Jak dokončit lodžii nebo balkon s plastovými panely

Dobré odpoledne, všichni!

Roky jdou, ale lidé se nemění. Druhý den jsem se setkal se svým spolužákem, s nímž jsem ve třídě dělal stoličky.

On také zůstal amatér dělá jeho vlastní ruce a rozhodl se dát jeho manželce překvapení 8. března: upgrade balkon. Byly však potíže s instalací plastových panelů.

Zeptejte se mě, co jsem dělal špatně. Dal jsem mu pár praktických rad, ale pro sebe jsem si uvědomil, že jsem je musel opravit na "elektronickém papíře", protože ne každý zná některé nuance. Více se o nich můžete dozvědět níže.

Povrchová úprava balkonů a lodžií plastovými panely

Balkonová výzdoba není snadný proces, který vyžaduje nejen určité dovednosti, ale také výběr konkrétních materiálů. Tak známé tapety, tak často používanépro interiérové ​​dekorace nejsou vhodné, stejně jako malba. To je způsobeno nepříznivými vnějšími faktory, které pravidelně ovlivňují lodžii. Teplotní extrémy, vysoká vlhkost, houby a plísně mohou zničit i ty nejlepší kosmetické opravy. Z tohoto důvodu navrhujeme, abyste se k otázce povrchové úpravy přistupovali odpovědněji a zvážili možnost plastového krytí balkonu - pomocí laminovaných desek "Century" a "Vivipan".

Laminované nebo hladké plastové panely pro pokovování?

Když jste se rozhodli dokončit balkón s plastovými panely, budete čelit výběru: materiál může být hladký nebo laminovaný.

Rozdíl spočívá nejen v technologii stvoření, ale také ve vzhledu balkonu, který by měl být obdivován a smíchán se závistí jeho sousedů.

Praktičnost, přístupnost a estetika se tak stávají hlavními faktory popularity tohoto dokončovacího materiálu.

Výhody dokončovacích lodžií s plastovými panely

Plast je materiál, který má řadu výhod, mezi něž patří nejen snadná péče, jednoduchost a praktičnost. Níže jsou uvedeny hlavní výhody pokrytí místnosti, zejména lodžie, plastových panelů.

 1. Trvanlivost . Díky vynikajícím vlastnostem PVC bude oprava s jeho použitím trvat mnoho let. Kvalita plastových panelů v blízkosti laminátu. Škrábance a drobné mechanické poškození, které se mohou objevit v průběhu času, nejsoubude viditelné pouhým okem.
 2. Estetika . Díky různorodosti textur a barev umožňuje použití laminovaných panelů experimentovat s interiérem a vytvořit plnou místnost z lodžie. I ty nejnáročnější zákazníky překvapí navrhovaná rozmanitost.
 3. Environmentální šetrnost . Povrchová úprava lodžií - bezpečný proces. Materiál je netoxický, což je důvod, proč je toto pokovování rozšířeno v lékařských a dětských vzdělávacích institucích. Ani polyuretanové lepidlo používané při výrobě plastů neobsahuje škodlivé látky.
 4. Snadná instalace . Rozměry každého panelu jsou 2700x250x90 cm, při dokončování lodžie s plastem se montují na bednu pomocí lišty, díky čemuž design nemá žádné mezery a švy a vypadá perfektně.
 5. Odolnost vůči vnějším vlivům . Není třeba se obávat, že časem panely ztratí svou dekorativnost, vyhoří na slunci. Vlastnosti laminovaných materiálů se nemění vlivem ultrafialového záření, vlhkosti, poklesu teploty.
 6. Demokratické ceny . Pokrytí balkonu plastovými panely je také oblíbené díky dostupné ceně.
 7. Možnost montáže na jakýkoliv materiál . PVC panely mohou být upevněny na betonové, cihlové a dokonce i překližkové příčky.


Zlepšením lodžie tímto způsobem získáte dobrou opravu, která bude trvat více než tucet let. Použité materiály se vyznačují vynikající kvalitou.a přístupnosti. Zaměřujeme se na výsledek, projevený ve vašich slovech vděčnosti a upřímných úsměvech.

Dokončení balkonů a lodžií je dobrým způsobem, jak získat další obytný prostor za minimální náklady. Jedná se o velmi specifickou místnost s mikroklima, takže obvyklá úprava, bez předchozí přípravy povrchů, se rychle stane nepoužitelnou. Přístup k uspořádání by měl brát v úvahu všechny rysy lodžií a balkonů.

Pokusíme se vymyslet, jak se dá loggie dovnitř zkrátit, fotografie nám pomůže po jednotlivých krocích ilustrovat celý proces. Uvažujme také o tom, že je lepší, když necháte místnost s různými provozními podmínkami. Pojďme zhodnotit fyzikálně-chemické a estetické vlastnosti nejvyhledávanějších materiálů pro povrchovou úpravu: PVC a MDF panely, obložení stěn, texturovaná omítka, kámen, sádrokarton.

Jak připravit lodžii pro dokončení

Vysoce kvalitní interiérová výzdoba balkonů a lodžií začíná vždy přípravou místnosti, je nutné provést opravy, posílit parapet, opravit trhliny. Uvolněte lodžii z věcí, vyčistěte odpadky.

Pečlivě prozkoumejte beton, odlomte rozbité kousky kladivem a všechny kovové části ošetřete abrazivem. Pokud jsou povrchy ovlivněny houbou, je nutné ho spálit hořákem a zpracovat ho síranem měďnatým.

Spáry zakryjte pískově-cementovou maltou. Stretch parapet vyztužený kovovými rohy. Pokud plánujete chladnou zasklívací lodžii, pak svarový rám odlepte nebo srazte.

Pokud chcete vytáhnout z lodžie teplou místnost, parapet by měl být překryt blokem z pórobetonu. Dále jsou všechny povrchy ošetřeny hydroizolačními sloučeninami a lodžie je izolovaná, je uložena parotěsná zábrana a přepravka je zabalena.

Jak si vybrat materiály

Volba materiálů pro dokončování lodžie do značné míry závisí na tom, jaké funkční zatížení na ni umístíte.

Pokud se jedná o dokončování balkonů a lodžií bez zasklení, je vhodný mrazuvzdorný plast, obložení stěn, srub, umělý kámen, omítka a nátěry pro venkovní práce, obklady a profesionální podlahy.

Pro glazované, izolované, ale ne vytápěné lodžie se doporučuje zvolit materiály pro konečnou úpravu přizpůsobené pro použití v chladných místnostech.

Především musí tolerovat poklesy teploty a nebojí se UV záření. Pro dokončení zateplené místnosti není pochyby o tom, co se má pochlubit lodžií uvnitř, můžete použít jakýkoliv materiál, v závislosti na designu místnosti, ale hlavně je to sádrokarton, obložení stěn, plastové panely.

Kromě praktičnosti ve výzdobě hraje důležitou roli estetika místnosti, zejména pokud je lodžie změněna tak, aby se vešla do místnosti.

Věnujte pozornost!
Pro všechny typy lodžií je vhodná konečná úprava dekorativní omítkou v kombinaci s cihlou nebo kamenem. Obvykle se tato technika používá k vytvoření stylu loft nebo Provence. Je to ale poměrně nákladný způsob dokončování, který vyžaduje dovednosti při aplikaci omítek,Proto tato metoda designu loggií málokdy provádí své vlastní ruce.

Ale pokovování teplých lodžií se sádrokartonovou deskou je velmi populární, ale tato možnost se zdá být zpočátku pouze levná, pak je třeba tmelit švy, zpracovat všechny adhezivní sloučeniny a pak je dokončit. Je zde prostor pro designový let. Tapeta, ratan nebo korkové plátno, dlaždice jsou přilepeny na sádrokartonové desky, kombinují tapety a kameny, s řádnou přípravou povrchu, je možná i umělecká malba. Všimněte si, že tento způsob dokončování se používá, pokud se lodžie připojí k bytu nebo se usadí pod obytným prostorem.

Bedna

Bez ohledu na zvolený materiál pro dokončení lodžie, aby se vytvořila ventilační mezera pro větrání tepelně izolační vrstvy a pro pohodlí montáže skříně, je nutné vyrobit přepravku. To může být jak z dřevěných tyčí, tak z pozinkovaného kovového profilu.

Je-li plánováno vertikální pokovení šindelem nebo srubem, přepravka se provádí vodorovně a naopak. Pod jakýmikoliv materiály pro konečnou úpravu je nutné pokládat latě latě: nahoře, kde končí konec, na dně, na křižovatce podlahové stěny, v každém rohu, pod okny, latě by měla také rámovat dveře. Středové tyče soustružení jsou uloženy v přírůstcích 40-100 cm, pro tuhost konstrukce je nutné instalovat další tyče kolmé na hlavní vedení.

Dobrá rada!
Tip: V nevytápěných prostorách se nedoporučuje vyrábět přepravku ze dřeva, protože pohlcuje vlhkost a schne v horkém období, což může vést k deformaci celé těžby lodžie.

Přepravka je připevněna ke stěně pomocí hřebíkových hřebíků, aby byla odolnost plastového hnízda menší než samořezný šroub o 1-2 velikostech. Veškeré dřevo je ošetřeno antiseptickým, impregnovaným ohnivzdorným prostředkem. Nezapomeňte zkontrolovat správnost rovin, závisí na geometrii celé kůže.

V sálech P-44t na lodžii, která je uzavřena kovovým víkem, je k dispozici požární poklop, který značně ztěžuje montáž rámu pro následnou povrchovou úpravu. V některých domácnostech může být kovový štít odříznut, ale obvykle na tomto krytu je plot držen, pak by měl být poklop jednoduše vynechán bednou. Na lodžii lodžie v rohu je betonový sloup, který je nejčastěji ukrytý uvnitř vestavěné skříně.

Možnosti dokončování

Kromě objektivních okolností, jako je mikroklima a zvolený design pro místnost, interiérová výzdoba lodžie do značné míry závisí na vašich estetických preferencích a rozpočtu na opravy. Každý materiál má své nesporné výhody a nevýhody, pak zvažujeme nejoblíbenější povrchy.

Obložení stěn

Například, obložení stěn je dřevěné a plastové, vzhledově jsou identické, ve skutečnosti mohou být obě verze použity ve stejném provedení. Plast i dřevo jsou navíc vhodné pro teplou a teplou vodustudené lodžie, takže v této věci je volba pouze pro cenu a technologii opláštění.

Věnujte pozornost!
Charakteristickým znakem euroliningu je drážkovaný zámek a 8 mm drážka, což značně usnadňuje kůži, protože zajišťuje, že ani při mokrém a nadměrném vysychání dřeva se povrch nepraskne ani nedeformuje.

Na zadní straně stěnového panelu jsou upraveny drážky, které zajišťují dodatečné větrání pokožky, dokonce i při hromadění kondenzátu, proudí dolů drážkami, čímž materiál absorbuje vlhkost méně. Přední strana stěnového panelu může být zaoblena, s fazetkou, zářezem nebo zcela plochá.

Přirozená podšívka "dýchá", což je zvláště důležité pro regiony s vysokou vlhkostí, dřevo vytváří přirozené větrání, čímž dále reguluje mikroklima lodžie. Podšívka lodžie se šindelem ze dřeva je vhodná pro téměř všechny styly registrace lodžie, samotná textura přírodního dřeva je interiérovou výzdobou. Po broušení může být natřena v různých barvách se smaltem, tónovaná skvrnou, olejem, protažená, aby byla textura ještě jasnější, naneste patinu. Doporučuje se obložení stěnového obkladu základním nátěrem a lakem.

To je důležité!
Přírodní houba je bez houb, mikroorganismů a nebezpečí požáru bezbranná. Proto, dokončení loggiapodšívka do-it-yourself vyžaduje dodatečné práce před obložením: všechny povrchy lodžie, šindelů a latování musí být dobře vodotěsné, impregnované 2-3 krát antiseptiky, musí být ošetřeny žáruvzdornou hmotou a horní část dřevěných prvků tmelu PVA musí být dále zpracována. V oblastech s obtížným podnebím je lepší použít obložení z modřínu, pokud je borovice, pak je třeba alespoň glazovat lodžii.

Plastová podšívka z PVC není tak ozdobná, ale vzhledově podobná přírodní. PVC podšívka není hniloba, je šetrný k životnímu prostředí, není náchylný k houbám, nevyžaduje další zpracování a povrchovou úpravu. Jeho struktura je velmi podobná struktuře přírodního dřeva, ale plastová povrchová úprava „dýchá“, proto se doporučuje izolaci pokrýt kvalitní parotěsnou izolační membránou.


Plastové obložení je citlivé na velkou teplotní deltu, deformuje se při zahřívání UV paprsky, proto v horkých oblastech a lodžiích na slunné straně vyžaduje tento způsob úpravy povinné prosklení a silné závěsy.

Podšívka lodžie nevyžaduje zvláštní dovednosti, instalace je jednoduchá a přístupná každému řemeslníkovi, který umí pracovat s jednoduchými nástroji. Dále popisujeme postupné pokyny, jak obalit lodžii samotnou šindelem.

Pro dokončení lodžie s šindelem je lepší použít dřevěnou bednu nebo speciálně navržená vedení s drážkami,kryt lze připevnit samořeznými šrouby nebo klyimerem. Samozřejmě, že průvodci a klyaymery mnohem snadnější do konce, ale tento způsob pokovování bude vyžadovat finanční náklady.

Věnujte pozornost!
Pro pohodlí polstrování, zejména pokud se rozhodnete udělat krásnou ozdobu z lamel, doporučujeme bednu sešít OSB deskami nebo OSB deskami. Nezapomeňte zpracovat materiály s ochrannými roztoky. Tento způsob pokovování vytvoří dodatečnou zvukovou izolaci a uchová teplo na lodžii.
Technologie povrchové úpravy je založena na tvaru podšívky, upevňovací trnovité drážce. Hrot je připevněn k přepravce pomocí šroubu, hřebíku pod úhlem k kolejnici nebo upnut pomocí kleimeru. Pokud je lodžie opláštěna vodorovně, pak povrch začíná zdola nahoru, je-li svislá, pak od rohu koncové stěny k oknu lodžie, pak jsou dlouhé stěny opláštěny.

Hrábě se stříhají na velikost, aplikují se na místě, vyrovnávají a teprve potom se připevňují. Drážka ovce je vložena další, pokud je to nutné, můžete zaklepat stěnou tak, aby stěnový panel byl přesně na místě, a tak kolejnice ke kolejnici až do konce.

Při zakrytí lodžie nebo balkonu materiály z přírodního dřeva, aby se povrch nedeformoval ani při bobtnání z vysoké vlhkosti, je třeba ponechat mezeru mezi obkladem a podlahou, stejně jako mezi obkladem a stropem, přibližně jeden centimetr.

Užitečné rady!
Tip: Je-li plánováno, že se lodžie zasune originálním způsobem, pak se na překližce nakreslí ozdoba, obložení se podle schématu ořízne,čalounění složitých vzorů začíná od středu k rohům lodžie.

Když jsou stěny opláštěny, je-li to požadováno konstrukcí místnosti, strop je lemován, po kterém je namontován podlahový sokl a stropní římsa. Před úpravou obložení stěn na lodžii dokončovací hmotou, musí být obroušeno, plastové obložení stěn nepotřebuje další ošetření.

PVC panely

PVC panely jsou absolutním lídrem v oblasti levných oprav. Materiál má velmi výhodnou velikost pro obložení lodžie, při dokončování není prakticky žádný odpad. Horní panely jsou pokryty melaminovými pryskyřicemi, které chrání plast před chemickými a tepelnými účinky. Uvnitř, pro ochranu panelů před mechanickým poškozením, jsou speciální membrány-příčky, původní výztužná žebra, tento design navíc chrání místnost před hlukem, udržuje teplo.

Některé typy panelů z PVC jsou určeny pro výzdobu interiérů v obtížných klimatických podmínkách a odolávám teplotám do 40 ° C pod nulou. Plast nepropouští vodu, nepotřebuje další obložení, je velmi snadno udržovatelný během provozu. Matné povrchy lze čistit abrazivy, lesklé se snadno čistí mýdlovou vodou.

Obrovská barevná paleta, velký výběr textur, ozdob a kreseb činí panely univerzálními pro uspořádání lodžie, a to i v těch nejsložitějších provedeních. Stejně jako u jiných plastů se PVC panely obávají přímého slunečního světla, takže když navrhujete interiér lodžie, doporučujemezajišťují žaluzie nebo silné závěsy.

Povrchová úprava lodžií s PVC panely začíná od rohu koncové stěny k oknu, jsou-li panely montovány svisle, s vodorovným pokovením - zdola nahoru. Stěnové panely lze instalovat dvěma způsoby.

První možnost instalace je naprosto totožná s obložením klapky, pouze v rohu je speciální profil, do kterého je vložen první panel. Poslední, ale poslední instalace je instalována společně. V blízkosti okna je připojen dokončovací profil, poslední panel je měřen na šířku, oříznut o 1-3 mm menší než původní velikost. Drážky panelů jsou vyplněny silikonem, raznice jsou přeloženy do domu, řezaný okraj je vložen do profilu a panely jsou narovnány.

Druhá metoda obložení je vhodná pro vertikální konečnou úpravu, pokud jsou strop a podlaha lodžie opláštěny. Před dokončením stěn na lodžiích s panely je nad a pod ním instalován speciální podstavec s drážkou. Materiál je řezán na velikost minus 2-3 mm. Nejprve je horní okraj vložen do drážky, panel je mírně ohnutý, spodní okraj je vložen, panel je narovnán, dokud nezacvakne.

Když jsou instalovány všechny panely, rohy a spoje jsou uzavřeny lamelami. Podívejte se na videoklip, kde se postupně rozkládá vlastní dekorace lodžie, video instrukce vám pomůže řádně seříznout povrchy PVC panely.

Dokončení balkonů a lodžií, fotografie jasně dokazují, že to lze provést s naprosto odlišnými materiály, v článku jsme analyzovali vlastnosti populárních obkladových materiálů a zjistili, covšechny, by měly být vedeny při výběru pokovování. Pouze integrovaný přístup k opravě lodžie vám může zaručit, že povrchová úprava lodžie si zachová svůj vzhled po dlouhou dobu.

Jak umístit balkon

Mnozí majitelé ignorují otázku dokončení balkonu, aby se zachránili, protože není vždy používán jako obytný prostor. Pro tento účel není nutné kupovat drahý materiál, jako je obložení stěn nebo keramická dlažba. Změnit vzhled místnosti a zlepšit její tepelně izolační vlastnosti jsou schopny plastových panelů z PVC, které budou řádově levnější a vydrží tak dlouho. Zvažte výhody tohoto materiálu při zakrytí balkonu a technologie montážních panelů.

Výběr panelu

Hostitelé pokrývající balkon si vybírají panely z plastu, protože mají mnoho výhod:

 1. Panely z PVC jsou odolné vůči vlhkosti, jsou schopny projít vzduchem a nejsou přístupné hnití.
 2. Nejsou náchylní k povětrnostním podmínkám, ať už je to teplo nebo zima, takže časem nezmizí na slunci a nezmrznou z mrazu.
 3. Tento dokončovací materiál umožňuje zvýšit izolaci místnosti a má také dobrou zvukovou izolaci.
 4. Materiál není statický, to znamená, že povrch nebude shromažďovat prach.
 5. Péče o takový povrch nezpůsobuje potíže: stačí jej otřít houbou bez použití speciálních detergentů.
 6. Plastové panelyvytvořit kompletní harmonický obraz s plastovými okny.
 7. Díky bohatému barevnému schématu, imitaci dřevěných nebo kamenných obkladových panelů, bambusového nátěru, přítomnosti matných, lesklých, laminovaných a metalizovaných panelů na prodej můžete znovu vytvořit jakékoli rozhodnutí o návrhu.

Při výběru panelů pro obklady balkonů se doporučuje vzít v úvahu některé nuance:

 • Na trhu stavebních materiálů jsou prezentovány úzké plastové panely, jejichž šířka dosahuje 25 centimetrů a široká se šířkou 38 cm, které jsou vhodnější pro dokončování balkonu. Panely jsou dlouhé 2,7 a 3 metry.
 • Podívejte se na výztužná žebra: čím více z nich je, tím vyšší je pevnost panelů.
 • Posoudit kvalitu materiálu, který je třeba vzít v úvahu na nesprávnou stranu. Zkontrolujte, zda je zadní strana stejnoměrná, neměla by být vidět vměstky, které barvy neposkytují.
 • Přední strana musí být přirozeně dokonalá. Přítomnost mazaného, ​​špatně detailního vzoru, viditelných výztuh a vln, jakož i oblastí, které nejsou zcela natřeny, není dovoleno.
 • Pokuste se spojit dva panely: v tomto případě uslyšíte charakteristický cvak, na přední straně nesmí být mezera.
 • Neberte vadný materiál - s otvory a třískami na povrchu.
 • Pro práci budete potřebovat následující nástroje: kladivo, vrtačku, konstrukční úroveň, pilu, děrovačku, metr, nůžky na kov.

Zasklení balkonů

Zásadní význam mají přípravné práce před zakrytím balkonu plastovými panely. Díky správné přípravě se teplotní režim balkonu změní z „venkovního“ na „místnost“. Na lodžii se stává pohodlným i v zimě: když teplota mimo okno dosáhne minus 20, pokoj nebude nižší než + 17 ° C.

V této fázi je nutné balkon zasklít, provést jeho izolaci a utěsnit spáry. Pro zasklení balkonu používáme dvojitá okna z PVC bez větracích otvorů. Vyrábíme několik oken s dvojitým zasklením - zpravidla 2-4, doporučuje se mít pár v rozích. Zbývající okna budou hluchá. Také při zasklení balkonu nezapomeňte nainstalovat odvodňovací profily.

Oteplování balkonu

Provádíme oteplování balkonů v následujícím pořadí:

 1. Všechny mezery z ulice musí být předem utěsněny, takže balkon vypadá jako hluchý box. K tomu použijte stavební pěnu, roztok z cementu, silikonu.
 2. Nejprve uzavřete místnost pěnovým plastem - umístěte ji mezi tyče. Když žijete v horním patře, stejně jako v případě, že balkon je vyšší, nezapomeňte na stropě zavěsit zavěšením profilu CD 50-70 cm nad ním, který se stane bednou pro výzdobu. Pro upevnění použijte hmoždinky. Dřevěné lamely však nejsou vhodné, protože strom se deformuje z úniku a veškerá dekorace bude trpět. Dále přilepíme pěnuprostor tvořený pruhy profilu pomocí silikonu.
 3. Nejtěžším krokem je vytvoření praskliny balkonu, a to při vrtání otvorů v plotě pod profilem CD. V dírách musíte udělat závit (například M3) pro montáž lišty, jako jste to udělali na stropě. K upevnění používáme šrouby, protože hmoždinky v tomto případě začnou za pár let oslabovat a viset. Pěna je opět umístěna mezi profily. V této fázi byste měli také spustit kabeláž, pokud je taková potřeba.

Montáž profilu

Pro balkónové obložení je nutný následující PVC profil: rovný, šikmý - oboustranný pro vytvoření jednoduchého rohu a trojúhelníku pro trojitý vnitřní roh;

 • Přímý profil se podobá písmenu „P“. Obvykle se připevňuje k přepravce přes boční stěnu, která je širší.
 • Jednoduchý úhel je 2 přímé profily. Jsou spojeny v pravém úhlu. Položte ho na rohy, pokud je to žádoucí, nahraďte jej 2 rovnými boxy.
 • Trojitý roh je určen pro instalaci do trojúhelníkových rohů - vnější a vnitřní. Tři prvky jsou spojeny pod úhlem 90 °. Pokud máte dovednosti pracovat se stuslomem, pak bez takového profilu je také možné.
  Pro připevnění profilu k přepravce použijte samořezné šrouby, které mají prodloužený uzávěr nazvaný „palačinka“ avrták Vodítka nejen v rozích, ale také rám balkonových dveří a oken. Při instalaci se ujistěte, že profil není prasklý.

Montáž panelů

V další etapě přistoupíme přímo k dokončení balkonu z PVC s panely, počínaje opláštěním pevného povrchu bez otvorů:

 1. Začneme pracovat z rohu místnosti. Ořízněte čelní panel a vložte jej do drážky předmontované krabice dole. Vrchol desky, zatímco drží ruku Pro vložení do drážky nahoře mírně ohněte oblouk. Pokud je panel zaseknutý, lehce uchopte dlaň. Zajistěte ji podložkou. Na panelu, který má velikost 2,5 m, budete potřebovat 2-3 upevňovací prvky. Po instalaci zkontrolujte úroveň a zkontrolujte, zda je panel plochý.
 2. Přejdeme k instalaci druhého panelu. Všechny panely jsou opatřeny hroty a drážkami, díky kterým jsou navzájem spojeny. Když se hrot a drážka spojí, uslyšíte charakteristické cvaknutí. Jedeme tímto způsobem, dokud nedosáhneme poslední a předposlední desky.
 3. Poslední deska je částečně oříznuta na šířku 6–8 mm, takže v profilu je následně ponechán prázdný prostor. Do cílové krabice vložíme několik silikonů - stačí 3 až 4 kapky, pak vložíme poslední plastový panel.
 4. Nyní položíme předposlední, posunujeme předchozí, zatlačíme poslední z profilu tak, že sedí v předposlední poslední drážce.

Konstrukce otvorů

Před dokončením otvorů je třeba opláštit zbytek povrchudesek. Plocha, která zůstává nad a pod otvorem, je šita na samém konci. Poslední deska před oříznutím je pečlivě změřena, zbytek by měl být pevně propojen, drážky by měly být zcela zasunuty do drážek v celém prostoru.

Pokud byly rohy balkonu v rozích prasklé, zakryjte je soklem z PVC, upevněte je na montážní lepidlo.

Chcete-li uspořádat výměnu vzduchu s obytnými místnostmi, udělejte na dně balkónových dveří několik řad otvorů, které by měly mít průměr 15-20 mm. Pro jejich maskování se používá dekorativní mřížka. Pro přívod vzduchu se používá pravidelné okenní křídlo, které se nachází na balkónovém okně av teplém období - všechna okna.

Jak naříznout balkon s plastovými panely

V současné době mnoho lidí krásně zastřihuje balkony, které zlepšují celkový prostor a vytvářejí celistvost bytu.

Dokončení balkonu plastovými panely je nejběžnějším způsobem dekorace.

Je příjemné být na takovém balkoně. Práce se provádějí po provedení vnějšího provedení a jeho zasklení.

Plastové panely jsou dnes nejžádanějším materiálem, který má mnoho výhod:

 • Snadná instalace. Stěny a strop nelze vyrovnat;
 • Snadno se čistí, snadno se čistí s detergenty;
 • Velký sortiment na stavebním trhu;
 • Materiál šetrný k životnímu prostředí a ohnivzdorný materiál;
 • Životnost - až 30 let.

VětšinaNejlepší možností pro dokončení balkonu jsou PVC panely, které jsou vyrobeny z moderního polymerního materiálu, vysoce pevné a odolné proti vlhkosti, odolávají teplotním změnám, což je velmi důležité při dokončování balkonů a lodžií.

Mají dobré zvukově izolační vlastnosti díky vnitřní vzduchové dutině. Panely jsou dostupné v šířkách 250, 300 a 500 mm, jsou dlouhé 2,60, 2,95 a 5,90 metrů. Pokud použijete panely, získáte rovný, hladký povrch, a když je šindel čalouněn, dostanete například dekorativní spoje.

Plastové panely jsou namontovány na kovovém rámu, který je namontován z profilů na samořezných šroubech. V případě potřeby ohřejte rám polystyrenovou pěnou nebo pěnou. Pokud se rozhodnete provádět opravy vlastníma rukama, je snazší vyrobit dřevěnou bednu tyčí. Instalace je mnohem snadnější a dobře se přizpůsobuje plastům. Optimální provedení kolejnic velikosti 10x30 mm. Pak můžete snadno a rychle připevnit plastové panely s konstrukční sešívačkou nebo kovovými držáky.

Pro návrh můžete zvolit libovolnou barvu. Ale protože děláte opravy ne jeden rok, neměli byste si vybírat pestré odstíny, je lepší zvolit PVC listy se zajímavým dekorativním vzorem.

Plastové panely mohou být položeny svisle, takže balkon bude vypadat výš, ale bohužel se šířka sníží. Pokud jsou položeny vodorovně, balkon bude vizuálně širší, ale strop se bude zdát nižší.

Existuje další možnost - diagonálně obložení panelů.Jedná se o komplikovanou metodu instalace, takže je lepší, abyste ji nepoužívali vlastníma rukama bez dovedností.

Nejběžněji používané vertikální uspořádání materiálu a dřevěného rámu. K tomu jsou laty instalovány vodorovně s roztečí nejméně 500 mm a jsou upevněny na šrouby nebo šrouby a na stěnu a mezi sebou. Je nutné je upevnit na stejné úrovni, aby PVC listy ležely naplocho. Spodní lišta je namontována ve vzdálenosti 50 mm od podlahy a horní je na úrovni stropu. Kolem okna a dveří jsou namontovány samostatné kolejnice.

Montáž panelů

Pro vnitřní výzdobu balkonu vlastníma rukama je praktičtější použít materiál o tloušťce 10 mm a šířce 100/200 mm, protože jsou vhodnější pro místnosti s jakýmkoliv zasklením.

To je důležité!
Dokončení balkonu plastovými panely vertikálním způsobem musí být zahájeno z rohu. Za prvé, počáteční úhel (tvarování) je pevný, pak je vložen první proužek, ze kterého začíná počítání. Vložte materiál do rohu s úzkou montážní policí a ten široký je připevněn k opláštění sešívačkou nebo samořeznými šrouby. První jízdní pruh by měl být položen svisle přísně, vše bude následovat.

Pravidelně je nutné kontrolovat pracovní proces, aby nedošlo k narušení. Nyní vložte druhý panel do drážky první a upevněte druhou stranu k tyčím. A tak vložte panely na konec roviny. Posledním panelem úzké police je zasunut do koncového rohu a vložen do předcházejícího prvku a široká police- v rohu.

Pokud se náhle nedostanete s plným pruhem panelu, musíte změřit vzdálenost od rohu lišty k předposlednímu plastu, odečíst od něj 1,5 cm a přesunout požadovanou velikost. Ořízněte a jemně pomocí šroubováku vložte oříznutý list. Na konci balkonu nebo lodžií by měly být všechny části pokryty plastovými výlisky, které jsou vyrobeny ze stejného PVC materiálu. Montážní lišta - podstavec.

Věnujte pozornost!
Na dokončení balkonu a lodžií se používá dřevěné obložení. Jedná se o ekologický materiál, velmi praktický, má dlouhou životnost.

Strop balkonu nebo lodžie, stejně jako stěny, je zakončen stejným materiálem. A po obvodu namontujte stropní podstavce.

Díky svým vlastním rukám můžete snadno a levně montovat plastové panely. Podobně dokončování šindelů.

Video o tom, jak oříznout balkon s PVC panely:

Volba dokončovacího materiálu je vaše. Pokud potřebujete ušetřit na opravách, kupte PVC materiál a proveďte veškerou práci vlastníma rukama.

Dokonce iv případě mnoha let bude váš balkon vypadat pevně, protože výzdoba balkonu s plastovými panely je praktická a trvanlivá a vytvoří celkový komfort bytu.