Výběr oken s dvojitým zasklením s elektrickým vytápěním - co jsou teplá okna

Dobrý den!

Dnes budu hovořit o technologiích, jako jsou okna s dvojitým zasklením s vytápěním.

Ačkoli technologie není nová, ale jen málo lidí o ní ví. Zákazník nás oslovil do společnosti s problémem zimní zahrady.

Jsou instalována šikmá okna, ale na nich se neustále hromadí sníh, který zabraňuje pronikání slunečního světla. Je tu otázka, existuje odpověď.

Nabízeli k instalaci vyhřívané skleněné tabule, problém byl vyřešen.

V jakých dalších situacích takové vytápění pomůže a jak funguje, můžete si přečíst další informace.

Okna s dvojitým zasklením s vytápěním - krok směrem k inovativním technologiím

ModerníArchitektura je úžasná symbióza pokročilých stavebních technologií, otevírání příležitostí a estetiky skla.

Bylo však těžké si představit, že takové spojení je možné (převážně kvůli nákladům na materiál) a že sklo se stane hranolem, kterým se člověk bude dívat na svět.

Stalo se to a trend stále nabírá na síle.

Elektrické sklo je dnes vysoce ceněné: je široce používáno jak v oknech s dvojitým zasklením pro okna, tak i jako uzavírací konstrukce a dokonce jako střešní krytina při vybavení zimních zahrad.

Odborníci a obyčejní občané viděli výhody tohoto materiálu a bezpodmínečně jim dávali přednost. Ale my, v souladu s principem "není omezen na dokonalost", byli schopni přinést všechny parametry ohřátého skla na novou úroveň.

Tak se objevilo sklo šetřící energii Thermo Glass, které dobylo trh.

To je důležité!
Výroba skleněných obalů tohoto typu je založena na unikátní patentované technologii.

Umožňuje vytvořit ohřívače s nepřekonatelnými vlastnostmi.

Jaké funkce má arzenál topného skla Thermo Glass?

 • Topení. Zdůvodnění jeho jména, dvojitá okna s vytápěním mohou působit jako dodatečný zdroj tepla a jako hlavní vytápění prostor pro jakýkoliv účel a prostor.
 • Úspora energie. Je jasné, že energeticky úsporné sklo ve skleněné jednotce „jí“ elektřinu. Ale energeticky úsporná okna nejsou marnánazývají se úsporami: z okna odříznou studený vzduch, což znamená, že minimalizují tepelné ztráty, což má pozitivní vliv na náklady na vytápění.
 • Ochrana proti námraze. Tepelné agregáty se zahřívají, zvyšují teplotu křídel a samotný plat, takže nedochází ke vzniku sněhu a ledové kůry, k roztavení dochází po celém obvodu okna. Výměna obyčejného skla ve skleněné jednotce za energeticky úspornou vyřeší tento problém co nejefektivněji, bez jakéhokoli úsilí ze strany osoby.
 • Žádná kondenzace. Sklo v kapkách z kondenzátu kvůli kontrastu teplot uvnitř i vně? Zapomeň na to. Teplota na povrchu Thermo Glass je nad rosným bodem, proto je vyloučen vznik kondenzátu. Vše díky speciální technologii výroby skla, která je podobná klenotnictví.
 • Dobrá rada!
  Okna s dvojitým zasklením s vytápěním udržují i ​​ve vypnutém stavu optimální mikroklima.
 • Selektivita. Nebojte se o to, že v zimě budete muset udržet energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením zapnutá po celý den. I když jsou vypnuty, budou schopny udržet optimální mikroklima, protože účinně odrážejí teplo zpět do místnosti. Tato rovnice také funguje v opačném směru během letního období: teplo je uzavřeno, klimatizace má zaslouženou „dovolenou“ a ve vašem rozpočtu není žádná mezera nazvaná „náklady na klimatizaci“.
 • Odolnost proti vandalismu. Dvojitá okna s vytápěním mají speciální vícevrstvou vrstvu.strukturu, která jim umožňuje zůstat neporušený, i když je povrch poškozen. Kromě toho, když se sklo rozbije, spustí se alarm kvůli prudké změně elektrického odporu. To vám umožní vyhrát vzácné minuty, než dorazí pomoc.
 • Antiplus. Ano, tato funkce není relevantní pro každý byt ve městě, ale kanceláře komerčních organizací si nemohou dovolit kupovat ochranu této úrovně. Energeticky úsporné zasklení zabraňuje naslouchání místnosti pomocí směrového laserového paprsku. Navíc cena v tomto případě není tak vysoká ve srovnání se ztrátami z úniků důvěrných informací.

Nový pohled na inovace

Nabízíme ke koupi to, co se dnes nazývá pokročilá technologie, o čem křičejí obrovské plakáty a reklamy, nová úroveň komfortu, která do značné míry určuje existenci moderního člověka.

Aby se člověk mohl zbavit řetězců triviality a otupělosti, je připraven zaplatit jakoukoli cenu. S námi nemusíte přeplatit. K dispozici jsou inovativní technologie.

Charakteristika elektricky vyhřívaného skla výkonem

\ t

Spotřeba elektrické energie elektricky vyhřívaného skla závisí na úkolu při jeho použití.

Okna s dvojitým zasklením s topným sklem mohou být použita jako hlavní zdroj tepla, nebo mohou na střešním okně plnit funkci ochrany proti námraze.

Okno s dvojitým zasklením a triplex s funkcí topení THERMO GLASS

Udělej si svůjWindows zdroj tepla, ne příčina jeho ztráty.

Kdo nesnil o domě s velkými okny, jako jsou ty, které se objevují v zahraničních filmech v elitních sídlech u oceánu? Nechte tyto panoramata v naší oblasti nalézt, ale je zde les, sníh, jezera ...

V našem drsném podnebí však tyto myšlenky spadají do kategorie nemožné - jak zasáhne mráz, rozhodně to nebude nad rámec krásy oken!

Někteří jsou připraveni umístit ohřívače pod skleněné konstrukce, ale skutečně to ušetří? Skutečně, přes okna "úniky" na 37% tepla. Že vědci dlouho zmátli, jak tyto ztráty snížit.

Vznikla tak unikátní technologie vyhřívaných infračervených oken - samotná skleněná jednotka se stává topným zařízením.

Věnujte pozornost!
Nepřetržitý provoz ohřívače není vyžadován - není to vzduch, který se zahřívá, ale předměty.

Podle této technologie je například hotel ve Finsku vybaven 20 skleněnými iglú - je teplý uvnitř, i když je venku venku -40 ° C. Tato technologie je nyní dostupná v Rusku - to je skutečný průlom v technologii.

Jak to funguje?

Naše skleněná jednotka sestává z nízkoemisních skel: na vnitřní povrch jedné vrstvy je nanesen vodivý povlak oxidu kovu a druhý je tepelně odrazný.

V důsledku toho je teplo - infračervené záření - „zatlačeno“ zpět do místnosti. Takže můžete ušetřit až 70% nákladů na elektřinu - okna poskytují nejrychlejší vytápění místnosti, jen 10-15minut

Není vyžadován nepřetržitý provoz ohřívače. Princip je stejný jako slunce. Není to vzduch, který je ohříván, ale objekty.

Tato technologie je prospěšná nejen v chladném období, ale také v teple: sklo nenechá letní teplo v domě a nevznikají žádné dodatečné náklady na klimatizaci.

Spotřeba elektřiny závisí na účelu a zvoleném způsobu provozu - od 0,6 do 0,1 kW /hod od 1 m2. okna s dvojitým zasklením, která jsou v určitém smyslu srovnatelná se spotřebou obyčejné žárovky.

Když uslyšíte slova „nátěry“, „ozáření“, okamžitě si myslíte - jak je to bezpečné a šetrné k životnímu prostředí?

Moderní spotřebitelé jsou velmi nároční na materiály. Zaprvé, vodivá vrstva a vedení jsou uvnitř skleněné jednotky, která je zcela utěsněna a nepřichází do styku s osobou.

Za druhé, použitý rozsah infračervených paprsků „kopíruje“ teplo slunce a je lékařsky užitečný pro všechny živé věci. Za třetí, elektricky vyhřívaná okna nejsou hrozné teplotní poklesy od -60 ° C do 400 ° C.

To je důležité!
Výrobce je přesvědčen o svém výrobku, a proto je připraven poskytnout záruku 2 roky a bezplatnou údržbu po dobu 30 let.

Sklo je navíc temperované, mnohem odolnější než obvykle - aby se rozbilo, musíte se snažit.

Jak se teplá okna „dostávají“ s vysokou vlhkostí?

Problém je řešen podle fyzikálních zákonů - pokud je teplota skla nad okolním vzduchem, nevzniká na něm kondenzát.

Tato vyhřívaná skleněná jednotka může být instalována i v bazénu.

Ale architektonická řešení jsou masová.

Zasklení balkónových a dveřních bloků, balkonů, zastřešení, skleníků, skleníků, zimní zahrady, aquaparku, průsvitných přechodů pro chodce.

Je pro taková okna požadováno dodatečné vytápění nebo je mohou zcela nahradit?

Infračervená okna mohou být použita jako hlavní zdroj tepla, pokud váš domov nemá jiný systém vytápění. V tomto režimu budou také pracovat na rozmrazování sněhu a ledu, aby se zabránilo tvorbě ledu.

Kromě toho mohou okna pracovat iv jiných režimech. V „nejlehčí“ variantě vytvoří zdravou mikroklima v místnosti a zabrání vzniku kondenzátu.

Je-li k dispozici ústřední topení, budou tato okna s vyhřívanými okny doplňkovým zdrojem tepla, který řeší problém tepelných ztrát, který je způsoben „studeným oknem“.

Pokud není k dispozici žádné ústřední topení, můžete volitelně použít naše infračervené ohřívače Pivoňka. Jsou také úsporné, nehlučné, nepřešroubují vzduch a nezapadají do žádného interiéru.

Kombinací různých typů zařízení můžete vytvořit optimální systém vytápění pro každou místnost a zajistit tak maximální komfort bydlení.

V dnešní době lidé chtějí inovace - jsou unaveni z tradičních forem a oceňují nové položky, které nejen poskytují pohodlí, ale jsou obzvláště úspěšné.v souladu s jakýmkoliv interiérem. Je dobře, že existuje více způsobů, jak realizovat nejodvážnější projekty!

Cena za okna s dvojitým zasklením s vytápěním je poměrně vysoká, ale umožňují ušetřit na vytápění místnosti. Vyúčtování vytápění může být sníženo přesně dvakrát.

Takový systém se vyplatí již během 1-2 let po jeho instalaci.

Teplá skla nebo vyhřívaná okna

Značná část tepla uniká z oken okny. Bez zasklení však není možné.

Lidé dlouhodobě hledají kompromis, ale nějakým způsobem musí obětovat něco - buď energii, nebo přirozené světlo. I když určitý pokrok stále existuje ...

Ve středním Rusku je vnitřní plocha oken od listopadu do března značně podchlazená. To se děje nejen kvůli nízkým vnějším teplotám, ale také kvůli "solární nedostatečnosti".

V důsledku toho se okno stává povrchem, který chladí místnost jako klimatizační zařízení. Vypadá to, že z okna fouká zima. Ve skutečnosti - to je nedostatek tepla.

Proč jít do tolika detailů, protože je jasné, že okno není nejlepším tepelným izolátorem? Ale ne všechno je tak jednoduché.

Věnujte pozornost!
Studené okno je příčinou vzniku velkého množství kondenzátu.

Tento jev je poměrně nepříjemný: na parapetu je vždy mokrý,tam je forma, a okna samy nejsou viditelné. Aby se zabránilo vypadnutí kondenzátu, musí se povrch okna ohřát nad rosný bod.

Ale jak to udělat, protože odolnost proti přenosu tepla i u oken s dvojitým zasklením neumožňuje v mrazu překonat rosný bod, který je 10-13 ° C, v závislosti na vlhkosti vzduchu.

Existují dva hlavní způsoby boje proti kondenzaci vlhkosti vzduchu na okenním skle. Jedním z nich je zajištění dobré cirkulace vzduchu ve výklenku okna. Díky tomu nebude mít vlhkost čas na kondenzaci, protože bude proudit vzduchem.

Dalším způsobem je ohřát sklo tak, aby jeho teplota stoupala nad rosný bod. Topné radiátory se náhodou nedoporučují umístit přímo pod okny.

Vzestupný teplý proud současně fouká a ohřívá sklo. Šířka parapetu by však neměla být příliš velká, aby proud vzduchu dosáhl skla.

Při silném chladu, aby se odstranily kondenzace na oknech, je nutné více ohřívat, což je spojeno s dodatečnou spotřebou energie. Mimochodem, tepelné ztráty oken jsou zahrnuty do výpočtu výkonu kotle.

Čím více jsou, tím silnější bude kotel potřebovat, a tím dražší.

Sklo však lze ohřívat nejen pomocí topného tělesa umístěného pod ním.

Dobrá rada!
Vyhřívané okno zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla v místnosti a absenci kondenzace.

Použijte například elektrické topení. Vyhřívané okno zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla v místnosti a nepřítomnost kondenzátu, a to i v případě, že pod ním není instalován topný radiátor, který zabírá užitečnou plochu.

Jedná se o speciální stupňovité balíčky, které při odpojení od elektrické sítě pracují s energeticky účinným systémem k-glass nebo i-glass.

Jejich skla jsou potažena povlakem s nízkou emulzí, který odráží infračervené záření zpět do místnosti. Funkce topného tělesa ve vyhřívaném skle je prováděna speciálním elektricky vodivým povlakem.

Skládá se z tenké vrstvy pevného povlaku s nízkou emisivitou, který prakticky nesnižuje průhlednost skla. Vodivou vrstvu nelze dotýkat, protože je umístěna v tloušťce skla nebo uvnitř triplexní struktury.

Teplé sklo funguje pouze pokud je neporušené. Trhlina na něm přerušuje kontakt a způsobuje zastavení ohřevu skla.

Vyhřívané sklo nutně podléhá procesu tepelného zpevnění nebo laminování. Jeho použití v jakémkoliv systému zasklení je považováno za bezpečné.

Takové sklo se doporučuje použít pro velkoplošné zasklení, kde běžné sklo může zranit osoby při rozbití.

To je důležité!
V létě brání povlak s nízkou emisivitou přehřátí místnosti.

Kromě toho odstraňuje ultrafialové záření, které je škodlivé pro povrchové úpravy a textilní okna.

Snímače jsou integrovány do vyhřívaného skla,sledují jeho integritu a teplotu. Pokud teplota klesne mimo okno, je vytápění odpovídajícím způsobem zvýšeno.

Rozsah použití vyhřívaného skla není omezen na velkoplošné zasklení, i když je třeba říci, že je to tam, kde je nejvíce žádáno.

Současně může být takové sklo instalováno ve střešních oknech, jakož i pro zasklení balkonů a lodžií.

Vyhřívané sklo je nepostradatelné pro transparentní architekturu, která vyžaduje zimní zahrady, tělocvičny, bazény, verandy, pavilony atd.

Výhody vyhřívaného skla a rozsahu

Na rozdíl od jiných typů sklenic se selektivními vlastnostmi je vyhřívané sklo naprosto transparentní. V něm nejsou žádné viditelné topné prvky - žádná vlákna nebo spirály. Vypadá to jako obyčejné sklo.

Toto sklo se rovnoměrně zahřívá po celé ploše, což zase zajišťuje optimální spotřebu energie a vysokou rychlost ohřevu.

Povlaková vrstva s nízkou emisivitou slouží k zachování tepla v místnosti.

Výsledkem je snížení tepelných ztrát oknem o 30%. Proto je nutné méně utopit.

Nízkoemisní povlak umožňuje efektivní využití vstupního slunečního tepla. Je, jednoduše řečeno, vpusten dovnitř a ne z místnosti.

Specifický výkon ohřívaného skla může dosáhnout až 3 kW na 1 m². Po zapnutí sklo přejde během několika minut na provozní teplotu.

Vyhřívaná okna se nestávají kondenzátory, i když pod oknem není topení.

Vyhřívané sklo je kompatibilní s tzv. Inteligentním sklem.

Pro ty, kteří neznají: inteligentní sklo obsahuje speciální vrstvu z tekutých krystalů, která, když je pod napětím, může být přeměněna ze zcela průhledné na matnou nebo tmavou.

Inteligentní sklo je nepostradatelné pro panoramatické zasklení prvního patra, stejně jako pro prosklené stěny, které se dnes v Evropě staly módním "čipem".

Optická nepropustnost za přítomnosti průhledného skla zajišťuje ochranu před ultrafialovým zářením o 99,5%.

V mimosezóně, kdy teplota není tak nízká, že zahrnuje tradiční vytápění, umožňují vyhřívaná okna udržet optimální teplotu v místnostech.

Současně v noci, kdy venkovní teplota klesá až do mrazu, se na ohřátých skleněných jednotkách netvoří kondenzát.

V prostorách s obyčejnými okny s dvojitým zasklením je nutné zapnout topení dříve nebo použít elektrické ohřívače, což je spojeno s řadou nepříjemností a není vždy možné.

Pokud se vyhřívané sklo používá pro prosklení světlíků, světlíků nebo průhledných střešních krytin, není nutné je čistit od sněhu a ledu. Stačí zapnout topení a okna se rozmrazí.

Teplotní režim v místnostech s vyhřívaným sklem se zlepšuje. Je to teplo z oken, nezima V důsledku toho se místnost rovnoměrně zahřívá, aniž by v blízkosti oken vznikaly chladné zóny.

Teplé sklo lze použít jako lokální topné zařízení, pokud z něj vytvoříte vnitřní přepážku, obrazovku nebo panel.

V architektuře nové generace se široce používá vyhřívané sklo. Pokud připojíte okna do systému "chytrý domov", pak se vytápění koná podle plánu.

Je řízen meteorologickými čidly, které reagují zejména na venkovní teploty. Kromě toho mohou být tato okna součástí bezpečnostního systému doma.

Vzhledem k tomu, že při rozbití vyhřívaného skla dochází k rozbitému kontaktu, je možné vyslat signál do centrální zabezpečovací jednotky.

Současně nejsou na skle žádné další snímače rozbití skla - jedná se pouze o topnou vrstvu.

Věnujte pozornost!
Není tak snadné rozbít elektricky vyhřívané sklo - může nést anti-vandální funkci a sloužit jako ochrana proti střeleckým zbraním.

Nicméně rozbití elektricky vyhřívaného skla není tak snadné. To je tak silné, že může nést anti-vandal funkce, stejně jako sloužit jako kulka důkaz proti krátce-barreled zbraně.

Pokud je to žádoucí, a s dostupností finančních prostředků z vyhřívaného skla, můžete postavit zdi budovy. Je obtížné najít vhodnější materiál pro panoramatické zasklení.

Ohřívané skleněné tabule se ukázaly dobře v krytých bazénech, kde byla nadměrná vlhkost a nedostatek vodymožnost instalace jakýchkoliv topných zařízení vede k zamlžení běžných sklenic.

Dosud několik společností vyrábí vyhřívané sklo. Jedním z nich je Saint-Gobain Glass. Přesněji řečeno, toto je rozdělení francouzského koncernu Saint-Gobain, který představuje skleněnou linii.

Elektricky vyhřívané sklo poskytuje úplnou svobodu architektury. Pomáhají v mnoha případech, například když je nutné instalovat skleněnou jednotku v hlubokém výklenku, kde není dostatečná cirkulace vzduchu.

Taková řešení jsou velmi často využívána finskými staviteli. Jsou také oblíbené nejen s okny, ale také s vyhřívanými dveřmi.

Proč potřebujeme teplé brýle?

Okna - jeden z hlavních zdrojů tepelných ztrát v každé budově, odpor proti přenosu tepla oken je asi 5 krát menší než stěny.

Můžete instalovat nejdražší a vysoce kvalitní okna s dvojitým zasklením, ale když je venkovní teplota nižší než v domě, povrch okna je nejchladnější místo v místnosti.

Z toho vyplývá nepříjemný efekt „studeného okna“ - i když je místnost dostatečně teplá a okno je zavřené, z okna je nevyhnutelně pociťován chlad a průvan, protože teplý vzduch, který je v kontaktu se sklem, chladí a padá dolů.

Zvýšení teploty vzduchu v místnosti vede ke zvýšení spotřeby energie, ale nepřináší pohodlí - sklo zůstane chladno.

Plnění skleněných komor inertním plynem, což zvyšuje počet sklenic, činí okno podstatnědražší a jeho propustnost světla - níže. Kde je cesta ven?

Termo-vyhřívané sklo vyrobené společností Thermo Glass pomůže jednou provždy vyřešit problém chladných oken.

Speciální povrchová úprava oxidů kovů se na skleněný povrch nanáší speciální technologií, která plní funkci topného tělesa.

Tato nejtenčí vrstva je transparentní, nepostřehnutelná a prakticky neovlivňuje průhlednost, to znamená, že elektricky vyhřívané okno se neliší od běžného okna.

Zvýšení tloušťky povlaku, kterým se přivádí proud, je pouze podél okrajů skla, které se skrývá za okenními rámy.

Nedělejte si starosti, že budete vytápět ulici - jednostrannou směrovost záření zajišťuje vícevrstvá struktura topného tělesa Thermo Glass, včetně přítomnosti ochranných, reflexních a tepelně izolačních vrstev, takže teplo není přenášeno ven.

Vodivý povlak navíc dává sklu selektivní vlastnosti: v chladném počasí, i když je vypnutý, odráží teplo zpět do místnosti a v horkém období je také vyřešen problém - sklo nedovolí letnímu zahřívání v domě, což umožňuje značné úspory na klimatizaci.

Sklo s funkcí vyhřívání skla Thermo Glass je zcela bezpečné, protože povrchová úprava a zapojení jsou uvnitřokna s dvojitým zasklením, takže kontakt osoby s nimi a porážka proudem jsou zcela vyloučeny.

Dalším a důležitým bezpečnostním aspektem je, že se nátěr nanáší na tepelně zpevněné sklo s vysokou pevností, které je mnohem silnější než obvykle.

Dokonce i když je zlomený (ke kterému musí být vynaloženo velké úsilí!), Rozpadá se na malé fragmenty bez ostrých hran.

Dobrá rada!
Sklo s funkcí topení Thermo Glass je naprosto bezpečné - elektrický šok je zcela vyloučen.

Kromě toho může být elektricky vodivý povlak připojen k zabezpečovacímu systému, který působí jako čidlo narušení: pokud je porušena integrita skla, je aktivována ochrana a je aktivován bezpečnostní alarm.

Thermo Glass vyhřívané sklo je tak silné, že se nezhroutí ani při okamžitém poklesu teploty, například když se na horký povrch skla dostane studená voda.

Jedinečnost spočívá v tom, že vodivá vrstva má obrovskou bezpečnostní rezervu: je schopna odolat teplotě 350 stupňů a výkonu 15 kW na metr čtvereční. m, stejně jako pokles napětí do 400 V a vnější teplota od -60 do + 400 stupňů, což samozřejmě výrazně přesahuje potřebné a dostatečné parametry.

Proto je zdroj topného článku téměř neomezený.

Thermo Glass lze použít ve všech okenních systémech se všemi typy profilů - dřevo, plast, kov.

Itvhodné pro přídavné vytápění v kombinaci s běžnými topnými zařízeními nebo podlahovým vytápěním (stačí 100-200 wattů na metr čtvereční skla) nebo jako hlavní zdroj tepla (200-600 W /m2)

Topení lze nastavit podle teploty skla nebo vzduchu v místnosti.

Topné sklo Thermo Glass minimalizuje tepelné ztráty a snižuje tak náklady na vytápění.

Na druhé straně je účinnost způsobena tím, že se sklo rychle ohřívá na předem stanovenou teplotu a teplo, které vyzařuje, začíná být téměř okamžitě pociťováno.

Proto lze topení zapnout pouze v případě potřeby. Dalšími výhodami jsou racionální využití prostoru (absence topných zařízení jako takových), což znamená neomezené možnosti návrhu.

Vyhřívaná skleněná okna

Jedinečná okna s vyhřívaným sklem pracují z běžné sítě 220V a nepotřebují transformátory napětí. Thermo Glass se používá při výrobě mansardových a běžných oken, dveří, střešních světlíků a dalších průsvitných konstrukcí.

Vyhřívané sklo vytváří příjemné vnitřní mikroklima, bojuje proti mrazu a slouží jako bezpečnostní senzor pro neoprávněný vstup.

Co jsou vytápěná okna?

Funkce přiřazené pro okna s dvojitým zasklením s vytápěním

 1. Přídavné topení. Okna s Thermo Glassem mohou hrát rolitopení kromě hlavního zdroje vytápění.
 2. Ochrana proti námraze. Jak se zvyšuje povrchová teplota vnějšího skla, sníh a led tají kolem celé struktury okna. Aktuální pro prosklené střechy a střešní okna.
 3. Komfortní zóna. Když je venku mnohem chladnější než uvnitř, dochází k „efektu studeného okna“. Dvojité zasklení Thermo Glass odstraňuje tento problém a vytváří komfortní zónu.
 4. Antikondenzát. Vysoký kontrast vlhkosti a teploty v místnosti i mimo něj přispívá ke vzniku kondenzace, ale okna s Thermo Glassem zůstávají vždy dokonale transparentní.
 5. Selektivita. Speciální povlak na skle udrží teplo v interiéru během chladného období a v létě naopak brání pronikání tepla do domu. To vám umožní ušetřit na topení v zimě a na klimatizaci v létě.
 6. Antiplus. Dvojité zasklení Thermo Glass zabraňuje odposlechu, což lze provést pomocí směrového laseru.
 7. Odolnost proti vandalismu. Vodivý povlak skla může také sloužit jako senzor neoprávněného vstupu do domu, může být připojen k poplašnému systému.

Technické vlastnosti skleněné jednotky

 • Rozměr, max. 2400 × 4800 mm
 • Rozměry, min: 300 × 400 mm
 • Tloušťka jednokomorového okna s dvojitým zasklením: od 17 mm
 • Tloušťka dvoukomorového okna s dvojitým zasklením: od 30 mm
 • Teplota ohřevu, max: + 55 ° C
 • Tepelná izolace: 1,00 m2 * C /W
 • Zvuková izolace: 31 dB
 • Příkon, min-max: 50 - 800 W /m2

Okna, balkony, lodžie

Účinek „studeného okna“ se projevuje v chladném období kvůli kontrastu teplot.

Vyhřívaná skleněná okna tento problém eliminují.

Vytvořte komfortní zónu a slouží jako tepelný panel v místnosti nebo na balkóně.

Vlastnosti a výhody:

 • Příkon: 50 - 500 W /m2.
 • Teplota ohřevu: +25 ... +55 ° C
 • Vyhřívané sklo: vnitřní.
 • Úspora klimatizací a minimalizace tepelných ztrát.
 • Schopnost připojení k poplašnému systému.

Vikýře, zasklení střechy

Světlíky s vyhřívanou skleněnou tabulí vám umožní zbavit se potřeby čištění oken z ledu a sněhu.

Okno s dvojitým zasklením Thermo Glass může být jakéhokoliv tvaru a velikosti, můžete také vytvořit okno s dvojitým zasklením - se dvěma vyhřívanými brýlemi! Takové termobloky mohou být instalovány v již nainstalovaných oknech!

Vlastnosti a výhody:

 • Příkon: 250 - 800 W /m2.
 • Teplota ohřevu: +30 ... +55 ° C
 • Vyhřívané sklo: vnitřní /vnější.
 • Zvýšení světelného toku.
 • Bezpečnost střešní konstrukce z důvodu eliminace zatížení sněhem.

Zimní zahrady, skleníky, pavilony

V těchto místnostech je problém akumulace kondenzátu na skle relevantní v každém ročním období.

A použití skla s funkcí vyhřívání zabraňuje zamlžování akondenzátu

Současně může být vlhkost v místnosti vysoká, protože je to právě takové mikroklima, které rostliny mají rádi.

Vlastnosti a výhody:

 • Příkon: 50 - 500 W /m2.
 • Teplota ohřevu: +25 ... +55 º С
 • Vyhřívané sklo: vnitřní.
 • Studené výstřižky z ulice ve vstupních skupinách.
 • V případě potřeby připojte k alarmu.

Střešní světlíky

Vyhřívané skleněné obaly jsou ideální pro použití při stavbě střešních světlíků. Funkce proti zamrznutí eliminuje potřebu neustále čistit led a sníh z těžko přístupných povrchů!

Teď pronikání přirozeného světla nebude záviset na srážkách!

Vlastnosti a výhody:

 • Příkon: 250 - 800 W /m2.
 • Teplota ohřevu: +30 ... +55 ° C
 • Vyhřívané sklo: vnitřní /vnější.
 • Snížení zatížení konstrukcí.
 • Zvýšení přenosu světla za špatného počasí.

Bazény, tělocvičny

Použití skleněných tabulí Thermo Glass v zasklení bazénů a sportovních hal bude tyto místnosti teplejší, vyloučí výskyt kondenzace a mikroorganismů na skle.

I přes konstantní vysokou vlhkost si sklo zachová maximální schopnost přenosu světla!

Vlastnosti a výhody:

 • Příkon: 50 - 500 W /m2.
 • Teplota ohřevu: +25 ... +55 º С
 • Vyhřívané sklo: vnitřní.
 • Podporanezbytné mikroklima.
 • Překážka vzniku plísní a plísní na zasklených plochách.

Kolik jsou vyhřívaná skleněná okna?

Cena za vytápěná okna je tvořena v závislosti na oblasti zasklení, výběru profilového systému, typu skla nebo zasklení, regulaci teploty a dalších parametrech.

HEATSHIELD - vyhřívaná okna s dvojitým zasklením

Průsvitné struktury, které dnes existují, a to i s nejúčinnějšími skleněnými obaly, nemohou vyřešit problém vytvoření studené zóny v oblasti otevírání oken.

Tento problém je způsoben skutečností, že na povrchu vnitřního skla v zimním období je teplota vždy nižší než v místnosti.

Když se teplý vzduch dotkne povrchu studeného skla, vytvoří se nezávislé proudění vzduchu, které vnímáme jako studené.

Pomocí elektricky vyhřívaných skleněných obalů HEATSHIELD ™ řeší společnost Tehnokon tento problém vyrovnáním teploty na povrchu vnitřního skla a teploty vzduchu uvnitř místnosti.

 • Při výrobě skleněných obalů HEATSHIELD ™ se v triplexu používá pouze tvrzené sklo.
 • Okna s dvojitým zasklením jsou napojena na AC síť s napětím 220 V. a DC sítí.
 • Elektrický výkon od 40 do 80 W /m2.
 • Elektricky vodivá vrstva uložená na vnitřním skle téměř nesnižuje součinitel světelného toku.
 • Okna HEATSHIELD ™ Dvojitá oknamohou být vybaveny manuálním, automatickým nebo poloautomatickým řídicím systémem.
 • Okna s dvojitým zasklením mohou mít zabudovaná čidla počasí a čidla alarmu.

Skleněné obaly HEATSHIELD ™ lze použít k vytvoření různých vzorů, jako jsou:

Okna
Balkony
Zimní zahrady
\ t Skleníky
\ t Světlíky
\ t Střešní průsvitné
\ t Visory
Bazény
Fasády
Přechody pro chodce

Další vlastnosti skleněných obalů HEATSHIELD ™:

 • Ochranné vlastnosti triplexu
 • Bezpečnost zranění
 • Trvanlivost
 • Schopnost používat