Jak glazovat balkon v Chruščov - instrukce do-it-yourself, ceny

Ahoj všem čtenářům! Dnes budeme hovořit o důležitém a velmi běžném problému, zasklení balkonu v Chruščově.

Chruščov apartmány jsou bydlení v pětipodlažní budově, byly postaveny v dobách Chruščov a jsou známé pro své malé oblasti. Samozřejmě, majitelé se snaží ve všech směrech rozšířit je. Spadají přestavěné, zmenšují plochu koupelny nebo kuchyně, rozšiřují oblast. A v takových malých bytech je samozřejmě důležitá také balkon.

Zasklení balkonu, majitelé obdrží další úložný prostor, spíž nebo útulný pokoj pro ranní čaj. Takže můžete izolovat byt a zbavit se hluku a prachu z ulice.

Nikdy jsem v těchto domech neprovedl práci na zasklení balkonu a rád bych se s vámi podělil o tuto otázku.

V tomto článku vám řeknu, milí čtenáři, všechny nuance zasklení. Řeknu vám, jak si vybrat správné: balkon zasklení možnost, povrch, který profil je lepší zvolit a jaké vlastnosti vzít v úvahu při výběru zasklení balkonu v Chruščov.

Doufám, že moje zkušenosti v tomto článku budou pro vás užitečné!

Dokonce i v nedávné minulosti bylo zasklení Chruščovova balkonu nesmírně obtížné, ale se zavedením speciálních profilů na trhu se tento úkol stal mnohem snazším. Ale nyní bude provedení tohoto typu práce vyžadovat mnoho zkušeností a vysoké dovednosti.

Z tohoto důvodu musí být pro zajištění dobré kvality zasklení balkonů v Chruščově provedeno odborníky. Naše společnost je připravena realizovat všechnypráce tohoto profilu. V tomto případě nebudeme provádět pouze zasklení v Chruščově, ale také to, aby se balkon stal stabilnějším v důsledku zesílení parapetu, a jeho objem se zvýší pohybem rámu ven.

Zasklení balkonů v Chruščově lze provádět podle jednoho ze dvou základních schémat. První je standardní a druhá je široká. Navíc je možné zvolit materiál bočních chlopní: mohou být buď sklopné nebo neslyšící, nebo neslyšící. Jaký druh zasklení v Chruščově se hodí pro váš balkon, můžete jen navrhnout profesionály.

Praxe v oblasti balkónových prací

Tyto události jsou vzhledem k nestandardní velikosti balkonů těchto budov velmi složité. Naši zaměstnanci zasklení Stalinových balkonů však nezpůsobí sebemenší potíže. V tomto případě jsou všechny akce prováděny podle efektivního algoritmu, takže zasklení balkonu v Chruščovově hale zanechá pouze příjemné dojmy a slušný vzhled.

Je třeba poznamenat, že velitelé naší společnosti v procesu práce vždy dodržují normy pro instalaci a také berou v úvahu individuální vlastnosti konstrukcí. Je to prostě nutné, zejména pokud vezmete v úvahu skutečnost, že při vytváření těchto typických budov často používáme figurální formy.

Takovou architektonickou normalizací může být jak asistent v práci, tak protivník. Pokud váš balkon nemá takové překročení, zasklení balkonu v Chruščově bude o něco složitější než v moderních budovách. Na přání zákazníka můžeme instalovat jako transom a provádět kvalitní práci bez její účasti, přičemž každá z navrhovaných možností má své výhody i nevýhody.

Kromě toho může zasklení stalinistických balkonů rozšířit objem malého balkonuprostory, které provádějí část užitné plochy místnosti. Shrneme-li, je třeba poznamenat, že naši specialisté mohou vykonávat práci jakékoliv složitosti, zasklení balkóny v Chruščově v jakékoli výšce, v domech s různými konstrukčními prvky. V této práci bude provedeno svědomitě a ve stanovené lhůtě.

Vítáme Vás a rádi vám pomůžeme s výběrem zasklení balkonu v jeho zdokonalení, stejně jako s instalací teplých PVC oken (plastová okna) pro každou barvu a peněženku. Pojďme uspořádat okna a instalovat plastové svahy. Máme spoustu zkušeností na trhu a naše ceny se nezvyšují na úkor kvality, a díky velkému objemu práce, tím, že nám zavoláte, zjistíte skutečné náklady, nikoli fiktivní.

Zasklení balkonu ve Stalinově domě.

Zasklení balkonu v „stalinistickém“ domě z důvodu výšky zasklení je jedním z časově nejnáročnějších a nejobtížnějších úkolů zasklení balkonu, je to případ, kdy jste majitelem balkonu se sloupky na stropě, tj. kudrnaté římsy.

To je důležité!
Pokud má váš balkon v budově Stalinské éry plochý strop, pak zde nejsou žádné problémy ani v případě, že výška zasklení je 2,2 metru nebo dokonce vyšší. V takových případech umístěte AL glazury s hluchými příčkami na horní části rámů.

Instalaci zasklení, také s demontáží, je možné provést, aby se zvýšila využitelná plocha od roku Většinou jsou balkony v stalinistickém domě většinou úzké asi 80 cm a má smysl zvýšit šířku balkonu.

Dobře, pokud máte balkon ve Stalinově éřev horním patře a nahoře chybí střecha. To, že s radostí můžeme namontovat zasklení balkonu na stánek se střechou, a také vytvořit vrchol (baldachýn) na balkóně bez zasklení.

Zasklení balkonů v Chruščově: volba okenních konstrukcí a doplňkových prvků

Chruščov byl původně postaven jako „dočasné dočasné útočiště“. Nicméně odhadovaných 25 let provozu je dávno pryč, ale tato architektonická díla zůstávají. Budou potěšit oko na velmi dlouhou dobu, a majitelé malých bytů dělají hodně úsilí, aby byly pohodlnější a prostornější. Z této pozice zasklení balkonů v Chruščově není tak zvláštní nápad, jak se zdá na první pohled.

Různí lidé - různé cíle a různá technická řešení. Než se obrátíte na společnost nabízející zasklívací balkony v Chruščově, musíte rozhodnout o účelu rekonstrukce. Bude to soukromá kancelář, zimní zahrada nebo šatní skříň: každá z možností má své vlastní vlastnosti, které nevyhnutelně ovlivní náklady.

Kromě toho konstrukce a rozměry zasklení, počet rámů, princip otevírání. Náklady na zasklení balkonu budou zahrnovat všechny práce: instalace, instalace markýz, parapety, těsnění, izolace a tak dále.

Věnujte pozornost!
Balkony v Chruščovských domech mohou mít tvar ve tvaru písmene G nebo P. Tyto balkony se skládají z čelní a boční části šikmé. Pro zasklení těchto balkonů bude třeba dalších rohových profilů.

Je velmi obtížné vzít v úvahu všechny parametry pro nešpecializovaného pracovníka, což je ještě obtížnější vysvětlit v telefonním režimu. Částku co nejblíže konečné hodnotě můžete pojmenovat pouze měřidlo. Naši specialisté také předběžně zhodnotí technický stav balkonu. Jedná se o nedílnou etapu práce, protože zasklení balkonů v Chruščově je vždy spojeno s určitou mírou rizika.

Ceny za zasklení balkonů v „Chruščově“

Cena zahrnuje:

 1. výroba okenních balkonových konstrukcí;
 2. instalace 350 mm širokého vrchlíku (s vnějším zasklením o šířce 400 mm), 100 mm širokým přílivem, 150 mm širokým parapetem (350 mm široká přední parapeta, strana
 3. )
 4. 150 mm široké parapety pro vnější zasklení balkonu);
 5. montáž střechy z pozinkovaného gofrolisty nebo ondulinu (při zasklení balkonu se střechou);
 6. zvedání konstrukce okenního balkonu a nezbytných souvisejících materiálů k předmětu;
 7. instalace balkónových okenních konstrukcí;
 8. dodání v Moskvě (v rámci Moskevského okruhu) a Mytischi.

Pokud jsou parametry vašeho balkónu o něco větší než parametry uvedené níže, cena se příliš nezmění.

Jedna z nejpřijatelnějších možností rekonstrukce balkonů v Chruščově - zasklení balkonů s hliníkovým profilem. Hliníkový profil vypadá podobně jako plast, ale samotný design váží mnohem méně.

Přírůstek hmotnosti je závažným argumentem ve prospěch hliníkového profilu. Zasklívací balkony v Chruščově vytvářídodatečné zatížení desek, což je velmi nežádoucí. Naše společnost provádí dva typy hliníkových zasklení: studené a teplé.

První varianta je optimální pro ty, kteří jen chtějí zavřít balkón před deštěm, sněhem a létajícími troskami. Druhá možnost je vhodná pro ty, kteří se chtějí udržet v teple a zajistit dobrou zvukovou izolaci na balkóně. V tomto případě budete v profilu instalovat standardní okna s tepelným mostem. Hlavní nevýhodou "teplého hliníku" - vysoké náklady.

Hliníkové prosklené balkony v Chruščově vypadají esteticky (můžete si objednat profil v různých barvách od nás), takové konstrukce jsou trvanlivé a zcela bezpečné pro zdraví.

Podle technických parametrů se zasklení balkonu s plastovými okny prakticky neliší od hliníku. Při výběru plastových oken pro zasklení balkonů v Chruščově je třeba se řídit stejnými zásadami jako při výběru běžných oken (výkyvné, sklopné). Je třeba poznamenat, že kloubový systém plastových oken ve srovnání s posuvnými protějšky praktičtější.

Obecně neexistují žádné významné vady v plastovém zasklení, ale v konkrétním případě - zasklení balkonů v Chruščově - tato možnost může být nepřijatelná. Potenciálně slabým článkem je parapet, který přebírá hmotnost konstrukce.

U starších domů se důrazně doporučuje dodatečné vyztužení parapetu, a to jak v případě dálkového zasklení, tak při instalaci.kovový plastový systém. Možná byste měli raději opustit plastový systém prosklení a zaměřit se na lehčí hliníková okna. Odborníci naší společnosti vám pomohou správně se rozhodnout.

Obyvatelé horních pater by měli mít prosklené balkony se střechou. Nejdůležitější věcí je objednat vše v jedné společnosti. Zasklení balkonů v Chruščově se vyznačuje zvýšenými požadavky na bezpečnost konstrukce. Je lepší, když budou v komplexu provedeny všechny konstrukční výpočty a jejich instalace. Naše společnost provádí střešní nosné konstrukce z kovu nebo dřeva.

Dobrá rada!
Výběr materiálu pro střešní systém a střechu je založen především na konstrukčním zatížení. Zasklení balkonů v Chruščově na horních patrech by mělo být v souladu s vzhledem budovy, stejně jako spolehlivě chránit vnitřní prostor před povětrnostními vlivy. Pro tento účel se provádí utěsnění spár, hydroizolace a tepelná izolace střechy.

Zasklení balkonů v Chruščově je pro mnohé jediným způsobem, jak alespoň trochu zvýšit obytný prostor. Pokud je to váš hlavní cíl - objednat zasklení balkonů s odstraněním parapetu. Současně se umístění a plocha balkonu nemění, základna pod oknem je namontována tak, aby rámy byly umístěny mimo balkon.

Pod dálkovým zasklením je parapet nutně zesílen a celková spolehlivost konstrukce se ve srovnání s originálem zvyšuje. Zasklení přenosného balkonuChruščov zvyšuje užitečný objem místnosti, opticky rozšiřuje prostor a na širokých parapetech můžete bezpečně umístit své oblíbené vnitřní květiny. Dálkové zasklení balkonu v Chruščově umožňuje instalovat na balkon prostornější šatní skříň.

Zasklení balkonů v Chruščově - to je první krok směrem k malému útulnému pokoji. Vnitřní obložení balkonu z něj učiní pohodlnější a multifunkční. Při opravě balkonu je třeba poznamenat, že vnější obložení je provedeno před instalací rámů.

Naše společnost provádí nejen zasklení balkonů v Chruščov, ale také v případě potřeby, všechny dokončovací práce, v případě potřeby, vestavěný nábytek může být instalován na balkoně. Do balkonu zasklení v Chruščov nebo nechat všechno, jak je - volba je na vás.

O zasklení na balkonech v Chruščovských domech.

Je třeba, abyste pětipodlažní budovu v Moskvě, Lyubertsy, Balashikha, Krasnogorsku nebo v jiném městě na nejbližším předměstí Moskvy zalepili.

Bydlení v Moskvě, Reutově, Lytkarinu a dalších městech M.O. mnozí doufali, že čas, kdy začnou a začnou všechny stejné dlouho očekávané časy, nebude daleko, Chruščovovy domy byly zbourány a přestěhovány do nových domů, že doba provozu pětipatrových budov a devítipodlažních domů již dávno skončila.

Nicméně, jako vždy, ne všechno je tak jednoduché a rychléChtěl jsem, na jedné straně, naděje stále nejsou oprávněné, na druhé straně - cenově dostupnější náklady na zasklení balkonů v chruščovských domech v Moskvě a moskevské oblasti a za pomoci hliníkových rámů systému Provedal se staly ještě snadnější a dostupnější. Tento design spolehlivě ochrání váš dům před povětrnostními vlivy a dalšími negativními faktory, kromě toho má řadu vlastností, které jsou vhodné pro takové staré budovy.

Například jsou ekonomické vzhledem k nízkým nákladům na materiál a srovnatelné jednoduchosti konstrukce, jsou jednoduché v konstrukci a instalaci a vytvářejí mnohem větší prostor pro vstup světla do místnosti než jejich protějšky. A ještě jeden zajímavý moment hliníkových rámů, v tom, že je lze jednoduše demontovat a znovu použít, předpokládejme u dachy, že je to myšlenka, pokud je váš dům zbourán.

Věnujte pozornost!
Lehkost posuvného systému hliníku je důležitá pro zasklení chruščovských domů. Zasklení v pyatietazhki lze provést s odstraněním zasklení, zvýší váš vnitřní objem balkonu, pokud se jedná o poslední patro, můžete nainstalovat střešní a prosklené hliníkové rámy balkonů.

Pokud máte staré rámy, můžeme je rozebrat. Chcete-li glazovat balkon v Chruščově a dokončit vnější z balkonu a interiéru s instalací skříněk nebo skříněk. Jaké jsou dobré balkony v chruščovských domech, které jsou po zasklení a zkrášlení dokonale viditelným výsledkem práce, to je co bylo před zasklením v pětipodlažní budově a co se stalopráce a potěšení. Prakticky žádná taková práce, takže nemůžeme dělat na balkóně těchto typů. Nezapomeňte zavěsit sušičku.

Přejete si teplý balkon v pětipodlažní budově nebo na jiném balkónu s kovovým zábradlím, uděláme to bez problémů. Na fotografii na pravé straně je zasklení s plastovými plastovými rámečky (a níže jsou také fotografie balkonů). Povrchová úprava venku, ohřívání uvnitř je možné, ale takové teplé zasklení není levné. Podrobné ceny zjistíte telefonicky.

Zasklení balkonů v Chruščově: vrcholy

Všichni víme z první ruky, co je budova "Chruščov" - malý byt s velmi dobrým plánováním a minimálním vybavením. Výstavba Chruščova začala v poválečném období od roku 1955 během velkého nedostatku bydlení, kdy se začal řešit problém hromadného osídlování lidí.

Během tohoto těžkého období se objevila myšlenka hromadné výstavby domů, která je nejvýše pět pater vysoká, s tenkými stěnami, s přilehlými místnostmi, bez odpadkového skluzu, bez výtahu, s malými kombinovanými koupelnami a nehybnými balkony. Ale v té době byl i takový malý a nepohodlný obytný prostor darem pro jeho majitele, a teď by mnoho z nich nevadilo, kdyby takový byt změnil na krásné, funkční a pohodlné ubytování.

A pokud je v bytě samo o sobě pohodlné přeplánování stále možnéprovést, pak remake balkonu v Chruščov je velmi obtížné. Koneckonců, to už malá velikost malé kůlny, takže to umožňuje jen někdy jít ven na čerstvý vzduch, kouřit. Takže je možné nějakým způsobem glazovat balkóny v Chruščově, aniž by byla dotčena jejich funkčnost?

Zvažujeme konstrukční rysy balkonu

Pokud jste se přesto rozhodli, že balkon v Chruščově polknete, měli byste si být dobře vědomi složitosti této události, která musí být provedena v souladu se stávajícími konstrukčními prvky:

To je důležité!
SKLENĚNÍ BALKONU V KHRUSHCHEVCE NEMŮŽE BÝT PROVÁDĚNO BEZ POSILOVÁNÍ JEJICH KONSTRUKCE. STARÝ ŽÁROVÝ RÁM A PURELA NEMŮŽE BÝT POUŽÍVANÝ AKO PODPOROVÝ PRVEK DESIGNU.

Je třeba si uvědomit, že tyto balkony, stejně jako domy samotné, byly postaveny z nízko kvalitního betonu, takže můžete pouhým okem vidět, kolik balkónových desek se rozpadá. Aby byl nový design v provozu co nejbezpečnější, odborníci na obvodu vyztužují betonovou desku pomocí speciálních kovových rohů a pečlivě vypočítávají zatížení instalovaného okenního rámu. Provedení zasklení balkonu v Chruščově je vhodné namontovat rám z hliníkového profilu do výšky celého podlaží.

Jak glazovat balkón v Chruščově?

Při zasklívání balkonů si mnozí z nás vybírají dražší typy zasklení, což nám umožňuje udržet v zimě v teple byt, aby byl chráněn zvenčípředcházet sezónním srážkám. Řádně provedené zasklení balkonu v Chruščově vypadá velmi esteticky a elegantně. Na balkónech výškových budov můžete instalovat jeden z následujících typů rámů: dřevěný, plastový nebo hliníkový.

Každý z nich má své výhody a nevýhody. Na jedné straně je dřevo velmi teplý materiál s nádherným vzhledem. Teplotní pokles však v průběhu času vede k tomu, že se křídlo začíná špatně uzavírat, a proto nemůže plně chránit vnitřní prostor.

V tomto ohledu jsou vhodnější plastové rámy. Z plastu můžete vytvořit rámečky libovolné velikosti a tvaru, které se nebojí extrémního chladu nebo tepla nebo ultrafialového záření. Ale navzdory skutečnosti, že zasklení s plastovými rámy je velmi spolehlivé a trvanlivé, stojí za to zvážit, že hmotnost těchto rámů je velmi vysoká.

Ze všech výše uvedených možností pro zasklení proto bude nejoptimálnější v tomto případě poslední. Zasklení balkonů v rámu Khrushchev s hliníkovými profily je jediným typem zasklení, které nejvíce splňuje všechny požadavky.

Hliníkový rám s vysokou pevností váží mnohem méně plastů nebo dřeva. Navíc, pouze hliníkové prosklené balkony mohou poskytnout nejlepší možný průnik denního světla do sousedního pokoje. Instalací posuvných dveří můžete maximálně zajistit přístup k využitelné ploše.

Jestli chceš, takProstor pod rámem můžete oříznout stromem, který dokonale vyhladí studený vzhled hliníku.

Jak glazovat horní balkon se střechou?

Zavřete balkony, umístěné pod horním podlažím, hliníkovým profilem - proces není tak pracný. Jiná situace je u zasklení balkonů v horních patrech. Zde mohou být přidány i další odhadované náklady a uspořádání střechy.

Pro zasklení balkonů se střechou je nutné instalovat speciální kovový rám, na který je položen krytinový materiál. Tento proces je poměrně složitý, vývoj designu pro každý případ je prováděn striktně individuálně, s ohledem na mnoho dalších nuancí.

Dobrá rada!
V této fázi je velmi důležité provádět přesná měření, správně provádět výkresy, ve kterých je nutné vzít v úvahu úhel sklonu střechy. Hmotnost samotné konstrukce musí být také pečlivě vypočtena tak, aby se balkon v Chruščově z tohoto zatížení nespadl.

V tomto případě je proto nejlepší neprovádět experimenty, nýbrž svěřit celý proces odborníkům, kteří si na sebe vezmou veškerá povolení a všechny druhy schválení. Výsledek získaný jako výsledek bude splňovat všechna vaše očekávání, a Khrushchev prosklený balkon přinese spoustu pozitivních okamžiků do vašeho života!

Jaké je zasklení balkonů v Chruščově

Takže pro zasklení lze použít balkon v Chruščově: rámdřevěné, plastové rámy, hliníkové profily. Odlišně od ostatních je možné odlišit nejslibnější a nejoblíbenější bezrámové zasklení - jedná se o konstrukci ze skla, která nemá podpůrné podpěry přídavných regálů.

Náklady na bezrámové sklo se mohou lišit v závislosti na použitém materiálu od 300 do 850 USD. A teď mluvme o typech zasklení:

 1. Dřevěné rámy jsou v provozu nejjednodušší a nenáročné. Takové zasklení se vyznačuje nízkými náklady a malou celkovou hmotností rámu. Takový stavební materiál, jako je například dřevo, však vyžaduje dodatečnou péči během provozu: je třeba periodické lakování a ochrana před vlivy prostředí a srážení.
 2. Zasklívání balkonů v rámcích PVC v Chruščově bylo v poslední době častěji používáno po bezrámovém zasklení. Plastový rám nevyžaduje stálé barvení, má krásný design a jeho cena je poměrně cenově dostupná pro rodiny se středními příjmy. Nedostatek plastových rámů je poměrně velký, a to je mimořádná zátěž pro slabé, ale i staré betonové konstrukce a kovové ploty v domech postavených pod Chruščovem.
 3. Zasklení střešních balkonů se provádí, je-li byt v horním patře. Tato konstrukce zahrnuje instalaci speciální kůlny, která je vyrobena z různých materiálů - kovu, dřeva nebo v komplexu.
 4. Zasklení zasklených balkonů je také stále populárnější. Jedná se o typ zasklení, když je balkonový rám trochuposunuté dopředu vzhledem k zábradlí balkonu. Tím se rozšiřují hranice balkonu a můžete přidat metr nebo dva další prostory.

Jak správně vyrobit zasklení

Pokud jste se již rozhodli, jaké zasklení balkonu bude vyrobeno a ze kterého stavebního materiálu, můžete zahájit instalaci. Před zahájením práce by měl být balkon osvobozen od všeho, co je na něm, včetně závěsných polic, háčků a věšáků.

Vy nebo řemeslníci, kteří budou instalovat rám, by neměli zasahovat do práce. Zkontrolujte desku balkonu, zda neobsahuje trhliny, třísky a jiné vady. Musí být odstraněny, a proto můžete použít normální cement-malty nebo hotové malty jako SM-11 nebo SM-12.

Pokud se rozhodnete pro zasklení na základě dřevěného rámu, můžete si to udělat sami, máte-li určité tesařské dovednosti nebo objednávku od příslušné společnosti. Zvažte celkovou konstrukci rámu, umístění oken, křídla atd. Všechno by mělo být nejen funkční, ale také pohodlné.

To je důležité!
Pokud je balkon zasklený plastovými rámy, pak je možné celou konstrukci objednat u firmy, která vyrábí plastová okna. Zavolejte měřiče - bude spolehlivější a provede rámový výkres s ohledem na všechna vaše přání.

Můžete zvolit jinou konfiguraci rámu, jinou tloušťku zasklení a tak dále. Zejména v případě trojitého zasklení. Pravda a hmotnost plastového rámuv tomto případě bude více, tak se rozhodněte na základě stavu vaší balkonové desky. Pokud bude rám namontován na kovový plot balkonu, pak je nutné zkontrolovat jeho pevnost a v případě potřeby provést svařovací práce k posílení.

Totéž platí pro balkónovou desku - pokud je na ní namontován plastový rám, musí být deska před zahájením prací zkontrolována a opravena. Pokud je balkon v horním patře, pak je také nutné zajistit výstavbu střechy. Všechna díla jsou velmi složitá, a proto je lepší, když je provádějí odborníci.

Proč je balkon v proslulém Chruščově?

 • Pro zachování tepla v bytě a zlepšení zvukové izolace.
 • Pro rozšíření celkové obytné plochy v bytě.
 • Pro dosažení většího pohodlí a pohodlí v bytě.
 • Z psychologických důvodů.

Při zasklení balkonu s plastem je instalován okenní profil, jsou namontovány skleněné nebo skleněné jednotky. Pro zlepšení tepelné izolace a pro dosažení těsnosti spojů a švů se aplikuje těsnící hmota na bázi tmelu nebo montážní pěny. Pěny vyplňují mezery mezi stěnami a plastovým rámem.

Pokud je profil hliníkový, pak se na něj nanese prášková barva, která chrání celou konstrukci před povětrnostními vlivy a dává rámu krásnější vzhled. Uvnitř balkonu jsou stěny, strop a podlaha opláštěny různými dekorativními a oteplovacími materiály.

Věnujte pozornost!
Na takovém balkoně je také možné provádět osvětlení a nezávislé vytápění, protože balkónový prostor nelze propojit s obecným vytápěním. Pro vytápění můžete použít elektrické ohřívače, jen pro ně je třeba zajistit zesílené vedení.

Chcete-li glazovat balkon v Chruščově může být jiný, a existuje několik dalších typů zasklení, které se používají jen zřídka, ale existují místa, která mají být. Jedná se o zasklení s kovovými rámy (zasklení trolejového typu) a hliníkovým zasklením s posuvnými nebo sklopnými rámy. Zbývající typy zasklení, které jsme zvažovali výše.

Zasklení balkonu s dřevěnými rámy

Zasklení s dřevěnými rámy je stále poměrně populární, i když to není považováno za nejspolehlivější způsob. A je populární díky své lacinosti. Spolehlivost takového dřevěného rámu je omezena životností stromu - po několika letech se začíná hnit, bez ohledu na to, jak dobře ho chráníte.

Je možné prodloužit životnost takového rámu impregnací rámu různými antiseptickými prostředky, prostředky ochrany proti vniknutí vlhkosti, ale tyto prostředky budou účinně fungovat pouze uvnitř balkonu. Venku se bude dřevěný rám úspěšně zhroutit.

Dobrá rada!
Životnost takových balkonových rámů je 10 let, ne více. Dřevěné rámy jsou navíc instalovány převážně řemeslně, to znamená, že jsou prováděny v rozporu s technologiemi. Často se používá dřevosušené, nekvalitní, někdy i bez překážek.

Již v druhém roce v takovém rámci se jistě objeví sloty, dveře se nezavřou správně, přístřešky se uvolní a tak dále. Sklenice v takových rámech jsou také nastaveny ne 4 mm tlusté, jak se očekávalo, ale 3 mm, a někdy dokonce 2 mm. Samozřejmě, že takový rám bude levný, ale jeho kvalita není dobrá.

Jsou-li ve výrobním závodě vyráběny dřevěné rámy, výrazně to zlepšuje jejich tepelnou a zvukovou izolaci, ale teplo může unikat prasklinami mezi tabulemi a rámem. K dalšímu úniku tepla dochází skrz samotné sklo, protože obvykle je na dřevěné rámy umístěno jedno obyčejné sklo.

Okna s dvojitým zasklením nejsou instalována, protože jsou těžká a pro dřevěný rám je to poměrně velké zatížení. Pokud dáte dvojitý dřevěný rám s dvojitým sklem, bude to vypadat příliš masivně a neohrabaně.

Velké množství tepla prochází také balkonovým plotem a nemá smysl instalovat dřevěný rám z balkónové desky sám, protože v tomto případě bude sloužit ještě méně. Celkem, podle výsledků instalace dřevěných rámů, jejich instalace bude stát asi $ 400-450, a to je vzata v úvahu průměrná kvalita výroby.

Zasklení balkonu v ocelových rámech Chruščov

Zasklení balkonů s kovovými rámy je samo o sobě spolehlivé, ale ne nejúčinnější. Skla jsou obvykle vyrobena zaoblená a díky gumovým těsněním pevně upevněným v ocelovém rámu. Samotný rám je namontován na balkóně, kdypomoc při svařování.

Kovový rám se zaoblenými hranami nevypadá moc pěkně, je velmi těžký, zejména pro balkony v Chruščově, kromě toho je péče o takový rám poněkud nepříjemná. Každý rok musí být rám očištěn od starého nátěru a znovu natřen, protože železo rychle zrezává ve venkovním prostoru.

Uzamykací zařízení na okenních křídlech, podobná uzamykacím mechanismům v chladničkách, se rychle rozpadají a místo nich je nutné instalovat běžné kovové západky - západky, které také nedávají rámovou krásu. Tento typ zasklení je považován za nejtmavší a takový rám udržuje teplo špatně.

Vnitřek kovového rámu není zcela estetický. Instalace takového rámu bude stát asi 400 dolarů. Tato cena zahrnuje okenní parapet, odliv a clonu nad rámem.

Zasklení s hliníkovým profilem

Toto moderní zasklení se nazývá eurosklo. Pokud vezmeme v úvahu domácí hliníkový profil jako základ, pak je sedmkrát silnější než dřevěný rám pro balkon a 2-3 krát silnější než plastový profil.

Hliníkový profil je esteticky příjemný, je ohnivzdorný, konstrukce takového profilu odolává namáhání na kudrlinkách, protahování, profil nepraská a neoxiduje na čerstvém vzduchu. Tento typ zasklení se nazývá za studena, protože mezi vnější a vnitřní vrstvou hliníku v hliníkovém profilu není instalováno žádné izolační těsnění a rám je doplněn jednoduchým těsněním.tloušťka skla 5 mm.

Hliníkové rámy jsou dvou typů:

 1. Posuvný nebo posuvný rám.
 2. Výkyvný rám.

Výkyvné zasklení je považováno za dražší a obtížně montovatelné, protože drahé komponenty jsou namontovány na takovém rámu a vyžadují vysokou kvalitu instalace. Výkyvný rám je téměř dvakrát dražší než kluzná konstrukce. Nejběžnější profil pro takové složité rámce - španělský Provedal.

metr čtvereční takové posuvné zasklení bude stát 75 dolarů, a metr čtvereční houpačka - 140 dolarů. Tyto hliníkové systémy mají různé zámky, rukojeti, těsnění a další komponenty.

To je důležité!
Systém výkyvů je dodáván s válečky na ložiskách, které jsou spolehlivější, zámky fungují snadno a pohodlně, a je téměř nemožné je otevřít venku a guma se používá pro těsnění, která netrpí teplotními změnami a časem se nenosí.

Také hliníkový rám je po obvodu opatřen plstěnými podložkami. Profil lze objednat v různých barvách. Schopnost přenosu světla takového rámu je největší ze všech typů rámů pro zasklení balkonu v Chruščově.

Kluzná hliníková konstrukce má několik nevýhod. To je špatná tepelná izolace, nedostatečná ochrana proti vlhkosti a silný pohyb rámů křídla. Používá se sklo v tomto rámucož zvyšuje riziko jeho porušení. Náklady na takové zasklení jsou asi $ 400-500. Všechny ceny v tomto článku jsou pro Moskvu a Moskevské oblasti, takže v regionech mohou být náklady na podobné produkty jiné.

Zasklení balkonu v Khrushchevových plastových rámech

U okenního zasklení balkonu není obvyklý okenní plastový profil příliš vhodný, protože je poměrně těžký. Pro balkonové rámy byl vyvinut speciální lehký profil, který se nyní používá pro zasklení balkonů. Pro zasklení balkonu v plastovém profilu Chruščova je termoprofil nejčastěji používán s dvojitým proskleným oknem.

Věnujte pozornost!
Je třeba provést izolační práce. Samotný plastový profil udržuje teplo špatně, ale protože jeho plocha je ve srovnání s oknem s dvojitým zasklením velmi malá, celá funkce uchování tepla na balkóně je převedena na okna s dvojitým zasklením.

Dobré tepelné izolace lze dosáhnout instalací tříkomorového PVC profilu a jednokomorového okna s dvojitým zasklením. Plastový rám v Chruščově se doporučuje instalovat pouze na předem připravený cihlový podklad. I když byste měli vždy vycházet z síly kovového plotu balkonu - někdy můžete na něj umístit rám přímo.

Umístění listů rámu musí být předem promysleno, aby bylo vhodné umýt okna a vyčistit klimatizační zařízení, které je nejčastěji umístěno vedle rámu. Pokud se klapka otáčí, pakDoporučuje se, aby byla malá, takže při otevírání nezabere mnoho místa.

A pamatujte - čím více dveří se otevře, tím dražší bude rám. Ale i bez nich. Plastové zasklení je považováno za nejteplejší. Kromě toho, plastový rám dobře sedí s jakýmkoliv interiérem a náklady na takový rám - od $ 120 za metr čtvereční. To znamená, že vzhledem k tomu, že plocha balkonové desky v Chruščově je asi 3 m2, celkové náklady na zasklení od zábradlí budou až 800 USD (+ - 100 USD).

Jak nainstalovat plastový rám na balkon v Chruščově

Samozřejmě je celý balkon měřen jako první.

K tomu využijte služeb měřiče, protože měření balkonu si jistě udělá spoustu chyb a pak balkon