Příslušenství pro plastová okna Roto

Dobrý den, přátelé!

Tak často můžete slyšet stížnosti lidí, že mají nainstalovaná plastová okna s nízkou kvalitou: pracovní prvky mají stále tendenci se rozpadat, nemůžeme mluvit o použitelnosti ...

To opět dokazuje, že je třeba pečlivě přistupovat k výběru výrobce.

Já osobně rád všechno důkladně zkontroluji a otestuji. To nám umožňuje doporučit našim zákazníkům opravdu kvalitní produkty.

Nyní vám chci podrobně povědět o příslušenství pro plastová okna Roto - o vlastnostech materiálů a jejich spolehlivosti.

Kování Roto. Kovová okna VEKA

Kování v moderních oknech je komplexní soubor mechanismů (smyčky, konzoly, vzpěry, spojovací prvky atd.), Které umožňují otevírání a zavírání oknarůzných režimů.

Typické obytné okno může během své životnosti otevřít a zavřít více než 50 000krát.

To je důležité!
Armatury jsou nejmodernějším prvkem okna a správná volba armatur hraje obrovskou roli v tom, jak dlouho bude plastové okno trvat.

Roto Frank AG je přední světový výrobce armatur pro plastová, dřevěná a hliníková okna a dveře. Společnost byla založena v roce 1935 ve Stuttgartu (Německo). Dnes je Roto 13 výrobních závodů po celém světě, rozsáhlá síť prodejců a obchodní zastoupení ve více než 40 zemích světa.

Značka Roto na trhu okenních kování znamená inovativní, individuální a bezpečná systémová řešení světové úrovně. Jedná se o řešení konstrukčního a inženýrského týmu, který stojí na špičce ve světovém měřítku, ve svých průsvitných strukturách používá GoodWin kování typu Roto NT a Roto Patio, které mají řadu úprav s různými technickými vlastnostmi a designem.

Roto NT je diferencovaný přístup ke konfiguraci oken. Díky modulárnímu systému spojovacích uzlů umožňuje tento typ armatur jakýkoliv typ instalace: od ručního až po plně automatizované. Všechny montážní desky mají stejnou osu upevňovacích šroubů, všechny verze zajišťovacích čepů v kombinaci s montážními lištami.

Tato armatura je také pozoruhodná svým neobvyklým designem - novým nátěrem titanu-stříbra RotoSil, který poskytuje vysokou \ todolnost proti korozi. Základní sada Roto NT je již proti vloupání.

Pomocí standardní sady prvků může výrobce sestavit ekonomický typ okna. Přidání dalších dílů, jako jsou proti vloupání, termostatické a elektronické komponenty, jakož i snímače pro signalizaci nebo různé možnosti ventilace slotů, vám umožní získat pohodlné a technologické okno, které splňuje nejvyšší požadavky moderního domova.

Roto Patio - systémy šikmých posuvných kování se standardními zabudovanými prvky proti vloupání poskytují ve srovnání s běžnými armaturami významné výhody v provozu a bezpečnosti. Roto Patio umožňuje vytvořit šikmé posuvné systémy o šířce 600 až 2000 mm a výšce 800 až 2400 mm. Díky modulárnímu principu lze systém Roto Patio kombinovat s detaily systému Roto NT.

Kování Roto Patio také poskytuje výhodu v prostoru. Otevření uvnitř oken má významnou nevýhodu: potřebují spoustu místa. Můžete ušetřit své zákazníky: Patio okna, bez ohledu na velikost, mohou jak složit zpět a snadno a ušetřit prostor pro přesun na stranu s jednou rukou.

Rukojeti oken RotoSwing

Roto Swing Knob není jen ovládání. S knoflíkem Roto Swing otevřeme světelný prostor. Rukojeť Roto Swing dodá eleganci designu oken a zdůrazní vaši individualitu. Neobvyklý tvar - hlavnícharakteristickým rysem rukojeti RotoSwing.

Neustálé konstrukční práce proměnily běžnou okenní rukojeť na designový prvek a dekoraci okna. Díky nové rukojeti okna Roto Swing, Roto Frank demonstruje speciální přístup, ve kterém lze vzhled okna nebo dveří změnit individuálně díky individuálnímu designovému prvku.

Zaměření vývojářů bylo na pohodlí obsluhy, vysoké kvalitě, dlouhodobých funkčních vlastnostech a neobvyklém tvaru rukojeti. „Hladký“ design zároveň poskytl výhodu v eleganci i ergonomii.

Pozor!
Díky technologii tlakového lití hliníku, která se používá při výrobě těchto tvarovek, kombinují produkty Roto Swing odolnost a pohodlí, vysokou kvalitu a funkčnost, stručnost a ergonomický design.

Spolehlivá okna Roto Swing - otevírání oken pod kontrolou!

Okenní kování pro plastová okna Rota

Okenní kování pro plastová okna je systém mechanických okenních zařízení, která zajišťují závěs (upnutí) křídla k rámu po celém obvodu a dávají požadovanou polohu servopohonu křídla.

Sada kování pro profil okna by měla obsahovat prvky pouze jednoho okenního systému. Detaily okenních kování jsou speciálně navrženy tak, aby bylo možné v závislosti na armatuře pro plastová okna dosáhnout parametrů profilu.

Roto NT KSR

Účelem otočných a otočných kování je přivést křídlo balkónových dveří nebo okna speciální rukojetí do otevřené nebo skládací polohy, omezené nůžkami.

Výkyvné a otočné kování pro okna pvc se používají v oknech instalovaných svisle nebo balkonových dveří z různých materiálů (plast, dřevo, ocel, hliník) atd. Kování, jak vyplývá z jeho definice, zamyká balkon a okenní klapky nebo je zavede do různých míst ventilace. Uzamčení okna /křídla zpravidla vyžaduje překonání protiopatření těsnění.

Kování ROTO NT KSR lze vybavit okny se sklopným, výklopným a naklápěcím a naklápěcím systémem otevírání ventilů.

Tento systém může mít tři stupně ochrany podle DIN V ENV 1627:

Prvníje stupeň ochrany WK1 (z aplikace fyzické síly - údery ramenem nebo nohou atd.). Ve čtyřech rozích křídla je okno opatřeno ochranou proti vloupání a uzavíracími pásy s ochranou proti vloupání. K dispozici je také ochrana proti vrtání a další rukojeť se zámkem, která zajišťuje, že se křídlo otáčí a okno se pohybuje z jedné polohy do druhé (otevřeno /otevřeno).

Druhý stupeňochrany WK2 (chrání před použitím šroubováku, kleští nebo klínů). Konstrukce okna je dodatečně vyztužena po obvodu pojistných kolíků proti vloupání. Kování a okenní rámy vydrží těžké zatížení.

Užitečné rady!
Třetí stupeňochrany WK3 (ochrana proti použití tyče nebo šrotu). Kromě kolíků proti zlodějům, typickým pro WK1 a WK2, byly k rohovému spínači přidány pojistné kolíky a nůžky proti vloupání na křídle. To přispívá k významnému snížení vzdálenosti mezi uzamykacími body, což zajišťuje maximální překážku pokusům o hackování.

Doplňkovým prvkem kování ROTO NT KSR je mikroventilace, ve které bude mezera mezi rámem a křídlem 2-5 mm. K dispozici je také omezovač otevření „hřeben“, který umožňuje upevnění křídla na čtyři polohy v otevřené poloze (vzdálenost od 10 do 70 mm).

Roto NT

Paralelní posuvné kování se používá v posuvných dveřích vnějších a prosklených balkonových dveří nebo oken. Lze kombinovat v jednovrstvých paralelně posuvných dveřích s pevnými a (nebo) otočnými dveřmi.

Používá se v oknech instalovaných vertikálně nebo balkonových dveří z různých materiálů. Kování s paralelním posuvem je vybaveno zámkem, který uzamkne posuvnou klapku, a vozíky (válečky), které jsou umístěny na posuvné klapce níže.

Kromě toho mohou být k dispozici nůžky pro naklápění a mechanismy pro zvedání nebo paralelní otevírání křídla. Kování zavírá křídlo, posouvá ho na stranu a nastavuje polohu větrání.

Armatury nové generace ROTO NTmá modulární systém, vynikající vlastnosti proti vloupání a neobvyklý design.

Tato sada příslušenství má následující doplňkové funkce:

 • nůžky, které mají dva rozsahy otevření;
 • další zácpa (mírná);
 • provzdušňování štěrbin dvou typů;
 • výklopný zámek s nastavitelným;
 • reciproční lamely této armatury mají stejné osy upevnění šroubů,
 • , díky čemuž mohou být na křídlo namontovány kolíky zlodějů a na rámu rámy zpožďující pásy proti vloupání.

V systému kování ROTO NT existují tři typy zajišťovacích knoflíků:

 1. blokovací knoflík,nastavitelný na svorce E;
 2. zarážka proti vloupání, nastavitelná na svorku P;
 3. pojistný kolík proti vloupání, nastavitelné upínání a výška V.

Kování ROTO NT může mít tři různé stupně ochrany.Další důležité výhody:

Hlavní prvky jsou díky své speciální konstrukci umístěny v montážní drážce bez deformací a posunů, jsou pevně upevněny a zajištěny.
Nepřítomnost spojovacího obložení neumožňuje zúžení spojovací drážky ve spojích.

Díky konstrukci zajišťovacích kolíků se systém vyznačuje vynikajícími jízdními vlastnostmi, schopností vydržet zvýšené zatížení, zaměnitelností a trvanlivostí.

Závěsy vydrží vážení křídlaaž 130 kg a ne pro jeho příliv.

Kování pro plastová okna

Okenní kování je kombinací všech mechanismů a částí, které jsou spojeny do jediného konstrukčního systému, pomocí kterého je křídlo otevřeno, zavřeno a upevněno v požadované poloze.

Při objednávání oken spotřebitelé často věnují větší pozornost výběru profilů a oken s dvojitým zasklením a zároveň zapomínají, že spotřebitelské vlastnosti celé konstrukce nejsou o nic méně závislé na kvalitě okenních kování.

Koneckonců by se mělo snadno otevírat, zavírat a větrat. K tomu potřebujete kvalitní mechanismus naklápění a otáčení, spolehlivé závěsy, dorazy, západky, madla atd.

Armatury pro plastová okna a dveře

Jednou z nejdůležitějších součástí plastového okna nebo dveří je hardware, jehož kvalita určuje spolehlivost a trvanlivost celé konstrukce. Proto by měla být její volbě věnována zvláštní pozornost.

Jaké požadavky by měl splňovat dobrý okenní hardware?

 • záruka výrobce;
 • vysoká nosnost;
 • snadná údržba;
 • Materiál všech prvků je kov.

Kování těchto okenních a dveřních kování od renomovaných výrobců jako Roto, Maco, Siegeni-Aubi, Vorne, Winkhaus, GU a některé další značky splňují tyto požadavky.

To je důležité!
Kromě obecných požadavků existuje ještě mnoho odlišností, které můžete konzultovat s našimi odborníky.

Se sortimentem se můžete seznámit a zakoupit příslušenství pro výrobu oken s PVC soupravami nebo jednotlivými prvky, velkoobchod a maloobchod po konzultaci s našimi telefonními manažery nebo e-mailem.

Příslušenství pro dřevěná okna

Kvalitní kování pro dřevěná okna musí vydržet velké zatížení, protože hmotnost dřevěných listů je obvykle vyšší než plast. Také by měl mít pěkný design a vysokou spolehlivost.

V našem skladu v Kyjevě jsou doplňky pro dřevěná okna Roto NT v rozsahu:

 1. naklonění a otočení;
 2. otočný;
 3. shtulpovaya;
 4. pro transom;
 5. pro oblouková okna;
 6. pro trapézová okna.

Příslušenství pro hliníková okna a dveře

Nespornou výhodou hliníkových oken a dveří je jejich vysoká pevnost, trvanlivost a nevýhodou je vysoká cena.

Příslušenství pro hliníková okna a dveře Roto řady:

Roto AL 540 - univerzální řešení pro okna a dveře s hmotností do 300 kg;

Roto NT pro hliník;

Také kování pro žaluzie, kování s paralelním posuvem, systém paralelního posuvu Roto Patio Life, šikmé posuvné systémy.

Příslušenství oken včera a dnes

Obvykle při nákupu okna věnujeme pozornost především funkcím

okna a profily s dvojitým zasklením. Pozornost by však měla být věnována také armatuře,
příslušenství a další vybavení.

BV nedávné minulosti byly kování dvojicí západek na hrubých závěsech.

Dnes je to složitý mechanismus, který se skládá z více než 100 částí.

Blokovací mechanismus je ovládán jednou rukojetí. Při otáčení knoflíku se válečky pohybují.

V běžném mechanismu je jich asi tři. V otočném mechanismu válečků může být až 5-6 kusů. Otočte knoflíkem opačným směrem - zde je otvor.

Kromě toho, že pro zamykání oken jsou zapotřebí moderní okenní kování, slouží také jako energetická struktura, která distribuuje vnější zatížení.

Věnujte pozornost!
Navzdory složitosti návrhu pracuje hardware velmi hladce a jemně. Design
armatury jsou navrženy odborníky, není divu, že cena kování
tvoří 20-25% ceny celého okna.

Všechny výše uvedené skutečnosti lze rovnou přiřadit kov-plast a
dřevěná okna. Tvarovky používané v hliníkových rámech, které se používají pro zasklení balkonů, jsou o něco složitější. Před objednáním nového okna proto rozhodněte o způsobu otevření.

Kování moderních oken se obvykle vyrábí podle modulárního principu. Žádný
možnost konfigurace nebude možné provést bez základního modulu (uzly dolní a horní smyčky, hlavní zámek a mechanismy, které přenášejí pohyb skrz úhel křídla).

Na žádost zákazníka může výrobce k základnímu modulu přidat další prvky a zařízení.

Dnes jsou velmi oblíbené zátky, které zajišťují upevnění okenního křídla v režimu větrání.

Takové zátky jsou také velmi výhodné z hlediska bezpečnosti. Pokud jsou tyto zátky instalovány v okně, děti nebudou moci otevřít okno širší, než navrhuje režim větrání. Pro ochranu dětí můžete také nainstalovat kliku na klíče.

Pokud je zámek na takové rukojeti uzamčen, není možné jej otočit.

Vzdálené a automaticky řízené pohony jsou velmi pohodlné. Takové mechanické pohony mají zabudovaný senzor deště nebo větru. Mnoho lidí objednává okna s vestavěným bezpečnostním systémem. Speciální vestavěné spotřebiče monitorují zavírání a otevírání okna. Neoprávněné otevření okna a prvek okamžitě vydá poplach.

Pokud se Váš byt nachází ve spodních patrech, můžete si objednat zloděje
kování. Odborníci však nedoporučují šetřit na takových oknech, protože levné a nekvalitní možnosti pro hardware proti vloupání lze otevřít i běžným šroubovákem.

V každém případě bude volba nového okna a armatur záviset pouze na vás, vašich
a finanční příležitosti.

Spolehlivé příslušenství Roto NT

Promluvme si o tom, co má být kvalita, což znamená spolehlivé páskové kování pro plastová okna. Pásové kování je speciální mechanismus, který je umístěn po obvodu křídla a je zodpovědný za to, že současně otočíte rukojetí o několikzámky.

Tento hardware musí být samozřejmě velmi spolehlivý. Skládá se z velkého množství prvků, a pokud se rozpadne i jeden malý detail - celý mechanismus přestane fungovat.

Pokud jde o spolehlivost příslušenství, máme na mysli spolehlivost mechanismů. V příslušenství Roto NT je každý prvek přiveden k dokonalosti. Je odolný, přesný a velmi spolehlivý.

Montáž nůžek - mechanismus zodpovědný za skládání křídla. Jedná se o velmi odolné, silné prvky, které lze prakticky zavěsit.

Příslušenství musí být samozřejmě multifunkční. Tj to by mělo uživateli umožnit dělat, co chce, s okny v tuto chvíli.

Dobrá rada!
Správné vybavení by mělo mít nejméně 4 polohy. 1. je zavřený. 2. pozice - obvyklé otevření. 3. pozice - sklopte křídlo. 4. poloha dobrého kování je provzdušněna štěrbinou. Jedná se o speciální režim, ve kterém jsou všechny zámky zavřené, ale zároveň se dveře netlačí na rám.

Funkce štěrbinového větrání je velmi výhodná věc. Byt je zásobován čerstvým vzduchem, ale zároveň je chráněn před deštěm a vetřelci.

Jak funguje funkce odvětrávání štěrbiny? Pokud vezmete obvyklý účet, nahraďte ho pod křídlem a zavřete okno, - účet je poměrně pevně sevřen. Je-li dát clonu v režimu štěrbinové větrání - poznámka jde zcela volně. Zároveň není možné otevřít klapku. Tj v režimu štěrbinových větracích zámkůzůstávají zcela zavřené, ale vzduch proudí po obvodu tiše.

Kování by navíc měla být snadno udržovatelná. Je třeba se postarat o jakýkoliv mechanismus, ale v dobrém provedení jsou tyto činnosti minimalizovány. Snadná údržba hardwaru Roto NT spočívá v tom, že tento celý proces je redukován na několik kapek oleje na speciální otvory každých několik let.

Správné vybavení by mělo být rovněž chráněno před nesprávnými činnostmi uživatele. Ne každý, kdo používá plastová okna, je v nich odborníkem. Samozřejmě to může být něco špatného otevřít nebo něco tak blízkého. Takovýmto opatřením by se mělo zabránit dobrému vybavení.

Jak dobrý hardware chrání uživatele před chybnými akcemi? Existují speciální mechanismy, které neumožňují otáčet rukojeť v okamžiku, kdy ji nelze otočit.

Velmi často nastává situace, kdy křídlo ještě není zcela uzavřeno a osoba ji již začíná otevírat. List je získáván a současně otevřen a složen. Dobrý hardware chrání před takovými akcemi, tzn. držadlo nelze otáčet, dokud není klapka zcela zavřená.

A samozřejmě, dobré vybavení by mělo mít vysoký proti vloupání. Lupiči procházejí okny ne méně než dveřmi. Proti vloupání hardwaru Roto NT je nadprůměrný dokonce i za normálních okolnostíkompletní sada. Tj Tento hardware není vybaven speciálními moduly proti vloupání, ale je velmi obtížné jej otevřít. Příslušenství Roto NT je vybaven velmi silným protějškem.

Spolehlivé kování Roto NT je nedílnou součástí vysoce kvalitních kovových plastových oken.

Okenní kování Roto (Roto)

Příslušenství pro plastová okna - to je komfort a životnost celého systému. Kvalita těchto komponent závisí na pohodlí při práci s křídly, posuvnými systémy, dveřmi a dalšími věcmi.

Volba příslušenství proto zaujímá oddělené místo v katalogech okenních výrobků a je umístěna na jakémkoli profilu.

Obrovské množství značek na trhu v zemi nabízí příležitost k výběru nezbytných produktů pro vás. Dále podrobněji zvažujeme jednoho z předních výrobců.

Systémy pro různé možnosti zasklení

Roto je již dlouho považován za výrobce střešních oken a jejich příslušenství. Tento názor byl oprávněný vzhledem k tomu, že německá společnost se zabývala modernizací a zlepšováním půdního profilu. Dnes je však Roto hardware používán pro všechny verze okenních systémů a liší se od konkurence spolehlivostí, elegantním vzhledem a praktičností.

Společnost vyrábí následující typy příslušenství:

 • Roto NT. Systémy naklápění a naklápění.
 • Patio. Šikmé posuvné komponenty.
 • Centro 101 - smyčky.
 • RotoLine - úchyty pro systémy.

Kromě výše uvedenéhopříslušenství, příslušenství je vybaveno ochranou proti vloupání a bezpečné pro děti. Každý ze systémů se vyznačuje spolehlivostí a pevností, která umožňuje vydržet velkou hmotnost oken a oken s dvojitým zasklením bez ohledu na velikost okna.

Ve snaze o nové technologie

Německá společnost vyrábí oddělené komponenty pro různé materiály: dřevo, hliník a PVC. Každá série může být doplněna o potřebné parametry pro vaše pohodlí, včetně mikroventilace, odolnosti proti přetržení, omezovače otevření a dalších.

To je důležité!
Výroba společnosti Roto se neustále vyvíjí a představuje aktualizace starých systémů a modernizuje výrobky, které má spotřebitel rád. Okenní kování Roto nt je nový výrobek, který splňuje evropské normy kvality. NT je něco nového pro novou technologii.

Jinými slovy, jedná se o nové technologie v oblasti okenních a dveřních kování, které vyhovují jakémukoli typu otevírání a mají stylový, ergonomický design. Tento vývoj je lídrem v prodeji na českém trhu. Zvláštnost spočívá v tom, že řada je navržena pro profil se složeným složením 4, to znamená, že vyhovuje jakémukoli designu.

Série zahrnuje soupravu, která obsahuje:

 1. Microlift.
 2. Pojistka.
 3. Nastavitelná noha, odolávající průvěsu.
 4. Zámek okenice.
 5. Komponenty pro zvolený typ větrání.

Toto zařízení je standardní astandardně připojeno. Jako další parametry si můžete vybrat zabezpečovací systém proti vloupání, různé západky, elektronické komponenty pro inteligentní systémy a tak dále. Veškeré příslušenství je odolné vůči korozi a má řadu dekorativních desek, které vytvářejí design.

Volba příslušenství je pro spotřebitele nezbytná, protože pohodlí a správný provoz závisí na kvalitě.

Vysoce kvalitní příslušenství Roto

Kování pro dřevěná nebo plastová okna v Charkově je jedním z nejdůležitějších prvků moderního okna. Spolehlivé a kvalitní okenní kování je klíčové pro dlouhá léta komfortního ovládání oken.

Za prvé, plynulé otevírání a zavírání křídla závisí na kování, zabraňuje vyfukování, nežádoucímu průvanu. Moderní hardware pro plastová okna Charkov může vykonávat mnoho dalších funkcí:

• nastavuje rychlost ventilace;

• drží krok v libovolné poloze, kterou si zvolíte z důvodu postupného otevírání;

• zabraňuje blikání okna během průvanu atd.

Navzdory výhodám nových oken budeme podrobněji zvažovat jejich vybavení. Otevřením okna otočením pouze o jednu kliku o 90 ° se křídlo jemně otočí na závěsech a otevře se plně v otočné poloze, o jednu zatáčku + 90 ° - a křídlo se otevře v nové poloze - sklopení a otočením rukojeti o 45 ° se otevřete Vaše okno na mikrovětrání. Ve srovnání se starými okny se zásadně změnily pouze kování, která stojí na nových plastových oknech v Charkově.

Výhodou nových kovových plastových oken je také to, že jsou vybaveny moderním mechanismem, který umožňuje nejen otevírání, sklápění a větrání, ale také ochranu před vloupáním. Ano, v Evropě existuje závazný požadavek na kovová plastová okna - to je hardware proti vloupání.

Rukojeť na armatuře je podobná struktuře jako stará rukojeť, ale má širokou paletu tvarů a barev, stejně jako u rukojetí, jsou zde rukojeti s klíčem, které zvyšují bezpečnost hledání dětí samotných s plastovými okny /dveřmi.

S rukojetí řídíte válečky, které tlačí křídlo na několik míst po obvodu. Na několika místech je nejméně tři, a pokud jsou instalovány klopné a otočné kování, pak ne méně než pět.

Věnujte pozornost!
Díky modernímu vybavení tak zmizí potřeba utěsnění oken pro zimu. Nespornou výhodou moderního německého příslušenství Roto je snadná údržba.

Způsob otevírání příslušenství je stejný jako způsob otevírání křídla z plastového okna Charkov. Zvažte nejběžnější typy:

 • - rotační otevření okna - nejběžnější a nejznámější forma otevírání nábytku, ale neustále se zlepšuje.
 • -sklopné otevírání okna - umožňuje provádět současně větrání několika místností ve vašem domě, zabraňující vzniku průvanu a zavírání oken na úkor omezení naklápění;
 • - otvírací a sklopný otvor spojuje první dva typy otevírání a zjednodušuje konfiguraci oken, protože tento typ otevírání lze instalovat na jeden list;
 • - posuvné otevírání - nejnovější a nejdražší typ otevírání, ale velmi pohodlné.

U moderních kovových plastových oken se používají také speciální díly, které umožňují výrazně rozšířit funkčnost příslušenství.

Omezovač otáčení. Zajišťuje spolehlivou fixaci okna v extrémně otevřené poloze. Dodatečně instalovaná brzda poskytuje stabilitu okenního křídla v jakékoliv otevřené poloze v rozsahu od 65 do 150 stupňů.

Blokátor otáčení. Nezahrnuje orání okna ve složené poloze křídla. Klapka se může pouze sklopit. Tento prvek lze použít k omezení přístupu dětí k otevřenému oknu. Může být také instalován prvek, který umožňuje otevření křídla 5 cm a jeho zablokování v této poloze.

Nůžky. Zajistěte možnost otevření křídla ve dvou rovinách podle směru otáčení rukojeti.

Microlift. Prvek, který vám umožní zvednout křídlo, uvolněný při zavírání.

Jak si vybrat kování - vaše podnikání, doufáme. Náš článek byl užitečný!