Co je páska parotěsné zábrany pro okno a proč se používá během instalace

Pozdrav, čtenáři!

Miluji tematická fóra, kde každý má svůj vlastní názor a učí ostatní.

Jaké bitvy se tam někdy objevují!

Tentokrát jsem na jednom z těchto fór dokázal být svědkem sporů o potřebě použít páru bariéry proti páře.

Jeden forumchanin s pěněním u úst tvrdil, že to není potřeba, a to byla dobrá reklamní kampaň jedné ze západních společností, druhá vysvětlila, proč to bylo bez ní.

Pokud stále nevíte, co je to parotěsná zábrana, pak je toto téma pro vás.

Jste vítáni!

Páska pro parní izolaci oken

Parní izolační páska pro okna, podobnědobré povrchové svahy a montážní švy poskytují slušný výkon okna. Chcete-li, aby okno ve vašem domě fungovalo dobře a po dlouhou dobu, neměli byste si nechat ujít takový okamžik, jako je instalace parotěsné pásky.

Těsnicí pásky používané k izolaci instalačního švu z par a vlhkosti sousední místnosti zabraňují úniku kondenzátu na svazích.

Máte-li kuchyň, pokoj s bazénem nebo vanou, pak stačí na okna nainstalovat parotěsnou zábranu.

Odrůdy parotěsné zábrany

Pásky mohou být buď s jedním nebo dvěma lepícími pásy. Dva lepicí pásky jsou určeny k upevnění pásky jednou stranou k oknu a druhou ke stěně.

Pásky pro parotěsné zábrany jsou klasifikovány podle období počasí:

 • pro letní období s teplotou vzduchu od + 5 ° С do + 35 ° С;
 • pro zimní období s teplotami pod 0 ° C.

Šířka pásky se také mění v závislosti na potřebách, což umožňuje spolehlivé švy parotěsné zábrany různých velikostí. Při volbě páskové bariéry nezapomeňte, že její šířka by měla být o 45 mm větší než šířka instalačního švu.

Pásky pro venkovní práce se skládají z pěnových materiálů (tato práce vyžaduje dobře těsnící materiály s omítkovou maltou, která zajistí potřebnou parotěsnou zábranu pro vnější vrstvu).

Páskou zabraňující parám může být butylová pryž, pro těsnost mezilehlých spojů nebo pro instalaci dveří nebo okenbloků.

Tato páska obsahuje netkanou textilii. Během instalace je opatřen základním nátěrem, omítkou a nátěrem. Tento typ je také samolepicí.

Na trhu jsou k dispozici metalizované pásy parotěsné zábrany pro ochranu instalačního švu před vysokou vlhkostí suchého svahu před vlhkostí.

Obecné informace o instalaci parotěsné zábrany

Poté následují obecné informace o instalaci pásy parotěsné zábrany na okna od samého počátku instalačních prací.

 • Zpočátku musíte připravit dveře: vyčistit vnitřní a vnější povrch dveří a rámu před nečistotami, prachem a jinými nečistotami. Rám je vložen do otvoru a není dočasně upevněn.
 • Poté opatrně označte čáru na rámu pro připevnění pásy bariéry proti parám.
 • Po výpočtech a značení oknem odstraníme rám a přilepíme vnitřní pásy parotěsné zábrany. Papírový proužek, který chrání vnitřní lepicí vrstvu, která bude později připevněna ke stěnám, není odnímatelný.

Zpravidla se instalace parotěsné zábrany na konstrukci provádí, dokud není spoj zapenivaniya.

Dobrá rada!
Proto je nutné před dokončením, zvlhčením a naplněním pěnou odstranit ochranné pásy z parotěsných zábran.

To vám umožní neztratit lepicí vlastnosti pásky. Pokud provádíte skrytou instalaci, musí být horní a boční strany pásky připevněny ke koncům konstrukce a níže k instalačnímu profilu.

 • Vnější tepelně izolační pásky lze lepit nejdříve nejdřívebude provedena úplná polymerace montážní pěny.
 • Instalace parotěsné zábrany pod parapetem může být provedena naposledy. Při instalaci pásy bariéry proti paru pod omítkovou vrstvu by páska měla mít vnější povlak, který zajistí potřebnou přilnavost k této vrstvě omítky.

V případě, že okénko okna s mezerami mezi rámem a stěnou, je použita jiná technika: nerovnoměrný kloub může být uzavřen klapkou okna a na něj by měla být nalepena páska parotěsné zábrany.

Instalace pásky pro parotěsné zábrany na okna je instalována ve spojité vrstvě podél celého obrysu otvoru.

Nezapomeňte, že použití dokončovacích materiálů ve spojení s páskou bariéry proti parám je povoleno pouze při dodržení vlastností propustných pro vlhkost.

Fóliová páska samolepicí hydro-par-tepelně izolační (parotěsná zábrana)

Samolepicí páska GPL je spolehlivým řešením problémů spojených s teplem, hydroizolací, izolací par z instalačních spár, spár, spár a spár v různých stavebních konstrukcích - okenních a dveřních bloků, kovových výrobků, betonu, dřeva, plastů a plastů. .d

Vrstva parotěsné vrstvy materiálu vytváří spolehlivou hydroizolaci, čímž zabraňuje vzniku spór, plísní a plísní, což významně prodlužuje životnost konstrukce.

Tepelné ztráty jsou významně sníženy, náklady na energii jsou významně sníženy.

Lepicí vrstvazjednodušuje upevnění pásky, díky čemuž je instalace jednoduchá a snadná a zároveň zajišťuje spolehlivé upevnění pásky na všech typech stavebních materiálů.

Obecné pokyny pro instalaci GPL

GPL - samolepicí hydroizolační páska a tepelná izolace (parozábrana).

Povrchy, které mají být ošetřeny, by měly být čisté, suché a bez mastnoty. Páska se odvíjí z válce (šířka 90, 120, 150, 200 mm) a nařeže se na kusy požadované velikosti.

Odstraňte ochrannou fólii a bez tažení po délce nalepte pásku na ošetřený povrch. Pevně ​​přilepte rukama nebo hladkým válečkem, abyste zabránili tvorbě vzduchových bublin.

Dodáváno v krabicích 420x420x600 mm.
Doporučená teplota instalace není nižší než + 10 ° C.

Samolepicí pásky jsou tepelné, vodní, parotěsné GPL - skládají se z polyethylenové pěny laminované na jedné straně s metalizovanou polypropylenovou fólií, na druhé straně se nanáší vrstva speciálního vodotěsného lepidla, která umožňuje bezpečnou fixaci materiálu na kov, cihlu, beton, dřevo, plast a plast. jiné návrhy.

Základ - pěnový polyetylén s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi. Vzhledem k uzavřené buněčné struktuře má polyethylenová pěna extrémně nízkou hydroskopii, tj. prakticky neabsorbuje vlhkost.

PE pěna dodává pásku pružnost, která je nezbytná pro utěsnění spár s různými nepravidelnostmi. Vnější vrstva - metalizovanápolypropylenový film.

Polypropylenová fólie má vysokou mechanickou pevnost a odolnost vůči zásadám, kyselinám a organickým rozpouštědlům, díky čemuž je reflexní vrstva spolehlivě chráněna před oxidací a mechanickým poškozením.

Kromě toho je polypropylenová fólie dobrou parotěsnou zábranou.

Lepicí vrstva - speciální vodotěsné syntetické kaučukové lepidlo s vysokou přilnavostí k různým materiálům, které umožňuje použití pásky bez předběžné přípravy povrchu.

To je důležité!
Aby se zabránilo přilepení vrstev do role, je lepicí vrstva chráněna silikonizovaným filmem.

Použití: teplo, hydro, parozábrana instalačních švů a spojů v různých stavebních konstrukcích - okenní a dveřní bloky, kovové výrobky, beton, dřevo, plasty atd.

Rozměry materiálu

 • Tloušťka polypropylenové fólie (μm) - 20
 • Tloušťka HPP - plyn (mm) - 2
 • Délka (m) - 15
 • Šířka (mm) - 90/120/150/200

Materiálové charakteristiky

Koeficient tepelného odrazu nejméně - 95%
Koeficient tepelné vodivosti, při 20 ° С, ne více než - 0,038 - 0,051 W /m ° С
Koeficient absorpce tepla s periodou 24 hodin, S - 0,48 W /(m2 ° C)
Měrná tepelná kapacita - 1,95 kJ /kg ° C
Tepelný odpor na 1 mm tloušťky, m2 - 0,031 ° С /W
Propustnost par - 0 mg /(m h Pa)
Dynamický modul pružnosti (při zatížení 2-5 kPa) - 0,26-0,6 MPa
Zvuková pohltivost, nejméně 32 dB
Kapacita tvorby kouře - D3
Skupina hořlavosti - G2

Montáž vnitřní těsnící pásky proti parám

Pro vnitřní utěsnění montážního švu se použije:

a) páska pro zábranu proti parám (dabovaná) na bázi hliníkové fólie, laminovaná netkanou textilií, chrání instalační šev z vnitřku před vlhkostí a zabraňuje tomu, aby šev zůstal na povrchu vnitřních svahů.

Pro snadnou a bezpečnou fixaci se na pásku nanesou dva lepicí pásky lepidla a butylu umístěné na dvou různých stranách. Doporučuje se aplikovat po obvodu okna pro následnou konečnou úpravu svahů suchým způsobem.

b) parotěsná těsnící duplikovaná páska je vyrobena z netkané textilie potažené samolepicí plastoelastickou hmotou na bázi butylkaučuku s vysokým stupněm přilnavosti.

Charakteristickým rysem pásů z butylkaučuku je jejich značná hmotnost. A pokud porovnáme pásky z butylkaučuku a vyztužené fólie o stejné šířce 120 mm, pak se ukázalo, že páska z vyztužené fólie je téměř pětkrát lehčí než páska z butylkaučuku.

Nízká hmotnost pásků usnadňuje práci s nimi během instalace a také výrazně snižuje náklady na přepravu při přepravě pásek na velké vzdálenosti.

Pásky na bázi vyztužené fólie s lepícími pásy se však lepí pouze na dobře vyčištěné a odmastěnépovrch vnitřního svahu a páska z butylkaučuku mají hustší spoj a lepší přilnavost k otvoru ve stěně.

Aby bylo možné instalovat vnitřní těsnící pásku, proveďte následující:

 1. Stuhu rozřízněte na kusy o délce rovné šířce a délce okna +10 cm (pro vytvoření rohových spojů). Dokovací pásky podél délky jsou povoleny "překrytí", ne méně než ½ šířky pásky.
 2. Odstraňte ochranný papír z pásku parotěsné zábrany ze strany duplikovaného proužku a přilepte jej zvenčí k profilu rámu.
 3. Páska je upevněna pomocí samolepícího duplikovaného montážního pásu v napnutém stavu (pevně, bez přehybů a otoků) k vnějšímu povrchu krabice z vnitřní strany podél svislé a vodorovné stěny. Vnitřní okraj adhezivní vrstvy se musí shodovat s vnitřním okrajem rámu. Páska chránící vrstvu butylkaučuku se v této fázi instalace neodstraní.

Lepicí páska má dostatečně vysokou odolnost proti nízkým teplotám, aniž by ztratila adhezivní vlastnosti.

Nedostatečná přilnavost může nastat, pokud je akrylový lepicí pásek vystaven chladu po dlouhou dobu s odstraněným odnímatelným papírem.

Přilnavost lepicí pásky se také snižuje při práci s tvárnicemi se studenými okny, protože když pracovník dýchá, uvolňuje se pára (vlhkost), která částečně kondenzuje na povrchu bloku studeného okna, což rovněž snižuje přilnavost lepicích pásků.

ProAby se předešlo této závadě, doporučuje se, aby lepicí vrstvy byly s co nejkratší dobou odstraněny, a také aby byl povrch okenního bloku otřen suchým hadříkem nebo papírovým ubrouskem bezprostředně před lepením pásek.

Jak aplikovat pásku pro izolaci parou na okna PVC

Otázka: Jak aplikovat pásku bariéry proti parám na okna PVC a na jakou teplotu?

Odpověď: Instalace parotěsných pásek na plastová okna se provádí jako obvykle v místnostech, kde je vysoká vlhkost vzduchu - kuchyně, vana, bazén.

Páska umožňuje ochranu instalačního spoje před vlhkostí a parou, která vychází z místnosti, a zabraňuje tak vnikání kondenzátu do svahů oken. Pásky pro izolaci páry jsou vyráběny s jedním a dvěma lepícími pásy.

Páska se dvěma lepícími pásy je velmi vhodná pro připojení k oknu a ke svahu. Pásky pro izolaci páry jsou rozděleny na letní a zimní, v závislosti na počasí v místnosti.

Letní stuhy lze použít při teplotách vzduchu od + 5 ° C do + 35 ° C av zimě při teplotách vzduchu pod 0 ° C. Páska pro okna by měla mít takovou šířku, aby byla o 45 mm širší než šířka montážního švu. To vám umožní poskytnout spolehlivou parotěsnou zábranu pro instalační švy oken.

Samotná technologie montáže oken a použití pásek pro parotěsné zábrany je následující. Vyčistíme dvířka nečistot a prachu, namontujeme rám okna a nezajistíme hoNa stěnách otvoru a na okenním rámu označíme čáry pro upevnění pásy parotěsné zábrany.

Odstraňte rám z otvoru a nalepte na něj pásku parotěsné zábrany, ochranný proužek na části, která bude přilepena na stěnu, neodstraňujte!

Dobrá rada!
Montáž pásek s parotěsnou zábranou na PVC okno se provádí jedním kusem pásky, bez mezer!

Nyní je možné sestavit okno s roletami a instalovat jej na místo. Parní izolační páska na parapetu v poslední zatáčce.

Materiály pro montáž oken

Páska PSUL.

Používá se při montáži okenních bloků k vytvoření větraného montážního švu.

Odpovídá GOST 30971-2002 "Švy montážní spoje okenních bloků k otvorům na zdi".

Zajišťuje spolehlivost a trvanlivost instalačního švu. Materiál je samolepicí polyuretanová pěnová páska impregnovaná speciálním složením. Páska se dodává ve stlačeném stavu, otočená do válečků.

Široká škála velikostí lepicí pásky umožňuje zvolit materiál, který chrání švy téměř všech velikostí.

Použití pásek PSUL. Rozsah pásky - univerzální multifunkční páska. Páska slouží k ochraně pohyblivých a nepohyblivých spojů před vodou, hlukem, chladem, prachem a jinými nepříznivými faktory.

Typické příklady použití:

 • Těsnění spár a pohyblivých spár panelů, bloků a drobných kusůMateriály stěn na fasádách budov;
 • Uzavřete mezery mezi rámem okna a dveří a otvorem ve zdi;
 • Utěsnění mezer křižovatky průsvitných konstrukcí se stěnami budov;
 • Utěsnění spár mezi prefabrikovanými profily.

Páska VS.

Páska BC je určena pro dokončování vnitřních svahů okenních otvorů suchou metodou (sádrokartonové desky, plasty, sendvičové panely).

Páska letadla je páska bariéra proti páře použitá k uspořádání ventilovaného spoje.

Páska BC zabraňuje kondenzaci na povrchu vnitřních svahů a chrání montážní pěnu před vlhkostí z místnosti.

Páska má lepicí vrstvu v celé šířce upevňovací pásky, chráněnou lepící fólií. Páska je dodávána v rolích o délce 50 metrů, v různých šířkách.

Páska VS +.

Páska VS + je určena pro povrchovou úpravu vnitřních svahů okenních otvorů suchou metodou (sádrokartonové desky, plasty, sendvičové panely).

Páska VS + je páska bariéry proti parám použitá k uspořádání ventilovaného spoje.

Páska VS + zabraňuje kondenzaci na povrchu vnitřních svahů a chrání montážní pěnu před vlhkostí ze strany místnosti.

Páska má lepicí vrstvu v celé šířce páskového upevnění, na jedné straně chráněnou lepící fólií a na druhé straně lepicí páskou.

Páska je dodávána v 25metrových válcích v různých šířkách.

Tape VM.

Páska VM je určena pro dokončování vnitřních svahů okenních otvorů s následnou omítkou.

Páska VM je páska bariéra proti páře použitá pro uspořádání ventilovaného spoje.

Páska VM zabraňuje kondenzaci na povrchu vnitřních svahů a chrání montážní pěnu před vlhkostí ze strany místnosti.

Páska má lepicí vrstvu v celé šířce upevnění pásky, chráněnou lepícím papírem. Páska je dodávána v rolích o délce 25 metrů různých šířek.

Páska VM +.

Páska BM + je určena pro dokončování vnitřních svahů okenních otvorů s následnou aplikací omítky.

Páska VM + je páska pro parotěsné zábrany, která slouží k uspořádání ventilovaného montážního švu.

Páska BM + zabraňuje pádu kondenzátu na povrch vnitřních svahů a chrání montážní pěnu před vlhkostí ze strany místnosti.

Páska má lepicí vrstvu v celé šířce upevnění pásky, na jedné straně chráněnou antiadhezivním papírem a na druhé straně lepicí páskou.

Páska je dodávána v 25metrových válcích různých šířek.

Vodní a parotěsná páska (GPL).

Samolepicí pásky, tepelné, vodní,parozábrana - sestává z pěnového polyethylenu laminovaného na jedné straně s metalizovanou polypropylenovou fólií, na druhé straně se nanáší vrstva speciálního lepidla, která umožňuje pevně fixovat materiál na kovové, cihlové, betonové, dřevěné, plastové a další konstrukce.

Základ - polyethylenová pěna s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi. Vzhledem k uzavřené buněčné struktuře má polyethylenová pěna extrémně nízkou hydroskopii, tj. prakticky neabsorbuje vlhkost.

PE pěna dodává pásku pružnost, která je nezbytná pro utěsnění spár s různými nepravidelnostmi. Vnější vrstva je metalizovaná polypropylenová fólie.

Polypropylenová fólie má vysokou mechanickou pevnost a odolnost vůči zásadám, kyselinám a organickým rozpouštědlům, díky čemuž je reflexní vrstva spolehlivě chráněna před oxidací a mechanickým poškozením.

To je důležité!
Kromě toho je polypropylenová fólie dobrou parotěsnou zábranou.

Aby se zabránilo přilepení vrstev do role, je lepicí vrstva chráněna silikonizovaným filmem.

Použití: tepelné, hydro, parotěsné spoje a spoje v různých stavebních konstrukcích - okenní a dveřní bloky, kovové výrobky, beton, dřevo, plasty atd.

Páska pro bariéru proti vodě a páře (GPL-S).

Samolepicí pásky, tepelné, vodní, parotěsné - složené z polyethylenové pěnylaminovaný na jedné straně metalizovanou polypropylenovou fólií, na druhé straně se nanáší vrstva speciálního lepidla, která umožňuje pevně fixovat materiál na kov, cihlu, beton, dřevo, plasty atd.

Pro usnadnění montáže se na stranu fólie nanese další lepicí páska. Základem je pěnový polyetylén s vysokými tepelně izolačními vlastnostmi.

Vzhledem k uzavřené buněčné struktuře má polyethylenová pěna extrémně nízkou hydroskopii, tj. prakticky neabsorbuje vlhkost. Polyethylenová pěnová páska poskytuje pružnost, která je nezbytná pro těsnění spár s různými nepravidelnostmi. Vnější vrstva je metalizovaná polypropylenová fólie.

Polypropylenová fólie má vysokou mechanickou pevnost a odolnost vůči zásadám, kyselinám a organickým rozpouštědlům, díky čemuž je reflexní vrstva spolehlivě chráněna před oxidací a mechanickým poškozením.

Použití: teplo, hydro, parozábrana instalačních švů a spojů v různých stavebních konstrukcích - okenní a dveřní bloky, kovové výrobky, beton, dřevo, plasty atd.

Okenní páska

V naší společnosti najdete kvalitní pásky, standardní velikosti a množství, které potřebujete. Děrovaná okenní páska, vnější i vnitřní, se dnes používá v různých stavebních a montážních prostorách.

Je to silná vazbaelement, s malými otvory po celém povrchu v souladu s pravidly hydroizolace.

Velký sortiment standardních velikostí usnadňuje výběr okenních pásů pro všechny stavební konstrukce.

Vysoce kvalitní okenní pásky

Naše společnost prodává vysoce kvalitní okenní stuhy všech velikostí a množství, které potřebujete. Děrovaná okenní páska se dnes používá v různých stavebních a stavebních prostorách.

Dobrá rada!
Jedná se o pevný spojovací prvek s malými otvory po celém povrchu.

Děrovaná okenní páska je vyrobena z vysoce kvalitní polyethylenové pěny. Rozsah jeho použití závisí na výrobní technologii. Při montáži ventilačních prvků se často používá perforovaná okenní páska.

Díky svým otvorům zajišťuje účinnou filtraci prachu a nečistot při současném průchodu kondenzované vody.

To je důvod, proč vám páska, jejíž instalační cena není tak vysoká, umožňuje vytvořit příznivé mikroklima uvnitř.

Okenní lišty výrazně urychlují rychlost výstavby. Kromě toho jsou nepostradatelné pro spojovací prvky dílů, které se liší svými koeficienty roztažnosti.

Oboustranné okenní pásky mají vysokou elasticitu, takže výsledná sloučenina není hrozné poklesy teploty. V našem sortimentu jsou také paropropustnédifuzní pásky pro efektivní ventilaci a ochranu instalačního švu proti nadměrné vlhkosti.

Vyrobeno ze syntetického membránového materiálu, difuzní páska se používá pro hydroizolaci montážních švů a spojů. V závislosti na stavebních úkolech a stavebních potřebách Vám nabízíme hydroizolační pásku se dvěma lepícími pásy - na jedné nebo dvou stranách.

U jednoho z těchto proužků je páska propustná pro páru (také nazývaná difuzní páska) připojena k průsvitné konstrukci, zatímco druhá poskytuje spolehlivé spojovací prvky na svahu nebo stěně.

Velký sortiment standardních velikostí usnadňuje výběr okenních pásů pro vaše stavební konstrukce. Naše montážní okenní pásky jsou určeny pro vnější i vnitřní izolaci při montážních pracích.

Inovativní technologie montáže oken zahrnuje provedení v několika vrstvách: pro tyto účely existují vnitřní a vnější okenní pásky.

 • Vnitřní páska okna, vyrobená ze speciálního flexibilního materiálu s lepícími pásy, speciálně navržená pro ochranu vnitřku švu před vlhkostí a párou.
 • Páska vnějšího okna je zase navržena v souladu s vodotěsnými normami vnějšího prostoru montážního spoje.

Oba typy pásek zajišťují účinnou izolaci proti vlhkosti, přičemž zůstávají zcela propustné pro páry a zabraňují hromadění kondenzátu.

Pomůžeme vám vybratnejvhodnější materiály a instalační technologie. Pokud jde o naši společnost, můžete zajistit kompletní hydroizolaci stavebních konstrukcí v nejkratším možném čase a za výhodných podmínek.