Jak se zbavit vos a vosí hnízdo na balkóně?

Jak se zbavit vosího hnízda na balkóně?

Dobrý den všem návštěvníkům blogu! Konec léta je časem příprav v naší rodině, myslím, stejně jako ostatní letní obyvatelé.

Zatímco manželka vařila marmeládu, vosy začaly létat do kuchyně pro sladkou vůni, i když jsme na okna instalovali komáry.

Viz, vylezl přes mezeru balkonu. Byl jsem překvapen počtem vos, nikdy se to nestalo.

O něco později jsem zjistil, že na našem balkoně postavili hnízdo, tedy velké množství. Sdílím s vámi, jak se zbavit vosího hnízda na balkóně sám.

Majitel jakéhokoliv bytu alespoň jednou v životě může být v situaci, kdy se na jeho balkóně nebo lodžii nacházejí osy.

Příležitostně, vosy, které ve většině případů náhodně letí na balkon, nepředstavují problémy - nemá smysl s nimi jednat, stačí otevřít okno a uvolnit je.

Jak se zbavit vosího hnízda na balkóně?

Další věc je, když se tito nezvaní hosté rozhodli usadit se zde (nebo někde poblíž) stavbou svého hnízda.

V tomto případě začínají vosy na balkóně vážnou hrozbu, protože je nepravděpodobné, že budou lhostejní k tomu, aby vydrželi lidi, kteří neustále vstupují na „čerstvý vzduch“ a ruší je.

Věnujte pozornost!
Velmi brzy začnou nepříjemní sousedé žít všechny domácnosti bez rozdílu: zvířata, děti a nakonec sami.

Sousedství s vosy na balkóně nelze nazvat příjemným, protože mohou kdykoliv někoho strkat. To znamená jen jednu věc - boj s vosami na balkóně by měl začít okamžitě.

Jakmile si všimnete, že schůzky s tímto hmyzem se staly trvalými, měli byste okamžitě vyhledat způsoby, jak se jich zbavit, nečekat na růst vosího hnízda.

Aby bylo možné vosy z balkonu odstranit jednou provždy, musíte se nejprve pokusit najít hnízdo. A ne vždy se nachází v otevřené a přímo uvnitř lodžie nebo balkonu - existuje celá řada nuancí ...

Vosy na balkoně se zpravidla usadí na podzim. Mladá samice se nachází mezi sutinami starých věcí odlehlým místem pro zimování a na jaře - s nástupem tepla - začíná stavět hnízdo zde nebo pod stropem.

V případě, že pronajímatel tento okamžik zmešká jen málo, bude obtížné dostat se blíže k obydlí hmyzu - os bude příliš mnoho a budou se moci bránit.

To je důležité!
Je třeba mít na paměti, že vosy mohou velmi aktivně chránit své hnízdo, někdy útočící na člověka s celým rojem ...

Kde jsou osy usazeny?

Kde jsou osy usazeny?

Nejčastěji se vosy chovají jako hnízdo pro sebe:

 • pod stropem uvnitř;
 • pod okapem;
 • venku pod parapetem;
 • v potrubí pro odvod dešťové vody;
 • mezi stěnami a obložením, jak uvnitř, tak vně;
 • s velkým množstvím odpadků - přímo mezi nimi.

Navzdory různorodosti míst, která jsou vhodná pro stavbu hnízda, není jeho umístění obvykle tak složité:

pochopit, kde hledat domov hmyzu, stačísedět nehybně půl hodiny na balkóně a dívat se přesně tam, kam vlétnou vosy.

Užitečné rady!
Pokud takové pozorování nepomohlo, pak je s největší pravděpodobností hnízdo umístěno někde venku a měli byste sledovat osy z okna.

Pokud jste po pozorování vos nemohli vidět jejich hnízdo, může se nacházet mimo balkon.

Ale začít rozebírat odpadky na balkóně nebo pohybovat obložením při hledání hnízda by nemělo být kategorické: vosy mohou náhle zaútočit. Pro úspěšný výsledek boje proti hmyzu je nutné předem alespoň zhruba reprezentovat umístění jejich hnízda, ale je třeba ho pečlivě hledat.

Hnízdo vos na samém počátku připomíná malý kuželovitý šedivý dojem s voštinami připevněnými ke stropu nebo stěně. V prasklinách nebo trubkách není vůbec vidět, ale je patrné, jak hmyz neustále letí dovnitř a ven.

Předpokládejme tedy, že první úkol byl úspěšně dokončen: hnízdo vos bylo buď nalezeno, nebo existuje jasná představa, kde se nachází. Nyní ji musíte zničit.

A právě zničit, ne lidsky odstranit a odnést, protože v posledním případě existuje vysoké riziko, že budete trpět kousnutím (s velkým počtem z nich může být dokonce život ohrožující).

Bez ohledu na to, jak chcete rychle a bezbolestně odstranit vosí hnízdo z balkónu, buďte připraveni na to, že hmyz prostě neunikne a mohou vás vážně kousnout.

To je důležité!
Prostě vykopněte osBalkon, mávat, například, noviny, nefunguje: budou hájit své hnízdo na poslední. Hmyz může být zničen nebo kapitulovat a ponechat balkon v jejich moci.

Jak se můžete zbavit vosího hnízda na balkóně?

Existuje několik účinných způsobů, které by měly být podrobně projednány.

K otrávení pomocí návnady

První z nich je jedním z nejdelších způsobů, jak bojovat - jedovat přímo vosy samy. Bude to trvat několik dní (nebo dokonce týdnů), ale je to vhodné v případě, že majitelé zřídka navštíví balkon.

 1. Aby se tímto způsobem odstranil hmyz, vezměte si jednoduchou hůl, cínovou nebo plastovou láhev do stěn, z nichž jsou vyříznuty velké otvory.
 2. Půl šálku piva se nalije do improvizovaného podavače a přidává se med (můžete také dělat bez piva, hlavní je zde sladká návnada).
 3. Zde se přidává půlka lžičky boraxu nebo kyseliny borité (hrají roli jedu), po které jsou všechny složky důkladně promíchány.
 4. V noci, když jsou vosy neaktivní, je podavač s otrávenou návnadou instalován v blízkosti jejich hnízda a dveře na balkón se pevně zavírají.
 5. Pokud se po několika dnech sníží celá návnada a živé osy ještě zůstanou, budete muset do krmítka přidat další část směsi.
 6. Kyselina boritá je toxická nejen pro šváby, ale i pro vosy, takže na jejím základě mohou být připraveny jedové návnady.

Praxe to ukazujeDříve nebo později (zpravidla to trvá týden nebo dva), všechny vosy, bez výjimky, zemřou. Mimochodem, krmí larvy a dělohu jedovou návnadou.

Tuto metodu šlechtění lze uplatnit i v případě, že jsou osy zamořené v půdě. Zvláště často osy staví hnízda v podkroví dřevěných domů.

Hořící hnízdo

Druhou metodou nakládání s vosami na balkóně je spalování hnízda. Taková metoda je ze zřejmých důvodů extrémně nebezpečná z hlediska požáru (hnízdo hoří velkým plamenem).

Je rozumné jej používat pouze v případech, kdy obydlí vosy visí například na vnější betonové stěně balkonu nebo pod stropem, mimo plastové obložení stěn a tapetu.

Věnujte pozornost!
Spalování vosího hnízda, i když nejúčinnější způsob, jak ho zničit, je zároveň nejnebezpečnější. Nemůžete ho použít, pokud je v blízkosti papír (včetně tapety), dřevo a nábytek, plasty, textil, koberce.

Aby bylo možné tento způsob likvidace osy na balkóně provádět i ve večerních hodinách, můžete do láhve domácí chemikálie nalít benzín nebo petrolej a uzavřít nádobu práškovou lahví.

Vosí hnízdo je téměř papírové, a proto se dostatečně rychle vznítí - stačí ho v noci postříkat hořlavou směsí a pak ho zapálit.

Utopení hnízda ve vodě

Třetí metoda je dostatečně rychlá a ohnivzdorná, ale vyžadující určitou obratnost je utopení hnízda ve vodě.

metoda utonutíVosí hnízdo v kbelíku je poměrně obtížné provádět, ale poměrně účinné.

Stojí za zmínku, že tato metoda kontroly osy má jednu vlastnost: obydlí hmyzu musí být připevněno uprostřed plochého stropu, jinak bude problematické zavést metodu.

K odstranění osy z balkónu touto metodou se vezme kbelík, naplní se až po okraj vodou a v noci se zvedne tak, že jeho hrany spočívají na stropě a hnízdo je zcela ponořeno.

Během několika hodin by nádoba s vodou měla těsně přiléhat ke stropu, a proto je zpravidla zdvižena zdola nějakým vhodným výškovým předmětem - například běžným žebříkem.
Než vyjmete kbelík, měli byste být stále v bezpečí a zaklepat na něj tvrdým předmětem. Pokud po tom není slyšet bzučení vos, znamená to, že zemřeli. V opačném případě je spouštění kbelíku velmi nebezpečné!

Mimochodem, tato metoda může být úspěšně použita na venkovské chalupě, pokud se například objeví hnízdo sršňů - blízcí příbuzní vos.

Kromě toho, spolu s první metodou destrukce, třetí může být také použit k odstranění vos z podkroví. Sršně nebo osy, kteří se usadili v podkroví, mohou být také zničeny kbelíkem vody.

Věnujte pozornost!
Před vyjmutím kbelíku s vodou se ujistěte, že vosy jsou již mrtvé.

Insekticidní látky

A konečně poslední z nejúčinnějších způsobů, jak zničit vosy, je použití protityto insekticidy. Tato metoda je velmi efektivní, ale poněkud časově náročná.

 1. Uzavřené a nutně uzavřené (bez děr) plastového sáčku se vezme, do něhož se nalije malé množství jakéhokoli silného činidla z os vosku (o nich se můžete dozvědět více níže).
 2. V noci se pytel položí na hnízdo a hrdlo polyethylenové jímky se přilepí lepicí páskou k povrchu kolem ní, aby se vosy nemohly dostat ven.
 3. Hmyz zemře během několika hodin, takže byste neměli spěchat, abyste zkontrolovali účinnost této metody.

Existuje poměrně málo insekticidních přípravků vhodných k ničení osy.

Poté, co jsou odpady jakýmkoli způsobem zničeny, aby se předešlo nepříjemným následkům, je vždy nutné zkontrolovat, zda v hnízdě zbývá živý hmyz. K tomu stačí zaklepat dlouhou tyč nebo kovovou tyč.

Prostředky pro vosy na návnady

Pravděpodobně první věc, která přijde na mysl, když vosy napadají balkón, je jejich vyhlazení insekticidními chemikáliemi.

Dosud se vyrábí poměrně mnoho těchto léků a některé repelenty proti hmyzu lze použít jako jed. Například některé z nich:

 • Karbofos - lék relativně levný, ale účinný (i když má silný nepříjemný zápach)
 • Geth - silný moderní insekticid, který je bez zápachu a relativně bezpečný pro člověka
 • Tetrix nebo Cucaracha je jedním z nejvícevýkonné nástroje, ale jejich nalezení není snadné
 • Profesionální dezinfekční nástroj Tetrix Sinuzan
 • Microcin a Microcin Plus
 • Minap 22
 • Mikrokapsulovaná suspenze Delta Zone
 • ]
 • Insekticidní Cucaracha
 • Přípravy katy
 • Insekticidní prach Sevin 5 Garden Dust
 • Pesticidní aerosol
 • Raptor
 • Raid

Důležitým bodem, který je třeba věnovat zvláštní pozornost, je to, že je lepší bojovat s vosy na balkóně, než aby se řídil.ve vodě, kapalné koncentráty pro následné postřikování ve formě spreje nebo aerosoly připravené k použití.

Pro boj s vosy na balkóně je nejlepší použít insekticidní roztok nebo aerosolový přípravek, který je již připraven k použití v plechovce.

Ale prášky zde, bohužel, nebudou fungovat (nebudete s nimi házet hnízdo, ale prášky mohou být vhodné pro přípravu otrávených návnad).

Aby bylo možné z balkonu nebo lodžie vytáhnout vosu, můžete také použít standardní zahradní přípravky na ochranu rostlin před škůdci.

Pokud máte rádi možnost připravit otrávené návnady, můžete do sladkého sirupu přidat všechny stejné insekticidy: Geth, Delta Zone, Cucaracha.

Gely z švábů jsou také dobré, což lze jednoduše pomazat na několika místech poblíž hnízda.Dospělé osy budou jíst jed, stejně jakopřiveďte ho do domova pro krmení larev a dělohy.

Bezpečnostní pravidla pro likvidaci vos

Bojové osy na balkóně, bez ohledu na to, jaká metoda byla pro tento účel použita, událost není bezpečná.

Hmyz je ochoten chránit hnízdo i za cenu svého vlastního života a pro osobu může být mnoho kousnutí s vážnými následky.

To je důležité!
Když začnete bojovat s vosami na balkóně, nezapomeňte se předem ochránit před jejich kousnutím.

Z tohoto důvodu, aby se zabránilo útoku, měla by být provedena veškerá práce na odstranění osy:

 • v maximálně uzavřeném oděvu, rukavicích a přednostně včelařské masce
 • v noci, kdy jsou vosy neaktivní a mají špatný výhled
 • rychle, takže hmyz nemá čas reagovat
 • s dveřmi do bytu otevřeny tak, že v případě útoku os je vždy cesta k ústupu

Pokud by něco podle plánu nebylo a vosy začaly útočit, musíte okamžitě vejít do místnosti a zavřít za sebou dveře. Po půl hodině hodin se hmyz uklidní a pokus se může opakovat.

Jak se zbavit vosy náhodně letěl na balkon?

Jak se zbavit vosy náhodně letěl na balkon?

Kdyby na vámi uzavřeném balkónu náhodou letěla vosa, neměli byste ji zabít: nebude to škodit, ale na ulici to bude velmi užitečné.

Vosa, která náhodou přiletěla na balkon, je nejlepší, když se vrátí zpět na ulici. Jediná vosa je velmi snadnáchytit a vypustit.

Stačí, když vezmete prázdnou krabičku, přikryjete vosu skleněnou deskou nebo stěnou a bez toho, aby se krabička vzdálila od povrchu, zavřete ji.

Je nutné ji otevřít, resp. Již za oknem, aby mohl hmyz odletět.

Podobně může být vosa chycena prázdnou skleněnou nádobou. Někdy ani nemusíte používat víko, ale spíše jen rychle vystavit sklenici s vosou do okna.

Co jiného lze vosy aplikovat doma?

Včely přinášejí lidem mnoho výhod, na rozdíl od vos, i když zřejmě přinášejí lidem nebo přírodě určité výhody.

Ale jak vidíte, je to nepříjemné, když se tito „soudruzi“ usazují na vašem balkonu, a dokonce i celá rodina. Ne, nebylo by to nic, ale nechtějí platit za světlo a mohou kousnout.

Vosí hnízdo na balkóně v bytě je poměrně častým jevem a nedává radost. Je to obzvláště nepříjemné, když se začnete připravovat na podzimní období, a stejně jako skutečná hosteska, rozbalíte jam a tito cestující jsou tam.

Kromě toho, že je nepříjemná, je to také nebezpečné, zejména pokud máte děti. Kromě toho jsou vosy také nebezpečné, protože jsou aktivními nosiči různých infekcí, a pokud si myslíte, že to není hrozné, pak jste hluboce mýlí.

Proto musí být tento problém v každém případě vyřešen a my vám řekneme, jak zničit vosí hnízdo.

Dobrá rada!
Vosy žijí v rodinách, takže pokud jste viděli několikjednotlivci neustále létání u vašich oken, zatímco je nepřitahujete, pak byste měli zkontrolovat vše, je možné, že na vašem balkoně nebo na střeše domu - zdroj velkých neduhů.

Nejjednodušším způsobem je pečlivě zkontrolovat vše, protože vosí hnízdo má pozoruhodný tvar. Pravděpodobně všichni viděli vlaštovčí hnízdo, a proto je podobný, jen několikrát větší.

To je důležité!
Pokud to nevidíte vizuálně, následujte vosy, kde budou létat. Vedle samotného hnízda bude stát hučení.

Takže. Byl zjištěn problém. První věc, kterou musíte udělat, je uklidnit se a uvědomit si, že ji můžete vyřešit sami.

Samozřejmě, obvyklé repelenty v této situaci nepomohou, ale ... Existují spolehlivější a časem prověřené metody. Nyní přejděte k samotné otázce, jak se zbavit vosího hnízda a vos?

Chemikálie

Můžete jít nejjednodušším způsobem a koupit chemický prostředek, který se prodává ve specializovaných prodejnách pro zahradu a doma.

Přípravek se aplikuje na samotné hnízdo a osy ho šíří dovnitř a předávají je svým příbuzným. V důsledku toho onemocní a zemřou. To je opravdu nejjednodušší, ale ne vždy spolehlivý způsob.

Montážní pěna

Další možností je vyhodit hnízdo pěnou, která fouká okna. Samozřejmě, že duše bude z takového jednání, svědomí k trápení, nemocná, ale pokud se to nedělá, obličej a pátý bod budou z kousnutí ublížit.

Vezměte pěnu a vyfoukejte při vstupu do hnízda v noci,když budou všechny vosy spát. Pak zbývá jen odstranit hnízdo a odhodit ho.

Trap pro vosy

Můžete dát jemnější past. Odstřihněte horní část plastové láhve a nalijte buď kyselý kompot nebo cukrový sirup do samotné láhve. Umístěte past do blízkosti hnízda a osy ho rychle naplní.

Taková metoda je samozřejmě dlouhá, ale spolehlivá a vražda nebude mučit svědomí. Druhá past - na kůře melounu, melounu, opět platí, chemický prostředek. Vosy jí, a to je místo, kde končí jejich příběh.

Teď už víte, jak se zbavit vosího hnízda a vos, a jak vidíte, není to těžké. Hlavní věc - malá odvaha, trpělivost a úsilí, a váš domov již nebude narušen!

Pasce s cukrem

Vosy na balkóně se můžete zbavit jednoduchými improvizovanými prostředky a zároveň nepoužít žádnou chemii. Například cukr:

 1. Aby bylo možné vykopat vosy z balkónu, je třeba dát do plastikové láhve nějaký cukr, pak tuto láhev naplnit jednou třetinou obyčejnou vodovodní vodou a dobře ji protřepat tak, aby se cukr úplně roztavil.
 2. Pak je třeba tuto láhev s výsledným cukerným sirupem zavěsit na balkon. Sladká voda přitáhne vosy.
 3. Je nutné pevně dotáhnout hrdlo láhve a samotné láhve, aby se vytvořily otvory o průměru běžné cigarety, a aby tyto otvory byly nad hladinou cukrového sirupu.

Pak se vosy nebudou moci dostat ze své vlastní pasti. PojďmeNaučíme se, jak vosy vyhnat z balkónu jinými způsoby.

Mýdlo proti vosám

A tady je další způsob, jak dostat vosy z balkonu, což vám pomůže zbavit se vos na balkóně.

 1. Znovu vezměte plastovou láhev, nalijte do ní vodu a do láhve nalijte trochu tekutého mýdla.
 2. Poté proveďte díru v uzávěru láhve, našroubujte víčko na lahvičce, jemně protřepejte směs a promíchejte mýdlo s vodou.
 3. Všechno v oblasti vosího hnízda postříkejte touto mýdlovou vodou a samotné hnízdo je také žádoucí, pokud se k němu dostanete.
 4. Když se váš mýdlový roztok dostane na vosu, začne ho olizovat, a jak jste pravděpodobně již uhodli, zemře.

Takže jeden po druhém všechny vosy zemřou z hnízda na vašem balkóně, a pokud ne všechny, přeživší rychle pochopí, co je a odletí při hledání nového obydlí.

Odpuzovač hmyzu

Další poměrně běžný způsob, jak se vypořádat s vosami na balkóně, pomůže vyhnat vosy z balkonu - to je použití různých insekticidů.

V zásadě platí, že stejné prostředky, které se běžně používají proti mouchám nebo komárům, někdy pracují proti vosám, ale ne tak často, jak bychom chtěli.

Obecně bylo snazší bojovat s vosami na volném prostranství. Například, jejich hnízda v zahradních stromech jsou obvykle posypaná dichlorvosem nebo spálena úplně. Ale nemůžete vodu z plamenometu na balkóně, i když máte plamenometu, že?

Pravda, některé statečné dušeoni posypou jejich balkon s dichlorvos, ale tato věc je docela nebezpečná s jeho nešikovným použitím. A sousedé s tím nebudou nadšeni.

Pokud se tedy rozhodnete překonat vosy na balkóně chemikáliemi, je ještě lepší obrátit se na profesionály ze služby kontroly hmyzu.

sršni proti vosům

Sršni jsou také dobrým pomocníkem při vykopání vos z balkonu. Jak řídit vosy z balkónu s jejich pomocí? Sršni chytí vosy a promění je ve výživnou kaši, kterou krmí larvy.

Tato metoda je velmi oblíbená u zemědělců, ale ve vašem případě to nebude fungovat, protože, jak víte, chov sršňů místo vos na balkóně rozhodně není tou nejlepší volbou.

Jak vykopnout vosy z balkónu, pokud je už celé hnízdo sršeň?

Jak vykopat vosy z balkónu, pokud je už celé hnízdo sršeň?

Vosí hnízdo musí být bojováno buď ohněm nebo chemikáliemi. První možnost vyzkoušet na balkóně je nebezpečná.

Druhá (například všechna stejná dichlorvos) je v zásadě možná.

Při manipulaci s dichlorvosem je nutné dodržovat všechna bezpečnostní pravidla, aby se zabránilo otravě.

Kromě toho je nutné zničit vosí hnízdo v ochranném obleku, který zcela pokrývá kůži, a má speciální síťovinu pro obličej.

Obvykle je vosí hnízdo zničeno v noci, když vosy spí a neočekávají útok.

Dobrá rada!
Pokud se vám ještě podařilo zbavit vosy na balkóně tak či onak, zničili jste jejich hnízdo a zcela vyčistili balkón odVosy, nespěchejte k odpočinku.

Chcete mít v létě otevřený balkon? Takže tak, aby vosy neletěli znovu na balkon a neudělali tam nové hnízdo, dali sítě proti komárům, které neumožňují vosům létat na váš balkon, a zkontrolujte, zda nejsou praskliny.

Zničení vosího hnízda fyzickými prostředky

Než začnete bojovat v hnízdě vosy, musíte zjistit, odkud pocházejí a proč. Hmyz se raději usadí na suchém a dobře větraném místě.

Pokud v zimě v podkroví najednou najdou prázdné obydlí, pak je velmi pravděpodobné, že na jaře budou postaveny nové domy.

Pro účinné zničení vos a jejich hnízd bylo vyvinuto mnoho zakoupených prostředků, vynalezeno mnoho fyzických metod boje a populárních receptů pro domácí použití.

Každá z těchto metod si zasluhuje právo na existenci, neboť jsou všechny účinné svým vlastním způsobem. Nejrychlejší možné výsledky lze dosáhnout jejich použitím v komplexu.

Zničení hnízdo sršně bez použití jedů a jeho odstranění pomocí dostupných nástrojů je také možné:

 1. Je nutné nasadit husté oblečení, zavřít všechny části těla a pracovat v noci, když spí vosy.
 2. Vyhoďte přes dům pytel na odpadky, vyklopte vstup lepicí páskou a odtrhněte ho od místa připevnění. Pak může být pytel spálen v uzavřeném železném sudu.
 3. Opatrně srazte úli s oslíkem dlouhou hůlkou tak, aby spadl do kbelíku vroucí vody, položil pod něj a pak pokryl kbelík víčkem.
 4. Pokud se hnízdo nachází na nepřístupném místě, můžete jeho vstup naplnit pěnou.
 5. Naneste lepidlo proti hmyzu na povrch svého domu a pokuste se ho dostat dovnitř. Vosy se hromadí v uličce a ucpou je těly.

Lidové způsoby, jak se zbavit vosího hnízda

Velmi často v letním období je možné zjistit vosí hnízda, která mohou být umístěna na balkóně, v kůlně, sklepě nebo pod střechou obytného domu. Tyto šedivé domy jsou pevně spojeny s povrchem, takže je obtížné je odstranit.

Chcete-li je co nejpodrobněji odtrhnout a bez následků, musíte vědět, co dělají vosy z hnízda. Na počátku jara začaly oplodněné ženy, které se podařilo přežít zimu, stavět nové domy.

Hnízdo sršeň dosahuje v září své maximální velikosti. Pro jejich konstrukci hmyz používat žvýkané zbytky vegetace. Takto získaný materiál se podobá šedému kartonu.

Ošetření hnízda petrolejem

Opakované použití může způsobit, že OS opustí svůj dům, po kterém může být bezpečně odstraněn:

 1. Naplňte petrolejovou lékařskou klystýr.
  Nalijte petrolej přes hnízdo, zatímco je v maximální vzdálenosti.
  Opakujte postup každý den, dokud vosy neopustí své domovy.

Fumigované vosí hnízdojehličnatý kouř

 1. Metoda je určena pro dlouhodobé a opakované použití.
 2. Do místnosti, ve které se nacházejí vosí hnízda, přiveďte kamna a pokud možno nasměrujte komín ve směru jejich úlu.
 3. K ohřevu kamen by měly být čerstvé jehly, můžete přidat jakýkoliv plast. Hlavní podmínkou úspěchu je řízený přísun kouře ve směru hnízda.
 4. Postupovat několikrát, dokud vosy neopustí své sídlo.

Stará cesta

 1. Sbírejte lepivou hmotu, která roste na kmenech hrušek a jabloní.
 2. Tloušťkou potřete červené lano tímto lepidlem a zavěste ho vedle zásuvky.
 3. Za 2-3 týdny by osy měly opustit svůj domov.

Metoda s balíčkem

V případě, že vosy na balkóně postavily hnízdo, musíte jednat rozhodněji.

Pokud je aktivita hmyzu v blízkosti hnízda malá, a to se děje za svítání a v noci, pak vezměte velký plastový sáček a velmi rychle položte balíček na hnízdo, okamžitě ho svázejte do uzlu a stejně rychle ho odneste z domu.

 1. Místo, kde je hnízdo zavěšeno, by mělo být okamžitě omyto saponáty a dezinfikováno tak, aby se nevrátilo na zvolené místo. Tato metoda bude od vás vyžadovat určitou obratnost.
 2. Máte-li s balíčkem, na nejvyšším podlaží, kam jít, a nebudete nosit balíček do bytu, pak předem připravte balón s dichlorvosem. A vázání pytle, zanechte malý otvor.
 3. Ihned začněte odpuzovat repelentvelkého množství. Po dokončení postřiku pevně přilepte sáček a počkejte, až hmyz zemře. Pak může být balíček bezpečně vyhozen. Hlavní věc - dusit se.

Použijte dýchací přístroj nebo alespoň pevnou bandáž na obličej. A buďte velmi opatrní, zanechte v sáčku opravdu malou díru, aby z ní vlety nevyletěly.

Cesta s pánví

Existuje další způsob, jak vám pomoci zbavit se vosího hnízda na balkóně nebo v zemi. Je však vhodný pouze v případě, že je hnízdo nízké.

 1. Vezměte hrnec této velikosti, aby do něj hnízdo mohlo snadno vstoupit.
 2. Nalijte vodu s ohledem na skutečnost, že hnízdo vytlačuje určité množství vody z pánve.
 3. Vodní vodu vařte a poté, co jste dali pánev ze dna hnízda, zvedněte ji tak, aby její okraje byly pevně připevněny k místu, kde je hnízdo připevněno. Tak to bude ve vroucí vodě a vosy zemřou.

Buďte opatrní i při této extrémní metodě - nespalujte se.

To je důležité!
Nyní v obchodech pro letní obyvatele je představena široká škála chemikálií pro kontrolu osy. Můžete je použít.

Pokud nemáte na dachách drogy po ruce, můžete na hnízdo jednoduše posypat plyn. Absolutně netolerují ropné produkty a zemřou. Pozůstalí z tohoto místa navždy odejdou.

Důležitým bodem po zbavení se vosího hnízda, nezapomeňte toto místo zpracovat, jinak budete muset začít brzy znovu.

Jak odstranit hnízdo sršně

Jak odstranit hnízdo sršeň?

V moderních městských bytech jsou zpravidla instalovány okenní systémy, které neumožňují letícímu hmyzu vstoupit do obydlí venku.

Jsou však dachy, kde lidé přicházejí k odpočinku a připojují se ke zdravému způsobu života.

Život v zemi je jako idyla: čerstvý vzduch, zpěv ptáků, ovoce přímo ze stromu a zeleniny ze zahrady.

Je čas vařit malinový džem. Najednou se v podkroví nachází velké „papírové“ hnízdo plné sršňů.

A pak je to na první pohled naprosto dobromyslný a shovívavý člověk, který se náhle stane zlovolným a nekompromisním ničitelem, který všemi prostředky hledá zničení hnízda sršňů.

Používají se Dichlofos a petrolej, polyuretanová pěna a kouřové bomby, mýdlový roztok a insekticidní sáčky, kbelík s vodou a plazmový hořák s následným povoláním týmu ministerstva pro nouzové situace.

Pokud se pokusíte zastavit paniku, můžete dokonce shrnout zkušenosti získané v nesmiřitelném boji.

Způsoby, jak se zbavit hnízda

Než se rozhodnete, jak odstranit hnízdo sršeň, je vhodné začít jej detekovat, vyhodnocovat rizika a v případě nevyhnutelnosti vojenské operace jednat v závislosti na situaci.

Všechny metody, které jsou nám známy, jsou omezeny na dvě varianty vlivu: zničení a nucené přemístění.

Z bezpečnostních důvodů se nejlépe provádí během období minimální aktivity.hmyz - v chladném období nebo v extrémních případech v noci. V každém případě potřebujete těsný ochranný oděv, rukavice, v ideálním případě včelařskou masku.

Tvrdá opatření spojená se zničením

 1. Na hnízdo se opatrně položí hustý plastový sáček, který se pak oddělí od povrchu, ke kterému je hnízdo připevněno, a pak je sáček rychle a těsně uzavřen.
 2. Způsob zničení balíčku spolu se zásuvkou závisí na představivosti umělce. Nejčastěji hoří v intenzivním plameni ohně, nebo jej umístí do kbelíku a rozdrtí ho nákladem.
 3. Liberálně nastříkejte hnízdo petrolejem. Ze všech ropných produktů má petrolej nejlepší výkon. Vosí hnízdo je vyrobeno z „papíru“ - dřeva, rozdrceno na kaši a utěsněno slinami.
 4. Kerosen velmi rychle proniká jak papírem, tak všudypřítomným tělem vosy a blokuje dech. Hmyz, který dostal kerosen zemřít okamžitě.
 5. Je-li zásuvka na nepřístupném místě, z něhož je pouze jeden výstup, použijte montážní pěnu. V tomto případě je třeba se ujistit, že otvor je důkladně nafouknut a není tam žádná sebemenší mezera.
 6. Dichlorvos a další speciální prostředky pracují spolehlivě pouze tehdy, když lze hnízdo izolovat od přístupu vzduchu. Ihned po postřiku např. Pevně ​​zakryjte nádobku.

Humánní opatření týkající se přesídlení

Způsob s plastovým sáčkem, popsaným výše, je zcela vhodný pro opětovné usazení rodiny sršňů. S tím rozdílemzávěrečná fáze rituální vraždy je nahrazena rituálním talentem života třepáním sáčku.

 1. Samozřejmě, stále ještě v noci a předtím, než se co nejvíce pohybovali od stanovišť lidí. V bezprostřední blízkosti hnízda je silně páchnoucí agresivní látka.
 2. Může to být mletá červená paprika, mísa se zředěným Domestos nebo použitý olej vypuštěný z klikové skříně automobilu.
 3. Insekticidy budou také fungovat: s největší pravděpodobností povedou k fatálnímu výsledku poněkud odlišné povahy - vosy odletí na jiné místo.
  Nejlepší způsob, jak bezpečně odstranit hnízdo sršeň v domě, zejména pokud je tento dům je chata, je čekat na zimu. V zimě je hnízdo pečlivě odděleno od místa připevnění (ale rukavice nezasahují), je zničeno.

V něm ještě nejsou živé osy. Potom se na místě, kde bylo hnízdo založeno, a s výhodou na celém okolí, působí insekticidy nebo jinými prostředky.

Pak se na jaře vrátí z paměti do svého starého hnízda, nenajdou ho a nenaleznou dřívější místo atraktivní, samičky odletí při hledání příznivějších podmínek.

http://krasna-devica.ru

Jak postupovat tak, aby osy na balkóně nepokračovaly

Co dělat, aby vosy na balkóně nepokračovaly

Jak vidíte, odstranění vos je poměrně pracný proces.

Z tohoto důvodu, stejně jako v mnoha jiných oblastech, je mnohem snazší předcházet pravděpodobnému problému, než je ve skutečnosti řešit.

Aby se zabránilo vzniku vos na balkóně, měli byste se řídit pouze některými jednoduchými pravidly:

 1. nedovolují na lodžii nebo na balkóně nahromadění starých zbytečných věcí, mezi nimiž se vosy úspěšně schovávají nebo nacházejí vhodná místa pro hnízdo
 2. uzavřít všechny mezery mezi stěnami a obložením
 3. namontujte tenkou mřížku mimo trubku pro vypuštění vody
 4. pokud je balkon otevřený, pravidelně ho navštěvujte a kontrolujte stropy a stěny

Preventivní opatření

Vosy chtějí stavět hnízda na místech, kde to dříve dělali. Když jsme se zbavili svých obydlí, je nutné zacházet s těmi oblastmi, kde byly připevněny ke stěnám a střechě domu manganistanem draselným a insekticidem.

Vosy obecně nemohou žít na dobře udržovaných, čistých a prosklených balkonech. Takže učinit určité závěry a vždy udržovat čisté nejen váš byt, ale také balkon!