Jak udělat žaluzie na plastových oknech to udělat sami

Ahoj všichni!

Co dělá táta, když je dítě ve školce požádáno o zvláštní práci?

Táta v mé tváři bere nůžky a lepidlo, ale nevytváří aplikaci, ale vytváří hračkové žaluzie.

Síly na něm neponechávají nic menšího než složité origami, ale účinek je nepřekonatelný.

Žádný z ostatních dětí nebude mít takové řemeslo a dokonce i mateřská škola je užitečná věc. Dnes budeme hovořit o tom, jak udělat žaluzie na plastových oknech vlastníma rukama. Pojď dál, nestyď se!

Žaluzie vlastníma rukama

Jednou z nejpohodlnějších a nejsladších možností záclon je žaluzie. Problém je v tom, že je to poměrně drahé a ne každý si to může dovolit.

Slepé rolety však můžete vyrobit z papíru nebo tkaniny vlastními rukama. Nebude to přesně to samé, ale hlavní funkce domácích rolet budou fungovat: skrýt místnost před světlou slunnou barvou a ozdobit okno.

Papír vyrobený z tapet

Do-it-yourself papírové žaluzie jsou velkým dočasným řešením pro ty, kteří si ještě nemohou dovolit nákup, ale brzy plánují. Vypadají úžasně a chrání před sluncem. Jakýkoliv list tlustého papíru, který je o čtvrtinu delší než otevření okna, udělá.

Je však snazší a pohodlnější vyrobit žaluzie vlastními rukama z tapet (například netkaných pro malování). Šířka výrobku bude rovna šířce otvoru. Páska pro zvedání žaluzií je lepší vyzvednout tón papíru. Bude to trvat déle, než okno, s povolenkou na uzly a luky.

Dobrá rada!
Není-li materiál monochromatický (např. Tapeta se vzorem), je třeba při řezání dodržovat žaluzie s papírem z papíru, aby byl vzor rovnoměrný a neotočený na stranu.

Řezaný list musí být složen podle harmoniky. Šířka záhybu 3-5 cm Je nutné zajistit, aby záhyby po celé délce měly stejnou šířku. Pokudje důležité, aby bylo plátno označeno tužkou. Všechny výsledné záhyby by měly být shromážděny v jednom proužku, označeny středem a vyraženy otvory děrovačem (můžete použít hrot nebo šroubovák).

Aby se zabránilo průniku otvorů, můžete je upevnit lepící páskou na obou stranách a znovu je propíchnout. Dále je nutné navléknout pásku nebo kabel přes otvory a narovnat list. Zakryjte horní proužek závěsů šňůrou s lepicí páskou.

Přilepte malý kousek papíru ke spodní hraně na jedné straně. Spojte dva spodní rohy a přilepte je spolu s tímto kusem. Výsledkem je paví ocas. Vytáhněte šňůru na špatnou stranu skrz zbývající otvor v záhybu.

Nasazení zámku - jeho pomocí se nastaví otevření závěsu. Konec krajky může být ozdoben lukem, korálkem, střapcem.

Horizontální žaluzie zhotovené vlastními rukama z papíru jsou připraveny. Nyní je můžete zavěsit na okno na oboustrannou pásku.

Tip: dalším designem je tahání dvou paralelních šňůr přes závěs. Takže v dolní části půlkruhu nebude, bude výrobek vyjít podobným způsobem jako zakoupené žaluzie.

Tkáň

Chcete-li vyrobit látkové žaluzie vlastníma rukama, potřebujete:

 1. Pravoúhlý střih látky je vyříznut, což odpovídá šířce a výšce okna s povolenými švy, dolní kapsou a upevněním nahoře.
 2. Zpracované boční hrany,
 3. V dolní části je našitá kapsa pro závaží (dřevěná latka je vhodná pro šířku okna nebo kusu hliníkového profilu).

Top zpracovánízáleží na tom, jak plánujete upevnit žaluzie. Může být zavěšena na lepící pásku na dřevěném trámu a upevněna na stěně, stejně jako na hotové římse. Měří se kus potřebný pro upevnění, zbytek plátna je vyložen v budoucích záhybech.

Věnujte pozornost!
Optimální šířka záhybu při výrobě žaluzií z tkanin vlastními rukama je 10-20 cm, vzdálenost mezi značkami by měla být dvojnásobná. Při označování je nutné se ujistit, že nahoře nejsou žádné zbytky.

Pásku nasaďte podél značených linií a do výsledných kapes navlékněte tenké plastové lamely: budou udržovat tvar záhybů.

Dále musíte označit čáry pro svislé šněrování a na těchto řádcích šít kroužky. Pro standardní malé okno stačí tři tkaničky. Požadovaný počet prstenců bude roven počtu záhybů násobených třemi.

Šněrovadla, ve spodní části záclon jsou pevné uzly. Horní prstence jsou zavěšeny na okapu (háčky by měly být na okapu zhotoveny, pokud tam nejsou).

Přes všechny horní kroužky jsou umístěny na jedné straně. Na stěnu pro upevnění je třeba držák nebo háček upevnit. Závěs je připraven.

Dřevěné

Dřevěné žaluzie můžete vyrobit vlastníma rukama s rotujícími lamelami, jak jste si zakoupili.
Vypočítá se množství materiálu: výška okenního otvoru se dělí počtem lamel.

Šířka lamely není větší než 12 cm (v uzavřené poloze desky, není zadek, ale jde s překrytím 1).cm, tento centimetr musí být přidán k šířce každé desky).

Délka horizontální lamely musí být poněkud užší než otvor, aby do ní zapadla a sklo zcela překrývalo. Dřevěná prkna mohou být objednána v dílně.

Užitečné rady!
Záclony a žaluzie si můžete vyrobit vlastníma rukama, ale okna s bambusem vypadají nejlépe na oknech. Navíc je jednodušší a odolnější.

Na koncích lamel je nutné zpevnit trysky - malé desky. Do horních trysek vyvrtejte otvory a zavěste háčky pro zavěšení závěsů. V horní a dolní části každé desky v 12 mm od trysky je nutné vyvrtat malé otvory o délce 2 mm pro šněrování - je nutné otočit lamely.

Šňůry jsou opatřeny závitem skrz otvory a na každém spojovacím místě se položí na lepidlo. Žaluzie jsou připevněny na horní háky připravené na kolejnici. Pomocí montážních háčků prochází kabel a smyčka klesá.

Podobně můžete svislé žaluzie vyrobit vlastními rukama, pouze v tomto případě se lamely vyříznou na základě šířky okna a vertikálně se upevní.

Pro horní montáž je lepší použít profilovou lištu s kluzáky - mají tendenci se otáčet a otáčet lamely při napnutí šňůry.

Rolety

Pokud se chystáte dělat rolety vlastními silami, pak je nejlepší verzí provedení tkanina s vazbami z popruhu. Taková konstrukce je regulována ručně.

Rozměry obrobků jsou stejnéŠířka a výška okna se švy na všech čtyřech stranách. Tkanina je vyrobena dvojitá, a tkanina potřebuje dva, pro přední a mořskou stranu. Na nesprávné straně obrobku sešity.

To je důležité!
Jedna strana zůstane otevřená, skrz ni se plátno otočí směrem ven. Tento šev se také uzavře. Pro horní lištu je vyrobena těsná kapsa - pásky pro připevnění žaluzií k rámu. Popruh je v kapse.

Můžete ovinout plátno kolem tyče a posílit ho sešívačkou. Také na dně výrobku je našita kapsa a je vloženo hrábě.

Páska nebo páska je hozena přes horní lištu. Jeho konce by měly viset pod hotovým plátnem z obličeje a zevnitř. Nahoře páska upevněná sešívačkou. Když je závěs zvednut, plátno je navinuto na spodní kolejnici a upevněno na koncích pásky ve správné výšce.

Je jen na vás, abyste žaluzie vytvořili vlastníma rukama (tkanina, dřevěná, papírová, tapetová, horizontální nebo vertikální, běžná nebo válcovaná).

Vytváříme žaluzie na oknech z odpadních materiálů vlastníma rukama

Aby se žaluzie staly vlastními rukama, není nutné mít konstruktéra inženýrské dovednosti a představivost. Různorodost workshopů a dostupnost doplňků umožňují komukoliv, aby se v případě potřeby obrátili na dekoratér.

Horizontální, válcované a svislé konstrukce mohou být funkčním doplňkem k dekoraci oken nebo zcela nahradit obvyklé záclony. Obzvláště populární jsou dnes jednoduché papírové systémy.složité textilní soubory a praktické plastové výrobky.

Výběr nejlepší možnosti, stojí za to připomenout harmonickou kombinaci obrazu se zbytkem výzdoby. Například nejlevnější papírový filtr pro okno bude vypadat velmi nevhodně v elegantním obývacím pokoji, který je vybaven kvalitním a drahým nábytkem.

Jak vytvořit originální horizontální žaluzie vlastníma rukama? Nejjednodušší a cenově nejdostupnější variantou pro žaluzie jsou horizontální systémy ochrany proti slunci.

Pro jejich vytvoření budete potřebovat:

 • část tapety (nejlepší ze všech - určená pro malování),
 • vládce,
 • nůžky,
 • kancelářský nůž,
 • silné lano nebo šňůra,
 • děrovačka (může být vylisována),
 • Retainer,
 • ozdobná čepice
 • oboustranná páska

Chcete-li vytvořit žaluzie vlastníma rukama, musíte provést následující kroky. Proveďte všechna nezbytná měření a odřízněte kus tapety požadované velikosti. Stojí za povšimnutí, že s nejběžnější verzí se z plátna vytváří akordeon, takže k délce řezu by mělo být přidáno asi 30 cm.

Věnujte pozornost!
Šířka modelu by se měla rovnat šířce okna. Z plátna udělejte harmoniku. Výrobek bude vypadat čistěji, pokud předběžně označíte záclony na nesprávnou stranu. Záhyby by neměly být příliš malé, doporučená šířka lamel je od 3 do 6 cm.

Dále se vytvoří akordeon, dolní lišta by měla být ve tvaru dokončeného stupně a horní -Ideálně přizpůsobit šířce klapky, na které bude namontován. Akordeon je složen do jedné linie, ve středu je vytvořen otvor pomocí děrovačky.

Může být ve tvaru srdce, hvězdičky nebo jednoduchého kruhu. Takové řešení bude na povrchu okna zajímavější než pevné horizontální závěsy. Otvorem prochází šňůra, která je připevněna k horní části výrobku uzlem a utěsněna oboustrannou páskou.

Záclony musí být narovnány, aby bylo zřejmé, jak dlouho je lano potřeba. Ke konečnému výsledku je třeba přidat několik centimetrů. Spodní hrany jsou slepené dohromady, zatímco je musíte narovnat a vytvořit krásný "pávový ocas".

Na šňůru je připevněn držák, se kterým bude čepel řízena a víčko. Když je výrobek připraven, je připevněn k křídlu oboustrannou páskou. Stojí za to uvažovat, že takové upevnění je dostačující pouze pro plastové rámy.

K dřevěným dveřím musí být dodatečně připevněny i žaluzie na papír. Tip Tato metoda je nejlepší volbou pro horizontální žaluzie.

Není-li dno lepeno ve tvaru půlkruhu, hrany výrobku se budou navzájem trvale převyšovat, což modelu dodává neestetický vzhled. Další nepříjemnosti - tyto modely musí být při zvedání dodatečně připevněny kolíčky na prádlo.

Jednoduchý způsob, jak vytvořit vlastní vertikální žaluziedělat vertikální žaluzie doma není vůbec snadné, ale možné. K tomu můžete použít speciální plastové lišty nebo skleněnou stěnu pro malování.

V prvním případě je nutné lamely upevnit pouze pomocí speciálního kování a zavěsit na řetěz. Ve druhé práci bude o něco více. Nejdříve se musíte rozhodnout, zda záclony pokryjí pouze plochu okna nebo nedosáhnou podlahy jen pár centimetrů.

To je důležité!
Šířka lamel by měla být do 12 cm Pro řezání je nutné použít metrový pravítko nebo dlouhou kolejnici, jinak budou části výrobku zkroucené a nepřesné. V horní a dolní části jsou získány speciální široké desky.

Současně v horních částech je nutné předvrtat háky se závitem. V ideálním případě jsou také vítány vertikální lamely. Poté jsou ve všech horních kolejnicích na stejném místě vyvrtány malé otvory, kterými budou prvky spojeny.

Šňůra prochází připravenými otvory, které se doporučuje předmazat spolehlivým lepidlem. Vertikální lamely budou upevněny na určitém místě, což usnadní proces provozu a jejich pohyb v oblasti okna.

K upevnění lamel se používají vodítka z hliníku nebo plastu. K nim jsou připevněny speciální kluzáky a lamely jsou k nim upevněny pomocí horních závitových háčků. Stojí za to zvážit, že musíte nechat alespoň 20-30 cm šňůryvytvořit řídicí smyčku.

Díky upevnění lamel na lepidle se prvky otočí. Aby se vertikální žaluzie mohly pohybovat po stranách, je nutné dodatečně připevnit tenkou tyč na závěsy k horní lamele.

Pokud je třeba vytvořit oponu pro použití tapety pro malování, bude možné dát výrobku jakoukoliv barvu a vzhled.

Výroba textilních rolet doma

Máte-li základní šicí dovednosti, můžete si i sami vytvořit žaluzie. Skutečná tkanina plátna doprovázená dekorativními prvky se stane skutečnou výzdobou okna a umožní ovládat osvětlení místnosti.

Funkční provedení může fungovat jako samostatný prvek nebo může být kombinováno s klasickými záclonami nebo tylem. Důležitým bodem je určení typu připojení. Při montáži systému na zeď lze dosáhnout úplného zablokování slunečního světla.

Dobrá rada!
Pokud je výrobek namontován na samostatných listech, okno nebude narušeno. Při výběru materiálu pro budoucí záclony by měly být upřednostňovány speciální tkaniny ošetřené antistatickými a antibakteriálními látkami.

To zjednoduší proces péče o výrobky a ochrání osoby v místnosti před prachem a hromaděním alergenů ve vzduchu. Při zdobení kuchyně si můžete vybrat polyester nebo tkaninu s teflonovým povlakem.

Moderní výrobci jsou připraveni nabídnoutdokonce i látky s postřikem, které vypadají bohatě a nevzdávají se skutečnosti, že výrobky jsou domácí.

Pro výrobu rolet vlastními rukama budete potřebovat následující materiály:

 1. dva řezy materiálu, který se vám líbí;
 2. speciální tkaniny pro formování podvazků;
 3. dřevěný nosník s průřezem 2,5 x 2,5 cm;
 4. kulatá dřevěná lata o průměru asi 2 cm;
 5. velká sešívačka na nábytek se svorkami;
 6. šroubovák a několik šroubů;
 7. šicí příslušenství.

Pracovní postup se skládá z následujících kroků. Velikost výrobku je určena k vytvoření produktu. Šířka by měla být rovna šířce okna plus 2-2,5 cm pro povolenky. Délka se rovná výšce okna plus 8-15 cm a plus 2-2,5 cm pro přídavky.

Dvě látky jsou vyříznuty z textilních řezů (které mohou být různého provedení). Jsou po stranách překryty, označeny na bocích a od jiného okraje a šité na psacím stroji.

Výsledný pytel se musí odšroubovat, sešit a mezera se vyžehlit. Plátno je rozloženo mořskou stranou vzhůru, v horní části rozkládají dřevo (mělo by být o 1 cm kratší než plátno), zabalit jej látkou a upevnit hmotou sešívačkou na strom.

Z dna plátna, do kterého je kolejna šitá, je šitá kapsa šitá. Tento krok umožní, aby pás zůstal plochý a napnutý v rozložené formě. Pásy s dvojitou výškou okna plus 30 cm a šířkou 8 cm jsou vyříznuty z přídavné tkaniny.

Z nich dělají pásky, které budou držet celou strukturu. Výsledné podvazky jsou hozeny přes horní dřevěné prkno ve stejné vzdálenosti od okrajů výrobku a připevněny ke stromu se sponkami.

To je důležité!
Když je výrobek v narovnané formě, podvazky prostě visí ve formě ozdobných stuh. Pokud musí být žaluzie zvednuty, jsou pásky drženy pod spodní částí záclon, plátno je ručně stočeno do role, která je upevněna podvazky.

Stuhy jsou nejčastěji hozeny přes horní část výrobku a svázány s předem vyrobenými ozdobnými kolíky. Závěr Dostupnost materiálů pro tvorbu domácích žaluzií umožňuje zvolit i několik vhodných možností, které lze libovolně měnit.

Použití doplňkových prvků dekoru zajistí jedinečnost obrazů. Péče o modely není vůbec obtížná, ale neměli bychom zapomínat, že specifičnost výrobků vede k jejich rychlému opotřebení.

Je vhodné si uvědomit, že pokud tyto výrobky použijete v prostorách domácnosti, bude nutné plátno pravidelně měnit.

Žaluzie, skládané vlastníma rukama

Každý z nás se snaží, aby byl jeho domov co nejpohodlnější a nejpohodlnější. Ale jak chápeme, ne každý má na to dost peněz. Jak řekl jeden neznámý autor: „Pokud chcete dělat dobře, udělejte to sami.“

Skládané žaluzie jsou inovativním řešením ve výzdobě domů a bytůmnoho slavných lidí. Mnoho návrhářů je považuje za velmi originální řešení pro okna a často je používá ve svých projektech.

Skládané žaluzie mají vynikající pozitivní skutečnost, mohou harmonicky zapadat do různých typů dekorů a umožňují vytvořit útulnou atmosféru kdykoliv během dne. Jsou vyrobeny z tkaniny a papíru, což dává nejvíce neuvěřitelný tvar.

Dnes se podíváme na to, jak můžete doma rychle vytvořit originální skládané žaluzie s minimálním množstvím nákladů na materiál a výrobní čas.

Budete potřebovat:

 • papírenský nůž
 • \ t
 • dlouhé pravítko nebo centimetr
 • oboustranná páska
 • děrovač
 • tapetové měřítko
 • saténová stuha
 • držák.

Fáze zhotovení žaluzií, skládaných doma

Provádíme přesné měření šířky a výšky okna, pro které budete žaluzie vyrábět. Výběr materiálu pro výrobu žaluzií, plisse, můžete si koupit tkaninu nebo tapetu v obchodě nebo si vybrat z toho, co máte doma. Ideální pro tuto tapetu, zejména pokud jsou pro malování.

Věnujte pozornost!
Tapeta pro malování je nejlepší, protože je mnohem tenčí než obvykle. To nebrání průchodu slunečního světla a můžete na ně kreslit jakýkoliv vzor. Nesmíme zapomínat na to, aby se obecně brala v úvahu barevná škála místnosti a interiéru.

Výroba žaluzií krok za krokem, skládaná:

 1. Odřízněte proužek tapety o požadované šířce a délce 30 - 40 mmo více než výška okna. Můžete ho hladce a elegantně řezat běžným nebo úředním nožem.
 2. Připravili jsme tapetu na žaluzie.
 3. Pomocí pravítka a tužky označte tapetu každé 3 nebo 3,5 centimetry na levé a pravé straně stejným způsobem.
 4. Zaměřujeme se na body s pomocí pravítka a úhledně skládáme tapetu harmoniky. Každá záhyb by měl mít stejnou šířku. Mělo by to být provedeno tak, že harmonika začíná plochým záhybem, později ji nalepíte na horní část okna a poslední záhyb se složí dovnitř.
 5. Pak přesně ve středu a na každé straně, 5 centimetrů od okraje, je nutné vytvořit v každém záhybu otvor s průbojníkem. S oboustrannou páskou přilepíme 3 saténové stuhy k hornímu záhybu přesně pod každý začátek vašich děr v žaluziích a pak je postupně po jednom převedeme do všech otvorů.
 6. Jako možnost můžete navléct dvě pásky různých barev. Délka stuh by měla být o 40–50 cm delší než výška okna.
 7. Na špičku pásky vložíme držák a zvedneme ho do výšky vhodné pro vás.
 8. S oboustrannou páskou přes celou šířku žaluzií je přilepíme k oknu.

Pomocí klipů je možné je zvednout, snížit a nastavit. Můžete ozdobit tipy saténové stuhy s luky nebo koupit limitní spínače.

Je třeba poznamenat, že takové žaluzie mají řadu vynikajících výhod:

 • ekonomicky, což jim umožňuje pravidelně aktualizovat a fantazírovatpředmět
 • žaluzie nenarušují barvy na okně vůbec
 • umožňují ozdobit okna originálním způsobem
 • zabraňují vniknutí přímého slunečního světla do místnosti
 • kreslení na takové žaluzie můžete kreslit sami nebo se svými dětmi, bude to jedinečné pro vaše skládané žaluzie.

A konečně bych vám rád přál, aby vše pro vás fungovalo, a žaluzie ve vašem domě byly nejoriginálnější a jedinečné.

Žaluzie z tapety vlastníma rukama. Průvodce krok za krokem

Schopnost dělat něco vlastníma rukama zahřívá srdce horlivého hostesky, šetří peníze a také chrání před sluncem v zimě av létě. Samozřejmě, pokud to "něco" - papírové žaluzie.

Navzdory skutečnosti, že o nich jen málokdo slyšel, je jejich rozsah velmi velký: okna letních chat, verand, balkonů, lodžií, pokoje umístěné na slunné straně, dětské pokoje.

Jsou zavěšeni během opravy, aby nedošlo k rozmazání záclon, a to je také skvělá volba pro ty, kteří nemají dost peněz na nákup obyčejných žaluzií. Takové záclony vypadají velmi originálně a čas a peníze na ně jsou minimální.

Je nemožné poradit se s tím, abyste je začali dělat na dlouhých zimních večerech, protože každý z nich si bude moci za pár hodin vyrobit takové žaluzie z tapet vlastníma rukama.

Vše, co potřebujete, jsou následující materiály a nástroje:

 1. Zbytky tapet,
 2. nůžky,
 3. punch /awl,
 4. vládce,
 5. metr,
 6. tužka,
 7. šňůra /saténová stuha v tónu tapety,
 8. držák,
 9. oboustranná a pravidelná skotská,
 10. lepidlo.

Je lepší zvolit tapetu spíše hustou (netkanou tapetu vhodnou pro malování), ale přenášet světlo, ne příliš tmavé odstíny, bez velkých vzorů a ne příliš pestré.

Magisterská třída: jak udělat žaluzie z tapet vlastníma rukama

 • Změřte šířku a délku skla, ke kterému budou žaluzie připevněny.
 • K výsledné délce se přidá 25% a šířka zůstává stejná. Ukázalo se, že velikost žaluzií. Extra centimetry zmizí, když je tapeta ohnuta harmonikou. Délka pásky /šňůry je přijímána s povolením vázání luku, uzlů.
 • Ze zbývajícího kusu tapety je vyříznut obdélník daných parametrů. Pokud je tapeta vzorovaná nebo pruhovaná, ujistěte se, že vzor není deformován.
 • Rozkládáme harmoniku tapet a záhyby musí být do 3-5 cm, jinak se vzhled ostře zhorší. Pokud je vše provedeno správně, konec jedné strany bude vypadat jako písmeno „L“ (toto je spodní část závěsů) a druhá strana bude mít jen polovinu - „/“.
 • Na skládané harmonice určíme střed, na jehož místě se děrujeme pomocí razníku. Tento užitečný nástroj je nejčastěji k dispozici pouze na pracovišti, ale doma je poměrně úspěšně nahrazen šroubovákem. Zesílení otvorů v tapetě pomocí lepicí pásky na zadní straně, pak děrujte otvory znovu. Pokud jsou tyto žaluzie potřebné na krátkou dobu, nemůžete to udělat.
 • Bvýslednou vůlí dostaneme šňůru nebo stuhu a pak rolety narovnáme, abychom určili délku lana. V tomto případě je horní konec šňůry upevněn svazkem.
 • Oboustranná páska přilepíme záclony po celé šířce horního stupně a současně upevníme šňůru. Toto bude připojení k oknu. Na nejnižším pásu, vlevo dole, je nalepen kus o něco menší než polovina, takže záclony mohou být zdobeny.
 • Dno je tvořeno „pávovitým ocasem“. Za tímto účelem se slepí 5 spodních záhybů a pak se upevní oboustrannou páskou. V tomto případě je kabel zobrazen na zadní straně, přebytek je přerušen.
 • Na šňůru je umístěna západka s jedním otvorem. Pro zvedání záclon je nutné utáhnout zámek a zavřít okno s nimi - spusťte montážní šňůru dolů. Konec šňůry nebo lana může být ozdoben ozdobným velkým korálkem.

Existuje několik verzí takových záclon. Můžete je také vytvořit na dvou paralelních šňůrách, stejně jako skutečné žaluzie. Pořadí jejich výroby je podobné. Pouze v tomto případě bude třeba zámek na dvou otvorech.

Tak, aby se žaluzie z tapety s vlastními rukama je naprosto snadné. Vše, co je nutné od craftswoman je několik volných hodin a zbytečné tapety, které každý, kdo prošel po opravě.

Dřevěné žaluzie vlastníma rukama

Při uspořádání interiéru a vytváření designu neexistují hranice fantazie. Chci, aby byl dům útulný, pohodlný a neobvyklý!

První věc, která padápohled při vstupu do místnosti je okno! Proto by ochrana před jasným denním světlem měla být nejen pohodlná, ale také krásná.

To je důležité!
Estetický pohled na okno - slib pohodlí v místnosti. Samozřejmě, záclony jsou známým kusem nábytku! Obvykle jsou drahé, zmačkané, rychle sbírající prach, skvělá alternativa záclon - žaluzií! Mohou být zakoupeny v každém obchodě nebo na trhu, ale je lepší je vyrobit osobně, jejich výroba není nic složitého!

Pro výrobu žaluzií se používají různé materiály: papír, plátno, plast. V dřevěném provedení takové záclony vypadají nejlépe ze všech. Hlavní výhodou dřevěných žaluzií je však přirozenost a jednoduchost péče.

Vhodnější pro ochranu před druhy stromů: cedr, buk, lípa nebo bambus. Neobvykle vypadá mahagon nebo korek.

Žaluzie mohou být horizontální i vertikální, mohou koexistovat s látkovými závěsy a vzájemně se doplňovat.

Strom se vejde do jakéhokoliv stylu, takže takové žaluzie jsou univerzální, ale častěji jsou instalovány v soukromých domech nebo chatách. Ačkoli byt je tak ekologicky šetrný prvek interiéru není zbytečný.

Aby žaluzie vyžadovaly:

 1. Dobrá nálada
 2. Dřevěná prkna
 3. Samořezné šrouby a vrtačky
 4. Lak a skvrny určené pro dřevo
 5. \ t
 6. Šňůra, lano, závit

Nejdříve se musíte rozhodnout, kde budou žaluzie namontovány - nad oknem nebo v otvoru. První možnostvhodné pro prostorné pokoje, protože vizuálně krade prostor.

Horizontální dřevěné žaluzie

 • Provádíme přesná měření okna. Jsou-li desky vyrobeny nezávisle, musí být předem broušené, lakované a natřené.
 • V hotových sušených prknech udělejte tři otvory s vrtačkou, v boku projíždíme šňůrou, s okrajem délky 40 cm
 • Ve středovém otvoru zatlačíme šňůru (dvojitá délka okna)
 • Kabel bezpečně upevněte na poslední tyči
 • Začněte upevňovat zbytek. Každé 4 cm svázáme uzel (větší než otvor v baru) a jeden po druhém položíme na šňůru dřevěné prvky.
 • Horní konec šňůry vrháme přes hlavní horní úchyt a táhneme dolů, upevníme držák nebo korálek - to je regulátor pro zvedání celé rolety
 • Celé plátno je připevněno postranními šňůrami k základně

Žaluzie jsou připraveny! Zůstane jen těšit a pravidelně se zbavovat prachu.

Dřevěné žaluzie na plastových oknech

Takové žaluzie budou relevantní na jakémkoli okně, dokonce i na moderním plastu. Budou spolehlivě chránit před sluncem a nechat čerstvý vzduch do místnosti bez překážek. Vrtací sklo není nutné!

Existuje složitý způsob, jak je úhledně a bez jakýchkoli dodatečných otvorů připevnit k sněhobílému oknu. Požadováno:

 1. Konzola
 2. Oboustranná páska

Konzola pevně drží na vyznačených místech v horní části křídla otvoru. Mezi nimi, trvanlivékabel, který není zavěšen a celá konstrukce je k němu připojena. Okno se tiše otevře a parapet zůstane volný.

Užitečné rady!
Dřevěné žaluzie jsou jednoduché, lze je nalepit na oboustrannou pásku. Těsně těsně před připevněním lepicí pásky odmaštějí povrch profilu acetonem.

Pokud se rozhodnete zavěsit žaluzie v zimě, před instalací je třeba prostor ohřát pod páskou s vysoušečem vlasů, nebude se lepit na studený plast. Po těchto jednoduchých pravidlech budou žaluzie držet pevně a potěší vás svou přítomností na okně!

Jak udělat žaluzie vlastníma rukama jednoduché a levné

Okno, pokud nemá žaluzie nebo záclony, vypadá matně. Existuje několik řešení tohoto problému: koupit ready-made "oblečení na okna", objednat výrobu záclon v dílně nebo provést sami.

Klasifikace žaluzií

Existují modely záclon a rolet, které lze vyrobit bez šití. Pro výkon práce není zapotřebí speciálních odborných dovedností.

Chcete-li sami vytvořit potřebné vnitřní položky, musíte provést správná měření, vybrat vhodné materiály a postupovat podle kroků v krocích.

Dokonce i ti, kteří nejsou zvyklí dělat něco pro dům nebo byt vlastními rukama, se s tímto úkolem vypořádají, hlavní věc není spěchat a nebát se experimentovat s texturou, materiály a barevnými řešeními.

je jednoduché alevný

Pro výrobu žaluzií vlastníma rukama budete potřebovat uzávěry lahví. Chcete-li okno uklidit vlastníma rukama, nemusíte kupovat super drahé materiály.

Je lepší se nejprve pozorně podívat na entresol, ve skladovací místnosti, v podkroví nebo v garáži zbytečných věcí, které se na farmě nevyžadují, ale je to nějak žalostné je odhodit.

Aby byly stylové módní závěsy v ekologickém stylu, budete potřebovat:

 • uzávěry lahví s alkoholickými nápoji;
 • dřevěná latka se střední šířkou;
 • střední tloušťka čáry;
 • středně zrnitý brusný papír;
 • awl;
 • vrták.

Skrze zástrčky, s pomocí šrafy, dělají díry a navléknou vlasce. Na dřevěných kolejnicích jsou předvrtány malé otvory a dřevěné korkové "girlandy" jsou k nim přebroušeny a připevněny.

Věnujte pozornost!
I když v domě nebo bytě převažuje suché právo, je velmi snadné získat potřebné množství dopravních zácpů kontaktováním nejbližšího baru, kavárny nebo restaurace. Délka dřevěných lamel by neměla být menší než délka okenního otvoru.

Pořízení prvků korkových dekorů je nákladné a exkluzivní cenově výhodné módní záclony budou získány z dopravních zácp bez velkých nákladů.

Pro výrobu žaluzií lze použít také kryty z balsového dřeva. Namísto balsového dřeva můžete použít plastové uzávěry z minerální vody a sladké nápoje s obsahem cukru.Takové plastické záclony jsou vyrobeny podle podobného algoritmu.

Mohou být vyrobeny ve stejném barevném schématu, ale může se zdát nudné pro okno v kuchyni nebo dětském pokoji. K nápravě situace je velmi jednoduché: vyzvednout pro dekor prvek vícebarevné plastové kryty.

K připevnění plastových krytů budete potřebovat závit nebo vlasce. Díry jsou provedeny v krytech pomocí vrtačky nebo šití a je k nim přitahována nit (rybářská šňůra). Při výrobě obou typů záclon je tajemství: aby nedošlo k uklouznutí plastových nebo korkových uzávěrů, měli byste na vlasce nebo nitě nasadit uzly, které mají „korálek“.

Podobné záclony mohou být vyrobeny z pěny nebo bójí. Tyto prvky se používají při výrobě sítí a jsou levné. Pouze místo nich nebo vlasce budete potřebovat prádelní šňůru. Namísto bójí je možné použít plastové korálky, aby se z nich dala vyrobit opona, ale bude stále tvrdší než u korku z dřevěného dřeva.

Výroba záclon z plastových korálků netrvá dlouho, protože díry v prvcích budoucího výrobku již existují. Uzly na provázku nebo rybářském vlasci musí být vyrobeny pro plastové korálky. Návrháři interiérů doporučují používat takové záclony nejen pro okna, ale také pro dveře.

Nejlepší je zvolit velké průhledné korálky, mohou přenášet světlo a budou původně kombinovány s jinými interiérovými předměty v místnosti.Klasická možnost je zajistit, aby záclony, které vycházejí z korálků, byly tmavší nebo světlejší než podlaha nebo stěny místnosti.

To je důležité!
Pokud chcete, aby dveře byly designovým přízvukem, korálky vybírají honosné světlé barvy, které je spojují v jedné věci podle principu kontrastu.

Původní stylové závěsy vycházejí a překližka. V tomto případě potřebujete pro výrobu věcí:

 1. tenká překližka;
 2. silná vlasec nebo šňůra na prádlo;
 3. laky na dřevo;
 4. list lepenky nebo jiného těžkého papíru;
 5. skládačky nebo malé rukojeti;
 6. jemnozrnný brusný papír;
 7. nůžky;
 8. jednoduchá tužka;
 9. pravítko.

Nejdříve se musíte rozhodnout, jaké tvary budou dřevěné prvky záclon. Začátečníci lépe vybrat nejjednodušší tvary, ne zdobené květinovými prvky. Pomocí pravítka a tužky jsou tvary, ze kterých bude opona složena, kresleny na papíře a šablona je vyříznuta nůžkami.

Nanáší se v tenké dřevěné překližce, obklopené tužkou. Prvek záclon je broušen, broušené hrany smirkovým papírem a otevřeny domácími korálky. Jakmile suší, prvky jsou připevněny k vlasci nebo šňůře na prádlo.

Tyto dekorační prvky se nepocházejí z pásů nebo lan, které jsou připevněny k dřevěné kolejnici. Pro výrobu těchto originálních věcí budou potřebovat následující materiály:

 • dřevěná latka se střední šířkou;
 • stuhy nebo struny;
 • perličky;
 • vrták;
 • nůžky.

Musíme neprodleně dbát na to, aby stuhy zakoupené nebo vybrané z „domácích zásob“ na závěsu byly nehořlavé, jinak výrobek rychle ztratí svůj estetický vzhled. Pásky na kolejnici jsou opatřeny tlačítky.

Pomocí vrtačky je možné vytvořit otvory v kolejnici a pásky v nich upevnit bez tlačítek. Barva a velikost tlačítek se volí podle odstínu a šířky stužek, z nichž re