Zahřívání balkonu nebo lodžie zevnitř vlastními rukama

Zdravím čtenářům blogu!

Dnešní kognitivní post bude o vnitřních povětrnostních vlivech balkonu a tady je důvod.

Příbuzní se ke mně obrátili s žádostí o pomoc, když chtěli rozšířit velikost svého pokoje na úkor stávajícího balkonu.

V bytě jsou celkem dva balkony, takže o přestavbu žádal sám. Neměli projekt jako takový, museli chápat všechny nuance od nuly.

To je jen pro takové situace, rozhodl jsem se vydat úplný návod k izolaci balkonu. Můžete se s ním dále seznámit.

Jak rychle a správně izolovat balkón?

Jak izolovat balkón vlastními rukama?

Pravděpodobně téměř každý majitel balkonu přemýšleljak co nejefektivněji využít volný prostor nebo jak izolovat dům. Obvykle se pro dva účely používá balkon nebo lodžie.

První možnost předpokládá spíše hromadění nevyžádaných a zbytečných věcí, jako je spíž, ale s přístupem na svět. V sovětských časech, balkóny jen převážně přiřazené podobné nezáviděníhodné role.

V jiném případě majitelé bytů chtějí nechat trochu, ale rozšířit blízké „čtvereční metry“, udělat další pokoj, malou zimní zahradu nebo dokonce útulné studium.

Zde se však nemůžeme bez oteplování, jak je tomu podle výpočtů, v apartmánech, které se nacházejí v domech staré budovy, největší množství tepla procházet pouze nevytápěnými balkony.

Otázka, zda izolovat balkón, by neměla být ani zvážena. Odpověď je jednoznačná - samozřejmě nezbytná, a to i za podmínky, že by ji později neměla zahřívat.

Zbývá jen zjistit, jak ohřívat balkon vlastníma rukama, jakož i řadu dalších jemností, například jak ohřívat balkón zevnitř, jak ohřívat podlahu na balkóně atd.

První kroky k oteplování balkonu

Především je třeba řešit zasklení, jinak se nedá hovořit o účinném zvětrávání. Tak jsme "otočit" balkon do lodžie.

Obvykle se používají kovové a plastové konstrukce, i když v poslední době stále více lidí dává přednost dřevěným rámům.

Nesmí být horší než PVC, pokud jsou řádně zpracovány - antiseptické nátěry,několik vrstev barvy atd.

Malá poznámka: doufáme, že znáte rozdíl mezi lodžií a balkonem.

Jen v případě, že balkon je oplocený prostor vyčnívající z roviny fasádní stěny; Lodžie je místnost zabudovaná do zdi, která má na rozdíl od balkonu zdi, které ji obklopují.

Navzdory tomuto rozdílu nejsou žádné zásadní rozdíly v technologii jejich izolace.

Zde čeká na majitele první „úskalí“. Často chcete rychle dokončit izolaci balkonu as klidným svědomím přepnout na jiné úkoly.

Výsledkem je, že po instalaci oken s dvojitým zasklením jsou štěrbiny rychle zaplněny, je instalován topný radiátor nebo je namontována „teplá podlaha“ a vše je hotovo, můžete si odpočinout.

V zimě mohou takové nedbalostní stavitelé očekávat nepříjemný objev - zdá se, že balkon ohřívali a udržování optimální teploty na něm zdaleka není jednoduché. Problém je v tom, že je nepravděpodobné, že by urychlená izolace významně snížila tepelné ztráty.

Pamatujte, že není možné vytápět balkon pomocí ústředního topení, protože je zakázáno stavebními předpisy. Proto je nutné dbát na izolaci podlahy, stěn, předních a bočních stran lodžie.

Skutečné řešení těchto úkolů:

  • Uzavřete všechny existující spáry a švy těsnicími materiály a pěnou. Bez toho jsou další opatření na zahřívání balkonu prostě bezvýznamná;
  • hydroizolace balkonu. Pokud nechcete najít plíseň v jednom z rohů a jiné věci nejsou nejvícezdravé houby, které prostě zbožňují mokrá místa, hydroizolace je první vrstvou našeho "dortu" na ochranu balkonu. Kromě toho takový materiál posouvá bod mrazu směrem k ulici;
  • nanesení vrstvy tepelné izolace a na všechny betonové prvky, jako je tomu u předchozího hydroizolačního materiálu. Takový přístup zamezí přítomnosti tzv. „Studených mostů“ a obecně bude mít pozitivní vliv na udržení příjemné teploty na lodžii;
  • vnitřní hydroizolace, rovněž přispívající k vytvoření dodatečné tepelné izolační vrstvy;
  • tvarování rámu pro pokovování;
  • vnější obložení balkonů.

Jak izolovat lodžii vlastníma rukama?

Jak již bylo uvedeno výše, vysoce kvalitní izolace lodžie začíná zasklením a poté pracuje na podlaze, stěnách atd. Zbývá rozhodnout, které materiály jsou pro tento účel nejvhodnější.

Trh s materiály pro oteplování je dnes velmi široký a je někdy obtížné orientovat se v celém nabízeném sortimentu. Některé materiály jsou však srovnatelné s podobnými zástupci.

Proto začínáme s výběrem vhodných materiálů, protože jak zodpovědně přicházíme s volbou materiálů pro hydroizolaci a izolaci balkonu, hodně záleží.

Současně je nutné vycházet ze dvou podmínek: materiál musí být účinný při přípustné tloušťce a jeho nákup musí být ekonomicky odůvodněný.

Všimněte si, že izolaceDog-it-yourself loggie jsou poněkud jednodušší než vytvořit nejpohodlnější podmínky na balkóně. Důvodem je menší plocha zasklení lodžie, protože, jak víme, většina oken je ztracena.

Nejprve v liniových materiálech, které lze použít k utěsnění všech druhů trhlin ve stropě, parapetu, zasklívacím rámu atd.

Materiály pro utěsnění trhlin na balkóně

Obecně je možné spolehnout se na některý z těsnicích materiálů přítomných na trhu. Obvykle jsou výhodné polyuretanové tmely, tmely a pěny, vycházející z jejich průtokových charakteristik, dokud kompozice neztvrdne.

Můžete si vybrat germabutyl, hermaflex, pěnu a podobné materiály. Aby se předešlo úniku těsnicích materiálů, jsou velké mezery předem naplněny odpadními materiály - nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použití kusů pěny.

Hydroizolace balkonu /lodžie

Ihned si všimneme, že opatření pro hydroizolaci balkonu zahrnují nejen úpravu všech vnitřních povrchů, ale také instalaci refluxu, který zabraňuje vniknutí vody do rámové konstrukce okna, jakož i zpracování rámu (v případě potřeby) speciálními hydrofobními sloučeninami (smalty, oleje barvy, laky, antiseptika atd.).

Ve všech ostatních ohledech se hydroizolace balkonu nebo lodžie zevnitř provádí podle stejného schématu.

Jako hydroizolace betonových podlah a parapetu můžete použít tradiční střešní krytinu (podlahovou hydroizolaci) nebopenofol. Samozřejmě se můžete spolehnout na nátěry nebo penetrační sloučeniny.

Podlahové materiály se překrývají, dbejte na to, aby švy byly spolehlivě utěsněny - na to můžete použít hořák. S pomocí poslední střešní krytiny je nejjednodušší lepidlo ke stropu.

V poslední době se široce používá tzv. Folgoisolon o tloušťce pouze 4 mm. Může sloužit nejen jako těsnicí materiál, ale také jako dodatečná izolace.

Volba je zpravidla určena vhodností práce a náklady na materiál. Nejčastěji, když hydroizolaci balkonu s vlastními rukama, používají obyčejné střešní lepenka - ne jediné generace testované a velmi cenově dostupný materiál.

Tak jak zahřívat balkon nebo lodžii?

Při volbě ohřívače stojí za to vycházet z hlavního parametru těchto materiálů - koeficient tepelné vodivosti nebo delta. Pro moderní izolační kompozice se pohybuje od 0,02 W /ms a vyšší. Průměr je obvykle 0,03-0,04 W /ms.

Je třeba chápat, že čím je tato hodnota větší, tím horší jsou tepelně izolační vlastnosti.

Proto buď vybereme topení pro balkón s nejnižší možnou tepelnou vodivostí, nebo se spoléháme na zvýšení tloušťky izolace.

V prvním případě jde o otázku vysokých nákladů na materiál, ve druhém případě o snížení užitné plochy (objemu) balkonu.

Co tedy znamená izolovat balkón, cotepelně izolační materiály pro toto vhodné ve větší míře?

Dobrá rada!
V současné době se extrudovaná polystyrenová pěna často používá jako tepelně izolační materiál, který má vynikající výkonové vlastnosti. Jedná se zejména o takové topné články jako Technoplex a Penoplex.

Můžete jít jiným způsobem - koupit minerální vlnu, nicméně pro izolaci s její pomocí budete potřebovat vrstvu silnější než při použití polystyrenové pěny. Levné a veselé - kupte listy z pěnového plastu, který je také vhodný pro izolaci balkonu vlastníma rukama.

Například vezměte v úvahu extrudovanou polystyrenovou pěnu URSA XPS, což je kvalitní, praktická a moderní verze izolace. Je nejvhodnější pro tepelnou izolaci lodžií, protože kombinuje vynikající tepelně izolační vlastnosti a dobře zabraňuje tepelným ztrátám.

Věnujte pozornost!
URSA XPS se používá pro výzdobu stěn a podlah.

Dalším charakteristickým rysem je tloušťka, která je pouze 5 cm, takže pokud se stále obáváte, jak ohřívat balkon zevnitř, pak se URSA XPS může stát jen materiálem, který jste hledali.

Materiál je lehký, vhodný pro přepravu, nerozpadá se, i když je zároveň snadno řezatelný běžným nožem.

Nezúčastňujme se však propagačních činností, ale snažíme se zvážit co nejvíce možností izolace, které lze použít probalkony /lodžie.

Za tímto účelem vytvoříme malý stolek, ve kterém popíšeme sortiment tepelně izolačních materiálů vhodných pro naše účely.

Jak izolovat balkon? Existuje mnoho možností!

  • Na bázi čedičového vlákna (minerální vlny). Odolává vysoké účinnosti díky vláknité struktuře. Mezi pozitivní vlastnosti patří: zachování objemu a tvaru po celou dobu životnosti výrobku, požární odolnost, biostabilita, odolnost vůči agresivním médiím, dobrá tepelná a zvuková izolace
  • Na bázi polystyrenové pěny (PPP). Nejlepší vlastnosti izolace byly vytlačeny PPP. Materiál je lehký, má jednu z nejnižších hodnot tepelné vodivosti. Je snadno ovladatelný, ekonomický, ale stále existují otázky týkající se emisí škodlivých látek, když se zahřívají
  • .
  • Na bázi skleněných vláken. Takové materiály, protože jejich prevalence mohou být považovány za tradiční. Jsou poměrně levné, ale hodnoty koeficientu tepelné vodivosti pro ně jsou vyšší (nezapomeňte, že je horší) než u mnoha jiných typů izolací. K dispozici ve formě rohoží a desek, které umožňují jejich použití, i když zahříváme balkon zevnitř
  • Reflexní izolační materiály. Jedno z nejnovějších řešení v oblasti stavebních izolací. Princip činnosti reflexní izolace je přibližně stejný jako princip termosky: ve skořepině z nepropustné fólie je vrstva z pěnového polyethylenu. Mezi výhody takové izolace: nízký koeficient tepelné vodivosti, který umožňuje snížit objem zabraný izolací

Jak upevnit materiály

Hydroizolace v případě podlahových materiálů je buď lepena speciálními sloučeninami, nebo, jako v případě střešní krytiny, je upevněna ohřevem montážní strany hořákem.

S ohledem na uchycení tepelných izolací mohou být polystyrenové nebo pěnové desky namontovány buď na lepidlo, nebo na plastové hmoždinky. V prvním případě je důležité zvolit vhodnou adhezivní kompozici, protože Některé z nich obsahují toluen, který je pro takovou izolaci kontraindikován.

Lepidlo se nanáší pomocí zubové stěrky po celé ploše montážní plošiny. Nebylo by zbytečné aplikovat na samolepicí desky několik míst lepidla.

Upevnění hmoždinkami se provádí po obvodu desky, přičemž je třeba vzít v úvahu, že na 1 metr čtvereční je zapotřebí 8 až 10 upevňovacích prvků. Perfekcionisté mohou kombinovat dva typy upevnění: nejprve lepidlo materiál, a pak dodatečně "hřebík" to s plastovými hmoždinkami.

To je důležité!
Švy mezi deskami jsou utěsněny běžnou polyuretanovou pěnou (pouze bez toluenu!), Mezi hydroizolačními prvky - speciální samolepicí páskou.

Minerální vlna je zpravidla fixována pouze hmoždinkami. Vnitřní vrstva hydroizolace (parotěsná zábrana) je upevněna buď tepelnou izolací (upevněna hmoždinkami), nebo přímo na ni nalepena.

Dokončovací práce

Zapnutov další fázi, pokračujte na vnější dekorace, což má za následek vytvoření rámů z profilu (který se používá pro instalaci sádrokartonových desek) nebo dřevěných tyčí.

Doporučuje se zahájit takovou práci z podlahy: jako kulatinu můžete použít několik dřevěných tyčí o rozměru 50x50 mm, které jsou následně opláštěny podlahovou deskou o tloušťce 30 mm.

Stejný přístup se používá při dokončování parapetu, stěn a stropu balkonu, ale v tomto případě může být rámová část vyrobena z tenčích materiálů - desek o tloušťce 25-30 mm, nebo ze sádrokartonového profilu.

Věnujte pozornost!
Rám je dále opláštěn šindelem nebo sádrokartonem.

V prvním případě dostáváme balkon s něčím, co se podobá verandě venkovského domu, ve druhé - základu pro tvořivost. Takže oteplování a zakrytí lodžie sádrokartonem s vlastními rukama vám umožní lepit tapety na stěny a strop, používat je k malování atd.

Co jiného může vyzdobit balkon zevnitř? Je to možnost rozpočtu - použijte PVC panely. Jsou vyráběny pro každý vkus a barvu, takže byste neměli mít problémy s designem místnosti.

Jak izolovat balkón vlastními rukama: schéma akcí

  1. Provádíme zasklení balkonu.
  2. Zahřejeme podlahu. Díry vyplňte pěnou, poté na spodní část stěny a desku naneste hydroizolaci.
  3. Vyrovnejte podlahu. Například pomocí cementu a pískusamonivelační směsi.
  4. Instalujeme desky URSA XPS. Spoje mezi izolací a stěnami musí být lepeny parní izolační páskou. V opačném případě se mohou objevit "plačící" stěny nebo se může vyvinout houba nebo plísně.
    Dále položíme polymerový beton (asi 4 cm tlustý) a poté vyztužený drátěný pletivo.
  5. Zahřívejte stěny a strop mnohem snadněji. Stačí použít URSA XPS a zakryjte ho sádrokartonem odolným proti vlhkosti. Pokud je to žádoucí, můžete použít falešný strop, skrývat tam kabeláže potřebné k osvětlení lodžie.
  6. Nezapomeňte také na parotěsnou zábranu. Toho lze dosáhnout umístěním speciální parotěsné zábrany před izolační vrstvu. Je také možné, že parotěsná zábrana není instalována, a místo toho se používají izolační materiály takové tloušťky, že se vlhkost netvoří. Řešení problému, jak izolovat balkon vlastními rukama pomůže nejen snížit tepelné ztráty a rozšířit plochu bytu, ale také se zbavit nadměrného hluku z ulice. Při výběru oken dbejte zejména na jejich zvukově izolační vlastnosti.

Tepelná izolace balkonu s pěnou

Budeme předpokládat, že všechny problémy s instalací nových nebo oprav starých oken na balkoně byly vyřešeny, záležitost je malá - s použitím pěnového plastu (expandovaného polystyrenu, přednostně EPS) pro zahřívání stropu, podlahy a stěn balkonu.

Proč je toto řešení jedním z nejčastějších?

Skutečností je, že EPS vám umožní odpovědět na jednu obtížněotázka: "Jak izolovat balkon vlastními rukama, a to i levné?" No, pojďme jít dolů do podnikání!

Upozorňujeme na skutečnost, že následující algoritmus pro provádění prací bude užitečný pouze při izolaci balkonu zevnitř.

Z pochopitelných důvodů je lepší svěřit upevnění vnější izolační vrstvy průmyslovým lezcům.

Pracovní plochu připravte napěněním všech mezer polyuretanovou pěnou (bez toluenu) a nátěry nepravidelností cementovou maltou. Poté, s deskou nebo plochými hmoždinkami, připevníme k ní pěnové plastové desky o tloušťce 50-60 mm.

Spoje mezi deskami jsou utěsněny stejnou montážní pěnou. Ve skutečnosti také izolují stěny a strop balkonu vlastníma rukama pomocí pěnového plastu. Poté následuje povrchová úprava nebo, pokud je to žádoucí, můžete nechat povrch pro malování.

To je důležité!
Hlavní věcí není použití nátěrových hmot na organických rozpouštědlech, která ničí PPS.

Pokud jde o podlahy, algoritmus je zde stejný, pouze po upevnění desek z pěnového plastu je nutné použít potěr a teprve poté přemýšlet o zařízení podlahového vytápění a povrchové úpravy.

Pár slov o teplém poli na balkóně (lodžie)

Bez ohledu na to, jak izolujete balkón nebo lodžii, bez ohledu na to, jakou vrstvu izolace používáte, můžete v těchto místnostech zajistit skutečně pohodlné podmínky v chladném období pouze v případě, že je instalován topný systém.

Proti ostatním rozhodnutím, takzvanýelektrické podlahové vytápění. Níže je stručně popsána technologie jeho výroby vlastníma rukama na balkóně.

Takže před námi je holá balkonová podlaha (lodžie) - potěr na podlahové desce. Pro zahájení je nutné zahřát. Jako tepelná izolace je nejvhodnější použít extrudovanou polystyrenovou pěnu, o které jsme psali výše.

Vezměte desky o tloušťce nejméně 10 cm, přilepte je k podlaze. Švy mezi deskami uzavřeme pěnou. Poté následuje náš elektrický kabel pro teplou podlahu, která musí být ohnuta vlastníma rukama, což jí umožní tvar, který umožní pokrytí maximální plochy vyhřívaného povrchu.

Další vrstvou dortu je potěr o tloušťce 4-5 cm Pro přípravu malty použijte cement m-400 a písek (1: 3), vodu. Zbývá jen položit dlaždici - teplá podlaha na balkóně je připravena!

Závěr

Podívejte se na balkon nebo lodžii novým způsobem! K tomu potřebujete trochu úsilí - méně, než si myslíte. Ale v důsledku provedené práce obdržíte další plnou místnost, kde je tak příjemné pít kávu ráno, navzdory počasí převládajícímu venku.

Máte-li jakékoli dotazy, doporučujeme sledovat video o tom, jak balkon izolovat vlastníma rukama.

Oteplování lodžií krok za krokem

Jak izolovat lodžii? Jaké materiály si vybrat? Co funguje a v jakém pořadí? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídají odborníci.

Jak udělat teplou lodžii?

První a základní krok k získání teplé lodžie je jejízasklení teplou plastovou konstrukcí.

U konstrukcí by mělo být okno s dvojitým zasklením o tloušťce 32 mm nebo více.

Při objednávce pro zasklení je nutné brát v úvahu další expanzní profily, které jsou instalovány nahoře a po stranách (vlevo, vpravo) hlavních konstrukcí. Budou potřebné pro následnou instalaci izolace a dekorace.

Po instalaci plastového zasklení se lodžie stává pohodlnější a krásnější - ale není teplá. V chladném období je teplota na zasklené, ale ne zahřáté lodžii zpravidla jen o 1-2 stupně vyšší než venku.

Je-li touha a možnost vytvořit z lodžie „obývací pokoj“, je nutné ho zahřát. To bude vyžadovat dodatečné práce a transformace - izolace parapetu, bočních stěn, stropu a podlahy.

Co předchází zvětrávání?

Kromě zasklení předchází zvětrávání lodžie přípravné práce.

Patří sem pokládání parapetu (je-li kovový parapet na lodžii nebo se neshoduje s horním překrytím na svislé úrovni) a stavba bočních stěn pěnových bloků, lehkých keramických nebo silikátových cihel.

To vše by mělo být provedeno před instalací skla.

Jaké materiály je nejlepší použít?

Tepelné izolační práce na lodžii jsou nemožné bez použití moderních extrudovaných a válcovaných izolací, jako jsou Penoplex, Penofol, Izolon, PES.

MalýTloušťka a unikátní tepelně úsporné vlastnosti těchto materiálů je činí nepostradatelnými pro ohřívání malého prostoru, kde je důležitý každý centimetr.

Penoplex nebo pěna?

Pro izolaci lodžie můžete použít kterýkoliv z těchto materiálů. Rozdíl v technologii výkonu práce: například pěna ve srovnání s Penoplexem má větší propustnost pro páry, která ji charakterizuje ne nejlepší rukou.

Ukázalo se také, že tloušťka izolace je odlišná. Ukazuje se, že Penoplex je výhodnější z hlediska úspory vnitřního prostoru lodžie.

Životnost jedné a druhé se liší téměř dvakrát: Penoplex si zachovává své užitečné vlastnosti pro úsporu tepla déle.

To je důležité!
Za zmínku stojí otázka požární bezpečnosti: pěnový plast je považován za hořlavý materiál, který při spalování emituje škodlivé látky. Penoplex, jednoduše řečeno, je samozhášivý.

Jediné, co Penoplex ztrácí na pěnovém plastu, je cena. Penoplex je dražší.

Jak vyzdobit stěny, izolované "Penopleksom"?

V tomto případě mohou být GVL a UGKL a Knauf aquapanels použity pro konečnou úpravu. A už mohou být tmely, barvy, lepidla a tak dále.

Jak nejen ohřívat, ale také zvukotěsný balkon?

K tomu můžete použít izolaci značky ISOVER. Tento výrobek je tepelně i zvukově izolovaný. Pokud jsou tepelně izolační vlastnosti konstrukce o něco důležitější než zvuková izolace- přednostně materiál "ISOVER Extra".

Pokud je vytvoření akustického komfortu prvořadé, doporučujeme „Zvuková ochrana ISOVER“.

Je možné zahřát lodžii ze dvou stran?

Je možné ohřívat lodžii (zejména parapety) ze dvou stran, což však není vždy vhodné, protože je obtížné provádět montážní práce zvenčí.

Izolace ze dvou stran má smysl, pokud je nutné dosáhnout určité tloušťky tepelné izolace a zároveň minimalizovat prostor uvnitř izolované lodžie.

Věnujte pozornost!
Z hlediska účinnosti izolační vrstvy není podstatné, zda bude zcela na jedné straně (vnitřní nebo vnější) nebo bude přerušena v tloušťce.

V případě oboustranné izolace je nutné zajistit vnitřní parotěsnou zábranu.

Pro zachování volného prostoru na lodžii je nutné zahřátí na obou stranách. Příčka - betonová deska 5cm. Izolace z ulice - 10 cm pěna. Co může být izolováno?

Jako izolaci můžete použít desky z kamenné vlny Light Batts o tloušťce 5 cm, které se umístí do rámu plného parapetu. Poté je konstrukce uzavřena parotěsnou zábranou a opláštěna dokončovacím materiálem.

Jak zahřát betonovou podlahu na lodžii?

Dobrá rada!
Jedním z populárních způsobů je uspořádat podlahu opožděním.

Před zahájením prací je instalována hydroizolacevodotěsné betonové základny připojené kulatiny. Tepelná izolace je instalována mezi zpoždění, na které je instalována parotěsná zábrana.

Pro izolaci doporučujeme použít tepelnou izolaci ISOVER Classic. Pak můžete začít čelit práci.

Potřebuje izolovaná lodžie další spotřebiče pro vytápění?

Nezapomeňte, že bez ohledu na to, jak dobře se staráte o udržování tepla na lodžii, nebude teplo, pokud není zdroj tepla. Izolace se může udržet v teple, ale nevytváří ji.

Trubky ústředního topení by neměly být vyřazovány na lodžiích! (viz. Kodex bydlení Ruské federace). K řešení tohoto problému existují alternativy.

Jak důležitá je role tepelné izolace v podlahovém vytápění?

Při konstrukci systémů podlahového vytápění se doporučuje vždy používat tepelně izolační materiály. To umožní zachovat značné množství tepla, s výjimkou montáže topných rohoží.

Při použití topných rohoží se izolace izolace nedoporučuje, protože tenká vrstva roztoku pokrývající topnou rohož může prasknout. Podklad pod dekorativní vrstvou musí být hustý a musí mít dostatečnou tuhost.

Je možné stěnu ohřívat pomocí podlahového vytápění?

Stěny mohou být izolovány topnými rohožemi. Upevněte rohože na stěnu, ujistěte se, že v rozích nejsou žádné ohyby topného kabelu, tzn. neohýbejtekabel pod úhlem 90 stupňů.

Obkladová směs musí být nanášena rovnoměrně, aby se zabránilo tvorbě dutin, které by mohly přispět k přehřátí.

Zahřejte jednu část lodžie a druhou studenou. Je to možné?

To je možné v souladu s normami tepelné izolace místnosti. Doporučujeme použít varianty polystyrenové pěny o tloušťce nejméně 50 mm. Pro izolaci je nutná nejen podlaha, ale i stěny a strop lodžie. Je nutná přítomnost skla.

A samozřejmě všemi prostředky namontujte systém podlahového vytápění. Doporučený výkon pro místnosti tohoto typu je 150 W /m2.

Proč se na izolované lodžii objevuje kondenzace?

S největší pravděpodobností máte pod lodžií nevytápěnou místnost, nebo vnější stěny nejsou dostatečně izolovány, v důsledku čehož se tvoří kondenzát.

Existuje pojem rosného bodu - to je teplota, na kterou musí být vzduch chlazen, aby vodní pára v něm dosáhla limitu nasycení, jinými slovy, aby relativní vlhkost plynu byla 100%.

To je důležité!
Chlazení vodní párou nebo vzduchem vytváří kondenzaci.

Praktický příklad: věc se přivede do teplé místnosti před mrazem. Vzduch nad povrchem takové věci se ochladí pod rosný bod (pro aktuální vlhkost a teplotu) a na povrchu se tvoří kondenzát.

Přibližný výpočet rosného bodu pro typickou místnost je následující: při teplotě teplépodlaha je 30 stupňů Celsia (na potěru) a relativní vlhkost vzduchu je 60% rosného bodu je 21,4 stupně, resp. po vypnutí systému podlahového vytápění a chlazení cementu na 21,4 stupňů kondenzace.

Tento problém lze vyřešit dvěma způsoby:

  • snižují vlhkost vzduchu instalací například elektrického konvektoru nebo sušiče vzduchu;
  • pro stálé udržování teploty potěru nad 21,4 stupně.

Budou dlaždice na podlaze nevyhřívané lodžie?

Nic se nestane, pokud si vyberete mrazuvzdorné dlaždice pro venkovní práce (například porcelánové kameniny) a lepidlo odolné proti mrazu.

Může však nastat další problém. Pokud není lodžie pod vámi zahřátá a máte normální zasklení, pak je-li teplo z místnosti na lodžii (dveře zůstanou otevřené), pak se na nevyhřívané podlaze může objevit kondenzace až do znechucení.

Oteplování balkonu a lodžie zevnitř místnosti

Oteplování balkonů a lodžií se u nás stalo velmi populární. Důvodem je skutečnost, že mnoho lidí chce zvýšit životní prostor svého bytu na úkor těchto, ne-li velkých, ale dostatečně funkčních prostor.

Vše záleží na vaší představivosti, může zde být kancelář, posilovna, místo pro relaxaci, zimní zahrada nebo jen pokračování místnosti (při kombinaci pokoje a lodžie). Chcete-li tyto myšlenky oživit, musíte zvolit správnou technologii izolace.

Věnujte pozornost!
Neodborné opravy mohou skončit poruchou!

Vzhledem k tomu, že balkon a lodžie byly původně navrženy jako chladné místnosti, jejich stěny a stropy nemají uvnitř izolační vrstvu, což znamená, že jejich tepelná vodivost je vysoká a mohou se snadno proniknout do chladu.

Teplé páry z obytných prostor by v žádném případě neměly pronikat pod izolací a kondenzovat. To povede k následnému zamrznutí zdí, tvorbě ledu, a pak formy v sousedech, nepříjemné atmosféře ve vašem bytě.

Vrstva izolace by proto měla být prakticky hermetická. Je nutná parotěsná zábrana.

Jak izolovat balkón nebo lodžii?

Transformace chladného balkonu nebo lodžie do teplé místnosti začíná přípravou parapetu. Měla by být standardní, z betonu nebo z pěnových bloků. Teplý kovový parapet není povolen.

Samozřejmě musí být zasklení instalované na něm teplé, okna PVC jsou žádoucí. O tom je napsáno v sekci zasklení balkonů a lodžií.

Po instalaci zasklení je nutné vyloučit možné zdroje průvanu, aby se později pod izolací nedostal vítr. Mezeru lze utěsnit izolací z pěny.

Poté se povrch pečlivě zkontroluje na přítomnost plísní a netěsnosti, odstraní se závady. Oteplování balkonu nebo lodžievždy provedené v kruhu, tj. strop, podlaha, stěny jsou zatepleny, s výjimkou zdi sousedící s bytem.

Pro izolaci stěn balkonu nebo lodžie zevnitř místnosti je optimální použít extrudovaný polystyren XPS (jako hlavní izolaci) a pěnový polyethylen (jako druhá vrstva a parotěsná zábrana).

Extrudovaný polystyrenový materiál XPS se získá smísením polystyrénových granulí při zvýšené teplotě a tlaku se zavedením pěnidla a následným vytlačováním z extrudéru.

Jako nadouvadlo se použije směs lehkých freonů s přídavkem oxidu uhličitého (CO2). Po vytvoření desek v buňkách dochází k relativně rychlé výměně zbytkového freonu okolním vzduchem.

Díky své struktuře má stabilní tepelný výkon a nezvykle vysokou pevnost v tlaku.

Dobrá rada!
Polyethylenová pěna je vyrobena z vysokotlakého polyethylenu s použitím uhlovodíků jako nadouvadla.

Plátno má hladký vnější povrch, jemně porézní strukturu, vzhledem k nepřítomnosti buněk s otevřenými buňkami, se materiál vyznačuje nízkou absorpcí vlhkosti. Z hlediska tvrdosti zaujímá mezilehlou polohu mezi pěnovým polystyrenem a pěnovou gumou.

Má následující vlastnosti: pružnost, pružnost, pružnost, vysokou chemickou a biologickou odolnost, vysokouvlastnosti absorbující otřesy, odolnost proti nárazům, hydrofobnost a nízká absorpce vody, bezpečnost životního prostředí, trvanlivost.

Přechod od teorie k praxi.

Extrudovaná polystyrenová pěna XPS a pěnová polyethylenová fólie, samozřejmě existují různé značky od různých výrobců.

Před nákupem materiálu společnosti doporučuji, abyste navštívili webové stránky výrobců, přečetli a porovnávali technické specifikace.

Existují značky, které se již dávno osvědčily, a snadno to pochopíte, jakmile vyhledáte informace na internetu.

Pro další pohodlí bude extrudovaný polystyren označován jako „polystyren“, pěnová polyethylenová pěna - „parotěsná zábrana“.

Výrobce vyrábí polystyren a parotěsnou zábranu v různých tloušťkách. Čím větší je tloušťka izolace, tím menší tepelná vodivost. Jednoduše řečeno, materiál odolává teplu lépe venku.

Internetové stránky výrobců mají tabulky vlastností vyrobených materiálů, tj. K dispozici je možnost provádět výpočet tepla pro jednolůžkový pokoj.

Bohužel, sestavení takového výpočtu je velmi obtížné inženýrské práce, takže je obvykle snazší a dodržovat pravidla:

  • U nezařízených balkonů a lodžií se používá polystyren o tloušťce nejméně 30 mm.
  • Pro balkony a lodžie v kombinaci s místností se používá polystyren o tloušťce nejméně 50 mm.

Parozábranananesena v tloušťce nejméně 3 a 5 mm