9 pravidel péče o plastová okna, která by měl každý vědět

Okna z PVC se snadno čistí

Ahoj všichni! Nejčastější otázkou zákazníků naší společnosti je péče o plastová okna vlastníma rukama.

Nějaký zákazník dokonce požádal, aby diktoval všechny položky záznamu.

Po této události jsem si v tiskárně objednal letáky s podrobnými pokyny k této záležitosti a nyní je předám všem zákazníkům.

Abych objasnil on-line, uveřejňuji zde užitečné tipy na péči o okna. Číst a ukládat do paměti.

V současné době můžeme pozorovat, jak více a více dřevěných oken je nahrazováno PVC, což jsme říkali jednoduše plast.

Konstrukce jsou vyrobeny z PVC profilů, které jsou díky své trvanlivosti a vysoké těsnosti velmi oblíbené v segmentu nízkých cen.

Kromě toho jsou překvapeni svou požární bezpečností a jsou proslulí svou nezranitelností vůči nepříznivým vlivům počasí.

Nic, od sněžení až po silné deště, nemůže narušit váš klid a pohodlí. Plastová okna, která vás chrání před průvanem, prachem a hlukem, chrání váš dům po dlouhou dobu a dodávají mu pohodlí, klid a teplo.

Okna z PVC se snadno čistí

Plastová okna se velmi snadno čistí, protože nemusí být na zimu natřena nebo izolována. Kromě toho tato okna nepoškozují vaše zdraví, používají naprosto bezpečný moderní polyvinylchlorid (PVC).

Tento typ polymeru je známý svou trvanlivostí a nebojí se mikroorganismů nebo různých povětrnostních jevů, jako je vysoká vlhkost nebo stálé vystavení slunečnímu záření.

A pevnost polyvinylchloridu je také mnohem lepší než síla dřeva. Moderní plastová okna lze použít s velkou amplitudou teplot: -50 až +60 stupňů Celsia.

Pokud chcete, aby vám Vaše plastové konstrukce pro přenos světla sloužily po dlouhou dobu a neztratily svůj reprezentativní vzhled, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla pro používání plastových výrobků.

Stojí za zmínku, že okna z PVC nepotřebují zvláštní péči, anebudete na nich trávit více času než na starých dřevěných oknech.

Pro mokré čištění stojí za to použít jemný čisticí prostředek nebo běžný mýdlový roztok. Zvolený prostředek naneste na povrch a nechte jej zaschnout, poté je třeba profil otřít suchým a čistým hadříkem.

Věnujte pozornost!
Buďte opatrní, protože brusiva, nitrocelulózová rozpouštědla, aceton a různé kyseliny jsou zakázány pro čištění plastových oken. Jejich použití může vést ke zhoršení funkčnosti a vzhledu okna.

Když se stane, že se skvrna nevzdá, měli byste pro nejlepší výsledek použít alkohol.

Mokré čištění oken

Firmy, které vyrábějí okna z PVC, začaly nabízet klientům sady výrobků pro péči o plastové výrobky. Tyto soupravy neobsahují zbytečné nebo nebezpečné složky.

Všechny součásti těchto výrobků prošly nezbytnými kontrolami a obdržely certifikáty, podle kterých můžete určit, že tyto detergenty mohou být použity při práci s plastovými výrobky.

Vyloučíme okno „pláč“

Někdy dochází k zamlžení nebo kondenzaci v místnosti s okny z PVC, jinými slovy, přebytečná vlhkost (tzv. „Plač“) se hromadí. To je důsledkem zvýšené těsnosti těchto oken ve srovnání s dřevěnými.

Nejčastěji to lze pozorovat v kuchyni nebo v ložnicích. Za toAbyste se vyhnuli takovým problémům s vlhkostí, stačí místnost pravidelně větrat. Je dostačující otevřít okna na 15-20 minut několikrát denně, a to zejména ráno.

Okenní větrání

Pokud chcete, aby vysílání bylo v co nejkratší době co nejúčinnější, pak byste měli okénko rozšířit. Je také nejlepší neblokovat průtok teplého vzduchu, který obvykle vychází z radiátorů ústředního topení.

To je důležité!
Jsou obvykle instalovány těsně pod okny. To je důvod, proč je lepší zavírat záclony nebo záclony blízko, ale držet krátkou vzdálenost od baterií.

Aby se zabránilo „plačícím“ oknům, ujistěte se, že samotný parapet nebyl příliš široký a neuzavřel více než polovinu radiátoru.

Péče o drobné

Plastová okna také zahrnují pryžová těsnění, která jsou vyrobena z materiálů vysoké pevnosti. Nejsou však věčné, protože jsou vystaveny neustálým vlivům prostředí.

Pokud je na těsnění viditelný tupý film, znamená to, že se tam ve velkém počtu již usadil prach a nečistoty, takže pružnost této části se bude postupně snižovat.

Abyste předešli problémům s průvanem a vlhkostí, které vzniknou později, měli byste těsnění nečistot očistit speciálními prostředky.

Dobrá rada!
Po provedení takového robota několikrát za rok zajistíte spolehlivý provoz těsnění po dlouhou dobu as tímto komfortem a teplem ve vašemdům.

Stává se, že se rukojeť na okně začíná uvolňovat. To znamená, že je nutné šrouby do vodorovné polohy dotáhnout a upevnit. Někdy mohou rukojeti lehce vrzat.

Je to především důsledek zneužití. Pokud však namazáte jeho rotační prvky motorovým olejem, nezpůsobí to žádné problémy.

Každé plastové okno z PVC profilů je opatřeno moderním vysoce kvalitním kováním. Pokud chcete udržet dobré fungování po celá léta, měli byste čas od času mazat pohyblivé prvky okna. Nejlepší je to udělat nejméně 3krát ročně.

Jakékoliv plastové okno, které vložíte, můžete vždy vidět uvnitř trubiček, aby se odstranil kondenzát a vlhkost, která se v něm nahromadila.

Věnujte pozornost!
Je velmi důležité, aby tyto kanály byly udržovány v čistotě a neustále zbavovány nečistot pomocí vysavače nebo měkkého drátu.

Závěrem by bylo hezké říci, že s náležitou péčí při používání speciálních nástrojů poskytnete vašemu domu krásná a vysoce kvalitní okna, která vydrží mnoho let.

Péče o plastová okna

Plastové okenní systémy jsou složité složité konstrukce, jejichž hlavní prvky jsou vyrobeny z materiálů s různými fyzikálními vlastnostmi.

Mechanismy, kterými jsou systémy oken z PVC vybaveny, jsou sestaveny s minimálními technologickými mezeramiinterakce, aby byla zajištěna jejich dokonalá práce.

To vše dohromady dává představu o tom, proč plastové okenní systémy vyžadují důkladnou a řádnou údržbu po celou dobu jejich životnosti, jakož i pravidelnou údržbu.

Porušení pravidel péče o plastová okna přirozeně vede k deformacím a částečnému zničení dílů z PVC, narušení fungování mechanismů a těsnosti skleněných jednotek.

To je důležité!
Nejdůležitějšími podmínkami pro dlouhodobý bezchybný provoz okenních systémů je udržení normální vlhkosti vzduchu, která nepřekračuje 45–50% a dostupnost správného odsávání a nuceného větrání.

Jejich účinnost se kontroluje listem papíru, který se střídavě přivede ke všem větracím otvorům, přesnější data lze získat pomocí anemometru.

Ideální těsnost oken vede k tvorbě nadměrné vlhkosti ve vzduchu, proto se doporučuje uspořádat ventilace v bytě nejméně 2-3 krát denně.

Plastové okenní systémy

Šířka parapetů by neměla být příliš velká, aby nenarušovala volný oběh ohřátého vzduchu stoupajícího z radiátorů.

Tvorba kondenzátu mezi skleněnými tabulemi znamená porušení jeho těsnosti a nevhodnosti pro provoz.

Kondenzace na skle ze strany místnosti indikuje vysokou vlhkost a nízkou teplotuteplotu jeho povrchu. To je způsobeno nedostatečným přívodem přirozeného vzduchu a signálem pro ventilaci a později pro instalaci přívodní a odvodní ventilace.

Je také dobré odstranit zdroje nadměrné vlhkosti, které mohou květináče tvořit. V kuchyni jsou všechny vady větracího zařízení zvýšeny nadměrným teplem z elektrického nebo plynového sporáku.

Šířka okenního parapetu

Kromě zachování přirozeného sucha atmosféry bychom neměli zapomínat, že instalaci technicky složitých plastových zasklívacích systémů by měli důvěřovat pouze kvalifikovaní odborníci.

Dobrá rada!
Dalším důležitým faktorem je potřeba instalovat dvoukomorová okna s dvojitým zasklením do okenního otvoru obydlí.

Pokud jsou dodrženy všechny tyto podmínky, stejně jako zajištění čistoty sklenic a včasné mazání ventilů a pryžových těsnicích šňůr, okna v zimě přestanou plakat.

Samoobsluha plastových oken

Organizace řádné péče o okna z PVC není možná bez dostupnosti speciálních nástrojů. V prodejnách pro prodej domácích chemikálií v širokém sortimentu jsou vhodné soupravy, i když její komponenty mohou být vybrány individuálně.

Minimální rozsah produktů péče by měl sestávat z těchto složek:

 • čisticí prostředek na čištění skleněných povrchů
 • speciální složení pro zpracováníplast
 • čistič gumy a silikonové mazivo
 • běžný strojový olej pro mazací armatury

Péče o okna

Profil PVC je nestabilní vůči formulacím obsahujícím kyselinu, proto by měl být čištěn mýdlovým roztokem za použití měkkého plátna a otřete do sucha.

Existuje také sprej pro profil, jehož použití zachovává jeho bělost a lesk. Je nepřijatelné používat výrobky s abrazivními a alkalickými složkami a acetonem.

Věnujte pozornost!
Další důležitou podmínkou řádné péče o profil z PVC je odstranění nečistot z drenážních otvorů a odvodňovacích kanálů. Vyrábí se štětcem nebo vysavačem s otevřeným oknem.

Čištění oken s dvojitým zasklením se prakticky neliší od mytí běžných sklenic. Nepoužívejte čisticí prostředky s brusivem, používejte nože a jiné ostré předměty. Zvláštní pozornost je třeba věnovat údržbě skla s ozdobnými nátěry.

Údržba okenních kování

Všechny komponenty okenních systémů hrají roli v jejich správném provozu, ale kování vyžaduje zvláštní přístup k péči. Kovové pohyblivé části jsou očištěny od prachu a nečistot štětcem nebo vysavačem, poté mazány motorovým olejem.

Tato operace se opakuje v intervalech 1-2krát ročně na jaře a na podzim. Pokud se okno otevře nebo zavře se silou,Je nutné vyšroubovat upevňovací šrouby držadla a namazat jeho vnitřní mechanismus.

Péče o gumovou těsnící šňůru

Škodlivými faktory ovlivňujícími stav kaučukového těsnění oken jsou náhlé teplotní rozdíly a sluneční záření.

Aby se snížilo praskání kaučuku a ztráta jeho pružnosti, musí být těsnicí hmota dvakrát ročně mazána silikonovým nebo glycerinovým činidlem. Čištění před nečistotami a prachem se provádí současně s mytím oken s dvojitým zasklením a plastových profilů.

To je důležité!
Pro bezchybné fungování všech mechanismů zasklívacího systému je nutné jednou za rok provést kompletní prevenci armatur se seřízením mezer a odladěním práce zajišťovacích mechanismů.

Za tímto účelem by bylo nejlepší uzavřít smlouvu o údržbě se společností, jejíž velitelé provedli instalaci systému PVC.

Tipy a triky

Dobrá rada

Nesprávná péče o plastová okna může způsobit deformaci a předčasné stárnutí okna.

Proto bude řádná péče o plastová okna zajišťovat, že okna budou dlouhá a dobrá.

Pravidla a doporučení pro péči o plastová okna jsou uvedena na našich webových stránkách.

Vlhkost ve vašem bytě by neměla překročit 40-50%. Tato vlhkost odpovídá normálním podmínkám.lidského života.

Odvzdušnění by mělo být opraveno v bytě. Výfukové ventilační kanály jsou obvykle umístěny v kuchyni, WC a koupelně.

Stav ventilace výfuku lze zkontrolovat pomocí listu papíru. Při správném fungování ventilačního tahu přidržovacího plechu.

Plastová okna poskytují hermetickou izolaci bytu od ulice, a aby přebytečná vlhkost, která se tvoří v obývacím pokoji, mohla jít ven, doporučujeme, abyste si svůj byt vysílali na 10-15 minut dvakrát denně, dokonce iv zimě.

Parapet okna by měl být dostatečně široký, aby se teplý vzduch z akumulátoru mohl volně zvedat podél roviny okna a zajistit tak normální cirkulaci vzduchu v místnosti.

Je nutné udržovat okna v čistotě. Vzhledem k tomu, že jsou znečištěné, doporučuje se je umýt teplou vodou nebo jemným mýdlovým roztokem, zpracovat pryžová těsnění speciálním silikonovým mazivem, namazat kování dvakrát ročně.

Dobrá rada!
Jsou-li splněny všechny tyto podmínky, okna zůstanou vždy „suchá“ nebo se podél dna skla vytvoří asi 2 cm široký proužek kondenzátu.

Chtěli bychom vás upozornit také na to, že když se zapne chladné počasí, musí být upínací zámky nastaveny do polohy „zimní“, aby nedošlo k vyfouknutí rámu a křídla na spojovacích místech.

Pravidla péče o plastová okna:

Pravidelné větrání místnosti

Profily z PVC se vyznačují vysokou hustotou všech sloučenin av uzavřeném stavu nechávají ve velmi malém množství vzduchu.

V místnostech (zejména v kuchyni) se tedy hromadí vlhkost, která dopadá na nejchladnější oblasti vnějších uzavíracích konstrukcí, tzn. na oknech s dvojitým zasklením, ve formě zamlžení a kondenzace, av případě silných mrazů - ledu.

Aby se předešlo těmto jevům, je nutné především snížit vlhkost místnosti pravidelným větráním, které nevyžaduje dodatečné náklady, nebo instalací ventilačního systému a klimatizace.

Na základě komfortních podmínek by vlhkost v místnostech neměla být vyšší než 55%. Aby nedošlo k zamlžení vnitřku skla, neblokujte průtok teplého vzduchu z radiátorů do skla.

Péče o rám PVC profilu

Chemické složení PVC je nestabilní pro kyselé roztoky. Z tohoto důvodu musí být rám z vnějšku očištěn od nečistot běžným mýdlovým roztokem nebo pomocí speciálních čisticích prostředků, které neobsahují rozpouštědla, brusiva nebo aceton.

Čistič se nanese měkkým plátnovým hadříkem na povrch rámu a nechá se zcela zaschnout. Poté se rám otře suchým nebo mokrým hadříkem.

Věnujte pozornost!
Zabraňte nárazům a poškrábání vnějších ploch PVC profilu.

Péče o pryžová těsnění

Zhutňovače jsou vyrobeny z moderního elastického materiálu, který však podléhá přirozenému stárnutí.

Prodloužení životnosti, tj. Udržení pružnosti a schopnost zpozdit jakýkoliv průvan a sprchy je nutné jednou nebo dvakrát ročně vyčistit od nečistot a otřít speciálními prostředky.

Pro zpracování použijte dobře savou tkaninu. Poté těsnění na Vašem okně zůstanou pružná a odpuzují vodu.

Péče o kliku okna

Je-li rukojeť okna uvolněná, musíte ji pod ní zvednout, otočit ji ze svislé polohy do vodorovné polohy a dotáhnout šrouby. Vaše pero je opět pevně upevněno.

Odvodnění

V každém okénku jsou umístěny kanalizační kanály, aby se vlhkost nahromadila uvnitř. Odvodňovací kanály jsou umístěny ve spodní části rámu; lze je snadno zjistit otevřením klapky. Je nutné sledovat stav těchto kanálů a vyčistit je od nečistot.

Doporučení pro provoz a péči o příslušenství

Provoz a stav armatur by měly být kontrolovány podle následujících kritérií:

 • snadnost pohybu křídla;
 • upevňovací části hardwaru;
 • nést části příslušenství;
 • poškození částí hardwaru.

Snadnost provozu

Snadný pohyb armatur lze zkontrolovat otevřením křídla. Snadnost cestování může být zlepšena.mazání nebo seřízení příslušenství. Výkyvné a otočné kování lze nastavit ve třech osách.

Upevňovací díly kování

Správná funkce okna a bezpečnost jeho použití závisí na spolehlivém upevnění příslušenství. Je nutné zkontrolovat upevnění a spolehlivost upevnění jednotlivých šroubů v plastu. Pokud zjistíte, že upevnění šroubu oslabilo, je třeba jej dotáhnout.

Opotřebitelné díly příslušenství

Aby se zabránilo opotřebení armatur, musí být všechny kritické části (závěsy, nůžky) promazány.

Poškození dílů hardwaru

Poškozené díly je třeba vyměnit, zejména pokud jde o kritické části.

To je důležité!
Práce na seřízení a výměně dílů, jakož i demontáž a montáž okenního křídla by měly provádět odborníci. Nesprávné nastavení může mít za následek úplné selhání okna.
 1. Kování je nutné chránit před kontaminací, průnikem barvy, stavební omítkou a jinými cizími předměty během stavebních a opravárenských prací.
 2. Je zakázáno používat v jejich složení čisticí a čisticí prostředky obsahující kyselé a jiné agresivní látky, které mohou poškodit ochranný povlak příslušenství.
 3. Všechny pohyblivé části a všechna místa zácpy kování pro naklápění a otáčení musí být mazána; mazivo se nanáší štětcem (je možné použít motorový olej).
 4. Používejte pouze takové čisticí prostředky a čisticí prostředky, které nepoškozují korozivzdorný nátěr na hardwarových částech.

Bezpečnostní opatření

 • Nezatěžujte křídlo s přídavným zatížením ve svislém směru;
 • Zabraňte silnému tlaku nebo nárazu křídla a sklonu okna;
 • Mezi rám a křídlo nevkládejte žádné cizí předměty;
 • Nenechávejte okno v otevřené poloze se silným větrem (použijte například hřeben).

Doporučení pro provozování staveb

Aby naše stavby potěšily více než jeden rok, musíte dodržet následující provozní podmínky pro konstrukce z hliníku:

 1. Doporučuje se ošetřovat pryžová těsnění speciálním silikonovým mazivem, mazat kování dvakrát ročně.
 2. Zpracování oken (oken) křídla teplou vodou nebo jemným mýdlovým roztokem. Nepoužívejte rozpouštědla, protože to může vést ke změně odstínu laku.
 3. Aby se zabránilo kondenzaci na oknech, doporučuje se sledovat teplotu a vlhkost v místnosti (doporučená vlhkost uvnitř místnosti by neměla překročit 60%)
 4. Na instalované konstrukce není dovoleno používat mechanická a rázová zatížení třetích stran.
 5. Samoobrábění hliníkových konstrukcí v záručním servisu není povoleno.

Jak se vyhnoutzamlžování oken

Jak se vyhnout zamlžování oken

Pokud se skleněná tabule zamlží mezi tabulemi - je vadná!

Je nutné kontaktovat výrobce - skleněná jednotka musí být vyměněna bezplatně, pokud neuplynula záruční doba.

Pokud se sklo z místnosti zamlží, znamená to vysokou vlhkost v místnosti a /nebo nízkou teplotu povrchu vnitřního skla.

Ve skutečnosti se jedná o důsledek špatného větrání místnosti, nejjednodušší (a ne vždy nejefektivnější) způsob, jak bojovat s vysokou vlhkostí vzduchu, je pravidelné větrání místnosti.

Pokud je to možné, odstraňte zdroje vysoké vlhkosti a nastavte ventilační systém.

Předpokládáme-li, že okna jsou vyrobena a instalována bez zjevného manželství, pak by bylo pro zvýšení povrchové teploty vnitřní skleněné tabule pěkné zajistit hladký průtok teplého vzduchu z topných těles do okna - odstranit všechny nepotřebné z okenního parapetu, odstranit závěsy zářiče, atd.

Teplý vzduch v místnosti, padající na chladná okna v zimě, uvolňuje vodní páru, která kondenzuje na skle. Okna se zamlžují.

Dobrá rada!
Aby se tomu předešlo, otřete sklo hadříkem navlhčeným v roztoku 1 dílu vyčištěného glycerinu a 20 dílů obyčejného alkoholu (lze denaturovat).

Tato metoda je jednou z nejúčinnějších. Po asikaždé dva týdny jsou brýle opatrně setřeny suchým měkkým hadříkem a potřeny novým podílem glycerinu.

Seřízení plastového okna (sklo)

Řekněme, že okna, jako každý jiný mechanismus nebo předměty pro domácnost, vyžadují řádnou péči o sebe, budou pravděpodobně zbytečná.

Navzdory tomu, že ceny za ně nejsou kvůli konkurenci tak vysoké, je nepříjemné měnit jejich povolání - prach, nečistoty, cizinci (pokud samozřejmě neinstalujete plastové okno vlastníma rukama jako v tomto příkladu).

Aby bylo možné instalovat skleněnou jednotku, aby sloužila co možná nejdéle několikrát za rok, musí být zkontrolována, namazána pohyblivými díly a upravena.

Pokud je tato péče prováděna pravidelně a včas, může být životnost plastového okna prodloužena o 2 nebo dokonce třikrát.

Důležité body:

Nedovolte, aby se v rozích okna a v jeho blokovacím mechanismu hromadí nečistoty. Bez ohledu na kvalitu vyrobeného okna se bude opotřebovávat mnohem rychleji. Nečistoty z uzavíracího zařízení okna lze snadno odstranit tuhým kartáčkem na zuby.

Věnujte pozornost!
Pokud se okno používá velmi často, šrouby rukojeti se často uvolňují, díky čemuž se jeho mechanismus stává náchylnější k opotřebení, takže se vždy ujistěte, že jsou šrouby rukojeti dobře utaženy.

Všechny pohyblivé části plastových oken by měly být mazány nejméně dvakrát ročně. Slavní výrobci plastového sklaDoporučuje se provést výše uvedený postup s takovou frekvencí a doplnit okna mazivem.

Jak nastavit okno

Pokud jsou na okenních svorkách (na pevném dílu) „kohoutky“ a scuffs, znamená to, že křídlo začalo klesat a pak ho upravit:

 1. Seřízením šroubu, který je nainstalován na páce okenního křídla, může být tento šroub diagonálně zvednut nebo spuštěn do výšky půl centimetru.
 2. Nastavením rohového ložiskového závěsu smyčky lze pohybovat o 2 milimetry.
 3. Zvednutím křídla ve smyčce rohového okna zvedněte křídlo vertikálně do výšky 3 mm.
 4. Pokud se plastové okno neuzavře těsně, je nutné nastavit zarážku - zkuste kolík v různých polohách, zavřete a otevřete okno.
 5. Pokud se skleněná tabule volně připojila k těsnění okna, zkuste pomocí klíče nastavit zámky švu.
 6. Uzamykací prvky vložené do švu lze také nastavit pomocí klíče. To bude nutné, pokud křídlo není rovnoměrně upevněno na těsnícím profilu.

Údržba pryžového těsnění

Péče o gumové těsnění

V celém mechanismu plastového okna se jeho pryžové těsnění opotřebovává nejrychleji.

To může stát se tuhý, trhliny, praskliny se objeví v průběhu času.

ToTo se nestane, alespoň dvakrát ročně, těsnící hmotu ze skleněných směsí namazat neagresivní technickou vazelínou.

Není-li technická, pak je vhodná petrolatum s prozaickým názvem „Mink“ známým z dob SSSR.

Při řádné péči se životnost okenních těsnění mnohonásobně zvýší. Proveďte to samé s rohovými těsněními (mezi sklem a rámem).

Často také prasknou, což může mít za následek vlhkost a kondenzaci oken.

Aby nedošlo k nárazu oken do průvanu a nemohly být jakýmkoliv způsobem poškozeny, instalujte svorky, které drží okno v předem zvolené poloze.

Pokud je v domě dítě, vždy existuje nebezpečí, že by mohl vypadnout otevřeným oknem. Aby se tomu zabránilo, instalujte na okna rukojeti vybavené zámky.

Jak provést režim převodu zima a léto

Péče o plastová okna se skládá z několika typů prací. Níže jsou uvedeny nezbytné práce, které musí být provedeny alespoň jednou za šest měsíců. To je nejlepší udělat po zimě a před zimou, pak okna vydrží dlouho a nebude vyžadovat opravu.

Druhy prací na péči o okna

Kování pro čištění oken

K tomu je nejlepší použít tvrdý kartáč. Otevřete okno a měkký, vlhký hadříkOtřete všechny skryté části okna a věnujte zvláštní pozornost křižovatce pohyblivého křídla se statickým rámem.

Tam se často hromadí nečistoty z ulice (zejména v případě silného provozu mimo okno) a brání pevnému přitlačení dveří k rámu. Pokud tam jsou cizí předměty, musí být odstraněny, důkladně očistit všechny nečistoty.

K čištění všech pohyblivých částí okenního kování použijte kartáč (nejlépe tvrdý), zejména tam, kde se pohybují tlakové válce, na těchto místech se často hromadí nečistoty a uschlé staré mazivo, které musí být zcela odstraněno.

Mazání okenních mechanismů

Pro mazání plastových oken je nejvhodnější použít silikonové mazivo, ale ne levné pro 30 rublů, a pokud možno dovážené, je citlivě silnější a trvá déle, ale lze také připravit tlusté mazivo, jako je tuk (nejlépe CIATIM ho udržuje mnohem déle).

To je důležité!
V žádném případě nepoužívejte rostlinné oleje (slunečnice, olivy), které rychle vysychají a začnou pracovat jako brusný papír, po maximálně jednom roce se všechny válce opotřebují.

To se provádí takto:

Po vyčištění mechanismů začnete kropit silikonové mazivo na pohyblivé části okna a přitom neustále otáčet ovládacím knoflíkem do otevřené a zavřené polohy, čímž se dosáhne rovnoměrného rozložení maziva po celé ploše třecí části.

Vizuální kontrola, čištění a mazání plastových těsnění oken

Pokud neustále mazáteokna těsnění mohou sloužit více než tucet let, a těsnění sedí je 80% všech poruch během opravy, jakmile je potřeba výměna přes okna začíná foukat, tam je hluk z ulice, okna mohou zamrznout a mlha nad.

V zásadě může být výměna těsnění provedena nezávisle, pro tento účel potřebujete těsnění samotné a plochý šroubovák, nejprve vytáhněte staré a poté opatrně vložte nový šroubovákem.

Užitečné rady!
Aby se těsnění lépe dostalo, můžete mazat sedlo silikonovým mazivem. Po instalaci důkladně promažte těsnění.

V případě potřeby upravte okno, v některých oknech se závěsy nastavují pomocí závitu, pokud je okno zmáčknuté, nastavte jeho polohu. Proveďte přenos plastových oken v zimním a letním režimu.

Proces přeměny plastových oken na zimní nebo letní režim

 1. Na okénku umístěte přítlačné válce (to jsou válce o průměru 5 až 8 mm. Jsou umístěny na konci okenního křídla, v místě, kde křídlo tlačí na rám, obvykle špinavé a v oleji, když otočíte ovládací knoflík, pohybují se nahoru a dolů).
 2. Najděte na válci v ohrožení, se zimním režimem, měla by se podívat do místnosti s letním režimem na ulici. Chcete-li změnit režim, proveďte následující:
 3. Vytáhněte válec směrem k sobě.
 4. Riziko ohrožení do požadované polohy.
 5. Vraťte válec zpět.
 6. Udělejte to se všemi válečky umístěnými na okně.

Pokud je hardware okna odlišný?

Na některých oknech se válec otáčí vnitřním klíčem tzv. Šestiúhelníku, takže před započetím nastavení se ujistěte, jaký typ armatur je nainstalován na vašich oknech.

Věnujte pozornost!
Dbejte na to, abyste věnovali pozornost prostřednímu stojanu rámu, na který je nainstalována samotná aretace, válcování, na kterém válec tlačí křídlo na rám, to jsou kovové desky namontované na rámu v oblasti sousedního válce.

Často mají také výrobu a vyžadují úpravu. Ale můžu vás ujistit, zda jsou Vaše plastová okna pravidelně čištěna a mazána a tato péče není formalitou takových poruch.

Proveďte preventivní údržbu vážně a nemusíte zavolat mistra k opravám, tyto postupy jsou stanoveny v provozních pravidlech plastových oken jako povinná, což zvyšuje jejich životnost a zlepšuje výkon.

Zároveň je to také slušné spoření peněz, výzva velitele pro obsluhu jednoho okna stojí asi tisíc rublů, tak se počítá a pokud jich máte pět.

V soukromém domě se kromě nákladů na práci ušetří i náklady na vytápění, přestane foukat z oken a teplo v místnosti trvá mnohem déle, musíme si uvědomit, že 37% veškerého tepla prochází okny.

Je důležité vědět

Je důležité vědět

Zvláštní péče o plastová okna není vůbec nutná, což není pravdao dřevěných oknech, která byla dříve.

Využití oken s dřevěnými rámy způsobilo poměrně málo asociací s něčím velmi děsivým a nežádoucím - musely být téměř vždy ohřívány, omývány, malovány.

Je však také nutné umýt plastové okno a názor, že není nutné je umývat, je velmi chybný.

Oprava PVC (plastových) oken vlastními rukama vás nebude dlouho čekat, pokud budete pečlivě ošetřovat plastová okna.

Je důležité znát několik pravidel, podle kterých budete moci okna dlouho obdivovat.

Podívejme se na to, jak správně vyčistit plastová okna, a jaké prostředky k péči o ně by bylo vhodnější.

Pokud jste sami začali s opravami domů, musíte se různými způsoby zachránit před prachem. Je nutné především dbát na čistotu oken.

Tak pojďme začít:

 1. Nejprve nejprve odstraňte veškerý prach a nečistoty z povrchu plastového profilu. Tento postup můžete provést běžnou houbou.
 2. Nikdy nepoužívejte poškrábané žínky nebo čisticí prostředky obsahující alkálie, abrazivní okrošku, kyselinu, aceton nebo rozpouštědlo. Pokud toto pravidlo nedodržíte, riskujete poškození povrchu PVC.
 3. Čistič, který je ideální pro mytí oken, běžného mýdlového roztoku. Navíc existují speciální formulaceUrčeno speciálně pro péči o plastová okna.
 4. Když jste zaneprázdněni mytí plastového okna, nezapomeňte věnovat pozornost speciálním gumovým těsněním. Jsou odpovědné za tepelnou a zvukovou izolaci, těsnost.
 5. Ujistěte se, že si dlouhodobě zachovávají svou pružnost a v žádném případě nejsou prasklé. K tomu odstraňte z povrchu všechny nečistoty a prach, naneste malé množství silikonového maziva na tmel, rozložte ho po povrchu hadříkem.

Tento druh akce musí být prováděn dvakrát ročně. Výsledkem je také zachování pružnosti zhutňovače, čímž je váš domov spolehlivě chráněn před podzimními deštěmi a průvanem.

Kvalita plastového okna jako celku bude záviset na tom, co bude kování. Toto je nejsložitější prvek okna. Proto potřebuje zvláštní péči.

To je důležité!
Všechny pohyblivé části musí být mazány prostředky speciálně navrženými pro tento účel. Dokonce i běžný motorový olej je perfektní.

Tímto způsobem zajistíte výborný provoz obsluhovaného okna. Pokud chcete, aby každý prvek kování vašeho plastového okna byl neustále v provozuschopném stavu, měli byste se vyvarovat jakýchkoli cizích předmětů mezi rámem a křídlem.

V žádném případě nepotřebujete na plastové okenní křídla pověsit šatní skříň nebo jiné věci