Jak vyrobit rolety na plastová okna

Dobrý den, milí čtenáři! Minulý týden nás oslovil muž, který pracuje v bankovním sektoru.

On vypadal, dobře, velmi ospalý. Ukázalo se, že téměř každý den se vzbudí kvůli tomu, že slunce svítí přímo do očí.

Zeptal jsem se na obrazovky pro okna nebo jiné možnosti - jen abych se ráno zbavil slunečních paprsků.

Rozhodl jsem se mu nabídnout další osvědčenou metodu a řekl mu, jak si vyrobit rolety na plastová okna vlastníma rukama. V článku níže budu sdílet technologii s vámi, přáteli.

Rolety to sami: materiál, upevnění

Je těžké si dnes představit dům bez záclon. Někdo dává přednost tomu, aby si je koupil ve specializovaných prodejnách nebo na trzích, někdo - aby si objednal exkluzivně, a některé řemeslníky - aby si vyrobili domácí modely.

V poslední době stále více pozornosti přitahují rolety spolu s klasickými a módnějšími variantami pro rolety. To je dáno především tím, že instalace rolet na plastová okna, jejich zajímavější a moderní design, vám umožní vytvořit originální interiérový design. Lze instalovat nezávisle a lze je kombinovat s tyly a závěsy.

Způsoby montáže rolet

Hodně záleží také na způsobu instalace - nad oknem, na stěnu nebo přímo na rám. Kazety namontované na rámu například nebrání otevírání a zavírání okenního křídla. Díky vodítku ve tvaru písmene U se tkanina pohodlně hodí a její napnutá poloha se udržuje bez ohledu na polohu klapky.

Rolety namontované na stěně mohou mít také vodítko. Při této volbě poskytuje instalace spolehlivou ochranu před průvanem a pokud používáte materiál odolný proti světlu(blackout), můžete dosáhnout efektu úplného výpadku proudu.

Velký výběr dostupných tkanin umožňuje zvolit nejlepší variantu pro plastová okna v téměř každé místnosti, ať už jde o obývací pokoj, školku, nemocnici nebo restauraci.

Výběr materiálu

Materiál pro rolety je impregnován speciálními antistatickými a antibakteriálními látkami. Jejich stupeň průhlednosti může být zcela odlišný: průhledný, průsvitný, zatemnění. Téměř neomezený rozsah barev a vzorů.

To je důležité!
U šicích záclon se nejčastěji používá polyester, který je také speciálně zpracován. Antistatická impregnace například zabraňuje ulpívání prachu na plátně. Super-moderní vzhled dávají postřik různých barev - kovový odstín, ale perleťový pigment dodává jemný lesk.

Teflonem potažené plátna mají speciální vlastnosti odpuzující vodu a nečistoty (jsou ideální pro kuchyň v kombinaci s balkonem). Modely s požární ochranou jsou univerzální a vhodné pro použití v každé místnosti.

Impregnace, které tvoří ochrannou membránu na textilním pásu, jsou považovány za neškodné. Tkaniny jsou obvykle dodávány s příslušnými hygienickými certifikáty.

Kromě hotových modelů a modelů na zakázku si je můžete vyrobit sami nebo pomocí polotovarů. Ten, dokonce i člověk daleko od ruční kreativity, bude moci šít a instalovat rolety.Udělejte to sami (mimochodem, fotografie a detailní instrukce, práce je mnohem snazší) a získejte z toho skutečné potěšení.

Jak si vyrobit: dodávky a materiál

Každý může tak učinit, protože je možné šít rolety bez vzdělání švadleny.Pro získání exkluzivních pohledů budete potřebovat nějaké materiály a určité úsilí:

 1. plátno (dva kusy);
 2. Podvazek;
 3. dřevěný nosník 2,5 x 2,5 cm;
 4. kulatá tyč vyrobená ze dřeva o průměru 2 cm;
 5. sponky na papír a sešívačka na nábytek;
 6. šicí potřeby;
 7. Šrouby a šroubováky.

Než začnete s tvůrčí prací, musíte se konečně rozhodnout o velikosti. K tomu, změřte rám okna, do výsledné délky je přidán 8-15 cm, šířka záclony se rovná šířce rámu. Na délku a šířku čepele před řezáním je nutné přidat 2 až 2,5 cm na přídavky.

Pokud je model navržen pro příliš velké okno, musí být plátno sešité. V tomto případě by švy měly být umístěny tak, aby se přesně shodovaly ve středu rámu s vazbami.

Řezání a šití

V souladu s výpočty vyřízněte dvě látky z tkaniny, mohou být vybrány v jiném provedení (přední strana a špatná strana). Řezané kusy látky směrem dovnitř jsou položeny na sebe s plochami na sobě, jsou označeny na třech stranách: po stranách a na jedné straně a po splatnosti na psacím stroji. Nitě jsou přizpůsobeny barvě tkaniny. Vytočený pytel se otočí, zašívá mezeru a přesně železovšechny švy.

Funkčně slouží pouze k uzavření okna. K upevnění na rám pomocí dřevěné tyče, jejíž délka je o jeden centimetr menší než šitá záclona.

Poté, co opustili pět centimetrů od stropu záclon, rozložili je na špatnou stranu na rovnou plochu, položili na ni dřevěnou tyč a opatrně ji zacelili látkou. Pak sešívejte látku se stromem.

Aby zůstala roztažená v rozloženém stavu, je do jejího spodního okraje vložena kulatá dřevěná kolejnice. S touto kolejnicí je opona také zabalena v úhledném válci. Pro to je nutné šít speciální „kapsu“ - od spodního okraje je roleta zabalena 3,2 cm, tažena na okraj a žehlena.

Kolejnice se zašroubuje do „kapsy“.

Pro zajištění funkčnosti a krásy připravte podvazky. Jsou potřeba nejen pro dekoraci. Udržují ji ve zhrouceném stavu. Z tkaniny jsou vyříznuty dvě pásky s délkou přesahující dvojnásobek délky okna o 30 cm a šířkou přibližně 8 cm, které jsou jemně ohnuty podél podélné strany podél moře, podél dlouhé a jedné krátké strany. Podvazky jsou pak otočeny, přišity na zbývající straně a vyžehleny.

Dále jsou podvazky hozeny přes dřevěné prkno umístěné na horním okraji závěsu (vzdálenost od jeho hran je libovolná) a vyztužena sešívačkou na nábytek.

V poslední etapě je připevní k rámu okna - na jeho horní část se společně se závěsem a jeho spodní částí aplikuje dřevěná tyč.zašroubujte šrouby.

Jak se umýt, jak se o ně starat, jsou otázky, které se nemohou obtěžovat ženy v domácnosti, zejména pokud investovaly do výroby své práce. Naštěstí lze čistit pomocí vysavače nebo vlhkého hadříku nebo houby. Silné znečištění omyjte mýdlovou vodou.

Jak vyrobit rolety vlastníma rukama a upevnit je na okna: popis, způsob výroby a upevnění

Je těžké si představit okna v bytě bez záclon nebo žaluzií. Někdo si je koupí ve specializovaných prodejnách nebo objedná exkluzivní a některé řemeslníky si je sami vyrobí. Zajímavou alternativou žaluzií mohou být válcované záclony vyrobené ručně. Ty se dokonale vyrovnávají s funkcemi ochrany proti slunci a dodají interiéru lehkost.

Rolety - výhody a vlastnosti

Tyto výrobky mají zajímavý, stylový vzhled a jsou vhodné pro téměř každou místnost. Kromě toho, že rolety jsou funkční a praktické, dokáží osvěžit interiér a přinést na něj poznámku originality a sofistikovanosti.

Hlavní výhody:

 • Výrobky dobře zapadají do oken a díky tomu neexistuje možnost podívat se dovnitř domu.
 • Lze je instalovat na dřevěná i plastová okna.
 • Při výběru jakéhokoli materiálu existuje možnost. Je možné vyrobit válcované záclony vlastníma rukama nejen z tlustého materiálu, který ztmaví místnost, ale také z průsvitného nebo jiného materiálu, který je ideální.situaci.
 • Je velmi snadné se o tyto výrobky starat.
 • Rolety mají značkovou rozmanitost.
 • Výrobky jsou poměrně snadno šité a mají jednoduchý kontrolní mechanismus.

Rolety to sami

Než budete pokračovat v procesu výroby výrobku, měli byste si přečíst doporučení, abyste měli představu o budoucím mistrovském díle.

Pro tuto práci bude třeba:

 1. Látka vhodná do interiéru.
 2. Dřevěné prkno, které bude sloužit jako římsa pro záclony.
 3. Činidlo pro vážení.
 4. Dva šroubovací kroužky.
 5. Dekorativní podvazky pro zvedání záclon.
 6. Dva šroubové háky.

Barvy a volba tkaniny

Při výběru látky byste měli vzít v úvahu skutečnost, že jak se vejde do interiéru a stane se zajímavým přízvukem.

V moderním interiéru budou výrobky s kovovým odstínem vypadat velmi stylově.

Pokud si vyberete průsvitnou tkaninu s prolamovaným vzorem, můžete dosáhnout efektu barevného skla.

Je třeba poznamenat, že je lepší nevybírat látku, která by odpovídala tapetě, jinak by se okna spojila se stěnami.

Pro barvu čalounění nábytku je žádoucí zvolit odstín záclon.

V jídelně nebo v kuchyni budou tmavé jednobarevné látky na místě. Dobrou možností by byl materiál s květinovými vzory nebo abstrakcemi.

Věnujte pozornost!
Poloprůhledné tkaniny pomáhají vizuálně rozšířit místnost.

Materiál zatemnění má hustou strukturu a vůbec neuniknesvětlo, takže s ním můžete ztmavit každou místnost.

Výrobek vyrobený z tkaniny s příčnými pruhy učiní stěny širšími. Materiál se vzorem umístěným vertikálně, vizuálně zvyšuje výšku stropů.

Úspěšné barvy: červená - zlatá nebo bílá, modrá - stříbrná, žlutá a bílá, čokoláda se zlatem, smetanou a béžovou.

Při výběru tkaniny by mělo být zváženo a umístění oken:

 • odstíny studené váhy (modrá, modrá, šedá) jsou nejvhodnější pro jižní okna;
 • Je lepší zvolit si postel a teplé barvy pro okna směřující na sever.

Před nákupem látky a dostat se do práce byste měli rozhodnout o velikosti záclon. Za tímto účelem změřte rám okna: šířka záclon by se měla rovnat šířce rámu a měli byste přidat osm až patnáct centimetrů na dvojnásobnou délku okenního otvoru a získat požadovanou délku závěsu.

Než začnete řezat materiál, přidejte k povolenkám dva a půl centimetrů.

Výrobek určený pro velké okno musí být spojen dohromady z několika kusů tkaniny. V tomto případě se musíte ujistit, že se švy shodují přesně ve středu rámu.

Pořadí prací na roletách

 1. Usaďte na stůl a vyřízněte dvě látky z tkaniny podle předběžných výpočtů. Látky sešívají ze dvou stran po délce as jednou šířkou. Odstraňte sáček a vyžehlete všechny švy.
 2. Nasaďte na výrobek závaží tak, že ho umístíte do obrobku. Mírně ustoupit a steh. Záclona sešívá úplně.
 3. Nasaďte závěs na rovný povrch a po jeho odklonění o pět centimetrů položte dřevěnou tyč, která by měla být pečlivě zabalena hadříkem. Sponka se zapíná dřevem.
 4. Pro funkčnost a krásu připravte podvazky, které budou držet oponu ve zhrouceném stavu.
 5. Vyjměte ze stuhy dvě stuhy. Jejich šířka by měla být asi osm centimetrů a třicet centimetrů dlouhá, aby překročila dvojnásobek délky okna.
 6. Z mořského okraje pásky se jemně ohýbejte a šijte podél jedné krátké strany a dlouhé. Odšroubujte podvazky, další krátkou stranu, železo.
 7. Podvazek hodit přes dřevěné prkno, které se nachází v horní části rolety. Připojte sešívačku na nábytek. Lze použít k zajištění sešívačky a háčků nebo zipů. To zjednoduší odstranění záclon, aby se mohly umýt. Pokud je závěs připevněn k plastovému rámu, lze použít oboustrannou pásku jako svorku.
 8. Tyčový hřídel je upevněn nad okenním otvorem nebo k rámu.

Jak namontovat rolety na plastová okna vlastníma rukama

Popis způsobů upevnění rolet k plastovému oknu

Upevnění lze provést mnoha různými způsoby. Uvažujme ty třipopulární typ upevnění, které může být provedeno ručně, nemá určité dovednosti a znalosti.

Upevnění na okenním otvoru. Při tomto způsobu instalace je plátno upevněno na stropě nebo na povrchu stěny a volně padá po oknu. Pro upevnění rolety jsou vyvrtány otvory ve stropě nebo ve stěně, do které jsou vloženy profily pro upevnění. Při vrtání musíte být velmi opatrní, abyste se vyhnuli nežádoucímu poškození.

Upevnění k rámu okna. V zásadě je tento způsob připevnění podobný předchozímu způsobu. V tomto případě je však plátno připevněno k rámu, ve kterém je vyvrtáno několik děr a do nich jsou vloženy speciální upevňovací prvky.

Je nezbytné, aby byl tento způsob montáže válcové konstrukce co nejvíc opatrný, aby nedošlo k vrtání povrchu okna a aby se nepoškodil. Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, je lepší vyhledat pomoc specialisty.

Montáž bez vrtání

Chcete-li závěsy upevnit bez rizika, můžete použít způsob instalace bez vrtání. To je nejbezpečnější, nejjednodušší a cenově dostupný způsob. Pro instalaci použijte speciální konstrukční pásku nebo lepidlo. K dnešnímu dni lze tento prodej nalézt desítky takových materiálů. Liší se pouze charakteristickými rysy a cenou.

Dobrá rada!
Nejlepší je upustit od levných přípravků ve prospěch spolehlivé a vysoce kvalitní varianty, která může poskytnout trvanlivé a pevné upevnění, kdyžinstalace závěsů na okno. Připojit roletu s takovými stavebními materiály může být na jakémkoli povrchu (na rámu, stěně nebo stropu).

A v otevřených a uzavřených roletách, vyrobených vlastníma rukama, otevírání oken zaručuje přitažlivost. Snadno se čistí a jsou nejlepším řešením pro děti, kuchyně, lodžie a balkony.

Jak vyrobit rolety vlastníma rukama

Nejsou žádné problémy při výběru vhodných záclon pro váš domov. Můžete si koupit jakýkoliv model, barvu; různé druhy tkanin také dává prostor pro fantazii. Ale proč si nevyužít příležitosti k šití takového produktu sami? Rolety jsou velmi snadno proveditelné a díky jejich pomoci můžete každému pokoji dát speciální eleganci a styl - z kuchyně do obývacího pokoje.

Vlastnosti záclon a vhodných tkanin

Návrháři říkají, že žaluzie nejsou nejlepší volbou pro obytné prostory, jsou vhodnější pro kancelářské prostory. Tato zařízení jsou nahrazena roletami, které jsou také vhodné k použití, ale zároveň útulné, domácí. Je velmi snadné je šít a je jednodušší je instalovat.

Mnoho lidí si pletou rolety s římskými žaluziemi a dokonce je považují za stejné. Ano, tyto výrobky mají spoustu společného jak z hlediska vzhledu, tak i principu montáže na povrch a výrobní proces. Mezi římskými a roletovými roletami však existuje významný rozdíl. Skládá se z následujícího: v prvním výrobku je skládání zajištěno šitímlamely, na principu harmoniky; druhý typ záclon je zkroucen do role, podél délky plátna nejsou žádné lamely poskytující tuhost.

Instalaci takové opony lze provést třemi způsoby:

 1. na stěně;
 2. nad oknem;
 3. na rámu.

Je velmi snadné upevnit takový závěs na plastové okno. Kazety namontované na rámu nezasahují do činnosti okenního křídla a vodítko ve tvaru písmene U udržuje látku pevně a udržuje ji v natažené poloze.

Stejná vedení mohou být na roletách připevněných ke stěně. Tato možnost instalace poskytuje ochranu před koncepty. Použití neprůhledných materiálů vytváří efekt úplného ztmavnutí.

Téměř všechny materiály lze použít pro rolety, ale je lepší zakoupit speciální tkaninu impregnovanou antistatickým nebo antibakteriálním prostředkem. To platí zejména pro výrobky, které budou použity v kuchyni nebo v koupelně. Podle stupně průhlednosti mohou být tyto tkaniny:

 • transparentní;
 • průsvitný;
 • zatemnění.

Rozsah vzorů a barev je neomezený.

Nejoblíbenější tkaninou pro rolety je polyester. Impregnace antistatická eliminuje ulpívání polyesteru na plátně. Můžete si vybrat kovový materiál s měkkým perleťovým leskem.

Teflonem potažené plechy se velmi snadno čistí díky jejich nečistotám a vodě. Jsou zde také tkaniny s požární ochranou.

Věnujte pozornost! Skutečné, vysoce kvalitní impregnace tvořící ochrannou vrstvu na tkanině jsou pro tělo naprosto neškodné. Aby nedošlo k nákupu falešné, požádejte prodejce o příslušné hygienické certifikáty.

Krejčovství

V naší mistrovské třídě vám povíme, jak šít jednoduchou roletu. Tato možnost nevyžaduje vysoké náklady a speciální dovednosti v krejčovství.

Požadované materiály

 1. Řezy z tkaniny různých typů nebo barev pro obličej a vnitřek - 2 ks.
 2. Dřevěné tyče rovné šířce okenního rámu - 2 ks. (pro upevnění záclon a jejich vážení).
 3. Nůžky.
 4. Centimetr nebo pravítko.
 5. Kabel.
 6. Šroubovací kroužky - 5 ks.
 7. Šrouby s hákem - 3 ks.
 8. Nitě, jehly, šicí stroje.

Průvodce krok za krokem

 • Změřte rám okna. Podle získaných výpočtů vyřízněte dva kusy připravené tkaniny s požadovanými rozměry. Povolit zásoby pro švy: 10 cm na délku a 3 cm na šířku.
 • Šijte dva kusy látky zevnitř. Nechte jeden konec neviditelný, produkt otočte. Sejměte spiknutí, železnou oponu vyžehlte.
 • Vyberte, která strana budoucího oponu bude směřovat ke zdi. To bude přední část.
 • Produkt položte lícem dolů na rovný povrch. Šité "kapsy" pro lamely: přeložte okraje závěsu na dně o 1,5 cm, 3 cm nahoře, šijte, vložte lamely dovnitř.
 • Horní deska slouží k upevnění výrobku ke stěně. Jemně našroubujtepřes tkaninu na horní straně dvou šroubů a na přední straně - další dva šrouby. Vraťte 5 cm od jednoho okraje prkna a zašroubujte do něj další kroužek.
 • Aby se roleta mohla sklopit, je třeba kabel připojit. Odviňte a odstřihněte dvě šňůry. Délka jednoho by se měla rovnat třem délkám opony, druhá - stejná plus další 1/2 délky opony.
 • Šňůry protáhněte do kroužků na upevňovacím pásu. Pamatujte, že delší kroužek musí být vázán na kroužek umístěný dále od společného bočního kroužku.
 • Proveďte šňůry podél záclonové strany závěsů a protáhněte šrouby. Vedení přes společnou boční smyčku, kravaty dohromady.
 • Pokud chcete zavěsit rolety na plastové okno, nejprve otočte dva šrouby do rámu. Musí být přímo naproti horním kroužkům umístěným na závěsu. Výrobek vypněte. Zašroubujte další háček do rámu na boku: na něm budete navíjet šňůru závěsu válcovaného do role.

Rolety na plastových oknech: Udělej si sám

Roleta může zavřít okno nebo skleněné dveře. To ušetří místnost z jasného slunce a vyzdobit interiér. A uděláme to vlastníma rukama.

To je důležité!
Návrháři nedoporučují používat žaluzie v domácím interiéru - to je spíše možnost kanceláře. Je lepší je vyměnit za rolety - útulné, příjemné a pohodlné. Můžete je šít sami. A rolety na plastových oknech jsou také instalovány ve dvou účtech.

Budete potřebovat:

 1. dva kusy látky různého designu - pro přední a mořskou stranu záclon
 2. \ t
 3. dvě dřevěné tyče dlouhé s okenním rámem - jeden pro upevnění, druhý pro vážení záclon.
 4. kroužkové šrouby - 5 ks; hákové šrouby - 3 ks;
 5. šňůry, nůžky, centimetry, šicí příslušenství.

1. Měříme okenní rám a podle výpočtů vyřízneme ze zpracované tkaniny dva segmenty požadovaných rozměrů, přičemž na délku švu se ponechají 3 cm okraje na šířku a 10 cm okraje. Šijeme dva kousky látky zevnitř ven, takže jeden konec není vidět. Otočíme oponu, šijeme a železo. Rolety mají špatnou stranu a přední stranu. Vyberte si, na které straně bude naše opona viset na stěně a rozložte ji na rovný povrch lícem dolů. Nyní budeme šít "kapsy" pro lamely: za to jsme zastrčit hrany záclon (3 cm od vrcholu, 1,5 cm od dna), šít a vložte lamely.

2. Horní pásek přišitý do závěsu - upevnění. Přes tkaninu opatrně našroubujte dva šrouby šroubů shora a z přední strany závěsů - další dva šrouby-kroužky. Od jedné hrany lamely ustupte 5 cm a zašroubujte do ní další kroužek.

3. K navinutí rolet potřebujete kabel. Odfoukneme a odřízneme dvě šňůry - jedna se rovná trojnásobné délce závěsu, druhá je přesně stejná plus další polovina délky závěsu. Kabely provádíme v kroužcích na úrovni upevnění. Je důležité si to pamatovat víceDlouhá šňůra by měla být vázána na prstenec, který se nachází dále od společného bočního prstence.

4. Táhneme šňůry podél vnitřní strany záclon, navijeme na přední stranu, znovu je protáhneme skrz kroužky šroubů, vytáhneme je přes společnou boční smyčku a kravaty spolu spojíme.

5. Chcete-li rolety zavěsit na plastová okna, musíte nejprve otočit dva šrouby s háčky do rámu. Hlavní je, že háčky by měly být těsně naproti prstencům na oponu. Pokud jsme se s tímhle úkolem vypořádali, pověste závěs. Přišroubujte další háček do boku rámu, aby se závěsy na šňůře při navíjení navíjely.

Rolety to sami: instalace, výroba

Žaluzie nebo žaluzie jsou oblíbené díky své hygieně, pohodlí a snadnému používání. Pro všechny vlastnosti jsou žaluzie nejvhodnější pro plastová okna.

Kvůli úspoře peněz, nebo jen k tomu, aby se opravdu necítily, něco jedinečného a ozdobily si vlastní interiér, můžete si vyrobit nebo instalovat rolety vlastníma rukama. způsoby:

 • Nakupujte ready-made na internetu nebo v obchodě bez instalace a zavádějte sami - poskytuje záclony garantované výrobcem, ale bude stát o 20-50% levnější než z firemního skladu s instalací.
 • Chcete-li koupit stejným způsobem mechanismus bez látky, zašít, připevnit a nainstalovat závěs - stejné, ale i levnější.
 • Zhotovte závěs s plným zavěšenímJe to možnost rozpočtu sama o sobě, ale možnosti umístění záclon do okna jsou omezené.

Poznámka: v této publikaci se nebere v úvahu nejlepší kvalita pro spotřebitele, ale také nejdražší varianta - záclony s panely mezi skleněnými tabulemi. Tyto záclony se objednávají současně s okny třídy lux a elity.

Když jsou zapotřebí rolety

Roleta na okně je nejvhodnější pro římské monumentální záhyby (poz. 1 na obr.) Nesouhlasí se stylem interiérového designu (poz. 2), nebo když by clona neměla rušit použití parapetu, pol. 3. V kuchyni (poz. 4 a 5) se navíc objeví hygienický rolstor - jsou špinavé méně, neshromažďují prach v záhybech, jsou snadněji odstranitelné pro praní.

Obecné informace

Pokud si koupíte rolstora pro samoinstalaci, nebo si zakoupíte pouze jeden mechanismus, nebo se rozhodnete, že rolety sami vyrobíte, budete potřebovat určité minimální obecné informace o nich, abyste se mohli správně rozhodnout. Bude stačit vědět, jakým způsobem, možná nebo nejlépe, bude možné závěsy upevnit v okně a jaký typ bude možné hadřík dát /zašit.

Samotné žaluzie

Domácí rolety činí téměř výhradně otevřené, protože Je velmi obtížné vytvořit krásné a technicky dokonalé bydlení pro válec doma. Dělat rolovací záclony vlastníma rukama je možné bez mechanismu (s ručním zvedáním) a vybaveno nejjednodušším zvedáním a spouštěnímmechanismů.

Samonavíjecí válce s ručním zvedáním jsou vyrobeny s pohyblivým spodním válcem a upevněním pomocí stuh. To je, jak jsou designové záclony vyráběny, většinu času v polorozpustném stavu a /nebo transparentní, tkanina, pro kterou se nechtějí kroutit, je jen vrásčitá. Stuhy tak, aby se role musela skládat rukama, berou hedvábí, satén atd. z kluzkých tkanin.

Nejjednodušší zvedací a spouštěcí mechanismus pro domácí rolety - šňůry; Válec je zde také nižší. Zařízení pro rolety s kordovým mechanismem je znázorněno v pol. 3 a 4: role je také váhovým činidlem spodního okraje látky.

Orientace jeho stran může být opačná - role v místnosti a popruhy s kruhy k oknu, avšak úprava oděvu pro tento závěs a způsob jeho připevnění k okapu by měl být podrobnější.

Tkanina

Schéma řezání roletových závěsů s pohonem šňůry je uvedeno v pol. 5. Na první pohled je snadné šít: 2 kusy látky se skládají s předními stranami, sešívají se ze stran a ze dna, pak se výsledný sáček otočí naruby a zbývající zbývající průlez se utratí. Nicméně, v závislosti na typu tkaniny, panel někdy se zhroutí a někdy inklinuje k zatoulanému nebo pomačkání spíše než kudrlinkou. Totéž se stane, pokud je panel jednovrstvý, vzhledem k rozdílům ve fyzikálních vlastnostech zadní a přední plochy tkaniny, ale v tomto případěpřípad je dalším důvodem. Konkrétně - nepravidelný spontánní nepořádek, který zůstává uvnitř bran. Fyzicky (mechanicky) je tento proces do jisté míry podobný šíření a zapletení při odvíjení nesprávně složené lanové zátoky. Před tím, než se horní a dolní část pod upevněním na tyč a do objímky pro objímku pro válec zasunou, okraje panelu otočené na čelní ploše by měly být sešívány širokým dvojitým stehem, jak je znázorněno na obr. 1. Obr. 6.

Je-li tkanina pro látku vzata více nebo méně hustě, a zejména pokud je závěs zatemněn, musí být rolval použit bez kola (vlevo v obr.); s výhodou silnější a těžší. Pro upevnění horní části látky ke dnu sešívačkou na nábytek, jak obvykle radí, je to jednoduché a levné, ale špatné: tkanina nemůže být odstraněna pro mytí, a bude roztržena z náhodného vlečení.

Věnujte pozornost!
Nejlepším způsobem upevnění rolet k okapu je páska se suchým zipem (suchý zip pro spojovací materiál, suchý zip lopatek).

Pásek ze suchého zipu (měkký na dotek) je nalepen nebo připevněn sešívačkou ke okapu a zpětný závěs (hrubý na dotek) je přišitý k látce. Faktem je, že pásek se suchým zipem se prakticky nevypírá z praní, které nelze říci o smyčce. Velcro v této kvalitě je velmi spolehlivé: je snadné otevřít uzávěr na něm 2x3 cm? A pokud je páska 1-2 metry dlouhá? A zároveň se závěs na něm ze silného trháku částečně vytratí, můžete jednoduše držet znovu.

Horní hřídel

Rolety na pásky ašňůry jsou umístěny těsně před oknem a rolka pod nimi nezdobí jejich vzhled. Pokud však pod patu pod okapem vytvoříte pod patu, mohou být do jejích otvorů vloženy domácí rolety. Stejné řešení umožní použití horního válce a není třeba pro něj kupovat mechanismus - můžete si ho sami vyrobit. Budete muset koupit pouze řetěz pro záclony a kladku pro to. Snažit se řídit záclony na smyčce šňůry, jejíž konce jsou upevněny každý v kladce, je k ničemu: smyčka šňůry se bude otáčet a zmateně. Řetězy pro rolshtor se prodávají ve stejných obchodech jako záclony samotné, ale kladka pro to nemusí být tam, budete muset hledat na internetu.

Tažné ložisko daleko od řemenice musí být nutně neslyšící objímkou, jinak při manipulaci se záclonkou začne stoupat a vycházet ven. Průměr hrdla je o 1,5-2 mm větší než průměr válečku.

V kanálu pro vstup válce na blízkém axiálním ložisku je zapotřebí alespoň malý zobák trochu nad střed válce, pak samotná tyč nevyskočí ze zásuvky.

Vratu nejprve zasuňte mírně šikmo do objímky a potom konec s řemenicí zasuňte do drážky zásuvky, dokud nezapadne do montážního otvoru.

Závěrem

Shrnuto. Pro vlastní montáž v ekonomickém provedení je nejlepší zakoupit rolety mini-suite nebo podobné s pevným horním okapem (montážní profil). Tyto závěsy jsou také k dispozici pro upevnění „2 in1 ", tj. nebo šrouby s vrtáním nebo páskou bez něj, stejně jako zavřené.

„Zamířit“ na dražší, ale také mnohem odolnější, uzavřené rolety, je nutné zkontrolovat okna a zjistit, která verze je potřebná - Uni-1 nebo Uni-2. Zakoupené rolety všechny s horními rolemi; jejich možnosti instalace na okenním rámu jsou 100% garantovány z pohledu ven.

Dobrá rada!
Kazetové žaluzie, nejdražší, není třeba skládat, aby se okno otevřelo nebo zavřelo, a na balkóně s nimi můžete snadno instalovat stropní sušičku.

Domácí rolety, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, lze s horním hřídelem provádět bez výroby složitých prací, ale stále je můžete umístit pouze před oknem nebo do jeho otvoru mezi svahy; na rámu okna je nemožné. Designové možnosti rolet všeho druhu jsou mnohem širší, než se běžně předpokládá.