upravené křídlo upevněte šroubem.
 5. Vracíme se na místo pahýlu.

Deformace těsnění na spodním okraji dveří

 1. Po sejmutí zátky ze spodního závěsu uchopte šroub s imbusovým klíčem.
 2. Otáčejte klíčem proti směru hodinových ručiček, dokud křídlo nedosáhne požadované úrovně.
 3. Spusťte šroub a mufle.

Pokud došlo k deformaci těsnění na horní ploše, pak provádíme stejnou práci s horní smyčkou. Pouze klíč se otáčí ve směru hodinových ručiček. To způsobí, že se dveře posunou dolů, jak je požadováno pro normální provoz dveří.

Zvýšení vzdálenosti mezi rámem a sklem

 • Krok 1. Mezi patkou a rámem, který jsme dali do sekáče, lehce narazíme na volný konec kladivem. Tímto způsobem odstraňte všechny obruby a opatrně odstraňte sklo.
 • Krok 2. Do prostoru mezi skleněnou jednotkou a rámem umístěte další plastová těsnění v požadovaném množství.
 • Krok 2. Nainstalujte sklo a vraťte všechny obruby na místo.

Porucha kliky dveří

V některých situacích mohou nastat problémy s klikou dveří. Pokud se to otočí špatně, pak možná zámek na balkónových dveřích vyžaduje mazání. K tomu je nutné mazat armatury zámku pomocí maziva, které neobsahuje dehet a kyseliny.

Pokud se tyto akce ukázaly jako neefektivní, pak s největší pravděpodobností došlo k poruše vnitřních prvků zámku. V tomto případě je nutné vyrobit plnýVýměna rukojeti.

Za tímto účelem musíte nejprve sejmout šrouby a poté vadnou rukojeť.Na jeho místě je nastaven nový mechanismus.

Co je třeba hledat: úprava podle pravidel

Úprava plastových dveří z balkonu může být vyžadována v době, kdy je nákup zakoupenzáruky.Bezplatný záruční servis může poskytnout výrobce i společnost, která instalaci provedla.

Proto, pokud máte problémy s balkonovými dveřmi, které je ještě třeba opravit v záruce, je lepší kontaktovat odborníka.Koneckonců, pokud v průběhu vaší práce bude konstrukce nějakým způsobem poškozena, záruka na ni bude zrušena.

Pokud již uplynula záruční doba, můžete se pokusit opravit závady sami.Obecně lze říci, že úprava podle instrukce, jejíž provedení jsme popsali, je poměrně jednoduchý a časově náročný proces.

Pokud však pochybujete o svých schopnostech, je lepší pozvat lidi, kteří tomuto problému rozumějí lépe než vy.

Podle našich pokynů tak můžete rychle vyřešit problém nastavení plastových balkonových dveří.

Jak se upravují plastové balkónové dveře

Moderní plastové okenní systémy získaly na stavebním trhu dlouhou popularitu díky vynikajícímu poměru ceny a výkonu.

SprávněOkna a dveře vyrobené z PVC jsou téměř bezúdržbové.

Nejzávažnější věcí, která může být požadována v prvních letech provozu, je úprava plastových balkonových dveří.

Proč je nutná úprava

Úprava může být nutná ne kvůli nějaké vadě, ale proto, že balkónové plastové dveře, které mají slušnou hmotnost, mohou poklesnout nebo nějak posunout. Také v některých případech je nutné nastavit dveřní sponu.

Věnujte pozornost!
Pokud platnost záruční doby již uplynula, může se stát, že její úprava bude mít za následek určité množství.

Jeho velikost závisí na složitosti práce a cenové politice společnosti. Alternativou je nastavení dveří vlastníma rukama.

Při nastavování balkónových dveří nejsou žádné zvláštní obtíže. Musíte mít jen základní dovednosti - abyste mohli držet šroubovák, kleště a šestihranný klíč. Také nezasahuje do prostorové představivosti.

Možnosti nastavení

Nejjednodušší možností je, když tlak na balkónové dveře oslabil a vítr se dostal do zvyku dívat se na vás. V tomto případě může být nastavení omezeno na nastavení excentrického kolíku umístěného na dveřních kování.

Čep lze otáčet pomocí kleští, dokud není dosaženo požadované upínací síly. Tento typ upínacího mechanismu je implementován v populárních systémech kování Roto, Maco a Siegenia-Aubi.

Je ještě jednodušší seřídit svorku, pokud je systém kování vybaven ručně nastavitelným nastavenímexcentrické tlakové válce sestávající ze dvou válcových částí.

Stačí jen zatáhnout za vnější válec a otočit excentrem v požadovaném směru. Takové válce jsou vybaveny například systémem kování Winkhaus zobrazeným na fotografii.

V nábytkových systémech turecké výroby Desa, Kale nebo Vorne se nastavení upínacích prvků provádí pomocí imbusového klíče, který se často označuje jako šestiúhelník.

U některých jiných nábytkových systémů se nastavení upínání křídla vrat provádí změnou polohy protilehlých lišt, které jsou upevněny na rámu dveřní jednotky. Tato operace bude vyžadovat stejný šestiúhelník.

Užitečné rady!
Svěrací sílu můžete zkontrolovat pomocí tenkého papíru - sevře se ve dveřích, nesmí se pohybovat.

Někdy se balkonové dveře prohýbají a upínací kolíky a válečky se již neshodují s pásy. V důsledku toho může být upínací síla také nedostatečná pro zajištění těsnosti. V tomto případě vám pomohou následující instrukce.

Sled akcí

Ze spodního závěsu je třeba odstranit dekorativní plastovou vrstvu. Ve smyčce je nastavovací šroub, který může vytáhnout křídlo balkónových dveří nahoru. Nebojte se udělat nějaké úsilí - váha plastových balkonových dveří je dostatečně velká.

Dveře můžete lehce zvednout volnou rukou, abyste snížili zatížení nastavovacího šroubu aklíč

Stejná operace bude vyžadována, pokud se křídlo balkonových dveří začalo dotýkat dolní nebo horní části skříně. Otáčením šroubu ve směru hodinových ručiček zvednete balkonové dveře, takže se dveře otočí proti směru hodinových ručiček.

Pokud se dveřní křídlo dotýká opěrných lišt na straně rukojeti, musí být dveře taženy směrem k závěsům. Chcete-li to provést, odstraňte z horní smyčky ozdobný plastový kryt.

Seřízení ve vodorovné rovině se provádí stejným šestiúhelníkem. Na fotografii vidíte, jak se to dělá.

Pokyn

Někdy se plastová klapka prohýbá ne rovnoměrně, ale ze strany blokovacího mechanismu. Odborníci v těchto případech říkají, že dveře "ztratil roh."

Zjistit, že to pomůže jednoduchým způsobem - musíte měřit dveře šikmo příčně.

Velikost obou úhlopříček se musí shodovat. Pokud je jedna úhlopříčka znatelně delší než druhá, budete muset narovnat geometrii plátna.

V tomto případě bude instrukce obsahovat následující položky:

 • Demontujte skleněnou jednotku.
 • Odstraňte sendvičový panel ve spodní části dveří.
 • Vyrovnejte klapku.
 • Utáhněte upevňovací prvky.
 • Vložte skleněnou jednotku a odšroubujte křídlo.
 • Vložte všechny obruby.

K demontáži skleněné jednotky je třeba odstranit obruby, zvedat je nožem nebo lépešpachtle. Nejdříve je třeba vytáhnout dlouhou kuličku od středu. Zbývající lisy korálků z křídla jsou výhodnější z rohů.

Po umístění skleněné jednotky a jejím bezpečném opření o stěnu můžete geometrii plastového rámu vyrovnat. Za tímto účelem zvedněte uvolněnou stranu klapky a zajistěte ji. Zkontrolujte již známou metodu měření úhlopříček.

Poté musíte zkontrolovat upevňovací prvky na konektoru sloupku (milene), utáhnout všechny šrouby a šrouby. Nyní umístěte rovnací desky (plastové obložení pod skleněnou jednotku, takoz) do rohů skleněné jednotky.

Poté, co je skleněná jednotka na svém místě, aby se zvýšila pevnost konstrukce, měla by být zárubeň rozdělena na skleněnou jednotku.

Za tím účelem, v horním rohu na straně rukojeti a ve spodním rohu na straně závěsů, musíte otevřít skleněnou jednotku po stranách. Můžete vložit plastovou fólii nebo linoleum, něco nekovového. Horní roh na straně závěsu a dolní na straně rukojeti nahoru a dolů.

To je důležité!
Tyto práce by měly být prováděny opatrně, aby nedošlo k poškození skleněné jednotky. Pro dočasnou fixaci skleněné jednotky v rámu se na místo svislé lišty umístí krátká vodorovná.

Nebude rušit a zároveň nedovolí vypadnutí skla, spodní část dveří je podobně zaklíněna.

Jak vidíte, nastavení balkonových dveří není příliš obtížné a je zcela v kompetenci všech.k muži.

Pokud záruční doba neuplynula, není nutné ji regulovat sami. Je lepší zavolat mistra ze stavební firmy, která instalovala plastové dveře.

V tomto případě musí master provést úplné seřízení vrat. A budete mít možnost pozorovat jeho práci a naučit se něco. A nebojte se klást otázky - pro pána je snazší vysvětlit, jak jednat tak či onak, než abyste k vám přišli kvůli nějaké maličkosti v budoucnosti.

Jak nastavit plastové balkónové dveře

Pro všechny majitele plastových oken, časem, existuje jedna jediná otázka - jak správně upravit balkónové plastové dveře? Faktem je, že bez ohledu na to, jak dobré jsou dveře a prvky, které zajišťují jeho otevírání a zavírání, po určité době mechanismus vyžaduje regulaci.

Samozřejmě, aby bylo možné řádně regulovat balkónové plastové dveře, musíte kontaktovat dodavatele těchto služeb, nejčastěji je to společnost, která provedla instalaci.

Taková příležitost však není vždy k dispozici a zaměstnanci společnosti provádějí takovéto záležitosti několik dní po podání žádosti. To je důvod, proč musíte zvládnout všechny potřebné dovednosti sami - je potěšující, že na tom není nic nadpřirozeného.

V zásadě nevyžaduje neustálé seřizování plastových balkonových dveří. A to znamená, že pokud nemáte stížnosti na fungování dveří - není třeba každý rokprevence kontaktujte velitele.

Věnujte pozornost!
Otázka regulace plastových balkonových dveří by měla být rušivá pouze tehdy, když si všimnete, že dveře přestaly správně fungovat.

Základní závady plastových balkónových dveří

Běžné situace zahrnují tyto situace:

 • Spodní část křídla přiléhá k okraji rámu, který slouží jako práh. Důvodem je často klouzání křídla pod vlastní váhou. To nebude těžké vysvětlit: hlavní část celé hmoty křídla dveří padá na okno s dvojitým zasklením a pokud je na plastové plastové dveře namontováno dvojité prosklené okno s dvojitým zasklením, je tloušťka skla namísto 4 milimetrů 6. pod těžkou váhou a křídlo se vzdaluje.
 • Křídlo se zachytí uprostřed rámu. Důvodem je posunutí křídla v důsledku různých typů deformací, včetně tepelných. Téměř vždy je tento typ posunutí eliminován nastavením polohy smyček.
 • Klapka není pevně přitlačena k rámu a díky tomu začíná těsnění procházet studeným vzduchem. Tento problém může být téměř vždy odstraněn nastavením tlaku plastových dvířek otočením uzamykacích částí.
 • Klika dveří vychází ze zásuvky a zapíná se při otáčení. Tento problém je nejjednodušší a je vyřešen během několika minut stejným principem jako nastavení knoflíku.plastové okno.

Než začnete seřizovat plastové balkónové dveře, musíte pochopit - a co přesně mechanismus vyžaduje. A když je určeno místo závady, je úkol nastavení mnohem jednodušší.

Jak nastavit závěsy plastových dveří

Sagging regulace.

Pokud se při otevírání okraje křídla přilepí plastové dveře k rámu, pak je nutné nastavit průchozí dveře. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte "zdvihnout" křídlo nahoru a přesunout ho blíže k horní smyčce.

Jak to udělat?

 1. Je nutné otevřít křídlo v otočné poloze.
 2. Šestihranným klíčem 4 mm otáčejte šroubem na konci křídla v blízkosti horního závěsu. Abyste přiblížili křídlo, musíte udělat několik otáček ve směru hodinových ručiček. Pak jen zavřete křídlo dveří.
 3. Odstraňte ozdobné plastové uzávěry ze spodního závěsu, abyste získali přístup k hornímu šroubu.
 4. Otáčejte seřizovacím šroubem na horním konci závěsu, čímž se křídlo zvedne.
 5. Podívejme se, jak volně klapka jde, v případě potřeby operace opakujte.
Dobrá rada!
Regulace při pastvě ve střední části. Pokud křídlo zachytí střední část rámu, budete ho muset posunout blíže k závěsům.

Jak v tomto případě nastavit plastové balkónové dveře?

 • Zpočátku postupujeme dopředuve směru dolní smyčky. Za tímto účelem zasuňte nastavovací klíč do nastavovacího šroubu a křídlo zatáhněte k závěsu.
 • Pokud tyto postupy nestačí, budete muset opakovat kroky pro horní smyčku. Nastavení horní smyčky je popsáno výše.

Nejčastěji jsou tyto manipulace dostačující, aby se křídlo nedotklo rámu.

Jak nastavit svorku plastových dvířek

Nastavení upnutí plastového křídla dveří na rám se provádí pomocí prvků umístěných na samotném křídle. V mnoha systémech nábytku, otáčení uzamykacích dílů pomocí kleští nebo nastavovacího klíče můžete dosáhnout normálního tlaku.

Regulace upínání balkónových plastových dveří se zpravidla provádí dvakrát ročně: je žádoucí instalovat slabší svorku pro léto a silnější v zimě.

Nastavení plastové kliky je jedním z nejjednodušších úkolů.

Typickým problémem u většiny kotců je postupné „razbaltyvanie“.

K nastavení tohoto knoflíku potřebujete:

 • Na základně rukojeti otočte uzávěr o 90 stupňů.
 • Otevřené šrouby utáhněte šroubovákem.

Co pomůže zabránit opětovnému přizpůsobení?

Nepochybně je velmi užitečné vědět, jak upravit balkónové plastové dveře. Informace, které se vyhýbají regulaci, nejsou o nic méně užitečné a výhodné, nebo přinejmenším tak, aby bylo nutné okno opravit mnohem méně často:

Svýběr skla, nejprve byste se měli ujistit, že parametry kování jsou v souladu s hmotností křídla.

Věnujte pozornost!
Velký počet armatur na trhu vám umožňuje instalovat křídlo o hmotnosti 100-130 kg - to bude stačit.

Propadnutí křídla v důsledku vlastní hmotnosti pomůže vyhnout se instalaci dodatečné části armatur - kompenzátoru prověšení, známého také jako mikrolift.

Tento malý prvek je jednoduše nepostradatelný pro křídla dveří s dvojitými okny a velkými rozměry.

Kromě toho, instalace přídavné podpěrné pneumatiky - omezovače otevření - pomůže zabránit zablokování a prohnutí křídla.