Zjistěte, co je to dvoukomorové okno s dvojitým zasklením - jak si vybrat a kde aplikovat

Ahoj všichni!

Rodiče své ženy, která žila celý život v klidném prostředí, se přestěhovali do nové budovy v centru města.

Hluk je tam hrozné, zejména pro nezvyklé lidi.

Kromě toho developer chtěl ušetřit peníze a nainstalovat nejjednodušší jedno-okenní okna.

Musel jsem vzít býka za rohy a vyměnit je za větší zvukovou izolaci.

Ale nyní příbuzní nejsou rádi, že zvuky z ulice nestojí v bytě neustálým řevem.

A teď vám řeknu, jak jsem toho dosáhl pomocí dvoukomorových oken s dvojitým zasklením.

Jste vítáni!

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením

Okna s dvojitým zasklením - výhodný nákup, pro milovníky komfortu v domě a pohodlný pobyt. Mnoho lidí si myslí, že plastové okno a okno s dvojitým zasklením jsou jedno a to samé.

A pokud v době nákupu řeknete plastové okno s dvojitým zasklením, prodávající vám jistě porozumí.

Ačkoli sklo a okno jsou různé věci. Okno s dvojitým zasklením je několik sklenic, které jsou upevněnyspeciální rám a je instalován v okenní jednotce.

Tyto konstrukce jsou instalovány nejen v plastových oknech, moderní dřevěná okna jsou vyráběna také s dvojitými okny.

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením - ekonomická volba

Konstrukce tří sklenic, mezi nimiž je určitá vzdálenost (komora), se nazývá dvoukomorová skleněná jednotka. Vzdálenost mezi skly může být různá - od 6 do 16 mm.

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením má vyšší tepelně izolační vlastnosti. Pokud je vzdálenost mezi sklem odlišná, zvyšují se ukazatele zvukové izolace.

Užitečné rady!
Okna s dvojitým zasklením jsou ideální pro regiony, kde jsou chladné zimy (-25 a méně) nebo okna bytu mají výhled na hlučnou ulici, stadion, noční klub atd.

Nejběžnější ze všech druhů skla, spolu s jednokomorovým. Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením - design, který vám umožní ušetřit na platbě za vytápění, trvanlivé, ohnivzdorné a odolné proti vloupání a jen stylové.

Po instalaci dvou komor bude váš dům vždy teplý, pohodlný a útulný.

Dvojkomorová okna s dvojitým zasklením - charakteristika

Šířka skleněné jednotky obou komor může být od 24 do 50 mm a závisí na tloušťce sklenic a šířce rozpěrky mezi nimi.

Je žádoucí, aby kamera, která zhasne, byla uvnitř.

Taková varianta okna s dvojitým zasklením se považuje za nejoptimálnější z hlediska zvukové izolace, aletepelná vodivost není ovlivněna.

Proto je pro venkovský dům nebo byt v klidné oblasti vhodná levnější dvoukomorová skleněná jednotka s kamerami stejné šířky.

Pokud okna bytu mají výhled na silnici s hustým provozem, je třeba použít okenní kameru s dvojitým zasklením s různými vzdálenostmi.

Nejběžnější dvoukomorová okna s dvojitým zasklením jsou provedení se šířkou 40 mm. Vzorec pro tuto konstrukci je 4-14-4-14-4, kde 4 je tloušťka každého skla, 14 je šířka komor.

To je důležité!
Všechny kamery jsou utěsněny, brýle jsou pevně přilepeny k distančnímu rámu.

Komory jsou naplněny suchým vzduchem, proto se na vnitřním povrchu skla netvoří žádné kondenzáty. Jsou zde okna s dvojitým zasklením, jejichž komora je naplněna inertním plynem, což zvyšuje tepelně a zvukově izolační vlastnosti okna s dvojitým zasklením.

Mezi vulkanizátorem a rámem je absorbent, který absorbuje vlhkost. Hlavní charakteristiky oken s dvojitým zasklením, jako je hmotnost, tloušťka atd., Jsou uvedeny v tabulce níže.

Okna s dvojitým zasklením jsou o něco dražší než jednokomorová, těžší, instalace je náročnější na práci. Takové konstrukce jsou instalovány v domech s tlustými stěnami, například u panelového domu není tato možnost nejvhodnější.

Výhody dvoukomorových oken s dvojitým zasklením

Koupí okna s dvojitým zasklením získáte také mnoho výhod, například:

 • Zvuková izolace. Díky konstrukci dvou komor lze snížit hluk vstupující do místnostiaž 31 dB.
 • Tepelná izolace. Prostor komor naplněných suchým vzduchem nebo plynem pomůže udržet v domě více tepla.
 • Ekologická šetrnost. Všechna moderní okna s dvojitým zasklením jsou vyráběna s využitím nových technologií, takže dvoukomorová okna s dvojitým zasklením lze bezpečně přičíst ekologickým materiálům.
 • Pohodlný provoz. Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením není třeba malovat, stačí ho otřít vlhkým hadříkem.

Náklady na dvoukomorová okna s dvojitým zasklením jsou vyšší než jednokomorová, ale jejich tepelně a zvukově izolační vlastnosti jsou vyšší než náklady. Zároveň ušetříte na nákladech na vytápění.

Věnujte pozornost!
Náklady na okno s dvojitým zasklením lze vypočítat až poté, co velitel provede přesná měření okna.

V průměru se cena dvoukomorové skleněné jednotky může pohybovat od 1 000 do 1 200 rublů na metr čtvereční. m.

Cena okna s dvojitým zasklením se vypočítává pro každého zákazníka individuálně, mnoho společností prodávajících okna s dvojitým zasklením nabízí systém slev a různých promo akcí.

Pamatujte, že nákup dvoukomorové skleněné jednotky vám nejen ušetří na vytápění, ale také izoluje váš dům od hluku ulice.

Dvojkomorová okna s dvojitým zasklením

Skleněnou jednotkou je několik vrstev skla, spojených spojovacím rámem. Konstrukce skleněné jednotky je utěsněna a naplněna sušeným vzduchem (nebo jiným inertním plynem).

Někdy se fráze „plastové sklo“ používá v řeči k označení celé struktury okna. Ale není to mocOkno s dvojitým zasklením je pouze částí okna a je vyrobeno ze skla, nikoli z plastu.

Ve skleněné jednotce se používají většinou tři skleněné tabule a mezi nimi se tvoří dvě vzduchové komory, což je důvod, proč se tyto skleněné jednotky nazývají dvoukomorové.

Při výběru jednokomorového nebo dvoukomorového okna s dvojitým zasklením je třeba vzít v úvahu, že dvoukomorové okno s dvojitým zasklením má lepší vlastnosti pro spotřebitele, ale náklady na dvoukomorové okno s dvojitým zasklením jsou o něco vyšší.

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením nacházejí nejširší uplatnění v bytech a venkovských domech. Ve srovnání s jednokomorovými mají vysokou hlukovou a tepelnou izolaci.

Užitečné rady!
Tyto návrhy mají nejlepší kombinaci ukazatelů kvality.

Jak můžete dále zlepšit výkon dvoukomorové skleněné jednotky? Namísto obvyklého skla můžete instalovat energeticky úsporné (udržovací teplo uvnitř) nebo multifunkční (chránící před vnějším slunečním světlem a udržující teplo uvnitř místnosti).

Taková dvoukomorová energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením dokonce ušetří náklady na vytápění v důsledku odmítnutí dalších topných zařízení, protože maximální teplo bude uloženo uvnitř místnosti.

Standardní tloušťka skla dvojitého skla

Tento indikátor závisí na typu a typu použitého materiálu. Naše společnost nabízí dva hlavní typy skleněných obalů:

 1. Používá se v profiluRehau Euro-Design (Blitz) má dvoukomorovou skleněnou jednotku o tloušťce 32 mm.
 2. Dvoukomorová skleněná jednotka používaná v profilových systémech Rehau Sib-Design a Rehau Delight-Design je vyráběna s tloušťkou 40 mm.

Pokud používáte různé vzdálenosti mezi brýlemi v okně s dvojitým zasklením a instalujete sklenice o různé tloušťce, lze je nazvat „antirezonančním sklem“.

Taková skleněná jednotka lépe chrání před hlukem z ulice a je vhodná pro použití v domácnostech s okny do ulic s hustým provozem.

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením: výhody a vlastnosti

Komponenty prezentované v naší společnosti pro výrobu oken se vyznačují vysokou kvalitou ukazatelů.

Používáme dvojitá okna vlastní výroby nebo od důvěryhodných výrobců, což nám umožňuje garantovat vysokou kvalitu našich průsvitných konstrukcí.

Můžete si vybrat okna s profilem z hliníku, dřeva nebo PVC. Nabízíme také okna s dvojitým zasklením, která mohou mít jiný počet kamer.

Pořadí typu skleněné tabule závisí na účelu místnosti, kde se provádí zasklení, osobních preferencích klienta a jeho rozpočtu.

Okna s dvojitým zasklením, která se skládají ze dvou kamer, jsou dnes považována za populární.

Tyto konstrukce se vyznačují optimální kombinací praktičnosti, hmotnosti a ceny.

Instalace okna s dvojitým zasklením poskytuje následující výhody:

 • vysoký stupeň hluku a tepelné izolace;
 • ochrana místnosti před chladem (použití oken s dvojitým zasklením je povinné v regionech, kde teplota zimního vzduchu klesne na -25);
 • univerzálnost použití (taková skleněná jednotka může být instalována v dřevěném, hliníkovém nebo plastovém profilu);
 • pevnost (zasklení s dvojsklem umožňuje ochranu místnosti před podvodníky a vandaly);
 • estetika (neexistují prakticky žádné vizuální rozdíly mezi okny s dvojitým zasklením se dvěma a jedním fotoaparátem: jsou stejně transparentní a dobře přenášejí světlo);
 • přijatelná cena pro zasklení (cena dvoukomorové skleněné jednotky je mnohem nižší než u velkého počtu kamer).

Ceny oken s dvojitým zasklením

Náklady na dvoukomorovou skleněnou tabuli závisí na konkrétních vlastnostech zvolených zákazníkem. Důležité je tloušťka a typ skla, šířka vzdálenosti mezi brýlemi.

Dvoukomorové okno s dvojitým zasklením

Stejně jako v moderních novostavbách, tak iv jiných bytech a domech, tradice instalace oken s dvojitým zasklením na okna byla již zavedena. Je to nejen módní, ale také praktické, stylové a trvanlivé.

Nejprve byly upřednostňovány jednokomorové profily, ale postupem času začaly vytlačovat dvoukomorové profily, protože v některých případech mají několik dalších výhod.

I když samozřejmě fungují dobře. NežJe okno s dvojitým sklem odlišné od okna?

Výhody návrhu

\ t

Když se na to díváte z hlediska struktury konstrukce, hlavní rozdíl spočívá v přítomnosti přídavného skla, kamer a rozpěr.

To je důležité!
Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením začala vytlačovat jednokomorové profily, protože mají více výhod.

Takové výrobky, i když jsou mnohem těžší, rozměrnější jednokomorové, ale také mají značné množství výhod.

 • Zaprvé, taková okna z PVC z Rehau mají vyšší úroveň úspor energie. Tato kvalita, podle pořadí, vám umožní ušetřit na vytápění, zapomenout na návrhy, nebojí se těsnění místnosti, bytu, domu.
 • Zadruhé, dvoukomorová okna s dvojitým zasklením jsou mimořádně odolná proti nepříznivému počasí, různým negativním atmosférickým jevům a jiným věcem tohoto druhu.
 • Zatřetí, doporučuje se, aby byly instalovány v místnostech s okny s výhledem na hlučné ulice, protože dvojitá bariéra významně snižuje možnou hladinu hluku, která je slyšet zvenčí. Je to vynikající zvukový a tepelný izolátor pro váš domov nebo kancelář.

Je levné nakupovat izolované skleněné jednotky v Petrohradu.

Společnost Leningradská okna a stropy nabízí široký výběr různých kovových konstrukcí z plastů, včetně jednokomorových plastových oken pro vybavení jakékoli místnosti, a to jak doma, tak v kanceláři nebo ve výrobě.

Dvoukomorové výrobky jsou dokonalé.se vejde do každého interiéru, s důrazem na racionalitu majitele místnosti, modernost a pobyt v trendu.

Vyberte sklo

Bohužel ne každý kupující plastových oken upozorňuje na tuto důležitou složku okenní konstrukce.

A marně! Sklo v produktu je až 90% plochy.

Kromě toho je sklo vždy nejchladnějším místem v okenní konstrukci, což znamená, že z něj pochází hlavní tepelné ztráty.

Pokud tedy chceme okno „izolovat“, musíme nejprve přemýšlet o skleněné jednotce s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a teprve pak věnovat pozornost tepelné izolaci profilu.

Také zvuková izolace vašeho okna závisí na jednotce skla.

Doporučujeme proto, abyste se ponořili do komponentů vaší skleněné jednotky, abyste se rozhodli správně.

Tepelná izolace oken

Pojďme od menší k větší.

1. Přirozeně, jediné sklo - 4 mm nebo 6 mm - poskytne minimální izolaci před chladem. Typicky se taková výplň používá pouze v interiérech.

Při instalaci venkovního výrobku s takovou výplní, kromě zimy v zimě a ohřevu v létě, je spotřebiteli v zimě také k dispozici stálý kondenzát na skle a při mrazivých dnech i tvorba námrazy.

2. Dále přichází standardní 24mm skleněné balení (4-16-4), kde 4 je dvě 4mm sklenice a 16 je velikost rozpěrky mezi brýlemi. Dvojité zasklení se dvěmasklo se nazývá jednokomorové.

Před několika lety byla tato skleněná jednotka používána v převážné většině objednávek, protože byla měřítkem pro nízké ceny a přijatelnou kvalitu.

Pro standard v našem profilu South ve 3 komorách a ne příliš velké požadavky na tepelnou izolaci (vzhledem k mírnému podnebí) je vhodně 24 mm (4-16-4) dvojsklo.

Čas ale nestojí za to a v tomto okamžiku nabízí odvětví oken mnohem lepší vlastnosti skleněné jednotky za cenu srovnatelnou s cenou standardní skleněné jednotky 24 mm, a proto se počet objednávek s takovými skleněnými jednotkami snižuje.

3. Další v seznamu je 32 mm dvojité zasklení (4-10-4-10-4), kde 4 je 3 sklenice po 4 mm a 10 je vzdálenost mezi nimi.

Šířka takové skleněné jednotky může být buď menší - 24 mm nebo větší - 40 mm a širší, lze ji nastavit pomocí šířky rozpěrky.

Tepelná izolace takového profilu je o řád vyšší než u jednokomorové, ale je jich až 2 „ale“: vysoká cena a vysoká hmotnost.

Velká váha nehraje ve velkých ventilech nejlepší roli již od té doby zvyšuje zatížení závěsů a zvyšuje pravděpodobnost vůle křídla.

No, vysoké náklady obvykle vás zajímají, zda stojí za to přeplatit kvůli budoucím výhodám z tepelné izolace.

Podle našeho názoru je také dvoukomorové okno s dvojitým zasklením s obyčejnými brýlemi (!) Zastaralé, protože tato izolace neospravedlňuje náklady běžného dvoukomorového okna s dvojitým zasklením.

4. V současné době je jednokomorové okno s dvojitým zasklením s energeticky úsporným sklem nebo, jak se obvykle nazývá, energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením - 24 mm (4-16-4Top-N) výhodnější ze všech stran.

Při výrobě skla naneste speciální potah s ionty stříbra. Tento povlak vytváří tepelně úsporné vlastnosti skleněné jednotky. Sklenice s podobným povlakem se nazývají „nízkoemisní“.

Jednotka s dvojitým zasklením se skleněnou jednotkou volně přenáší krátkovlnné záření ze solární energie, ale v zimě vytlačuje z mikrovlnných zdrojů dlouhé vlnové záření, v létě z ozařování z klimatizace.

Poznamenejme odděleně otázku, kterou zákazníci často kladou na energeticky úsporná okna s dvojitým zasklením - květiny, děti a všechno ostatní s energeticky úspornými dvojitými okny roste WELL! Alespoň ne horší než u běžného zasklení.

Věnujte pozornost!
Při přenosu světla je taková skleněná jednotka nižší než obvyklá pouze o 5%.

Jednokomorové energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením má řadu výhod ve srovnání s obvyklým dvoukomorovým oknem:

 1. tepelná izolace je lepší;
 2. cena je mnohem nižší;
 3. hmotnost - mnohem méně;
 4. přenos světla - více.

5. Další v hierarchii oken s dvojitým zasklením následuje dvoukomorové 32 mm energeticky úsporné okno s dvojitým zasklením (4-10-4-10-4Top-N). Izolační vlastnosti takové skleněné jednotky jsou o 30% vyšší než uv předchozím případě, ale náklady budou vyšší.

6. Pak můžete dále „vylepšovat“ skleněnou jednotku, pokud jde o zvýšení tepelně izolačních vlastností do nekonečna přidáním množství energeticky úsporných sklenic, zvětšením tloušťky sklenic, zvětšením šířky skleněné jednotky, vyplněním prostoru mezi skly atd. Argonem.

Jak se říká, neexistuje žádná hranice k dokonalosti, zde se všichni již spoléhají na své vlastní potřeby pro charakterizaci oken a své finanční možnosti.

7. Jako samostatný bod bych chtěl poukázat na další inovaci v oblasti okenní techniky - jedná se o okno s dvojitým zasklením používajícím solární sklo. Ten se nazývá transparentní multifunkční.

Taková skleněná jednotka je velmi vhodná k použití na našem jihu, kde v létě často nevíme, kde se schovávat před horkým teplem.

Užitečné rady!
Okna s dvojitým zasklením se solárním sklem pomohou vytvořit domácí oázu, protože spojují vlastnosti energeticky úsporných oken s dvojitým zasklením a funkce odrážející sluneční teplo.

Srovnejte se - obyčejné okno s dvojitým zasklením umožňuje 79% tepelné solární energie do domu a okno s dvojitým zasklením Solar pouze 42%. (Jednorázové Solar). Přenos světla přitom ve Sluneční soustavě nedosáhne 67% oproti 81% v konvenční skleněné jednotce.

Izolace hluku systému Windows

V jejich zvukově izolačních vlastnostech jsou také okna s dvojitým zasklením odlišná. Pokud chcete zvýšit zvukovou izolaci okna, věnujte pozornostdvojité okno s různou tloušťkou skla.

Vzhledem k nejlepší překážce rezonance mají tato okna s dvojitým zasklením vyšší vlastnosti. Čím větší je rozdíl mezi skly, tím lepší je odolnost proti hluku.

Také zvyšte rychlost mezi skly a vyplněním prostoru mezi nimi inertním plynem.

Indikátory zvukové izolace různých skleněných jednotek:

 • Jednokomorový 24 mm:4-16-4- 29 dB;
 • Dvoukomorový 32 mm:4-10-4-10-4- 30 dB;
 • Jednokomorový 24 mm:4-14-6- 31 dB;
 • Dvoukomorový 32 mm:4-12-4-8-6- 32-33 dB;
 • Jednokomorový 24-32 mm:4-10-4,4,2(triplex) - 34-38dB.

-
* červená označená tloušťka skla. Čísla uvedená mezi tabulemi jsou šířka distanční vložky.

V moderním obchodě s okny se neustále zavádějí nové koncepty, objevují se novější materiály. Kromě výše uvedených vlastností může být vaše skleněná jednotka opatřena jakoukoliv barvou, strukturovaným vzorem, ochranou proti hackerům a odolností oken vůči nárazům.

K dispozici jsou samočisticí sklo, barevné multifunkční zařízení, kromě multifunkčního skla, které se objevilo na trhu (jedná se o sklo s několika různými typy postřiku).

V rámci areálu nemůžete říct všechno, zejména proto, že se nové produkty v oblasti skla objevují téměř každý měsíc.

Kontaktujte nás pro konzultaci a my vám řekneme více, odpovíme na jakoukoliv otázku, spočítáme objednávku s potřebným oknem s dvojitým zasklením a také vás seznámíme se současnýmakcií na speciální druhy skla.

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením

Nikdo nebude překvapen kovovými plastovými okny a dveřmi: dnes je téměř každý domov nebo kancelář ovládán takovým zasklením.

Ale plastová okna do oken jsou odlišná.

Vzhledem k tomu, že charakter a vzhled lidí se liší, stejně jako výroba každého výrobce.

Naše společnost "Plastic Window" Vás zve k seznámení se s výhodami našich výrobků, abychom ocenili to, co děláme každý den pro Vás - naše zákazníky!

Zajistíme, aby kvalita našich výrobků byla v souladu s deklarovanými a spokojenými zákazníky.

CO JSOU PŘEDSTAVUJÍCÍ BALÍKOVÉ DVOJITÉ BALÍČKY

Jedná se o tašku, která se skládá ze tří sklenic upevněných plastovým nebo hliníkovým rámem. Mezera mezi skly je obvykle volena jiným plynem podle volby výrobce, aby se zvýšila tepelná a zvuková izolace.

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením jsou často instalována v domácnostech a bytech, protože mohou poskytnout požadované ticho a udržet teplo a pohodlí v každém domě.

VÝHODY OBALŮ

Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením z naší společnosti jsou výrobky, které mají řadu nepopiratelných výhod a nemají prakticky žádné nevýhody:

Výroba probíhá na moderních zařízeních v souladu se všemi technologiemi a tradicemipřední evropští výrobci, což znamená, že kvalita našich výrobků je vždy špičková:

 • Díky dvěma airbagům ve skleněné jednotce se zvyšuje hluková izolace;
 • Zvýšená tepelná izolace;
 • Kvalitní kování se zárukou;
 • Vhodné pro zasklení obytných budov i bytů a kancelářských prostor.

Stojí za zmínku, že navzdory tomu, že náklady na dvoukomorové balíčky jsou vyšší než u podobných výrobků s jedním balíčkem, prostředky investované do těchto produktů se v zimním období vrátí ve formě úspor tepla.

Dobrá rada!
Kromě toho, použití takového skla v kuchyni vám může ušetřit od nepříjemné vlhkosti a zamlžení sklenic v chladném období.

Kovové a plastové zasklení s dvoukomorovým obalem si můžete objednat na číslech uvedených na internetových stránkách.

Na vaše přání náš měřič okamžitě přijde do vašeho domova nebo kanceláře, který nejenže provede měření opatrně, ale také vám poradí v otázkách, které vás zajímají.