Síť proti komárům to udělejte sami na dřevěném okně

Síťka proti komárům na dřevěném okně

Do-it-yourself
Pozdrav! Když ruce člověka vyrostou ze správného místa, může s nimi něco vytvořit.

Můj přítel Vladimír koupil letní chatu v divočině.

Dům je krásný, dokonce ani oprava nebyla nutná.

Přišli s rodinou v domácnosti, ale první noc utrpěli kousnutím komárů. Na oknech nebyly žádné sítě, takže padlíci letěli dolů.

Vladimir rozhodl, že příští noc nebudou trpět a postaví si vlastní komáry.

A o tom, jak upevnit moskytiéru vlastními rukama na dřevěné okno, on se mnou sdílel. O tom a napsat článek.

Do-it-yourself síť proti komárům - levnější je pouze plátek na mouchy!

S nástupem teplých jarních dnů pro mnoho lidí je důležité chránit své domovy před létajícím hmyzem, zejména pokud jsou v rodině malé děti. Co bude znamenat bariéru proti komárům, mouchám a polibkům?

Samozřejmě, moskytiéra! Pokud vaše okna mají dřevěné rámy, nejjednodušší způsob je přibít síť k rámu s hřebíky, jako tomu bylo v téměř každém sovětském bytě.

Pokud jste šťastným majitelem plastových oken, můžete si objednat speciální rám nebo rolovací síť proti komárům, která se snadno vloží do okna a v případě potřeby stejně snadno odstraní. Bohužel, částka pro takové rámové mřížky často není povzbuzující ke koupi.

Jak ušetřit na takové nezbytné věci, jako je síť proti komárům, pokud máte plastová okna, ale není zde žádná možnost nebo touha rozložit několik tisíc rublů?

Snadným řešením tohoto problému je síť proti komárům se suchým zipem. Udělej to i ženám; je vhodné jej vyjmout, aby se umyl nebo vyčistil na zimu.

Materiály pro výrobu sítí proti komárům

Pro výrobu sítí proti komárům potřebujete samozřejmě síť samotnou. Prodává se v železářstvích. Kromě toho musíte koupit suchý zip nebo "lopuch" (to je také nazývá kontaktní páska), které jsou obvykle šité na oblečení nebo boty. Takový uzávěr se prodává v šicích obchodech a stojí asi 20-30 rublů za metr.

Dobrá rada!
Suchý ziplepidlo na okno s lepidlem pro stavební práce. Je lepší použít transparentní lepidlo odolné proti mrazu, např. „Titan“, které se používá pro lepení podlahových krytin, stropních obkladů, korku, mozaik atd. chcete odstranit suchý zip z rámu okna.

Výroba moskytiér

 1. Nejprve je třeba připravit místo pro páskovou lepicí pásku - umyjte okenní rámy z pouličního prachu a otřete do sucha, abyste lépe spojili povrchy. Páska musí být přilepena tak, aby síť nezasahovala do zavírání okna. Například, pokud máte posuvná plastová okna, pak nalepte pásku na vnější, přední stranu rámu (samozřejmě, z vaší strany, ne z ulice).
 2. Naneste tenkou lepicí stopu na každý rám a nalepte jednu stranu suchého zipu na stranu s háčky, jinak by se při umytí špinavé síťoviny přilepily háčky k sobě. Velcro nelze měřit předem a podle výsledků lepení ihned na místě odříznout. Nechte lepidlo zaschnout. V ideálním případě by měla sušit po dobu 24 hodin, ale ve skutečnosti je to „spojka“ během pouhých několika hodin a je již schopna držet mřížku.
 3. Nyní musíte změřit a snížit zakoupenou síť. K tomu, poté, co lepidlo schne, můžete ho lehce připevnit k lepenému suchému zipu a vytvořit potřebné značky.
 4. Připevněte druhou, načechranou stranu suchého zipu k okrajům řezané sítě podél obvodu. Může šítNa obou okrajích páskového uzávěru, který bude správnější, nebo šetří čas, s jedním švem uprostřed.
 5. Připevněte hotovou síťovinu k rámu okna, připojte obě pásky.Levné odnímatelné moskytiéry připravené!

Tato síť proti komárům stojí docela dost, ale je velmi snadná instalace a použití.Pokud se potřebujete podívat z okna, je snadné jej otevřít na vzdálenost, kterou potřebujete.Snadno a rychle se odstraní, aby se umyla, a s nástupem chladného počasí může být navinuta a odstraněna až do příštího jara.

Vzhledem k tomu, že mřížka zůstává měkká, je na rozdíl od rámových mřížek pro její skladování zapotřebí jen velmi málo místa.Tato moskytiéra se provádí během několika hodin a šetří peníze, čas, prostor a úsilí majitelů.

Síťka proti komárům na dřevěném okně

S příchodem teplých jarních dnů se aktivuje činnost komárů a různých druhů hmyzu.Teplé noci se těžko tráví bez otevřených oken.Proto je nutné okenní rámy co nejdříve chránit sítí proti komárům.K dnešnímu dni mnoho lidí již nahradilo stará okna novým laminátem.Nicméně, není mnoho obyvatel.

Většina lidí stále preferuje přírodní materiály - dřevěná okna.Chcete-li chránit dům před průnikem létajícího hmyzu a brouků, sklouznout z hroznů do světla, musíte nainstalovat ochranné pomůcky.Síťka proti komárům je k dispozici všem, kteří si to přejí na dřevěném okně.

Vynalézavost lidí umožňujevytvořte pro dům užitečné předměty z obvyklých a cenově dostupných materiálů. Aby bylo možné udělat síť proti komárům vlastníma rukama, musíte si zakoupit materiál. Nezapomeňte odstranit rozměry z rámu okna. Síťky proti komárům se prodávají v jakémkoliv obchodě s hardwarem, takže zjištění není obtížné.

Mělo by být zakoupeno z moskytiéry, protože je vyrobeno z odolnějších materiálů - polyesterových vláken odolných vůči povětrnostním podmínkám. Přicházejí v různých barvách: modrá, zelená a bílá. Pro estetický vzhled je nejlepší koupit neutrální barevnou mřížku.

Dále je třeba vytvořit speciální rám, na který bude moskytiéra namontována. V tomto případě bude mobilní, což vám umožní snadno se o něj postarat. Můžete vyrobit rám z nejneobvyklejších materiálů: profily, plastové kabelové kanály, dřevěné lamely, zasklívací lišty atd. Fantazie nemá žádné limity.

Je třeba poznamenat, že při odstraňování rozměrů pro vytvoření lišty by měly být odstraněny z vnějšího rámu okna. Pro ty, kteří nemají rádi objemné konstrukce, můžete zvážit alternativní - bezrámový design. Takový design znamená mříž komárů na muškách. K tomu je nutné koupit pásku na suchý zip ve dvou verzích: pro rám okna a pro sítě proti komárům.

Velcro pásku lze namontovat na smyčky připravené předem na okno, nebo na lepidlo, které lze podle potřeby snadno odstranit, například univerzální polymer. Velcro popruh druhou polovinu nebopřipojit síť proti komárům k šicímu stroji. Síťka proti komárům je upevněna suchým zipem. Ochrana proti komárům.

Sítě proti komárům na starých sovětských tesařských oknech

Síťky proti komárům jsou dnes nejčastěji instalovány na moderních plastových nebo hliníkových oknech a dveřích. Proto jsou majitelé bytů se starými dřevěnými okny často přesvědčeni, že pro ně je jedinou možností, jak ušetřit od hmyzu, přibít síť k rámu. To však není tento případ! Síťky proti komárům mohou být také instalovány na starých sovětských tesařských oknech. Chcete-li to provést, nejvhodnější typ rámu sítě.

Překvapivě, v mnoha apartmánech stará dřevěná okna jsou dokonale zachována a zcela vyhovují majitelům s jejich technickými vlastnostmi. Vyznačují se například kvalitní okna Stalinových časů a finská tesařská okna, která byla vyrobena v 70. a 80. letech. Ti, kteří takovou vzácnost oceňují, by měli být spokojeni se zprávou, že sovětské okno lze snadno vylepšit pomocí sítě proti komárům.

U starých dřevěných oken

Stejné sítě proti komárům jsou instalovány na starých dřevěných oknech sovětského typu, jako jsou okna s dvojitým zasklením. Jediný rozdíl spočívá v tom, že díky speciálnímu provedení starých oken není možné připevnit síť proti komárům ke klasickým plastovým spojovacím materiálům Z.

To je důležité!
Rámy sovětských oken jsou umístěny hluboko v okenním otvoru a jako by byly zapuštěny do okenních svahůspojovací materiál také není vhodný pro stará okna.

Jak instalovat moskytiéru na sovětském tesařském okně? Můžete použít mounts, které se nazývají "Flags". V této metodě je síť připojena k oknu na speciálních plastových háčcích nebo háčcích. Strukturu drží pevně. Tento způsob instalace je jednoduchý, ale lze jej použít k instalaci sítě proti komárům pouze na dvojitém okenním křídle.

Nejlepší způsob, jak se připojit ke starým oknům

Nejlepší způsob, jak instalovat moskytiéry na starých sovětských oknech, je namontovat na písty. Tato metoda umožňuje snadnou instalaci a vyjmutí sítě, která bude během provozu pevně držena. Na takovýchto držácích se síť nerozbije od větru a deště, jak to může být při montáži na plastové háčky, které nejsou příliš spolehlivé.

Plunžry jsou z nerezové oceli s kovovými kolíky, které mají nastavitelnou délku. Jejich konstrukce se skládá z víčka a pružiny. Plunžry jsou instalovány přímo na rámu moskytiéry. Tyto upevňovací prvky umožňují používat různé verze síťoviny, včetně vyztužené verze Antikoshka a materiálu s redukovanými buňkami Antipyl.

Síťky proti komárům na dřevěných oknech

Dřevěná okna jsou již dlouho instalována v domácnostech a jsou i nadále instalována. Navzdory obecné dominanci plastů, mnoho lidí stále preferuje dřevěná okna. Ale po vytvoření takového okna by nebylo žádoucí jen pro něobdivovat, ale také otevírat, vdechovat s potěšením čerstvý vzduch? Jak jinak! Ale v pouhém pomyšlení na bezesnou noc kvůli bzučícím komárům se stává nesvůj.

Toto je místo, kde bude moskytiéra na dřevěném okně vaší spásou. Udržování zavřených oken není možné. Atmosféra v místnosti bude nesnesitelná. Alternativní repelenty proti komárům - síť proti komárům nebo fumigátor? Většina z nich začne pochybovat, že má dřevěná okna ... Je možné na nich instalovat sítě proti komárům? No, ne ... Je lepší jít do obchodu a koupit nejlepší fumigátor.

Už jste někdy přemýšleli, že ne všichni lidé dobře snášejí látky obsažené v této věci? Kromě toho byla již prokázána skutečnost, že se při použití fumigátoru objevila alergie. A vůně, kterou vydává? Nemyslíme si, že se mu to bude líbit. Samozřejmě můžete vytáhnout gázu na okenním křídle, ale bude to pro vás dostačující? Otevřete okno, které stále nemůžete.

Komáři na dřevěném okně vypadají harmonicky, aniž by rušili jeho vzhled a nezasahovali do vaší recenze.

Výroba moskytiér pro okna

U moderních skleněných obalů existuje mnoho variant sítí proti komárům, které chrání před mouchy, komáry, různými druhy hmyzu a úlomky. Obvykle výrobci okenních rámů zahrnují sítě proti komárům v sadě dvojitého zasklení. Ale co když na chalupě nainstalovándobré staré dřevěné rámy? Řeknu vám, jak udělat moskytiéry pro okna velmi jednoduše a co je nejdůležitější - udělejte to sami.

Budeme potřebovat:

 • tyče, 2-3 cm tlusté (délka v závislosti na velikosti okna) - malý kus překližky list
 • trvanlivé síťoviny (zvláštní sítě proti komárům nebo husté tylu lze vybrat)
 • \ t
 • sešívačka na nábytek se svorkami ~ 8-12 mm
 • \ t
 • Lepidlo PVA
 • svorky
 • Jigsaw
 • tužka a pravítko.

Začínáme:

 1. Změřte okénko po obvodu.
 2. S pravítkem a tužkou změříme rozměry okna na sloupcích.
 3. S pomocí skládačky vyřízneme tyče na místech značek a pak konce přijatých tyčí rozřízneme pod úhlem 45 stupňů tak, že při spojení vytvoří pravý úhel.
 4. Namažte uzavírací plochu lepidlem PVA a svorkou se svorkami
 5. Když jsme čekali, až lepidlo zaschne, přistoupíme k posílení rámce budoucí sítě. Z překližky vyřezáváme trojúhelníky, úměrně úhlu smontovaného rámu. Díly z překližky se také lepí pomocí PVA do rohů rámu a navíc se střílí pomocí sešívačky na nábytek.
 6. Přistoupíme k přípravě hlavního prvku - sítě proti komárům, kterou lze zakoupit v jakémkoliv obchodě s železářským zbožím: na každé straně o rozměru dřevěného rámu se na každé straně odřízne mřížka s přesahem 2-3 centimetrů.
 7. Když je lepidlo zcela suché, ze strany protilehlé k překližkovým dílům, začneme s montáží sešívačky na nábytek.síť proti komárům. Snažte se udržet síť vždy napnutou. Ale i když to nebylo možné opravit správně, nebojte se, protože problém lze vyřešit napnutím mřížky z opačné strany. Pro upevnění mřížky namísto sešívačky můžete použít administrativní tlačítka.
 8. Po dokončení opatrně odřízněte přebytečné okové hrany nůžkami.

Dokonalá ochrana proti mouchám a komárům vlastníma rukama

V tomto přehledu vám povím, jak udělat moskytiéru na dřevěném okně, tento proces je jednoduchý a nevyžaduje velké náklady, ale můžete se zbavit nepříjemného hmyzu, který je zvláště početný v letních domech a mimo město. Budeme analyzovat tři možnosti práce, z nichž každá má své klady a zápory, musíte si vybrat řešení, které je vhodnější pro vaši situaci a nezpůsobí potíže při realizaci.

Popis pracovního postupu

Pokud se tedy rozhodnete chránit okna před komáry a jiným hmyzem, tato část vám řekne, jak pracovat. Seznamte se s každým a teprve pak rozhodněte o možnosti, kterou budete dělat.

Varianta 1 - komár velcro

Jedná se o nejjednodušší a nejvhodnější způsob práce, který nevyžaduje zvláštní stavební nástroj. Budeme rozumět tomu, co potřebujeme k práci:

1. Síť proti komárům . Lze jej zakoupit v domácnostech a budovat supermarkety. Musíte provést měření a určit, kolikmateriálu.

Obvykle je šířka pásu 1,5 - 1,6 m, ale tento ukazatel se může lišit, protože existuje mnoho výrobců a každý z nich má své vlastní normy, cena za metr čtvereční je v průměru 80-100 rublů.

2. Kontaktní páska.Lidé to nazývají „lepící páskou“, nejčastěji se používá v oblečení, ale je také vynikající pro naše účely, skládá se ze dvou částí, které jsou upevněny na okně a mřížce. Náklady na běžící metr dnes je 14-15 rublů.

3. Složení lepidla.Nyní existuje spousta možností prodeje, které se nazývají tekuté nehty a umožňují vzájemně bezpečně spojovat různé materiály.

Kompozice dokonale upevňuje pásku a na nerovném povrchu, což je důležité zejména v případě, že je nutné umístit mřížku na stará dřevěná okna. Náklady na balení od 100 rublů a více

4. Jehla a nit.Je mnohem jednodušší ušít kontaktní pásku do mřížky se šicím strojem, ale pokud ji nemáte, nebo když je práce prováděna mimo město a jdete domů daleko, můžete to udělat s jehlou a nití.

Krása zde není důležitá, hlavní věcí je bezpečné upevnění suchého zipu tak, aby mezi ním a mřížkou nebyly žádné mezery, kterými by mohl proniknout hmyz. Kontaktní páska umožňuje rychlé připojení a odstranění moskytiéry

Věnujte pozornost!
Při výběru sítě proti komárům dávejte přednost výrobkům známých značek, nemusíte pronásledovat levné a nakupovat levné čínské výrobky. Radost ze spasení budekrátkodobé - takové možnosti začnou praskat a rozpadat se po jedné sezoně užívání, věřte mým zkušenostem, často jsem viděl, co se promění v nízkou kvalitu sítě.

Nyní se zabýváme pracovním tokem, technologie je velmi jednoduchá:

 • Za prvé, musíte provést pečlivá měření, abyste určili velikost budoucí struktury. Páska může být umístěna jak těsně podél otvoru, tak i s malým zářezem, pokud to umožňuje šířka rámu. Přesné dělení mřížky je snadné, protože na ní jsou buňky a můžete se s nimi pohybovat tak, aby se nepokračovaly.
 • Rám by měl být očištěn od nečistot, pokud je lak poškozen, ujistěte se, že je nátěr chráníte před vlhkostí, které se nevyhnutelně hromadí pod sítí a kazí dřevo.
 • Rovněž je nutné povrch ihned před nanesením lepidla odmastit, a to pomocí rozpouštědla nebo benzínu.
 • Část pásky, na kterou je netkaná textilie připevněna, je přišita k mřížce, část s háčky je nutně připevněna k rámu. Pokud uděláte opak, pak když odstraníte síťovinu, páska z rámečku jednoduše odejde, pokud ne okamžitě, pak v průběhu času. Šití šicího stroje trvá několik minut, ale musíte strávit mnohem více času ručně.
 • Upevnění druhé části pásky začíná nanesením adhezivní kompozice po obvodu. Nebuďte příliš horliví, protože pokud bude složení hodně, vyjde ze všech stran.
 • Dále musíte část stisknoutpáska s háčky k rámu tak, že je bezpečně přilepena k povrchu. Všechny vlastnosti použití kompozice lepidla vyzvou k pokynům na obalu, přečtěte si je před použitím.
 • Když je lepidlo zcela suché, můžete předem připravený prvek nalepit.

Věnujte pozornost!

Pokud nemáte šicí stroj, můžete se obrátit na specializovanou dílnu, rychle vám zašlou stuhu a tato služba je levná.

Práce je dokončena, clona je spolehlivě chráněna před komáry, takové konstrukce komárů jsou velmi jednoduché na realizaci, ale poskytují vynikající ochranu.

Varianta 2 - mřížka orámovaná vlastníma rukama

Potřebujete-li trvanlivější variantu, musíte vytvořit rám a v něm upevnit mřížku. Bude to vypadat jako tovární výrobek, jen to bude stát mnohem levnější. Uvědomíme si, jak udělat moskytiéru na dřevěném okně vlastníma rukama.

Pro práci potřebujeme:

 1. Síťka proti hmyzu ve správném množství;
 2. Kabelový kanál má velikost 15x10 mm, prodává se v prodejnách elektrikářů a maloobchodních prodejnách a stojí 30-35 rublů za kus o délce 2 metry;
 3. K upevnění rámu a jeho vyztužení potřebujeme ploché rohy, které se nejčastěji používají pro montáž rámů. Pro jeden design potřebujeme 4 kusy;
 4. Spojíme prvky pomocí hliníkových nýtů, jejich počet by se měl rovnat počtu otvorů v rozích.

Nedělejte abez sady nástrojů potřebujeme následující nástroje:

 • Šroubovák pro vrtání otvorů v kabelovém kanálu a vrtání požadovaného průměru (nejčastěji 4 mm);
 • Pila na kov, může být použita pro velmi přesné a účinné řezání plastů;
 • Zaklepochnik pro upevnění konstrukcí, zařízení pro prodej hodně, máme dost nejlevnější možnost pro 200-300 rublů.

Nyní se podívejme, jak sestavit naši strukturu:

 1. Především je nutné provést měření vnitřního obvodu rámu, který uděláme. Poté je nutné označit kabelový kanál pomocí páskového měřítka, na prvky nalepit štítky tužkou;
 2. Chcete-li porazit všechny kusy přesně v úhlu 45 stupňů, doporučuji vám použít takové zařízení jako poloprostor. Pokud tomu tak není, můžete umístit úhly na list papíru a umístit je pod prvek, orientovat se při řezání. Řezání se provádí velmi opatrně, aby nedošlo k poškození konců;
 3. Hotové kusy se skládají na rovném povrchu v rámu, po kterém se do rohů vkládají kovové rohy. Přímo skrz otvory v nich můžete vyvrtat plastové prvky, takže body uchycení se dokonale shodují. Z vnějšku lze otvory v kabelovém kanálu vyčistit, aby se odstranily vyčnívající hrany plastu;
 4. Dále je konstrukce otočena vzhůru nohama a utěsněna nýty. Je to všechno velmi jednoduché: na pistoli je třeba nainstalovat trysku požadovaného průměru,vložte do ní nýt, vložte jej do otvoru v rámu a místo uchopení držte stiskem rukojeti, vše je velmi snadné a velmi rychlé. Sestavení konstrukce vám zabere několik minut;
 5. Mřížka je upevněna pomocí krytu kabelového kanálu, první je vyrobena z jedné z dlouhých stran, nejdůležitější v této fázi je rovnoměrné uspořádání sítě. Dále, jedna z krátkých stran je fixována stejným způsobem, hlavní je zde zabránit deformacím.

Aby víčka udržovala mřížku spolehlivěji, radím vám, abyste kloub spojili s tekutými hřebíky, než je zaklapnete.

Dobrá rada!
Pokud jde o utahování protilehlých stran, je lepší zapojit asistenta do práce, protože když je kryt zaklapnut, je nutné zajistit, aby mřížka byla vodorovná a lehce natažená. Ovládání těchto aspektů a zamykání západky je zároveň velmi problematické.

Je-li velikost rámu velká, pak má smysl ji zesílit můstkem uprostřed, pro tento účel se používají rohy ve tvaru písmene T, které jsou umístěny na správném místě a jsou upevněny stejným způsobem jako rohy.

Pojďme zjistit, jak upevnit rám k oknu, ale nejjednodušší je použít hotové konzoly ve tvaru písmene Z, které se používají při instalaci moskytiér z výroby. Upevnění může být plastové nebo kovové, první varianta je levnější a druhá spolehlivější.

Než připojíte držáky, musíte rámeček připevnit k oknu a označit, abyste určili přesnou polohu prvků. Držáky jsou sešroubovány samořeznými šrouby 3x20 mm, které lze snadno našroubovat do dřevěného rámu. Poté může být vložena mřížka.

Varianta 3 - hotové rámy

Pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni s některou z výše uvedených možností, nejlepším řešením bude hotový design, který si můžete objednat u výrobce podobných výrobků.

Tento proces je mnohem jednodušší vzhledem k tomu, že získáte spolehlivou síť proti komárům o správné velikosti, ale přesto vám doporučuji, abyste si instalaci provedli sami, protože za jeden prvek můžete zaplatit 500 rublů a práce může dělat téměř každý. člověče, to je dobrá příležitost zachránit.

Pracovní postup v tomto případě sestává z následujících operací:

 • První měření se provádějí tak, abyste mohli určit velikost potřebných výrobků. Práce by měla být prováděna opatrně, pokud uděláte chybu, budete muset objednat další mřížku, a to je velký výdaj;
 • Při objednávání je nutné brát v úvahu šířku rámu, takže je lepší dát hotovou velikost na vnější část, aby nedošlo k záměně. Metr čtverečních hotových komárů stojí od 900 rublů a více, to vše závisí na kvalitě materiálů a komponentů;
 • Když je hotová verze ve vašich rukou, stačí provést instalaci, výše jsme zjistili, jak instalovat strukturu: rám je umístěn do okna, značky jsou vyrobeny a podržáky jsou přišroubovány, vše je velmi rychlé a velmi jednoduché. Můžete umístit mřížku na celé křídlo, a na okno, tato možnost je vhodná pro kuchyně;
 • Po upevnění držáků se rám jednoduše zasune do strany a zasune do požadované polohy. Vše je velmi snadné a zároveň spolehlivé.

Pokud máte domácího mazlíčka, pak budete možná potřebovat mřížku proti okům na dřevěných oknech - můžete si vytvořit takový design s vlastními rukama, který bude někdy levnější, než když si koupíte nový, takže o technologiích výroby budu mluvit několika slovy.

Abychom mohli pracovat, potřebujeme síť pro klece s velikostí článku asi 3 cm, je nejlepší zvolit galvanizovaný materiál, protože se nebojí vlhkosti. Potřebujeme také šrouby se širokými čepicemi o délce 10-12 mm, se kterými upevníme konstrukci.
Věnujte pozornost!

To je důležité!
Tato volba je vhodná pouze pro konstrukce s rámy, pro verzi velcro je nepřijatelná.

Co se týče nástroje, je nutný šroubovák s tryskou příslušné konfigurace a nůžkami pro kovové nebo boční řezačky, aby se z mřížky vyřízl kus požadované velikosti.

Mřížka je řez na velikost našeho rámu, nemusíte odstranit síť proti komárům, bude umístěn mimo a poskytne ochranu před hmyzem, zatímco kovová část bude zevnitř. Je důležité, aby se shodoval s rámem, jinak nebude možné jej bezpečně upevnit.

Nyní pochopíme, jak opravit mřížku, proto je přesně připojena k rámu anašroubované z vnitřku buněk v jejich rozích. Nejdříve je třeba upevnit jednu stranu a pak opak, je důležité ji lehce dotáhnout tak, aby se neohýbala. Po tomto, ostatní dvě strany jsou stanoveny stejným způsobem, máme konstrukci, která nenechá žádné domácí zvířata vstoupit.

Takto sestavená konstrukce je instalována na svém místě, není zapotřebí žádná další výztuž, vše je tak bezpečné. To nedává smysl posilovat spojovací prvky s kovovými držáky, kočka je nepravděpodobné, že beran síť.

Můžete zajistit dobrou spolehlivou ochranu proti hmyzu na jakémkoli okně, dokonce i nejstarším, vyberte jednu z výše uvedených možností a realizujte ji, vše je jednoduché, zejména proto, že komponenty jsou komerčně dostupné a stojí málo.

Výroba, příslušenství

S nástupem jarních dnů, spolu s teplem, přicházejí komáři a další hmyz, kteří se stále snaží dostat do obydlí a kousnout obyvatele. Většina problémů s krvežíznivým hmyzem se řeší instalací moskytiér na oknech.

Mřížky na oknech byly vyrobeny našimi dědečky z gázy, kovového nebo polymerového pletiva, přibíjejícími ho do rámu tenkých tyčinek nebo lamel. Ale se začátkem éry plastových oken byla na dopravní pás umístěna výroba sítí, která nabídla kupujícímu síť jako dárek nebo jako doplňkové příslušenství k novým plastovým oknům.

Věnujte pozornost!
Kupci bytů trpí nedostatkem sítí.Nové budovy, vývojáři "elitních" výškových budov si ani nepamatují takové drobnosti jako síť proti komárům. Byty jsou zpravidla pronajímány bez povrchové úpravy a na oknech jsou nejen sítě, ale i parapety a dokonce i pera.

Z této situace bude vycházet výroba moskytiér. Síťky proti komárům lze zároveň instalovat na plastová i dřevěná okna. Mřížky mohou být vyrobeny na zakázku v nejbližší společnosti pro instalaci plastových oken, můžete využít služeb soukromých řemeslníků, ale pokud máte nějaký volný čas a touhu pracovat s vlastními rukama, můžete snadno udělat síť proti komárům vlastníma rukama, ušetřit alespoň polovinu. rozpočtu na náklady komárů.

Nástroje

Pro výrobu a instalaci komárů budete potřebovat nejběžnější nástroj, který má téměř každý domácí řemeslník:

 1. Pila na pilu nebo pražce
 2. Kancelářský nebo stavební nůž
 3. \ t
 4. Ruleta
 5. Tužka nebo značkovač
 6. Soubor
 7. Šroubovák nebo stěrka s drážkou
 8. Akumulátorový šroubovák nebo křížový šroubovák.

Materiály

Abychom mohli udělat síť proti komárům vlastníma rukama, budeme potřebovat následující komponenty:

 • Hliníkový profil (4-5 metrů)
 • Plastový roh pro spojení profilu (4 kusy)
 • Šňůra pro sítě proti komárům (4-5 metrů)
 • Tkanina pro sítě proti komárům (v závislosti na otevření okna, průměrně 1,5 x 0,7 m)
 • Pera prokomáři (2 kusy)
 • Konzoly ve tvaru písmene Z pro upevnění mřížky (spodní - 2 kusy, horní - 2 kusy)
 • Samořezné šrouby (8 kusů)

Všechny komponenty lze zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo na stavebních trzích.

Sbíráme sítě proti komárům

Nejprve musíme změřit otvor okna, který chceme zavřít mřížkou. Doporučuje se přidat k přijatým velikostem šířku hliníkového profilu vynásobenou 2, tzn. ukazuje se: šířka otvoru + 2 * šířka profilu = šířka rámu moskytiéry; výška otevření + 2 * šířka profilu = výška rámu.

Podle získaných rozměrů označte hliníkový profil a odřízněte jej. Hrany musí být ošetřeny pro otřepy se souborem. Poté, co jste označili a nařezali profil, měli byste mít 4 kusy, které je třeba upevnit plastovými rohy pro sítě proti komárům.

Roh je vložen do profilu a jemně poklepán kladivem, dokud roh zcela nevstoupí do profilu. Poté, co jsou všechny rohy a části profilu spojeny, máme rám, do kterého musíme vložit plátno a zatlačit ho gumovým šňůrkou. Roztáhněte plátno, pak začněte připevňovat šňůru z jednoho z rohů, začněte šňůrkou ručně do drážky na hliníkovém profilu.

Mezi šňůru a stínítko sítě proti komárům vkládáme rukojeti, které přitlačujeme šňůrou dolů. Připevníme šňůru po obvodu rámu a odřízneme přebytečné zbytky, pevně dosedáme na hrany. Pokud jste s prací spokojeniPři práci se mřížka nemrazí a nepropadne, je možné provést konečné sešití pryžové šňůry.

Profesionální pracovníci používají k tomuto účelu speciální válec pro utěsnění sítí proti komárům, ale můžeme dělat s jakýmkoliv plochým a úzkým předmětem. Ideální pro tento účel je malá špachtle nebo plochý šroubovák. Pomocí špachtle nebo šroubováku zatlačte na šňůru tak, aby konečně zapadla do profilu.

Dobrá rada!
Nepřehánějte to, pokud přetáhnete síť, pak ve středu náš rám může být ohnutý dovnitř od silného napětí síťového plátna.

U velkých sítí proti komárům se doporučuje použít dodatečný profil podkladu, který dodává rámové konstrukci dodatečnou pevnost a neumožňuje, aby svislý profil pod vlivem napnutého pásu propadl. U malých velikostí ok lze tento profil zanedbat.

Připevněte šňůru po obvodu. Poté musíme přebytečnou látku snížit nožem. Nůž by měl být ostrý, je lepší instalovat nový nůž do nože. Nůž provádíme podél šňůry po obvodu rámu a odstraňujeme přebytečný síťový materiál.

Instalace sítě proti komárům na okno

Nyní může být naše mřížka instalována na okno. K tomu používáme konzoly ve tvaru z. Dva z nich s krátkými nohavicemi jsou připevněny ke spodnímu profilu, takže profil uložený na konzolách nevyčnívá a není viditelný zevnitř bytu. Dvě další závorkys delšími rameny upevněnými na bočních profilech na samém vrcholu okenního otvoru.

Poté, co jsou svorky přišroubovány šrouby, můžete nainstalovat síť proti komárům. Pokud máte pochybnosti o správné instalaci konzol, můžete je nejprve nalepit na oboustrannou pásku, zkusit na mřížce. Jsou-li konzoly správně, pak upevněte držáky pomocí šroubů.