Jak vyměnit těsnění plastových oken vlastními rukama

Co je to pečeť?

Dobrý den, všichni! Mám kamaráda z dětství, s nímž jsem jel na dvoře. Stále komunikujeme.

Pracuje jako konzultant ve stavebním středisku a často vypráví vtipné příběhy o kupujících.

Jedním z horkých témat je nákup okenních těsnění. Obvykle se lidé, kteří za nimi přicházejí, zaměřují především na barvu.

Ačkoliv kvalita těsnění pro plastová okna se velmi liší, což je pro mého přítele záhadné.

Chcete-li vědět, doporučuji pečlivě přečíst následující příspěvek.

Výměna těsnění na plastových oknech je poměrně jednoduchá a každý majitel to může udělat.

Než však přejdete přímo k instalaci, musíte zvolit těsnění samotné a po instalaci je nutné jej pravidelně ošetřovat. Pokud to uděláte správně, nebude třeba váš kompaktor vyměňovat po dlouhou dobu.

Co je to pečeť?

Kompaktor je pružná pryžová trubka, která probíhá po celém obvodu profilu okna. Slouží k lepšímu nasazení křídla na profil, zabraňuje pronikání studeného vzduchu do místnosti.

Když je těsnění deformováno, vlastnosti tepelného stínění okna se snižují a na sklech se může objevit kondenzace.

Kompaktor může být tří typů: EPDM, TPE a VMQ. Tato označení se používají k mezinárodnímu označení materiálu těsnění. Jak pochopit, že potřeba vyměnit těsnění (guma) na oknech? Těsnění je třeba vyměnit alespoň jednou za 5-7 let.

Můžete zjistit, že je třeba je nahradit následujícími prvky:

  • Zjevné poškození.
  • V bytě se objevily návrhy.
  • Pouliční hluk je mnohem výraznější.
  • Kondenzace na oknech.
  • Spoje mezi oknem a otvorem okna začaly zamrznout.

Jak si vybrattěsnění?

Jak již bylo uvedeno, mohou být těsnění oken tří typů: EPDM, TPE a VMQ. Těsnění TPE je nestabilní vůči silným mrazům a VMQ je příliš drahé, takže nejčastěji používané těsnění je označeno jako EPDM.

Je odolný vůči vážným změnám teploty, zachovává si svou elasticitu po dlouhém používání a není ovlivněn většinou typů zásad a kyselin.

Aby se urychlil proces výměny okenního těsnění, mnozí si kupují výrobek s lepicí stranou.

Podle zásady své činnosti se takový zhutňovač podobá běžné lepicí pásky. Používá se pouze pro dodatečné utěsnění spoje mezi okenním otvorem a profilem a není vhodný pro utěsnění křídla.

Standardní těsnění se skládá pouze z pryže a ve formě zcela drážek (vybrání pro těsnění kolem obvodu profilu). Chcete-li si vybrat pečeť kvality, musíte dodržovat následující pravidla:

  1. Vyberte značku pro značku doporučovanou výrobci oken.
  2. Nakupujte výrobek ve velkých železářstvích, nikoli na trzích.
  3. Před nákupem zkontrolujte těsnost.
Věnujte pozornost!
Kvalitní zhutňovač by měl být měkký, ohýbán v libovolném úhlu a neztrácet svůj tvar.

Hlavní výměnné stupně:

  1. Demontáž starého těsnění Aby se odstranilo staré těsnění, stačí jej vzít do středu a vytáhnout. Nejčastěji pečeťje vložena do drážky bez lepidla, proto nebude snadné ji odstranit.
  2. Povrchová úprava. Zpracování profilu a drážky Celý profil a zejména drážka se promyje mýdlovou vodou a poté se otře alkoholem nebo jinou odmašťovací kapalinou. To je nezbytné pro úplné odstranění všech možných kontaminací.
  3. Lepení rohů. Pokud používáte zhutňovač s lepicím proužkem, tato položka je volitelná. V případě běžného zhutňovače je toto opatření nezbytné pro pevné připojení k profilu. V rozích profilu je použita konstrukce, PVA nebo silikonové lepidlo, zatímco vysychá, můžete provést přípravu samotného těsnění.
  4. Měření těsnění. Pokud použijete těsnění se značkami TPE a VMQ, musíte pro každou stranu vytvořit několik segmentů. Těsnění EPDM lze ohnout v rozích profilu bez obav, že ztratí své vlastnosti, takže budete potřebovat pouze jeden pruh.
  5. Montáž samotného těsnění. Potom se těsnění zasune do drážek. Můžete to udělat ručně, ale mnohem rychleji, pokud používáte speciální nástroje. Montáž těsnění do drážek V této fázi je dokončena výměna těsnění (gumy) v plastových oknech.

Jak se starat o zhutňovač?

Nesprávná údržba a provoz několikrát snižuje životnost těsnění a samotného okna. Abyste tomu zabránili, měli byste dodržovat následující doporučení:

  • Profil čistěte a pravidelně utěsňujte čistícím prostředkem, který není abrazivní.(bez tvrdých částic).
  • Zabraňte vniknutí alkoholu, nátěrových hmot, kyselin a zásad do těsnicího prostředku.
  • Pro sledování vlhkosti v místnosti a v blízkosti samotného okna, aby se zabránilo zamrznutí.
  • Těsnění pravidelně zpracovávejte s ochrannými prostředky (více informací naleznete v článku „Mazání plastového těsnění okna“).

Hlavní roli při zvukové a tepelné izolaci plastových oken mají těsnění, která probíhají po celém obvodu okna.

To je důležité!
Těsnící guma zajišťuje spolehlivou ochranu proti vnějším vlivům, ale při dlouhodobém používání se mohou její izolační vlastnosti snížit.

I při řádné péči může těsnicí guma vyschnout a prasknout, protože její životnost je obvykle 3-4 roky. Výměna těsnění vám umožní vyřešit problém zvukové a tepelné izolace.

Kdy je nutná výměna těsnění?

Majitelé plastových oken často zapomínají na preventivní údržbu okenních konstrukcí, což vede ke snížení jejich výkonnosti.

Výměna těsnění pomáhá řešit problémy, jako jsou:

Tvorba kondenzátu

Někdy je kondenzace na oknech spojena se špatně zavřeným oknem.

Těsnicí hmota se časem opotřebovává, klapka se nehodí těsně k oknu, v důsledku čehož je vnitřní teplota skla nižší, než by měla být, což způsobuje kondenzaci.omezené oblasti.

Zmrazování

Při silném mrazu mohou plastová okna zamrznout, na vnitřním povrchu PVC profilu se vytvoří mráz. Problém může být způsoben částečným nebo úplným opotřebením těsnicí gumy. Výměna těsnění vám umožní zbavit se zamrznutí okna.

Čištění

Návrh, procházející po místnosti, může být často způsoben tím, že okno není těsně uzavřeno, což je zase důsledkem zhoršení těsnění. Výměnou těsnící gumy se vrátíte do původních izolačních vlastností.

Kolik stojí nahrazení pečeti?

Jednoznačná odpověď na tuto otázku je obtížná. Faktem je, že náklady na náhradu jsou ovlivněny mnoha faktory. Konstrukce okna a jeho obvodu, typ těsnící gumy atd.

Zároveň můžeme s jistotou říci, že výměna plastových těsnění oken nezpůsobí vážné poškození vaší peněženky. Pokud jde o odborníky společnosti, snadno, jednoduše a levně vrátíte původní výkonové charakteristiky do svých oken.

Vlastní výměna těsnění - je to možné?

Vlastní výměna těsnění na plastovém okně je poměrně obtížná. Je nutné mít nejen speciální dovednosti, ale také pochopit typy těsnící gumy.

Skutečností je, že v současné době existuje na trhu mnoho druhů tuleňů, z nichž každá je určena pro určitý systém oken, a protoVolba gumy může být pro netrénovanou osobu problematická.

Přímá výměna pečeti je pro laika také velmi obtížný proces.

Pokud nemáte speciální znalosti a dovednosti, doporučujeme, abyste se obrátili na servisního pracovníka, který práci nejen rychle a efektivně vykonává, ale také poskytuje záruku.

Jinak riskujete poškození skleněné jednotky nebo plastového profilu a jejich oprava bude mnohem dražší. Můžete si objednat výrobu a montáž plastových oken jakéhokoliv provedení, stejně jako všechny druhy oprav.

Výměna těsnění, seřízení okna, opravy příslušenství, stejně jako mnoho dalších typů prací se provádí během jednoho dne. Specialista vám přijede v době, která je pro Vás vhodná a v nejkratším čase obnoví Vaše plastové okno.

Důvody pro nahrazení tuleňů

Technická pryž, ze které se zhotovují těsnící gumové pásky pro plastová okna, je určena pro 10 ročních cyklů. Ale ve skutečnosti slouží méně kvůli nesprávnému nastavení upínacího zařízení okenního rámu.

  • Přirozené stárnutí vlivem teplotních výkyvů a slunečního světla;
  • Není dobrá počáteční instalace;
  • Deformace v důsledku vypadnutí gumy ze speciální drážky;
  • Vysoce kvalitní zpracování rohů oken;
  • Kalení není vysoce kvalitní technická pryž.
Užitečnéporadenství!
Nejméně jednou ročně, obvykle po zimě, je nutné otřít technickou gumu speciálním roztokem.

Výměna těsnění na plastových oknech:

  1. Získání přesné značky pečeti, která odpovídá profilu konkrétního okna;
  2. Musíte praktikovat starou pečeť;
  3. Začněte vkládat těsnění musí být na straně okna, které je na záclonách;
  4. „Start“ je nejlépe nalepen na plast;
  5. Tepelně izolovaný materiál se vkládá bez roztahování, pouze malé napětí je dáno na rohu tak, aby guma během procesu otevírání a zavírání „žvýkala“;
  6. „Konec“ těsnění je pevně připevněn k „začátku“ a také přilepen.

Kdy by měl být vyměněn kaučuk?

Kdy je třeba vyměnit náhradní gumu?

Chcete-li zjistit stav těsnicí gumy okna, můžete zavolat specialistu nebo vyhodnotit jeho stav sami.

Za tímto účelem je prostě nutné vizuálně zkontrolovat těsnění po obvodu celého okna.

Pokud si všimnete, že v některých místech je suchý, je silně deformovaný a prasklý, pak to znamená, že vaše okno pravděpodobně potřebuje vyměnit těsnící gumu.

Aby se tyto vady těsnění oken dále vyhnuly a podstatně oddálily jeho výměnu, doporučuje sePři používání okna postupujte podle několika pravidel:

  • snažit se vyhnout těžké kontaminaci těsnící gumy;
  • pravidelně (nejlépe 2krát ročně) čistit a namazat;
  • Neotírejte těsnění oken kapalinou obsahující alkohol nebo aceton (nejčastěji se tato chyba vyskytuje při stírání skla okny s takovými tekutinami).

Čištění okenního těsnění

Míra kontaminace by měla být kontrolována jak na povrchu, tak uvnitř (mezi lístky). Vnitřní dutina okenního těsnění musí být také očištěna od nečistot a poté mazána. Postupujte podle těchto jednoduchých pravidel a vaše okna vydrží mnohem déle!

Proč je lepší pověřit výměnou okenního těsnění odborníky. Pokud nemáte zkušenosti s výměnou okenního těsnění a pro tento postup nejsou zapotřebí žádné speciální nástroje, důrazně doporučujeme, abyste to neudělali sami!

A právě proto:

Zaprvé , pro okno musíte být schopni vyzvednout podobný tmel, a pak ho také najít (což není tak snadné vzhledem k tomu, že na maloobchodní těsnící gumě pro okna se téměř nikdy neprodává) .

Za druhé,při odstraňování staré těsnící gumy a její výměně za novou je třeba okno rozebrat (odstranit klapky a odšroubovat některé části hardwaru).

Zatřetí , bez zvláštního nástroje, riskujete nejen ztrátu času a energie, ale také poškození okna.

Pohledytěsnění oken

Hlavní materiály, z nichž je těsnění okna vyrobeno:

  • Syntetický kaučuk (EPDM). Nejběžnější materiál pro těsnění. Jedná se o porézní gumu s vysokou elasticitou a mechanickou "pamětí". Udržuje teplotu klesá z -50 ° C na + 100 ° C.
    Termoplastický elastomer (TPE).
  • Silikonová pryž. Těsnění z tohoto materiálu jsou měkčí a mají nejdelší životnost. Pracovní teplota je od -60 ° C do + 150 ° C.
  • Vinyl polyurethan. Je to materiál s otevřenými póry. Vinyl-polyuretanová izolace velmi dobře chrání okenní bloky před prachem a špínou, ale netrvají dlouho.

Od životnosti těsnící gumy

Plastová okna jsou jediným mechanismem, jehož všechny detaily jsou důležité a nesou jejich funkční zatížení. Okenní těsnění plní funkci utěsnění křídla a chrání dům před hlukem, vlhkostí a studeným vzduchem. Příčinou foukání může být stará prasklá těsnicí guma.

Věnujte pozornost!
Bez ohledu na kvalitu okenního profilu a dokončeného okenního kování může špatné nebo špatné těsnění oken znemožnit veškeré úsilí o úpravu okna pro foukání.

Fotografie pořízená infračervenou kamerou ukazuje, že nejchladnější místa v okně jsou rohy křídel. V tomto případě se v záhybech pečeti objevily „kužely“, následky nataženétěsnící guma.

Zaprvé, vnější těsnění okna selže, protože je vystaveno vnějším atmosférickým vlivům. Existují však výjimky, například - opravy byly prováděny uvnitř.

Stavební prach, všechny druhy výparů nátěrových hmot, laků, rozpouštědel atd. Způsobují zaschnutí tmelu a ztrátu jeho pružnosti, což vede ke ztrátě vzduchotěsnosti okna.

Je však nutné změnit oba obrysy těsnění (na rámu a na listu). Pokud vyměníte pouze vnější obrys těsnění, upnutí vnitřku se značně uvolní.

Potřeba nahradit tuleň může být způsobena těmito faktory:

  • nekvalitní tovární instalace okenních těsnění;
  • neošetřené sedlo zhutňovače v bodech otáčení (v rozích);
  • stohovací válec, natahovací okno, někdy vede k tvorbě "hrbolů" v místech otáčení
  • okenní těsnění;
  • nedostatečná péče;
  • deformace závěsů oken;
  • je levný analog gumy (v tomto případě vzniknou problémy po 5 letech provozu).

Velké objemy prací, zpočátku nízká kvalita oken a opravy a dokončovací práce v místnosti - to vše vede k tomu, že někdy v době převodu bytu developerem je již nutné vyměnit okenní těsnění.

Zkušený mistr naší organizace ručně vymění plastový okenní tmel, aniž by protáhl gumu, když předtím přistálmíst, což vylučuje tvorbu „kuželů“ na těsnění okna.

Jak pochopit, že těsnění oken je nepoužitelné?

Vhodný tmel má bohatou barvu, je měkký a elastický. Vidíte-li, že se guma zmenšila, praskla nebo se v rozích objevily „hrboly“ - je čas vyměnit těsnění.

Moderní těsnění pro plastová okna vyrobená ze syntetické pryže EPDM je určena pro 9-11 let provozu. Toto číslo je však uvedeno s přihlédnutím ke správné instalaci z výrobního závodu, průměrnému zatížení a včasné údržbě.

To je důležité!
Pokud nejsou splněny podmínky, životnost může být zkrácena na 5 let.

Proto by měl být povrch okenního těsnění dvakrát ročně utřen vlhkým hadříkem a ošetřen silikonovým mazivem, které tvoří vysoce elastický film na elastomerech (APKT, EPDM) a má vodoodpudivé vlastnosti.

Při pravidelné údržbě může být výměna plastového těsnění okna zpožděna o 5-6 let. Kromě služby výměny těsnění si můžete objednat sadu bílých pevných PVC okenních sad, která obsahuje mazivo.

Mýty o pečetích

  1. Životnost. Informace o životnosti pryžového těsnění se pohybují od 1 do 25 let. Výrobce deklaroval 10 let provozu. Takový zlatý střed.
  2. Tlustší. Některé společnosti, které opravují okna, doporučují vyměnit plastový tmel za silnější;odfouknutí zmizí. Zesílený obrys těsnění pouze zhoršuje situaci, zvyšuje zátěž skupiny smyček a blokuje kování oken.
  3. Univerzální těsnění. Neexistuje univerzální těsnění pro plastová okna. Mezera pro utěsnění v oknech z PVC se pohybuje od 2 do 7 mm.
  4. Nezávislá výměna těsnění. Jako za jaké peníze, pět minut práce atd. Pro výměnu plastových okenních uzávěrů jsou potřebné: materiály, nářadí, dovednosti a volný čas.

Například pro odstranění křídla potřebujete speciální klíč a guma se prodává ve stopách od 300 do 500 metrů. Kromě toho se prodávající bude snažit prodat polské nebo ruské pečeť, jejíž kvalita, mírně řečeno, ponechává mnoho na přání.

Výměna těsnění na oknech

Rychlá a všudypřítomná distribuce plastových oken v naší zemi je poměrně vysvětlitelná. Poskytují vynikající tepelnou izolaci, velmi snadno se čistí, životnost je poměrně dlouhá. Po těžkých dřevěných rámech je mytí plastového okna potěšením.

V zimě jsou dveře velmi blízko rámu, nemusí se ohřívat. Tento zázrak moderního života však vyžaduje péči. Plastová okna není třeba prát, stejně jako všechna ostatní okna. Je nutné sledovat jak stav armatur, tak gumové těsnění.

Dobrá rada!
Aby se zabránilo vysychání a prasknutí těsnění (to znamená, že je odpovědné za těsnost okna), musí být očištěno od prachu a nečistot advakrát ročně namažte silikonovým mazivem. Pokud tak neučiníte, budete muset dříve nebo později vyměnit těsnění na oknech.

Oprava oken vlastními rukama je poměrně jednoduchá. Pro výměnu těsnění na oknech potřebujete pouze nejjednodušší nástroj, který je v každém bytě.

Materiály a nářadí

Materiály a nářadí

Budete potřebovat:

  • pryžové těsnění
  • nůžky
  • lepidlo

Kompaktor jsme zakoupili v závodě, kde se vyrábějí plastová okna. Lepidlo vyžaduje rychlé schnutí. Silikonové mazivo lze zakoupit v prodejnách náhradních dílů.

Technologie výměny tmelu

  1. Vypočítejte požadované množství těsnění. K tomu bereme v úvahu, že na okně jsou dva obrysy těsnění: vnější (na rámu) a vnitřní (na křídle).
  2. Měříme oba kontury a vypočítáme požadované množství. Získáváme požadovaný počet metrů těsnění.
  3. Dále samotná práce. Otevřete okno, odstraňte staré těsnění.
  4. Nečistoty a prach pečlivě otřete, vysušte.
  5. Vložte gumu do drážky pro těsnění a trochu ji zatlačte.
  6. Mějte na paměti, že těsnění musí být vloženo shora, od středu.
  7. Kompaktor vstupuje snadno, prakticky bez námahy. Obtíže mohou vzniknout v rozích - je třeba se opatrně otočit a v místě připevnění horního závěsu na křídlo.
  8. Těsnicí hmota není nutnáopatrně vložte.
  9. Když je celý kruh zcela zakryt, zhutňovač se odřízne nůžkami a spoje se slepí dohromady. Vložili jsme okamžité lepidlo.

Dokončena výměna těsnění. Dává to smysl v pozdním létě - začátkem podzimu, než budou okna zavřená na zimu. Na jaře budete muset namazat těsnění silikonovým mazivem, postup opakujte na podzim.

Mnoho lidí si myslí, že není nutné měnit pečeť, a pokud je to nutné, je to nutné pouze s velkou výměnou celého okna. To není. Pokud jde o nahrazení pečeti, je důležité pochopit, že to lze provést vlastníma rukama nebo pomocí průvodce.

Jak vyměnit gumovou pásku na plastové okno?

Povinnost velitele a jeho práce bude samozřejmě účtována. Protože ti, kteří chtějí ušetřit peníze, můžete tento jednoduchý postup udělat sami. Kdy tedy potřebujete vyměnit těsnění na plastové krabičce?

Obvykle se výměna provádí po opotřebení, což je průměrně dva roky plus mínus několika měsíců. Na okénku, špatně chráněné pečeť, jsou všechny druhy nepříjemných projevů.

Například, pokud silně prší, voda začne proudit ze spodní části rámu a pokud je mimo okno okno, těsnění také zamrzne. Je také nutné vyměnit mezivrstvu, když těsnění změní tvar, stane se nerovnoměrným, má poškození, to znamená, že je porušena jeho celistvost.

Značka chybného těsnění můžeslouží také jako špatná zvuková izolace, tah i při zavřeném rámu. Příčiny poškození těsnění: pokles teploty, silné mrazy, nesprávná péče o rám jako celek, příliš vysoká vlhkost.

Za účelem výměny zhutňovače budou potřeba pouze tři položky - jedná se o nový zhutňovač, který lze zakoupit na stavebním trhu nebo v železářstvích, lepidlech a nůžkách na gumu.

Stará pečeť by měla být oddělena od okna, a potom utěsněný prostor důkladně otřete hadříkem. Můžete se umýt teplou vodou a mýdlem, ale poté otřete do sucha tak, aby na povrchu nezůstala žádná kapka vody.

Stará těsnící šňůra je zcela odstraněna a na její místo je také zcela zasunuta nová šňůra. Šňůra sedí na speciálním lepidle, mělo by být provedeno rychle a opatrně, dokud lepidlo nebude suché.

Věnujte pozornost!
Kabel nelze řezat, jinak dojde ke ztrátě celého významu instalace nového těsnění. Je také nutné sledovat čistotu oken, špinavá okna opotřebovávat rychleji, tmel je rychle vymazán a zkreslený.

Jakým způsobem je výměna těsnění na plastových oknech sama o sobě?

Plastová okna jsou dnes velmi populární, a pokud instalujete kvalitní výrobky, pak vás po dlouhou dobu spolehlivě ochrání před chladem, větrem a nadměrným hlukem.

Ale také se stává, že vynikající plastová okna postupně ztrácejí vlastnosti, objeví se návrh a dalšínepříjemné věci. Pokud k tomu dojde, znamená to, že těsnění musí být vyměněno.

Kompaktor je speciální pryžový kord, který má buď tvarovaný nebo trubkovitý průřez. Tento výrobek má velkou odolnost vůči všem povětrnostním podmínkám. Toto těsnění neumožňuje pociťovat změnu teploty mimo okno, vlhkost nebo silný vítr. Ve skutečnosti jsou těsnění vyrobena z kaučuku, získaného umělými prostředky.

Těsnění však nejsou věčná, mohou sloužit desítkám let, nebo dokonce více, ale časem i ten nejlepší pečetník bude vyžadovat výměnu. Když hledáte nové těsnění, vyberte si produkt evropské výroby, protože čínské nebo turecké protějšky se neliší v trvanlivosti.

Postup výměny těsnění

Pro výměnu těsnění budete potřebovat:

  1. Nůžky na gumu
  2. \ t
  3. Lepidlo
  4. Nová pečeť

Nejprve musíte odstranit staré, opotřebované kabely ze slotů. Není to těžké, zpravidla se velmi snadno odstraňuje. Pak je třeba vzít měkký hadřík a jemně vyčistit profily od prachu, protože je zbytečné aplikovat lepidlo na špinavý povrch, to je první. A za druhé, čistší okna - čím déle bude těsnění sloužit.

Poté je třeba lepidlo přilepit rohy rámu a vložit do drážek nové těsnění.

To je důležité!
Pamatujte: těsnění je vloženo pouze jako masivní kus, nikoliv v dílech, to znamená, že je třeba zabalit celou šňůru

Těsnění nenatahujte a nemačkejte, mělo by ležet rovnoměrně.

Po upnutí struny do drážek odřízněte konec nůžkami a zajistěte ho lepidlem. To je celý postup pro výměnu plastového těsnění oken.

Jak prodloužit životnost těsnění

Při řádné péči vám plastová okna vydrží velmi dlouho. Co znamená tato řádná péče?

  • Nezapomeňte důkladně očistit a podle potřeby vyčistit okna - nečistoty poškozují jak celkovou konstrukci obecně, tak zejména těsnění.
  • Kování pravidelně mazat. Někdy je k oknům připojena i speciální sada pro péči o ně - nezapomeňte ji použít.
  • Z času na čas ošetřete těsnění silikonovými výrobky pro péči o pryž.
  • Upravte přizpůsobení rámu okna v závislosti na ročním období.

Nedovolte, aby na povrch plomby dopadaly mastné látky a nezředěné detergenty.

Jak nezávisle vrátit pružnost do zhutňovače

Ztráta pružnosti plastových oken těsnícím tmelem je typickou příčinou úniku a úniku verandy. Takové problémy s oknem vznikají zpravidla již ve druhém nebo třetím roce provozu (možná dříve), pokud nevyčistíte a nepromastíte těsnící gumu podle požadavků výrobce. Jak se starat o plastové okno více

Koncepty a katarální choroby nejsou ani zdaleka úplný seznamnepohodlí, které přináší „problémová okna“ s pečetí ve věku. Problém vyřešíte výměnou těsnění za novou.

Věnujte pozornost!
Stárnutí a ztráta pružnosti pryžo-pryžového těsnění, umístěného mezi rámem a plastovým okenním křídlem, vede k jeho znečištění, povrchovému a hlubokému poškození konstrukce. S ohledem na to se kaučuk stává pevnějším, někdy s poškozením povrchu.

Pokud máte plastová okna instalována poměrně nedávno (až 5 let provozu), máte možnost vrátit těsnicí vlastnosti na konturu a dát mu druhý mladík. K tomu budete potřebovat:

  1. Mýdlový roztok.
  2. Rag - 2 ks.
  3. Těsnicí mazivo (glycerin obsahující změkčovadlo, některé ženy v domácnosti používají krém na ruce).

Utěsněte tmel vlhkým hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě a poté otřete do sucha. Naneste malé množství maziva na suchý hadřík a otřete jej po celém povrchu těsnění.

Po těchto operacích zhutní zhutňovač a bude chránit před foukáním déle než jeden rok. Výše uvedené kosmetické úkony by se měly pravidelně opakovat, protože těsnění je znečištěné nebo nejméně 1-2krát ročně.

Nezávislá výměna plastových okenních těsnění

Když se pokusíte nahradit tuleň sami, budete s největší pravděpodobností mít nějaké vážné otázky:

  • Jaké gumové těsněnílepší použít?
  • Kde koupit novou pečeť?
  • Jak nainstalovat gumu na rám, okenní křídlo z PVC?

Aby bylo možné řádně provádět všechny operace, musíte nejprve najít tuleň, která je vhodná pro vaše okna. Instalace těsnicího profilu jiného typu nebo univerzálního může nejenže situaci napravit, ale také vést k poruše okenního kování.

Za druhé, musíte najít prodejce své pečeti. To také není nejjednodušší úkol.

S největší pravděpodobností si můžete snadno koupit na stavebním trhu gumové těsnění univerzálního typu, které nakonec nemusí vyhovovat vašim oknům. Je lepší odříznout kus rámu a křídla těsnění a přijít s nimi na prodejce.

Zatřetí namontujte těsnění. To na první pohled může jednoduchá obsluha prováděná rukama mistra způsobit laickým osobám potíže.

Je lepší namontovat těsnění na křídlo, když je křídlo odstraněno z kloubů rámu, pouze v tomto případě může být zaručena kontinuita kontury a správná instalace. Po dokončení operace by mělo být křídlo nasazeno nastavením upínací hustoty tak, aby nedošlo k přetížení armatur.