Jak vyměnit těsnící gumu na plastových oknech: pokyny krok za krokem

Zdravím, milí čtenáři! Minulý týden se počasí nepřiblížilo - čtyři dny byly silné deště.

Poté jsme začali postupně přijímat hovory. Mnoho lidí mělo podobné problémy: jejich okna začala pronikat do vody.

Z toho vyplynulo, že je třeba vyměnit pečeť, která se již nemohla vyrovnat s její funkcí.

V níže uvedeném materiálu vám podrobně povím, jak je guma nahrazena plastovými okny.

Jaké jsou v této operaci nulové pozornosti.

Výměna gumiček na plastových oknech vlastními rukama

Široká distribuce kovových a plastových okenních konstrukcí je dána jejich praktičností a funkčností.

Balkonové bloky a okenní systémy z moderního PVC profilu se harmonicky hodí do interiéru, odvádějí vynikající práci s funkčními funkcemi a nevyžadují tak pečlivou údržbu jako jejich poněkud „zastaralé“ dřevěné protějšky.

Ale je všechno tak hladké a bez mráčku?

Životnost veletrhu okenních konstrukcí je zcela závislá na kvalitě součástí (PVC profil, kování, okna s dvojitým zasklením, zhutňovače - elastické). Problémy vznikají nejčastěji právě kvůli nedostatečné kvalitě elastických pásů, které zajišťují, že křídlo se vejde do rámu. Také výměna gumových pásek na plastových oknech je v těchto situacích nutností.

To je důležité!
Když oknonesprávně nebo příliš dlouho využíván, vzhledem k tomu, že guma jednoduše praskla a ztratila svou pružnost.

Ale i při řádné a pečlivé péči mohou být v důsledku dlouhodobého provozu sníženy izolační vlastnosti těsnění. Jejich životnost je obvykle asi 3-5 let, po které musíte vyměnit.

Je možné si poradit sami?

Proces výměny není obtížný, ale je velmi problematické řešit tuto práci sami. Pro tento proces musíte mít nejen speciální praktické dovednosti, ale také dobré pochopení typů pryže pro utěsnění plastových oken a přítomnost nezbytných nástrojů je předpokladem pro kvalitní práci.

Pokud nemáte praktické dovednosti a znalosti, je lepší kontaktovat takový problém se specialisty servisního střediska, kteří úkol nejen rychle dokončí, ale také poskytnou záruku. V opačném případě riskujete v procesu nezávislých neprofesionálních akcí pouze poškození plastového profilu nebo okna s dvojitým zasklením a jejich oprava vás bude stát mnohem více.

Jak pochopit, že je třeba vyměnit okno za těsnicí gumu?

Pro pochopení, že vaše okno potřebuje preventivní údržbu, není obtížné.

Je-li guma na vašem okénku netěsná a ztratila své vlastnosti, jsou pozorovány tyto jevy:

 • zmrazení;
 • vzděláváníkondenzát;
 • návrh.

Zmrazování . Plastové okno může zamrznout během mrazů, v důsledku čehož se na vnitřním povrchu kovového plastového profilu vytváří mráz. Tento problém může nastat v důsledku úplného nebo částečného opotřebení těsnicí gumy.

Tvorba kondenzátu . Důvodem vzniku kondenzátu na okénku může být špatné uzavření křídla - v důsledku toho se teplota vnitřního skla mírně snižuje, což vede k tvorbě kondenzátu v určité oblasti.

Návrh- takový nepříjemný jev může být způsoben volným uložením křídla k rámu. Okno, které není těsně uzavřeno, je důsledkem opotřebení těsnění. Tento problém vyřeší výměna plastového těsnění okna.

Těsnění pro kovoplastová okna, typy

Těsnicí hmota moderního kovově plastového okna je důležitým prvkem konstrukce, která je zodpovědná za těsnění a zabraňuje průvanu v místnosti. To je důvod, proč tato žvýkačka potřebuje náležitou péči, protože se ztrátou pružnosti se jednoduše nebude vyrovnávat s funkčními povinnostmi.

Nejčastěji jsou konstrukce oken vybaveny následujícími typy:

 • pryž;
 • silikon;
 • EPDM.

Výkonnostní charakteristiky těchto materiálů jsou téměř totožné. Životnost plomby, bez ohledu na typ materiálu, ze kterého je zhotovena,závisí na vnějších klimatických faktorech a správné péči.

Péče o plastová těsnění okenních oken

Především je třeba poznamenat, že životnost závisí nejen na vnějších faktorech, ale také na správné údržbě.

Pozor!
Aby se prodloužila životnost těsnící gumy, je důležité jej udržovat v čistotě, podle potřeby pravidelně čistit, čistit od prachu a nečistot a poté opatrně namazat speciálním silikonovým gelem.

Tyto manipulace by měly být prováděny několikrát ročně.Pouze za těchto podmínek bude možné provádět výměnu gumiček na plastových oknech instalovaných ve vaší domácnosti mnohem méně často.

Jak probíhá výměna

Za účelem výměny pryže v plastových oknech je nutné nejprve odstranit staré těsnění z drážek, důkladně je očistit a odmastit.

Těsnicí hmota pro okenní konstrukci je speciální pryžová šňůra s trubkovým nebo tvarovým průřezem v závislosti na typu konstrukčního profilu.Je to žvýkačka, která je zodpovědná za mikroklima vašeho domova, ať už bude teplá v chladném období, ať už to bude foukat okno, atd.

Aby nové okno těsnění sloužilo vám po dlouhou dobu, musíte si vybrat jeden z evropské produkce, protože turecké a čínské protějšky neodlišují trvanlivost.

Pro výměnu jsou nezbytné tyto nástroje a materiály:

 • pečeť;
 • speciální lepidlo;
 • nůžky na gumu.

Prvním krokem je úplné odstranění opotřebovaného kabelu ze štěrbin. Je to jednoduché, je to snadno odstranitelné. Dále je třeba pečlivě a důkladně očistit profil a drážky od prachu a nečistot. Pro tento účel je nejlepší použít měkkou houbu nebo hadr.

Důležité: čistší okno v procesu výměny těsnění - čím déle vám bude sloužit!

Dále by měly být rohy rámu opatrně promazány lepidlem a do drážek vložte nový. Věnujte pozornost: guma musí být vložena do drážek pouze spojitým kusem, ale ne součástmi. Bez praktických dovedností a zkušeností nestačí, aby to bylo jednoduché. V procesu práce by těsnicí hmota neměla být příliš těsná, materiál by však neměl být příliš stlačován. Kompaktor by měl ležet rovnoměrně po obvodu.

Dále, poté, co šňůra vnikne do drážek profilu, je nutné seříznout konec nůžkami a spoj upevnit lepidlem.

Na první pohled se zdá, že se jedná o poměrně jednoduchou práci a každý ji může zvládnout nezávisle. Nicméně, událost pro výměnu gumiček na plastových oknech by měla být věřena pouze profesionálům, zejména pokud si nejste jisti svými schopnostmi. Profesionální vysoce kvalitní práce na výměně těsnění bude váš domov teplý, klidný a pohodlný, šetří vaše nervy a peníze.

Výměna těsnění (gumy) na plastových oknech

Výměna těsnění na plastových oknech je samozřejmostíjednoduché a snadné pro každého majitele.Než budete pokračovat přímo k instalaci, musíte si vybrat těsnění samotné a po instalaci se o něj musíte pravidelně starat.Pokud to uděláte správně, nebude třeba váš kompaktor vyměňovat po dlouhou dobu.

Co je to pečeť?

Kompaktor je pružná pryžová trubka, která probíhá po celém obvodu profilu okna.Slouží k lepšímu nasazení křídla na profil, zabraňuje pronikání studeného vzduchu do místnosti.

Dobrá rada!
Když je těsnění deformováno, vlastnosti tepelného stínění okna se snižují a na skle se může objevit kondenzace.

Kompaktor může být tří typů: EPDM, TPE a VMQ.Tato označení se používají k mezinárodnímu označení materiálu těsnění.

Jak pochopit, že je nutné vyměnit těsnění (gumu) na oknech?

Zhutňovače by měly být vyměňovány nejméně jednou za 5-7 let.

Zjistíte, že je třeba je nahradit následujícími znaky:

 • Je zjevné poškození.
 • V bytě se objevily návrhy.
 • Pouliční hluk je mnohem výraznější.
 • Kondenzace na brýlích.
 • Spoje mezi oknem a otvorem okna začaly zamrzat.

Jak zvolit tuleň?

Jak již bylo uvedeno, mohou být těsnění oken tří typů:

EPDM, TPE a VMQ.TPE -těsnění je nestabilní vůči silným mrazům a VMQ je příliš drahý, proto se nejčastěji používátěsnění s označením EPDM. Je odolný vůči silným teplotním změnám, zachovává si svou elasticitu po dlouhém používání, není ovlivněn většinou typů zásad a kyselin.

Těsnicí hmota pro plastové okno s lepícím páskem . Aby se urychlil proces výměny okenního těsnění, mnozí si kupují výrobek s lepivou stranou. Podle principu svého působení se takový zhutňovač podobá běžné lepicí páře. Používá se pouze pro dodatečné utěsnění spoje mezi okenním otvorem a profilem a není vhodný pro utěsnění křídla.

 • Standardní těsnění se skládá pouze z pryže a ve formě zcela drážek (vybrání pro těsnění kolem obvodu profilu).
 • Aby bylo možné zvolit pečeť kvality, musíte dodržovat následující pravidla:
 • Vyberte značku pro značku doporučovanou výrobci oken.
 • Nakupujte výrobek ve velkých železářstvích, nikoli na trzích.
 • Před nákupem zkontrolujte těsnost těsnění.
 • Kvalitní těsnění by mělo být měkké, ohnuté v jakémkoli úhlu a neztrácet svůj tvar.

Výměna těsnění na plastových oknech: Kroky

1) Demontáž staré pečeti

Aby se odstranila stará pečeť, stačí ji vzít do středu a vytáhnout. Těsnění se nejčastěji vkládá do drážky bez lepidla, takže jej odstraňtežádné potíže.

2) Povrchová úprava

Celý profil a zejména drážka se promyje mýdlovým roztokem a poté se otře alkoholem nebo jinou odmašťovací kapalinou. To je nezbytné pro úplné odstranění všech možných kontaminací.

3) Lepení rohů​​

Pokud používáte zhutňovač s lepicím proužkem, tato položka je volitelná. V případě běžného zhutňovače je toto opatření nezbytné pro pevné připojení k profilu.

Stavební lepidlo, PVA nebo silikonové lepidlo se nanáší na rohy profilu, zatímco vysychá, můžete začít s přípravou těsnění.

4) Měření těsnění

Použijete-li těsnění se značkami TPE a VMQ, budete muset vytvořit několik segmentů pro každou stranu profilu.

EPDM těsnění může být ohnuto v rozích profilu bez obav, že ztratí své vlastnosti, takže budete potřebovat pouze jeden pás pro celý obvod.

Aby bylo možné změřit požadovanou délku těsnění, stačí jej připevnit k drážce a odříznout přebytek.

5) Samotná pečeť

Potom se těsnění zasune do drážek. Můžete to udělat ručně, ale mnohem rychleji, pokud používáte speciální nástroje.

V této fázi je dokončena výměna těsnění (gumy) v plastových oknech a nyní bude trvat nejméně dalších 5 let.

Jak se starat o zhutňovač?

Nesprávná údržba a provoz snižuje životnost těsnění a samotného okna o několikkrát

Aby se tomu zabránilo, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Profil opláchněte a pravidelně utěsňujte neabrazivním detergentem (bez tvrdých částic).
 • Zabraňte vniknutí alkoholu, nátěrových hmot, kyselin a zásad do zhutňovače.
 • Pro sledování vlhkosti v místnosti a v blízkosti samotného okna, aby se zabránilo zamrznutí.

Periodicky zpracovávejte těsnění ochrannými prostředky.

Jak vyměnit těsnění na plastových oknech?

Plastová okna jsou oblíbená díky své praktičnosti a nízké ceně. Ale s nimi mohou být potíže. Faktem je, že při stálém mechanickém působení na okna (při otevírání a zavírání) může dojít k odtlakování, v důsledku čehož vítr fouká z okna.

To je důležité!
Namísto výměny plastových oken bez přetlaku je možné vyměnit těsnění na plastových oknech, což přispěje k obnovení okna a uvolnění nepříjemného průvanu.

Jaké jsou tedy metody těsnění plastových oken používaných v praxi?

Jak obnovit těsnění na plastových oknech?

Za prvé, musíte pečlivě zkontrolovat celé okno a najít výstřední. Převážně používané příslušenství firmy Roto. Výstředníky této společnosti lze otočit pomocí šestihranného klíče, a tak nastavit hustotu rámu tak, aby se vešly na sklo. Některá okna jsou vybavena nábytkemjiných výrobců, což je malý válec přímo na rámu.

Někdy se nastavení těsnění okna provádí jednoduše vložením klíče do klíčové dírky a otočením, dokud se neobjeví požadovaný výsledek těsnění.

Pokud tyto metody nepomohou, pak se musíte uchýlit k nahrazení pečeti na oknech.

Podrobněji se zaměřme na to, jak vyměnit těsnění na plastových oknech.

Nejprve musíte odstranit okno okenního křídla, nejlépe je provést tuto akci z horního závěsu. Poté odstraňte staré těsnění a otřete volné drážky. Poté se těsně přitlačí k těmto drážkám nový těsnící materiál a postupně se do něj vkládá nový těsnicí materiál pro plastové okno.

Těsnicí pryž nenatahujte.

Dále by měl být spoj samotného těsnění slepen a v žádném případě by se neměl zbavit starého lepidla. Nejlepší je, když na staré nanesete nové lepidlo. Pospěšte si při provádění tohoto postupu nestojí za to, protože lepidlo se rychle rozmaže a veškerá práce bude zbytečná.

Je nutné počkat, až se lepidlo zcela vysuší, a pak můžete křídlo namontovat zpět na své místo.

Pokud není stará guma zcela opotřebovaná, může být takový tmel obnoven mazáním speciálními aerosolovými mazivy.

Proč mazat plastová těsnění oken?

To je nezbytné, aby se zabránilo vniknutí vlhkosti do větrné gumychladné počasí. Mazivo pro utěsnění plastových okenních těsnění by mělo být pečlivě vybráno, protože by nemělo obsahovat žádné alkálie nebo chemická rozpouštědla. Takové látky mohou zničit strukturu dásní a ovlivnit její životnost. Nejvyšší kvalita maziva je technický silikon, WD-40. Z neprofesionálních maziv je populární glycerin a vazelína.

Když se potýkáme s problémem výměny těsnění na plastových oknech, současně čelíme otázce, které těsnění je lepší.

Moderní těsnění pro plastová okna jsou rozdělena do tří hlavních typů na základě materiálu:

Věnujte pozornost!
Polymer - vyrobený z vysoce kvalitního PVC. Nevýhody - velmi citlivé na povětrnostní podmínky. V létě to může změknout, ztvrdnout v zimě. Vystaven ultrafialovým paprskům.

Kaučuk nebo pryž. Je nejvšestrannější a nejspolehlivější k použití. Má vlastnosti, aby vydržely teplotní extrémy v ulicích a ultrafialové záření to neovlivňuje, odolné proti opotřebení.
Od polyethylenu s pěnovou gumou - nejneužívanější v použití kvůli nízkým vlastnostem a malému množství forem.

Silikonové těsnění pro plastová okna - nejdražší, proto jen zřídka poptávka po zasklení oken. Není zcela náchylný k povětrnostním podmínkám a má vysokou odolnost. Vzhledem k tomu, že je vystaven, je horší než gumové těsněnímechanické namáhání.

EPDM porézní tmel - má nízkou ochranu proti hluku a větru.

Těsnění pro plastová okna jsou na základě barevné škály černé a barevné.

Černá - velmi populární. Při výrobě pryžových těsnění pro plastová okna se zde používají saze, které dodávají této barvě. Černé těsnění je pružnější.

Šedá, bílá pryž se vytváří přidáním polymerů uvedených barev. Gumová těsnění takových barev jsou mnohem dražší.

Barevná pryžová těsnění pomalu získávají svůj tvar (ne elastický).

Indikátor kvalitních těsnění plastových oken je tedy překážkou pro studený vzduch a průvan v místnosti, jakož i izolaci. Silikon je považován za nejlepší materiál, z něhož jsou vyrobeny těsnění (jeho životnost je obvykle 40 let), ale není příliš populární z důvodu vysokých nákladů. Proto doporučujeme zvolit gumové (gumové) plastové těsnění oken. Pružnost a pružnost těsnění je také základním rysem, který přispívá k jejich životnosti a praktičnosti.

Aby bylo možné nahradit zhutňovač, je nejlepší obrátit se na odborníky, kteří znají své podnikání a pečlivě vykonávají svou práci. Někteří výrobci těsnění doporučují vyměnit stará těsnění za plastová okna za nová a silnější. Vysvětlují toskutečnost, že tloušťka ovlivňuje těsné uložení na drážky a vysoce kvalitní těsnění. Ve skutečnosti je toto stanovisko chybné.

Tlustá těsnění naopak mohou zhoršit situaci tím, že vytvoří dodatečné zatížení, jak na závěsech okenního křídla, tak na armaturách, které mohou později za mechanických vlivů způsobit jejich deformaci.

Dobrá rada!
Další informace o péči o těsnění a další prvky plastových oken lze nalézt v článku Pravidla péče o plastová okna.

Kvalitní plastové těsnění oken může trvat od 10 do 30 let, aniž by se nechal studený vzduch, prach nebo vlhkost.

Jak vyměnit těsnění v plastovém okně?

Plastová okna - věc není věčná. Slouží po dlouhou dobu a pravidelně, zejména s řádným provozem. Konstrukce těchto oken se prakticky neliší od dřevěných, ale v plastových oknech mezi rámy je gumové těsnění.

Mnoho lidí si myslí, že není nutné měnit pečeť, a pokud je to nutné, je to jen s kapitálovou náhradou celého okna. To není. Pokud jde o nahrazení pečeti, je důležité pochopit, že to lze provést vlastníma rukama nebo pomocí průvodce.

Povinnost velitele a jeho práce bude samozřejmě účtována. Protože ti, kteří chtějí ušetřit peníze, můžete tento jednoduchý postup udělat sami. Kdy tedy potřebujete vyměnit těsnění na plastové krabičce? Obvykle se výměna provádí po opotřebení a to je v průměruje dva roky plus mínus několik měsíců.

Na okénku, špatně chráněné pečeť, jsou všechny druhy nepříjemných projevů. Například, pokud silně prší, voda začne proudit ze spodní části rámu, a pokud je mimo okno okno, těsnění také zamrzne. Je také nutné vyměnit mezivrstvu, když těsnění změní tvar, stane se nerovnoměrným, má poškození, to znamená, že je porušena jeho celistvost.

Špatná zvuková izolace, ponor i při zavřeném rámu může být také znakem vadného těsnění. Příčiny poškození těsnění: pokles teploty (teplotní rozdíl mimo okno zevnitř), těžké mrazy, nesprávná péče o rám jako celek, příliš vysoká vlhkost.

Aby bylo možné vyměnit těsnění, nahradí těsnění v plastovém okénku předmětu pouze tři těsnění - jedná se o nové těsnění samotné. které lze zakoupit na stavebních trzích nebo v železářstvích, lepidlech a nůžkách na gumu. Staré těsnění by mělo být odděleno od okna a pak utřené místo důkladně otřete hadříkem. Můžete se umýt teplou vodou a mýdlem, ale poté otřete do sucha tak, aby na povrchu nezůstala žádná kapka vody.

To je důležité!
Stará těsnící šňůra je zcela odstraněna a na její místo je také zcela zasunuta nová šňůra. Šňůra sedí na speciálním lepidle, mělo by být provedeno rychle a opatrně, dokud lepidlo nebude suché.

KabelNelze řezat, jinak dojde ke ztrátě celého bodu instalace nového těsnění. Je také nutné sledovat čistotu oken, špinavá okna opotřebovávat rychleji, tmel je rychle vymazán a deformován.

Jak vyměnit těsnění na oknech vlastními rukama

Samotná výměna okenního těsnění V současné době si plastová okna získávají zaslouženou popularitu u průměrného muže na ulici. Jsou-li instalovány podle GOST, řádná obsluha a řádná péče o okna, jsou schopny potěšit a chránit obyvatele domu před hlukem a prachem více než tucet let.

Někdy však při používání těchto výrobků z PVC neplyne všechno hladce. Osoba, která má dokonce i vysoce kvalitní plastová okna od známých výrobců, se občas setkává s nepříjemnými důsledky své zapomnění: zaplavení řádné údržby: vlhkost prosakuje do místnosti skrz okno, prach proniká a vítr fouká.

Toto je s největší pravděpodobností způsobeno zbytečným těsněním, které je instalováno ve struktuře okna. K nápravě situace stačí tento výrobek vyměnit. Nemusíte zavolat specialistu, obyčejný člověk na ulici je schopen vyměnit pečeť na oknech vlastními rukama.

Co je to pečeť. Koncepce a účel

K nahrazení je nutné určit jeho polohu. K tomu potřebujete vědět, co to je (viz foto nahoře). Takže, tu pečeťOkna jsou speciální gumovou vrstvou s reliéfní strukturou.

Je upevněn v malých drážkách uvnitř plastové konstrukce. Těsnící materiál je umístěn po obvodu celého okna.

Při vhodné pravidelné údržbě musí vydržet negativní vliv příliš vysokých a nízkých teplot, nedovolit teplo, chlad, vlhkost uvnitř místnosti a zároveň zachovat optimální mikroklima v obytném prostoru.

Druhy těsnění používaných v oknech

Existuje několik typů podobných materiálů používaných v moderních vzorech oken. Nejběžnější jsou pryž a guma. Výhodou každého z nich je nízká citlivost na teplotní extrémy. Kromě toho jsou poměrně odolné vůči mechanickému poškození.

Kromě dvou výše uvedených typů těsnění existuje také polyethylen a polymer. Polyetylénové těsnění je dodáváno s pěnovou výplní. Jeho rysy jsou slabá forma zotavení po prodloužené kompresi.

Věnujte pozornost!
Při výrobě polymerního těsnicího tmelu se používá polyvinylchlorid (PVC), jehož konstrukce se blíží materiálu, z něhož se vyrábějí profily moderních plastových oken.

Výhodou vlastností polymerního těsnicího materiálu je, že jeho instalace do okenní struktury zajišťuje dobrou těsnostobecně. Tento typ těsnicího materiálu může zároveň ztratit svou původní elasticitu vlivem poklesu teploty a vlivu ultrafialových paprsků.

Kdy je nutná výměna těsnění?

Okno mapy tepla. Modrá barva označuje místo nepoužitelného těsnění okna.

Jak je uvedeno výše, je zhutňovač navržen tak, aby dodal těsnost obrysu plastového nebo moderního dřevěného okna. Jeho roli v konstrukci oken nelze podceňovat - je zodpovědný za zajištění dostatečné zvukové izolace, ochrany místnosti před specifickými pachy, snahou proniknout oknem a řadou faktorů. Člověk, který tráví dostatek času v bytě, není těžké pochopit, když je nutné vyměnit těsnění na plastová okna.

Jeden nebo několik kumulativních faktorů uvedených níže může uvádět toto:

 • známky odtlakování skla;
 • tvorba kondenzátu na sklech (zejména v rozích). O odstranění tohoto efektu je zde článek nazvaný "Proč windows cry";
 • výskyt návrhů;
 • tvorba ledu v zimě, jak na skle, tak na parapetu;
 • nadměrné pronikání hluku z ulice nebo studené proudění do místnosti;
 • vzhled houby a plísní na pečeti;
 • projevy známek praskání materiálu.

Výběr typu těsnicího materiálu pro různá oknaznačky

Pokud je instalován profil od renomovaného výrobce, bez ohledu na to, zda je tento výrobek plastový nebo moderní dřevěné eurookno, pak nebude obtížné koupit vhodný tmel.

Pokud je však namontován systém méně známých značek, pak předtím, než se nakonec rozhodnete pro volbu budoucí těsnicí vrstvy, musíte znát specifika týkající se zaměnitelnosti určitých prvků okna.

Většina profilů od málo známých firem kopíruje produkty pravých lídrů v oblasti prodeje okenních výrobků: KBE, REHAU, VEKA atd. Proto jsou jednotlivé prvky, včetně těsnicích prvků, zaměnitelné. Například vzácné značky Proplex, Vitrage, Novotex se zaměřují na jednoho z předních účastníků trhu s okny - značku KBE. Sealer značka REHAU může být úspěšně použita v konstrukcích výrobců Montblank nebo Brusbox.

Internetové obchody, stejně jako pravidelné, zaměřené na prodej stavebních materiálů, produkují prodej tohoto výrobku, a to jak ve velkém, tak v množství dostatečném k opravě jednoho okna.

Takový flexibilní přístup vůči kupujícímu umožňuje tomuto podniku snadno si vybrat a objednat požadované množství pečeti. Hlavní věcí při objednávání je znát přesné rozměry konstrukce a přidat k nim 20%.

Důležitým bodem při objednávání a nákupu okenního těsnění pro vlastní dodávku je skutečnost, že tloušťka nové vrstvy by neměla překročit tloušťku staré vrstvy, jinak mohou být problémy sinstalace a další provoz okenní konstrukce.

Také při nákupu zhutňovače nemusíte ušetřit peníze na jeho instalaci. Univerzální silikonový tmel, i když jeho náklady nejsou vysoké, nemá smysl používat PVC okna - je vhodný pouze pro utěsnění dřevěných oken vzorku z dob SSSR. Moderní plastové konstrukce vyžadují speciální tmel, vyrobený s požadavky GOST 30778-2001. Před zahájením vlastní instalace proto pečlivě vyberte vhodný materiál.

Jak zvýšit životnost těsnění?

Než utratit peníze navíc za nákup a sílu instalovat pečeť do okna, je lepší předcházet možnému problému.

Aby se předešlo předčasnému opotřebení, potřebuje těsnící přípravek periodickou profylaxi:

 • Nejméně dvakrát ročně je třeba se starat o okna - umýt a utřít. To platí i pro těsnění.
 • V závislosti na klimatických podmínkách, aby se zabránilo praskání, pravidelně aplikujte na těsnicí hmotu buď glycerol prodávaný v každé lékárně, nebo roztok, ve kterém je přítomen silikon.
 • Při mytí oken je lepší nepoužívat detergenty s vysokým obsahem tuku, aby se vyloučila možnost proniknutí mastné látky do struktury těsnění.
 • Při provádění oprav nebo práce s vysokým obsahem prachu ve vzduchu je lepší udržet oknouzavřena. Zabrání se tak usazování malých částic nečistot a prachu na kompaktoru.

Výměna těsnící šňůry vlastními rukama

Má-li být provedena samostatná výměna těsnění, jsou nezbytné následující nástroje a materiály:

 • Nůžky.
 • Nové vhodné těsnění.
 • Silikonové lepidlo.
 • Lepící pistole.
Dobrá rada!
Důležité! Pro provedení kvalitní výměny je nutné pokládat celý těsnicí materiál po celém obvodu okna, bez sady délek jeho jednotlivých součástí.

S tímto vědomím můžete začít nahrazovat staré těsnění ve vybraném okně. Aby bylo možné provést všechny potřebné operace správně a v nezbytném pořadí, je nutné dodržet následující sled činností:

 • Pomocí nůžek nebo klerikálního nože vypáčte okraj těsnění, které je třeba vyměnit.
 • Při malém úsilí je nutné jej vyjmout ze speciálních drážek v rámu okna.
 • Uvolněné drážky otřete měkkým hadříkem, který nepouští chlupy - tímto způsobem se šňůra upevní lépe v odlehčených drážkách.
 • Pro upevnění nového těsnění je nutné, aby rohové části rámu byly předem potaženy silikonovým lepidlem.
 • Nově instalovaný materiál vložte s maximální opatrností do příslušných vybrání. Postroj by měl jít kolem okna.
 • Přebytky se snižují nůžkami.

Spojení dvou koncůTěsnění je pečlivě přilepeno v rohu rámu okna.