Platbands na plastových oknech - co to je, co je potřeba a jak instalovat

Ahoj všichni!

O víkendu s rodinou šel s přáteli do chaty, oslavil své země v domácnosti.

Dům se ukázal být úspěšný, pouze design oken okamžitě zachytil mé oko. Spoje mezi okenní konstrukcí a stěnou nebyly příliš krásné.

Po příjezdu domů poslal k nim specialistu, aby nainstaloval obložení.

Spojovací šev je nyní bezpečně ukryt a ozdobný kryt okna vypadá slušně.

Jsou vaše okna správně vyzdobena? Pokud ne, přečtěte si, co je, co dál.

Postup pro ukončení plastových oken vlastními rukama

Řezání plastových oken se řídí normami. Pokud budete mít předběžné práce, je to GOST 30971. Můžete vidět z první ruky, jak je obvod okna dokončen, kde potřebujete použít kotevní desky (dodatek B), proč potřebujete membránu parotěsné zábrany.

Provedení norem téměř zaručuje, že konstrukce nevede z větru, montážní pěna se nerozpadne a rám zůstane bez podpěry.

Ve skutečnosti se jedná o metodu upevnění, která způsobuje nejvíce kontroverzí, nikoli dokončování plastových oken.

Co se týče dokončovacích prací, lze zde prakticky pozorovat totéž.

Dobrá rada!
Povrchová úprava plastových oken spočívá v instalaci parapetů, svahů a dlažeb.

A tak to všechno vypadalo krásně. Téma dnešního rozhovoru je vlastně o dokončování plastových oken.

Předběžná příprava pro povrchovou úpravu plastových oken

Po dokončení rámové instalace obvykle vidíme holé rozpětí s náplastí pěny. Jak je patrné z norem, je nutné pokrýt zevnitř membránou parotěsné zábrany, která se doporučuje provést, pokud na to stavitelé zapomněli.

Ještě před dokončením plastových oken. To zajišťuje odtok vlhkosti z vrstvy izolace a voda má tendenci pronikat všude.

NeVšimli jste si takových plastových zátek na vnější straně rámu? Myslel jsem, že tento montážní prvky, které nesouvisí s dokončením plastových oken? Zástrčky zakrývají otvory vedoucí přímo ke sklu.

Tím se eliminuje sací účinek vzniklý přítomností více pryžových těsnění. Co se zhoršuje přítomností vlhkosti uvnitř.

Jak? A tak. Vlhkost stále proniká dovnitř plastového okna přes těsnění. V důsledku toho by se křídlo těžko otevřelo a v případě potřeby i samotné okno s dvojitým zasklením.

Úspěšné fungování plastových oken ukazuje, že tato opatření jsou nadbytečná. Membrána parotěsné zábrany, regulovaná normou, je také potřebná pro udržení suché izolace.

Při dokončování plastových oken doporučujeme nedoporučujeme je nahrazovat prostým netěsným polyethylenem. Vysvětlíme, co se myslí.

Membrána parozábrany stále stojí více než skleníkový film, takže horké hlavy přišly s následujícím scénářem:

 • Namísto fólie pro parotěsné zábrany je nezbytné, aby se plastová okna vyráběla pro výrobu polyethylenu pro skleníky.
 • Pak se válcovací stroj vezme jako stroj použitý v SSSR pro ruční pokládku asfaltu. Je to takový hřídel slušného průměru, který se volně otáčí na rukojeti dlouhé rukojeti.
 • V našem případě je hřídel vyroben z plošiny. Můžete se například pokusit najít vhodný obchod v obchodě a odříznout od něj natolik, že to nebylo těžké valit se.
 • Válec se smršťujepokud možno rovnoměrně ostré malé karafiáty. Je to takto. Je nutné jezdit po hřebech po řadě a kousat se klíšťaty v ostrém úhlu. Práce, přesto nezapomeňte, že je třeba nechat na povrchu jen malý hrot.
 • Výsledná jednotka (nezapomeňte na rukojeť) je válcovaný polyethylen pro dokončování plastových oken.
Podstata tohoto vynálezu je následující. Každý ví, že parotěsná membrána stále propouští vodu. Ano, rychlost průniku je velmi omezená. To je to, o co tu jde.

Jak jsme řekli, vlhkost bude stále pronikat všude. V důsledku toho ztrácí tepelná izolace některé nebo všechny své schopnosti. Existuje řada dalších negativních faktorů.

Pokud pevně utěsníme vrstvu minerální vlny, pak uvnitř bude kondenzát při poklesu teploty. To vše bude hniloba (bakterie jsou také všude). Nic z toho nebude dobré.

Dolní řádek spočívá v tom, že se postupně přes membránu parotěsné zábrany vypařuje přebytečná vlhkost. A nová voda nepronikne do tohoto objemu, aby způsobila negativní následky.

Běžný polyethylen s otvory umožní průtok vody ve velkých částech. Venku to bude srážky, a v místnosti jsou lidé dýchání, házení páry.

Proč Malysheva říci, že v našem bytě v zimě máme nižší relativní vlhkost?

Pára opouští betonové konstrukce působením topných systémů.

Přemýšleli jste někdy, jak to dělá?Správně Přes betonové zdi a jiné způsoby.

Výsledkem je, že polyethylen prochází vodou dobře na místech - totiž ve vodě, ne v páře - a jinak vytváří hermetické skladování. Tekutina bude uložena uvnitř, hledejte cestu ven a nenajdete ji.

To je důležité!
Pokud pevně utěsníme vrstvu minerální vlny, pak bude uvnitř kondenzace, jakmile teplota klesne.

Kondenzát se také hromadí na vnitřním povrchu polymeru. Obecně není nejlepším řešením šetřit na takových maličkostech jako parotěsná membrána. Pro obzvláště perzistentní uvádíme příklad.

Tak si představte:

 1. Začalo pršet. Kapky padly za okny z plastových oken a dostali se k našemu propustnému polyethylenu.
 2. Je to jako snaha udržet vodu na sítu. Přes malé otvory ve filmu se vlhkost vrhá dovnitř.
 3. Minerální vlna (polyuretanová pěna, v mnohem menší míře) dokonale absorbovaná v kapalině. Pak bude déšť projít. Uvnitř však zůstane vlhkost. Domníváme se, že není třeba vysvětlovat, jak obtížné je sušení vaty. Kdo nevěří, ať se snaží omýt matraci v koupelně. A pak se v komentářích podělí o jeho dojmy o tom, jak se v něm ochotně nebo jinak bavlna suší.

Rozdíl mezi membránou parotěsné zábrany spočívá v tom, že nepropustí vodu. Velmi, velmi. Pára - ano, ale ne kapky vody.

Takže veškeré dokončovací práce začínají skutečností, že je zkontrolována přítomnost parotěsné membrány.

Pokud je tento krok vynechán, pakmusíte vyplnit mezery ve znalostech stavby vlastními akcemi.

Zmínili jsme se také o tom, že použití polyuretanové pěny také nevylučuje potřebu instalovat membránu s bariérou proti parám, ale některé další vtipy o ní budeme šetřit ještě jednou, protože přezkum je příliš dlouhý.

Montáž svahů a desek z plastových oken

Rovněž bychom chtěli dodat, že pro instalaci fólie pro parotěsné zábrany je někdy nutné mírně upravovat přebytečnou montážní pěnu. Takže! První je výchozí profil. Většinou to vypadá jako staré ruské písmeno G.

To je, na rozdíl od moderního, hůl visí dolů od konce toho, asi třetina vzdálenosti od základny. Tak tady.

Poloválcové samořezné šrouby by měly tento profil upevnit dlouhou stranou ven po obvodu okna. Horní strana písmene G leží na okraji okna a tvoří krásný kloub.

Pod druhou hranou svahů je třeba bednu postavit. Na obvodu vnitřní části okenního otvoru je přibita malá tloušťka kolejnice. Jaká je hodnota v centimetrech?

Vyberte si ze dvou úvah:

 1. Při montáži na hřebíky by strom neměl prasknout.
 2. Upínací šrouby použité v instalaci zde vstupují v úhlu asi 45 stupňů. Tloušťka a šířka lamel by na to měla být dostatečná. Kromě toho nebyly žádné trhliny.

Dalším krokem je instalace svahů na místě. Jejich vnitřní konec, přiléhající k místnosti, je obvykle viditelný pod F-profilem.

Vypořádánípro větší pevnost a pevnější uchycení se připouští k vyplnění housenkou nebo kusem plastu.

Svah se zasune do výchozího profilu, poté se opačný konec přišroubuje na plášť. Uzávěry rohových spojů sedadel. Ve skutečnosti se jedná o F-profil, který musí být sklouznut pod svahem průměrným okrajem.

U tohoto místa, kde se nacházejí šrouby, je třeba je odříznout o 20–30 mm. Opatrně vložte obložení.

Zbývá utěsnit rohy těsnicí hmotou. Silikonové lepidlo se ve všech rozích vkládá do tenkého proudu, přebytek se odstraňuje prknem nebo přímo na ruce. Plastové obložení oken ještě není dokončeno.

Zůstal okenní parapet a mnozí ho považovali za hlavní část celého díla.

Jak namontovat plastový okenní parapet

Samoobslužná firma vyrábějící stavební materiály vždy vytváří výcviková videa o používání výrobku. Takže kupující okamžitě vidí, co je účtováno, a je ochotnější utrácet peníze.

Pokud jde o parapety, Werzalit se snažil co nejlépe. Nabízejí až tři vnitřní úpravy.

Nevylučujeme však, že existují další:

1. První metoda je založena na použití běžného cementu. Při přípravě řešení je třeba vyrovnat úroveň parapetu. Jeden konec profilu sedí pod oknem, druhý visí přes zeď.

Jedná se o samostatný rozhovor, protože mnoho lidí nemá ráda tuto pozici parapetu. Dospělý muž může dobře zlomit profil, pokud si sedne. To je důvod, proč Werzalitomezuje maximální pokles parapetu na deset centimetrů.

V tomto případě jsou uvedena jasná doporučení týkající se instalace vyrovnávacích pásů. Například vzdálenost od stěny není větší než 10 cm, samotné lamely jsou sestaveny z tenkých desek.

Věnujte pozornost!
Werzalit omezuje maximální přesah okenního parapetu na deset centimetrů.

Na každém místě je třeba postavit se jen tak vodorovně. Doporučuje se používat pouze masivní dřevo impregnované antiseptiky.

Cement se nepoužívá úplně, ale velké ploché koláče. A před každým na vnitřní straně parapetu jsou připevněny upevňovací desky složité konfigurace.

Na jeden den (minimálně) se okenní parapet přitlačí na horní část okenního otvoru pomocí speciálních rozpěr. V každodenním životě je nahrazen dobrými, těžkými cihlami.

2. V druhém případě se instalace provádí zcela lepidlem. Kromě toho by měla být základna lamel přilepena k okennímu otvoru a mezi deskami by měla být pomazána.

Získává se poměrně pevná konstrukce a mezery po vysušení se mohou nanést montážní pěnou nebo tepelně izolačním materiálem. V tréninkovém videu se doporučuje položit minerální vlnu vůbec.

3. Montáž na ocelové konzoly se provádí také na lepidle.

Jednalo se o přezkum, jak dokončit plastová okna.

Vyřezávaný plastový lem na okně s fotkou

Skříň plastových okenmají řadu výhod oproti dřevu: nemají hnilobu, neprasknou s časem, nejsou ovlivněny houbami.

Funkce jsou stejné jako u dřevěných: uzavřít spoje okenního rámu se stěnou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti do instalačních mezer, aby se zvýšily izolační a zvukové vlastnosti oken.

Vyřezávané plastové rámečky na okna (viz foto) se nejčastěji používají pro okna z PVC, ale lze je použít i pro dřevěné konstrukce: jejich barva, design a struktura jsou velmi rozmanité, od běžných bílých až po tmavé, barevné, různé dřevěné imitace: dub , ořech, popel, wenge atd.

Můžete zvolit materiál, který odpovídá fasádě (například pokud je fasáda obložena vlečkou), nebo kontrastovat s okny.

Hlavní je, že nové prvky neporušují stylovou jednotu fasády.

Dobrá rada!
Například na oknech dřevěného „teremka“ bílého PVC pouzdra bude místo.

Ale výrobek s texturou dřeva a vyrobený jako vyřezávaná dřevěná deska bude dokonale zapadat do designu logové budovy. Fotografie nejlepších řešení, viz níže.

Okna z PVC na okna nejsou jediným řešením - jsou zde také polyuretanové platbičky. Tento materiál je lehký, odolný vůči teplotním extrémům, vlhkosti a jiným povětrnostním vlivům, estetickým a plastovým.

Polyuretanová pouzdra nemusí být rovná, mohou být vyrobenakulaté okénko.

Polyuretanové desky se často nepoužívají samy o sobě, nýbrž jako součást celkového provedení fasády: můžete vyrobit „tvarované“ basreliéfy a jiné dekorace z polyuretanu.

Existují destičky husté pěny. Ale vzhledem k jejich křehkosti se prakticky nepoužívají.

Okenní rámy mohou být nad hlavou a teleskopické: ty jsou druhem konstruktoru (často doplněného dobori), kde jsou všechny prvky navzájem spojeny hotovými zámky.

Často používají plastové svazky pro svahy.

To je důležité!
Tip: v ostatních případech je také doporučeno zakoupit rámy v sadě s dobory: bude snazší vybrat si jeden soubor, který je zvláště důležitý, když je okenní dekorace barevná nebo na dřevo.

Plastové desky pro plastová okna jsou upevněny šrouby, hřebíky, syntetickými lepidly. V nepřítomnosti zámků pro upevňovací prvky prvků mezi sebou, jejich konce jsou řezané na 45 stupňů.

Existují vyjímatelné výrobky: v tomto případě se na okna montují kovové upevňovací prvky a zadní desky se na ně zaklapnou. Je to velmi výhodné, pokud chcete čas od času změnit.

Nebo bylo nutné vyměnit poškozený.

Na přístavbách můžete upevnit obruby oboustrannou páskou. Tento způsob uchycení však není příliš spolehlivý a nevydrží silný vítr.

Tvar obložení na plastových oknechplochá (nejznámější volba - viz foto) nebo profilovaná, například konvexní.

Profil může být symetrický a asymetrický, křivočarý a kombinovaný, může obsahovat různé kombinace rohů a konvexů.

Věnujte pozornost!
Tvarový lem lze použít jak uvnitř, tak i na fasádě.

Plastové okenní rámy obvykle nemají příliš vysoký koeficient tepelné roztažnosti. Plast není namočený a ne bobtná z vody. Instalace je poměrně jednoduchá a nevyžaduje vytvoření velkých technologických mezer.

Jaké destičky existují na plastových oknech?

Plastová okna - výrobky jsou velmi funkční a spolehlivé. Ale v některých případech, když je okno instalováno na stejné úrovni jako zeď, vyvstává otázka, jak vylepšit spoj mezi rámem okna a samotnou stěnou.

I při velmi kvalitní instalaci zůstává spoj stále zachován. A tento problém může vyřešit platbands pro plastová okna.

Funkce platbandu na plastových oknech

Hlavní funkcí je spojit dva protilehlé povrchy tak, aby vzhled stěny s okny vypadal dokonale.

Navíc plášť uzavírá spojovací šev před účinky vnějších negativních faktorů: vlhkost, přímé sluneční světlo.

Do určité míry chrání platband před teplotními změnami. Záleží však na materiálu, ze kterého onje provedena.

No, poslední funkce je dekorativní. I když mnozí uvedli tuto funkci na první místo. Vše však závisí na materiálu a tvaru skříně.

Jaké jsou desky na plastových oknech

Nejjednodušší verze destiček jsou ploché. Toto je nejběžnější a nejrozšířenější možnost. Výhodou těchto plošných spojů je jednoduchost jejich instalace, jednoduchost výroby.

Pokud nejsou zapotřebí žádné ozdobné prvky v dekorativních plastových oknech, jsou instalovány ploché obloukové rámy.

Profilované desky se liší od plochých desek přítomností určité konvexity na vnějším povrchu. Kromě toho může mít tento povrch jiný profil, jak symetrický, tak asymetrický.

Profil může být vytvořen nejen ve tvaru zakřiveného povrchu, ale také s různými úhly. To může mít komplexní, kombinovaný profil, který kombinuje zaoblené povrchy a rohy.

Desky jsou tvarového typu, které mají na vnější straně reliéfní povrch.

Dobrá rada!
Odlehčení na povrchu destiček může být poměrně složité. Tyto desky mohou být vyrobeny ze dřeva nebo imitovat dřevo.

Vyřezávané desky jsou skutečná umělecká díla z různých druhů dřeva. I když velké a vyřezávané dřevěné rámy nevypadají vždy krásně s plastovými okny a ne vždy zapadají do stylu domu.

Materiály pro výrobu destičekplastová okna

Jedním z nejběžnějších materiálů je plastický plast. Plast se používá hlavně pro výrobu plochých pouzder. Plast může být monolitický nebo může mít vnitřní strukturu.

Plast dokonale snáší teplotní kapky, vlhkost, přímé sluneční světlo. Může být vyrobena s jinou barvou, což umožňuje zvolit obložení na plastových oknech, aby odpovídalo barvě stěn.

Velmi důležité je, že plast má nízký koeficient prodloužení. V důsledku toho, když teplota klesne, skříň z plastu nezačne deformovat.

A při instalaci velkých tepelných mezer není třeba odcházet. Vzhledem k tomu, že plast neabsorbuje vodu, je vyloučena jeho deformace z bobtnání a jiných podobných procesů.

Druhá verze plastových rámů je vyrobena z PVC nebo polyuretanu. Použití PVC nebo polyuretanu ve srovnání s běžnými plasty umožňuje, aby rámy nebyly s rovným povrchem, ale s profilem.

Nebo si obložení, které má komplexní vnější konfiguraci, odlitím nebo lisováním.

Polyuretanové platbands pro plastová okna, imitující vyřezávané desky ze dřeva. Současně může být kresba poměrně komplikovaná.

PVC a polyuretan dokonale snášejí změny vlhkosti, málo reagují na zahřívání přímým slunečním zářením a jsou odolné vůči nízkým teplotám.

Platbands tohoto typu mohoupro instalaci jak uvnitř, tak venku.

Následující materiál používaný pro výrobu desek - MDF. Obvykle se jedná o ploché pouzdro nebo profilové pouzdro. V zásadě se takové rámy používají pro vnitřní instalaci.

Skutečností je, že se všemi náležitými ohledy na MDF tento materiál netoleruje dostatečně závažné změny vlhkosti, které lze pozorovat při venkovní instalaci. Pokud instalujete obložení z MDF na ulici, jeho životnost se výrazně sníží.

Další variantou materiálu destiček je hustá pěna. Výhody takového pouzdra jsou v lehkosti, vysoké tepelné izolaci, odolnosti proti vlhkosti a mrazu. Pěnové desky však mají velmi nízkou mechanickou pevnost.

Nejdražší jsou obložení z přírodního dřeva. Mohou být ploché, profilované, tvarované. Kromě toho mohou mít na svém povrchu závity, získané jak strojním, tak manuálním způsobem.

Přesně ručně vyřezávané polštáře mají největší hodnotu.

Profilované rámy pro plastová okna jsou poněkud levnější. To je způsobeno tím, že základní operace vytváření profilu jsou prováděny na strojích.

Podobně na strojích jsou vyráběny a tvarovány povrchy na dřevěných deskách.

Některé vady jsou charakteristické pro dřevo. Při nesprávné povrchové úpravě může vlhkost proniknout do struktury stromu.

V průběhu času může tato vlhkostpři sušení způsobit deformaci nebo praskání.

Dřevěné desky navíc nejsou vždy vhodné pro plastová okna. Je rozumné je používat pouze v případě, že dům je vyroben ze dřeva a ne z jiných materiálů.

To je důležité!
S největší pravděpodobností dřevěné desky v kombinaci s plastovými okny nejsou tak častou variantou venkovní výzdoby a častěji než ne - výjimkou.

Metody upevnění desek na plastových oknech

Pásky na plastových oknech lze montovat různými způsoby. Nejběžnější upevnění s montážními prvky ke stěně nebo k rámu z plastového okna.

V některých případech je upevnění aplikováno adhezivními kompozicemi.

Na plastových oknech jsou odnímatelné desky, které jsou upevněny speciálními západkami. Podle principu akce se takové západky podobají knoflíkům na oblečení. Na okenním rámu jsou upevněny kovové prvky, na kterých je skříň zablokována.

Dalším způsobem montáže pouzdra je oboustranná konstrukční páska. Takové připevnění je však možné, pokud nejsou žádná závažná zatížení větrem.

Potřebujeme talíře na plastová okna

První a možná i hlavní účel kluzných lamel, které jsou lépe známé jako lamely nebo desky na plastových oknech, je ozdobou montážních mezer.

Není vždy (a upřímně řečeno, téměř nikdy), že instalaci okna nelze provést tak, aby nebyly viditelné nesrovnalosti,štěrbiny, mezery a další "výrobní náklady", které jsou získány mezi rámem a stěnou.

Některé z těchto mezer se navíc nevyskytují okamžitě, ale v průběhu času v důsledku přirozeného smrštění budovy.

V souladu s tím, aby instalace vypadala kompletně kompletní a okno vypadalo krásně a esteticky, snadněji a levněji než jiné typy dokončovacích prací (omítek nebo sádrokartonových desek), jednoduše nainstalujte hotový rám (obložení) a, jak říká moje babička, " zakryj stud. “

Ale není to jejich jediná, takřka řečená povinnost.

Kromě čistě zdobící funkce slouží destičky také jako dodatečná bariéra na cestě k průvanům, vlhkosti a prachu, které se snaží proniknout z ulice do místnosti s použitím mikroskopických mezer a otvorů.

A mimochodem, lišty prodlužují životnost oken.

Věnujte pozornost!
Tak neváhejte - jsou potřeba platbičky pro plastová okna.

Desky se používají jak pro vnitřní, tak i pro vnější dekorace, mohou být ve tvaru:

 • plochá;
 • zaoblené;
 • figuroval;

a podle způsobu připevnění:

 • faktury;
 • teleskopické;

nedávno vydala také výbava s kabelovým kanálem, ve kterém můžete skrýt vodič od klimatizace nebo internetového vedení.

Montáž desek

Před montáží zárubní musí být okenní otvor pečlivě vyrovnán (očištěn a obroušen)zbytky polyuretanové pěny) a zkontrolujte hladinu tak, aby byly rohy rovné a spoje dokonale ploché.

Upevnění sochorů na plastová okna se provádí speciálním lepidlem, „tekutými hřebíky“ nebo šrouby (samořezné šrouby). Spoje panelů s rámem okna jsou ošetřeny silikonovým tmelem tak, aby byly zcela utěsněny.

Práce je delikátní, vyžaduje zvláštní dovednosti, proto, aby nedošlo k poškození tenké tyče, je lepší svěřit zařízení odborníkům.

Teleskopický má další římsu (stavitelé ji nazývají „křídlo“), která je umístěna v pravém úhlu k rovině prkna.

Tento výstupek je vložen do drážky krabice a tím je spoj zcela uzavřen.

Takový instalační systém se nazývá skrytý, protože na přední straně nejsou žádné uzávěry nebo ozdobné zátky.

Péče o pouzdro

Nevyžadují žádnou zvláštní péči. Podmínky jsou stejné jako u PVC profilu: použijte měkký hadřík nebo běžnou houbu a tekuté prací prostředky (pasty mohou obsahovat brusiva).

Při mytí sklenic nepoužívejte žádné agresivní chemické roztoky (takové, které obsahují kyseliny nebo rozpouštědla), protože mohou poškodit i plast.

Kde koupit

Rámy z PVC lze zpravidla zakoupit od stejné společnosti, kde objednáváte výrobu a /nebo montáž plastových oken.

Jsou klasifikovány jakopříslušenství, ale rámy nejsou předpokladem pro instalaci okna, mohou být zahrnuty do pořádku, a můžete si koupit a dát samostatně.

si můžete objednat na velikost jednotlivých obalů od výrobců nebo zakoupené z jejich oficiálních zástupců.

standardní rozměry jsou následující:

 • Délka: 2200 mm
 • , šířka: 40, 50, 60, 70 mm

, jakož i profil z PVC, plastové obložení v okně může být bílé, barevné nebo laminované.

na plastová okna střev

Plastové obaly a metody pro jejich připevnění

pouzdra jsou určeny pro dekorativní okna nebo dveří.

plat - ne zastaralé, jak se mnozí domnívají, prvek interiéru. Režijní lamely lze skrýt různé mezery vytvořené mezi stěnou a rámem.

Dokonce i podstatné vady, které se vyskytnou, například po smrštění budovy, můžete skrýt s nimi.

nainstalovaný na rámu okna dát finální vzhled.

Formulář může být jakýkoliv obal: plochý, kulatý, vlnité (řezba).

V současné době je na trhu stavebních materiálů se může pochlubit širokou škálu stropních kolejnic vyrobeny z různých materiálů:

 • MDP;
 • dýhy;
 • , ocel a hliník;
 • z PVC.

V případě dřevěného domu by měly být rámy z přírodního dřeva (Exclusive vyřezávané). Je-li důmKámen nebo cihla, je dokonale zdobena rámem z přírodního nebo umělého kamene.

To je důležité!
Pokud je dům dřevěný - obložení by mělo být vyrobeno ze dřeva.

Tato okna budou mít dobře upravený, elegantní vzhled a stanou se jasným prvkem fasády domu. Perfektně vypadají dekorativní ozdobné lišty z umělého pískovce. Udržet si svou krásu po celá desetiletí.

Nejoblíbenější a nejdražší jsou však PVC (plastové) rámy. Jsou upevněny hřebíky, šrouby, šrouby, speciální lepidlo.

Aby nedošlo k poškození, je nutné pečlivě provést montáž. Pokud nemáte takové dovednosti, je lepší obrátit se na zkušené profesionály.

PVC lamely jsou k dispozici v různých barvách, takže se snadno hodí pro každý interiér místnosti.

Podle způsobu upevnění žebra jsou:

 • teleskopické;
 • nad hlavou.

Teleskopické lamely mají výčnělek (křídlo) umístěný v pravém úhlu k jeho rovině. Tento výčnělek vstupuje do drážky krabice, čímž je dosaženo úplného uzavření spoje.

Po instalaci plastového okna je vždy nutná montáž svahů. Po namontování horního panelu do upevňovacího profilu přeložte pásku na zeď a upevněte ji ke stěně pomocí šroubů. Také instalovat svahy bočních panelů.

Pak jsme pomocí pařezu rozřezali 45 stupňový plastový svah.uřízneme odříznuté pásy (počínaje shora), pevně spojíme prkna na rohových spojích tak, aby nevznikla mezera.

Nakonec jsme na rohový spoj vložili silikonový tmel.

Vyrábějí se také rámy pro okna a dveře s kabelovým kanálem. Mají uvnitř kanálu, ve kterém můžete skrýt telefon, počítač, televizní dráty, které jsou obvykle zavěšeny girlandami.

K upevnění nejsou navíc zapotřebí hřebíky, proto na přední straně nejsou žádné ozdobné kryty, hřebíky nebo hlavy šroubů. Platbands mají skrytý instalační systém.

Plošiny do-it-yourself

Po instalaci oken do venkovských domů často následuje montáž desek na okna. Takové rámy vám umožní učinit vzhled okna přesnější a různé formy a materiály, které se na ně použijí, dokonale diverzifikují design.

Pro ty, kteří se rozhodnou instalovat ozdobu na okno vlastníma rukama, doporučujeme začít se učit základní základní práci. Nejdříve musíte změřit vzdálenost od nejnižšího bodu okna okna nahoru, musíte zahrnout tuto hodnotu a šířku skříně.

Dále musíte změřit velikost skříně podle požadované velikosti. Na řezané skříni udělejte řez 45 stupňů. Stejná metoda se používá k vytvoření zbývajících tří snímků.

Poté, co jsou díly rozřezány, musí být připevněny. K tomu se používají malé hřebíky, pokud jsou svahy vyrobeny ze dřeva.

V případě, že je skříň připevněna k betonustěny, je vhodnější lepidlo, takže dosáhl nejvíce harmonický vzhled.

Desky pro plastová okna

Instalace moderních plastových oken může vyžadovat dodatečnou montáž desek.

Za tímto účelem budete muset zakoupit v obchodě, protože budou sloužit jako konečný prvek ve výzdobě vnitřního sklonu okna.

Montáž je možná, pokud je úhel větší než 90 stupňů, pro plnění lze použít jakýkoliv materiál. Volba je skvělá: plast, sendvič, sádrokarton, překližka.

Nejlepší možností je použít univerzální obložení instalované společně s krásným panelem.

Plusem takovéto úpravy je kombinovat ji s různými systémy okenních profilů.

Celá okenní konstrukce je vyrobena ve stejném stylu, protože okenní profil je vyroben jedním prvkem.

V domech s tlustými stěnami se často setkávají s úhly většími než 90 stupňů, v takovém případě se provede univerzální pouzdro, které může umožnit vytvoření svahu za těchto podmínek.

Pokud položíte obložení na okna vlastníma rukama, nevyžaduje to velké fyzické a finanční náklady. Snadno se instalují.

Desky pro okna dřevěného domu

Okenní rámy dřevěného domu jsou nedílnou součástí výzdoby dřevěného domu, což jí dodává eleganci a korporátní styl. Vytvoření jednoduchého vlákna může být i začátečník.

Pro tuto práci zvláštníškolení není nutné.

Důležitým bodem této práce je volba nástroje. Následující nástroje se běžně používají v samoobráběcích okenních rámech pro dřevěný dům: ruční frézovací stroje, elektrická nebo obyčejná skládačka, stejně jako vrták.

Jigsaw pomůže odstranit téměř všechny vzory. Dále si musíte vybrat materiál pro výrobu, pokud chcete udělat závit, pak nejvhodnější bude lipa, osika, olše nebo jehličnaté dřevo.

Deska by měla být tl. 5 až 50 mm. Přítomnost malých dílů - není to nejlepší dekorace pro obložení na dřevěných oknech. Obraz by měl být co nejostřejší a viditelný z větší vzdálenosti.

Dobrá rada!
Přítomnost malých částí není zdaleka nejlepší dekorací pro platband