Instalace žaluzií na plastová okna: možnosti montáže, video instrukce

Dobré odpoledne, všichni!

Dnes bych chtěl mluvit o instalaci žaluzií na plastové okno. Názor, že okenní otvory v obytných prostorách by měly být uzavřeny textilními závěsy, je minulostí.

Žaluzie jsou rozmanité a funkční tak, že dávají šanci na všechny záclony a tyl. Před nákupem designu konkrétní barvy nebo velikosti, musíte přemýšlet o tom, jak to bude umístěno na okně a jak jej můžete nainstalovat.

 • Vertikální nebo horizontální lamely,
 • válcované nebo skládané,
 • tkanina nebo plast - bez ohledu na tyto indikátory lze žaluzie upevnit pomocí elektrického nářadí nebo bez něj.

Je důležité zvolit možnost umístění:

 1. v otvoru okna,
 2. nad ním
 3. nebo přímo na okenním křídle okna.

Každý z těchto případů stojí za zvážení zvlášť.

Žaluzie - nejpraktičtější způsob navrhování oken. Snadná instalace a nenáročná péče o žaluzie jsou velmi populární. Díky různorodosti typů a barev budou harmonicky zapadat do každé místnosti a doplňovat interiér místnosti. V tomto článku se podíváme na typy žaluzií a jak je nainstalovat na okna. Naučte se, jak žaluzie opravit různými způsoby.

Pohledy

V budovách se oči liší od různých barev a textur dekorů oken. Jak si vybrat vhodné žaluzie a správně je nainstalovat? Podívejme se nejprve na to, jaké typy žaluzií existují.

 1. Horizontální žaluzie. Nejpraktičtější, těsně zavřete okno a chráňte před světlými a zvědavými očima.
 2. Vertikální žaluzie. Nejčastěji jsou instalovány v kancelářích nebo s nimi slepá okna, protože je obtížné otevřít okna.
 3. Válcovanéžaluzie. Velmi těsně zavřete okno. Může se stát nezávislým designem okenního otvoru.
 4. Kazetové žaluzie. Skládá se ze speciální krabice, která je instalována na rámu. Nezasahujte do otevírání oken.

Jak si vybrat

Výběr žaluzií, stavět na funkčním účelu místnosti a obecném stylu místnosti. Žaluzie mohou být tkaniny, plasty, hliník, bambus atd.

Rozmanitost barev a textur vám umožní vybrat si dekor, který je vhodný pro váš pokoj. Před nákupem nezapomeňte změřit okno. To vám umožní vybrat výrobek odpovídající velikosti.

Jak nainstalovat žaluzie

Tak jsou žaluzie zakoupeny. Nevyvolávejte průvodce instalací. S tímto úkolem se můžete snadno vyrovnat sami. Kromě získání užitečné dovednosti, instalace žaluzie může být zajímavá rodinná zábava.

Druhy zařízení

Žaluzie se instalují třemi způsoby:

 1. V obložení. Výrobek je namontován v horní části otvoru a zavírá celé okno do okenního parapetu nebo pod ním.
 2. V otvoru okna. Žaluzie se montují do okenního otvoru blíže k oknu. Také zavřete celé okno do parapetu.
 3. Pro každý list zvlášť. Nejpraktičtější způsob. Žaluzie se montují přímo na křídlo, což umožňuje otevření křídla nebo uvedení okna do režimu větrání bez zvedání žaluzií.
Věnujte pozornost!
Měření je třeba provést vv závislosti na typu instalace. Pokud se chystáte upevnit žaluzie k vložce - přidejte 10 cm na šířku a výšku okenního otvoru. V okenním otvoru budete instalovat žaluzie - výška otvoru je čistá, šířka minus 1,5 cm Při montáži na každé křídlo je šířka křídla minus 2 cm, výška křídla je minus 3 cm.

Každý typ žaluzie má své vlastní charakteristiky instalace. Dále uvažujeme samostatně principy montáže výrobků každého typu.

Instalace horizontálních žaluzií

Obvykle jsou všechny potřebné upevňovací prvky součástí horizontálních žaluzií. Při použití šroubováku pokračujte v instalaci. Jsou instalovány v okenním otvoru nebo na každém křídle zvlášť.

 1. Pro upevnění žaluzií na okénku změřte požadovanou vzdálenost a označte místa, ve kterých bude horní kolejnice namontována.
 2. Pomocí šroubováku vyvrtejte otvory a připevněte úhly, které drží horní lištu.
 3. Zajistěte tyč do rohů. První na jedné, pak na druhou. Při zapínání by mělo být slyšet cvaknutí.
 4. Roztáhněte pevnou pásku dolů, označte body, kde bude připojen dolní pruh.
 5. Spodní lištu instalujte stejným způsobem jako horní s použitím rohů.

Montáž vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie se skládají z římsy s klipy, které regulují zatahování /posuvné a lamely - plátno, které pokrývá okno.

Zahrnuty jsou všechny potřebné upevňovací prvky, jakož i podrobné pokyny pro instalaci.Nainstaluje tento typ blinds inlay.

 1. Připevněte římsu se svorkami ke stropu. Pro upevnění okapů můžete použít stejný šroubovák.
 2. Vložte lamely do okapu. Každá část nože musí být namontována odděleně. Za tímto účelem vložte každý proužek do příslušné západky, vyčkejte na cvaknutí.
To je důležité!
Důležité! Při instalaci okapů se vzdalte od stěny 6 cm, nedovolí, aby se plátno při pohybu od sebe dotýkalo stěny.

Instalace rolet

Rolety mají stejný mechanismus jako horizontální a jsou instalovány také. Nejpohodlnějším způsobem je upevnění rolet přímo na křídlo, pak nebudou při otevírání oken zasahovat. Pokud je potřebujete upevnit do okenního otvoru, je lepší použít další konzoly, protože úchyt okna vyčnívá několik centimetrů. Bez držáků se rukojeť vyboulí zpod plátna a zkazí celkový vzhled.

Instalace kazetových rolet

Žaluzie kazetového typu jsou hotový box s mechanismem, který je namontován na rámu okna. Instalace je poměrně jednoduchá.

 1. Připevněte horní desku k plechu pomocí šroubů.
 2. Poté postranní vodítka (obvykle na lepkavé bázi) přilepte svisle na klapku.
 3. Roztáhněte pás, nastavte okraj horní a dolní polohy pásu.
 4. Nainstalujte veškeré příslušenství.
Dobrá rada!
Žaluzie jsou jasnégeometrický tvar, tak opatrně změřte a spočítejte body upevnění, abyste se vyhnuli asymetrii a zbytečným otvorům.

Jak upevnit žaluzie na plastová okna

Co dělat, pokud potřebujete upevnit žaluzie na křídlo, ale nemůžete vrtat plastová okna? V tomto případě můžete nainstalovat žaluzie s držáky. Svítidla jsou připevněna k rámu a na nich je upevněna nosná konstrukce žaluzií. Upevněte držák k rámu okna pomocí:

 • oboustranná páska;
 • hák na horní části rámu otevíratelného křídla.

Tato metoda spolehlivě upevní výrobek a zachová integritu profilu kov-plast.

Pro správné nastavení žaluzií vlastníma rukama je důležité:

 • rozhodnout o typu žaluzií, které chcete zakoupit;
 • zvolte nejlepší možnost instalace;
 • provádět měření okna, brát v úvahu nezbytné zásoby;
 • Při montáži je nutno bezpodmínečně dodržovat rozměry výrobku;
 • opatrně označte body vrtání;
 • postupujte podle instrukcí obsažených v soupravě.

Jak měřit

 • Instalace žaluzií uvnitř okenního otvoru
 • Šířka žaluzie se rovná šířce okenního otvoru mínus 4 cm (2 cm na každé straně). Výška žaluzie musí být minimálně výška okenního otvoru mínus 2 cm.otevřel se zvýšenými žaluziemi.

 • Jak instalovat plastové žaluzie mimo okenní otvor
 • Toto uspořádání umožňuje uzavřít velkou plochu a v případě potřeby ztmavit místnost. Šířka žaluzie se rovná šířce okenního otvoru plus 10 cm (5 cm na každé straně). Výška žaluzie musí být minimálně výška okenního otvoru plus 10 cm Zkontrolujte, zda se po instalaci okno nadzvedne při zvednutí žaluzie.

 • Montáž žaluzií na okenní křídla​​
 • Žaluzie se instalují přímo na okna křídla a otevírají se s nimi. Šířka žaluzie se rovná šířce skla plus 3 cm (1,5 cm na každé straně). Žaluzie by měly být umístěny tak, aby nenarušovaly otáčení kliky okna.

 • Instalace žaluzií mimo okenní otvor (okno je umístěno ve stejné rovině se stěnou)
 • Vzhledem k tomu, že úchyt okna vyčnívá do místnosti, je nutné pro upevnění žaluzií v určité vzdálenosti od stěny použít konzoly.
  Šířka žaluzie se rovná šířce okna plus 20 cm (10 cm na každé straně); To umožní lépe ztmavit místnost. Výška žaluzie musí být alespoň výška okna.

Jak nainstalovat žaluzie

Použijte hmoždinky a šrouby odpovídající upevňovacím prvkům, jakož i materiál stěn nebo stropu, ke kterému budou žaluzie připevněny.

Věnujte pozornost!
Před instalací zkontrolujte, zda skládané žaluzie nebrání otevření okna.

Doporučujeme, abyste pozorně sledovali, nebudou okna rukojeti, květináče (a další "cizí" předměty na parapety) v rozporu s otevíráním a zavíráním žaluzií a rotací lamel (parapet, baterie atd.)

Jak nainstalovat horizontální žaluzie

 1. Změřte stejnou vzdálenost od každého okraje okna.
 2. Vyvrtejte stěnu a vložte do ní hmoždinky, které odpovídají materiálu stěny (beton, omítka atd.), Poté šroub upevněte šrouby.
 3. Použijte úroveň a pravítko k označení umístění druhého svítidla. Druhé svítidlo našroubujte stejným způsobem jako první.
 4. Při montáži horizontálních žaluzií je nutné použít dodatečnou mezilehlou montáž, pokud šířka žaluzie přesahuje určitou vzdálenost. Pro montáž na strop vertikálních žaluzií o šířce větší než 1,6 m je nutné namontovat 3 montážní držáky.
 5. Umístěte přídavný upevňovací prvek ve vzdálenosti 10 cm od regulačního kabelu (v tomto bodě je mechanismus mřížky pod největší zátěží).
 6. Upevněte žaluzii na upevňovacích prvcích

Řezání horizontálních žaluzií na šířku

 1. Položte skládané žaluzie na vodorovný povrch a na každé straně změřte část, kterou je třeba řezat. Je nutné odříznout stejné části žaluzií vlevo a vpravo.
 2. Odřízněte římsu a kolejnici. Nezapomeňte zakrýt lamely, abyste je nepoškodili.

Řezání žaluzií na výšku:

 1. Vyjměte části, které jsou pod spodním okapem ve spodní části žaluzií, aby se uvolnilyšňůry.
 2. Uvolněte uzly, aby se uvolnily lamely.
 3. Vyjměte přídavné lamely, abyste dosáhli požadované výšky žaluzií.
 4. Zarovnejte žaluzie vložením spodní lišty do posledního článku.
 5. Uřízněte volné konce šňůry, svázejte uzly a položte detaily dolní římsy.

Žací rolety

 1. Pomocí pilové pily odřízněte trubku a spodní římsu.
 2. Ořízněte tkaninu nůžkami. Je-li na záclony aplikován vzor, ​​je nutné vyříznout stejné části záclon vlevo a vpravo.
 3. Montáž rolet na trubku se provádí oboustrannou páskou umístěnou na trubce. (Dávejte pozor, abyste záclony neotáčeli úplně: na hadici nechte vždy hadřík).

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie řízení řezání kolejnic.

Lamely se snadno stříhají a smontují, lamely se rozřezávají nůžkami na požadovanou výšku podle pokynů na obalu. Řezací lištu odřízněte pilou.

To je důležité!
Při výběru materiálu pro žaluzie je třeba vzít v úvahu, v které místnosti budou viset. Plastové žaluzie jsou nejlepší do koupelny a kuchyně - nebojí se vlhkosti a snadno se čistí. V kuchyni lze také doporučit hliníkové žaluzie, které nepodporují spalování.

Proč potřebujeme žaluzie?

Jejich hlavními charakteristikami jsou: schopnost snadno se upevnit na okna, pohodlí vprovoz a vynikající výkon své hlavní funkce - regulace světla v místnosti. S neustálou prací na počítači je také nemožné dělat bez použití žaluzií.

Jedinou otázkou v tomto případě je pochopit, jak zavěsit žaluzie na plastová okna, aby bylo možné maximálně využít jejich použití.

Podrobný návod k instalaci žaluzií

Určete velikost

Takže první věc je nákup žaluzií vybrané produkce, vhodné velikosti a dalších individuálních vlastností. Je třeba poznamenat, že před nákupem je nutné určit velikost skla: s přihlédnutím k této hodnotě je třeba vědět, že žaluzie jsou nutné pro úplné zakrytí skla (na šířku), mírně k rámu.

Vybalení

Po počátečním nákupu je třeba kabel rozbalit a rozmotat, stejně jako vidět upevňovací prvky.

Z toho, co je v balení, můžete odložit hmoždinky, protože v tomto případě budou žaluzie připojeny přímo k oknu.

Rozhodujeme o spojovacích prvcích

Nacházíme příslušenství, pro které opravíme naše žaluzie. Druhým krokem při montáži žaluzií je nalezení dvou kovových držáků se západkami. To bude vyžadováno pro následné upevnění kontejneru „žaluziemi“ na nich.

Proveďte značení a namontujte montážní konzoly

Dalším krokem je značení. Pro řádné prováděníPředevším si musíte pozorně přečíst návod. Koneckonců je nutné umístit montážní držáky tak, aby do nich bylo snadné vložit nádobu.

Jinými slovy, musíte najít optimální vzdálenost od konce značení. Důležitým bodem v tomto kroku je úplné vyloučení amatérského: na okně by mělo být nakresleno tužkou, ale ne okem.

Jinak zakřivení přistání okamžitě zachytí oko, když se desky zvednou, a to nevypadá velmi esteticky. Je také nutné věnovat pozornost skutečnosti, že prkna se nepohybují za sklem, protože v případě přesazení bude nastavení zásobníku narušeno.

Dobrá rada!
Konzoly musí být upevněny západkami. Předtím je však nutné vrták vyvrtat (tenký) a poslat šrouby na stranu plastu.

Pokud se vše provádí opatrně, pak se s oknem nic nestane, protože zbývající vyvrtané otvory jsou odstraněny akrylovým tmelem. S přesností a opatrností při provádění tohoto kroku však nebudou vůbec.

Nasazení kontejneru

Po nasazení nádoby. Zakrytí západky a určení správnosti přijatého přistání. Pokud jsou konzoly pevně umístěny na okně a kontejner je snadno odstranitelný nebo opotřebovaný, je třeba říci, že práce byla provedena dokonale. Není však ještě plně dokončena.

Poslední věcí, kterou zbývá, je instalace dolních.držitelé. Jejich úlohou je upevnit pás lamel a upevnit ho tak, aby byl chráněn proti volnému pohybu. Při zvedání musí být spodní okraj nože vyjmut z držáků rukou.

Namontujte spodní upevnění

Chcete-li označit dolní držáky, chcete snížit plátno dolů. Pak je třeba odhadnout jejich polohu v oku v případě pevně nataženého plátna.

S visícím plátnem není možné přesně změřit spodní držáky. Po správném měření je nutné vyvrtat otvory a upevnit držák šrouby.

Upevňovací držáky

V této fázi se začíná otázka obávat: jak by měl být držitel otočen - ven nebo dovnitř?

Odpověď je velmi jednoduchá: při zašroubování a odšroubování zůstávají výsledky stejné, v žádném případě zde nejsou žádné šrouby. Proto již existuje povinnost spoléhat se na její pohodlí a zásady.

V tomto okamžiku skončil proces připojování žaluzií k oknu.

Metody instalace žaluzií


Instalaci žaluzií lze provést následujícími způsoby:

 • ke stěně mezi oknem a stropem;
 • k oknu, ke každému listu odděleně;
 • v obložení.

Pokud jde o volbu mezi prvními dvěma, je třeba vzít v úvahu šířku parapetu a hloubku okna, aby žaluzie vypadaly harmonicky. V zásadě lze žaluzie instalovat na libovolné okno. Je důležité zvolit vhodný typ pro každé okno.žaluzie.

Třetí možností je, když jsou žaluzie připevněny ke stěně nad oknem a jsou zcela zavřené.

Systém slepé instalace

První etapa instalace žaluzií - provádíme měření

Nejprve provedeme měření okna, abychom správně určili velikost žaluzií, zvolili nejvhodnější typ instalace. Pokud chceme instalovat žaluzie do okenního otvoru, pak bychom měli odstranit dva cm nad a pod, aby žaluzie na parapetu nepoškrábaly, ale volně visely.

To je důležité!
Pokud se na variantě v ostění budeme starat, měli bychom přidat pět cm doleva a doprava tak, aby byl okenní otvor zcela uzavřen. Pokud jde o výšku v této verzi - to vše závisí na individuálních přáních každého - ať chceme, aby žaluzie byly až na podlahu, nebo jen zavřete okno.

Pokud chceme instalovat žaluzie odděleně na každém křídle, pak provedeme měření tak, aby se okenní kování nelepily na žaluzie. Je důležité si uvědomit, že pohodlí a komfort používání žaluzií na oknech bude záviset na správně provedených měřeních.

Druhá etapa - značení a instalace

Zaprvé se zabýváme značením upevňovacích prostředků, přičemž je dodržena nejvyšší možná přesnost. Nezapomeňte, že design našich žaluzií má přesně definovaný pravidelný tvar s naprosto pravými úhly. Musíte se ujistit, že žaluzie a okno nebudou zasahovat do práce ostatních.

Hlavní zatížení montáže bude v místě, kde budeje k dispozici šňůra pro nastavení, takže stojí za to nainstalovat další držák. Upevňovací rolety bezpečně instalují a upevňují pomocí šroubů a hmoždinek.

Pro větší spolehlivost při instalaci se doporučuje použít hřebík 6x100. Dále namontujte římsu, na kterou upevníte lišty a lamely. Zkontrolujte funkci mechanismu.

Verze žaluzií

Žaluzie plní stejnou funkci jako záclony - chrání místnost a nábytek před přímými paprsky slunečního světla a navíc od zvědavých očí. Ale blindy mají své nesporné výhody.

 1. Za prvé - nezdržují tok čerstvého vzduchu do místnosti.
 2. Za druhé, pomocí žaluzií můžete nastavit osvětlení v místnosti. Můžete udělat soumrak, můžete dokončit tmu, nebo naopak - vyplňte místnost slunečním světlem.

Žaluzie odpovídají modernímu stylu minimalismu a racionality, maximální volné místnosti. Nezabírají mnoho místa, snadno se udržují.

Moderní výrobci nabízejí žaluzie odlišné nejen svým vzhledem (svislé, vodorovné, kazetové - pro použití mimo okno), ale také podle materiálu provedení. Mohou být plastové, kovové, dřevěné, bambusové, látkové atd. K dispozici jsou rolety, rolety, ochranné rolety a mnoho dalšího.

Věnujte pozornost!
Standardní vertikální žaluzie poměrně častojsou používány nejen v kancelářských prostorách, ale i doma, a ne nutně na oknech. Široká škála barev a různých forem vám umožní tyto návrhy aplikovat v nečekaných konstrukčních řešeních.

Konstrukce vertikálních žaluzií se skládá z římsy, běžců, lamel a řetězu. Lamely musí být vybrány podle tvaru a velikosti okna. Při instalaci vertikálních žaluzií musíte nejprve rozhodnout o typu upevnění - na stěně nebo na stropě.

Dále provádíme značení a instalujeme závorky. Poté namontujte okapy, lišty a lišty. Při instalaci je důležité je zavěsit přesně v pořadí, v jakém byly v balení.

Dobrá rada!
Součástí instalace vertikálních žaluzií je instalace přídavných závaží níže. Jsou navzájem spojeny řetězem zevnitř i zvenčí konstrukce.

Horizontální žaluzie - stejně jako vertikální - jsou velmi oblíbené jak v kancelářských prostorách, tak doma. Při jejich instalaci se používá několik dalších upevňovacích prvků. Obvykle se připevňují ke stěně (úplné zavření okna) nebo k oknu (instalace se provádí na každém okenním křídle).

Rozhodneme-li se, že to uděláme, hlavní věcí je nepoškozovat okno a žaluzie, přesně dodržovat pokyny. Instalační proces je standardní - značení se provádí, upevňovací prvky jsou instalovány, závěsy a lamely zavěšujeme.

Všechno nové je dobře zapomenuto na staré. Naši předkové ve svých domovechpoužívá dřevěné žaluzie jako nejspolehlivější způsob ochrany před slunečním zářením.Kromě toho byly původní výzdobou každého domu.Takže dnes se k tomu vrátíme.

Žaluzie jsou moderní žaluzie, silně rafinované a upravené, vyrobené různými materiály.A v podstatě nic nezměnili.Za prvé - ochrana, a za druhé - harmonický prvek interiéru.