PVC okna - co to je

Dobré odpoledne!

Ne každý ví, že moderní PVC okna jsou bezpečná a spolehlivá.

Jeden z mých přátel, fanoušek všeho šetrného k životnímu prostředí, se mnou často argumentuje, že dřevo je lepší a používají pro výrobu PVC škodlivé olovo.

Plastová okna by proto měla být zakázána.

Rozptýlit mýty o plastu a podrobně vyprávět o každé složce PVC, kterou chci v příštím příspěvku.

Proč potřebujeme každou z přídatných látek a je možné bez nich - čtěte dále.

Okna z PVC - co to je?

Polyvinylchlorid (PVC) je materiál patřící do skupiny termoplastů (termoplasty jsou plasty, které si po formování zachovávají schopnost recyklace).

43% čistého PVC se skládá z ethylenu (petrochemického produktu) a 57% vázaného chloru získaného ze soli. PVC se uvolňuje jako prášek.

Pro výrobu okenních profilů se do práškového PVC přidávají stabilizátory, modifikátory, pigmenty a pomocné přísady.

Tyto složky ovlivňují vlastnosti okenních profilů, jako je odolnost proti světlu, odolnost proti povětrnostním vlivům, barevný odstín, kvalita povrchu, svařitelnost atd.

Jako stabilizátory se používá hlavně olovo, které se nachází v PVC ve vázaném, tj. biologicky pasivní stav. V poslední době řada společností začala používat ještě neškodnější sloučeninu vápníku a zinku.

zpracování.

Proto se někdy PVC používané pro výrobu okenních profilů nazývá upraveno.

Rovněž je třeba poznamenat, že obsah monomerů vinylchloridu v 1 kg profilu nepřesahuje 1 mg a při žádném zpracování profilů není uvolňován.

Okna z PVC jsou samozhášecí a samozhášecí materiál. Je odolný vůči louhům, kyselinám, vápnu a povětrnostním vlivům.

Věnujte pozornost!
Materiál použitý pro výrobu plastových oken je pro člověka neškodný
.

Na základě všehovýše, vidíme, že materiál použitý pro výrobu plastových oken, je neškodný pro člověka. Potvrzují to také hygienické certifikáty, které má každý výrobce profilů.

Plastová okna mohou být používána v průmyslových, veřejných a obytných budovách, pro jejich používání neexistují žádná hygienická omezení.

Další věc je, že okna z jakéhokoli materiálu, včetně PVC, musí splňovat celou řadu technických požadavků, jako jsou: tepelná vodivost, zajištění normalizované výměny vzduchu, zvuková izolace atd.

Toto vymezuje oblast jejich použití.

Co jsou plastová okna

Plastová okna z PVC jsou vícekomorový okenní systém, který se vyznačuje vysokou spolehlivostí, kvalitou a technologiemi šetřícími teplo.

Euro plastová okna vypadají perfektně: hladké monochromatické povrchy, vysoká propustnost světla.

Moderní plastová eurookna dělají z místnosti světlejší, což přináší další výhody parametru pohodlí pokoje.

Euro okna se vyznačují poměrně širokými dvojitými okny.

Zahřívání a hutnění je zabudováno do oken s dvojitým zasklením bez účasti montéra při výrobě oken.

Zajišťuje ochranu před prachem a průvanem.

Německá plastová okna poskytují kompatibilitu s mechanismy proti vloupání od jiných výrobců.

To je důležité!
Lisování oken ze skla není možné.

Tostejný design okna má dostatečnou tuhost a pevnost, což výrazně zvyšuje kvalitu proti vloupání.

Podle inspekcí prováděných sanitárními epidemiologickými službami jsou evropská okna PVC bezpečná pro lidské zdraví.

Životnost plastových eurooken je výrazně vyšší než jejich náklady.

Pokud rozdělíme prostředky na počet let provozu eura, pak se ukazuje, že v průměru ročně vynakládáme 200 rublů na vysoce kvalitní plastová okna z PVC.

Německá okna mají unikátní profily odolné za studena.

Životnost plastových oken i v podmínkách zvýšené složitosti severních pásů a nízkých teplot (od -60) je 30 let.

Pevnost a stabilita oken v oblastech se silným zatížením větrem je zajištěna profilem a dodatečným zesílením konstrukce německých oken.

Při výrobě a montáži eurooken je vyloučeno použití necertifikovaných materiálů.

Německá okna jsou ve všech případech moderní, vysoce přesné výrobní technologie.

Nebojte se, pokud neznáte název společnosti, výrobce okenních profilů.

V prvních pěti dodavatelích německé profily, které prošly kontrolou kvality životního prostředí

.
 • Schuco
 • Funke
 • Salamander
 • a některé další.

Profily Schuco a další německé profily jsou vyráběny pouze v Německu, což zajišťuje dodatečnou kontrolu kvality, šetrnost k životnímu prostředí, spolehlivost a životnost.

Tyto profily jako Schuco jsou navíc navrženy speciálně pro klimatické podmínky Ruska.

Vývojáři Schuco poskytli různá bezpečnostní opatření pro plastová okna včetně bezpečnosti dětí.

Německá okna mají všechny možné typy armatur. Část je obsažena v požadovaném instalačním balíčku, druhá část je instalována na žádost klienta.

Máte-li ve svém domě malé zvědavé děti, je vhodné zavést další mechanismy ochrany před dětmi nebo spíše dětmi před nehodami. Jaké jsou možnosti?

Za prvé, rukojeti s tajným zámkem.

Za druhé, neviditelné zámky pro otevírání oken.

Takže můžete ponechat malou mezeru v okně, aby se místnost větrala a upevnila poloha ventilů tak, aby vaše dítě nezjistilo ochranný ochranný mechanismus a neotevřelo okno více než bezpečné.

Při nákupu a instalaci plastových oken, bez ohledu na profil a zemi výroby, je nutně uzavřena smlouva o prodeji a instalaci oken.

Smlouva musí nutně obsahovat ustanovení:

 • Předmět dohody
 • \ t
 • základ pro plnění smlouvy
 • podmínky plnění smlouvy
 • povinnosti dodavatele: prodávat, dodávat a instalovat výrobek
 • povinnosti zákazníka: platba za práci zakázky; a platební postup.

Cena uvedená ve smlouvě by měla zahrnovat náklady na okna, náklady na přepravu a instalaci oken.

JinakV případě zhotovitele má dodavatel právo vystavit objednateli další faktury za služby. Za nesprávné plnění smluvních podmínek odpovídají obě strany podle zákona.

Záruka by se měla skládat ze dvou položek: instalace oken (zpravidla je kratší než životnost okna) je 3–5 let a provoz oken je 40 až 50 let.

Plastová okna (plastová okna). Výhody a nevýhody.

Není to tak dávno, co jsme měli alternativu k tradičním dřevěným oknům - okna vyrobená z polyvinylchloridu (PVC), nebo, jak říkáme, plastová okna nebo plastová okna.

Má se za to, že plastová okna jsou v naší domácnosti kvalitativně novou úrovní komfortu. Je to opravdu tak?

Dobrá rada!
Okna z kovového plastu jsou kvalitativně novou úrovní komfortu v naší domácnosti

Začínáme s opravou, díváme-li se na staré popraskané a šupinaté dřevěné rámy, začneme přemýšlet - a možná, ve skutečnosti, dáme plastová okna?

Koneckonců není nic, co by se do prodeje a montáže těchto oken zapojilo tolik společností, že je velmi obtížné je nevybírat a ani jim nerozumět.

Jaká jsou všechna stejná plastová okna?

Začněme hlavní věcí - těsností. Pojmy "návrhy" a "plastová okna" nejsou kompatibilní. Nemusejí být přilepeny v zimě, naplněné pěnovou gumou ve spojích a na jaře odtrhnout přilepený papír a vyprat zbytky lepidla.

Hermetická plastová okna neprocházejí ani prachem.ulic.

Okna PVC jsou trvanlivá. Pokud se alespoň pravidelně staráte o okna - namažte armatury strojním olejem a tmel silikonovým mazivem - pak vaše okno vydrží po desetiletí bez jakýchkoli reklamací a oprav.

Vysoká zvuková izolace. Tuto výhodu ocení zejména ti, kteří mají okna směřující k rušným silnicím.

Předpokládá se, že jednokomorová skleněná jednotka snižuje hluk z ulice o 25 dB a okna s dvoukomorovou skleněnou jednotkou o 40 dB.

Odolnost proti povětrnostním vlivům. Moderní PVC okna jsou odolná vůči meteorologickým vlivům. Taková okna se neohýbají v důsledku vysoké teploty a vysoké (nízké) vlhkosti, ne bobtnají a neztrácejí vzhled, nedeformují se.

To je důležité!
Plastová okna nemrznou.

Plastová okna se snadno používají. Nemusí být třeba pravidelně malovat, snadno se instaluje, odstraní a umyje síť proti komárům. Takové okno se snadno čistí běžným mýdlovým roztokem.

Zde bychom chtěli poznamenat, že pro mytí plastových oken nelze použít nástroje s brusnými složkami, rozpouštědly a kyselinami.

Okna z polyvinylchloridu jsou vysoce technologická. To znamená, že si můžete objednat individuální design okna, některou z mnoha barevných možností. Barvy vně i uvnitř mohou být jiné.

Důležitá je požární bezpečnost. PVC okna nehoří, mohou se roztavit pouze z tepla.

Nevýhody plastových oken.

Hlavní nevýhodou plastových oken je jejich nepopiratelná výhoda - těsnost. Těsnost plastových oken vede k absenci přirozeného větrání v místnosti.

Na rozdíl od plastového okna, okno z přírodního dřeva „dýchá“, to znamená, že vzduch prochází přirozenými mikropóry stromu a získává se přirozená výměna vzduchu v bytě a v prostředí.

Nedostatečná výměna vzduchu vede ke skutečnosti, že se na sklenicích může vytvořit kondenzace a v místnosti dochází k dusivosti.

Tento problém je vyřešen pravidelným větráním prostor nebo použitím různých ventilačních systémů: hřeben, ventilátor se štěrbinou, automatický ventilátor a ventil pro klimatizaci.

Složitost zdobení plastových oken. Ve skutečnosti to tak není, a ve skutečnosti, zdobení plastového okna se neliší od tradičního dřevěného okna, s výjimkou instalace žaluzií.

Řešení zde však již existuje: můžete si zakoupit horizontální kazetové žaluzie Izolight, speciálně navržené pro instalaci na PVC okna.

Samozřejmě je možné instalovat tzv. Standardní verzi žaluzií na kovové plastové okno, nicméně vzhledem k tomu, že jsou blíže ke sklu, vnímané žaluzie jsou rafinovanější a velmi spolehlivý mechanismus jejich ovládání zajišťuje dlouhodobý provoz.bezproblémový provoz.

Dobrá rada!
Okna z PVC nejsou téměř opravována (s výjimkou armatur).

Někteří výzkumníci poznamenali, že některé typy PVC jsou škodlivé pro životní prostředí. Na slunci se PVC zahřívá a uvolňuje škodlivé látky, i když ve velmi malých množstvích.

Proto jsme na váhy uvedli všechny výhody a nevýhody plastových oken. Použijte je, nebo ne - rozhodnete!

Plastová okna. Přístroj je plastové okno.

Při výběru plastových oken si lidé často kladou otázky:

 1. Která plastová okna jsou teplejší?
 2. Ve kterých plastových oknech se kondenzát neshromažďuje?
 3. Která plastová okna jsou pro zdraví neškodná?
 4. Jsou plastová okna nebezpečná pro děti?
 5. Která plastová okna jsou levnější?
 6. Který profil je lepší pro plastová okna?
 7. Jak se starat o plastová okna?
 8. Můžu sám instalovat plastové okno, nebo je lepší kontaktovat odborníka?
 9. Jak správně nainstalovat plastové okno?
 10. A konečně, jaká plastová okna je lepší dát?

A vzhledem k tomu, že plastová okna nejsou ani rok, ani dva, je třeba tyto otázky důkladně prozkoumat.

​​Pro zodpovězení mnoha otázek týkajících se plastových oken je nutné pochopit, jak jsou uspořádána plastová okna.

Plastová okna jsou navzdory své velké rozmanitosti uspořádána jedna po druhé.typu. (viz plastové okenní zařízení na obrázku výše).

Plastový okenní rám je pevný prvek z plastového okna z různých typů PVC profilů, který je instalován v okenním otvoru.

Plastové okenní křídlo je pohyblivý okenní prvek, který se připevňuje k rámu. Skládá se z PVC profilu, skla, zasklení a příslušenství.

Okno z plastového okna s dvojitým zasklením je prvek skládající se ze dvou nebo tří sklenic, pevně spojených s rámem v plastovém okně. Jedná se o průhledný plastový okenní prvek.

Skla tvoří mezi nimi vzduchovou mezeru - komoru. Čím více kamer v plastovém okenním panelu, tím větší ochranu před chladem a hlukem.

Plastová okenní kování jsou různé kovové konstrukční detaily, které zajišťují, že se křídlo snadno otevírá při otevírání a zavírání plastových oken.

Plastové okénko je úzký plastový prvek, který přitlačuje skleněnou jednotku k plastové části křídla plastového okna.

Shtapik v plastových oknech může být různých tvarů, s rovnými a zaoblenými rohy.

Plastové gumové těsnění je černé nebo šedé gumové těsnění, které těsní plastová okna.

Plastové okénko je prvek, který je instalován na vnější straně plastového okna podél dna rámu a který je navržen tak, aby odváděl dešťovou vodu dopadající na plastové okno.

Okna PVC: různá provedení a volby

Nejlepší okna z PVC mohou věrně sloužit svým majitelům do 40 let a více. Proč jsou někteří kupci nespokojeni s nákupy a stěžují si na kvalitu oken vyráběných velmi hodnými společnostmi?

Nejčastějším důvodem je to, že se zákazník při výběru zpočátku dopustil chyby, aniž by měl všechny informace nezbytné k tomu, aby učinil informované rozhodnutí.

V tomto článku popíšeme, jak si vybrat PVC okna, co jsou a jaké detaily byste měli věnovat při výběru.

Druhy a vlastnosti plastových oken

Plastová okna z PVC lze rozdělit do různých skupin podle určitých charakteristik.

Druhy konstrukcí

 • Okna třílistá. Skládají se ze tří křídel, z nichž dva jsou zpravidla hluchí a třetí - mohou být otevřeni. Často se používá v obývacích pokojích, ložnicích a dalších velkých místnostech.
 • Okna dvoukřídlá. Skládá se ze dvou křídel - hluchých a otevřených. Jeden z nejběžnějších typů oken.
 • Jedno okno. Je možné nainstalovat okno, které se otevře, nebo prázdné okno. Obvykle se tato okna nacházejí v balkónových blocích, domech starých zásob, stejně jako v soukromých domech a venkovských domech.
 • Balkonová jednotka. Takzvané okno s dveřmi, které slouží jako výstup na balkon nebo lodžii.
 • Okna pro lodžie a balkony. Zvláštní požadavky jsou kladeny na zasklení balkonů a lodžií - zasklení je tedy velkédesign by měl být lehký a zároveň pevný a trvanlivý. Velice často mají balkonová okna posuvné dveře.

Důležité! Okna můžete měřit sami, ale tato data by měla být použita pouze pro přibližnou cenu. Neobjednávejte okna na své vlastní rozměry!

Volání gageru téměř ve všech společnostech - služba je zdarma.

Druhy otevírání

1. Rotační konstrukce. Okna z PVC s otočným typem otevírání připomínají obyčejná dřevěná okna.

Jedná se o cenově výhodnou stavbu, ale má své nevýhody - v zimě budete muset opustit místnost, aby se vzduch v místnosti dostal, protože vzduch bude proudit do místnosti ve velmi silném proudu.

Taková okna nejsou bezpečná pro rodiny s malými dětmi a domácí zvířata. A konečně, majitelé otočných oken nebudou schopni dát nic na okenní parapet - jinak okno nebude možné otevřít.

2. Konstrukce naklápěcí a otočné. Nejoblíbenější typ oken.

Lze otevřít jak na svislé ose, tak i sklopit. Mají všechny výhody otočných oken, ale nemají své nevýhody.

Pro větrání klapky (a nemusíte odstraňovat předměty z okenního parapetu!), Ale aby bylo možné okno umýt, můžete jej otevřít dokořán.

Některé modely mají také mikroventilační systém - to vám umožní otevřít okno docela dost, jen tak, aby se do místnosti z ulice dostal čerstvý vzduch.

3. Posuvnénávrhy. Dveře v posuvných oknech se posouvají podél vodítek.

Toto je dobrá volba pro velmi malé místnosti, stejně jako balkóny a lodžie - zkrátka pro místnosti, kde je třeba zachránit prostor.

Druhy skleněných obalů

1. Jednokomorová okna s dvojitým zasklením. Okna s dvojitým zasklením jsou zasklená skla v rámu.

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením se skládá ze dvou skleněných tabulí se vzduchovou komorou.

Jednokomorové okno s dvojitým zasklením je optimální pro lodžie a balkony, stejně jako pro kuchyně (zejména na jih).

2. Dvoukomorová okna s dvojitým zasklením. Skládá se ze tří sklenic a dvou vzduchových komor mezi nimi. Poskytují mnohem lepší tepelnou a zvukovou izolaci než jednokomorové.

Proto se tato okna doporučují pro většinu obytných prostor.

3. Trojkomorová okna s dvojitým zasklením (čtyři sklenice a tři vzduchové komory) jsou nejlepší volbou pro chladné klima.

Tato okna poskytují velmi dobrou zvukovou izolaci, jsou instalovány v místnostech obrácených na sever nebo na hlučných silnicích, jsou také vhodné pro velmi vysoké podlahy.

Tříkomorové okno s dvojitým zasklením - nejlepší volba pro ložnici.

Další možnosti

1. Windows s funkcí větrání. Tato funkce vám umožní otevřít okno docela dost. Velmi užitečná volba pro chladné období, kdy nechcete otevřít okno dokořán.

2. Okna s ventilačním ventilem. Pro lepší větrání můžeteNamontujte odvzdušňovací ventil - malé zařízení, které je zabudováno do rámu a prochází vzduchem i při zavřených oknech.

Instalace ventilu nevyžaduje demontáž oken, neovlivňuje tepelnou a zvukovou izolaci a proudění vzduchu lze nastavit ručně i automaticky.

3. Automatická okna. Okna mohou být vybavena elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním, které vám umožní otevírat a zavírat okna bez dotyku.

Tato funkce je užitečná pro okna umístěná na těžko přístupných místech - například ve vysoké nadmořské výšce.

4. Energeticky úsporná okna. Sklenice energeticky úsporných oken jsou pokryta tenkým filmem, který v zimě udržuje teplo a v létě chladí. Tento povlak nemá vliv na průhlednost skla.

5. Okna s hřebenem. Hřeben je omezovač pro otevírání okna a dnes se přesunul z kategorie doplňkových funkcí do kategorie prakticky povinné.

To je důležité!
Hřeben upevní okno v mírně otevřené poloze, což zabrání tomu, aby se ani při silném větru neotevřel nebo neotevřel.

6. Okna s omezovačem křídla. Zastavení otáčení křídla je jednoduché zařízení, které umožňuje otevření okna pouze pro určitou šířku. Lze říci, že tento detail je alternativou k hřebenu.

7. Konstrukce se skrytými smyčkami. Okno se skrytými závěsy vypadá mnohem elegantněji.běžné - doplňky nepoškozují vzhled rámů a neporušují harmonii čar.

Tato okna navíc poskytují poněkud lepší ochranu před chladem a hlukem, protože těsnění zapadá po celém obvodu okna bez přerušení.

8. Okenní konstrukce s armaturami proti vandalismu. Podle policejních statistik jsou okna často používána pro neoprávněný vstup do areálu a v 70% případů útočníci jednoduše odstraní křídlo z rámu.

Pro ochranu sebe a svého majetku, můžete vybavit okna s anti-vloupání a anti-vandal příslušenství.

Je rozdělen do několika tříd:

 • WK1 (odolává normální fyzické expozici)
 • WK2 (obtížné rozbití okna pomocí šroubováků a malých pomedů)
 • WK3 (chrání před zlomením pomocí šrotu)
 • WK4 (působí proti vloupání pilou, kladivem, ručním vrtákem) atd.

9. Laminovaná okna. Sklo může být také obranou proti zločincům. Pro tento účel je skleněná jednotka pokryta speciální fólií, která zabraňuje tvorbě ostrých skleněných úlomků a činí okno odolnějším.

Tloušťka filmu se pohybuje od 100 mikrometrů do 300 mikronů a více: čím silnější je, tím lepší je ochrana. Nejtenčí film umožňuje skla odolávat nárazům do 31 kg a nejsilnějším - až 78 kg.

10. Okna s dětským zámkem. Rodiny s malými dětmi musí instalovat speciální zámky, které neumožňují otevření okna jednoduchým otočením rukojeti.

To může být skutečný zámek v peru nebo jenspeciální tlačítko, zásuvka se zástrčkou nebo zámkem na křídle pro sklopná a otočná okna.

11. Okna s ochranou proti nárazům. Při výrobě těchto oken jsou skleněné obaly laminovány speciální pryskyřicí - je velmi těžké rozbít rázová okna, ale ani v takovém případě netvoří ostré úlomky s břity.

12. Barevné profily. Standardní barva profilu pro okna PVC je bílá. Odstíny se mohou mírně lišit - u některých výrobců je profil mírně šedivý, v jiných barvách mléka nebo skořápky.

Bílá barva se dobře hodí pro jakýkoliv interiér, ale někdy nápad na design vyžaduje barevná okna. Barevný profil oken je nejčastěji prováděn pomocí laminace. Každá společnost má svůj vlastní barevný katalog.

Barevná okna mohou být hladká nebo - obzvláště populární - imitují přírodní dřevo.

13. Okna s moskytiérami. Pokud je váš dům obklopen zelení, sítě moskytů budou docela užitečné - umožní vám nechat okna otevřená v létě a ne se bát hmyzu.

Rozsah cen

Existuje mnoho výrobců oken z PVC, některé výrobky jsou dražší, jiné jsou levnější, ale obvykle každá seriózní společnost nabízí zákazníkům výběr z několika kolekcí - od levných až po luxusní.

Ekonomika.

Ekonomická třída zahrnuje okna z profilu se třemi vzduchovými komorami a jednokomorovou nebo dvoukomorovou skleněnou jednotkou.

Obvyklá šířka profilu pro levná okna je 58-70 mm.

Těsnostposkytují dva obrysy těsnění (obvykle černé těsnění, velmi zřídka šedé).

Konstrukce těchto oken je jednoduchá, bez kudrlinek.

Cena standardního dvoukřídlého okna o velikosti 1500x1500 mm je od 7 000 do 9 000 rublů.

Podnikání.

Okna s vyšší třídou jsou vyrobena ze čtyř pětikomorového profilu a jsou opatřena nejméně dvoukomorovou skleněnou jednotkou o tloušťce větší než 44 mm. Šířka profilu - nejméně 70 mm.

Okna třídy Business mají 2-3 těsnicí obrysy.

V tomto případě může být konstrukce jednoduchá a rafinovanější. Cena standardního dvoukřídlého okna o velikosti 1500x1500 mm je od 9 000 do 12 000 rublů.

Prémie.

Toto jsou nejlepší okna se zvýšenou hlučností a tepelnou izolací. Počet kamer v profilu je nejméně pět.

Okna z PVC prvotřídní třídy jsou opatřena dvoukomorovými okny s dvojitým zasklením o tloušťce 44 mm, šířka profilu je nejméně 70 mm, nacházejí se také okna o šířce 90 mm a dokonce více než 120 mm.

Tato okna mají minimálně tři obrysy izolace a zákazník si může zvolit barvu těsnění.

V oknech prvotřídní třídy, a to i v základní konfiguraci, existuje spousta dalších funkcí - samo-ventilační systém, režim mikrovlnění a zvýšená odolnost proti vloupání.

Ano a jejich vzhled je estetičtější - drahá okna se vyznačují propracovaným designem, hladkými konturami a širokým světelným otvorem.

Mimochodem. Šířka profilu všech PVC oken je rozdělena do tří tříd: 58-62, 64-70 mm a 80-90 mm.

Tepelné vlastnosti jsou ve třídě téměř identické. To znamená, že profilŠiroký profil o šířce 64 mm a šířce 70 mm se ve svých vlastnostech prakticky neliší.

Jak si vybrat PVC okna?

Okno je drahý nákup, který vám bude sloužit mnoho let, a měli byste jej pečlivě vybrat, aniž byste ztratili jakékoli podrobnosti.

Co jiného bych měl hledat při výběru plastových oken?

Materiál profilu

Zeptejte se na ekologickou šetrnost plastu, ze kterého jsou okna vyrobena.

Vysoce kvalitní plast šetrný k životnímu prostředí je bez zápachu a během používání nevyvolává škodlivé látky.

Tloušťka profilu

Tloušťka profilu musí být stejnoměrná. Takzvaný profil třídy A, vhodný pro byty, domy a kanceláře, má vnější stěny o tloušťce 2,8 mm a vnitřní stěny o tloušťce 2,5 mm.

Počet vzduchových komor

V plastovém profilu jsou vždy dutiny - jsou potřebné pro zvukovou a tepelnou izolaci. Minimální počet takových kamer je 3, ale v drahých oknech může být 5 nebo více kamer.

Počet skleněných obalů

Tenká jednokomorová okna s dvojitým zasklením nejsou vhodná pro prostory a kancelářské prostory - jsou určena pro zasklení nevytápěných lodžií a balkonů, výrobních prostor, letních altánů atd.

Pro teplé klima, pokoje orientované na jih a kuchyně, kde jsou teploty téměř vždy vyšší než na jiných místech, jsou vhodná standardní okna s dvojitým zasklením. Ve všech ostatních místnostech je lepší instalovat okna s dvoukomorovým.dvojité zasklení.

Dvojitá okna se čtyřmi nebo více fotoaparáty jsou vhodná pro velmi hlučná místa (například pro domy postavené v blízkosti dálnic a vlakových stanic) a pro chladné podnebí.

Kvalita těsnění

Dobrá okna z PVC mají alespoň 2 těsnicí smyčky. Těsniva jsou vyrobena z různých materiálů, ale za nejlepší se považuje přírodní kaučuk, odolný vůči teplotním extrémům.

Šířka profilu

Minimální tloušťka moderních PVC oken je 58 mm. Obvykle čím silnější je profil, tím lépe okno chrání před hlukem a chladem.

Příslušenství

Člověk by neměl šetřit na příslušenství a kupovat čínské výrobky - jeho kvalita nechává mnoho na přání.

Kvalitní kování ze společností jako Roto, Winkhaus, Siegenia nejsou nijak drahé a jejich životnost se nepočítá v měsících, jako v čínských perech a pantech, ale v letech a dokonce i desetiletích.

To je důležité!
Kvalitní kování od firem jako Roto, Winkhaus, Siegenia nejsou nijak drahé

Výrobci

Záruka nejlepší kvality je dobré jméno výrobce. Většina oken instalovaných v Rusku dnes vyrábí „velká německá trojka“ - společnosti KBE, Rehau a Veka.

Kromě těchto firem jsou na našem trhu zastoupeny také známé a důvěryhodné společnosti jako Salamander, Schuko, Kommerling, Proplex, Deceuninck, Montblanc, LG Chem, Trocal, Bauline.