Montáž sjezdovek na plastová okna to udělejte sami

Instalace svahů na plastová okna to udělejte sami

Pozdravy! Moji přátelé jsou unavení z městského shonu a kupovali pozemky v ekologicky čisté vesnici.

Dům byl postaven podle projektového projektu a interiérová výzdoba byla provedena také z ruky projektanta.

Podle plánu měli na oknech omítnuté svahy.

V procesu práce se však rozhodli upustit od myšlenky konstruktéra a instalovat si svahy na plastová okna vlastníma rukama.

Jak to lze udělat, řeknu vám v následujícím textu. Čtěte a používejte tipy na zdraví!

Jak udělat svahy na oknech vlastními rukama z plastu

Řada moderních stavebních materiálů umožňuje rychle a efektivně provádět veškeré práce spojené s výstavbou budov, jakož i s dokončováním a opravami dokončených nemovitostí.

V dnešní době stále více a více lidí dává přednost kovově plastovým konstrukcím (okna, balkony, terasy) vzhledem k jejich vysokým technickým a ekonomickým vlastnostem a vzhledem k jejich dokonalému vzhledu. Kromě toho tyto struktury výrazně zlepšit výkon stěn domu.

Seznam prací přípravné povahy

Specializované týmy provádějí měření, montáž a seřizování plastových oken, což je klíčem ke správnému provádění všech technologických opatření a opravňuje zákazníka k záručnímu servisu. Ale takové operace, jako je instalace svahů plastových oken, pokud je to žádoucí, mohou být prováděny samostatně.

Svahy jsou různých typů a mohou se lišit barvou, tvarem, materiály, z nichž jsou zhotoveny. Nejběžnější materiály používané pro výrobu svahůZvažuje se následující:

 • sádrokartonové desky;
 • plast, mdf, sendvičový panel;
 • cementová suspenze;
 • strom.

Ukázalo se však, že plastové svahy jsou nejlepší. To je dáno tím, že v důsledku instalace takových svahů je získána jediná konstrukce, která je ideálně vhodná pro výzdobu jakékoli místnosti. Významnou výhodou těchto svahů je také nízká cena, trvanlivost, vysoká rychlost instalačních prací (3-4 hodiny), snadná údržba, možnost výběru libovolného barevného segmentu.

Po instalaci kovového plastového okna a po uplynutí minimálně 36 hodin (doba úplného zmrazení montážní pěny) je možné instalovat svahy oken.

Nejprve musíte rozhodnout o seznamu nezbytných materiálů a nástrojů potřebných pro tuto práci. Za prvé, je žádoucí nakupovat plasty a je nejlepší dát přednost vysoce kvalitním a vysoce kvalitním produktům. Počáteční úspory nákladů při nákupu levného výrobku mohou mít za následek dodatečné náklady spojené s opravou poškozených předmětů.

Tloušťka plastu by neměla být menší než 8 milimetrů a délka panelů by měla být rovna specifikovaným rozměrům otvoru ve výšce a šířce. Hloubka sklonu by tedy neměla být větší než šířka plastového panelu.

Za druhé budou vyžadovány tyto stavební materiály:

 1. startovní pruh,
 2. Profil ve tvaru písmene F,
 3. polyuretanová pěna,
 4. cementmalty,
 5. silikon,
 6. malé samořezné šrouby,
 7. Lepicí páska,
 8. kancelářské sponky,
 9. izolace.

Z nástroje, který musíte mít:

 • kladivo,
 • vrták se šrouby,
 • šroubovák,
 • silikonová a pěnová pistole,
 • Stěrka,
 • špachtle,
 • Ruleta,
 • hadry.

Když jsou připraveny všechny potřebné atributy, můžete pokračovat v postupu dokončování svahů plastových oken.

Technologie výroby plastových svahů

Nejprve bude nutné odstranit přepravní pásku z profilu kovového plastového okna a utěsnit trhliny vytvořené z ulice ulice cementovou maltou. Tento postup umožňuje utěsnění vnějšího montážního švu a zakrytí pěny před přímým slunečním zářením, které je škodlivé pro tento materiál.

Věnujte pozornost!
Jako malta lze použít jakoukoliv směs pro vnější práce, ať už je to tmel nebo speciální směs na bázi cementu. Vnější sklony oken mohou být později potaženy barvivem. Poté můžete přistoupit k vnitřním činnostem.

Výchozí pásek je odebrán a oříznut na velikost okna (výška, šířka, výška), a poté vyvrtán pomocí samořezných šroubů k profilu podél obvodu. Tento proužek bude základem pro plastový panel. Poté je třeba panel připravit přímo na svahy.

To se provádí následujícím způsobem. Nejprve se vytvoří horní panel,pro tento účel se plast rozřezává na velikost horní části otvoru a instaluje se do štěrbin výchozího pásu a pak se stejným způsobem zhotovují dva boční panely. Celá instalace se nejlépe provádí pomocí úrovně olovnice nebo stavby. Výsledný rám musí být navržen tak, aby byly splněny následující podmínky:

 1. mezi plastem a dnem otvoru (pro vyplnění pěnou) byla mezera alespoň 20 milimetrů;
 2. úhel natočení bočních prvků sklonu byl stejný pro levou a pravou stranu (měřeno pomocí čtverce aplikovaného na profil okna v horní a dolní části pravé a levé části);
 3. jestliže prvky plastových panelů přesahují nad rovinu otvoru, pak se doporučuje jejich rozměry opravit pomocí montážního nože;
 4. ve spojích panelů (ve všech rozích) je žádoucí namontovat oříznutí výchozího profilu, což umožní blokovat nerovnosti řezů.

Dalším krokem je výroba lemů z profilu ve tvaru písmene F. Stejně jako u plastů musí tento proces začínat horním prvkem. Spoje profilu ve tvaru písmene F musí být vzájemně uloženy v úhlu 45 stupňů. Velmi vážným krokem při výrobě plastových svahů je zpěnění vytvořených dutin.

Problémem není přehánění tímto procesem, aby pěna během zmrazování neotevřela svahy. K tomu je vhodné propenivat oblast po obvodu okna na samém koncizákladnu a položte pěnové můstky mezi plast a starý svah.

Další vrstva pěny se pokládá podél úhlu sklonu a připravené profily ve tvaru písmene F se ukládají do výsledného prostoru a jejich upevnění se nejlépe provádí pomocí lepicí pásky.

Když pěna ztuhne (15–20 minut), struktura se stane tuhou a dostatečně stabilní. Posledním stupněm je potažení mezer speciálním tmelem nebo silikonem.

Aby měla pěna dobrou přilnavost, doporučuje se předmočit povrchy vodou. Je také velmi důležité skrýt vady pod parapetem a odlivem a vyčistit svahy od stavebního odpadu a prachu.

Doporučení pro výrobu plastových svahů

Aby proces montáže plastových svahů pro dodavatele nepředstavoval velké potíže, doporučuje se při provádění stavebních prací dodržovat následující doporučení:

 • Používejte kvalitní PVC panely, které odpovídají barevnému odstínu profilu okna;
 • Před použitím panelů odstraňte z nich montážní hrot;
 • Řezání a řezání PVC panelů vyráběných pomocí montážního nože nebo skládačky;
 • Aby nedocházelo k deformaci panelů v procesu zmrazování pěny, měli byste použít pěnu s nízkým koeficientem roztažnosti, jakož i zajistit mechanické upevnění prvků svahu na předem určeném místě během předběžného polohování.nastavení pěny (5 - 10 minut);
 • V případě potřeby mohou být technologické mezery mezi vnitřkem panelů z PVC a základnou otvoru položeny izolačními materiály (před procesem napěňování);
 • Pro rychlé odstranění skotských známek je nejlepší použít vatový tampon namočený v acetonu;
 • Po provedení svahu je nutné zajistit, aby část otvoru pod prahem byla omítnutá.

Všechno je připraveno a vaše svahy vás potěší více než tucet let. To je, to stalo se jasné, že plastové podhledy na oknech s jejich vlastními rukama mohou být dělány téměř nějaká osoba, která je trochu znalá ve stavebnictví.

Samonosné plastové sklony: typy a výrobní technologie

Sádra okenních svahů

Na sádry sádry musí být vyhrazen čas. Volba takové instalace je obvykle diktována existujícími pozemky na svazích, velitel ji může aktualizovat pouze během generální opravy. Pokud je oprava kosmetická, měli byste pečlivě zhodnotit své možnosti a zvážit další možnosti pro dokončení oken.

To je důležité!
Omítání svahů probíhá pomocí tmelu a sádry. Tyto manipulace ovlivňují přilehlé svahy stěny, což vede k poškození tapety. Při odstraňování starého nátěru může odpadnout úlomek svahu, pak budete muset nainstalovat roh kovu.

Sádra svahů oken spoužití majáků

Omítání svahů se provádí na majácích - speciálních zařízeních z kovu nebo dřeva. Při stavbě malé vrstvy můžete použít štítky ze sádrové směsi. Neprofesionálním stavitelům se doporučuje používat skladové majáky.

Montáž prvního majáku se provádí na okraji okenní jednotky tak, aby tloušťka budoucí vrstvy sádry neměla být menší než 50 mm. Přesnost práce je určena měřicím zařízením, úrovní laseru a konstrukční úrovní. Pokládání druhého majáku je provedeno v rozích krabice. Současně by vzdálenost mezi prvním a druhým majákem měla být stejná po celém obvodu okna.

Postup pro omítání okenních svahů se provádí specifickým algoritmem:

 1. Malta se připravuje ze suché omítky, která se považuje za rychlou schnoucí. Míchání je lepší pro výrobu stavební míchačky. Sádrové omítky se nanášejí vrstvou, která může zaplnit i hluboké mezery a dutiny. Sádrové svahy mohou cement-písek směs, která je připravena podle určité technologie: poměr cementu a písku 1: 2. Tloušťka vrstvy je v průměru 3 cm.

  Písek musí být předfiltrován. Svahy směřující do ulice musí být ošetřeny nejprve tmelem na fasádu, poté směsí na bázi cementu s přídavkem vodoodpudivých složek. Při práci s PVC okny souběžně sSvahové svahy provedly svou izolaci. V opačném případě, když poklesne teplota na sklenicích, bude kondenzát.

 2. Aplikace omítky se provádí ve vrstvách, každá vrstva se důkladně vysuší. Povrch se nastříká a pak se 1 až 2 krát naplní;
 3. Další fází práce je tmel pro vyrovnání svahů. Při aplikaci tmel by měla být minimální. Pokud je nutné opakovaně tmelit, musí být každá vrstva opatřena základním nátěrem;
 4. Broušení, které vyžaduje speciální stroj;
 5. Mezery mezi blokem a sklonem jsou vyplněny tmelem a natřeny. Všechny spoje by měly mít úhel 45 °. Lepicí pásek měl čistý vzhled, používal maskovací pásku a gumovou stěrku;
 6. Sádrový svah v konečné fázi výroby je pokryt vrstvou základní nátěrové hmoty, účelem tohoto postupu je zabránit praskání a přípravě nátěru;
 7. Lakování se provádí pomocí smaltu a rozpouštědla v základu. Někteří mistři doporučují použití akrylových barev, které tvoří rovnoměrnější povlak. Nanášení svahů dvakrát, nutná přestávka mezi stupni je nutná pro úplné vyschnutí povrchu.

Trvání výroby svahů s omítkou je 10-14 dnů.

Svahy sádrokartonových oken

Praktičtějším materiálem je sádrokartonová deska oproti plastu. Pokud je povrch těchto svahů poškrábaný nebo špinavý, může být opravena horní vrstva sádrokartonu. NávratEstetický vzhled je tmel, omítky a malby.

Postup, jak učinit okna na oknech vlastníma rukama ze sádrokartonu, je dostatečně dlouhý, ale pro tento účel nejsou zapotřebí žádné zvláštní znalosti.

Montáž sádrokartonových svahů se provádí ve fázích: vytvoření základny (rámu), pokládka materiálu, tmel, základní nátěr a nátěr. Pro pevnost a trvanlivost provozu jsou tyto svahy vůdci. Mají však také výraznou nevýhodu - absorpci vlhkosti. Proto, sádrokartonové desky nejsou instalovány mimo budovy a uvnitř s vysokou vlhkostí.

Každý velký výrobce kovových konstrukcí z plastů doplňuje své výrobky o výchozí profil pro svahy. Kupující může požádat dodavatele oken o přítomnost profilu. Pokud chybí, mnozí profesionálové úspěšně používají pozinkovaný materiál.

Montáž sádrokartonových svahů lze provést následující den po instalaci okenních jednotek. Po tomto postupu jsou vytvořené mezery naplněny pěnou. Konstrukce dále poskytují několik dní na stání, po kterých jsou vzpěry odstraněny, přebytečná pěna je odříznuta.

Obvod otvoru a linie spojení materiálu s blokem jsou místy upevnění vodicího profilu. Celý svah je izolován s nejběžnější variantou izolace - minerální vlnou. Prázdné prostory profilu jsou vyplněny izolací, po které je namontována samotná sádrokartonová deska.

Věnujte pozornost!
Veškerý sádrokartonový materiál prochází mlecím stupněm, vytvořené mezery jsou rozstřikovány. Po dokončení výše uvedených operací můžete výslednou strukturu připravit a namalovat. Aby se zabránilo delaminaci rohů, nainstalujte roh z pozinkovaného kovu.

Analogicky se sádrovými svahy místa, kde se svahy a bloky spojují, se lepí pomocí maskovací pásky. Poté se zpracování provádí speciálním akrylovým tmelem, který schne 12-14 hodin. Dále barvení nových svahů.

Upevněte sádrokartonové desky na svahu

Existuje další způsob montáže svahů sádrokartonu - bez konstrukce rámu. Tato technologie se používá při pokládání materiálu na starý, ale stále pevný základ. Povrch je pečlivě vyčištěn a opatřen základním nátěrem.

Upevnění desek sádrokartonových desek se provádí pomocí šroubů, v některých místech se materiál dodatečně lepí sloučeninou „Perfilix“. Přilnavost lepidla je okamžitá, takže všechny spotřební materiály lze připravit předem.

Chcete-li pevně upevnit sádrokartonové desky, můžete je jemně poklepat gumovým kladivem. Upevnění distančních vložek umožňuje lepší přilnavost materiálu a podkladu lepidlem. Čekací doba - nejméně 1 hodina. Úplné sušení svahů trvá až 3 dny. Sušené hrany na svazích jsou potřeny akrylovou směsí, po které je aplikován dokončovací tmel.

Montáž plastových svahů

Nejrychlejší a nejlogičtější způsob uspořádání svahů je použití plastů. Pohodlná a snadná instalace činí tuto možnost nejoblíbenější u mistrů oprav. Výhody zde váží:

 • Lehký materiál;
 • Není třeba zvláštní péče;
 • Trvanlivost;
 • Odolný vůči vlhkosti.

Plastové svahy mohou mít izolaci nebo mohou být instalovány přímo na základně. Moderní trh s PVC nabízí spotřebiteli jakoukoliv barevnou škálu materiálu.

Umožňuje realizovat nestandardní designové nápady, malovat šedý každodenní život s jasnými barvami. Výhodou plastových svahů je možnost montáže na jakékoliv podklady - beton, dřevo, omítky atd.

Pro práci jsou vyžadovány následující spotřební materiály:

 1. Příslušenství pro montáž plastových svahů
 2. \ t
 3. PVC tkanina, mající tyto rozměry: 6 m x 7 mm;
 4. Výchozí deska ve tvaru písmene U;
 5. Prkno ve tvaru písmene F;
 6. Dřevěná latka, jejíž tloušťka je od 1 do 1,5 cm, šířka - 3 - 7 cm;
 7. Speciální stavební zařízení - sešívačka se sponami od 6 do 8 mm.

Instalace plastových svahů je následující:

 • Vnější vzhled otvoru se provádí kolejnicí a šrouby;
 • Veškeré práce jsou prováděny podle úrovně, pokud je to nutné - zápustky vyrobené ze dřeva jsou uzavřeny;
 • K upevnění kolejnice můžete použít jakýkoliv chopik (z PVC nebo dřeva) a děrovací vrták;
 • Startovací deska je upevněna naokraje okna;
 • Pomocí svorek na okraji dřevěných lamel se připevní popruh ve tvaru písmene F;
 • Z plastového pásu, který je vložen mezi lamely (ve tvaru písmene P a F), je vyříznut sklon požadované velikosti;
 • K izolaci místnosti před zvukem a chladem se používá izolace - penoizol, minerální vlna nebo polyuretanová pěna.

Jak ukazuje praxe, zdobení okenních svahů vlastníma rukama není vůbec obtížné. Mít po ruce správný nástroj, čas a trpělivost, bude každý začátečník vyrovnat s tímto úkolem.

Jak správně vytvořit svah

Jednou z nejdůležitějších operací prováděných při výměně okenních bloků je výroba svahů, jejichž kvalita v konečném důsledku určuje vzhled celého okna jako celku. Dnes ve stavební praxi existují tři typy okenních svahů:

 1. omítnuté;
 2. sádrokartonové desky;
 3. plastové svahy.

Svahové sklony okna

Tento typ sklonu se týká staré techniky obložení okenních otvorů a je považován za velmi nepraktický a nepohodlný v konstrukci. Mezi nevýhody těchto svahů patří:

 • špatné tepelně izolační vlastnosti;
 • možnost kondenzátu s rychlými teplotními změnami;
 • vysoká pravděpodobnost praskání omítek v důsledku kontrastních provozních podmínek;

Ve výrobním procesu jsou tyto svahy omítány v několika vrstvách, po kterých jsou nutně potaženy základním nátěrem abarvy Jejich výroba (s přihlédnutím ke splnění všech požadavků na téma „jak správně vytvořit svah okna“) bude mít, jak vidíme, spoustu času; Vysoce kvalitní omítací práce mohou provádět pouze odborníci.

Pokud jste zvolili tento typ svahu, měli byste zvážit následující doporučení, zejména pokud jde o přípravné postupy:

 1. během provozu musí být rám uzavřen nějakým ochranným materiálem;
 2. je žádoucí zesílit horní svah pomocí sítě s řetězovým spojem;
 3. před začátkem omítky na postranních svazích po obou stranách by měly být ideálně hladké prkna přibity, které slouží jako kontrolní plochy.

Sádrokartonové svahy

Ve srovnání se sádrokartonovými svahy jsou sádrokartonové svahy považovány za trvanlivější a v případě jejich ohřevu bavlnou mohou poskytnout dobrou tepelnou izolaci pro okna. Ale vzhledem k zvýšené citlivosti sádrokartonových desek na vlhkost, budete sotva moci získat dobré hydroizolace s ním.

To je důležité!
Proto je povoleno instalovat tyto svahy pouze v místnostech s nízkou vlhkostí. Všimněte si, že jejich výroba také vyžaduje určitou dovednost a schopnost provádět různé pomocné operace (tmel, nátěr, nátěr atd.).

Pro výrobu sádrokartonových svahů se provádí:

 • Vezměte profilový roh a rozřežte na segmenty podle velikosti okenního bloku.
 • Poté jsou tyto segmenty připevněny podél okrajeokenního profilu (podél celého obvodu bloku) pomocí šroubů, které budou později skryty pod sádrokartonovou desku.
 • Poté se brouší polotovar sádrokartonových desek (pro tento účel je nejvhodnější materiál odolný vůči vlhkosti) na šířku svahu a na jeho celou výšku.
 • Část svahu na straně okna je vyplněna minerální vlnou a vnitřní hrana s vyříznutým povrchem je připevněna přímo k rohu.
 • Druhá hrana, otočená k okraji místnosti, se lepí ke svahu pomocí speciálního lepidla.
 • Děrovaný roh je připevněn k rohovému dílu (ze strany místnosti) pomocí těsnícího tmelu, po kterém je těsnění v blízkosti okna utěsněno a celý povrch svahu je pečlivě usazen.
 • Po broušení je potažen speciálním základním nátěrem (hluboké proniknutí) a opatřen vrchním nátěrem na vodní bázi.

Namontujte okenní parapet a sklony pro plastová okna vlastníma rukama

V poslední době se výběr lidí nachází ve směru plastových oken a plastových svahů. Tyto svahy mají mnoho výhod, z nichž jednou je trvanlivost a péče o tento materiál.

Je-li nutné sádrové svahy pravidelně pokládat a natírat tak, aby si zachovaly dobrý vzhled, nevyžadují se takové postupy u plastových svahů. Je nutné je jen občas otřít.

Svahy pro okna lze snadno instalovat vlastními rukama, stačí znát pořadí práce. V tomto článku budeme také uvažovat o instalaci plastového parapetu.

Nejprve vytvořte seznam nezbytných materiálů. Budeme potřebovat:

 1. Výchozí profil
 2. \ t
 3. svahy
 4. parapety
 5. šrouby 3,5 * 11 mm (chyby)
 6. šrouby na dřevo 3,5 * 32 mm
 7. čistič na PVC
 8. tekutý plast
 9. polyuretanová pěna

Materiály pro svahy:

 • Úvodní profil,
 • chyby,
 • vruty do dřeva,
 • čistič PVC,
 • tekutý plast

Montáž okenního parapetu

Instalace začíná montáží parapetu. K tomu jsme vystřihli okenní parapet potřebných velikostí. Nezapomeňte opustit "uši", které půjdou na zeď a které se stanou svahy. Obvykle je délka uší 5-10 cm.

Poté, co budete potřebovat zasklení okenního parapetu tak, aby mezi ním a okrajem profilu okna nebyla žádná mezera. Za tímto účelem si vezměte oříznutý kus parapetu, vložte jej pod rám okna, opřete se o přítok a položte substráty tak, aby pevně zapadly do rámu.

Dobrá rada!
Tento postup provádíme každých 40-50 cm, takže pro náš parapet vytvoříme podpěry.

Pak jsme celý povrch napěnili. Pěny nemusí být aplikovány velmi velké množství, protože při sušení se zvyšuje o 2-3 krát a může deformovat parapet. A nastavte parapet. Instalace parapetu je dokončena.

Odřízněte počáteční profil rovný šířce okna a upevněte jej podél horního okraje rámu. Pak změříme vzdálenost od parapetu k hornímu počátečnímu profilu a odřízneme jejpostranní. Jsou také připevněny k broukům (šrouby 3,5 x 11 mm), přičemž vzdálenost mezi nimi je 10-15 cm.

Nejjednodušším způsobem montáže plastových svahů je instalace horního panelu a poté bočních panelů.
Za tímto účelem odřízneme horní panel ve velikosti, vložíme jej do výchozího profilu a upevníme ho. Řezání se provádí pomocí skládačky nebo pily s malým zubem. Ideální řešení je považováno za řezací brusku s kotoučem na kov.

Montáž svahů plastových oken se doporučuje provádět v ochranných brýlích, aby se při řezání plastů zabránilo malým třískám v očích.

Při měření bočních svahů byste měli vždy přidat 1-2 mm do výšky, aby se zabránilo velkým mezerám mezi panely. Je-li svah velký, pak pomocí brusky odstraníme přebytek. Poté namontujte boční svahy. Pro usnadnění můžete použít kovový čtverec nebo špachtli.

Švy mezi horním a bočním panelem by měly být v ideálním případě nejvýše jeden, maximálně dva milimetry. Po upevnění postranních svahů odřízneme a zaklapneme kryt. Tím se dokončí instalace svahů.

Úklid sjezdovek

Čištění svahů před nečistotami a prachem se provádí pomocí speciálního čisticího prostředku na PVC. Nejběžnější je COSMOFEN. Vezměte si čistou bílou látku, namočte ji čističem a otřete svahy.

Věnujte pozornost!
Veškerá práce s čističem by měla být prováděna s gumovými rukavicemi, protože je velmižíravina. Také se nedoporučuje nalévat na povrch, například parapet a třít. To povede k vypálení webu.

Po vyčištění spoje přejděte na svahy pro pájení. Za tímto účelem otevřete trubku s tekutým plastem a potřete všechny spoje. Na tom je naše práce dokončena.

Tekutý plast vysychá do 2-3 hodin, proto doporučujeme po této době svahy umýt. Podobně se upravují vnější svahy. Na velkých podlažích se musíte chránit bezpečnostním lanem, aby nedošlo k náhodnému odletu.

Jak dělat svahy na oknech?

Mnozí se nepokoušejí instalovat plastové okenní svahy vlastníma rukama, protože podceňují své schopnosti. Můžete však ušetřit hodně, pokud odmítnete služby vysoce placených řemeslníků a instalujete nebo instalujete okna sami. Jak se na svazích a ne pokazit zdi nebo okna sám, můžete se dozvědět z příslušných informačních materiálů.

Je třeba poznamenat, že jak nainstalovat okno, je mnohem výhodnější naučit se z videa. Budete schopni vizuálně zhodnotit rozsah práce a porovnat ji s vaší silou. V procesu seznámení si uvědomíte, že plastová okna můžete instalovat vlastníma rukama, video bude spolehlivým asistentem a poradcem. Video je vytvořeno zkušenými profesionály, kteří vysvětlí všechny nuance a jemnosti díla.

Proč stojí za to vyrábět plastové sklo na oknech?

Volbu určuje několik výhodmateriál jako plast:

 1. Plastové okenní sklony jsou univerzální
 2. V případě potřeby lze snadno instalovat a instalovat nové svahy
 3. Svahy z plastu lze vybírat barevně pod samotnými okny - mají atraktivní vzhled
 4. Instalace plastových svahů zajišťuje dobrou hydroizolaci a zvukovou izolaci
 5. Pro výrobu plastových svahů nepotřebujete velké množství nástrojů
 6. Je možné navrhovat okna s plastem, uvnitř kterých bude izolace
 7. Díky velkému množství informačních materiálů se můžete vždy naučit, jak dělat sjezdovky na plastových oknech.

Bez jakého vybavení není možné instalovat plastová okna a dokončit je?

Video s největší pravděpodobností neukáže základní sadu nástrojů, které jsou potřebné pro nastavení okna, ale stojí za zmínku:

 • Svinovací metr
 • Bílý silikon
 • Vrták
 • Hřebíky (malá velikost)
 • Nůž
 • Speciální šrouby vhodné pro plastové panely
 • Šroubovák
 • Stavební značky

Co musíte udělat sami?

Samozřejmě není možné instalovat svahy bez určitých materiálů. Než si koupíte, je lepší naučit se instalovat svahy na okna. Informace tohoto druhu vám pomohou lépe porozumět materiálům a vybrat si nejvhodnější z velkého sortimentu. Chcete-li pracovatbudou zapotřebí následující podrobnosti:

 1. Stavební konzoly pro montáž svahu
 2. Plastový proužek ve tvaru písmene F, který vám umožní vytvořit dok na okénku vlastníma rukama
 3. Základní deska ve tvaru písmene U
 4. Samořezné šrouby pro návrh svahů plastových oken
 5. Perforátor pro montáž a upevnění plastového svahu
 6. Dřevěné nebo plastové řezačky
 7. Hrábě ze dřeva o tloušťce přibližně 1 cm a šířce až 7 cm
 8. Plastová okna, na kterých mají být zhotoveny plastové svahy

Jak aplikovat výše uvedené prvky k dekoraci sklonu oken vlastními rukama?

Po vysledování toho, jak jsou okna instalována na videu, pochopíte, proč a v jaké fázi je nutné tyto nebo jiné prvky používat:

 • Shrnovač a šrouby umožní vytvoření vnějšího okraje otvoru pro plastový sklon
 • Pro primární upevnění kolejnic před nastavením sklonu na plastové okno je nutný děrovač s dřevěnými a plastovými chopiky
 • Plast musí řezat pásy vhodné velikosti pro instalaci svahu
 • Výchozí deska se instaluje podél okrajů plastových oken, aby se vytvořil svah
 • Spony jsou potřebné k upevnění lišty ve tvaru písmene F pro sklon okna
 • F-tyč by měla být instalována podél okraje dřevěných lamel před zhotovením plastového sklonu okna

Při práci je velmi důležité sledovat etapy práce. Například, jak kompetentně dělatizolace oken, měli byste vědět předem, protože pro tento postup je vhodný pouze jeden stupeň.

Skrz celou délku a šířku svahu připevňujeme pásky ze dřeva. Tento postup musí být proveden pomocí šroubů. V důsledku toho by lamely měly být v přesném vertikálním stavu. Pro vyrovnávání lamel použijte malé dřevěné kostky. Úroveň budovy vám pomůže dosáhnout dokonalé vertikální polohy. Vizuálně se naučíte, jak opravit lamely na oknech, video profesionálové vám pomohou.

Tím se vytvoří primární a základní rámec. V tomto rámci následně panely namontujete sami. Při správné konstrukci rámu budou všechny plasty při upevnění vyztuženy.

Poté by měl být výchozí pás upevněn na rám po celé délce a šířce na vnější straně. To se také provádí pomocí šroubů. Díky značkovačům a úrovni musíte značit na proužcích před zabalením. Nezapomeňte, že na startovacím pásu je drážka. Je zapotřebí k vložení panelu z plastu. Je důležité věnovat pozornost těsnosti pásu k oknu.

Na tomto je prašná práce dokončena. Dalším krokem je vyplnění plastového pásku ve tvaru písmene F. Před instalací je třeba ji upravit a přizpůsobit velikosti. Pásek je připevněn speciální sešívačkou ke kolejnici. K upevnění dochází na jedné ze dvou hran, které jsou rovnoběžné. Do prostoru mezi nimi je následně vložen panel.

Dobrá rada!
Lepšíjen jasně vidět, jak udělat plastové okno vlastníma rukama. Video vám umožní pochopit správné umístění panelů.

V posledním stupni musíte do výchozího pásu umístit plastový panel a upevnit jej na vzdálený okraj otvoru. Poté položíme vrstvu vaty a upevníme plast.

Hlavní prvky sklonu plastového okna

Pokud instalujete okna pomocí videa, věnujte pozornost výslednému obrazu vrstev ve struktuře. Musí být přítomny následující prvky:

 1. Primární a doplňková úroveň vrtání
 2. Izolační vrstva z plastových svahů
 3. Vyrovnávací kolejnice
 4. Zeď v blízkosti svahů oken
 5. Dekorativní prvek okenních svahů v podobě rohu se západkou
 6. Těsnící švy
 7. Plastová okna
 8. Sill

V praxi se pro dokončování okenních svahů používají jiné materiály, které však vzhledem ke své kvalitě nebo technickým vlastnostem nejsou příliš oblíbené.

K řádné instalaci svahů plastových oken je třeba dodržovat některá pravidla:

 • Při zdobení svahů plastem vlastníma rukama video jasně ukazuje potřebu mezery mezi plastovým panelem a základnou. To je nutný prostor pro vyplnění pěny
 • Chcete-li skrýt drsnost řezů na oknech, stojí za to sledovat video o tom, jak namontovat ořezávání startovacích panelů
 • U všech stran musí být úhel natočení bočních částí stejný. Chcete-li zjistit, jak kompetentněměřit mimo svahy u okna, sledovat video s podrobnými pokyny
 • Pomocí montážního nože můžete vždy upravovat plastové svahy v počáteční fázi

Při nastavování svahů je možné izolovat plastová okna s různými materiály

Literární dekorace plastových okenních svahů vlastníma rukama - tipy

Abyste mohli svahy instalovat rychle a efektivně, můžete použít následující tipy a doporučení:

 1. Povrchová úprava plastových svahů vlastními rukama by měla být prováděna pouze pomocí panelů vynikající kvality a odpovídajícího vzhledu
 2. K opravě plastových panelů používejte pouze nástroje, jako je nůž nebo elektrická pila
 3. Pro výrobu okenních svahů plastovou páskou použijte aceton
 4. Pro dokončení instalace svahů je nutné omítnout část okenního otvoru pod parapetem
 5. Tepelná izolace je nejlepší před procesem spárování oken
 6. Nejlepší je použít montážní pěnu s nízkým koeficientem roztažnosti. Stojí za to vědět, jak udělat svah na okně s mechanickou fixací. Fixace je nutná pouze v době "nastavení" pěny. Tato doba trvá asi 7 minut - v závislosti na kvalitě a typu použité pěny

Dekorace svahů plastových oken

Krásná a praktická plastová oknaje to již jen polovina práce. Aby se okno vyrovnalo se svými funkčními povinnostmi a bylo ve vašem domě opravdu teplé a útulné, je třeba nainstalovat spolehlivé svahy, protože při instalaci okenní konstrukce je otvor zničen, mohou se objevit praskliny a drážky, které je třeba co nejrychleji opravit.

K dnešnímu dni existuje několik způsobů, jak ukončit svahy po instalaci plastových oken, každá z nich má své vlastní výhody a nevýhody. Tak, plastová okna obložení možnosti:

 • povrchová úprava omítek;
 • plastové obložení;
 • povrchová úprava sádrokartonů.

Povrchová úprava svahů sádrou

Nejstarší, tradiční způsob omítky. Nespornou výhodou této metody