Co se skládá z plastového okna: jaké části obsahuje

Dobrý den, milí čtenáři!

Včera jsem měl těžký den - hodně objednávek, spoustu práce v domácnosti. Obecně platí, že na konci dne nebyla žádná síla. Ale vzpomínám si na návštěvu babičky. Silným větrem stiskla rám okna. Všichni si mysleli, co má lepší.
Více nakloněno přemýšlet o výměně plastových oken, ale sousedé ve vchodu jí řekl, že jsou zdraví škodlivé.

Přátelé, takže nemáte takové mylné představy, teď vám podrobně povím o plastovém okně - co se skládá a jaké materiály se používají při výrobě.

Konstrukce plastového okna - z čeho sestává, účel prvků

Všechna známá plastová okna se skládají z řady prvků, jako je PVC profil, okno s dvojitým zasklením, kování, těsnicí obrysy, obruby, odtok vody, parapet, svahy.

V důsledku toho je zařízení z plastového okna poměrně složité. Například, PVC profil, který vypadá jako hladký bar (tato definice dovolí GOST 30673-99), skryje mnoho komplexních technických řešení uvnitř.

Konstrukce plastových oken

Moderní PVC okenní systémy jsou vyráběny podle principu konstruktéra, který otevírá neomezené možnosti při výrobě průsvitných struktur jakékoliv konfigurace. Výhody systémů PVC jsou dobře známy:

 • relativně nízká hmotnost ve srovnání se dřevem, hliníkem a dřevohliníkem;
 • trvanlivost a spolehlivost;
 • vysoké spotřebitelské vlastnosti;
 • různé možnosti otevření: otočné, naklápěcí a otočné, skládací, posuvné;
 • snadná péče;
 • přijatelná cena.

Spory o tom, která okna jsou lepší, pravděpodobně v dohledné době neskončí.

To je důležité!
Každý druh má své výhody a nevýhody. Ale argument "odborníků", že plast vydává škodlivé látky a ztrácí své pevnostní vlastnosti, kdyžtopení, rád bych doporučil osvěžující znalosti chemie.

Ano, to se děje s profilem z PVC, ale při takových teplotách, kdy bude každý člověk muset opustit prostory po dlouhou dobu.

Plastové okno - to, co tvoří

Konstrukce plastových oken obsahuje dva hlavní prvky - profil a okno s dvojitým zasklením. Po změření velikosti otvoru je okenní box vyroben výrobními specialisty. V celkové ploše stavby je její podíl cca 10%.

Zvažte prvky okna, které se skládají z profilu vybrané komory:

 • rám - krabička přivařená v rozích, která je pevně upevněna v otvoru;
 • křídlo - konstrukční prvky, které umožňují otevření části okna;
 • impost - pevný prvek rozdělující krabici na části a poskytující dodatečnou tuhost; jsou zde vertikální a horizontální sloupky.

Uvnitř profilu je několik vzduchových komor, jejichž počet se pohybuje od tří do šesti.

Šířka a tloušťka profilu se také liší. V hlavní komoře profilu se při výrobě výztužné vložky položí výztužný profil, který má také odlišné vlastnosti. Zvukové a tepelně izolační vlastnosti okenního systému a jeho pevnost závisí na všech těchto parametrech.

Dalšími důležitými okenními prvky jsou sklo a těsnicí obvod. Dvě nebo tři sklenice tvoří zapečetěnou skleněnou - průsvitnou část konstrukce.

Okna s dvojitým zasklenímrůzné:

 • Podle výrobní technologie (dnes se používá standard a „teplý okraj“).
 • Podle počtu komor: dvojité okno dvou sklenic se nazývá jednokomorové, třídveřové.

Mezi sklenice, do které je vloženo vysoušecí činidlo, nebo molekulární síto se instaluje perforovaný hliníkový nebo plastový rám (rozpěrka). Okno s dvojitým zasklením je upevněno obrubami vyrobenými z profilu.

Podle druhu použitého skla, které je dnes, kromě běžného skla různé tloušťky, mnoho druhů. Výrobci vybírají sklo pod hlavní funkcí skla: zvuková izolace, úspora energie, ochrana před slunečním zářením.

Věnujte pozornost!
Tloušťka. Výrobci vyrábějí dvojitá okna různých tlouštěk, rozteč je 2 m. V klimatických podmínkách středních zeměpisných šířek je vhodné se zaměřit na okna s dvojitými skly o tloušťce 32-34 mm.

Zařízení z plastového okna umožňuje instalaci dvou nebo více těsnicích okruhů. Důležité vlastnosti těsnění jako odolnost proti opotřebení a tepelná odolnost. Těsnění jsou obvykle vyrobena z vulkanizovaného kaučuku (pryže), syntetického kaučuku (pryž EPDM), elastického termoplastu.

Bez kvalitní a spolehlivé armatury nemůže být dobré plastové okno. Tento termín se vztahuje na závěsy, na kterých jsou zavěšeny listy, mechanismy, kterými se otevírají a zavírají, rukojeti a mnoho dalšího. Dobré doplňkynapříklad, jako příslušenství Titan AF, mělo by být neviditelné (kromě krásných úchytů samozřejmě!) a neříkat uživateli, vytvářet problémy pro něj.

Doufejme, že jsme byli schopni stručně vysvětlit, z čeho se okno skládá. Dokončení výčtu prvků konstrukce okna, nezapomeňte uvést:

 • shtulp - prvek, který vám umožňuje pevně zakrýt křídlo bez sloupku;
 • svahy - plastové panely pokrývající stěny ze tří stran;
 • odvodnění - okapy, chránící strukturu před srážkami;
 • parapet - oblíbené místo pro ženy v domácnosti k umístění květin a sazenic, vyrobené především z MDF desek nebo PVC profilů.

Co se skládá z plastového okna

Každý kulik svou vlastní bažinu chválí nebo jaké plastové okno tvoří

Bez ohledu na to, jak vás manažeři společnosti ANY window ubezpečují, že jejich okna jsou nejlepší, všechna plastová okna jsou v podstatě EQUAL (výrobci oken mi odpustí))).

Jakýkoli plast, který se skládá ze tří částí:

 • plastový rám (uvnitř kterého je instalován výztužný profil);
 • okna s dvojitým zasklením (která se skládají z několika sklenic);
 • příslušenství (otevírací mechanismus).

A zbytek jsou nuance! No, nebo rysy.

Pro ty, kteří se zajímají o vlastnosti našich oken, budou podrobně popsány níže. Chci teď „na prstech“ vysvětlit lidem ty momenty, které obyčejného člověka obvykle staví do slepé uličky (manažeři se rádi nechajívýznam, vysvětlený pojmy).

Dovolte mi tedy začít.

Plastový rám (profil). Jedná se o část okna, která je vyrobena z plastu - rám nebo křídlo.

Aby bylo zcela jasné, vysvětlím:

 • Rám je pevnou částí okna
 • .
 • Pohyblivou částí okna (otevírání) je křídlo.
 • Profil - to je část okna, která se liší od všech výrobců. Profil je vyráběn mnoha společnostmi a poté prodáván výrobcům oken.

Proto vám každý manažer jistě řekne tuto frázi: „Pracujeme na profilu“ ... - a jméno (VEKA, KBE, BRUSBOX, REHAU, GEALAN, PROPLEX ...) bude vyslovováno spoustou výrobců, abyste je mohli dlouho seznamovat.

Každý výrobce má svou vlastní geometrii profilu - může být pravoúhlý, zaoblený nebo má zahnuté rohy. Princip je však stejný pro všechny. Když se podíváte na sekci na některém z profilů, uvidíte, že všechny mají tlustší vnější obrys a mnoho vnitřních mostů. Tyto propojky tvoří vzduchové komory uvnitř plastového profilu. A čím více těchto kamer, tím teplejší okna. Manažeři Vás s radostí a potěšením informují v průběhu konzultace: "Nabízíme okna tří, čtyř, pěti, šesti komorových profilů."

Do každého PVC profilu musí být vložen kovový profil (výztuž), který drží geometrii hotového okna a dodává mu tuhost. Výztuž je ve tvaru písmene U nebo uzavřena (čtvercová trubka). Samozřejmě, uzavřená výztužmnohem výhodnější, protože pevnější (okno při instalaci je méně vystaveno deformaci).

Užitečné rady!
Ano, téměř jsem zapomněl! Všechny profilové systémy mají drážky, ve kterých je instalována těsnící guma.

Nebudu vysvětlovat, proč je to nutné - jméno mluví samo za sebe. Mohu jen říci, že žvýkačky jsou ty, které tisknou sklo (nedávají chlad a vlhkost proniknout přes připojení k bytu), a ti, kteří pracují na svorku (tak, že tam není foukání a mrznutí mezi rámem a křídlem okna).

No, tady je všechno jednoduché. Okno s dvojitým zasklením je několik sklenic spojených navzájem. Mezi sklenice, která tvoří vzduchovou komoru, je instalován distanční rám, který neumožňuje, aby se sklenice držely pohromadě. Rám může mít různou tloušťku, takže okna s dvojitým zasklením mají různou tloušťku.

Okna s dvojitým zasklením jsou jednokomorová a dvoukomorová.

 • Jednokomorové okno s dvojitým zasklením se nachází v případě, že mezi nimi jsou dvě sklenice a jedna vzduchová komora.
 • Dvoukomorové, resp. 3 skleněné a 2 airbagy.

V obytných budovách jsou jednokomorová okna s dvojitým zasklením umístěna pouze ve verandách, sklepích nebo při zasklení balkonů. V apartmánech VŽDY umístěte dvoukomorová okna.

Okna se třemi čtyřmi pěti komorami s dvojitým zasklením se NEDOSTAT! A pokud vám manažer řekne: „Máme pětikomorová okna“ - to znamená, že okno používá pětkomorový profil a dvoukomorové okno s dvojitým zasklením.

Chci říct ještě pár slov o povlaku odrážejícím teplo (TOP). TOP je postřikna vnitřní straně jedné ze skleněných tabulí, která má dvojí účinek: v zimě odráží část tepla ze skla a šetří ho uvnitř, v létě odráží část slunce, což výrazně snižuje vytápění místnosti (důležité pro ty, kteří mají okna výhled na jižní stranu).

Příslušenství. Ti, kdo žili v Sovětském svazu, si pravděpodobně pamatují stará dřevěná okna. Kování na nich je omezeno na dva závěsy a markýzy a otočnou západku. (Ach ano, omlouvám se! Zapomněl jsem šroub na balkónové dveře! Umělecké dílo!)))) Sic0818

U moderních oken z PVC jsou kování složitým mechanismem, který je umístěn po celém obvodu křídla, a součásti rámu jsou instalovány na rámu. A čím lepší je hardware, tím spolehlivější bude vaše okno. Kování zajišťuje pevné upnutí křídla k rámu VŠECHNY PERIMETRY. A je také zodpovědný za bezpečnost vašeho okna (okno s dobrým kováním je poměrně problematické, pokud jde o prasknutí venku).

Obecně a vše, co jsem vám chtěl říci o oknech z PVC. Nyní se můžete bez obav obrátit na různé společnosti v oknech (pokud se vám nelíbí čas) a manažery, kteří jsou méně informovaní než vy!

Co jsou plastová okna

Hlavními prvky oken z PVC jsou rám, křídlo, kování a sklo:

Rám - pevná plastová část okna, na kterouuzávěry.

Sklopná část okna.

Okno s dvojitým zasklením - speciálním způsobem hermeticky spojeným sklem. V závislosti na tom, kolik sklenic se používá, je jednokomorová (dvě sklenice a jedna kamera mezi nimi) a dvoukomorová (tři sklenice a dvě kamery) dvojitá okna.

Armatury - rukojeti, šrouby, zajišťovací mechanismy a jiná zařízení, která zajišťují otevření ventilů, jejich upevnění v jakékoli poloze nebo zamykání.

To je důležité!
Výztužný profil - ocelový výztužný prvek umístěný uvnitř PVC profilu a nezbytný pro zajištění tuhosti konstrukce okna.

Konstrukce oken jsou vyrobeny ze sady standardních profilů.

Obvykle existuje několik hlavních typů profilů:

Profil rámu - slouží k vytvoření základní struktury (rámu), obvykle následuje konturu celého okna.

Z toho jsou vyrobeny křídla a další otevírací prvky. Impost - profil krabice, která slouží pro verandu křídla a závěsné křídlo ve třech nebo více okenních oknech.

Shtapik - plastová lišta drží okno s dvojitým zasklením. Odliv - plochý a široký profil, instalovaný mimo okno a navržený tak, aby odváděl dešťovou vodu z okna.

Sklon - plochý a široký profil sloužící k úhlednému zakončení bočních ploch okenního otvoru.

Okenní profil. Dvojité zasklení. Příslušenství

Každý zákazník plastových oken má zájem vědět, jak to fungujeplastové okno. To je nezbytné pro pochopení toho, které prvky plastových oken jsou důležité, a neměly by být při každé příležitosti uloženy. A jaké prvky jsou druhořadého významu a mohou být vybrány levněji.

To je důležité!
Z čeho se skládá plastové okno? Plastové okno se skládá z plastového profilu, okna s dvojitým zasklením a příslušenství. Základem plastového okna je okenní profil (rám).

Skleněná jednotka je vložena do profilu. Okenní tabule používají potřebné armatury (madla, zámky, upevňovací prvky) tak, aby okna oken mohla provádět své užitečné funkce otevírání a zavírání.

Okenní profily​​

Okenní profil je dlouhý plastový bič o délce 3 - 5 metrů, jehož okenní rám je svařen, s přihlédnutím ke všem křídlům a průduchům, které odpovídají vaší velikosti. To znamená takzvaný plastový rám, do kterého je pak vložen skleněný balíček. Uvnitř profilu okna jsou také vzduchové komory. Jedná se o airbagy, které profilu neumožňují uvolňovat teplo z bytu ven. A těsnost profilu díky hustému plastu neumožňuje proudění vlhkosti a usazenin na parapetu. Profil okna považujte za základ základů všeho, z čeho se skládá plastové okno.

Německé profily Rehau, Kbe, Veka, Montblunc, Deceuninck, Gealan a další jsou lídry ve výrobě plastových profilů dobré a ještě lepší kvality. V kontrastu, ruský Brusbox, Proplex, Brusbox, nebo vyrobený v Číně profily (R & K, Plast) nebov Turecku (Wintech, PENSA) často praskne a změní se po 2-3 letech instalace.

Plastová okna z německých profilů začínají za cenu 15 000 - 18 000 r za standardní dvoukřídlé okno.Plastová okna z čínského profilu začínají na 12 000 dolarů za dvoukřídlé okno.

Jak jste již pochopili, neměli byste šetřit na okenním profilu, protože investování prostředků by pak bylo zcela neopodstatněné.70% z celkové ceny plastových oken je jen profil.Proto, pokud uděláte chybu s profilem okna a okna vyteče, vyfouknou a způsobí kondenzaci na oknech - okno musí být zcela vyměněno.

Standardní okenní profil pro střední Rusko je profil s 3-5 vzduchovými komorami.Tento profil je vhodný pro oblasti, kde teplota v zimě neklesne pod 25 stupňů.Okenní profil prémiové třídy dražších nákladů obsahuje 6-8 vzduchových komor.Je určen pro rodinné domy, tj. Chaty venkovských domů a chalup.

Okna s dvojitým zasklením

Okno s dvojitým zasklením obsahuje několik sklenic, které jsou spojeny po obvodu.Prostor mezi oběma tabulemi se nazývá vzduchová komora, takové kamery jsou obvykle jedna, dvě nebo tři.Čím více kamer si prosklené okno, teplejší bude ve vašem bytě, kde plánujete instalovat plastové okno.Jednokomorová okna s dvojitým zasklením jsou vhodná pouze pro zasklení balkonů, lodžií a altánů - to znamená ne zcela izolovaných místností.Pokud se na lodžii, plánujete, aby obývací pokoj pohodlnýpodle teplotní zóny - je lepší objednat dvoukomorovou skleněnou jednotku.

Někdy, místo vzduchu, komory jsou naplněny argonem - pak dvojité okno dále zvětší vlastnosti uchování tepla. Vnitřní strana skla je v tomto případě postříkána stříbrnými ionty, což má také pozitivní vliv na klima v místnosti v každém ročním období.

Příslušenství pro plastová okna

Příslušenství pro okna z PVC obsahuje mnoho užitečných mechanismů, jako jsou madla, zámky, uzávěry, větrací nůžky, tlumiče, páky, závěsy, blokátory a další části.

Německé armatury Roto, Fuhr, Siegenia jsou mnohem kvalitnější než v Rusku a Číně. Jaké jsou výhody evropského kování?

- 30 000–40 000 cyklů otevírání a zavírání oproti 10 000–12 000 cyklů ruského kování;

- speciální nátěr proti korozi, poškrábání a běžnému opotřebení;

- různé způsoby větrání pro zimu a léto;

- mechanismy proti vloupání.

Věnujte pozornost!
Samozřejmě můžete ušetřit na kování tím, že si objednáte ruské nebo čínské zboží, ale buďte připraveni na to, že rukojeti mohou být během 2-3 let vyřazeny z provozu a musí být vyměněny.

Proto jsme uvedli všechny hlavní věci, z nichž se skládá plastové okno. Na závěr chceme navrhnout, že si vyberete několik variant plastových oken s různými okenními profily a dvojitými okny. Chcete-li to provést, zanechte na našem portálu žádost a operátor vám do 20 minut zavoláokna společnosti.

Ve své aplikaci můžete specifikovat libovolné požadavky, například německý profil a dvoukomorovou skleněnou jednotku nebo jednoduše „nejlevnější plastová okna“.V závislosti na vašich požadavcích vybereme pro Vás společnost oken.Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy týkající se profilů nebo skleněných obalů, můžete o nich hovořit telefonicky s operátorem.

Výroba a montáž plastových oken

Hlavní prvky plastového okna

Plastová oknasestává ze sady komponent, z nichž každá plní svou funkci
Při konstrukci plastového okna plní každý prvek svou funkci.Každá část má své jméno a účel.Při objednávání oken z PVC je třeba porozumět slovní zásobě specialistů na okna, abyste mohli zvolit optimální konfiguraci okna.

Hlavní prvky okna

Profil.Jedním z důležitých prvků je samotný plastový profil okna.Profil se skládá z polyvinylchloridu, uvnitř kterého prochází výztužná tyč.Výztuž má funkci vyztužení konstrukce.Může mít uzavřenou strukturu nebo může být ve tvaru písmene U.

Je to kvůli výztuži, že okenní skříň udržuje velkou hmotnost celé okenní konstrukce.

PVC profil odpovídá za tepelnou a zvukovou izolaci okenní konstrukce.

Bude záležet na tom, jaká atmosféra bude ve vašem domě, takže musíte věnovat zvláštní pozornost jeho volbě.Profily rozlišujípodle počtu kamer: mohou být tří- nebo pětikomorové, stejně jako montážní šířka profilu: může být 58 mm, 70 mm nebo více. Čím více kamer v profilu a čím větší je jeho montážní šířka, tím vyšší jsou vlastnosti hluku a tepelné izolace, které má.

Profil může být buď klasická bílá nebo barevná. K tomu je potažena laminovací fólií zvolené barvy.

Rám a křídlo. Rámové a okenní listy jsou vyrobeny z profilů. Rám okenního profilu je připevněn přímo k okennímu otvoru. A již jsou k němu připojena okenní křídla, která jsou také vyrobena z PVC profilu. Záhyby mohou být hluché nebo otevřené (otočné nebo výkyvné). Na druhé straně v okenní klapce vytvořte okno s dvojitým zasklením.

Impost je dalším prvkem, který je vyroben z PVC profilu. Jedná se o vertikální nebo horizontální prkno, které rozděluje rám na křídlo. Tam je také falešná impost (také volal shtulp).

Korálek. Jedná se o prvek okna, díky kterému je skleněná jednotka uložena v křídle. Nachází se na vnitřním obvodu.

Okno s dvojitým zasklením. Zajišťuje těsnost oken, průsvitnost a stejně jako profil plní funkci tepelné a zvukové izolace. Moderní okna pro okna jsou vyrobena ze dvou nebo tří listů skla, vzájemně propojených.

Moderní skleněné jednotky mohou být jednokomorové (2 sklenice a 1 vzduchová komora) nebo dvoukomorové (3 sklenice a 2 vzduchové komory).

MeziSklo má speciální perforovaný hliníkový rám. Uvnitř rámu jsou speciální granule sušičky skla. Díky nim se sklo nerozmrazuje a vzduch v komoře zůstává suchý. Mezi okny jsou vzduchové komory, které také ovlivňují úroveň izolace v místnosti. V meziprostoru je obvyklý vypouštěný vzduch. Na přání zákazníka však může být naplněn argonem.

Sklo samotné ve skleněné jednotce může být velmi rozmanité: klasická, energeticky úsporná, tónovaná, odolná proti nárazům, trojitá, zesílená. Tloušťka skla je také různá a jsou: 4, 5 nebo 6 mm. Silnější sklo je vybráno pro instalaci do větších prostor.

Kování. Jedná se o mechanismy, které zajišťují otevření křídla v různých rovinách. Od jeho kvality bude záviset na pohodlí a trvanlivosti okna. Německé příslušenství proti vloupání Winkhaus je součástí základního balíčku oken společnosti „Sedm metrů čtverečních“. Můžeme také nabídnout různá další příslušenství, která pomohou chránit váš domov před neoprávněným vstupem.

To je důležité!
Gumová těsnění jsou dalším prakticky neviditelným, ale důležitým prvkem v okně z PVC. Gumové těsnění je nutné k zajištění těsnosti konstrukce okna, k ochraně prostoru před vlhkostí, prachem a chladem.

Síťky proti komárům jsou volitelným, ale velmi důležitým prvkem okna. Chrání váš dům před komáry, stejně jako před částicemi nečistot nebo např. Topolem. Skládají se z husté sítě, která je napnuta přes tenký hliníkový profil. Zároveň mřížka nebrání pronikání světla a vzduchu do místnosti. V případě potřeby je lze snadno odstranit (na zimní období).

Prvky, bez kterých nebude mít okno úplné zobrazení

Kvalita okna závisí na prvcích, z nichž se skládá. Naše společnost proto nabízí okna, která se skládají pouze ze spolehlivých komponent osvědčených výrobců. Důležitou roli hraje montáž těchto prvků, z nichž je výsledkem spolehlivé plastové okno.

Aby okno získalo estetický vzhled a aby bylo pohodlné jeho používání, je nutné dokončit otevření okna.

Důležitou součástí je okenní parapet. To brání prostoru pod oknem a dělá to více funkční. Parapety jsou také převážně z PVC. Mohou být matné nebo lesklé, bílé nebo laminované.

Svahy vykonávají estetickou funkci. Díky nim otevírá okenní otvor čistý vzhled. Blokují konce stěn v okenním otvoru a také uzavírají spoj švu mezi oknem a otvorem. Kvalitní svahy jsou vyrobeny z teplých sendvičových panelů.

Věnujte pozornost!
Odvodnění je instalováno na vnější straně okenního otvoru. Jeho funkceje odklon vody na ulici.

Odtoky jsou vyrobeny z pozinkované oceli. Základem této drenáže je ocelový plech o tloušťce 1 mm. Dále se nanáší speciální nátěr (v průmyslových podmínkách). Vnější povrch může být natřen bílou barvou nebo jinou barvou. Pro zajištění absorpčních vlastností zvuku je na vnitřní straně drenážního systému aplikována speciální páska (takže kapky deště nebudou na bubnu příliš mocné).

Z jakých částí je plastové okno, složení oken z PVC

Velmi často se naši klienti zajímají o to, z čeho se skládá plastové okno? V tomto článku uvedeme podrobný popis návrhu a odpovíme na tuto otázku.

Složení plastových oken

Každá část tohoto návrhu ovlivňuje náklady. Účelem popisu vlastností skla je tedy nejen definice kompozitních komponent, ale také pomoc při výběru toho správného.

PVC profil

Okno z PVC se skládá především z plastového profilu. To je hlavní část celé konstrukce, tj. Základny, do které je vložena skleněná jednotka.

Jaké části jsou zahrnuty do jeho složení? Tento prvek zahrnuje vzduchové komory, které zajišťují potřebnou tepelnou izolaci celého výrobku. Teplota uvnitř místnosti je do značné míry dána počtem vzduchových komor. Pod profilem se odkazuje na samotný rám z plastu, stejně jako okna z křídla PVC.

Konečná cena závisí na značce a typu profilu. InV současné době jsou nejoblíbenější plastové profily následujících značek: Rehau, KBE, Novotex, Salamander. Výběr zohledňuje charakteristiky prostor a finanční možnosti klienta.

Výztuž

Jedná se o speciální kovový rám, který zabraňuje deformaci celého výrobku a zabraňuje stisku konstrukce. Čím silnější je použitý kov, tím silnější je celý prvek.

Okno s dvojitým zasklením

Okno z PVC také obsahuje tento požadovaný prvek. Jedná se o komplexní systém sklenic, mezi komorami, ve kterých je inertní plyn nebo vzduch. Okna se skládají z jednokomorových a dvoukomorových oken. Tepelné a zvukové izolační vlastnosti závisí na počtu komor. Volba je určena zohledněním zvláštností domu a klimatu.

Popis složení skleněné jednotky rovněž zahrnuje další vlastnosti. Rozlišují se následující typy tohoto prvku:

 • Opalovací krémy. Umožňuje snížit náklady na klimatizaci.
 • Úspora energie. Úspora nákladů na vytápění.
 • Odolnost proti mrazu. Ideální pro chladné oblasti.
 • Zvukotěsný. Poskytuje ticho v pokojích, pokud je dům v hlučném místě.
 • Ohnivzdorné. Zabraňte vzniku požáru a snižte riziko zranění.
 • Odolný vůči nárazům. Zabraňuje vniknutí do areálu. Jsou široce využívány pro instalaci v přízemí, stejně jako v kancelářských a bankovních prostorách.

Příslušenství

Okenní rám se otevírá a zavírá díkykování.

Věnujte pozornost!
V tomto případě existují také různé možnosti, pokud jde o použité materiály, technologie, výrobce.

Kování se používá v pohyblivých částech oken, proto se dělí na otočné a výkyvné. K armatuře patří také držadla namontovaná na vnitřní straně rámu.

V naší práci dáváme přednost určitým značkám, které v průběhu let prokázaly svou spolehlivost a vysokou kvalitu.

Odlivy

Tyto výrobky chrání návrhy oken před vlhkostí a vlhkostí. Připojeno k profilu. K dispozici jsou hliníkové nebo pozinkované varianty.

Zhutňovače

Zajistěte těsnost celého výrobku. Jedná se o pogumované díly, které chrání místnost před průvanem, vlhkostí, zvukem, mrazem nebo teplým vzduchem.

Parapety

Skládá se z profilu podokna, který je připevněn ke spodní části rámu. Z vnějšku je pevně uchycen, s vnitřkem - parapetem.

Síťka proti komárům

Jedná se o hliníkovou základnu, na které je natažena speciální látka proti komárům. V oblastech s množstvím mušek a komárů je takové příslušenství prostě nutné.

Co se skládá z plastového okna

Podívejme se na součásti plastového okna. Má velmi složitou strukturu, skládá se z mnoha částí, komponent. Mnoho termínů a jmen není známo.lidí, kteří nesouvisejí s výrobou a instalací oken.

Pojďme pochopit, co okno obsahuje a popsat základní pojmy a pojmy o plastových oknech.

 1. sklo
 2. profil (rámový profil, křídlo, impost)
 3. výztuž uvnitř profilu
 4. armatury, umístěné v drážce kování
 5. parapety
 6. odvodnění
 7. síť proti komárům.

Okno s dvojitým zasklením je hermetická konstrukce skládající se ze dvou nebo více skel, které jsou vzájemně propojeny pomocí distančního rámu a těsnicích materiálů.

Profil (nebo PVC profil) je základem okna, do kterého je vložena skleněná jednotka nebo sklo. To, co se nazývalo rám ve starých dřevěných oknech, se nyní nazývá PVC profil. Kromě toho se pod PVC profilem odkazuje jak na rám, tak na křídlo. Lze říci, že profil je samotné okno. Impost je součástí okna, která rozděluje rám okna na dvě části. Příkladem vertikálního sloupku může být pravidelné dvoukřídlé okno. Horizontální instalace se instaluje do oken s příčníkem.

Výztuž - přítomnost speciálního kovového rámu uvnitř profilu. Výztuž zajišťuje ochranu oken před deformací tlakového zatížení. Čím větší je tloušťka kovu ve výztužném profilu, tím silnější je okno.

V dobrém profilovém systému musí mít výztuž 4 stěny, jinými slovy musí být uzavřen ve tvaru písmene O. Vezměte prosím na vědomí, že výztuž v křídle se provádí vždy písmenem „G“, jak je znázorněno na obrázku. Kovovou trubku v křídle nelze uzavřít.

Armatury jsou všechny kovové pohyblivé a pevné okenní prvky: závěsy, zámky pro zamykání, rukojeti, protějšky zámků. S pomocí příslušenství jsou rám a křídlo spojeny a křídlo je pevně uchyceno na rámu.

Parapet z PVC je plochý profil profilu, který se skládá, stejně jako samotné okno, z několika komor a přepážek. Dělící stěny se také nazývají „výztuhy“, které poskytují vysoce pevný okenní parapet z PVC. Díky speciální konstrukci plastového okenního parapetu je odolný a lehký.

Věnujte pozornost!
Odvodnění je typ ochranného profilu, který se používá v systému pro odvod vody. Přítomnost refluxu poskytuje ochranu proti pronikání vlhkosti do švů okenní konstrukce, která může při konstantní akumulaci uvnitř způsobit pomalé, ale nevratné zničení profilu.

Síťka proti komárům je pravidelný hliníkový rám s napnutým hadříkem proti komárům (síť s malými čtverečky). Nejdůležitější funkcí sítí proti komárům je ochrana proti hmyzu, komárům a mouchám při větrání místnosti.

Volitelné příslušenství

Profil stojanu (profil PDS - profil pro odvodnění) zapadne zdola na plastové okno, které slouží k instalaci parapetu zevnitř a vodovodu z ulice. Při přepravě chrání spodní okraj rámu.

Extender - speciální profil, který se používá ke zvětšení velikosti okna s nestandardními otvory.

Dobrá rada!
Při zasklívání balkonů, pokud jsou plánovány dokončovací práce a izolace balkonu, je nástavec instalován na horní nebo bočních stranách konstrukcí, aby bylo možné balkon správně ohřát.

Pásek je pozinkovaný pásek s ohyby, který se používá k uzavření trhlin a kousků pěny na straně ulice.