Výběr správného parapetu z umělého kamene

Ahoj všichni!

Manželka přítele se rozhodla uspořádat soukromou školku a plánuje budoucí výdaje na uspořádání prostor.

Já, jako osoba s "oknem" znalostí, nemohla pomoci, ale měla zájem.Potřebuje udržet v n-té sumě a někam zachránit.

Jelikož je však mateřská škola plánována na elitní úrovni, vše by mělo být na vrcholu.Doporučil jí, aby zachránila na kamenných parapetech instalaci umělých.

Jsou levnější a bezpečnější pro děti za cenu.Chci vám o nich dnes říct.

Jaký je umělý kámen a proč je lepší pro parapety než pro přírodní, číst dále.

Parapety z přírodního a umělého kamene

\ t

Okenní parapet z přírodního nebo umělého kamene vypadá skvěle a vhodně v jakémkoliv interiéru, personifikačním stylu a spolehlivosti.

Instalací kamenného parapetu si můžete být jisti, že bude trvat mnoho let, aniž by ztratila svou brilanci a krásu, a každý den potěší své majitele jedinečným vzorem a osobností.

Z přírodního kamene

Životnost parapetu z přírodního kamene je prakticky neomezená hlavním faktorem ničícím kámen během provozu je expanze vlhkosti absorbované kamenem během jeho zamrznutí, což je prakticky nemožné při použití přírodního kamene uvnitř.

Při výběru parapetu byste se měli nejprve řídit vlastními preferencemi, protože neexistují žádná zásadní omezení výběru materiálu pro parapet.

Žulové okenní parapety špatně absorbují vlhkost, silně otřesy, škrábance, což je výhoda při použití žuly v kuchyni.

Barevné spektrum je široce zastoupeno šedými, červenými, hnědými květy různých odstínů a zrn. Parapety z bílé, modré a zelené přírodní žuly jsou velmi vzácné vzhledem k vzácnosti přírodních žula těchto barev.

Pokud je podle Vašeho návrhu potřeba žula vzácné nebo nepřítomné v barvě, doporučujeme zvážit výměnu žuly za aglomerát.

Mramorparapety. Mramor má klidnější, jednotnější a hladší vzor. Některé typy mramoru vypadají průsvitné.

Vzhledem k větší, ve srovnání s granitem, absorpce vody vyžaduje povinnou impregnaci speciálními kompozicemi. Po této úpravě je odolnost mramoru vůči nečistotám téměř absolutní.

Barevné schéma je reprezentováno pastelními tóny od bílé po hnědou, s žilkami nebo bez.

Musím říci, že žádné fotografie kamenných parapetů nesmějí vyjadřovat krásu tohoto přírodního materiálu, proto důrazně doporučujeme navštívit naši kancelář, kde můžete „žít“ obdivovat a dotýkat se mramoru, žuly, onyxu, travertinu.

Parapety Onyx. Onyx je polodrahý průsvitný kámen. Při osvětlení zespodu vytvoříte jedinečnou lampu.

Travertinové parapety. Travertin je porézní, magický přírodní materiál, proto je při provozu těchto parapetů nutné pečlivě ošetřit jeho povrch.

Samozřejmě, cena parapetu z přírodního kamene je vyšší než cena plastu, ale přemýšlejte o tom, co byste raději viděli doma - o jedinečném kameni, na kterém příroda pracovala po mnoho staletí, vytváří unikátní strukturu, nebo bílý plast?

Proč přírodní kámen přitahuje oko? Protože obsahuje energii tisíciletí!

Garantujeme, že energie přírody sama bude účtovat každý den, pokud se rozhodnete koupit a nainstalovat parapet zkámen!

Vyrobeno z umělého kamene

Parapety z umělého kamene - aglomramor (na bázi kusů přírodního mramoru) nebo agloquartzit (na bázi přírodního křemene), které jsou díky svým pevnostním vlastnostem a vstřebatelnosti lepší než přírodní mramor a žula, jsou nyní stále populárnější přes velké množství odstínů barvy, které nejsou tak snadné najít v přírodě.

Kromě přírodních odstínů kamene existuje možnost zahrnout různé inkluze:
- sklo
\ t - zrcadla
polodrahokamy
\ t - mušle

Parapety z aglomerovaných na základě kusů mramoru.

Cena těchto parapetů je obvykle levnější než přírodní protějšky stejné barvy, plus barevná stabilita mezi jednotlivými šaržemi a vyšší pevnostní charakteristiky.

Parapet mramorového aglomerátu na bázi mramorových třísek. Často, pokud chcete najít monotónní, hladkou barvu kamene bez pruhů a skvrn, jediným řešením je vybrat mramorový aglomerát založený na mramorových čipech.

Parapet aglomerovaného parapetu s inkluzemi skořápek. Takové kombinace jako mušle v mramoru lze nalézt v přírodě velmi vzácně.

Parapet z aglomerátu křemene. Nespornou výhodou výroby křemenného parapetu je jeho nepřekonatelná pevnost, téměř nulová absorpce a neomezená životnost.

To je důležité!
Obvykle 30 - 60% ceny parapetů z jakéhokoliv kameneje cena samotného materiálu, který se liší v čase /

Obvykle 30 - 60% ceny parapetu z jakéhokoliv kamene - přírodního nebo umělého - je cena samotného materiálu, který se několikrát liší a rozsah kamene je velmi velký - je tedy možné stanovit i přibližnou cenu pouze výpočtem.

Náš online kalkulátor můžete k tomuto účelu použít přímo na těchto stránkách, nebo nás můžete kontaktovat jakýmkoliv způsobem, který je pro vás vhodný, pokusíme se během pracovní doby odpovědět maximálně 1-2 hodiny.

Co odlišuje

Umělý kámen je moderní dekorační materiál na bázi akrylových pryskyřic.

Tento materiál je mimořádně pohodlný a všestranný, má pevnost a trvanlivost podobnou přírodnímu kameni, ale umělý kámen má několik výhod, což z něj činí nepostradatelný dokončovací materiál.

V současné době se umělý kámen používá pro téměř všechny vnitřní a vnější výzdoby místností, jakož i pro výrobu širokého sortimentu příslušenství, což je samozřejmě ideální pro výrobu parapetů z umělého kamene.

Okenní parapety z umělého kamene jsou dnes jednou z nejběžnějších částí interiéru, zejména díky svým jedinečným vlastnostem pro spotřebitele.

Materiál je extrémně náladový a odolný vůči změnám teploty, což je důležité zejména pro agresivní zónu oken (kde je z ulice v kombinaci s teplem radiátoru).

Díky vysoké tepelné kapacitě akrylu jsou parapety teplé a příjemné na dotek, nedostatek pórů a pevnost materiálu, zajišťuje odolnost vůči pracím prostředkům, nečistotám z barev, poškrábání a nevýznamnosti nemění barvu na UV záření.

Možnost lepení bez viditelných švů dokonale zapadá do dalších detailů interiéru.

Plastové okenní parapety byly více než 20 let nejznámější a nejrozšířenější - to je jistě ekonomická a jednoduchá volba.

Ale zároveň není vždy schopen splnit moderní požadavky na parapety a vyjádřit individualitu interiéru.

Kromě toho, jak praxe ukazuje, plastové okenní parapety po 2-3 letech začínají slábnout, deformovat, stopy květináčů, škrábance, atd., Se objevují, v jednom slově, se stanou nepoužitelnými.

Výměna okenního parapetu vyžaduje značné úsilí (demontáž /montáž parapetu, demontáž /montáž svahů, obložení), čas (2-3 dny), a co je nejdůležitější, náklady, protože tyto práce často provádějí různé společnosti!

Proč si vybrat

 • elegantní parapety za rozumnou cenu;
 • Dlouhá životnost a provoz, záruka 10 let;
 • Výroba okenních parapetů jakékoli délky a šířky;
 • 100% restaurování, možnost opravy bez demontáže;
 • Parapety jakéhokoliv tvaru (rovné, zátokové, poloměrové);
 • Odolný vůči poškrábání, nárazům a jinému mechanickému namáhání;
 • Má neporézní strukturupohlcuje nic a nevydává;
 • Parapet z umělého kamene má širokou škálu barev;
 • Šetrné k životnímu prostředí (nepropustné pro plísňové nebo bakteriální formace);
 • Přijímá okolní teplotu (na rozdíl od mramoru nebo žuly);
 • Absence viditelných lepených švů zcela eliminuje riziko vzniku bakterií v kloubech.

Parapet z umělého kamene, který je jedním z nejviditelnějších dekorativních prvků, může ozdobit interiér každé místnosti.

Formy a materiály používané pro výrobu parapetů často používají designéři ke zvýšení nebo zdůraznění individuality interiéru kanceláře, bytu nebo jiné místnosti.

Na rozdíl od parapetů z jiných materiálů mohou být parapety z umělého kamene vyrobeny z libovolných velikostí a konfigurací, například: parapet, hladce se měnící na kuchyňskou desku s integrovaným dřezem z umělého kamene.

Takové parapety vypadají zcela přirozeně.

Díky moderním technologiím umělé kameny dokonale napodobují přírodní textury a svými vlastnostmi jsou mnohem lepší.

Připomeňme, že tento materiál je krmen 100% restaurováním!

Díky jedinečným vlastnostem materiálu je výroba okenních parapetů z umělého kamene možná nejen se standardními formami, ale také s nejsložitějšími individuálními šablonami, jako jsou:

 • Parapet vyrobený z umělého kamene nebo stolního stolu;
 • Parapety z akrylového kamene na lodžii a v bytě;
 • Radiusové parapety z umělého kamene jakékoliv složitosti a bez viditelných švů;
 • Parapety z umělého kamene jakékoliv barvy pro obytné a administrativní prostory a domy.

Umělý kámen je snadno zpracovatelný, což umožňuje vyrábět výrobky jakéhokoliv tvaru bez viditelných švů a nastavovat různé konstrukce hran, s nejlepším důrazem na detaily interiéru.

Vlastnosti instalace

Parapety z umělého kamene lze namontovat na téměř všechny stavební materiály, jako jsou pevné cihly, lehký beton, beton, cihla, omítka, dřevo, hliník nebo ocel.

Podklad, na kterém bude parapet instalován, by měl být čistý, pevný, suchý a bez mastnoty.

Okenní parapety položte na podklad z cementové malty s mezerou vzhledem ke spodní části rámu a základny 47-50 mm. Parapet je udržován vstupem pod rám okna (15-30 mm).

Vstup do bočních svahových drážek (30-50 mm) a lepení na silikon

. Minimální přesah prahu 20 mm. Z toho 30 mm. Tloušťka materiálu a 5 mm. technické schválení.

Šířka parapetu se vypočítá vzhledem k radiátoru, překrývající ho nejvýše ½ povrchu.

Věnujte pozornost!
DŮLEŽITÉ! Při připojování parapetu se sklonem by měla být zajištěna vzdálenost 5 mm. To zabrání zničení omítky s možným prodloužením parapetu.

Pokud je vyčnívající část parapetu větší než 200 mm, měla by být instalována další konzola.

Výhody

Ačkoliv umělý kámen pro parapety se stále nepoužívá tak často jako u desek, parapety z tohoto materiálu již získaly uznání.
Jaké jsou tedy výhody umělých parapetů?

Trvalý

Jednou z hlavních výhod parapetů z umělého kamene je jejich síla. Jsou pevné a odolné proti nárazům díky odolnosti umělého kamene vůči mechanickému poškození.

Teplý

Další významnou výhodou je nízká emise tepla. Parapety z umělého kamene udržují teplo, vytváří útulnou a pohodlnou atmosféru v domě.

Pure

Umělé kamenné povrchy nemají póry, jsou naprosto hladké. Díky tomu je snadné udržet parapety v dokonale čistém stavu: prach a nečistoty nejsou ucpané v prasklinách a mikropórech, jakékoli znečištění lze snadno odstranit běžnou vlhkou houbou.

Pokud jste zvyklí na zdobení vašeho domova s ​​pokojovými rostlinami a květinami, můžete bezpečně dát květináče a vázy, dokonce i na světlé okenní parapety z umělého kamene, bez obav z důsledků.

Užitečnéporadenství!
Skvrny z vody nebo rozlité půdy rychle zmizí pod vlhkým hadříkem.

Hygienic

Neporézní povrch je pro kuchyňské parapety ještě důležitější. Tuk, stopy zeleniny a ovoce, káva, čaj, víno může zkazit jakýkoliv parapet, ale ne ten, který je vyroben z umělého kamene: barviva nemohou proniknout dovnitř kamene, zůstat na povrchu a je snadné se jich zbavit.

Umělý kámen je navíc hygienický, mikroby a bakterie se na jeho povrchu neshromažďují a nevytváří se žádná forma.

Krásné

A teď mluvme o estetice. Rozmanitost odstínů, velikostí a intenzity inkluzí v barevných paletách umělého kamene ohromuje představivost.

I když dáváte přednost klasické bílé barvě, bílý okenní parapet z umělého kamene bude vypadat estetičtěji a slušněji než dřevo, plast nebo beton.

Unikátní

Zajímavým vnitřním řešením může být soubor parapetů a obkladových panelů z umělého kamene.

V závislosti na stylu interiéru mohou být parapety a nástěnné panely vyrobeny z kamene stejné barvy, přizpůsobeného tónům nebo kontrastním barvám. Existuje celá řada možností!

Můžete si vybrat svůj vlastní druh, který bude přesně odpovídat vašim představám o krásném.

Doporučuje se objednat parapet z umělého kamenného oknaspolečnosti, které se specializují na zpracování umělého kamene. Pouze v tomto případě získáte záruku na kvalitní výrobek.

Parapety z umělého kamene

Seznam moderních materiálů, které se používají pro vnitřní výzdobu místnosti, je obrovský a není snadné vybrat konkrétní variantu.

Při výrobě okenních otvorů odborníci doporučují věnovat pozornost parapetům z umělého kamene. Hygienické, estetické, odolné, jsou obzvláště oblíbené u architektů, návrhářů, vývojářů.

Podle odborníků v oblasti stavebnictví, pokud jde o praktičnost a možnosti vytvoření jedinečného interiéru, je umělý kámen nadřazen jiným možnostem povrchové úpravy.

Jeho všestrannost umožňuje použití materiálu pro dekoraci oken v bytech, domech, kancelářích, komerčních a veřejných prostorách v Moskvě.

Přednosti parapetů z umělého kamene

Parapet není považován za nejvýraznější interiérový detail.

Ale jeho forma, materiál, designové řešení okenního a okenního parapetu jako celku jsou schopny nastavit tón pro celý interiér místnosti, s důrazem na jeho výhodné stránky, což posiluje dojem z místnosti.

Každý člověk svým vlastním způsobem představuje ideální interiér domu, proto zhotovujeme parapety na zakázku, s dodávkou, instalací as přihlédnutím ke specifickým požadavkům klienta.

Vzhledem k různorodosti typů a forem umělého kamene, \ tVaše parapety od výrobce budou mít solidní vzhled a zanechají hostům nejpříjemnější dojem, protože tento oblíbený materiál má mnoho výhod:

 1. Umělý kámen je ve svých mechanických vlastnostech totožný s přírodním mramorem nebo žulou av některých ohledech (například stupeň environmentální bezpečnosti) je dokonce překračuje.
 2. Objednávka na výrobu parapetů, od 500 druhů, si místo odstínu „přirozené palety“ můžete vybrat odstín, který dokonale odpovídá designu místnosti.
 3. Parapety z umělého kamene se vyznačují mechanickou pevností, odolávají vysokým teplotám a působení slunečního záření.
 4. Na rozdíl od studeného a těžkého přírodního kamene je umělý analog lehčí a teplejší, neodstraní teplo z ruky při dotyku. Na rozdíl od plastového nebo okenního parapetu z přírodního kamene, tepelně odolný okenní parapet z umělého kamene rychle shromažďuje a udržuje teplo.
 5. Výroba okenních parapetů s novými technologiemi umožňuje vyrábět výrobky nejfantastickější formy bez jediného švu.
 6. Hustá struktura aglomerátu křemene nebo akrylu neabsorbuje vodu, neodpuzuje nečistoty, nevypadá na slunci. Parapet bude vždy vypadat stejně jako v den jeho instalace.
 7. Parapety z umělého kamene nemají žádná omezení, pokud jde o volbu tvaru, velikosti, tloušťky, profilu hrany, způsobu zpracování.
 8. Kamenná konstrukce je odolnější než dřevo, odolnějšíplast, téměř žádné opotřebení.
 9. Kamenné parapety se úspěšně používají v interiérech domů a bytů, nákupních, zábavních a kancelářských center - všude tam, kde je obzvláště důležitá atraktivita interiéru.

Typy a typy

V závislosti na tvaru jsou k dispozici klasické (obdélníkové) kamenné parapety, arkýřová okna a polokruhová okna, rohové parapety, svahy, složité kaskádové konstrukce, které přecházejí do stolního počítače.

Povrch umělého kamene může být hladký nebo matný, s imitací přírodního materiálu.

Výrobní možnosti okenních parapetů z umělého kamene jsou však omezeny pouze představou zákazníka a výrobce, neboť umožňují realizovat i ty konstrukční nápady, které nemají povahu.

Okenní parapet může doplňovat návrhové rozhodnutí okna, určující designový styl celého interiéru. Současně může špatná instalace nebo špatná výroba parapetu zničit jakoukoliv luxusní renovaci pokojů.

Výroba umělého kamene v továrně umožňuje leštění, štěpkování, stárnutí (způsob "starožitnosti") a další způsoby zpracování, které neodolávají přírodním materiálům.

Jaké jsou vlastnosti?

Před zakoupením parapetu z umělého kamene je třeba vzít v úvahu jeho následující vlastnosti: v zimě je jedna strana parapetu ohřívána baterií, druhá je chlazena oknem.

Kvůli tomuto rozdíluTeplota negramotná instalace parapetu může poškodit výrobek v jedné sezóně.Profesionálové mají několik technologických možností, které vám umožní instalovat parapet bez podobných následků.

Proto je důležité důvěřovat vaší objednávce odborníkům s prokázanou reputací.

Při montáži parapetu z umělého kamene se použijí příčné výztuhy, které jsou lepeny s odsazením 10-15 cm, spoje jsou utěsněny montážní pěnou.

Při této instalaci hrozí nebezpečí vady způsobené následnou expanzí pěny.Pokud instalujete parapet na betonový potěr, eliminuje to možnost takového manželství.

Úroveň potěru by měla být 14 mm pod povrchem parapetu.

Konzoly jsou upevněny na 1/3 šířky cementové konzoly pro další upevnění.Na bočních svazích oken by měly být vytvořeny drážky 30 cm hluboké

To je důležité!
Umělý kámen je poměrně trvanlivý materiál, ale údery ostrým předmětem mohou zanechat stopy.

Také odolává vysokým teplotám, ale stále je lepší umístit nádobí z kamen na stojan.

Pokud dojde k náhodnému poškození parapetu, odborníci mohou obnovit opláštění laku leštěním nebo jiným způsobem v závislosti na poškození.

Cena parapetů z umělého kamene v Moskvě bude záviset na typu pigmentu a počtu nátěrových hmot, které tvoří jeho složení.

V každém případě náklady na okenní parapet jdou na objednávkulevnější ceny podobných výrobků z přírodního kamene.

Kamenné parapety

Kamenné parapety se vejdou do interiéru, vyrobené téměř v jakémkoliv stylu. Stačí si vybrat barvu kamene a zvolit typ koncového profilu, který odpovídá celkovému stylu místnosti.

Pokud jsou potíže s volbou barvy, můžete si vzít jednu z univerzálních barev (například černou nebo bílou).

Z toho, co vyrábíme parapety:

 • z přírodního mramoru
 • z přírodní žuly
 • aglomerátu křemene (umělý kámen)
 • z akrylového kamene

Parapety z křemenného aglomerátu nebo mramoru jsou ideální pro instalaci do kanceláří a bytů. Na tento výrobek poskytujeme záruku 10 let a na výrobek samotný 2 roky.

Věnujte pozornost!
Doba výroby mramorového okenního parapetu z mramoru, žuly nebo umělého křemenného aglomerátu je od 3 do 10 dnů.

Takové parapety jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou velmi odolné.

Pro více informací volejte +7 (812) 406-15-85.

Výhody kamenných parapetů:

 • jejich šetrnost k životnímu prostředí, síla a trvanlivost (kamenný okenní parapet vydrží několik desetiletí a neztratí svůj původní vzhled);
 • parapety z přírodního kamene jsou odolné proti poškrábání (pokud se objeví škrábnutí,původní provedení parapetu lze provést leštěním);
 • Individuálnost interiéru může být dána pomocí okrajového obložení parapetu, který může být nejjednodušší a má klasické vzory.

Cena

Pro objednání parapetu z přírodního nebo umělého kamene je nutné stanovit následující parametry:

 • požadovaná tloušťka prahu;
 • metoda srážení hran;
 • tvar uší (mohou být zaoblené nebo pravoúhlé, nemusí být vůbec);
 • velikost stěny od stěny;
 • zvolit typ kamene (nejoblíbenější jsou parapety z mramoru, žuly a aglomerátu křemene).

Jak vybrat právo

Okenní parapety z přírodního kamene se nejlépe montují před dokončením samotné místnosti.

Namontujte parapety na lepidlo, které se zvolí při měření v závislosti na materiálu základny a typu kamene.

Je také důležité, pokud je podél stěny několik oken, zkontrolujte úroveň okenních rámů (to by měli provést odborníci) a rozhodnout, jak nejlépe nainstalovat parapet: pod rám nebo rám.

Pokud by okenní parapet měl pokrýt baterii, je nutné v ní provést řezy tak, aby teplý vzduch vytvořil mezi hlavní částí místnosti a oknem určitý polštář.

Naši mistři provedou veškerá nezbytná měření a nabídnou možnosti, jak dodatečně upevnit parapet.

Spotřebu rozšířit základnu nebo ji snížit, naši pracovníci provedou podrobný technický úkol, provedou všechny nezbytné výpočty a odborně provedou veškerou práci.

Je možné objednat od nás kamenný okenní parapet, který se promění v stůl. Pro takové parapety potřebují další nohy z kovu.

Jak vybrat správnou tloušťku

Okenní parapety ze žulového mramoru nebo jiného přírodního kamene musí mít tloušťku nejméně 20 mm.
Pokud je tloušťka desky z přírodního kamene menší, může parapet prasknout i během přepravy nebo instalace.
Parapety, jejichž tloušťka je 30 mm a více, vypadají monumentálně.
Kromě toho jsou silné, existuje více příležitostí pro dokončení zadek.

Pokud je rozpočet omezen, můžete si objednat parapet o tloušťce 30 mm a provést lepení na dalších 30 mm. V důsledku toho bude mít kamenný parapet stejný působivý vzhled.

Rovněž je třeba poznamenat, že při zahloubení je více než 150 mm od stěny nebo je-li pod ní umístěn výklenek chladiče, může dojít k poškození parapetu během provozu.

Naši specialisté jsou připraveni odpovědět na všechny vaše dotazy a orientovat se ve volbě tloušťky, barvy a struktury parapetu, jakož i nabídnout různé možnosti zkosení.

Materiály, z nichž jsou zhotoveny parapety

 • Přírodní mramor
 • Přírodní žula
 • Přírodní Onyx
 • Akrylový kámen
 • Aglomerát křemene
 • Slitina mramoru

Kamenné parapety

\ t

Při objednávání parapetu je důležité zvolit správnou povrchovou úpravu tak, aby nevyčnívala z vnitřního prostoru vašeho pokoje.

To je důležité!
Pokud je rozpočet omezen, můžete si objednat parapet o tloušťce 30 mm a provést lepení na dalších 30 mm.

Podle Vašeho výběru Vám nabízíme různé možnosti povrchové úpravy: zpracování figur, rytí, výčnělků různých tvarů, vyrobených pomocí mlýnů různých průměrů.

Cenová hladina (přibližné výpočty)

Ceny parapetů z umělého kamene

\ t

- od 4200 rublů. na metr s šířkou parapetu 0,35 m (v závislosti na sbírce a šířce parapetu)

- od 4200 RUR /m. P. - náklady na akrylovou parapet (litá žula)

Žula

Nesporné výhody kamenných parapetů

 1. Zaprvé je třeba vzít v úvahu fyzikálně-chemické vlastnosti, které činí tento materiál skutečně zvláštním, pevnost, odolnost vůči ultrafialovým paprskům, jakož i odolnost vůči teplotním vlivům, snadnost opravy - to jsou jen hlavní výhody, které mohou pokračovat. dlouhou dobu.
 2. Samostatně chci zdůraznit praktičnost ve srovnání s laminovanými protějšky nebo plastovými výrobky. A pokud porovnáme s dřevěnými konstrukcemi, jsou zde ještě další výhody (pokud vezmeme v úvahu vlastnosti péče).
 3. Třetí výhodou je, že téměř všichni majitelé si mohou dovolit takové zřízeníparapet. Cena se nevypočítává ve výši přibližně 4 200 rublů na lineární metr. Šířka je v tomto případě klasická - 0,35 metru. Nepochybně, koupit parapet znamená investovat do pohodlí a dlouhověkosti vašeho domova, protože vám bude sloužit více než tucet let. Je zajímavé, že první produkty se začaly objevovat na trhu asi před 30 lety. A musím říci, že do té doby člověku adekvátně slouží.
 4. Estetická složka je stejně důležitá. Můžete si vybrat přísné formuláře, například pro kancelářské budovy nebo dávat přednost kreativním možnostem. Všimněte si prosím, že dokonalost technologie umožňuje téměř 100% opakovatelnost vzoru. To znamená, že nemusíte vše bolestně vybírat „v tónu“ a ujistit se, že se řádky shodují a tvoří jedinou kompozici.

Kromě toho bude umělý kamenný parapet sloužit jako základ pro vytváření barových pultů a mnoha dalších zajímavých detailů interiéru.

Možnost montáže do křivočarých, nepravidelných, asymetrických a přerušovaných prostorů umožňuje uvést do praxe všechny fantazie designérů.

Naše společnost Vám nabízí parapety v Jekatěrinburgu za nejlepší ceny. A kvalita práce našich mistrů bude mluvit sama za sebe!

Z aglomerátu křemene

Okenní parapety Quartz jsou výborným řešením pro obytné a kancelářské prostory a skvělou alternativou dřeva a plastu.

Umělý kámenodolnější než dřevo, je lépe odolný vůči mechanickému namáhání než plast, a odolnější než litý akryl.

Leštěný povrch okenního parapetu z křemene doplňuje krásu záclon a říms a žaluzie jsou také s ním dobře kombinovány. Křemen nevyžaduje zvláštní péči, nebojí se vlhkosti, která je často u okna.

Topný akumulátor instalovaný pod křemenným aglomeračním parapetem nebude mít nepříznivý vliv na vzhled a životnost výrobku, který nelze zaručit, pokud jde o dřevo nebo plasty: dřevěný okenní parapet se může rozbít a plastové okno se může deformovat.

Váš křemenný parapet může být přísný nebo fantastický, s rovnými nebo zaoblenými rohy.

V každém případě však bude trvanlivý, estetický as jedinečným vzorem, který dokonale zapadne do vašeho interiéru.

Výrobní proces

Nejdůležitějším prvkem interiéru je okenní parapet. Proto krása okenního parapetu do značné míry určuje krásu celého pokoje.

Umělý kámen je jedním z nejkrásnějších materiálů pro zdobení pokojů. Kamenné parapety proto z estetického hlediska dělají mimořádně krásný pokoj.

Kromě toho je cena kamenných parapetů poměrně dostupná, což do jisté míry určilo popularitu tohoto typu dekoru.

Cena umělého kamene na m2

 • HI-MACS - od 13 600 RUB
 • STARON - od 17 900 RUB
 • CORIAN - od 12 900rub
 • MONTELLI - od 15 100 rub
 • TriStone - od 13 200 rub
 • hanex - od 13 900 rub

Výroba

Proces výroby parapetů z umělého kamene je velmi univerzální, což umožňuje použití kamenných parapetů i ve spojení s plastovými okny.

Tudíž základ z cihel, sádry nebo kovu je důkladně vyčištěn a potažen až patnáct milimetrovou vrstvou cementu, na který se následně přímo nalije umělý kámen.

Po vytvrdnutí roztoku je leštěno, aby se lesklo.Díky této technologii je cena umělých kamenných parapetů poměrně malá.Tyto okenní parapety zároveň vypadají neuvěřitelně působivě.

Instalace

Správná montáž kamenných parapetů po instalaci znamená pocit pevnosti.Proto se instalace kamenných parapetů provádí přímo pod okenním rámem nebo bočními svahy.

Proto akrylové kamenné parapety vypadají jako masivní kus přírodního kamene, což přispívá k přirozenosti interiéru.

Poměrně přijatelná cena parapetů z umělého kamene je důvodem, proč je tento typ dekoru stále populárnější mezi všemi dekoracemi.

Často se však parapet a deska stolu kombinují a překrývají umělým kamenem.Tato kompozice navíc vypadá nesmírně krásně, navíc taková kombinacerozšiřuje funkční prostor místnosti.

Umělé kamenné parapety jsou snadný způsob, jak vytvořit neobvyklý a úžasně krásný pokoj, a cena za kamenné parapety činí tuto metodu cenově dostupnou.