Udělejte z balkonu krásný a útulný s hliníkovým zasklením

Dobrý den, přátelé!

Zákazníci v kanceláři často nezačínají konverzaci s výrazem „Chci“, ale „radím, co je lepší“. Pochybnosti jsou normální, zejména pokud jsou spojeny s péčí o vlastní pohodlí a pohodlí vašeho domova.

Ne bez zaváhání a v otázce zasklení balkonů. Z nějakého důvodu se má za to, že hliníkový profil je dobrý pouze za přijatelnou cenu, což je však daleko od případu.

Mělo by být upřednostňováno z řady dalších důvodů, o nichž se bude diskutovat v dnešním článku. A jako oznámení bych chtěl přidat ještě jednu tezi, která se v praxi neustále potvrzuje: je třeba zvolit typ zasklení balkonu na základě řady kritérií. Proto je hliníkový profil někdy výhodný nejen z důvodu úspor nákladů.

Zasklení balkonu, můžete rozšířit obytný prostor, udělat další aktivní obývací prostor nebo jen příjemné místo k odpočinku. Hluk, prach - to vše brání zasklením balkonu, nebo lodžie, takže budete doma pohodlnější.

Podívejme se tedy, jaký je rozdíl mezi plastovými a hliníkovými balkony?

Plastový balkon, to znamená balkon vyrobený ze stejného materiálu jako plastová okna. Jedná se o profil, je velmi těžký a má vysokou zvukovou a tepelnou izolaci. Tato volba se nazývá teplé zasklení. Ale dát podobnou strukturu v Chruščově není vhodné, existuje riziko, že deska nebude odolávat takovému zatížení.

Je mnohem lepší glazovat lodžii s oknem z PVC profilu, izolovat ji a teplou lodžii, kde například můžete udělat něco jako skříňku, pracovní prostor. Konstrukce je umístěna na betonovém parapetu a montována jako běžné okno.

Pro typický balkon je vhodnější balkon z hliníkového zasklení, nebude teplý, jedná se o tzv. Studené zasklení, ale bude chránit před prachem a hlukem. Křídlo v hliníkovém profilu je posuvné, v PVC profilu - otevření.

Praktické tipy:

 • Vyberte si společnost s bohatými zkušenostmi s instalací balkonů, každá profesionální společnost má portfolio dokončených prací, sdělí vám výhody a nevýhody různých materiálů. Měření je zdarma, můžete volat měřiče z různých firem a porovnávat ceny.
 • Zasklení by mělo být vyráběno pouze v továrně, viz certifikáty.
 • Mějte na paměti, že pokud váš balkon je v posledním patře, budete muset udělat střechu, plášť zevnitř, to bude okamžitě výrazně zvýšit celkovou částku objednávky.
 • Hliník lze samozřejmě natírat v jakékoli barvě, samozřejmě, bude to stát více, ale bude to znamenat exkluzivní možnost.
 • Věnujte pozornost přítomnosti horní drenáže, je nutná, aby se nedostala dovnitř v dešti.
 • Balkon lze rozšířit, ale tento design bude mnohem dražší.
 • Stará stavba (například staré dřevěné zasklení) se obvykle demontuje za příplatek.

Zasklení balkonu v Chruščově

Můžete vybrat jednu z možností:

 1. hliníkové zasklení a vlečky (můžete si vybrat barvu vlečky, můžete si koupit, co chcete).
 2. Jednodílná hliníková konstrukce (bude o něco dražší než verze s vlečkou), ale parapet může být průhledný, zrcadlený, nebo si můžete vybrat libovolnou barvu sendvičového panelu. Konstrukce z masivního hliníku neznamená parapetní obložení.

Práce se obvykle provádí za den nebo dva, s velkou plochou pokovování pro tři. Zaprvé, parapet je vyříznut, je provedena výztuž, pak je instalována vlečka a zevnitř opláštěna. Hliníkové zasklení je namontováno nahoře.

Cenová hladina

Cena se liší v závislosti na rozsahu práce. V každém městě se ceny mírně liší, ale bereme přibližné ceny města s počtem obyvatel 300 000-500 000, kdesoutěž je velmi velká. Zvažte standardní třímetrový balkon.

To je důležité!
Zasklení balkonu bez střechy bude stát asi čtyřicet tisíc rublů (zasklení, parapet, opláštění vlečky, opláštění uvnitř), za příplatek budete pokryto překližkou, šindelem, plastem (dle Vašeho výběru) podlahou a stropem.

Balkon se střechou bude stát nejméně šedesát tisíc rublů. Hliník je levnější než plast, podobná PVC konstrukce bude stát více než sto tisíc rublů.

Hliníkové zasklení

Loggii můžete samo glazurovat. Uložení hliníkové konstrukce na stávající připravenou parapetu nebo betonovou desku nebude obtížné. Nedoporučuje se však pracovat společně s instalací parapetu bez základních dovedností.

Objednejte si výrobek od jedné ze společností, na každé straně ponechte 2-2,5 cm pro pěnění, objednejte si parapet. Instalace začíná montáží hliníkového rámu, pak se šroub otočí a přilepí se na rohy.

Parapet nastavíme podle úrovně, na něj položíme rám a upevníme ho k kotvě. Poté upevníme strukturu pěnou. Vložte rám do hliníkového rámu a nastavte západku pomocí šestihranu.

Stojí za zmínku, že cena profesionální instalace nepřesahuje 20% nákladů na výstavbu, ale obdržíte dobře namontovaný balkon.

Dobrá rada!
Hliníkové zasklení má výhody inevýhodami, hlavní nevýhodou je nepříjemnosti v péči, často musíte odstranit křídlo, aby se umyli. Ve vedeních se hromadí prach.

Nezpochybnitelnými výhodami jsou však krásný vzhled, hliníkové zasklení nepropustí vodu, není to příliš drahá a trvanlivá volba, aby se váš balkon stal místem odpočinku.

Silné a slabé stránky

Nyní je méně a méně možné setkat se s balkony, které nejsou uzavřeny ze strany ulice s okenními rámy. A to je pochopitelné - zasklení promění balkon z „venkovní skříně“ na útulný pokoj navíc.

Existují různé možnosti zasklení, ale pokud nechcete vytvořit z balkónu plnohodnotný teplý obývací pokoj a chcete ho jen dobře chránit před větrem, deštěm, sněhem, nečistotami a prachem, může být pro vás nejlepším řešením studené zasklení. balkon s hliníkovým profilem.

Stejně jako jakýkoli výrobek mají balkony vyrobené z hliníku své silné a slabé stránky. Takže první lze přičíst:

 • Nízké náklady.Pro srovnání: pro glazování balkonu hliníkovým profilem můžete téměř zdvojnásobit cenu než instalace plastových oken. A tento okamžik je velmi důležitý pro ty, kteří provádějí opravy, aniž by měli velký rozpočet.
 • Není třeba zahřívat balkon . Vzhledem k tomu, instalace hliníkových oken na balkoně je považován za zasklení za studena, není třeba utrácet peníze za kvalitní izolaci balkonu.
 • Snadná konstrukce.Hliníkrámy na balkóně váží velmi málo, takže v těch domech, kde nemůžete přetížit balkónovou desku (například staré a nouzové), mohou být tato okna bezpečně instalována bez obav, že balkon se zhroutí pod svou hmotností.
 • Snadná instalace.Hliníkový profil pro balkony je dobrý, protože je vhodný pro balkony jakékoliv konfigurace. V případě plastových skleněných jednotek je obvykle uzavřena pouze přední část, pak jsou na celé zábradlí balkonu položeny hliníkové rámy bez jakýchkoliv problémů.
 • Posuvné provedení.Obrovské plus hliníkových oken na balkón je, že jejich rámy mohou být buď konvenční naklápění a skluz. Takový systém pomáhá výrazně ušetřit prostor balkonu a je jednoduše nepostradatelný pro ty, kteří suší prádlo na balkóně a zároveň větrají místnost. Okno lze kdykoliv snadno otevřít a zavřít, aniž byste se dotkli dveří čerstvě umytého prádla. Ano, a mytí posuvných oken je mnohem pohodlnější než skládání. Kromě toho můžete nainstalovat mobilní síť proti komárům.
 • Schopnost malovat.Vzhledem k tomu, že hliníková okna se snadno nanášejí, můžete si je objednat v libovolném dostupném barevném schématu.
 • Ohnivzdorné.Zasklení balkonu hliníkem umožňuje nebát se ohně kvůli nedopalku cigarety, který přiletěl shora. Hliník je stále kov, když se dostane do styku s horkými předměty, neroztaví se, nekuří a nezapálí se. Přesto bychom neměli zapomínat na nejjednodušší protipožární opatření. Takže s širokým otevřenímširoce otevřená okna, posunutá na "komár" a množství hořlavých materiálů na balkóně, nebezpečí požáru z náhodného pahýlu bude velmi vysoké.
 • Zvuková izolace.Pokud glazujete balkón s hliníkovým profilem, úroveň hluku na ulici výrazně poklesne, a to nejen na balkóně, ale také v místnosti, ke které přiléhá. Ačkoliv plastová okna mají mnohem vyšší zvukovou izolaci, hliníková okna také snižují hluk na velmi pohodlnou úroveň.
 • Těsnost.Studené zasklení balkonů a lodžií spolehlivě chrání balkon a předměty na něm před prachem, nečistotami a nečistotami, které jsou foukané a spadající z horních pater, stejně jako z deště a sněhu. Hliníková okna se velmi těsně zavírají a netěsní při instalaci a montáži ve vysoké kvalitě.
 • Trvanlivost.Okna z hliníkového balkonu nevyžadují zvláštní péči, a pokud jsou používány opatrně a pečlivě, mohou trvat nejméně 80 let.
Věnujte pozornost!
Existuje pouze jeden nedostatek hliníkového zasklení- špatná izolace. V zimě bude balkon jen o pár stupňů teplejší než venku a při silných mrazech může dojít ke zmrazení oken oken.

I v tomto nedostatku však můžete najít pozitivní stránku: na podzim a na jaře můžete uchovávat ochranu na balkóně a v zimě použít balkon jako další chladničku.

Systém posuvného okna

Bývejme na posuvných oknech. Jedná se o velmi pohodlný systém, který nejen šetří volný prostor, ale také váží mnohem méně než tradiční otočná okna. Nejčastěji jsou posuvná okna instalována v kuchyních, na malých balkonech v apartmánech, "Chruščov" a na balkonech s demontáží.

Hliníkové posuvné systémy pro balkóny jsou tří typů:

 1. okna v komoře (paralelní posuv). Dveře, stejně jako dveře skříně, se pohybují do strany podél nezávislých paralelních vodítek. Hladká jízda je zajištěna speciálními válci pod klapkami. Hlavní nevýhodou těchto oken je neschopnost je otevřít do horního větrání;
 2. Okna Icarus (otočná nebo sklopná). Okno funguje na principu dveří sběrnice: mírně se pohybuje dopředu a krouží sousední rám okna. Taková okna jsou dobře kombinovaná se slepými dveřmi, zajišťují lepší těsnost a tepelnou ochranu než okna oddělení a jejich konstrukce zajišťuje režim větrání;
 3. Anglická okna (vertikálně posuvné). Taková okna jsou často nalezená v zahraničních filmech, ve scénách kde příliš nezávislé teenagery tajně vypadnou z domu. Spodní rám okna se zvedne, lehce za horním okrajem a uzamkne v této poloze.

Příprava balkonu pro zasklení

Navzdory skutečnosti, že hmotnost hliníkových oken je znatelně méně plastových analogů, je před jejich instalací s největší pravděpodobností nutné dodat dalšípráce. Je-li balkonová deska ve zcela „zabitém“ stavu, bude muset být uvedena do pořádku a posílena.

V případech, kdy je plánováno opláštění balkonu venku (obvykle s ocelovým plechem nebo obložením), je žádoucí provést tyto práce před instalací okenní jednotky. V opačném případě bude pro venkovní práci muset najmout průmyslové lezce. A to je dodatečná cena a riziko náhodného poškození balkónového skla.

Instalace hliníkových balkonů se provádí podle jednoho ze dvou režimů - bez nebo s demontáží. V prvním případě jsou okenní rámy umístěny na balkónovém oplocení nebo na nosném nosníku připevněném k tomuto plotu. Mechanicky je tento způsob zasklení nejspolehlivější a při správné konstrukční zkušenosti lze provádět nezávisle.

V druhém případě vypadá montáž hliníkových balkonů takto:

 1. na vnější straně balkonu je namontována vnější konstrukce konzol do délky 40 cm, které jsou připevněny k parapetu;
 2. podobné držáky jsou umístěny na horní části parapetu, které přitlačují prodlužovací konzoly a tvoří horní upevňovací pás;
 3. na konzolách zajišťují horní a dolní podpěrné tyče;
 4. celá konstrukce je uložena na vnějších šikmých nosných nosnících;
 5. mezera mezi balkonovými zábradlími a vnějšími okny je pokryta parapetem.

Je-li při demontáži balkonových oken nutné roztahovat střechu, je třeba tyto práce provést před zasklením.

Pokud se rozhodnete pro zasklení balkonuhliníkový profil

Nebo jen přemýšlejte, co je lepší, abyste glazurovali balkón (lodžii), pak je tento článek pro vás. V každém případě budeme uvažovat o velmi populárním typu zasklení, konkrétně zasklení „studeným hliníkem“.

Řeknu vám, jak se tento typ zasklení liší od zasklení jiným profilem, například plastem, než aby byl glazován hliníkovým profilem a co je špatné. Klíčové body pochopíme s takovým konceptem, jako je zasklení s hliníkovým profilem.

A já vám řeknu, co byste měli věnovat, když pracujete od instalatérů nebo když děláte všechno sami. Ale nejdřív chci poznamenat, že ne všechny nápady na balkón jsou s takovým zasklením kompatibilní!

Co potřebujete vědět před zasklením balkonu s hliníkovým profilem

Co jiného lze nalézt společné definice tohoto profilu pro zasklení:

 1. Kluzný hliník
 2. Studený hliník

Proč je to takzvané „zima“? Hlavním a hlavním důvodem takového jména je, že na balkóně (lodžii) po zasklení hliníkem je teplo, jak nebudete. Důvodem je samotný design profilu. Pro zasklení se používá hlavně posuvný profil.

Jedná se o několik listů ze dvou a vyšších (v závislosti na velikosti konstrukce), které se valí v různých směrech díky válcům, které jsou v nich instalovány podél vodítek. Vodítka jsou součástí konstrukce rámu. V každé chlopni je instalována pouze jedna.sklo, které vás také nezachrání před chladem. Pro úplnost řeknu, že je zde také „teplý hliník“, ale nebudeme ho zvažovat.

Například máte malý balkon s chabým parapetem. Zasklení balkonu s hliníkovým profilem bude na vaší straně správným rozhodnutím. Hliníkový profil je nejvhodnější pro zasklení, jako jsou balkony. Je lehký, což je v tomto případě velmi důležité.

Je možné provést vnější zasklení pro zvýšení využitelné plochy. A skutečnost, že do vašich rukou hraje také hliník.

Záhyby se rozcházejí v různých směrech, což je velmi výhodné v různých situacích. Také bude odstraněn problém detonace během zavírání.

Běžné žaluzie, pokud uvažujeme plastová okna, jsou velmi těžké. Když jsou zavřeny, dojde k výbuchu celé konstrukce, čím větší jsou klapky, tím větší detonace. V našem příkladu je balkon velmi malý a příliš odpálený. Můžete samozřejmě, ale opatrně.

Všechno musí být pečlivě vypočítáno. Připomínám vám, že toto je napsáno v článku o parapetech. Klouzání hliníkových profilů je pro svůj úkol jako ochrana před povětrnostními vlivy velmi dobré. Více od něj a není nutné. Pro ty, kteří se jen potřebují chránit před povětrnostními vlivy a vybavit další užitečnou plochuZasklení, pak vaše rozhodnutí použít pro tento hliníkový profil bude nejvíce, co jíte.

To je důležité!
Pokud je váš balkon ve tvaru „nesprávný“, pak to nevadí. Konstrukce hliníkového profilu umožňuje glazování různých typů konstrukcí. V případě potřeby si můžete udělat a hluchý sekce a obvyklé sklopné křídlo. Volba je velká. Bylo by to přání, jak se říká, a vy přijdete s jakýmkoliv designem.

Tyto struktury vypadají snadno a elegantně. Pojďme shrnout výhody zasklení hliníkových profilů:

 1. snadnost konstrukce versus plastový profil nebo dřevo
 2. univerzálnost (vhodná pro zasklení různých forem)
 3. zvýšení užitné plochy díky posuvným dveřím (ve srovnání s plastovým profilem je to velké plus)
 4. ne vysoké ceny ve srovnání s jinými typy zasklení (platí pouze pro zasklení za studena)

Z těchto nedostatků si všimneme, že na vašem balkóně (lodžii) nebude teplo (uvažujeme studené zasklení). Konstrukce neumožňuje. Není utěsněn, nemá žádné gumové těsnění mezi křídlem a rámem a používá se pouze jedno sklo.

V článku o jiném profilu okna jsem psal o takové nepříjemné nuance, jako je námraza spodního vodítka, v důsledku čehož může mobilita klapek velmi trpět. Ujistěte se, že nejsou vypouštěcí otvory ucpané, a tím nepřispívají ke stojaté vodě v rámu.

Když pracujete u montérů,všimněte si, jak se klapky pohybují podél vodítek:

 • při pohybu ventilů na spodní kolejnici by neměly být žádné deformace
 • křídlo by se mělo bez námahy snadno bruslit bez přilnutí
 • v uzavřené poloze by neměla být žádná nadměrná vůle (křídlo by mělo být pevně utaženo, dosaženo nastavením)
 • uzavírací a otevírací klapky by měly být snadné bez použití fyzické síly

V tomto bodě dokončím svůj příběh o hliníku. Všechny hlavní nuance, které můžete očekávat, pokud se rozhodnete pro glazování balkonu s hliníkovým profilem jsem zvažoval. Přečtěte si článek o péči o okna, to platí i pro hliník.

Nyní znáte výhody a nevýhody zasklívání za studena a toho, co se může vyskytnout při zasklení balkonu (lodžie) s hliníkovým profilem. Nespěchejte, přemýšlejte o všem pečlivě, nezaplaťte za profil, pokud nebudete izolovat balkon.

Zasklení balkonů s hliníkovým profilem

Požadavek na polevu balkonu s hliníkovým profilem vzniká, pokud není zapotřebí zvláštní izolace a dostatečně lehká konstrukce chránící před větrem a prachem. Přes svou zdánlivou jednoduchost má zasklení balkonů s hliníkovým profilem mnoho odlišností, které je třeba vzít v úvahu.

Dobrá rada!
Velikost hliníkové krabice - její šířka musí být v rozmezí 2,2 metru, jinak bude pohyb ventilů z důvodu prohnutí horního profilu rámu obtížný. Také horní profil pro vícešířka krabice je zkroucená, což může způsobit, že listy vypadnou.

Zasklení balkonů s hliníkovými profily je často vyžadováno pro třímetrové lodžie a balkony. Obvykle jsou na fasádě instalovány čtyři posuvné dveře, které jsou vyráběny buď v jednom nebo ve dvou rámech. Výsledkem je spojení dvou rámů uprostřed stojanu, které nemusí ochutnat každého zákazníka.

Naučili jsme se tyto problémy zvládat - a nabízíme našim klientům profesionální řešení.

Se systémem Windows Favorit je možné vyrábět a instalovat hliníkovou konstrukci v jednom rámu a šířce větší než 2,2 metru. Jak?

 1. Rámový profil je vyztužen dřevěným nosníkem.
 2. Propadový profil je dotažen kovovými deskami.
 3. Speciální konstrukce hledí dále posiluje a upevňuje profil.
Věnujte pozornost!
Pro zasklení balkonů s prodloužením a střechou se používají pouze dva rámy. V tomto případě není možné rozšířit a zajistit horní profil široké krabice. Kromě toho bude design obou rámů mnohem silnější a spolehlivější.

Plánování glazování balkonu s hliníkovým profilem?

V Moskvě je mnoho balkonů a lodžií z nejrůznějších konfigurací - rovných, zaoblených, lichoběžníkových, oválných, polyhedrových. Existuje mnoho možností - a proto jsou v systému hliníkových profilů Provedal k dispozici různé spojovací profily.

Pro balkony s pravým úhlem,jsou použity rohové spojky o úhlu 90 stupňů, pro kulatá loggie - arkýřová okna, pro kombinované zasklení - konektory ve tvaru písmene H.

Máte-li balkon nebo lodžii nepravidelného tvaru - můžete si být jisti, že zasklení nejsložitějších objektů je možné s profilovým systémem Provedal.

Kombinované zasklení

Spojení kluzných konstrukcí s výklopným a slepým zasklením pomocí speciálních spojek se nazývá kombinované zasklení. To je obzvláště důležité, pokud jde o "Chruščov" - balkony malých bytů mají úzké strany parapetu (70 cm) - a není možné instalovat posuvné konstrukce.

Proto se používá kombinovaná verze - posuvné zasklení se slepým nebo sklopným oknem. Podobný problém vzniká při zasklení půlkruhových balkonů. S výškou posuvných dveří větší než 1,8 metru se může na skle objevit trhlina, proto jsou kombinovány s neslyšícím zasklením.

S pomocí spojky ve tvaru písmene H je tedy posuvné zasklení transformováno na slepé. Jako konektory se také používají úhlové a spojovací profily s otočením od 90 do 180 stupňů.

Doporučení pro izolační zasklívací hliníkové prosklené balkony.

Pro glazování balkonu s hliníkovým profilem není nutné ho zcela zahřívat - stačí zavřít kovový parapet s vnějším stínítkem a vnitřek izolovat plechem z polystyrénové pěny nebo pěny. To pomůže chránit balkon před průvanem azvýšení jeho tepelně izolačních vlastností.