Jak změřit okenní otvor pro instalaci plastového okna?

Jak změřit okenní otvor pro instalaci plastového okna?

Dobrý den, čtenáři! Zde jsou některé jako ušetřit.

Jeden klient mi zavolá a zeptá se, zda je možné objednat okna podle rozměrů, které již změřil.

No, šel jsem se setkat s klientem a řekl, že je to možné. Už to neudělám, protože udělal špatná měření.

Ano, není nic, co by se dalo uložit, protože služba je bezplatná, pokud provedete příkaz okna.

Ale abych řekl, jak změřit okno pro instalaci plastového okna, stále to považuji za nezbytné. Užitečné informace níže.

Jak měřit okno sami

Víte, co je to čtvrtina? A co je naopak? Nebo přímé otevření? Pokud nemáte ponětí, co to je, pak se ani nepokoušejte měřit sami. Se zdánlivou podobností rozvoje měst může být měření oken zcela odlišné ve dvou zdánlivě identických domech. Proto zde nejsou žádné jasné pokyny.

To je důležité!
Měřitelem je zpravidla bývalý instalatér, který se dobře orientuje v konkrétním typu stavby, ale i zkušení odborníci se zkušenostmi 5-7 let se mýlí. A dokonce jsou někdy nuceni srazit svahy nebo je odstranit. A jeho nástrojem není jen páska, ale také kladivo, dláto a někdy šrot. Proto nejprve určete typ svého otevření.

Čtvrtina.Jedná se o speciální konstrukci betonové nebo cihlové zdi. Současně je velikost okna na straně ulice menší než velikost otvoru z místnosti o 5–25 cm, přibližně 80% budov v Moskvě má ​​podobné rozměry. Většina standardních panelových domů má čtvrtinu a v cihlových domech je téměř vždy přítomna.

Zadní čtvrtletí.Stává se to zřídka, zejména v koncových částech budov. V tomto případě je vnější velikost větší než vnitřní. Struktury by zde měly být měřeny se zvláštní péčí.

Přímé otevření- velikost okna na vnější straně je stejná jako na vnitřní straně. V podstatě se jedná o soukromou budovu.

Kombinace

Víte, že tam jsou otvory, kde je po stranách čtvrtina a žádná horní a dolní část. A je tu opačná situacenahoře a dole, ale vlevo a vpravo. Nahoře může být jednoduché, ale pod protější a naopak. Všechny tyto ukazatele tvoří mnoho kombinací.

Pokud si myslíte, že pokud má byt jedno okno a čtvrtinu, pak jsou ostatní stejné, jste hluboce mylní, mohou se lišit. A pak je zde určitý typ domů, kde byly vloženy do výroby betonové desky, a svah tam byl nalit směsí na bázi betonu. Když se na to vizuálně díváte, zdá se, že jde o přímé otevření.

Při demontáži jsou však tyto svahy zničeny a otevírání se zvětšuje. A tyto domy nejsou tak málo. Definujte a vezměte v úvahu toto vše - celé umění založené na dlouholetých zkušenostech. V dřevěných budovách je vše obvykle naloženo tak, že vůbec nic není viditelné. Tento odborník odstraní vše, co je v rozporu s inspekcí.

Proto:

Než začnete měřit, poslechněte si radu: bez velmi silné potřeby, objednávejte plastové konstrukce měřené vámi osobně. Je velmi pravděpodobné, že struktury budou menší, než je požadováno, pak nebude ve vašem pokoji dostatek světla. A co je ještě horší, pokud to bude více, v tomto případě musíte znovu okna nebo zvýšit otevření, což je velmi problematické.

Dobrá rada!
Pokud chcete znát přibližné rozměry, změřte délku a šířku okna z boku místnosti, pro kalkulaci telefonem stačí, chyba nebude větší než tisíc rublů a může být dokonce ve váš prospěch.

Pokud anomusíte měřit sami.
Proto budeme popisovat, jak měřit okna se čtvrtinou a rovnými stěnami. Reverzní a jiné případy zanechají specialisty.

Měřeno s čtvrtinou.

Velikost na straně ulice je menší než velikost místnosti. Aby se změřila šířka okna, změřte vnější vzdálenost od jednoho bočního svahu k druhému, přidržte konec páskové pásky co nejblíže rámu. Přidat do této velikosti 3-6 centimetrů. Pokud je například šířka 140 cm, velikost by měla být 146 cm.

Pro maximální ochranu před chybou změřte šířku místnosti. Mělo by být nejméně o 5 cm větší než okno, tedy ne méně než 151 cm, pokud je vzdálenost menší, například 148 cm, sníží se na 143 cm, což je 100% u panelových domů, v cihlových domech může být čtvrtina. omítnuté. Štukatér bude odstraněn, proto v cihlu méně než 6 cm není přidán.

Je-li vnitřní vzdálenost mnohem větší než výrobek, například 160 cm a ještě více, nenechte se v pokušení vytvořit větší konstrukci. V tomto případě bude plastový rám úplně za čtvrtinu a na ulici zůstane pouze sklo, hrozí zamrznutí v důsledku nesprávného měření.

Pro měření výšky také vezměte délku vnějšího otvoru, od odlivu k hornímu vnějšímu svahu, obvykle je to výška výrobku. Nic se k tomu nepřidává, protože pod oknem je nastaven podpěrný profil vysoký 3 cm, k němuž je připojen parapet. To znamená, že pokud je výška 150 cm, bude výrobek 150 cm plus.Podpůrný profil, celkem - 153 cm, zkontrolujte také měřením výšky místnosti. Měla by být nejméně 5 cm větší než 150 cm, tj. Nejméně 155 cm.

Měření přímého otevření

Hladké rovné stěny se často nacházejí v soukromých dřevěných a cihlových domech. Je nutné změřit šířku a odečíst 4-6 cm, to znamená, že pokud je šířka 150 cm, pak je design 144-145 cm.

Výška ve výšce je minus 8-10 cm, to znamená, pokud je hodnota 150 cm, pak výška okna je 142 cm, další 3 cm je stand-up profil, to znamená, že celková hodnota je 145 cm.

Pokud měříte ve starém domě, očistěte povrchy, odstraňte destičky, měli byste vidět přirozený vzhled bez detailů. Pokud je budova dřevěná, není tak děsivá, když ji instalujete, můžete ji rozšířit například sekyrou (a to se stane).

A přesto - pokud existuje možnost zavolat měřiče nebo odstranit starý výrobek před měřením, neriskujte drahé výrobky, plastové konstrukce nejsou levnou radostí.

Jak provést měření oken?

Každý, kdo se poprvé setká s instalací plastových oken, přemýšlel „kde začít?“. Aby byla první instalace oken úspěšná a máte dobrý výsledek, musíte se seznámit s materiály našich stránek, které obsahují všechny potřebné informace o instalaci plastových oken.

To je důležité!
První a nejdůležitější práce je přiřazena měřiči. Zcela často si zákazník neuvědomuje, co jsou stěny u jeho domu a co je uvnitř nich. V souvislosti s tímto jednoduchým voláním s popisemOkno na objednání nezbytného okna nebude stačit.

Zákazník je samozřejmě schopen hlásit parametry otevírání oken, ale pouze profesionální pracovník se slušnými zkušenostmi v tomto sektoru služeb může určit celý rozsah připravované práce. Dobrý specialista by měl mít analytické dovednosti, být si vědom toho, jak budou okna vypadat a mít také osobní zkušenosti s instalací oken.

Základní pravidla měření

Měření budoucího plastového okna by měla být prováděna jak z vnitřní strany otvoru (uvnitř), tak z vnějšku (z ulice). Parametry obou těchto měření jsou nesmírně důležité, aby bylo možné určit, jak hluboká čtvrtina stávajícího okna má. Konečná velikost okna je totiž ovlivněna mnoha faktory.

Jedním z faktorů, které je třeba vzít v úvahu při měření, může být zkosení stávajícího otvoru, ve kterém by velikost okna měla být zvýšena o velikost zkosení. Aby se zabránilo vzniku mezer mezi oknem a okrajem otvoru, měla by velikost okna z PVC přesahovat velikost vnějšího otvoru okna o 3 - 4 a 1,5-2 cm na šířku a výšku.

Dosažení takového výsledku je možné buď zvýšením celkové velikosti konstrukce okna, nebo rozšířením okna. V druhém případě budou použity další profily, které se zaklapnou na krabici. Po určení parametrů budoucího okna musí být porovnány s ovládacím prvkem(vnitřní) parametry okenního otvoru.

Při takovém srovnání lze zjistit jakoukoli chybu, která mohla být učiněna v předchozích výpočtech, provede se posouzení toho, jak silná bude vrstva sádry aplikována na vnitřní svahy pro porovnání okrajů okna a zda bude nutné odstranit svahy. při instalaci okenní konstrukce. Je zřejmé, že množství takové práce by mělo být minimalizováno.

Měření vyžaduje:

 1. Správné měření parametrů otevírání.
 2. Přesný výpočet rozměrů konstrukcí (celých a vnitřních), které mají být vyrobeny.
 3. Účtování velikosti okenního parapetu, moskytiér, refluxu.
 4. Smlouvy se zákazníkem týkající se:
 • jaký bude kryt okna;
 • vyberte styl a konfiguraci okna;
 • barevné řešení pro těsnění, vázání a kování;
 • vyberte typ skleněné jednotky;
 • stanovení počtu, typu, barvy a provedení, které bude mít roleta a síť proti komárům;
 • Volba materiálu, barvy a rozměrů odbočky, sklonu a okenního parapetu.
 • Produkty sjednocení celkových rozměrů budoucích návrhů.
 • Důvěrný návrh listu obsahující údaje o měření a doporučeních týkajících se procesu instalace.
 • Jak měřit samotné okno

  Nejvhodnější pro měření otevření je digitálně vybavený teleskopický páskový metr nebo pravítko, může to být takéPoužila se obvyklá páska 5 m s 18 milimetrovou páskou. Otvor může mít čtvrtiny (výstupky vnější části stěny размером velikosti cihly uvnitř otvoru), nebo možná bez nich. Otvory se čtvrtí nejčastěji najdete v městských domech, otvorech bez čtvrtí - v chatkách.

  Věnujte pozornost!
  Výška otvoru se měří dvakrát - na levé a pravé straně, zatímco šířka se měří jednou, dole. Máte-li pochybnosti o umístění prvků obrysu otvorů vzhledem k vodorovné a svislé poloze, musíte použít úroveň, abyste určili odchylku a opravili všechny výpočty.

  Rozměry konstrukce v otvoru bez čtvrtin budou o 2–4 centimetry menší než odpovídající rozměry otvoru. Kromě toho, vertikální velikost po tom všem by měla být snížena o tloušťku parapetu, který v budoucnu bude instalován pod oknem okna.

  Výpočet parametrů otvoru u čtvrtin a parametrů budoucí okenní konstrukce je složitější proces, zejména v případě měření otevření starých oken a dveří.

  Nejprve je nutné určit tloušťku a výšku parapetů, měřit výšku a šířku mezi vnějšími čtvrtěmi a vnitřními svahy proti stěně u okna. Šířka, kterou bude mít budoucí okno, by měla v průměru přesáhnout šířku vnějších čtvrtí o 6 cm (3-9 cm).

  V případě rozdílu mezi velikostmi většími než 6 cm je vhodné použít dřevěné (hrubé) povrchy nebo PVC plnidla. Pokud jde o výšku budoucího okna, měla by být o 3-6 centimetrů delší, než je vzdálenost mezi vnějšími čtvrtěmi svisle. Výška rámu ve spodní části by neměla překročit 2 cm.

  V horní čtvrtině rámu může jít stejně jako velikost sítě proti komárům. Pokud chybí vertikální nebo horní čtvrť, vstup do vertikální čtvrtiny bude 1,5 + 4,5 centimetrů a v dolní čtvrtině 2 centimetry. 1 + 2 centimetry od stěny je ponechána na izolaci.

  V případě potřeby změřte okno s balkonovými dveřmi a změřte parametry dveří a okna, jakož i obecné parametry dveří pomocí okna. Pro výpočet šířky dveří zvažte její spodní část. Spodní konec dveřního boxu a kamenná základna by měly mít mezi sebou mezeru 1,5 mm pro izolaci.

  To je důležité!
  Výška obloukových konstrukcí se měří každých 10-15 centimetrů na jedné polovině.

  Máte-li pochybnosti o způsobu zabudování okenní konstrukce (například v případě husté opěry horního příčníku k železobetonovému šroubu), můžete pomocí kladiva a tupého sekáče odstranit desku a odlomit malý kus materiálu stěny. Takže se můžete vyhnout chybám ve velikosti budoucího okna.

  Všechna tato měření nejsou pro profesionála obtížná, proto doporučujeme, abyste zavolali ZDARMAa objednat instalaci plastových oken na našich webových stránkách.

  Rady pro návrh oken

  Rozměry křídla by měly být v souladu s normami uvedenými v katalogu okenních systémů a nesmí překročit maximální možnou míru. Sklopné křídlo by mělo být nejméně 40 cm široké. Velikost skla dostupného k praní na jedné straně by neměla být větší než 0,55 ma velikost skla, které je k dispozici na obou stranách, by neměla být větší než 1,00 m. Polokruhový oblouk z PVC může být nejméně 52 cm široký (průměr ohybu)

  Při navrhování kancelářských příček a zasklení lodžie bychom neměli zapomínat, že pohyb konstrukčních prvků všemi dveřmi v bytě by měl probíhat bez problémů.

  Při měření v průběhu výstavby nebo rekonstrukce stavby musí být hmotnost a celkové rozměry nutně koordinovány s projektem. Okna pro nový dům nebo chalupu musí být vybrána podle stylu stavby.

  Jak správně měřit okno

  Pro správné měření okna je třeba vzít v úvahu, že velikost okna závisí na vlastnostech okenního otvoru a jeho velikosti. Panelové domy mají standardní otvory, ale v cihlových domech se mohou otvory lišit o několik centimetrů nebo být nestandardní (libovolné). V případě cihlových domů je třeba se zvláštním důrazem na měření oken.

  Okno lze měřit nezávisle, aniž by se uchylovaly ke službám měřiče od společnostiinstalace oken. Znalost velikosti dřevěného okna usnadní výpočet přibližné ceny hotového výrobku. Samozřejmě, že je jednodušší odstranit rozměry oken, pokud je dům právě postaven a okenní otvory jsou prázdné, ale s otvory, ve kterých starý stojan na okna nebude mnohem obtížnější, ale také proveditelný.

  Odstranění velikosti oken v dřevěném domě (nový)

  V dřevěném domě nejsou žádné kajuty (výčnělky ze tří stran otvoru, ke kterým je přivedeno okno). Můžete si vybrat místo, kde bude dřevěné okno instalováno vzhledem ke stěně. Nejčastěji je instalován v jedné rovině s vnější stěnou. Vzhledem k tomu, že s touto možností bude snazší udělat vnější obložení oken, tzn. žádné vnější svahy nebudou potřeba - bude možné se dostat pouze s pouzdrem.

  Provádíme přímo k dimenzování a nejprve změříme otvor okna na šířku. K tomu změřte otvor nahoře a dole. Pokud rozměry nejsou stejné, vezměte ten, který je menší, a odečtěte od něj 50 mm (montážní spoj pod pěnou 25 mm na každé straně). Známe šířku okna, pak změříme výšku. Stejným způsobem odstraníme velikost, vezmeme menší a odečteme od ní 50 mm.

  Je zde jedna nuance - přítomnost a tloušťka parapetů. Standardní frézování provedené pod okenním parapetem v dolním řezu je 30 mm. Pokud má parapet stejnou tloušťku nebo o něco méně, je to normální. V případě, že je parapet tlustší, je třeba rozdíl mezi tloušťkou parapetu a frézováním odečíst od výšky okna.

  Je-li v dřevěném domku, je pod oknem otevřen box s průvanemměřeno uvnitř krabice. Šířka vnějšího pouzdra je určena s přihlédnutím ke skříni ponoru. Standardní velikost krabice je 5 cm.

  Abychom mohli vypočítat šířku pásu, složíme rukojeť na stěně a krabici po 2 cm (4 cm na obou stranách), přidáme 5 cm (krabice) plus 25 mm (pěnový spoj). Výsledek - šířka destiček by měla být 11,5 cm.

  Jak změřit okno v panelovém domě (obytném)

  V panelovém domě jsou stará okna, což činí měření obtížným. Demontáž starých oken není možná vzhledem k tomu, že výroba nových dřevěných oken může trvat měsíc. Panelové domy mají okenní otvory se čtvrtinou - na třech stranách je římsa (dvě ze stran a jedna shora).

  Věnujte pozornost!
  Musíme určit šířku okenního otvoru zvenčí (od jedné čtvrtiny k druhé). Pro toto, přes otevřené okno (být extrémně opatrný !!!) páskové měřítko je vzdálenost mezi čtvrtinami. Dále změřte otvor uvnitř areálu, od jednoho svahu k druhému.

  Odčítáme vnější otvor, v důsledku čehož získáme hloubku čtvrtí. Vezměte si například šířku vnějších 1380 mm a vnitřní 1500 mm. Výsledný rozdíl 120 mm je dělen dvěma a výsledek je 60 mm - šířka čtvrtletí. Nyní můžete změřit šířku okna.

  K vnějším rozměrům na každé straně 30 mm - 1380 + 30 + 30 = 1440 mm, to je šířka okna. Tímto způsobem se měří výška okna: spodní část by měla být na úrovni odtoku a v horní čtvrtině30 mm. Například výška od horní čtvrtiny k odlivu je 1400 mm, pak přidáním 30 mm dostaneme výšku okna 1430 mm. Velikost objednaného okna je tedy 1440 x 1430 mm.

  Jak změřit velikost okna v cihlovém domě

  V cihlových domech, nebo jak se také nazývají „stalinisté“, mohou být pokoje poměrně hluboké - až 10 cm, moderní okna nemohou být více než 3 cm zatlačena do čtvrtí, jinak bude okenní rám skryt a vnější stěny padnou přímo na zeď. sklo Tloušťka okna a křídla (v zavřené poloze) je 110 mm.

  Také v souladu s GOST by montážní šev neměl být větší než 40 mm. Nejjednodušší cestou z této situace je objednat dřevěné okno se zvýšenou šířkou okenního rámu. Je poměrně realizovatelný, při výrobě se k nosníku okenního rámu přidává další dřevo libovolné šířky a natřené společně s oknem. Montážní šev je tedy kompenzován přídavnou tyčí.

  Nyní můžete změřit okno, ale nezapomeňte, že v tomto případě může být mnoho nuancí, protože každé okno je individuální. Proto je lepší kontaktovat firmu pro instalaci oken, teprve pak si můžete být jisti, že je vše provedeno správně.

  Jak změřit otvor pod plastovým oknem vlastníma rukama

  Měření plastového okna závisí na velikosti otvoru ve vašem domě. Pokud jsou rozměry vašeho otvoru nestandardní a obáváte se, že do něj nebudete schopni správně vložit okno, nezoufejte. Nyní plastová oknadělat jednotlivé velikosti a tvary.

  Pokud však již máte okna z jiného materiálu, který chcete nahradit plastem, změřte otvor vlastníma rukama, pak je tento článek určen pro vás. Nejprve popíšeme, jak provést správné měření otvorů pro plastová okna v otvorech, které mají „čtvrtinu“ (čtvrtina je výčnělek z vnější strany okna do půlkruhu, do kterého se vejde rám okna):

  To je důležité!
  Vzhledem k tomu, že okno samo o sobě přichází ve čtvrtině 1,5-2,5 cm od strany, musíte přidat 3-5 cm k vnitřní velikosti okna - to bude správná velikost okna, které si koupíte.

  Vysvětlení výše: skutečná velikost okna bude o něco širší než velikost, kterou měříte uvnitř (v kontaktu s bočními vnitřními svahy). Šířka okna bude menší než šířka otvoru s parapetem.

  Nyní změřte výšku okna:

  • Pokud se měří vně, pak se výška mezi vnějším horním sklonem a základnou otvoru odebere 2 cm pro pěnu.
  • K této velikosti se přidá 1,5-2,5 cm, takže okno může vstoupit do horní čtvrtiny.
  • Máte-li okno s parapetem a parapetem, odečtěte 3 cm od výsledné velikosti, protože musíme přesně zjistit velikost okna.

  Při použití stojacího profilu bude výška a šířka okna menší o 3 - 8 cm, což půjde do montážní pěny. Někdy se stává, že čtvrtina je větší než 5 cm, v tomto případě se aplikuje dodatečný profil, aby nedocházelo k dostatečnému prostoru pro pěnu.

  Pamatujte: výška plastového okna musí být menší než vzdálenost od horního vnitřního svahu k parapetu. S profilem stojanu by měla být výška okna menší než vzdálenost od horního vnitřního svahu ke spodní straně parapetu.

  Pokud vaše otevření nemá čtvrtinu, pak správné měření plastového okna bude následující:

  1. 3-8 cm se odečte od šířky otvoru
  2. .
  3. 5-6 cm jsou odečteny od výšky otvoru, 3 cm, které jdou do profilu stojanu, zbytek na montážní pěnu.

  Měření okenního otvoru v řezech

  Na závěr upozorňujeme na skutečnost, že stěny mají často zakřivení, která je třeba zvážit. Z toho vyplývá, že okna by měla být měřena na nejmenších stranách (rozšiřování stěny může být vždy uzavřeno pěnou). Pokud neplánujete instalovat plastová okna sami, pak doporučujeme zvážit odborníka na přesná měření oken.

  Měření oken

  Měření otvoru pro instalaci okna musí být provedeno velmi zodpovědně. Nesprávně provedené měření může vést k tomu, že bude nutné provést další drahé práce nebo provést nové plastové okno. Většina společností, které vyrábějí okna, nedoporučují měření.

  Nesou odpovědnost za shodu velikosti vyrobeného okna s otvorem okna, pokud je měřenavyrábí zákazníka, nikoli specializovanou firmu.

  Dobrá rada!
  Někdy je však nutné změřit otevírání okna sami. V tomto případě musíte striktně dodržovat pokyny pro správné měření oken.

  Existují dva typy okenních otvorů:

  • a čtvrtinu
  • čtvrtinu na jednu.

  Čtvrtina je výčnělek ze stran a na horní straně okenního otvoru, který zabraňuje vypadnutí okna a chrání jej před průnikem srážek a větrem do místnosti. Čtvrtinová šířka v panelovém domě je 50 mm, v cihlovém domě - 65 mm nebo ¼ cihly.

  Měření plastového okna

  Měření oken probíhá ve 4 krocích:

  1. vypočítat velikost otvoru okna
  2. měření refluxu
  3. měření prahu
  4. stanovení velikosti svahů
  5. \ t

  Měření okenního otvoru začíná od ulice, pak se přesouvá dovnitř. Otevřete okno a změřte šířku otvoru mezi čtvrtinami nad a pod. Tato data se mohou lišit. K nejmenší z výsledků, přidejte 3-5 cm, je-li dům je panel, a 4-6 cm pro cihlovou budovu. Tato hodnota bude šířka okna.

  Chcete-li zkontrolovat, zda bylo měření šířky okna provedeno správně, porovnejte výsledek získaný se šířkou otvoru uvnitř okna a se vzdáleností mezi místy, kde se svahy dotýkají rámu okna. Musí být mezi těmito hodnotami. Chcete-li vypočítat výšku okna, změřte vzdálenost od spodní části okna k otvoruokrajů horní čtvrtiny.

  K této hodnotě přidejte 2-3 cm a překryjte čtvrtinu a odečtěte 2 cm od tloušťky pěny. Pokud má okno reflux a parapet, bude pro jeho instalaci použit subprofil. V tomto případě je hodnota výšky okna snížena o další 3 cm, pokud je měření provedeno správně, hodnota výšky se téměř rovná vzdálenosti od konce horní čtvrtiny k horní výstupní hraně.

  Pokud okenní otvor nemá čtvrtky, pak se při výpočtu šířky okna od šířky otvoru odebere 3–8 cm pro montážní vůli. Výška se vypočítá odečtením 5–6 cm od výšky otvoru, z toho 3 cm na profilu stojanu.

  Délka a šířka refluxu se vypočítá následovně: 5 cm se přidá ke vzdálenosti mezi pravou a levou čtvrtinou, což je délka refluxu. Pro výpočet jeho šířky přidejte 2 cm ke vzdálenosti od konce čtvrtiny k oknu.

  Věnujte pozornost!
  Parapet se měří ze strany místnosti. Je třeba mít na paměti, že nové plastové okno má tloušťku pouze 5–6 cm, zatímco okna, která byla instalována dříve, jsou širší. Proto pro výpočet šířky okenního parapetu odečtěte vzdálenost od vnějšího křídla starého okna k okraji okenního parapetu 5-6 cm.

  Délka okenního parapetu je vzdálenost od okraje k okraji vnitřku okna. Šířka a délka svahů se měří na vnitřní straně okenního otvoru. Všechny hodnoty by měly být zapsány v milimetrech.

  Pokud stavíte dřevěný srub, nezapomeňte vzít v úvahu, že srub nebude sedětméně než dva roky. Pokud budou okna namontována po sestavení srubu, je nutné při výpočtu výšky okna od výšky otvoru odečíst 10–15% pro smrštění a dalších 5–6 cm pro instalaci. Šířka okna se měří tak, jak je popsáno výše.

  Pokud neberete v úvahu smrštění srubu, pak padlá horní koruna srubu může okno rozbít. Odborníci doporučují instalovat okna do srubu až poté, co se zmenší. Způsob montáže oken v rozsekaném domě je odlišný od obvyklého, protože by nemělo být tuhé uchycení okna k polenům, aby nedošlo k rozbití okna nebo „zavěšení“ horních ráfků.

  Použije se skříňová skříň, která je připevněna k tyči vložené do svislé drážky, řezané na koncích kulatiny okenního otvoru. V tomto případě se korunky mohou pohybovat dolů po baru bez rozbití okna a ne zavěšení.

  Pokud existuje možnost, měli byste důvěřovat měření oken zaměstnanci organizace, která bude okna vytvářet a instalovat. V tomto případě si můžete být jisti správností měření. Kromě toho bude společnost odpovědná za výrobu a montáž oken. Pokud je měření prováděno nezávisle, nese odpovědnost uživatel.

  Jak změřit otvor pod plastovým oknem?

  Měření okenního otvoru pod plastovým oknem je povinné a velmi důležité opatření, protože přesnost těchto měření určuje správnou instalaci a úspěšné fungování okna. Musíte pochopit, že i v typickém činžovním domě je nutné provádět měření okenního otvoru pod plastovým oknem, protožemohou být různé a také mohou být otvory nepravidelného tvaru nebo nerovnoměrné tloušťky stěny.

  Chcete-li svěřit měření okenního otvoru, je odborník, který bude správně provádět měření, s přihlédnutím ke všem vlastnostem a nedostatkům otevírání oken, a umožní vám vyhnout se problémům s plastovým oknem v budoucnu.

  Důsledky nesprávného měření

  Je velmi důležité, aby měření okenního otvoru byla provedena s milimetrovou přesností. Pokud by se stalo, že během měření dojde k chybám a okno se ukáže být menší než požadovaná velikost, pak by se trhliny musely vyplnit pomocí montážní pěny nebo by se měly zvýšit sklony oken. Pro tento proces, stejně jako čas, budou zapotřebí další materiály.

  Po určité době (možná několik let nebo několik měsíců) se takové okno začíná deformovat, objevují se trhliny a praskliny. Okno začne v chladném vzduchu pronikat a v zimě zamrzne. V podmínkách vysoké vlhkosti nelze zabránit neustálé kondenzaci na oknech a v důsledku tvorby plísní. Také okno ztrácí svůj estetický vzhled.

  Obtíže vznikají, když vyráběné okno jednoduše není součástí okenního otvoru, což vyžaduje nestandardní konstrukční řešení.

  Ti, kteří se přesto rozhodli provést měření okenního otvoru, by měli před zahájením práce přesně určit, které materiály budou použity pro vnější a vnitřní výzdobu stěn a konkrétně pro sklony oken. ZačněteZvažte obecná pravidla pro měření okenních otvorů všech typů.

  Při měření okenního otvoru je důležité si uvědomit, že rám okna nesmí spočívat na otvoru, ale musí být o něco menší. Mezera mezi rámem a otvorem se nazývá montáž a je navržena tak, aby umožnila přirozené roztažení konstrukce. V souladu s normami by měla být tato mezera od 2 do 5 cm, přičemž je důležité měřit otvor okna uvnitř i vně místnosti.

  Dobrá rada!
  Pro určení šířky okna je nutné provést tři měření, změřit otvor okna na horním okraji, dole a uprostřed a pak vybrat nejmenší hodnotu.

  Pro určení výšky se clona měří také na třech místech (vpravo, uprostřed, vlevo) a výška okna se vypočítá z nejmenší hodnoty. Zvažte podrobněji, v závislosti na typu otevírání okna.

  Měření okenního otvoru bez „čtvrtiny“

  Pro určení šířky rámu budoucího okna je nutné odečíst od šířky okenního otvoru (nejmenší hodnota tří naměřených) požadovanou montážní mezeru 20-40 mm v závislosti na zakřivení stěny. Pokud vidíte, že vertikální části otvoru mají významný rozdíl, pak je lepší vzít 40 mm.

  Výška rámu okna je definována jako rozdíl mezi výškou okenního otvoru (menší ze tří měření ve svislé poloze) a velikostí montážní mezery v horní části (15-20 mm) a velikostí nosného profilu (30 mm).

  Parapet nesmí blokovat chladičtopení! Měli byste to vzít v úvahu a zvolit optimální šířku parapetu. Délka odbočky je definována jako šířka otvoru okna z ulice, zvětšená o 60-80 mm. Šířka odbočky se určuje z rámu okna na jeho okraj a odbočka může vyčnívat z vnější stěny o 30-50 mm.

  Je také nutné vypočítat velikost parapetu a odbočky. Pokud je starý parapet, pak jen změřte s páskou opatření. Není-li parapet instalován, je nutné k určení délky přidat 50-100 mm na stranu k šířce okenního otvoru. Šířka parapetu závisí na hloubce okenního otvoru.

  Měření otevření okna "čtvrtinou"

  Okenní otvory se čtvrtinou, tj. Výčnělek podél vnějšího obvodu okna na čtvrtou část cihly, které je obtížnější měřit. Quarters ve většině případů nejsou symetrické, deformace jsou možné. Při měření okna se čtvrtinou je důležité znát několik základních pravidel:

  Rám okna by měl přesahovat 20-40 mm za boční stěnu a 15-20 mm za horní stěnu. Profil stojanu by měl být o 10-20 mm vyšší než spodní stěna, je nutný pro správné upevnění refluxu. Šířka okenního rámu je definována jako šířka okenního otvoru mezi vnějšími svahy a plus 40-60 mm pro továrnu na rámy pro čtvrti.

  To je důležité!
  Je nutné zajistit, aby výsledná šířka nepřekročila šířku otvoru podél vnitřních svahů a nepřesáhla vzdálenost mezi body spojení vnitřních svahů a rámu.

  Pokud bude použito okno instalaceprofil stojanu, výška okna se stanoví následujícím způsobem: hodnota od dna otvoru k hornímu sklonu je mínus 10-20 mm (při montážní vůli zdola), mínus 30 mm k profilu stojanu a plus 20 mm k rámu pro horní čtvrtinu.

  Výška okna nesmí překročit hodnotu od spodní části parapetu po horní vnitřní sklon. Rozměry okenního parapetu a reflux jsou stanoveny podobně jako rozměry okenních otvorů bez čtvrtin.

  Je důležité si uvědomit, že měření okenního otvoru je prvním a klíčovým krokem při instalaci plastového okna. V této fázi můžete trochu ušetřit. Stojí to za riziko?