Povrchová úprava plastových oken vně: dekorativní, sádrokarton, kov a další možnosti

Dobrý den, milí přátelé! Jsem tak šťastný pro svého staršího bratra. Dostal poměrně nízkou cenu na nákup soukromého domu.

Okamžitě ji začal opravovat. Během dvou týdnů nebyl tento dům rozpoznán - jeho vnější a vnitřní vzhled se tak zlepšily.

Ale s oblastí kolem oken se práce neprováděla až do konce. Už jsem mu pomohl.

Nyní vám řeknu, milí čtenáři, jak je vnější úprava plastových oken a jaké materiály jsou pro tento typ práce nejvhodnější.

Vnější úprava plastových oken, zařízení

Ve snaze ušetřit peníze se po výměně starých dřevěných okenních bloků mnoho lidí rozhodlo, že ořezávání svahů pro plastová okna je prací, kterou můžete v domě udělat sami.

A skutečně, ruční práce jsou doopravdy realistické, pokud znáte všechny drobnosti práce, používáte moderní materiály a nástroje.

V opačném případě bude výsledek nespolehlivý a krátkodobý.

To je důležité!
Závodní pouze pro estetickou krásu, lidé instalují svahy bez vnější a vnitřní výzdoby okenního otvoru, nebo dokonce zapomínají na montážní švy, které zůstávají nechráněnémimo cihlový nebo betonový dům.

Tato neopatrnost může být smrtelná pro váš drahý nákup, který začne ztrácet své vlastnosti tepelné a zvukové izolace.

Proč je vnější povrch důležitější než interiér?

Navzdory skutečnosti, že se lidé v první řadě snaží, aby dokončování probíhalo přesně uvnitř, a venku buď zapomněli, nebo prostě ignorovali, odborníci poukazují na opačnou prioritu. Nemůžete držet vnitřní obložení svahů, ale vnější obložení z ulice by neměly být v žádném případě opomíjeny.

Skutečnost spočívá v tom, že montážní pěna vně je vystavena rázům vlhkosti a ultrafialovým paprskům. Během několika měsíců po ztuhnutí začne „zčervenat“ a zhroutit se, čímž se stane zcela zbytečným.

Výsledkem je ztráta všech izolačních funkcí, které jsou jí přiřazeny, což je kritické nejen v místnosti, ale i na balkoně.

A protože to určitě nepotřebujete, ve snaze ušetřit na takovém okamžiku, jako je dokončení plastových oken, je nutné zanedbávat vnější (ulice), ale vnitřní svahy. Pokud jde o exteriér, měl by být proveden naléhavě. A pak vám řeknu přesně, jak to provést.

Dostupné možnosti

Ve skutečnosti existuje více než dost dokončovacích možností pro půdní, mansardové, klenuté nebo kulaté svahy.

Můžete použít vinylové obklady, umělý kámen, sádrokarton, cihly, dřevo (desky), mdf, keramické dlaždice (jako vkoupelna), laminát, obložení stěn, kovový profil atd. Je pouze nutné vědět, který materiál je určen pro vnější a vnitřní použití (v místnosti, v dřevěném domě apod.).

Také se nespoléhejte na materiál, protože nebude schopen poskytnout odpovídající úroveň spolehlivosti.

Pokud nechcete riskovat, použijte jeden z materiálů pro opravu vysoce kvalitních svahů, které budou popsány níže.

Vnější úprava omítky

Nejběžnější způsob dokončování, jehož popularita je způsobena nízkými náklady, je dokončovací práce omítky.

Současně je v rámci technologie namísto cementové malty vhodnější použít trvanlivější směs, která je založena na lepidle pro keramické obklady.

Současně ani použití této alternativy nezaručuje, že v průběhu času nebude vnější svah zakryt prasklinami kolem.

Vnější obložení oken s páskou PSUL

Pokročilí montéři vědí, že použití pásky PSUL namísto sádry může výrazně zlepšit ochranné vlastnosti svahů zvenčí i zevnitř.

Věnujte pozornost!
Po vložení do prostoru švu se páska začne roztahovat, vyplňuje volný prostor svým složením a chrání montážní pěnu před destruktivními faktory.

Jedinou nevýhodou je maláprevalence tohoto materiálu, což má za následek soukromé instalátory nemůže vždy najít v prodeji, a pokud se ukáže, že koupit, pak za poměrně vysokou cenu. I když i z hlediska rychlosti dokončování pásky značně prospívá omítce.

Vnější povrch s stříkáním

Splash je druh plastového rohu, jehož výroba se provádí speciálně pro vnější dekorace a ochranu montážní pěny z destruktivního prostředí. Šplouchání může být dodáváno pro montáž nebo prodáváno samostatně.

Dokončovací práce začínají montáží rohu (krycí desky) na horní šev okna. K tomu je třeba řezat roh rohu, jehož délka bude rovna vzdálenosti mezi jednotlivými čtvrtinami otvoru.

Pro tento účel se používá speciální zařízení pro plastová okna. Splash připevněný k okennímu profilu pomocí standardních šroubů a příliš často se nemusí šroubovat. V případě potřeby můžete provést v rohu slotu.

Například to může být nezbytné, pokud je detekována překážka ve formě držáků z moskytiér. Dalším krokem je instalace odlivu s namontováním tohoto prvku pod otvor. Opět jsme provedli řezy pod štěrbinami, neřezali kov úplně, ale ohýbali ho nahoru. To navíc chrání mezery mezi čtvrtí a parapetem.

Mimochodem, odbočka ke zdi může být připevněna pomocí hmoždinek přes „uši“, ale to lze provést pouze po nastavení odlivu. Pod odlivemna několika místech se aplikuje další vrstva pěny, která pevně fixuje a snižuje úroveň zvonění z úderů dešťových kapek. Také pro ochranu před deštěm můžete použít pěnu.

Hlavním problémem tohoto způsobu dokončování je okamžik vyříznutí bočních rohů, který by měl být s maximální přesností ukotven horní deskou a parapetem.

Pokud je potřeba, může být odříznut s okrajem, po kterém může být rohový kus nastaven tak, aby se vešel. Když jsou instalovány boční rohy, musí být dokovací plochy v kontaktu s horní deskou ošetřeny tekutým plastem nebo silikonem.

Další informace

Dokončení svahů oken - nesmírně důležitý prvek zařízení, který zahrnuje dvě součásti.

1. Dekorativní díl.Dveřní nebo okenní otvor by měl být přizpůsoben plastické konstrukci podle svých estetických vlastností, což odpovídá také jeho stylistickému designu.

Pro tento požadavek jsou ideální pouze plastové svahy, jejichž hlavní výhodou je snadná údržba. Čas od času je nutné provádět pouze mokré čištění.

Užitečné rady!
Žádný odstín, žádné tvrdé čištění a mytí speciálními prostředky. Řádně seříznuté svahy s plastovými panely nebo sendvičovými panely chrání instalační šev po mnoho desetiletí. V případě dveří můžete dodatečně střihnout hejno s platbands s cílemvylepšení dekorů.

2. Funkční část.Během instalace jsou plastové panely umístěny po obvodu PVC konstrukce bez ohledu na velikost otvoru. To je důležité především pro tepelnou roztažnost vstupních dveří nebo okenní jednotky.

Při letních teplotách se každý běžící metr profilového systému zvýší o 2 milimetry ve srovnání se zimními teplotami. Výsledkem je, že šířka dvoumetrového okna je zvýšena o 4 milimetry, což však ukazuje tepelnou fyziku.

Pokud jsou vaše svahy omítány běžnou cementovou maltou, výše uvedená expanze bude mít za následek namáhání. A to ve většině případů povede k tvorbě trhlin, bez ohledu na to, jak profesionální byl štukatér, se kterým jste uzavřeli smlouvu.

Praskliny nejsou pouze poklesem estetiky svahu, ale také postupným ničením montážního švu v důsledku pronikání vodní páry do izolace.

Jak chránit svah?

Jak jsme již zjistili, když vodní pára a vlhkost, která se vznáší ve vzduchu, pronikají dovnitř montážního švu, spouští se procesy, které vedou k destruktivním následkům.

V létě je vlhkost na ulici a v místnosti přibližně stejná a dokonce optimální. Polyuretanová pěna, která je součástí izolace montážního švu, neabsorbuje vlhkost. A pozitivní teploty samy o sobě vedou k odpařování vlhkosti. Další věc v zimě.

Teplotní rozdíl mezi vnějším a vnitřním prostředímvede ke skutečnosti, že vzduch nasycený parami vlhkosti se pohybuje ve směru studené a suché ulice.

Při negativních teplotách vodní pára uvnitř švů a stěn začíná mrznout a expandovat, jak se hodí k formujícímu ledu. Při expanzi vznikají nové mikrovolky, které se také naplní vodou, zmrazí a expandují.

Proto trhlina. Aby se tomu zabránilo, musíte vybavit vnitřní parotěsnou vrstvu, která je "uzavřena" pod plastovým panelem. To vede k utěsnění montážního spoje a zajišťuje bezpečnost opěrného švu po celou dobu provozu.

Vnější hydroizolace

Stejně důležitým bodem dokončování je uspořádání vnější hydroizolace pomocí paropropustné vrstvy na instalačním švu. Atmosférické srážky nedosáhnou tepelné izolace, nicméně vodní pára bude mít dobrý přístup na ulici.

Za tímto účelem je vnější spára mezi otvorem a plastovou konstrukcí ošetřena hermetickým, ale porézním materiálem, který chrání izolaci před ultrafialovým zářením a povětrnostními vlivy.

Jak dlouho je práce?

Po přečtení všech výše uvedených skutečností si můžete myslet, že práce na uspořádání svahů může trvat několik týdnů. Ve skutečnosti, kompetentní odborník udělá vše za dvě hodiny, po kterém okno nebo interiérové ​​dveře získají stylový hotový vzhled s maximální ochranou spojovací sestavy před destruktivními procesy.

Zdobení oken venku vlastníma rukama

Pevnost a trvanlivost budovy závisí na mnoha faktorech, včetně kvality dokončovacích okenních svahů.Lícem je krásný výhled nejen na okna, ale na celou budovu jako celek.

Okna pro dokončovací práce vně

Vnější plastová okna nejsou jen estetickou potřebou, ale mohou výrazně snížit tepelné ztráty oken a stěn.Svahy, kromě dekorativní, plní také ochrannou funkci - chrání okna před škodlivými povětrnostními vlivy, pronikáním vlhkosti, zabraňují tvorbě plísní nebo plísní na oknech a také zvyšují izolační vlastnosti plastových oken.

To je důležité!
Díky oteplování svahů je možné zcela vyloučit možnost vlhkosti na povrchu okna.

Každá ze stávajících technologií zateplení oken umožňuje využít celé spektrum moderních, vysoce kvalitních materiálů, které mají nejen dostupnou cenu, ale také vynikající výkon.

Pokud jste v nedávné době instalovali plastová okna, nepřetahujte je, protože nevyztužené svahy způsobí úniky otvorů, montážní pěna se rychle rozpadne pod vlivem deště, větru a slunečního světla.

Po instalaci oken je třeba dbát na to, aby byla na vnějších svazích zajištěna vysoce kvalitní povrchová úprava.Kvalitně vyrobené svahy chrání plastová okna před negativním vlivem atmosférických jevů a možnými deformacemi (šikmými) v procesu.provozu.

Dekorativní obklady

Dekorační obložení oken může být velmi rozmanité díky širokému výběru moderních materiálů pro konečnou úpravu a možnost instalace barevných skleněných jednotek umožňuje kombinovat ořezávání exteriéru s téměř jakýmkoliv exteriérem.

Pro obložení oken se kromě přímého dokončovacího materiálu používají různé další prvky.

Je-li to žádoucí (a mají určité dovednosti a minimální soubor pracovních nástrojů), lze práci na povětrnostních vlivech a dokončování svahů provádět vlastníma rukama.

Mezi oblíbené možnosti obložení otvorů patří:

 • Svahové omítky.
 • Obložení sendvičových panelů.
 • Sádrokartonové svahy.
 • Dřevo.
 • Povrchová úprava kovů.
 • Obložení kamene (přírodní, umělé).
 • Povrchová pěna.
 • Plastové obložení.

Většina z nich může být namontována vlastníma rukama, což nejen otevírá otvory, ale také šetří rozpočet.
Pojďme se podrobněji zabývat každou možností.

Omítkování okenních svahů

Svahové omítky - nejjednodušší provedení a nejekonomičtější způsob úpravy povrchu.

Povrch omítky perfektně kombinuje s konstrukcí plastových oken a jednoduchá technologie bude síla pro začátečníka, který provádí opravy vlastníma rukama.

Zdobení oken omítkou zahrnuje:

 1. důkladná příprava povrchů - čištění od prachu, odstranění přebytečné pěny. Aby nedošlo ke znečištění rámu a parapetu, musí být zakryty;
 2. montáž majáků (speciální kovový profil);
 3. nanesení omítkové stěrky špachtlí (povrch mezi majáky by měl být dokonale rovný a hladký);
 4. vyrovnání povrchu a vyplnění dutin vytvořených roztokem, v případě potřeby opakujte;
 5. nanesení druhé vrstvy omítky (po vyschnutí první) by celková tloušťka měla být alespoň 1 - 1,5 cm;
 6. povrchové broušení;
 7. povrchový tmel;
 8. příprava povrchu pro nátěry;
 9. barvení.

Dokončování okenních otvorů sendvičových panelů

Dokončovací otvory oken se sendvičovými panely - ideální pro povrchová okna.

Věnujte pozornost!
Sendvičový panel je vícevrstvá konstrukce sestávající z několika desek z plastické hmoty a polyuretanové pěny (pěnové), která je mezi nimi. Tyto panely mají řadu pozitivních vlastností: snadno se instalují a čistí.

Díky svému jedinečnému designu chrání okna před zamrznutím a foukáním a rozmanitost barev nenechá nikoho lhostejného.

Povrchová úprava vodotěsné sádrokartonové desky

Dokončovací vodotěsné sádrokartonové desky, možná nejvícerychlá cesta k obložení okenních svahů.

Princip montáže je podobný instalaci plastových panelů - přepravka je instalována a sádrokartonové desky jsou k ní přišroubovány, štěrbiny jsou vyplněny montážní pěnou. Pro dodatečnou tepelnou izolaci může být vnitřní prostor svahů vyplněn minerální vlnou nebo pěnou.

Aby bylo obložení vzduchotěsné, povrch svahů sádrokartonových desek je předem ošetřen speciální antibakteriální impregnací a po instalaci je potažen vrstvou tmelu, která skrývá spoje. Pak jsou svahy vyleštěny a natřeny.

Výhodou tohoto materiálu v rychlosti práce, protože pouze s jeho pomocí můžete získat hladké, krásné, dokonale hladké svahy v nejkratším možném čase.

Dřevěné obložení oken ocení fanoušci přírodního stylu v interiéru. Tento materiál šetrný k životnímu prostředí vypadá velmi krásně, zejména pokud je fasáda domu také vyrobena ze dřeva. Nevýhody této možnosti zahrnují vysokou cenu a potřebu předběžného ošetření (na ochranu před negativními vlivy na životní prostředí).

Povrchová úprava okenních otvorů kovem

Dokončení okenních otvorů kovem je jedním z nejspolehlivějších a nejpraktičtějších způsobů. Při správném nasazení zaručují kovové svahy odolnou a hermetickou ochranu oken.

Jsou vyrobeny z pozinkované oceli s polymerním barevným povlakem, který chrání materiál před korozí a korozí.

Kovové svahy jsou univerzální možností, jsou perfektně kombinovány s jakýmikoliv okny a fasádami, hlavní věcí je zvolit správné barevné schéma. Zpravidla se vyrábějí na zakázku, podle individuálních měření a připevňují se samořeznými šrouby.

Pro větší těsnost jsou švy ošetřeny silikonovým tmelem. Pokud je to žádoucí, barvu těchto svahů lze snadno měnit nátěrem.

Otvory okenních obkladů

Povrchová úprava kamenných okenních otvorů překonává všechny výše uvedené typy obkladů z hlediska estetiky - má jedinečný design a je v dokonalém souladu s ostatními exteriérovými dekoracemi.

Například část svahu může být pokryta dekorační omítkou a na něm lze připevnit malé kamenné dlaždice.

Technické vlastnosti nátěru kamene jsou působivé: odolnost proti vlhkosti, mrazuvzdornost, odolnost vůči náhlým změnám teploty, trvanlivost, odolnost proti hoření. Povrch kamene neabsorbuje znečištění, takže tento typ povrchové úpravy je téměř dokonalý.

Za nejoblíbenější možnost se považuje:

 • žula;
 • štěrk;
 • pískovec.
Dobrá rada!
Přírodní kámen je však nákladný a poměrně obtížně instalovatelný materiál, který má velkou hmotnost, takže se příliš často nepoužívá pro svahy.

Umělý kámen má cenově dostupnější a nižší hmotnost, ale má podobné vlastnosti jako přírodní.

Povrchová úpravapěnový plast

Povrchová úprava svahů polyfoamem je jedním z nejhospodárnějších způsobů zpracování a izolace svahů.

Technologie dokončovací pěny zahrnuje:

1. Příprava povrchu: důkladné očištění prachu, nečistot, zbytků pěny, těsnicích jám, trhlin nebo spár cementovou maltou (nebo lepidlem). Povinné nanášení vrstvy základního nátěru s hlubokým pronikáním.

2. Řezání z plechu z pěnového plastu o minimální tloušťce 5 mm předlitků, které jsou vhodné ke svahu. Nanášení lepidla cementovou maltou pomocí špachtle následované nanesením svahu na povrch. Deska musí být pečlivě vyrovnána (pomocí hladiny) a po zaschnutí lepícího roztoku upevněna hmoždinkami.

3. Po bezpečném upevnění pěny se na něj nanese vrstva výchozího tmelu, která se zase upevní na vyztuženou síťovinu, jako by byla vtlačena do vrstvy tmelu. Pro ochranu rohů je nutné instalovat speciální kovové rohy.

4. Naneste vrstvu dokončovacího tmelu, brouste injektážní maltou a nátěrem (je-li třeba).

Jak vidíte, nejsou žádné obtíže s vnější úpravou oken, takže tuto práci lze provést ručně, bez účasti drahých řemeslníků.

Dekorační okna s plastovými panely

Praktická řešení jsou dokončovací okna s plastovými panely. Takové panely jsou konstruovány na dlouhou dobu provozu, mají krásný vzhled a proces jejich montáže je velmi jednoduchý a trváminimální čas (dokončení může trvat jen několik hodin).

Při výběru materiálu byste měli být vedeni panely určenými pro vnější práce - jsou odolnější a nevymizí pod vlivem ultrafialového záření.

Existuje několik typů plastových panelů, které se používají k dokončení oken:

 • listová (nejoblíbenější typ, se liší ve zvýšených tepelně izolačních vlastnostech, odolnost vůči teplotním kapkám, různým kyselinám a zásadám, zvýšená vlhkost).
 • buněčná (používá se velmi zřídka kvůli zvýšené křehkosti vrchního povlaku a špatné barevné odolnosti vůči ultrafialovému záření).

Používejte elektrické spotřebiče stejným způsobem jako dříve a platte 2krát méně!

To je důležité!
Znát základní pravidla pro výběr materiálu a technologii dokončovacích svahů, obložení plastových oken, můžete se vyhnout mnoha chybám, zejména pokud provádíte opravy doma vlastními rukama.

Například instalace a konečná úprava plastových oken se nejlépe provádí za suchého počasí při teplotě nad nulou, protože mráz a vysoká vlhkost mohou mít škodlivý vliv na konstrukční prvky.

Pozornost věnovaná detailům, jejich pečlivá studie dává interiéru dokonalý vzhled. Exteriér svahy na oknech - must-mít položku, takže není třeba se spokojit jen s instalací a dokončovací sklo.

Plastová okna s povrchovou úpravou ze železa

PVC panely nejvíceběžnou metodou dokončování plastových oken.

A má řadu výhod oproti jiným druhům povrchových úprav:

 1. Externě vypadají skvěle
 2. Mají dlouhou životnost
 3. Snadné čištění a čištění
 4. Tepelná izolace a odolnost proti vlhkosti
 5. Rozumná cena

Povrchová úprava plastových oken vnějších panelů

Práce začíná přípravou povrchu. Čistíme ji od prachu a nečistot. Při práci s PVC panely stojí za zmínku, že netolerují návrh. Doporučujeme proto pod panely pokládat tenkou vrstvu izolačního materiálu (min. Vata, polystyrenová pěna).

Startovací konstrukci upevněte samořeznými šrouby po celém obvodu okna. Doporučujeme Vám koupit okna rehau, protože jsou na dnešním trhu nejvyšší kvalitou.

Pomocí papírového nože vyřízněte list panelu o požadované velikosti a vložte jej do profilu. Konce upevňujeme pomocí tekutých nehtů.

Spojky postranního pásu jsou uzavřeny plastovým rohem. Výsledkem je pěkně vypadající svahy. Kromě toho je nyní na trhu stavebních materiálů obrovský sortiment PVC panelů.

Režim zahrnuje nejen plast, ale také železo. Nyní, zejména v venkovských domech, se dokončují kovová okna. Instalace se provádí ve fázích:

K dispozici tvar Z.
Připevněte železo šrouby.

Povrchová úprava plastových oken mimo železem

Přednosti tohoto typu svahu jsou samozřejmě jejich krása a dlouhá životnost.služby. Nevýhody lze považovat za vysoké náklady. Ne každý si může dovolit tento typ čalounění oken.

Trh stavebních materiálů dává svým zákazníkům velký výběr zboží. Vše záleží na vaší touze. Nekupujte drahé materiály. Vzhledem k tomu, že chata je dočasná.

V městském bytě stojí za to utratit a koupit dobrý a trvanlivý výrobek.

Několik tipů

Pokud již víte, jak plastová okna dokončit, malé tipy vám neublíží.

Věnujte pozornost!
Nenechávejte pěnový šev venku. Neošetřené, nakonec se zhroutí a vytvoří tak trhliny

Pokud zvolíte povrch omítky, dokončete práci, natřete vrstvu barvou. To chrání svahy před praskáním.
Práce na dokončování plastových oken by měla být prováděna pečlivě a správně.

Funkce a vlastnosti okenní výzdoby

Jednou z konečných fází vnějších stavebních nebo opravárenských prací je dokončování oken, jejichž význam by neměl být podceňován.

Zdá se, že takový bezvýznamný rozsah práce, jehož realizace mnoho majitelů domů odkládá na dobu neurčitou, může nejen nepříznivě ovlivnit vlastnosti plastových oken tepelných a zvukově izolačních, ale také způsobit plísně a plísně.

Z tohoto důvodu stojí za to, abych zvážil rysy a technologii práce, a pak ji využil v praxi.

Jaké materiály použít a jak správně provést

Okna pro dokončovací práce vně se zredukují především na zlepšení svahů, které fungují nejen jako dekorativní, ale především také jako ochranná funkce.

Mimochodem, podle mnoha odborníků je dokončení svahů několikanásobně důležitější než podobné vnitřní postupy.

Skutečností je, že při montáži plastových oken je obvyklé utěsňovat švy montážní pěnou, která má spíše nízkou trvanlivost, zejména pod negativním vlivem prostředí ve formě srážek, vlhkosti a slunečního světla.

Obecně platí, že čalounění oken plní následující funkce:

 • ochrana vnějších švů před vlhkostí a výskytem plísňových chorob a plísní;
 • ochrana montážní pěny před škodlivými účinky vnějších faktorů;
 • poskytující esteticky příjemný vzhled oken a v důsledku toho celé konstrukci.

Z těchto důvodů by měly být vnější svahy oříznuty brzy po instalaci samotných oken.Pokud hovoříme o estetických vlastnostech, trh moderních stavebních materiálů vám umožní vytvořit různé možnosti, které harmonicky zapadnou do exteriéru domu.

Zajímavých dekorativních výsledků lze navíc dosáhnout výběrem skleněných obalů nepravidelných barev, jakož i zabudovanými architektonickými detaily.

Takže můžete použít matné, barevné sklo, zrcadlo nebo okna s těmi, které se vám líbí.stínu. Mezi okna s dvojitým zasklením jsou instalovány různé vazby, mřížky a další dekorativní prvky.

Jaké materiály zvolit

Existuje spousta materiálů pro vnější dekorace, což je dobrá zpráva pro širokou veřejnost.

Nejčastěji používanými možnostmi jsou:

Dobrá rada!
Sádra.Toto je nejběžnější způsob dokončování, jehož hlavní výhodou je nízká cena a snadnost provedení všech prací. Významnou nevýhodu lze nazvat nízkou pevností, která se projevuje po určité době ve formě trhlin, takže tato úprava musí být čas od času aktualizována;

Sendvičové panely.Materiál se skládá ze dvou plastových fólií, mezi kterými je umístěn pěnový polyuretan. Má řadu výhod, a to: trvanlivost, snadnou instalaci, odolnost vůči atmosférickým jevům, tepelně izolační vlastnosti, bohatý sortiment barevných palet. Nevýhodou je vysoká cena.

Plechy z plastických hmot.Vyznačuje se vysokou odolností proti vlhkosti, parou a tepelnou izolací. Nedotčeno korozivním chemickým prostředím. Nevýhodou je pouze jedna - relativně vyšší cena;

Sádrokartonové desky . Tento způsob dokončování svahu se nejčastěji volí v případě, kdy dochází k vážnému poškození povrchu. Mezi výhody patří teplo materiálu a jeho tvrdost, která umožňuje ztělesněnínápady. Hlavními nevýhodami jsou potřeba dodatečného ohřevu a periodické péče o povrch ve formě barvení;

Strom . Tento materiál osloví všechny milovníky přírody. Mezi výhody patří krásný vzhled a přirozený původ materiálu. Hlavní nevýhodou, která často ovlivňuje výběr, je vysoká cena.

Před použitím musí být strom ošetřen různými prostředky, jejichž účelem je ochrana materiálu před expozicí životního prostředí. Nejčastěji se používá pro dokončování okenních svahů dřevěného domu.

Jak to udělat sám

Plastové okno Nejoblíbenějším exteriérovým povrchem je použití omítkových směsí jako nejoptimálnější varianty, stejně jako pěny jako izolace, která ideálně kombinuje plastová okna a vytváří jednodílný design.

Práce s omítkou je poměrně jednoduchá, a proto může tento jednoduchý úkol zvládnout doslova kdokoliv, zejména proto, že hovoříme o svazích oken, jejichž plocha je poměrně malá.

Před zahájením práce je tedy třeba připravit takové nástroje a materiály jako:

 1. tmel určený pro takové práce, například s přidáním
 2. polymerní složky;
 3. základní nátěr hlubokého pronikání;
 4. kancelářský nůž;
 5. široká stěrka;
 6. stěrková síť.

Především je třeba provést některé přípravné práce ve formě čištění povrchu před špatně ulpívající starou barvou, sádrou a dalšími prvky, které by mohly zasahovat do práce.

Přebytek pěny se odřízne papírovým nožem. Poté je celý povrch ošetřen hlubokou penetrací, která trvá 12 až 15 hodin.

Po této době můžete pokračovat do další fáze práce, a to přípravy směsi tmelu. Dbejte na to, aby byly dodrženy poměry a technologie míchání uvedené na obalu, protože výrobce může provést vlastní úpravy tohoto procesu.

To je důležité!
Na povrch se nanese tmel a roztírá se špachtlí. Pokud se vyskytnou výrazné nesrovnalosti, doporučuje se, aby konečná vrstva byla nanesena po zaschnutí prvního (ponoru).

Když zaschne tmel, pokračujte v leštění svahů stěrkou. Posledním krokem je natírání povrchu nátěrem pro vnější práce.

Další možností pro dokončení vnějších svahů je použití pěny.

Pro práce je nutné připravit následující materiály a nástroje:

 • pěna;
 • cementové lepidlo;
 • základní nátěr hlubokého pronikání;
 • samořezné šrouby;
 • padáky;
 • startovací a dokončovací tmel;
 • kovové rohy pro svahy;
 • vyztužená síťovina;
 • široká stěrka;
 • stěrková síť;
 • papírenský nůž
 • .

Zdobení svahů okenní pěny

Technologie dokončovacích svahů s pěnovým plastem je snížena na následující stupně:

Stupeň 1.spočívá v přípravě povrchu očištěním od prachu, nečistot a přebytečné pěny. Pak musí být všechny praskliny a drážky pečlivě překryty cementovým lepidlem. Po vysušení se povrch ošetří hlubokým penetrací;
2 stupeň.Pomocí nože jsou vyříznuty prázdné listy požadované velikosti. Cementové lepidlo se nanáší špachtlí na povrch pěny, která se aplikuje na svah a vyrovnává se pomocí roviny. Když je lepidlo zcela suché, pěna je upevněna hmoždinkami;
3 stupeň . Na konci montážní pěny použijte tmel tmelem. Na nanesený startovací tmel se nanese zesílená síťovina, oříznutá na velikost svahu a dobře lisovaná.

Špachtle se provádí na mřížce, dokud se zcela nezapadne do tmelu. Aby nedošlo k poražení rohů, jsou instalovány kovové rohy;

4 stupeň.Závěrečné postupy aplikují tmel, stěrku a malbu.

Jak vidíte, v exteriérových dekoracích oken nejsou žádné zvláštní obtíže, proto je možné se s takovou prací vyrovnat nezávisle.přilákání profesionála a provádění neoprávněných finančních nákladů. Trvanlivost a pevnost vestavěného domu závisí na mnoha faktorech, někdy na první pohled bezvýznamných, takže byste tyto práce neměli vkládat do zadní krabice.

Povrchová úprava plastových oken vně - různé typy a způsoby práce

Jedním z důležitých detailů vnější výzdoby domu je povrchová úprava plastových oken z vnějšku s pomocí různých obkladových materiálů a stavebních směsí.

Tento zdánlivě jemný dotek dává úplnost vzhledu fasády, navíc detaily pro výzdobu mají řadu technických funkcí.

Aplikované metody a materiály pro vnější práce

Svahové omítky - nejlevnější a nejjednodušší varianta

Věnujte pozornost!
Existuje celá řada způsobů, jak udělat ořezávání oken, podívejme se na ty nejběžnější.

Je tedy možné zlepšit a zdokonalit návrh plastových oken pomocí:

 1. Svahové omítky;
 2. Sendvičové panely;
 3. Plechy z plastických hmot;
 4. Buněčný plast;
 5. Přírodní nebo umělý kámen.

Nejběžnější jsou první tři druhy prací, zatímco druhé dva materiály se používají méně často, alespoň pro tento účel.

Svahové svahy jsou nejvhodnější, pokud chcete ušetřit rozpočet co nejvíce, nebo v budoucnu se plánuje instalace více.dokonalý obličej