Jak nainstalovat plastové okno do rámu domu?

Jak nainstalovat plastové okno do rámu domu

Ahoj všichni! Náš obchodní ředitel našel pro naši společnost ziskový partner. Firma se zabývá výstavbou rámových domů.

Technologie rámové konstrukce v našem městě stále nabírá na síle.

Ale pozitivní zpětná vazba od zákazníků již naznačuje dobré vyhlídky, takže jsem takový nápad nemohl odmítnout.

Instalace oken v těchto domech má své vlastní nuance.

Řeknu vám o tom, jak nainstalovat plastové okno do rámu domu, abyste to také věděli. Čteme.

Plastová okna je možné vložit do rámu domu, který je postaven pouze podle nápadu kdykoliv po vytvoření nezbytných otvorů, ale bude lepší ho instalovat ve fázi, kdy budete dokončovat exteriér. Každý se rozhodne, které okno si vybrat.

Co byste měli vědět

Do svého nového domova jsem nezakládala obvyklá dřevěná okna, protože i když jsou dobře vyrobená a mají dvojité rámy, které stále ještě neposkytují potřebnou hustotu, jsou v zimě provzdušňovány a zamrzají. Dřevo s dvojitými okny je příliš drahé.

Plastová okna také nejsou levná, ale v současné době se mi jeví jako optimální z hlediska poměru ceny a kvality. Pokusím se stručně popsat nuance, s nimiž se při objednávání oken setkáváte, a podrobněji - hlavní fáze instalace.

Před montáží okenní jednotky do otvoru se k ní nejprve připevní kovové kotevní desky a zaklapnou do drážek mimo plastový profil.

První

Při objednávání plastových oken je nutné neprodleně rozhodnout, zda budou vybaveny sítí proti komárům nebo ne. Doporučuji, aby to na povinném základě, protože v zemi domu nejen komáry, ale i další létající hmyz jsou více než dost.

Síť proti komárům lze samozřejmě objednat později, někdy však může být obtížné ji instalovat na některé okenní profily již nainstalovaných oken, protože upevňovací prvky pro síť se přišroubují na vnější stranu přímo na rám okna (jako v mém případě).

Za druhé

Druhým bodem je možnost ušetřit na instalaci. Ti, kdo mohou v ruce držet kladivo, to zvládnou sami, nejsou zde žádné speciální triky. Nejdůležitější otázkou je však záruka.

Mnoho firem dávázáruku na jejich výrobky pouze v případě, že okna byla instalována vlastními montážními firmami. Je také důležité vědět, že pokud během instalace odborníci společnosti omylem rozbijí skleněnou jednotku, přinesou novou a zdarma ji nainstalují.

Pokud se rozhodnete okna umístit sami a zároveň rozbít alespoň jedno z brýlí, může být vyhledávání skleněné jednotky vhodné velikosti, její objednávky, dodávky a instalace „zlaté“, což nakonec znemožní téměř všechny úspory .

Třetí

Třetím bodem je nastavení polohy okenních křídel otevíracích oken. To je velmi důležitý bod při montáži oken, protože i když je okenní jednotka řádně instalována v otvoru, ale poloha otevíracích klapek je špatně nastavena a jsou volně připevněny k rámům, silně fouká z okna.

Proto můžeme s jistotou říci, že plastová okna jsou stejně dobrá, jako jsou řádně instalována a nastavena.

Po ověření polohy okenního bloku ohněte kovové kotevní desky a upevněte je ke stěnám otvoru pomocí šroubů. To vše začíná určením velikosti okenních otvorů.

Pozor!
Při měření otvoru je třeba vzít v úvahu, že mezi obvodovým blokem okna a stěnami by měla být po obvodu asi 2 cm mezera.

Tajemství přílohy

Okna jsou v otvoru upevněna jedním ze dvou hlavních způsobů: kovovými dilatačními hmoždinkami, které jsou poháněny průchozími otvory v profilech okenního blokunebo pomocí pružných kovových kotevních desek (spojovacích prostředků).

 1. Před montáží okenního bloku do otvoru nejprve upevněte kovové kotevní desky: dvě na slepém křídle a tři na otevírací. K tomu se zacvaknou do drážek mimo plastový profil a upevní se k němu šrouby o průměru 5 mm.
 2. V případě potřeby namontujte mimo okenní jednotku upevňovací prvek proti komárům. Není nutné jej odkládat na později, později to nebude tak snadné.
 3. Po instalaci všech izolovaných skleněných jednotek a okenních křídel, které byly odstraněny během instalace, je nutné ztuhnout mezery po obvodu otvoru, aby se zabránilo deformaci profilů okenních bloků.
 4. Po montáži do otvoru dřevěnými kostkami nebo speciálními plastovými těsněními je spodní okraj okenního bloku umístěn ve středu otvoru a vodorovně v rovině. Potom zarovnejte blok svisle.
 5. Tyče by měly být umístěny pouze pod vztažnými body, tj. Podél okrajů a uprostřed, pokud má blok svislý můstek (sloupek).
 6. Pokud okenní jednotka během přepravy „vedla“, může být vyrovnána pomocí stejných dřevěných tyčinek, což nutně kontroluje měření úhlopříček, které se vrátily do původního „pravoúhlého“ stavu.
 7. Po ověření polohy bloku se ohněte nad kovovými kotevními deskami a upevněte je ke stěnám otvoru pomocí samořezných šroubů o průměru 5-6 mm (2 kusy pro každou desku). Ve všech fázích práce se neustále kontrolují vodorovné a svislé profily bloku.úrovni.
 8. Doporučuje se zenifikovat mezery po obvodu otvoru po instalaci všech skleněných tabulí a podavačů odstraněných během instalace. Jinak není vyloučena deformace profilů okenních bloků.
 9. Aby v následujícím okenním parapetu těsně přiléhaly k oknu, našroubují se samořezné šrouby do profilu bloku o cca 2 cm pod výřezem dolního profilu okna.
 10. Nastavení okna se provádí ve smyčkách se šestiúhelníky nebo hvězdičkami. Šrouby umístěné na tomto místě přizpůsobují uložení okenního pouzdra k profilu.
 11. Aby v následujícím okenním parapetu těsně přiléhaly k oknu, zkušení montéři otočí samořezné šrouby do spodní konstrukce bloku asi 2 cm pod spodním lemem profilu.
 12. Po instalaci oken je lepší ihned odstranit film z vnějšku, protože to bude problematické.

Tady snad všechna tajemství, která se mi podařilo naučit od montéra plastových oken. Neinstaloval jsem okna sám, i když si myslím, že bych to udělal. Existují však pracovní místa, která jsou lepší a levnější svěřit profesionálovi.

Rámový dům: plastová okna

Plastová okna jsou dnes vyráběna v nejrůznějších provedeních. Výběr barev a kompletní sada, forma a funkčnost je velmi různorodá.

To je důležité!
Vzhledem ke svým dobrým vlastnostem pro spotřebitele a estetickému vzhledu se nakupující z PVC oken stávají běžnějšími mezi obyvateli měst i majiteli příměstských nemovitostí.

Významně se zredukovaly řady skeptiků.vyjádřili své znepokojení nad „plastovou“ složkou oken a dveří z PVC. Kromě absolutní bezpečnosti životního prostředí mohou být vyrobena plastová okna, včetně provedení "pod stromem".

Nyní všichni: od interiérového designéra až po stavitele může vyzvednout laminovaná okna, která budou v souladu s dřevěným rámem a rámovým domem. Výběr dobrých plastových oken

\ t

Jak správně instalovat plastová okna v rámu domu: jaké materiály a nástroje jsou potřebné, v jakém pořadí provádět práci - rádi bychom vám to podrobněji sdělili.

Přípravná fáze instalace

Než začnete přímo k zasklení rámového domu, měli byste se ujistit, že jste již dokončili následující práce:

 • Byl vytvořen rámec
 • .
 • Stěny s izolací a izolací,
 • Byla postavena střecha,
 • Nainstalovány jsou izolace par a izolace proti větru.

Je třeba mít na paměti, že vrstva vnitřní parotěsné zábrany a vnější izolace musí mít v oblasti okenních otvorů volný prostor. Tento materiál slouží k vytvoření překrytí izolace na otvoru.

Po dokončení těchto prací můžete pokračovat přímo do instalace. Uděláme výhradu, že ve výše uvedeném seznamu nebyly označeny žádné překrývání jako dokončená fáze výstavby.

Je tomu tak proto, že dokončování interiéru a zejména podlaha se již provádí v další fázi. Při plánování montáže PVC oken v domě bez podlah je důležitéposkytnout speciální lešení, ze kterého bude vhodné montovat výrobky.

Užitečné rady!
Velmi užitečné budou také také skládací žebříky z hliníku a teleskopické žebříky, jejichž výběr je dnes více než rozsáhlý. Nejoblíbenější mezi staviteli jsou lesy a žebříky alumet, domácí produkce.

Tyto konstrukce nejsou drahé a mají dobrou odolnost proti opotřebení. Samotná okna musí být před montáží řádně připravena. Od konce montážní pásky jsou k nim přilepeny. Pro vnější izolaci - vodotěsné, s vnitřní parotěsnou zábranou.

Tato kombinace je určena k ochraně instalačního švu před vlhkostí. Jak je dobře známo, přítomnost vysoké vlhkosti vede ke snížení izolačních vlastností pěny.

Okna jsou nastavena v úrovni otevření a fixována. Pro rámové domy je instalace bloku na kotevních deskách nejvhodnější.

Další práce se provádějí v následujícím pořadí:

 • Desky jsou sešroubovány samořeznými samořeznými šrouby
 • Pěna z pěnové hmoty se vytváří po obvodu
 • Instalační pásky se lepí na stěny rámu domu (na druhé straně jsou nalepeny na okenní skříň).

Je nastaveno celé okno. Jelikož se provádějí dokončovací práce a dokončovací práce, je z vnějšku stanoven odtok vody, svahy jsou kresleny zevnitř aparapet.

Jak nainstalovat plastový "eurowindow"?

Jak instalovat plast "eurowindow"?

Na straně, můžete si myslet, že instalace plastových "eurooken" v domech z různých materiálů nemá žádné vlastnosti.

A pokud máte základní dovednosti, každý rozumný pracovník se s tím vyrovná: položte okno do otvoru, vyplňte jej a žijte, pokud jste to udělali sami.

Stavba, stejně jako jakákoli lidská činnost, však skrývá mnoho nuancí a jemností, které potřebujete vědět, když podnikáte.

Vzhledem k tomu, že je lze předvídat pouze tím, že mají mimořádně vynikající intelekt, který, bohužel, ne všichni máme.

Ačkoliv dnes spory o tom, co je lepší: „dřevo nebo plast“ nezmizí, ale často nižší cena za „plast“ je rozhodujícím argumentem při výběru.

Po opláštění stěn zárubně s OSB deskami a montáží dveřních a okenních otvorů je celý dům obalen ochrannou fólií spolu s otvory.

Věnujte pozornost!
Není nutné šetřit film na otvorech - křižovatka spojů pásků filmu, které jsou utaženy v rozích domu, se ukáže být lepší a rychlejší.

Po předběžném upevnění fólie po obvodu otvorů se sponkami sešívačky se pečlivě ořízne, otočí se do otvoru a tam se znovu zcela upevní.

Toto je vlastnost rámu domu - těsnost izolační fólie jepředpokladem pro uchování tepla v něm. Nyní můžete pokračovat přímo k instalaci okenních bloků.

Plastová okna se vyznačují vysokou přesností geometrického tvaru - pravý úhel je opravdu rovný a nezáleží na tom, jaký je profil firmy Rehau, Veka nebo Kbe.

Aby se usnadnila práce, odstraníme křídlo z bloku a vložíme jeho krabici do otvoru na stojanech, aby se vytvořila mezera pro montážní pěnu.

Vyrovnejte s hladinou nebo olovnicí (ne podél stěn a otvoru - blok by se samozřejmě neměl válcovat ani v domě, ani mimo něj) a upevněte jej v této poloze pomocí distančních klínů blíže k rohů bloku, kde je tuhost konstrukce maximální.

Po kontrole nepřítomnosti posunů konečně upevníme blok v otvoru pomocí dlouhých šroubů (a ne hmoždinek, které se používají při instalaci oken a dveří z cihel a betonových konstrukcí). Vyžaduje se těsné těsnění mezi krabicí a otvorem.

To je důležité!
Zde je však třeba vzít v úvahu, že profil z PVC má stále spíše tenké stěny, a mohou být proraženy rozdrcením šroubu víčkem, pokud šroub otáčíte s přílišnou silou.

Toto je druhý bod, který by měl být předvídán - je lepší nedotahovat než poškodit blok, protože funkcí šroubu je zabránit tomu, aby se vítr pohyboval blokem dovnitř nebo ven, dokud montážní pěna neztvrdne, a závěsy se zavřou, takže Uvolněte pěnový profil.

Pokud se křídlo nezavře, pak pozdějiani zavřít ani otevřít. Před zapenivatem musí být jednotka chráněna maskovací páskou, pokud byla odstraněna ochranná fólie z PVC profilu, jinak nevyhnutelný únik pěny při kontaktu s PVC povrchem nezvratně zkazí její vzhled.

Když pěna ztvrdne, odstraní se ochranná fólie (nebo maskovací páska) a na pěnu se nanese speciální ochranná páska „Robiband“, která začíná od dna, pak s přesahem strany, a pak opět s překrytím, horní šev. Sešívačku lze dokonce ještě upevnit.

Montáž oken v rámovém domě

Instalace oken v rámovém domě je obtížný a komplikovaný úkol. Chci si okamžitě všimnout, že považuji pouze verzi s plastovými okny, protože pouze 1% lidí dalo dřevěná okna a já jsem se ani nepokusila na to přijít.

Pokud tedy hovoříme o oknech z PVC, našel jsem alespoň 20 zpráv o instalaci oken v rámu domu na fóru a pokaždé, když tam bylo něco nového, každý z nich si byl jist, že jeho metoda instalace oken pro kostru - nejsprávnější.

Musel jsem znovu přečíst tyto zprávy, GOST o instalaci, stejně jako hodně přemýšlet a shromažďovat informace. Po tom jsem ještě nařídil instalaci oken instalačními pracovníky (protože všechna okna jsou tlustá a velmi těžká a je velmi neefektivní dát je na sebe po velmi dlouhou dobu).

Ale do té chvíle jsem již měl potřebné informace a mohl jsem se dohadovat s dodavateli a"Přetáhněte" nezbytná rozhodnutí v procesu instalace.

Brzy dám okna sama, takže nejprve to udělám pro sebe, ale myslím si, že vám ušetří měsíc nebo dva další průzkumy, pokud se chystáte umístit okna do domu s rámy vlastníma rukama, a to i v případě, že vás montéři zavedou.

Praxe

Praxe

Nejprve vám povím, jak se to děje v praxi, a pak budu chovat velkou a nudnou teorii. Máme okno, například standardní 1,4 x 1,3 metru.

Instalatéři ji rozdělili: otevírací křídla se z závěsů snadno odstraní, z hluchých okenic se odstraní obruby a potom se odstraní okna s dvojitým zasklením.

Nyní je okno otočeno, profil stojanu je odstraněn a Psul je nalepen ve středu profilu okna, po kterém se profil stojanu rychle vrátí.

Dobrá rada!
Psuul je umístěn tak, aby nebyl jen uvnitř držáku, ale byl mezi jeho kamerami ucpaný a nedovolil, aby tam vzduch procházel.

Profil stojanu je zaklapnut (již s určitými obtížemi a často kladivem) a poté je upevněn dvěma krátkými šrouby k profilu okna.

Nyní je fólie pro parotěsné zábrany nalepena na vnitřní straně okna (je dvojvrstvá, druhá část se neodlupuje, pak se přilepí na parotěsnou zábranu domu).

Nyní v profilu zevnitř pomocí vrtáku 6,5 mm (a samořezných šroubů na otvorech Torx o průměru 7 mm a délce 92 a 132 mm) vyvrtejte otvory na určených místech (150-180 mm od okrajů a sloupků). ZapnutoStandardní okno 1,4 x 1,3 metru vybočilo ze tří stran a shora.

Je lepší lepit parotěsnou zábranu s jedním okruhem, ale moji montéři to provedli podle GOST - s pruhy, které se navzájem překrývaly, a nezdařily se vůbec zdola.

Poté je okno umístěno v otvoru (na předem zvoleném místě - v mém případě bylo okno umístěno co nejvíce dovnitř - na okraji otvoru, v izolační zóně, ale před vnitřní bar s izolací).

Instalatéři se dívají na mezery zdola a nahoře a polovina mezery se odstraňuje pomocí plastových obložení klínů (mezera byla asi 2,5 cm od dna a také 2,5 cm shora). Mimochodem, trval jsem na tom, že klíny nejsou umístěny přes otvor, ale spolu, takže později mohou být nahrazeny.

Poté jsou klíny také umístěny z jedné strany a začnou se otáčet šrouby do bočních otvorů, přičemž neustále kontrolují hladinu ve dvou rovinách. Šrouby vstoupily do stromu ne najednou, pak je pohřbili, pak se otočily, jako když je auto vytaženo z jámy.

Instalatéři neotevřeli dno okna a já jsem se nezmínil, protože jsem někde viděl (zdá se, že v Rehau), že je nežádoucí vystupovat zdola. Ačkoli host říká, že je třeba připojit.

Po instalaci okna je na vnější straně okna nalepena hydroizolační páska, která je však již nalepena na vnější straně profilu a ne uvnitř (alespoň můj Robiband může být upevněn).

Věnujte pozornost!
Druhá část pásky je nalepena na hydroizolační pásku Tyvek, která byla již namontována mimo mé stěny.

Co to není pro měLíbilo se mi to, protože je nutné zavřít vnější 1,5 cm okna s vnějším svahem, aby se uzavřel šedý film, což znamená, že okno nemusí vypadat velmi esteticky (uvidíme).

Po tom, otevřeme okna a zkontrolujeme, jak fungují, a pak, pokud je vše v pořádku (a v několika případech stále potřebujeme upravit šestiúhelník), montéři upevní švy.

Také na některých místech se mi nelíbilo, že pěna vytlačila vnější film a teď bude obtížné instalovat vnější svah (obkladový pruh nebude stoupat), pomyslím si, jak se s tím vyrovnat.

Se zbytkem je vše v pořádku, okna fungují a jsem ráda. Pro instalaci a pěnění fólií podle GOST jsem dal 800 rublů za m2. Chci poznamenat, že filmy, psule, spojovací materiál a další spotřební materiál (kromě pěny) jsou mé. Pro ně jsem dal dalších 5000 rublů.

Svahy, parapety atd. dokončovací práce musí být provedeny stejným způsobem, obvykle nejsou zahrnuty v nákladech.

Teorie

Nyní přejdeme k teorii a podívejte se na GOST a na zkušenosti montérů. Jedním z nejdůležitějších momentů je konstrukce montážního švu. To je mezi okenním profilem a našimi rámovými regály.

Instalační spoj obvykle zahrnuje tři vrstvy:

 1. Centrální vrstva - zajišťuje tepelnou izolaci a zvukovou izolaci. To je obvykle pěna.
 2. Vnější vrstva - chrání centrální upevňovací šev před vlhkostí venku, stejně jako pěnu ze slunce. Kombinuje se s vnějším obrysem ochrany proti větru (obvykle membrána propustná pro páry).
 3. VnitřníVrstva chrání centrální instalační šev před parou zevnitř a také kombinuje s vnitřním obrysem parotěsné zábrany domu pro ochranu dřevěných konstrukcí a izolace před parou.

Po instalaci okna musí být střední vrstva naplněna pěnou pro tepelnou izolaci a potažena fóliemi ze slunce a vlhkostí zvenčí a z páry uvnitř, pak pokrytá odlivem a parapetem.

Volné vzdálenosti

Rozměry montážní mezery pro pěny pro různé typy oken: Zde byste neměli zapomenout ani na skutečnost, že do okna níže je přidán profil stojanu, takže pokud je vaše otevření například 1400 × 1300, pak velikost okna bude:

1315-1320 (30 stojanů, vzdálenost 25-30 mm od dna, protože výtok musí být nastaven na svahu pro odvod vody a 25 mm vůle shora) ve výšce 1240 mm na šířku (30 mm ze dvou stran).

Spodní strana otvoru

Samostatně je třeba říci o dně otvoru. Při montáži oken na desky se pak upevní přes stojanový profil k rámu pomocí šroubu s podložkou a vrtákem o velikosti cca 50 mm.

Místo instalace
V oblasti izolace je třeba instalovat okna v potřebném rámu. Pokud se jedná o odvzdušňovač nebo vnější izolaci, je často umístěn v jedné rovině s pokožkou. Pokud není vnější izolace, pak je okno obvykle sníženo na 1/3 šířky izolace.

Ale jakým způsobem je vaše podnikání, ale čím hlouběji, tím lépe (protože je tam teplejší). I "utopil" okno v topení pro 2/3 (pokud se podíváte ven) a dát ji na vnitřní okraj regálu, tj. za ní bude dalších 5 centimetrů tyče a vnitřní izolace.

A mimo vůlisklon vlečky (tabule) v 15 cm (stojan 8 (15-7) +2,5 pokovení +2,5 ventzazor + 2 lamel sám). Hlavní věc je, aby okna v místě, kde není izolace (na straně) z boku (větrání), pak okno může špatně, plakat, obecně, nebude se vám to líbí.

Držák stojanu

Téměř všichni výrobci okenních profilů se v současné době rozhodli umístit pod profil okna profil stojanu. Je nutné, aby nedošlo k poškození oken během přepravy, stejně jako pro standardní instalaci varného systému a parapetu.

Před instalací okna se stojanem se doporučuje odstranit ho a usnout uvnitř ohřívače (PSUL nebo isolon klobása) a rychle jej zašroubovat zpět. Někdy je to prostě propenyut (chápu, v závislosti na designu).

Nářadí a spotřební materiál

 • Silikonové kladivo rázné
 • Tupý sekáč (pro oddělení)
 • Vrták a vrtačka pro 6 (pro vrtání nagelu v profilu) a 12 mm (profil razzenkovovanie pro instalaci krytu nábytku přes nagel)
 • Šroubovák a bity Torx
 • Pěnová pistole
 • Úroveň
 • Úroveň laseru (volitelné)
 • Náměstí (nepovinné)
 • Rovnací desky (uvnitř profilu)
 • Filmy (hydro, paro a PSUL)
 • Desky nebo šrouby pro beton Torx
 • Speciální nosná plastová podšívka (pro oporu a vlevo a vpravo od profilu)
 • Montážní pěna
 • Instalace oken v rámu domu: Proces

Velmi pohodlně a hladceumístit okno do otvoru od jednoho z uživatelů fóra. Někde fotografie na další fázi přípravy clony je nutné vysvětlit slovy.

 1. Změřte šířku montážního švu ze všech 4 stran.
 2. Ze dna a některé strany (např. Zleva) necháváme plastové klíny. Takové zuby.
 3. Pak tam vystavujeme páry nehtů pro tyto klíny.
 4. Je vhodné nastavit požadovanou vzdálenost rovnou šířce montážní mezery pomocí úrovně (jeden pár klínů na čtverci, zbytek - s připojenou úrovní).
 5. Poté, když jsou dno a strana připravené a mají rovné vertikální a horizontální roviny, vložíme okno a posuneme ho směrem k instalovaným klínům. Máme tedy dvě ze čtyř stran.
 6. Zbývá provést na opačné straně a nahoře

Spojovací materiál

V rámu domu se používají dva typy upevňovacích prvků - buď samořezné šrouby /kolíky na beton nebo kotevní desky. První metoda je správnější a silnější.

To je důležité!
Je to však delší a nebezpečnější, pokud to děláte vlastníma rukama (můžete prolomit okno s dvojitým zasklením nebo ho zkreslit tím, že pod něj položíte rovnací desky).

Instalace oken na deskách je rychlejší a technologicky vyspělejší metodou, ale velká okna na deskách se mohou volně otevírat a viset trochu po otevření (ve skutečnosti se jedná o více oken než 1400 až 1300).

Průměr šroubu pro beton je 7,2 mm, hlava je obvykle Torx (musíte mít odpovídající bit). Pro něj by měl být profil nejprve vyvrtán vrtákem 6-6,5 mm.

Délka šroubů pro boční upevňovací prvky je obvykle 92 mm, pro upevnění zespodu - 132 mm (ale ve srovnání s montážními vůlími). Dowry se nedají přetáhnout, jinak otočit rám.

Čím lepší jsou šrouby:

 • Držte pevně
 • Rám se nebude moci pohybovat podél okna
 • Instalace je tvrdší a delší
 • Doporučeno pro okna větší než 1,4 x 1,3 metru.

Desky

Kotevní desky jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu o tloušťce nejméně 1,5 mm ražbou (ale to je podle GOST, ale ve skutečnosti musí být také prohledáno 1,2 mm a 1,5 mm je obecně nereálné).

Desky jsou připevněny k okenním jednotkám před montáží do otvorů pomocí stavebních šroubů o průměru nejméně 5 mm a délce nejméně 40 mm.

Deska zapadne do konce rámu a je přitahována spolehlivostí samořezným šroubem s vrtákem s podložkou. Samotná deska je přišroubována k otvoru černými šrouby 4,8x90 nebo 4,8x110.

Výhody a nevýhody desek:

 • Instalace je o něco jednodušší
 • Není tak těsný jako šrouby
 • Nároky na úpravu vnitřních svahů (víš, desky musí být zavřené)
 • Nedoporučuje se pro velká okna (více než standard 1,4 x 1,3)

Distanční intervaly upevňovacích prvků

Bez ohledu na typ upevňovacího prostředku by vzdálenost od vnitřního rohu skříně k upevňovacímu prvku neměla překročit 150–180 mm (ale ne menší než 150 mm lze připevnit k rohu krabice) a vzdálenost od přípojky k podstavci by měla být 120–180 mm.

Vzdálenosti meziupevňovací prvky by neměly překročit hodnotu uvedenou v tabulce. Mírně odlišný počet spojovacích prostředků na hluchých oknech.

Dělení oken

V každém případě budete muset během instalace profil odpojit. S otevíracími dveřmi není problém - vše je odstraněno z pantů, ale slepá okna jsou obtížněji oddělitelná.

 1. Nejdříve je třeba vodorovně umístit okno na podlahu.
 2. Nyní se musíme tupý sekáče nebo něco takového, je třeba pečlivě vložit dláto ve středu mezery mezi zasklívací lišty a sklo.
 3. Zabít paličkou a otočit dláto do strany, po kterém se korálek prochází ven.
 4. V továrně nebyl kuličkový uzávěr speciálně zavřený do konce, takže montéři by ho mohli snadněji odstranit.

s dvojitým zasklením v rámu je nastaven dvě sady rovnacích desek, ubrousky - jeden mezi spodní části rámu a obalu je blíže k referenčnímu rohu - ten, kolem kterého se smyčka, druhá šikmo, ale ve svislém směru mezi obalu a vně rámu blíže k hornímu rohu bez smyček.

Dobrá rada!
Okno s dvojitým zasklením je na okrajích velmi ostré, neřízené řezy rukou, práce s rukavicemi! Nyní musíte nainstalovat okno a pak znovu glazovat.

Před zavřením obruby zpět centrujte skleněný obal opět narovnávacími obloženími. Nejdřív si kladivo v krátkých obrubách, pak dlouhé.

Začněte od konce. Skladujte na nějakém tvrdém tenkém materiálu, který nemusí být dostačující. Poznámka: tato položka ze slov profesionálů, ale lepšínespěchejte hned, konzultujte s jinými profesionály.

Montážní pěna

Pokud instalujete okna do svého rámu, použijte profesionální pěnu s výstupem 60 a aplikujte ji pistolí. Naplňte pěnový spoj o 70%, jak se bude později rozšiřovat. Použili jsme Kudo pěnu.

Opěrné podložky

Pro podporu nosného profilu na parapetu je třeba použít podpěrné podložky. Mohou být vyrobeny buď z plastu (doporučujeme použít speciální) nebo z tvrdého dřeva impregnovaného antisectic.

Ve ​​třílistém okně by měly být čtyři body. Dva podél okrajů a dva pod svislým sloupkem rámu a ve dvoukřídlém rámu - tři.

Klín musí všude nenarušovat konturu pěny a stát po oknu, nebo být po instalaci okna řezán tak, aby se po obrysu pěny nelámal.

To znamená, že byste je neměli vidět po pěnění během několika hodin (jinak to bude studený most). Dno by mělo zůstat a strana může být po instalaci odstraněna a zapenit díru za nimi.

čtvrť

Na co je čtvrtina? V kamenných domech je zpravidla zpočátku, pomáhá chránit instalační šev a slouží jako podklad pro vnější svahy nebo tmely.

V rámovém domě si můžete udělat čtvrtinu s krytem rámu nebo vytvořit falešnou čtvrtinu různých materiálů: EPPS (penoplex, atd.), Dřevěnéblok /kusy desky /desky, isoplaata.

Věnujte pozornost!
Velikost čtvrtiny na šířku by měla být 4-5 cm, protože 2,5 cm je zapotřebí pro uzavření švu a pár centimetrů pro zastavení čtvrtinového okna.

Nejdůležitější na zapamatování je, že všechno, co se může namočit, by mělo být možné volně sušit. Zvláště hygroskopické materiály ve čtvrtkách, jako je isoplate. V případě dřeva nebo MDD je psul nepovinný.

Ale pokud je vaše čtvrť z EPPS nebo jiného materiálu nepropustného pro pánev, pak je mezi oknem a čtvrtinou nutný psul, který sám propustí páru. Obecně jsem se rozhodl nestanovit si čtvrtinu, je to nepovinné, i když se doporučuje.

Fólie

Vnější hydroizolační fólie. Co by dobore blokoval pěnový šev a hydroizolaci. Pokud je stěna uzavřena membránou (jako na obrázku), ohneme membránu uvnitř otvoru. Tak, pouze rohy jsou ponechány nepokryté membránou:

 1. Broušíme membránu na kusy a upevníme ji v rozích páskou a sponkami. Pokud na stěně není žádná membrána, pak jednoduše připevníme pás odolný proti větru podle návodu.
 2. Současně by měli přijít jeden na druhého a zavřít rohy navzájem, to znamená, že boční strany jdou na dno, nahoře přichází na stranu.
 3. Další vrstva vodotěsné fólie je již připevněna k samotnému okennímu profilu na jedné straně ak obecnému obrysu hydroizolačního filmu druhého domu.

Existují alespoň dva způsoby připojení tohoto uzlu:

 1. Vykupujeme samolepicí hydroizolaceoboustranná difuzní fólie (například Robiband NL). V tomto případě ji jednoduše nalepíme na profil okna a na náš film na stěně, navinutý v otvoru.
 2. Kupujeme speciální oboustrannou pásku (např. SP1 Juta nebo Tacoflex). Přilepíme ji jednou stranou k profilu, do druhé jednoduše nalepíme kus obyčejného větru odolného filmu (odříznut nezávisle). K otvoru je tento kus opět připevněn lepicí páskou.

Páska pro izolaci páry

Páska pro zábranu proti páře je namontována podobně, ale uvnitř a s možností dalšího zakrytí pěny. Parozábrana ze stěn závodu v okenním otvoru a malý výstup venku. Pokud je zde stojanový profil, na jedné straně na něj instalujeme reflux, na druhé straně parapet.

Odliv

Podívejte se z rámu z ulice, měly by být 2-3 jamky. S takovým drenážním schématem opatrně umístěte reflux, abyste zjistili, že reflux neblokuje drenáž a kondenzát odtok přesně pod refluxem, a ne pod ním.

Odliv by neměl být umístěn v blízkosti stojanu, nejjednodušším způsobem je lepení vilatermu nebo PSUL na stojan a odtok k němu již je. Příkladná instalace nízké vody jedním z uživatelů fóra:

 1. Složte na značce
 2. pomocí kruhových kleští k vytvoření obálky
 3. Vystavení představenstva podle úrovně
 4. Dali jsme příliv
 5. Propenim
 6. Některá pěna pod odlivem
 7. Nezapomeňte snížit roh přílivu

Parapet

Jednoduše strčím okenní parapet do podpěrného profilu a pod něj se napěchuji a napěním.

Pokudpod spodním rámem není dostatek místa (tloušťka okenního parapetu je 2 cm), v takových případech je nutné nastavit podpěrné podložky na rovinu, vyměnit (ne celou rovinu, ale pruhy) a pak na ni nalepit parapet na celou věc, ale zátěž na ni.

Je nutné vložit tyto polotovary přibližně ve středu profilu, nejméně 5 mm od okraje vnitřní strany pro vstup do parapetu. Po vyschnutí pěny můžete oknem projít tekutým plastem.

Síťka proti komárům

Držáky moskytiér instalujeme na krátké samořezné šrouby - „brouky“ o délce 8-10 mm. Snadné umístění po instalaci okna. Je lepší dát držáky ne nahoře a dole, ale na dně a ze stran - takže moskytiéra je ve středu méně klenutá.

Co potřebujete vědět o oknech v rámu domu

Co potřebujete vědět o oknech v rámu domu

Rámové domy dnes mají značnou popularitu.

Což je pochopitelné - rychlost výstavby, nízké náklady a další pozitivní vlastnosti z nich činí objekt snů mnoha našich krajanů.

Samozřejmě, aby bylo možné žít pohodlně a dokonce být v takovém domě, je nutné, aby během jeho stavby a výzdoby nebyly dovoleny žádné vady.

Jedna z vážných fází výstavby domu s rámy lze nazvat vkládáním oken. Ve skutečnosti to není tak snadné, jak by se mohlo zdát z venku.

Existují jistá tajemství, na která bychom neměli zapomínat, abychom je v budoucnu nelitovali.

Před instalací PVC okenvlastníma rukama byste se měli starat o konstrukci stěn parotěsných zábran. Když je dokončeno opláštění stěn s deskami OSB a otvory pod dveřními a okenními bloky, musí být všechny stěny pokryty hydroizolačním filmem.

To je důležité!
V této době ve filmu však nemusí dělat řezy pro okna a dveře. Film prozatím jednoduše zavře otvor. Nechte film mírně prohnout a narovnat se pevně ke stěnám.

Nyní musíte film opatrně odříznout a konce jemně ohnout do otvoru, přičemž je zajistěte po obvodu. Nejvhodnější je rychle a rychle použít konstrukční sešívačku.

Blok okna pak můžete vložit. Dávejte pozor na svislou a vodorovnou polohu. Nyní můžete pod kryt okna dát malou dřevěnou ozdobu. Ujistěte se, že blok je perfektní v otvoru, že není jeden šikmý.

Nyní můžete upevnit okenní blok v otvoru pomocí dlouhých šroubů. Po obvodu zůstane samozřejmě znatelný šev. Pokud se ho nezbavíte, musíte neustále snášet nepříjemné návrhy.

Proto je nejlepší použít montážní pěnu určenou pro venkovní použití. Pamatujte, že při použití pěny musí být okno zavřené!

Pokud zapnete otevřené okno, může montážní pěna otevřít kryt okna. Výsledkem je, že okno prostě nemůžete zavřít a musíte udělat veškerou práci.znovu.

Před vložením oken do dřevěného domu, postaveného na rámové technologii, je nutné zajistit úplnou integritu konstrukce. Před použitím montážní pěny se ujistěte, že okenní blok má ochranný výčnělek