Jak vybrat žaluzie na plastová okna?

Jak vybrat žaluzie na plastová okna

Dobrý den, čtenáři!

Pátek večer, moji přátelé a já máme rádi zpívat karaoke.

To se obvykle děje u něčího domova, ale tentokrát vypukli v karaoke baru.

V baru, i když to bylo už večer, obrazovka zářila, jak na ni dopadaly sluneční paprsky.

Instituce nedávno otevřela, ne všechno bylo promyšleno. Pak jsem poradil manažerovi, aby na okna instaloval rolety. Na tom, jak si vybrat žaluzie na plastových oknech, bude užitečné si přečíst nejen manažera, ale i vás.

Jak si vybrat žaluzie: tipy a triky

Pokud nevíte, jak si vybrat žaluzie, doporučení uvedená v tomto materiálu vám pomohou rozhodnout se o vaší volbě a budete dlouho hrdí na vaše kvalitní nákupy.

Jak si vybrat žaluzie

Záclony a tyl ztratily svou dřívější popularitu. Nejsou příliš efektivní a způsobují spoustu problémů s péčí o ně. Například tenké záclony nechrání před sluncem vůbec, tlusté vytvářejí v místnosti tmu a aktivně sbírají prach.

Kde jsou praktičtější žaluzie. Nezabírají mnoho místa, jsou poměrně jednoduché v údržbě, poskytují rovnoměrné osvětlení a díky velkému rozsahu jsou schopny zvýraznit jakýkoliv interiér.

Žaluzie jsou:

 1. vertikální
 2. horizontální
 3. válcované

Svislé žaluzie

V současné době je největší poptávka. Jsou velmi pohodlné pro použití doma i v kanceláři. Skládá se z:

 • lamely,
 • okapy,
 • závaží,
 • běžci,
 • spojovací řetěz,
 • s vedením řetězu a lana.

Cornice . Nejčastěji je to hliník a plast. Plastové okapy jsou velmi náchylné k deformaci, což může vést k zadření mechanismu, který je uvnitř okapu.Proto bude hliníkový rám římsy mnohem praktičtější.

Závaží.Jsou navrženy tak, aby zajistily, že uzávěry rovnoběžných desek (lamel) se nebudou otáčet od větru a budou rovnoměrně veselé. Hmotnosti jsou plastové (s kovovou deskou), celoplastové a celokovové. Nejpraktičtější jsou plastové závaží. Časem nehrdzají a látku netrhají.

Běžci.S tímto zařízením jsou lamely připevněny k okapu a pohybují se po něm. Jsou vyrobeny pouze z plastu, jehož kvalita závisí na životnosti mechanismu.

Spojovací řetěz . Slouží k připojení níže uvedených lamel. Nejčastěji používaným plastovým řetězem, jehož kvalita je určena bělostí barvy. Čím bělejší je, tím lépe.

Řetěz a lano kontroly . Řetěz nejčastěji visí na straně okapu, ve většině případů je to kov. Používá se pro otáčení lamel o 180 °. Ovládejte lano, posuňte a zatlačte lamely.

Lamely . Vertikální žaluzie jsou k dispozici ve dvou velikostech. Evropská - šířka 127 mm. Američan - 87 mm. Pro velká okna je samozřejmě nejlepší použít žaluzie s širšími lamelami. Pro malé úzké.

Jaké jsou vertikální žaluzie v závislosti na výrobním materiálu. Nejčastěji jsou vertikální žaluzie lamely vyrobeny z tkaniny, dřeva, plastu a hliníku.

Látkové výrobky

Vertikální svaly jsou velmi žádané.žaluzie. Hodí se do každého interiéru a poskytne pohodlí každému pokoji. Tkanina, ze které jsou takové žaluzie vyrobena, podléhá mokrému čištění a chemickému čištění. Oni také udržet jejich originální vzhled pro docela dlouho.

Nejčastěji používám pro výrobu textilních svislých žaluzií tyto druhy tkanin:

 1. Žakár - tato tkanina má velmi dobré vlastnosti na ochranu před sluncem.
 2. Sklolaminát musí být mimochodem v místnostech, kde jsou stanoveny vysoké požární požadavky. Sklolaminát nespálí a nepečený, bez vyzařování škodlivých látek. Dlouhodobě si uchovává svůj vzhled obchodu.

Všimněte si také hustotu tkaniny. Hustší to je, tím déle budou lamely udržovat svou prezentaci.Formální vertikální žaluzie jsou více určeny speciálně pro domácnost.

Žaluzie plastové

Jsou určeny spíše pro kanceláře a doma se používají nejčastěji v kuchyni. Mají poměrně spolehlivý tvar, neohýbejte, nedeformujte. Mají vysoké požadavky na sterilitu. Odolný proti prachu a slunečnímu záření.

Věnujte pozornost!
Výše ​​uvedené vlastnosti platí pouze pro žaluzie, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitního drahého plastu. Levné plastové žaluzie jsou velmi křehké a nejsou příliš odolné vůči teplotním změnám.

Při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření vyhoří a začnou žloutnout. Pokud je kvalita plastu, pak tozměna samozřejmě nebude dodržena. Další velké plus ve směru takového nákupu je snadnost péče.

Aby byly plastové žaluzie stále čisté, stačí, aby na lamely zůstal měkký hadřík. Nebo sbírejte prach pomocí vysavače. Pokud je znečištění dost závažné, pak stačí odstranit lamely, dát do lázně, opláchnout mýdlovou vodou, pak je sušit venku a vrátit se na místo.

Dřevěné vertikální žaluzie

Nejčastěji se používá v kulečníkových místnostech a odpočívárnách, k výzdobě obytných místností a studoven. Takové žaluzie si každý nemůže dovolit, jsou velmi drahé. Ale mají pro tuto cenu řadu důvodů.

Materiál, ze kterého jsou tyto žaluzie vyrobeny, je přírodní, šetrný k životnímu prostředí, trvanlivý a vyznačuje se zvýšenou snadností údržby.

Jak si vybrat vertikální žaluzie

Jsou vyrobeny z odolných lehkých dřevin (kanadská lipa, bambus a jiné druhy). Takové žaluzie padnou, jak by mělo být mimochodem pro velké okenní otvory. Je velmi snadné se o ně starat, stačí to jen na vakuum. Tento výrobek se nedoporučuje, je lepší jej jednoduše otřít suchým měkkým hadříkem.

Kovové žaluzie

Není populární mezi spotřebiteli a je poměrně vzácný. Používají se v nebytových prostorách. Vyrobeno z lehkých duralových slitin, které mají vysokou pevnost.

To je důležité!
Takové žaluzie nezmizí na slunci a nejsou vystaveny vlhkosti. Jejich jedinou nevýhodou je, že během průvanu lamely hromu velmi. Jsou také velmi snadno udržovatelné. Tyto žaluzie můžete umýt vlhkým mýdlem nebo pouze vakuem.

Horizontální žaluzie

Tyto žaluzie jsou považovány za klasické. Poskytují dobrou ochranu před slunečními paprsky. A zabírají málo místa, což bude velmi dobré pro malé místnosti. Nejčastěji se používají v kancelářích a doma v kuchyni a společenských místnostech. Tyto žaluzie se také velmi snadno instalují na plastová a střešní okna, instalace nevyžaduje vrtání otvorů.

Horizontální žaluzie se skládají z 25 mm lamel a otáčí se kolem své osy pomocí otočné tyče. Horizontální lišty mohou být:

 • dřevěné,
 • tkáň,
 • plast,
 • bambus,
 • hliník.

Pravidla péče o ně se neliší od výše uvedených pravidel pro vertikální žaluzie.

Typy horizontálních žaluzií

 1. Meziklopné žaluzie jsou typem horizontálních žaluzií, které se liší tím, že jsou instalovány mezi okny. V tomto případě jsou ovládací prvky mechanismu zobrazeny uvnitř místnosti.
 2. Světlíky pro šikmá okna. Na obou stranách takových žaluzií jsou vodící kabely, díky kterým jsou v libovolném úhlu drženy rovnoběžně s oknemnáklon.
 3. Rolety, základem tohoto výrobku je pevné plátno navinuté kolem hřídele. Ideální může být šířka pásu rovna ≈ 2 mm. Toto plátno je schopno zavřít celý světelný otvor. Tyto žaluzie jsou připevněny ke stropu nebo ke stěně. Nejčastěji jsou instalovány v ložnicích, aby vytvořily měkký soumrak.

Lamely meziokenních a mansardových žaluzií jsou vyrobeny z lehkého duralu s plastovým povlakem. Mají vysoké vlastnosti ochrany před sluncem a jsou spolehlivé při provozu.

Rolety mohou být tkaniny. Tkanina, která se v nich používá, prochází zvláštním ošetřením, v důsledku čehož na slunci nevymizí, nedrží se a nestane se prašným. Velmi dobře jsou tyto žaluzie kombinovány se záclonami.

Jak si vybrat žaluzie

Žaluzie by měly být vybrány tak, aby v závislosti na typu neležely na okenním parapetu a nebyly položeny na podlaze. Zkontrolujte a mechanismus. Skládá se z několika pohyblivých částí, takže během práce by neměly vrzat, mechanismus by měl fungovat hladce.

Dobrá rada!
Pokud instalujete žaluzie do okenního otvoru, pak pro cokoliv, co leží na parapetu, byste měli odečíst asi 2 cm od výšky otvoru.

Při výběru vertikálních žaluzií věnujte pozornost jejich délce. Měla by být taková, aby po instalaci byla vzdálenost od podlahy k lamele nejméně 5 mmviz

Jak vybrat správné rolety

Žaluzie byly vynalezeny ve starověku na východě žárlivými manžely. S takovým zařízením chtěli chránit své ženy před pohledy druhých. O něco později to Francouzi nazvali blindy, což znamená žárlivost.

V současné době nejsou žaluzie o nic méně populární a chrání naše prostory nejen před zvědavýma očima, ale také před jasným sluncem a hlukem. A my vám řekneme, jak si vybrat žaluzie pro váš domov.

Typ žaluzie

Aby bylo možné správně vybrat žaluzie, potřebujete především determinant s jejich typem:

 • Horizontální žaluzie
 • Vertikální žaluzie

Tento název obdrželi z důvodu polohy lamel (pásků), ze kterých se skládají. Díky konstrukčním prvkům jsou vertikální žaluzie méně deformovány větrem a při zahřátí od slunce jsou navíc snáze ovladatelné. Horizontální žaluzie jsou obecně levnější.

Než se rozhodnete, musíte prozkoumat design vašeho okna. Žaluzie mohou být upevněny nad oknem k samotnému stropu. Můžete připojit přímo nad oknem. Lze připevnit k rámu okna. Pokud se okno otevře, pak na samotném okně. Z těchto možností vyberte pro vás nejvhodnější.

Chtěl bych však zmínit, že pokud se okno otevře, nebude to velmi výhodné, když jsou žaluzie připojeny nad oknem, které musí být při každém otevření zvednuty.Také v létě bude taková instalace žaluzií méně chránit před sluncem.

Pro vertikální žaluzie je nutné zvolit otevírací mechanismus. Je zde několik možností - zleva doprava, zprava doleva nebo od středu kolem okrajů.

Materiál žaluzií

Dále se musíte rozhodnout, jaký materiál vám budou žaluzie vyhovovat v ceně a kvalitě. Vertikální a horizontální žaluzie jsou vyrobeny z několika druhů materiálů, to jsou:

 1. Plast
 2. Hliník
 3. Strom
 4. Tkanina

Nejběžnější a levné žaluzie z plastu a hliníku. Z těchto dvou typů je lepší zvolit hliník. Není to mnohem dražší než plast, ale také spolehlivější. Plastové žaluzie mohou vést k ohřevu slunce, kvůli kterému bude narušen jejich vzhled a geometrie. Plasty navíc méně odrážejí paprsky slunce.

Hliníkové žaluzie jsou mnohem rozmanitější. Jsou dekorativnější než plastové a mají různé odstíny, což umožňuje jejich nasazení do jakéhokoliv interiéru. Při výběru hliníkových žaluzií věnujte pozornost tloušťce lamel. Silnější lamely vydrží asi 5 let, s pečlivou manipulací i déle.

Látkové vertikální žaluzie

Látkové žaluzie jsou pouze vertikální. Stojí ještě více, ale jsou elegantnější a spolehlivější. A tkanina může být nejúžasnější barvy a textury, zde můžete rozšířit svou představivost na maximum. Lamelovou tkaninu můžete dokonce měnit v závislosti na ročním období nebo náladě.

Věnujte pozornost!
Lamely z tkaniny pro vertikální žaluzie se dodávají v různých výškách. Jejich standardní výška je 180 cm a lze je zkrátit na potřebnou délku. Chcete-li to provést, jednoduše řezané látky a šít na určitém místě.

Nejdražší, ale také nejmódnější variantou jsou dřevěné žaluzie. Přírodní materiály byly vždy krásnější a prestižní. Tato možnost je určena těm, kteří oceňují ekologii svých domovů a přirozenou izolaci. Dřevěné žaluzie se přiblíží k jakémukoliv interiéru, k jakémukoliv nábytku a vytvoří útulnost ve vašem domě.

Výběr dřevěných žaluzií, věnujte pozornost rovnoměrnosti všech pásů a aby byly umístěny těsně vedle sebe. Jen přírodní materiál by měl cítit přirozeně.

Jakékoliv žaluzie si vyberete, můžete si být jisti, že vám poskytnou maximální pohodlí. Pěkné nakupování!

Jak si vybrat žaluzie?

Nejprve musíte odpovědět na několik základních otázek:

 • místo instalace - kde budou umístěny: v kanceláři, bytě, pracovišti atd.
 • Účel - ochrana proti slunci, prostorové zónování, dekorativní funkce, kombinace těchto funkcí
 • Vzhled a volba materiálu - měly by být žaluzie v souladu s obecným pozadím nebo být jasným akcentem v interiéru
 • rozpočet - kolik si můžete dovolit koupit

Dále rozhodnout o typu a materiálu žaluzií:

 1. horizontální žaluzie (standardní, pro okna s dvojitým zasklením, pro šikmá okna, pro příčky, složitého tvaru)
 2. vertikální žaluzie (standardní, šikmé, obloukové, zátokové, vícevrstvé)
 3. Plisované záhyby
 4. válcované (standardní, s ozdobnou krabicí, kazetovým systémem pro okna s dvojitým zasklením, ovládané pružinou)
 5. fotografické žaluzie
 6. dřevěná

Horizontální žaluzie se často používají v kuchyních, kancelářích, pracovnách, ve skladech. Poskytují vynikající ochranu před světlými a zvědavými očima. Pokud žaluzie vypadají příliš oficiálně, můžete je přidat pomocí závěsů, záclon, garáží a pravidelných záclon. Horizontální žaluzie jsou klasickou volbou pro ty, kteří preferují eleganci a funkčnost.

Vertikální žaluzie vám umožňují ukázat představivost. Látkové žaluzie jsou krásné a elegantní, vypadají skvěle v ložnicích a obývacích pokojích. Můžete instalovat žaluzie s lamelami z různých materiálů. Poskytuje správně vybrané komponenty a barvy.

Rolety se nejlépe používají v kuchyni, ložnici nebo dětském pokoji. Budou nepostradatelné v oblastech, které vyžadují maximální zatemnění. Válcované závěsy jsou útulné vzory oken. Zdá se, že jsou vytvořeny pro zbytek!

Fotorámečky dělají z interiéru originální a jedinečný, je ideální pro prezentační reklamu a prestiž vaší kanceláře.

Záclony-plisse mají velmi široký rozsah - od vikýřových oken a zimních zahrad až po výzdobu restaurací.

Doporučení

Tradičně - v kuchyni, v koupelně, v sauně nejčastěji používají žaluzieplast nebo kov (jsou odolné proti vlhkosti a snadno se čistí), ale žaluzie z tkaniny se speciální impregnací jsou velmi vhodné. V kuchyni je také dobré instalovat vertikální sklolaminátové žaluzie.

To je důležité!
Tento materiál má vlastnosti odpuzující vodu a snadno se čistí. V místnostech s hudebními reproduktory nebo domácím kinem se doporučuje instalovat látky spíše než kovové nebo plastové žaluzie.

V obývacím pokoji, výkonných kancelářích, zasedacích místnostech atd. Doporučují se žakárové tkaniny. V kancelářských místnostech a chodbách budou dělat prosté nebo netkané textilie (v závislosti na znečištění a prašnosti místnosti).

Je třeba vzít v úvahu slučitelnost barvy žaluzií s barvou nábytku a stěn: malé rozdíly v odstínech mohou zničit pečlivě konstruovaný barevný rozsah interiéru.

Monotónní žaluzie tlumených barev vytvoří v kanceláři obchodní prostředí nebo klid a útulnost - v bytě; vtipné "hračky" kresby budou vhodné v dětském pokoji, světlé barvy jsou dobré pro obývací pokoj, zábavní centra, interiéry s originálním stylistickým řešením.

Výběr žaluzií vhodných pro váš domov není tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Volba rolet by však měla být pečlivě zvážena a řádně zvážena jejich životní situace.

Barva je nastavena na

Barva je velmi důležitou vlastností žaluzií. Jak budoupohled do interiéru, do značné míry závisí na jejich barvě. Mírný rozdíl v odstínech žaluzií od obecné nálady v místnosti - a design je zkažený. To by mělo být přijato velmi opatrně.

Věnujte pozornost!
Je velmi těžké vybrat na obrazovce monitoru typ žaluzií, které potřebujete, výrobní materiál, barvu. Volba v kanceláři, aniž by bylo možné porovnávat materiály Žaluzie s místností jsou stejně obtížné.

Výhody volání odborníka:

 • Za prvé, tato služba je pro vás zcela zdarma (v okruhu Moskevského okruhu + 10 km)
 • Za druhé, zkušený odborník na základě vašich prostor vám nabídne nejlepší možnosti pro žaluzie, které mohou být instalovány bez poškození oken a exteriéru místnosti.
 • Za třetí, odborník má s sebou vzorky materiálů a můžete si snadno představit vzhled okna a interiéru jako celku na místě.

Jak vybrat žaluzie pro plastová okna

Okenní záclony a žaluzie jsou nejoblíbenějším způsobem zdobení okenních vzorů v rezidenční čtvrti. Spotřebitelský trh pro tyto produkty je tak různorodý, že se každý zákazník musí před nákupem seznámit s mnoha odstíny slepých konstrukcí.

V závislosti na struktuře žaluzií jsou:

 1. horizontální,
 2. vertikální
 3. válcované.

Žaluzie jsou také klasifikovány podle způsobu a místa připevnění. Tyto konstrukce mohou být namontovány na stěnu, strop nebo přímorám okna. Co se týče způsobů upevnění, nejběžnější jsou upevnění na svorky, samořezné šrouby a samolepicí pásku.

Při výběru typu žaluzií se obvykle řídí parametry okenního parapetu oken, na kterých budou instalovány, a také typu místnosti. Pro kanceláře vhodnější vertikální žaluzie, které jsou namontovány na zdi a na stropě.

Pro ochranu místností před nadměrným slunečním zářením v domácnostech je lepší instalovat horizontální žaluzie. Takové žaluzie změní osvětlení místnosti a odrážejí horké letní paprsky slunce, takže můžete klimatizaci používat méně často.

Rolety jsou ideálním řešením pro ložnice. Tyto žaluzie jsou vyrobeny z velmi hustých materiálů a poskytují místnosti maximální zatemnění, které je nezbytné pro ložnici. Při použití na rolety libovolného vzoru mohou sloužit jako vynikající prvek interiéru.

Výběr žaluzií pro plastová okna

Říká se, že historie žaluzií začala na východě, kde žárliví manželé používali podobná zařízení k ochraně svých domovů a žen před zvědavýma očima. Ve starověku neexistovala žádná jména pro rolety. O několik století později, Francouzi volali své žaluzie, což doslova překládá jako "žárlivost."

Žaluzie a okenní záclony jsou dnes velmi populární v designu oken v bytech a kancelářích. Moderní trh nabízíŘada produktů, které vybírají ideální řešení, není obtížné pro řešení interiéru.

Ale než si vyberete, musíte znát nějaké nuance - to pomůže učinit správnou volbu.

Struktura žaluzií a jejich typů

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost, je druh žaluzií v závislosti na jejich struktuře. K dispozici jsou následující možnosti:

 • Horizontální - mají horizontální uspořádání lamel.
 • Vertikální mají svislé uspořádání lamel.
 • Rolety - vyrobené z hustých materiálů, mají formu jednoho listu.

Svislé žaluzie jsou považovány za kvalitnější, protože jsou méně náchylné k deformaci během větru a nejsou příliš horké před slunečním zářením. Ale horizontální návrhy nejsou o nic méně populární. Cenově dostupná cena a snadná obsluha jsou významnými výhodami pro mnoho majitelů plastových oken.

To je důležité!
Obvykle jsou pro kancelářské prostory vybírány horizontální žaluzie. Vertikální - ne obyčejný v domech a bytech, protože poskytují spolehlivou ochranu před slunečním zářením a umožňují měnit úroveň osvětlení.

Pro ložnici nebo dětský pokoj jsou rolety považovány za ideální volbu. Jsou vyrobeny z hustých materiálů, které poskytují vynikající zatemnění.

Ale hlavní výhodou rolet- velkolepý vzhled. Můžete si vybrat monochromatické záclony vhodné barvy, a můžete si vybrat možnosti s krásným obrazem vytištěným na povrchu plátna, který přinese chuť do interiéru místnosti.

Rozlišení žaluzií a typu upevnění. Konstrukce mohou být upevněny ke stropu, ke stěnám nebo k rámu okna. Vyberte možnost v souladu s vlastnostmi okna a okna. Pokud má být křídlo často otevíráno, upřednostňuje typ upevnění rámu - takovéto žaluzie nenarušují volné otevírání a zavírání okenních křídel.

Výběr materiálu žaluzií

Dalším krokem je volba materiálu pro výrobu lamel. Výrobci nabízejí tyto materiály:

 1. Plast - jednoduché, cenově dostupné a společné provedení. Plast se snadno čistí, prezentuje se v široké škále barev, ale se silným teplem ze slunečních paprsků může materiál měnit geometrii. Také špatně odráží jasné paprsky slunce.
 2. Hliník je dodáván ve větší rozmanitosti než plast. Dobře odrážejí sluneční paprsky, nemění tvar při zahřívání a jejich cena není o mnoho vyšší než konstrukce s plastovými lamelami. Při nákupu hliníkových žaluzií je důležité posoudit tloušťku konstrukce - životnost přímo závisí na tloušťce.
 3. Látka - elegantní a velkolepá. Vertikální žaluzie nebo rolety jsou vyrobeny z tkaniny. Výběr barev, ozdob je velmi velký. V závislosti na ročním období můžete dokonce měnit lamely svislých závěsů. PravdaCena textilních struktur je mnohem vyšší než plast a hliník.
 4. Dřevo - nejdražší verze provedení pro plastová okna. Přírodní materiály byly vždy vysoce ceněny. Dřevěné žaluzie přispějí k vytvoření útulnosti v každém interiéru, ideální pro jakýkoliv nábytek. Ekologicky šetrný materiál se vyznačuje přirozenou izolací. Při nákupu je nutné vyhodnotit rovinnost pásů tak, aby těsně přiléhaly k sobě. Materiál by měl mít příjemnou přírodní vůni.

Výběr žaluzií na plastových oknech

Sovětská typická dřevěná okna v naší zemi jsou stále menší. Jsou nahrazeny moderními plastovými okny s vícekomorovými rámy a dvojitými, trojsklenými okny. Tato okna jsou vhodná pro téměř všechny obytné a nebytové prostory.

Věnujte pozornost!
V bytech a venkovských domech, kancelářích a obchodech, školách a nemocnicích a v mnoha dalších budovách se používají plastová okna a dveře. Díky různým návrhům a formám můžete oživit téměř jakýkoliv nápad. Po instalaci takových oken vzniká otázka zavírání rolet a záclon.

Není těžké kupovat žaluzie pro plastová okna, ale zvolit správnou konstrukci je těžší. Nyní na trhu žaluzií a závěsů představil obrovské množství různých typů systémů ochrany před sluncem, lišících se funkčností, materiály, formami a cenou. V tomto článku se pokusíme říct, jak.vhodnou volbou.

Jak vybrat žaluzie na plastová okna

Nejdříve musíte pochopit, jaký druh pokoje je. V obývacích pokojích, jako jsou ložnice, obývací pokoje a dětské pokoje, je lepší používat látkové roletové závěsy. Budou vytvářet další pohodlí v místnosti, a mají také skvělý výhled, dobrou funkčnost a obrovské množství tkanin z čeho vybírat. Pokud není potřeba kazetový systém, pak si můžete zvolit mini žaluzie pro plastová okna.

V kancelářských a nebytových prostorách jsou nejvhodnější horizontální žaluzie na plastových oknech s vodítky. Jsou instalovány na každém křídle zvlášť, což umožňuje otevírat okna pro větrání a zároveň nezvedat žaluzie.

Tyto žaluzie regulují světelný tok a umožňují nastavit osvětlení, které je optimální pro práci. Jsou vhodné pro provoz, nejsou náladové a trvanlivé.

Pokud se záclonové rolety, mini záclony a horizontální žaluzie nehodí, doporučujeme věnovat pozornost záclonám ve dne v noci, které se také někdy nazývají zebra a komba. Kombinují textilní záclony a žaluzie s možností nastavení slunečního světla.

Snad nejvíce extravagantním typem žaluzií pro plastová okna jsou skládané žaluzie. Nelze s nimi zacházet lhostejně. Přitahují vzhled ostatních s jejich jednoduchým, ale stylovým designem. Různé materiály a barvy, metody uchycení a ovládání, jakož i složité tvary (kruh, půlkruh, trojúhelník, lichoběžník) tyto žaluzienejoblíbenější na trhu.

Žaluzie na plastových oknech bez vrtání

Jak si vybrat žaluzie na plastových oknech Z nějakého důvodu vzniká otázka zpravidla jako závěsy a žaluzie na plastová okna bez vrtání. Existuje několik takových možností, ale není to možné na každém okně.

To je důležité!
Kazetové rolety a záclony den noc je možné instalovat na plastová okna a dveře bez vrtání. Pro tento systém neexistují prakticky žádná omezení, s výjimkou silně vyčnívajících okenních korálků.

Rolety mini jsou také instalovány bez vrtání buď na lepicí pásku nebo na háky, ale v druhém případě musí být všechna okna otevřena (otočná).

Skládané žaluzie - další typ žaluzií na plastových oknech bez vrtání. Instalace na speciální držáky, ale stejně jako u mini záclon, by měla být otevřena okna.

Jak vybrat žaluzie na plastových oknech, pokud v takové odrůdě nemůžete určit? Samozřejmě používejte službu měření volných hovorů. Specialista přijde k vám se všemi vzorky, hovoří o všech typech žaluzií, poradí a pomůže při výběru.

A nezapomeňte, že pouze správně dimenzovaná a kompetentní instalace zajišťuje dlouhou životnost a šetří nervy.

Na co si musíte myslet, než si vyberete rolety

První věc, kterou doporučuji začít, je pečlivě zvážit vlastnosti místnosti,kde budete instalovat žaluzie. Vysvětluji: elegantní fotorámečky se budou cítit skvěle v ložnici nebo v obývacím pokoji, ale velmi rychle ztratí svou prezentaci, například v kuchyni.

Máte-li vysoké stropy, pak horizontální žaluzie budou fungovat dokonale, ale pokud je strop nízký, pak je lepší zvolit vertikální žaluzie, a pak, obecně, válec nebo kazetu.

Klasické horizontální plastové žaluzie budou vypadat dobře v minimalistickém interiéru, ale jsou schopny snížit téměř nic na eleganci a útulnost anglického klasického stylu. No, a tak dále.

Dalším bodem je upevnění žaluzií. Mohou být instalovány v okenním otvoru, namontovaném na stěnách nebo stropě, namontovaném na každém okenním křídle samostatně nebo obecně, pro zakoupení žaluzií, vestavěného zasklení.

Je také lepší myslet předem a učinit volbu na základě toho, zda potřebujete volný okenní parapet (například pro pokojové rostliny), ať už budete oknem doplňovat záclony a další podobné podmínky.

Dobrá rada!
Pokud nebudete používat okna a žaluzie a záclony pro okenní dekoraci, pak, aby se okenní otvor nevypadal nedokončený, ujistěte se, že horní okraj budovy je uzavřen speciálním lambrequinem.

Tato položka může být tvrdá nebo měkká a objednána společně s celou konstrukcí. Podívejte se také na vícevrstvé žaluzie (mohou plně nahradit záclony nebo záclony).

Vlastnosti stavebních materiálů

Žaluzie jsou vyrobeny z plastu, dřeva, tkaniny, bambusu a hliníkové pásky. Doporučuji zvolit stavební materiál lamel nejen z důvodů stylu a estetiky, ale také přemýšlet o tom, jak tyto žaluzie umýt a vyčistit.

Slatový materiál: charakteristika a osobní pozorování

 • Plast. Je naprosto hygienický, snadno se čistí a nevyžaduje žádnou zvláštní péči, ale může být deformován, pokud jsou v blízkosti zdroje tepla. A je tu další funkce - levné typy plastů nakonec ztratí svou původní barvu, vyblednou a zbarví žlutě. Pokud si koupíte, pak kvalitní, drahé.
 • Tkanina. Při výběru textilních rolet se ujistěte, že tkanina je dostatečně hustá, jinak se bude deformovat a časem se prohýbat. A předem, zeptejte se na propustnost světla této látky, takže se nestane, že potřebujete měkké rozptýlené světlo, a zakoupili jste si žaluzie z naprosto neprůhledné tkaniny.
 • Hliníková páska. Není deformován a nevybledne, ale pokud často otevíráte okna, pak se připravte na to, že takové žaluzie budou „vytvářet hluk“ z proudění vzduchu.
 • Bambus. To dává interiéru "orientální chuť", takže je třeba používat opatrně. Nepoužívejte bambusové žaluzie v místnosti, zdobené ve stylu hi-tech nebo v interiéru, vyrobené ve stylu "baroka".
 • Strom. Téměř dokonalý materiál, na který osobně nemám „stížnosti“, s výjimkou vysoké ceny.

Na cokolivmožnost žaluzií nespadla do výběru klienta, jistě bude prezentovat pohodlí, útulnost v domě a pomůže zabránit zásahu do místnosti ze slunečního světla.